Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Maczo
Posty: 114
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:27
Płeć: M

Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Maczo »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,9 ... adry_.html

Wiele źrodeł podaje taką wiadomość, nie ma jeszcze oficjalnej wiadomości ale już chyba można to ogłosić - Anastasi nowym selekcjonerem.
Myśle że to będzie dobry wybór, Andrea umiejętności ma, co prawda największe sukcesy osiągał kilka lat wstecz ale w dzisiejszej siatkówce też powinien sobie poradzić.
Na pewno to lepszy wybór niż Nawrocki w podwójnej funcji, witamy!:)
qwertyuiop12345
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2011, o 12:52
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: qwertyuiop12345 »

Świetny wybór. Jestem w pełni usatysfakcjonowany. Dla mnie Anastasi wraz z Hoagiem i Rezende są w top3 trenerów na świecie.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: evija »

No i już na 100%

http://www.pzps.pl/Andrea-Anastasi-tren ... tacji.html
Andrea Anastasi został, decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, trenerem męskiej reprezentacji Polski. Jak poinformował prezes PZPS Mirosław Przedpełski kontrakt zostanie podpisany do igrzysk olimpijskich w Londynie.
Gratulacje dla zarządu za podjęcie decyzji ( w końcu :D ) I dla Anastasiego. Oby osiągnął medale z naszą kadrą.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: przeemekk90 »

Kontrakt do IO 2012 roku. Ehhh i znowu granie o wynik. Liga światowa, ME, i daj Boże Igrzyska Olimpijskie. Wygrywasz, zostajesz, przegrywasz to cześć. A gdzie budowanie drużyny? Gdzie te wielkie cele jakie stawiano DC? Kto ma niby grać na MŚ w Polsce? I weź tu ogrywaj młodzież jak nie ma żadnego marginesu błędu.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: mewa »

Ciekawe jest jeszcze to, ze zacznie pracę... dopiero od marca :) "Mamy czas, mamy czas, mamy czas..." - jak śpiewają czasem na meczach piłki siatkowej.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

No w końcu jakaś dobra nowina ze światka siatkarskiego. Nawrocki nie umie nawet wygrać samograjem z Knackiem... Kadry się zachciało...
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: przeemekk90 »

Nagor pisze:No w końcu jakaś dobra nowina ze światka siatkarskiego. Nawrocki nie umie nawet wygrać samograjem z Knackiem... Kadry się zachciało...
Tym samograjem nie ugrywamy nic na arenie między narodowej. Po drugie to Nawrocki zaproponował swoją osobę na trenera kadry czy to jego tam na siłe pchali i robili z niego trenera swiatowej klasy? Bo po tym co piszesz to juz nie wiem
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Arff »

tak swoją droga, to Nawrocki zrobił niezły interes... :D Nie chciał zostawić Skry dla kadry, a i tak po sezonie straci pracę, po odpadnięciu z Knackiem z LM :D nawet jeśli jakimś cudem nie odpadnie z Knackiem, to z Rosjanami z taką grą, będzie pogrom i dwa razy szybkie 3:0 :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Mateusz1993 »

Bardzo mnie cieszy ta informacja.
Od samego początku był to mój faworyt. Oby naeszły złote lata naszej siatkówki męskiej.
Dziwne, że zacznie od Marca powinien szybciej. Jeździć na mecze jak i dostać jakieś materiały video.
Obserwować i selekcjonować. ;)
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: przeemekk90 »

Przynajmniej nie zjedza go anonimowi kibice na forach i facet bedzie mogl w spokoju dalej pracowac, jesli by przyjal to by go zagryźli.
Niech sie uczy, kurde przecież to Polak. Co nam z tego wyjdzie jeśli będziemy go tępić i rzucać kłody pod nogi?
Fajnie że mamy kase to se możemy takiego Andrea zatrudnić. Za 3 czy 5 lat kto wie czy nie bedziemy prosili Nawrockiego żeby objął kadrę.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Przynajmniej nie zjedza go anonimowi kibice na forach i facet bedzie mogl w spokoju dalej pracowac, jesli by przyjal to by go zagryźli.
Jeśli taki wielki fachowiec jakim jest wg niektórych Nawrocki miałby się przejmować tym co tu piszę to jemu potrzebny byłby psycholog a nie kadrze... A jeśli martwisz się, że by go zjedli to znaczy, że coś z nim nie tak.
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: przeemekk90 »

Nagor pisze:
Przynajmniej nie zjedza go anonimowi kibice na forach i facet bedzie mogl w spokoju dalej pracowac, jesli by przyjal to by go zagryźli.
Jeśli taki wielki fachowiec jakim jest wg niektórych Nawrocki miałby się przejmować tym co tu piszę to jemu potrzebny byłby psycholog a nie kadrze... A jeśli martwisz się, że by go zjedli to znaczy, że coś z nim nie tak.
Nie napisałem że by się przejmował ale pracy by to mu nie ułatwiało. Bo jak znam życie to taki kibic jak Ty by siedział przed TV i zacierał ręce jakby Polska dostawała po dupie od Hiszpani, Turcji czy Holandii. I razem z Tobą cała masa ludu , bo ''dobrze tak Nawrockiemu, wielki treneiro, po kiego ch... sie pchał''. Taka mentalność.
Widzisz to ludziom też trzeba psychologa. Wytykamy wady innych nie widząc swoich. Tak jak napisałem. Fajnie że mamy kasę na Anastasiego, i lepiej tam trzymaj kciuki abyśmy nie musieli prosić Nawrockiego żeby za symboliczną kwotę prowadził kadrę.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Nie mógłbym patrzeć na reprezentację bez żadnego "ale" jakby Nawrocki został trenerem. Wiadomo, że nie wybraliby go za osiągnięcia, bo nic nie osiągnął poważnego. Poczekajmy, niech pokaże coś w LM ze skrą, bo na razie przegrał KMŚ, jest na dobrej drodze aby przegrać LM, a polskie podwórko to wiadomo, byle trenera z II ligi dać skrze i wygra... Poza tym Nawrocki nie ma żadnego doświadczenia reprezentacyjnego i jakieś szczątkowe klubowe... Co to za trener dla takiej drużyny jak Polska? Żaden.
Ostatnio zmieniony 3 lut 2011, o 18:20 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisanie nie na temat będzie uznawane za spam. To jest temat o Anastasim
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: przeemekk90 »

No tak ale z drugiej strony ciężko jest też znaleźć jakiegoś perspektywicznego trenera Polskiego z osiągnieciami któremu dalibyśmy kadrę. A podcinać skrzydła na starcie to też nie fair.
W ogóle z trenerami jest takie dno, że w Jastrzębiu (wicemistrz) cenili wyżej Prielożnego niż Polskich ''fachowców''. No ręce opadają. Olsztyn ratuje się rumuńskim trenerem z Serie A2....... no coment. Ściągamy jakiś Japończyków, nie wiadomo skąd, a kiedy ktoś chce Polaka to wszyscy po cooooooooooooo. Lepiej zapchać kieszenie obcokrajowcom. A później nie ma komu trenować z młodzieżą, tfu, co ja mówię, ciężko znaleźć drugiego trenera do kadry wśród Polaków. No bo jak znaleźć skoro każdy ich chowa, aby nie powierzyć im jakiejś poważniejszej funkcji.

Trener Nawrocki, jako trener jest ''nikim'', dopiero zaczyna, ale nie czyńmy na siłę tego aby tym nikim pozostał na zawsze.

Swoją drogą ciekaw jestem jakich współpracowników dobierze Andrea. Albo wpadnie ze swoją ekipą.....
On to już jutro powinien być w Polsce, szukać ludzi i pracować, analizować, ustalać, dopierać, i rozmawiać z zawodnikami, działaczami. On chyba nie wie co podpisał. W ostatnich latach w LŚ byliśmy tłem, a tu z roku na rok ma być podium.
Nie jestem takim optymistą jak ten co to ustalił. Ale mimo wszystko życze tego Anastasiemy aby to osiągnął...
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Nagor »

Kadra to nie zabawka (przynajmniej z założenia, bo wiemy jak jest) i nie możemy ryzykować jakiś żółtodziobów... Niech pokaże na co go stać w LM czy choćby KMŚ, po prostu niech coś wygra... Najlepiej jakby objął jakąś drużynę typu Częstochowa - z potencjałem, ale nie samograjka i pokazał na co go rzeczywiście stać, bo prowadzenie skry wcale nie jest miarodajne...
...
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Bezowy »

przeemekk90 napisał - Trener Nawrocki, jako trener jest ''nikim'', dopiero zaczyna, ale nie czyńmy na siłę tego aby tym nikim pozostał na zawsze.


Nie czyńmy na siłę aby tym "kimś" został.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: mazi »

Anastasi- bardzo dobry wybór, ale jak zawsze ostatnimi laty na krótkim dystansie. Jego wybór, jeżeli nic się nie zmieni -nic nam nie da, nie pomoże w szkoleniu młodych zawodników, nikomu nowemu nie otworzy drogi do gry bo ma mało czasu i nie przyszedł tu min. z myślą aby poprawiać naszą siatkówkę krajową, tylko żeby z tego co ma ,zrobić jak najlepszy wynik.I w sumie nic w tym złego, tylko podcinanie skrzydeł w tym kontekście takim trenerom jak Nawrocki i wypisywanie bzdur na jego temat, i odbieranie mu splendoru za to co zrobił i robi jest przykre. JEŻELI ZAKUTE ŁBY W PZPS NIE ZROZUMIEJA WRESZCIE, ZE TRZEBA ZACZĄĆ SZKOLIĆ MŁODYCH TRENERÓW BO TO ONI SĄ FUNDAMENTEM WSZYSTKIEGO CO DALEJ, to będziemy ciągle w miejscu. AWF szkoli instruktorów a nie trenerów haha. Myślę też że w PZPS nie powinni rządzić czynni trenerzy ponieważ skutecznie blokują rozwój młodych w trosce o własne dupy.Jeżeli jak jakiś łom napiał,że Pan Jacek Nawrocki jest "nikim Jeżeli chodzi o siatkówkę" to jaki szacunek może mieć on i jemu podobni do reszty Polskich trenerów, z których zdecydowanej większośći bbbbbAAAARRRDDDZO dużo do Nawrockiego brakuje, chociazby z tego powodu ,że był przy najlepszych trenerach i zawodnikach o czym inni mogą tylko pomarzyć i koniec. Przykro mi że mamy tak mało szacunku dla swoich i myślę że gdyby w czasach Wagnera był internet to nie mieli byśmy tych złotych medali a potem Włosi i Argentyńczycy nie wyssali by od nas wszystkiego co dla światowej siatkówki zrobili własnie tacy jak Wagner( ze swoimi wadami) :< .
walettrefl
Posty: 16
Rejestracja: 1 lut 2011, o 10:13
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: walettrefl »

Tak jak juz pisałem ....pozostaje chlopu życzyć wszystkiego dobrego i mieć nadzieje ze ze te wybryki związku nie skończą sie dla nas jakimś dłuższym dołkiem.Co do samego trenera....czy zobowiązany będzie on do nauki języka polskiego? Czepiam sie tego ale jest to dla mnie ważne w kontekście zwolnienia Lozano.Ksztusilem się ze śmiechu jak wytykano mu brak nauki naszego języka nie zwracając uwagi na to ze biegle włada czterema i robiono z tego jeden z powodów jego usunięcia.mam nadzieje ze związek nadal twardo tkwi w tym przekonaniu i Anastasi w wolnych chwilach poświeci sie temu zadaniu.Piszecie ze brak nam młodych zdolnych trenerów i zgadzam sie z tym w 100% .Pytanie jakie mi sie nasuwa w związku z tym to ....od kogo maja sie tego fachu uczyć jak lekka ręką usuwa sie z naszego siatkarskiego podwórka ludzi takich jak Castellani czy Lozano.To właśnie w dużej mierze dzięki nim możną było mieć więcej takich ludzi jak np Nawrocki o którym mówicie ze zdecydowanie odstaje od innych.Nasz związek obrał sobie chyba za wzór model włoski gdzie najważniejsza jest liga a kadra to temat drugorzędny...czy to odpowiednia droga? Nie produkujemy trenerów...dla zawodników (młodych zdolnych) zamykamy lige a jak juz mamy kogoś od kogo można by sie uczyć to pozbywamy sie ich.Nie rozumiem tego i jeśli jest ktoś w stanie mnie oświecić i wytłumaczyć takie zachowania to byłbym wdzięczny.
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: mazi »

Walettrefl- właśnie w taki sposób jak to zrobiłeś powyżej musimy się zacząć zastanawiać nad rozwiązaniami na przyszłość, ale obawiam się, że nikt z PZPS nie zagląda na takie fora jak to:(,
1.Lozano i Castellani a teraz Anastasi to kopalnia wiedzy, pomysłów, nowości,doświadczenia i za kasę którą dostają od PZPS powinni otoczyć opieką np. 20 osobową grupę młodych trenerów wybranych przez wydział szkolenia związku, którzy to ludzie brali by czynny udział w zgrupowaniach kadry, może turniejach, trenerzy prowadziliby dla nich wykłady i ćwiczenia jak na uczelni w zamian na koniec dostaliby certyfikat ukończenia Elitarnego Szkolenia Trenerskiego. Udało się zrobić SMSy na pewno przy dobrej woli udałoby się zrobić SZKOŁE MISTRZOSTWA TRENERSKIEGO np. Podobny pomysł kiedyś chwilę był gdzieś ,ale należałoby się przyjrzeć komu i dlaczego może zależeć aby nie zwiększać konkurencji na krajowym rynku trenerskim. Są oczywiście nasi trenerzy jak Niemczyk czy Mazur ,którzy mają coś do przekazania. Wg mnie szkolenie trwające 2 lata powtarzane co 5 lat dofinansowane przez PZPS dałoby doskonałe rezultaty.A ludzie którzy ukończyli taki kurs mieliby w zamian obowiązek robić np szkolenia dla trenerów z zespołów młodzieżowych może raz na pół roku przez następne 3 lata i tak mielibyśmy zmkniety cykl szkoleniowy ?
2.Koniecznie trzeba pomyśleć o czymś ,aby zawodnicy ławkowi z ekstraklasy, pierwszej ligi, może inni zdolni mieli możliwość gry, bo nie ma zawodnika skutecznego jeżeli nie ma możliwości gry, a w klubach są często różne układy(kasa)presja wyniku.
3.Bardzo ciężko jest obcokrajowcowi w czasie przerwy w grze np. opitolić jednego bo to mu pomaga, udzielić trzem następnym krótkich wskazówek, a tego co popełnił błąd w ostatniej akcji dwoma słowami pocieszyć lub w trudnej sytuacji meczowej na boisku 23:24 powiedzieć w czasie między gwizdkami sędziego (napier....j zagrywką na maksa biorę odpowiedzialność na siebie) nawet jeżeli mówi on trochę po Polsku.
4To co może nam zrobić dobrze to otworzenie szafy w której czekają młodzi zawodnicy czy trenerzy. Uczestniczyłem czasami w szkoleniach które robił PZPS i nie były to złe rzeczy niestety dużo za mało by trenerzy mogli być zadowoleni, ale wystarczająco dużo by ludzie odpowiadający za siatkówkę mogli spokojnie spać biorąc za to kasę .
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Arff »

mazi pisze:Lozano i Castellani a teraz Anastasi to kopalnia wiedzy, pomysłów, nowości,doświadczenia i za kasę którą dostają od PZPS powinni otoczyć opieką np. 20 osobową grupę młodych trenerów wybranych przez wydział szkolenia związku, którzy to ludzie brali by czynny udział w zgrupowaniach kadry, może turniejach, trenerzy prowadziliby dla nich wykłady i ćwiczenia jak na uczelni w zamian na koniec dostaliby certyfikat ukończenia Elitarnego Szkolenia Trenerskiego.
haha... większych bzdur już dawno nie słyszałem :D nasz problem polega na tym, że nie szkolimy trenerów w ogóle, a nawet jeśli to takim mlodym zdolnym jest niezwykle cięzko się przebić, przez ten kolesiowski gar, a trenerami w klubach ekstraklasy są byli zawodnicy, którzy często biorą przykład z tego, jak sami byli prowadzeni, podczas ich gry, ale w większości nie posiadają nawet 50% wiedzy, którą należałoby posiadać po studiach w tym zakresie... myślę, że PZPS, poza szkoleniem młodzieży powinien 10ciu najlepszym absolwentom akademii siatkarskiej w Łodzi zafundować roczny staż w jednym z klubie ekstraklasy, a załóżmy dwóm najlepszym i chętnym na to, we Włoszech albo w Brazylii... nie po to, żeby się dokształcić i zbierać doświadczenie, choć to też, ale głównie po to, żeby wsiąknąć do tego środowiska i złapac kilka kontaktów... pokazać się w jakiś sposób... ;)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: krzysiu »

To jacy nasi trenerzy są dobrzy świadczy to , że nie ma ich zbyt dużo w Pluslidze a w innych krajach,ligach nikt ich nie chce ( oprócz Rysia).
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: mazi »

Krzysiu :) trenerzy nie rodżą sie na drzewach owocowych tylko muszą mieć warunki do tego aby nimi zostać i często nie do końca to zależy tylko od nich.
Arff:) podoba mi sie to co proponujesz, tego typu rozważania i dyskusja nawet jak czasami wydaje sie bzdurna może dać jakieś efekty przy dobrej woli wszystkich zainteresowanych- niech dyskusja idzie właśnie w tym kierunku.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

AA powinien zająć się kadrą, a nie szkoleniem trenerów.
Skoro PZPS jest takie bogate, to powinien zatrudnić drugiego trenera do szkolenia trenerów.
Nie każdy fachowiec jest dobrym nauczycielem, a samo podpatrywanie rzadko daje rezultaty.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
walettrefl
Posty: 16
Rejestracja: 1 lut 2011, o 10:13
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: walettrefl »

Madlark i tu jesteś w błędzie.Nam potrzeba trenerów a nie selekcjonerów. Dobry trener to takze dobry nauczyciel i psycholog.Selekcjonerem możne być każdy z nas dokładnie śledzący poczynania naszych potencjalnych kadrowiczów.Wybrać sklad a następnie szóstkę i rzucić kilka banałów typu "jak nie dociągnięta to blokujemy skos" to potrafi każdy.trener reprezentacji powinien mieć nieustanny kontakt z trenerami lub ich asystentami z polskich klubów omawiać z nimi swoje wizje swoja taktykę swój sposób na prace kondycyjna i wiele innych zagadnień.takie wzajemne kontakty trenerow klubowych i reprezentacyjnych to same plusy tak dla zawodników jak i trenerów.Pytanie tylko co dla związku jest priorytetem kadra czy liga?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Trener kadry powinien skoncentrować się na prowadzeniu kadry. Oczywiście powinien współpracować z trenerami klubowymi.
Ale nie należy od niego oczekiwać, że weźmie odpowiedzialność za podnoszenie kwalifikacji szerokiego (20 osób) grona trenerów klubowych. Od tego powinni być inni. Co innego kilka spotkań. Ale z tego co wiem takie inicjatywy nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
walettrefl
Posty: 16
Rejestracja: 1 lut 2011, o 10:13
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: walettrefl »

prowadzenie kadry przez AA i jednoczesne podwyższanie kwalifikacji przez naszych trenerów w związku z tym nie koliduje ze sobą.Wystarczy ze sztab i otoczenia AA będzie składało sie z polaków.Do tego współpraca z trenerami klubowymi i bierne uczestnictwo tych młodszych w treningach lub zgrupowaniach.popatrzcie do czego doszło...kilkadziesiąt lat temu to my jeździliśmy do Włoch i tam uczyliśmy makaranow jak grac jak trenować jak tworzyć siatkówkę na wysokim poziomie.Dziś to my musimy sięgać po ich rady i szukac u nich pomocy.Takie rzeczy tylko w Polsce.
mazi
Posty: 40
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: mazi »

Ta 20 czy jak napisał Arff 10 wszystko jedno, to ludzie którzy znaja doskonale temat i nie trzeba ich niańczyć tylko pozwolić pozaglądać tu i tam a oni sami będą widzieć czym się różnią np od AA i co muszą zmieniać ,
nad czym pracować.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: madlark »

Sztab AA:
Najbliższym współpracownikiem Anastasiego będzie 46-letni Andrea Gardini, najbardziej utytułowany zawodnik świata (trzy wygrane mundiale, cztery razy mistrz Europy, sześciokrotny zwycięzca Ligi Światowej, wicemistrz i brązowy medalista olimpijski. Do sztabu zostanie włączony także Polak, najprawdopodobniej Alojzy Świderek, wcześniej asystent Raula Lozano.

Za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał pracujący w Resovii Giovanni Miale, żelaznym kandydatem na głównego statystyka jest Oskar Kaczmarczyk.
Tu jest wywiad
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,9 ... _rade.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Antos »

Miedzy innymi dzieki mojej akcji "STOP Nawrockiemu i Piechockiemu" trenerem kadry zostal Anastazi. W kibicach sila, nie dajmy sie ukladom.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Saph
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2008, o 17:20
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Andrea Anastasi - trener reprezentacji Polski mężczyzn

Post autor: Saph »

Jak już tak trwa dyskusja o trenerach i co w związku z tym powienien zrobić związek, jak związek ma ich doszkalać, jak szukać im możliwości nauki i obligować trenera kadry do uczenia ich, to można też na to spojrzeć od drugej strony. A czy trenerzy sami nie mają takiej ambicji? Przecież to im przede wszystkim powinno zależeć, żeby się rozwijać. Andrea Anastasi dopiero co powiedział, że jest właśnie w Brazyli, żeby się doszkalać. Czy ktoś z naszych wpał na taki pomysł. Może nawet związek mógłby powiedzmy wysłać kilku trenerów za granicę, żeby chociaż podpatrywali inny styl. Raczej nie wyszłoby to drożej niż fiesta w Katarze.
Rozwalmy ścianę
Przed nami kosmos!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”