Memoriał Huberta Wagnera

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: weary_skier »

figol pisze:jaki był w ogóle ostatni mecz reprezentacji Polski w jakim się pojawił ??
Polska-Argentyna na Memoriale Huberta Wagnera 2012.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: figol »

weary_skier pisze:
figol pisze:jaki był w ogóle ostatni mecz reprezentacji Polski w jakim się pojawił ??
Polska-Argentyna na Memoriale Huberta Wagnera 2012.
LoL ... w jakim zagrał chociaż seta??
poznasz głupiego po czynach jego
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: weary_skier »

Jeśli oczekujesz poważnych odpowiedz, to naucz zadawać się konkretne pytania.
Nie wiem czy dokładnie jeden set, lub więcej, ale najdłużej na boisku Ruciak był w przegranym meczu z Finalndią w pierwszej kolejsce LŚ.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Arogancja »

weary_skier pisze:
figol pisze:jaki był w ogóle ostatni mecz reprezentacji Polski w jakim się pojawił ??
Polska-Argentyna na Memoriale Huberta Wagnera 2012.
:D

Rzeczywiście, odkąd do kadry wrócił Winiarski, Ruciak stał się zawodnikiem typowo zadaniowym. I tak sukces, że Anastasi wreszcie odkrył w tym sezonie reprezentacyjnym coś takiego, jak zmiana na zagrywkę, która nie polega na tym, by wprowadzić zawodnika, który nie zepsuje swojego floata, ale takiego, który ma mocno uderzyć.

Co do przyjmujących, do rotacji mamy ich w tym momencie trzech. Na MHW widzieliśmy każdą konfigurację. Myślałam, że wczoraj Anastasi rzeczywiście da szansę Ruciakowi także pograć, a nie tylko zaserwować. Przyznam, że taka postawa to dla mnie trochę zagadka. Jeśli miarą formy zawodnika jest serwis (stabilność, precyzja, pewność itp.), to chyba niemożliwe, by Michał był w słabej dyspozycji. Ale cóż, takie wyroki i wybory trenera. Może szykuje wejście smoka w stylu meczu z Włochami na PŚ? Wtedy zobaczyliśmy, że na Ruciaku stanie w kwadracie specjalnie wrażenia nie robi i o jego formę możemy być spokojni.

Przy okazji chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Kiedyś pisałam, że Żygadło lepiej niż Zagumny współpracuje z Bartmanem i to może być jeden z powodów dlaczego to Łukasz wychodzi w "6". Wczoraj po meczu o tym zrozumieniu na linii Żygadło - Bartman mówił też Bosek. Ale Anastasi pokazał na MHW, że próbuje złamać ten układ. Pierwszy mecz: Żygadło - Jarosz, drugi mecz: Zagumny - Bartman. Szczerze mówiąc, nie ukrywam, że bardzo mnie ucieszyło, nad jakimi rzeczami pracuje nasza drużyna przed IO.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: kibic_siatki »

Podsumowanie memoriału.
Wynik świetny dla naszej drużyny, tylko jeden przegrany set, każdy mecz był przez naszych kontrolowany. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ten turniej był etapem przygotowawczym do olimpiady (jak zresztą jest co roku ME, MŚ). Jeśli spojrzeć wstecz na wybór przeciwników to nie jest już tak dobrze. W poprzednim roku wzięły drużyny Włoch, Rosji i Czech czyli 2 silne drużyny i średniak. W tym roku 3 średniaków, z których najlepszy jest niewiele lepszy od najsłabszej drużyny z ubiegłego roku. Efekty końcowe są odwrotne: pierwsze i ostatnie miejsce. Rozumiem, że łatwiej jest budować morale na zwycięstwach niż porażkach przed dużą imprezą, natomiast ma to jedną wadę- nie wymaga dużego wysiłku. Tylko 1 przeciwnik wymusił wystawienie najlepszego składu, w pozostałych grał skład rezerwowy, którego raczej nie wystawimy przeciwko faworytom igrzysk. Impreza docelowa jest trudniejsza niż PŚ ponieważ o wyniku końcowym zadecydują bezpośrednie mecze, gdzie przegrywający odpada a nie forma prezentowana przez cały turniej. Zawsze lepiej wygrać turniej gdy jej skład jest jak w roku 2009 (pomimo kombinacji w zasadach rozgrywania) niż w 2008.
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Wojtek »

Ale trzeba zauważyć, że Polscy siatkarze zahartują się w meczach z mocnymi drużynami już w grupie, przynajmniej z Włochami. Po tym meczu ocenimy w jakiej formie są oba zespoły, na razie wydaję się, że obie reprezentacje są przygotowane całkiem dobrze. Bo to, że z grupy wyjdziemy, jak powiedział Drzyzga: ,, jest pewne w 100 procentach''.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: madlark »

Wojtek pisze:Ale trzeba zauważyć, że Polscy siatkarze zahartują się w meczach z mocnymi drużynami już w grupie, przynajmniej z Włochami. Po tym meczu ocenimy w jakiej formie są oba zespoły, na razie wydaję się, że obie reprezentacje są przygotowane całkiem dobrze. Bo to, że z grupy wyjdziemy, jak powiedział Drzyzga: ,, jest pewne w 100 procentach''.
A skąd wniosek, że Włosi są dobrze przygotowani? Kiedy ostatnio widziałeś ich dobry mecz?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: figol »

madlark pisze:A skąd wniosek, że Włosi są dobrze przygotowani? Kiedy ostatnio widziałeś ich dobry mecz?
Mecz reprezentacji Włoch na PS po ja widziałem ohoho jeszcze w LŚ chyba nawet w pierwszej kolejce xD
Ale wracając do rzeczy to myślę jak użytkownik Wojtek że te dwa sparingowe zwycięstwa z ekipą Serbską, po czystym suchym wyniku dość pewne, mogą wskazywać na to że przygotowanie Włoskiego zespołu do Igrzysk idą w dobrym kierunku.
poznasz głupiego po czynach jego
plusik00
Posty: 99
Rejestracja: 2 maja 2012, o 13:19
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: plusik00 »

widze ze nagrody indywidualne kazdy przyjal bez zadnych kontrowersji bo nic na ten temat nie piszecie ;p
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Kurek7 »

plusik00 pisze:widze ze nagrody indywidualne kazdy przyjal bez zadnych kontrowersji bo nic na ten temat nie piszecie ;p


Ja bym MVP dał Winiarowi ale to taki mału niuans :D :D :D
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Arogancja »

Bo czy nagrody indywidualne towarzyskiego turnieju są naprawdę aż tak warte dyskusji?

Kurek znów dostał MVP, ale równie dobrze mogli je dostać Winiarski lub Bartman. Każdy z nich zagrał po dwa mecze, na dodatek w innych konfiguracjach. Na dobrą sprawę to trudno to porównać i tak naprawdę ocenić.

Ciekawsze jest danie nagrody najlepszego serwującego zawodnikowi, który zagrał jeden mecz.
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Klawy »

Arogancja pisze:Bo czy nagrody indywidualne towarzyskiego turnieju są naprawdę aż tak warte dyskusji?

Kurek znów dostał MVP, ale równie dobrze mogli je dostać Winiarski lub Bartman. Każdy z nich zagrał po dwa mecze, na dodatek w innych konfiguracjach. Na dobrą sprawę to trudno to porównać i tak naprawdę ocenić.

Ciekawsze jest danie nagrody najlepszego serwującego zawodnikowi, który zagrał jeden mecz.
Ale w jednym secie zrobił tyle asów co niektórzy przez 3 spotkania :P
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Wojtek »

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, pierwszy mecz z Włochami rozegra się najprawdopodobniej o zwycięstwo w grupie A. Bułgaria bez Kazijskiego i Żekowa to Bułgaria bez bombardiera i niezłego rozgrywającego, Argentyna pokazała na Memoriale, że owszem z grupy wyjdzie, ale ćwierćfinał to chyba wszystko na co ją stać. Natomiast Australia i Wielka Brytania to zespoły umownie bez szans w naszej grupie. I szczerze powiedziawszy, to bez wątpienia stawiam, że z grupy nie wyjdą.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: azsiak88 »

figol pisze:Tutaj się dołączam gdyż ja też czekałem bardzo na występ Michała Ruciaka o ile mecz z Niemcami należało zagrać z Kurkiem i Winiarskim to już Iran czy Argentynę spokojnie ogralibyśmy i z Michałem Ruciakiem w składzie a i on sam miałby okazję trochę pograć w spotkaniu międzynarodowym, jaki był w ogóle ostatni mecz reprezentacji Polski w jakim się pojawił ??
Właśnie pamiętny mecz z Włochami i odwrócenie wyniku z 2:0 na 2:3 w PŚ. Wtedy grał najdłużej, chyba, że wyszedł jeszcze z Brazylią i Rosją, ale wtedy na pewno mniej grał, bo pamiętałbym ten moment bardziej ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
gregorh
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, o 08:22
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: gregorh »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 lip 2012, o 14:32 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 22. Regulaminu Forum - już pisałeś o tym na forum, w jednym miejscu starczy.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Lineczka »

Krótkie podsumowanie Memoriału Wagnera.


http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/17 ... ta+Wagnera
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Asta »

@EDIT
Red Hot Chili Peppers - Can't Stop ;)
Dzięki Klawy!
Ostatnio zmieniony 24 lip 2012, o 20:28 przez Asta, łącznie zmieniany 1 raz.
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: trampek22 »

można gdzieś zobaczyć mecz pol-ger z memoriału?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: madlark »

trampek22 pisze:można gdzieś zobaczyć mecz pol-ger z memoriału?
PS 18.00
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ZlyBad
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2012, o 09:22
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: ZlyBad »

Klawy pisze:
Arogancja pisze:Bo czy nagrody indywidualne towarzyskiego turnieju są naprawdę aż tak warte dyskusji?

Kurek znów dostał MVP, ale równie dobrze mogli je dostać Winiarski lub Bartman. Każdy z nich zagrał po dwa mecze, na dodatek w innych konfiguracjach. Na dobrą sprawę to trudno to porównać i tak naprawdę ocenić.

Ciekawsze jest danie nagrody najlepszego serwującego zawodnikowi, który zagrał jeden mecz.
Ale w jednym secie zrobił tyle asów co niektórzy przez 3 spotkania :P
wszystko jest poparte statystykami
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Asta »

Wreszcie po trzecie, chciałem napisać o rzeczy, której w całym swoim życiu jeszcze nigdy nie widziałem. Trener reprezentacji Niemiec, Belg Vital Heynen (który od czasu, kiedy został trenerem Noliko Maaseik strasznie mnie wkurzał swoim zachowaniem na meczach i poza nimi też) zaimponował mi jak mało kto. Został w hali po treningu swojego zespołu i czekał na zawodników, którzy byli jeszcze w szatni. W tym czasie, chłopcy z miejscowego zielonogórskiego klubu, którzy podawali na turnieju piłki weszli na boisko, aby trochę potrenować. Ich zajęciom przyglądał się Heynen, po czym nagle zdjął bluzę dresową, wszedł na boisko i... poprowadził im zajęcia pokazując jak poruszać się po boisku i zwracając szczególną uwagę na technikę odbicia piłki.. Jednak fajny facet z tego Vitala, prawda?
http://kulaga-magiera.pl/pl/krotka-pilk ... nie-musimy
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: mejbi »

dreamer pisze:Obejrzyj sobie powtórkę [...] i zobaczysz, że już po akcji przepychania, bez udziału Irańczyka ostatnim dotykającym był Kubiak.
https://www.youtube.com/watch?v=YaxQgw6hrZ8#t=28m35s - dla zainteresowanych.

Ja tam nie widzę ewidentnego (właściwie żadnego) błędu sędziego, no ale nie każdy ma sokole oko...
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Resofan »

Ewidentne w tej sytuacji jest jedno - sędzia podjął w 100% słuszną decyzję.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Grimm
Posty: 273
Rejestracja: 28 lut 2012, o 13:39

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Grimm »

mejbi pisze:
dreamer pisze:Obejrzyj sobie powtórkę [...] i zobaczysz, że już po akcji przepychania, bez udziału Irańczyka ostatnim dotykającym był Kubiak.
https://www.youtube.com/watch?v=YaxQgw6hrZ8#t=28m35s - dla zainteresowanych.

Ja tam nie widzę ewidentnego (właściwie żadnego) błędu sędziego, no ale nie każdy ma sokole oko...
Irańczyk wypchał piłkę na aut po stronie polskiej.Błędu sędziego nie ma.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Arff »

mejbi pisze: no ale nie każdy ma sokole oko...
chyba raczej nie każdy ma... marzycielskie oko ;)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Memoriał Huberta Wagnera

Post autor: Shibby »

Dreamer jest przeciwny wideoweryfikacji stosowanej w PlusLidze, bo wg niego nie powinno się podważać decyzji sędziego. Oczywiście Dreamer sam również nie podważa decyzji sędziów, szczególnie jeżeli są one na korzyść Polaków. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”