przyśpiewka na mecze reprezentacji

kleg
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2011, o 08:21
Płeć: M

przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: kleg »

Witam chciałbym zaproponować przyśpiewkę na mecze polskiej reprezentacji w siatkówce:
Biała góra, dół czerwony, czapki, szale trąbki i pompony,
szał kibiców, zdarte gardła, krzyk trenerów zagłuszony,

Bo barwy białoczerwone dominują na tej hali,
właśnie po to, aby nasi przeciwników znów ograli !
Potrzebny tylko muzyk, który dobierze melodię, mogłoby być to coś hiphopowego wpadającego w ucho, tekścik był tworzony w czasie słuchania starych piosenek NANA do rytmu rapowanego fragmentu.

Pozdrawiam wszystkich kibiców

Mariusz
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, o 08:22 przez kleg, łącznie zmieniany 1 raz.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: ostry99 »

Jak słyszę trąbki to aż mi się niedobrze robi. Na nic zdała się prośba samych siatkarzy, na nic przypomnienia Magiery przed każdym meczem żeby ich nie używać, ludzie i tak swoje...
Więc lepiej te trąbki zamienić czymś innym w tej piosence.
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Shibby »

Proponowany tekst nie podoba mi się - delikatnie mówiąc.

Jednakże przy okazji wspomnę o hymnie śpiewanym przez kibiców przed meczami. Niestety jak duża część społeczeństwa, również kibice reprezentacji Polski popełniają błąd w trakcie śpiewania pierwszej zwrotki. Przeinaczany jest drugi wers i zamiast ...kiedy my żyjemy... kibice śpiewają ...póki my żyjemy... Jedyną, oficjalną i prawidłową wersją tego wersu jest ...kiedy my żyjemy...

Nie wiem skąd dokładnie ten błąd się bierze, ale pamiętam że mnie w szkole uczono hymnu z tym właśnie błędem i przez wiele lat sam źle śpiewałem hymn. Podejrzewam, że większość popełnia ten błąd właśnie dlatego, że ich też ktoś kiedyś źle nauczył i do tej pory nie są tego świadomi.

Zwracajcie na to uwagę swojej rodzinie i znajomym. I chociaż kibice nie robią tego błędu specjalnie to co jak co, ale wypadałoby śpiewać hymn własnego państwa bez błędów.
kleg
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2011, o 08:21
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: kleg »

1. nie sposób nie zgodzić się z przedmówcą co do hymnu: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 000&type=2
2. propozycja zmiany do mojej przyśpiewki: "szale" zamiast "trąbki"
3. proszę o głosowanie/opinie

p.s. propozycja dla przedmówcy: proszę o twoją propozycję
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Pele »

Najlepsze będzie:
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!!!
Pasuje i po porazce i po wygranej!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Aliassy »

ja podbijam, najlepsze to jest
' Bartek Kurek Bartek' na zagrywce i zagrywka leci w aut :D
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
odee
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2011, o 10:55
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: odee »

Akurat Kurek, jako jedyny z drużyny, ma zagrywkę inną niż żenująca. Wczoraj bił bardzo mocno, a popełnił 1 albo 2 błędy.
kleg
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2011, o 08:21
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: kleg »

Piszę poważnie. Brakuje mi na meczach jakiegoś melodyjnego, pozytywnego w wymowie i łatwego do śpiewania dopingu.
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Klawy »

O to dorzuce coś od siebie:

Anastasi znowu nie robi zmiany i mecz z (tu rywal) jest już przegrany
Nic się nie stało skandują fani ludzie w PZPS-ie są zdruzgotani
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Pele »

Patrząc na grę na moja propozycja jest najlepsza:
Pele pisze:Najlepsze będzie:
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!!!
Pasuje i po porazce i po wygranej!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
globert94
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:51
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: globert94 »

A co powiecie na to?? http://www.youtube.com/watch?v=jDUzMGgjkA0
Wyobraźcie sobie ja 12 tys. ludzi śpiewa to w Spodku lub ErgoArenie :D coś pięknego :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: lucass90 »

globert94 pisze:A co powiecie na to?? http://www.youtube.com/watch?v=jDUzMGgjkA0
Wyobraźcie sobie ja 12 tys. ludzi śpiewa to w Spodku lub ErgoArenie :D coś pięknego :)
Mnie się robi niedobrze jak słyszę tego typu ckliwe pioseneczki... Dla mnie mecz, zarówno siatkówki, jak i piłki nożnej, to Igrzyska, a nie wiejski festyn... Melodyjki i przyśpiewki ("W górę serca...") rodem ze "Smerfnych Hitów" odbierają mi połowę z przyjemności, jaką jest oglądanie meczu... A za puszczanie "Zawsze tam gdzie ty..." na meczach reprezentacji, Magiera powinien dożywotnio stracić pracę... To już zwykłe "Jesteśmy z Wami, Polacy, jesteśmy z Wami !" nie wystarcza...?

Mnie osobiście się marzy, by nasi zawodnicy wykonywali przed meczem Hakę :D Być może wtedy pewne braki nadrabialiby dobrym wrażeniem, tak jak kiedyś polska husaria... ;) Wiem oczywiście, że to niemożliwe, ale przyznajcie, robi wrażenie...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: jast »

Ja sobie pomyślałem tak, żeby być może stworzyć jak KK ale reprezentacji. Byliby tam ogarnięci kibice, którzy wymyśliliby porządne przyśpiewki, a za nimi śpiewałaby cala hala. I to wcale nie głupi pomysł. Bo od słuchania Magiery, w Spodku (Były to moje pierwsze 2 mecze na reprezentacji) robiło mi się niedobrze. Non stop to samo, atmosfera na hali jest jak na jakimś zasranym festynie !
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: lucass90 »

Ależ jest coś takiego, jak Oficjalny KK Reprezentacji Polski :D http://www.fan.org.pl/strona-glowna/291 ... siatkowej-

Tyle, że to taki KK, jakby wziąć ten bełchatowski i ubrać go w biało-czerwone koszulki... Poza tym chyba i tak się już rozpadli, bo i tak wszyscy ich ignorowali, byli cisi, a ich działalność kompletnie do niczego się nie sprowadzała...

Pamiętam, że kiedyś były takie czasy, że na mecze reprezentacji jeździły KK Częstochowy, Kędzierzyna, czy Jastrzębia... Wtedy na trybunach była taka atmosfera, że z meczu wychodziło się z wypiekami na twarzy, niezależnie od wyniku spotkania... Na obecnych festynach organizowanych przez Magierę i Kułagę kibic odczuwa jedynie zażenowanie, pomieszane z irytacją...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: jast »

I mi właśnie dokładnie o to chodzi, żeby tak jakby złączyć te wszystkie KK i zrobić taką atmosferę na hali żeby cała Polska nas usłyszała...
Tylko byłoby trzeba załatwić miejsca na hali, i różne sprawy. Wszystko by nie słuchać Magiery.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Nagor »

Mnie osobiście się marzy, by nasi zawodnicy wykonywali przed meczem Hakę :D Być może wtedy pewne braki nadrabialiby dobrym wrażeniem, tak jak kiedyś polska husaria... ;) Wiem oczywiście, że to niemożliwe, ale przyznajcie, robi wrażenie...
Żeby zrobić coś takiego, trzeba najpierw mieć "kim" to zrobić. Jakby u nas wyszedł Żygadło, Jarosz i Bąkiewicz i zaczęli robić takie coś, to inne drużyny mogłyby pęknąć ze śmiechu.
...
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: miedziak »

Magiera na każdym meczu Polski jest prowadzącym? Byłem w tym roku na pierwszym swoim meczu reprezentacji i kurde brakowało mi "Pieśni o małym rycerzu". W sumie to ja już go dawno nie słyszałem na meczach. Zrezygnowano z niego na rzecz "zawsze tam gdzie ty"?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: lucass90 »

Dokładnie tak, już nawet ta jakże legendarna pieśń została wyparta na rzecz słitaśnych do porzygania piosenek... Chociaż chyba jakoś ostatnio (nie wiem nawet czy nie na Memoriale) raz Magierze puściło się "Małego Rycerza"... Pewnie przez przypadek, bo od dawna nie grał jej wcale.

A ja czuję, że po trzech meczach fazy grupowej ME nasi siatkarze będą mogli zaśpiewać... http://www.youtube.com/watch?v=k-ImCpNq ... ow&index=9
AZS CZĘSTOCHOWA!
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: miedziak »

Chyba na memoriale nie było małego rycerza, w miarę dokładnie oglądałem i zapamiętałbym. Lucass mam nadzieję, że tego nie będzie a zaśpiewają coś innego, np: http://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY&ob=av3n :D
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Klawy »

lucass90 pisze:Dokładnie tak, już nawet ta jakże legendarna pieśń została wyparta na rzecz słitaśnych do porzygania piosenek... Chociaż chyba jakoś ostatnio (nie wiem nawet czy nie na Memoriale) raz Magierze puściło się "Małego Rycerza"... Pewnie przez przypadek, bo od dawna nie grał jej wcale.

A ja czuję, że po trzech meczach fazy grupowej ME nasi siatkarze będą mogli zaśpiewać... http://www.youtube.com/watch?v=k-ImCpNq ... ow&index=9
Pieśń o małym rycerzu była kierowana raczej do Lozano, który był skromnego wzrostu, więc czepianie się czegoś jak rzep suchej dupy jest bezpodstawne. Zalecam pójść na jakiś mecz reprezentacji i wtedy się wypowiadać a nie bezmyślnie wbijać posty
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: lucass90 »

Klawy pisze:Pieśń o małym rycerzu była kierowana raczej do Lozano, który był skromnego wzrostu, więc czepianie się czegoś jak rzep suchej dupy jest bezpodstawne. Zalecam pójść na jakiś mecz reprezentacji i wtedy się wypowiadać a nie bezmyślnie wbijać posty
W tym roku byłem w sumie na trzech meczach polskiej kadry, a w ubiegłych dwóch latach w sumie na czterech. Myślę więc, że daje mi to prawo do wypowiadanie się w tym temacie, w którym zresztą nie zabrałbym słowa, gdybym nie miał o czym pisać. Zresztą kim ty nie jesteś, by mi mówić co mogę, a czego nie mogę robić...? :|
Ja mam swoje zdanie na temat atmosfery na meczach kadry, ty masz swoje. Jak mi się coś nie podoba, to będę się tego czepiał, a tobie nic do tego. Jak już masz jakiś problem, to atakuj poglądy, a nie tego który ma do nich pełne prawo.

P.S.: "Pieśń o Małym Rycerzu" była grana na meczach kadry (w ciężkich momentach spotkania) jeszcze długo przed przyjściem Lozano, więc nie wciskaj mi tu kitu o jakichś odniesieniach do wzrostu...

P.S.2: 50 sekunda tego filmiku, Misiaczku: http://www.youtube.com/watch?v=W08FabQZrQ8
AZS CZĘSTOCHOWA!
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: placid »

Pieśń na jutro tak na godzinę ok 20.00
Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Pele »

lucass90 pisze:Ależ jest coś takiego, jak Oficjalny KK Reprezentacji Polski :D http://www.fan.org.pl/strona-glowna/291 ... siatkowej-

Tyle, że to taki KK, jakby wziąć ten bełchatowski i ubrać go w biało-czerwone koszulki... Poza tym chyba i tak się już rozpadli, bo i tak wszyscy ich ignorowali, byli cisi, a ich działalność kompletnie do niczego się nie sprowadzała...

Pamiętam, że kiedyś były takie czasy, że na mecze reprezentacji jeździły KK Częstochowy, Kędzierzyna, czy Jastrzębia... Wtedy na trybunach była taka atmosfera, że z meczu wychodziło się z wypiekami na twarzy, niezależnie od wyniku spotkania... Na obecnych festynach organizowanych przez Magierę i Kułagę kibic odczuwa jedynie zażenowanie, pomieszane z irytacją...
Faktycznie to były czasy jak na meczach Reprezentacji kibice KK z Jastrzęba Czestochowy czy Kędzierzyna siedzieli (a w zasadzie stali) obok siebie i bez agresji wzajemnej kibicowali POLSCE! Nie potrzeba było "zapiewajłów"bo i tak doping był super bez pomocy organów itp
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Radek
Posty: 524
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: M

Re: przyśpiewka na mecze reprezentacji

Post autor: Radek »

Pieśń o małym rycerzu była kierowana raczej do Lozano, który był skromnego wzrostu, więc czepianie się czegoś jak rzep suchej dupy jest bezpodstawne. Zalecam pójść na jakiś mecz reprezentacji i wtedy się wypowiadać a nie bezmyślnie wbijać posty
Tak jak Lucass pisze - pieśń o małym rycerzu debiutowała na siatkarskich halach, jak mało kto znał Raula Lozano. Bodajże pierwszy raz na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Sydney w katowickim Spodku. To były takie czasy, że nawet wtedy Skry Bełchatów nie wynaleziono jeszcze, więc masz prawo nie pamiętać. I z góry odpowiadam: tak wtedy już istniała siatkówka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”