Piotr Gruszka

poYar
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2009, o 12:10
Płeć: M

Piotr Gruszka

Post autor: poYar »

Jak długo jeszcze? Pytam się jak długo jeszcze będę musiał patrzeć na męczarnie Piotra? Czy nasz drogi trener Pan A. ma oczy? Dziś (właściwie już wczoraj) podczas meczu z Czechami, kiedy to mocno przegrywaliśmy w 3 secie, powiedziałem sfrustrowany do kolegi dokładnie tak: "Kur... zobaczysz, że jak ściągnie to beztalencie i da Jarosza to jeszcze wygramy ten set". Kolega zaśmiał się tylko. Kiedy na boisku pojawił się Jarosz z Kubiakiem założyłem się nawet o paletę browarków, że wyrównają i wygrają (z stanu 14:20 bodajże). Jutro będę miał co pić! Być może w gniewie lekko mnie poniosło, szanuje Pana Piotra za wkład w reprezentacyjne sukcesy, ale nie mogę się pozbyć przekonania, że niestety czas Gruszki się już dawno skończył. I proszę, niech nikt nawet nie wspomina o tym jego MVP z przed dwóch lat, które było jedną wielką kpiną i napluciem innym, lepszym zawodnikom w twarz. Jeden dobry mecz, nawet w finale, nie powinien rozstrzygać takich kwestii... NVM. Czy kogoś jeszcze irytuje brak jakichkolwiek reakcji na pozycji atakującego przed ME? Sam eksperyment z Bartmanem wydawał mi się lekko dziwny, gdyż przesunięcie go do ataku pozbawiło Kurka naturalnego zmiennika. Pogodziłem się z tym, gdyż Bartman wywiązywał się całkiem przyzwoicie z powierzonego mu zadania. Nabawił się jednak kontuzji. Zaraz po LŚ wyjechałem za granice zarobić trochę grosza, wróciłem parę dni temu. Zdziwił mnie niezmiernie brak podjęcia jakiejkolwiek rotacji na tej pozycji, zwłaszcza po "słabym" występie w MW. Czy do cholery, w Polsce oprócz Jarosza, Gruszki i mimo tych wszystkich krytycznych głosów, bez wątpienia najbardziej utalentowanego Pana W. nie ma już innych zawodników aspirujących do miana atakującego? Swoją drogą ciekawa jak określa siebie sam Gruszka. Bo dla mnie atakujący to ktoś kto ciągnie atak jak sama nazwa wskazuje ;p Sokołow, Michajłow czy nawet Stokr z niżej notowanej drużyny potrafią, a nawet często przekraczają próg 20 ptk na mecz. Wspomniany Stokr w swoim ostatnim meczu na ME 2011 zdobył więcej pkt niż Gruszka zdołał uciułać w ciągu całego dotychczasowego turnieju ;p Widzę ogromy potencjał w obecnej reprezentacji Polski, mamy naprawdę dobrą parę środkowych, z dobrymi zmiennikami, Ruciak i Kubiak świetnie się uzupełniają, mają niemal identyczne parametry, Libero który śmiało może walczyć o największe laury, niesamowitego talentu Kurka już chyba nikt nie będzie podważał. Brak tylko jednego. Klasowego atakującego i Bułgaria, Rosja a może i nawet sama Brazylia nam nie straszna. Pozdrawiam.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Antonella Hard Core »

poYar pisze:Dziś (właściwie już wczoraj) podczas meczu z Czechami, kiedy to mocno przegrywaliśmy w 3 secie, powiedziałem sfrustrowany do kolegi dokładnie tak: "Kur... zobaczysz, że jak ściągnie to beztalencie (P.Gruszke) i da Jarosza to jeszcze wygramy ten set".
Może i obecna dyspozycja P.Gruszki nie jest najwyższa ale nie wypada pisać "beztalencie" o zawodniku który w naszej reprezentacji gra praktycznie nieprzerwanie od ponad 15 lat ( co na to zawodnicy typu M.Wlazły) dokladając sie do wszystkich jej sukcesów w ostatnich latach a przy okazji bije kolejne rekordy statystyczne ( np. w ilosci meczy w seniorskiej reprezentacji czy ilości startów w imprezach mistrzowskich). Daj Boże aby nasza siatkówka dochowała sie wiecej takich "beztalentów".
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: placid »

Czy do cholery, w Polsce oprócz Jarosza, Gruszki i mimo tych wszystkich krytycznych głosów, bez wątpienia najbardziej utalentowanego Pana W. nie ma już innych zawodników aspirujących do miana atakującego
Mamy innych Janeczek , Gromadowski , Konarski tylko czy są to zawodnicy poziomu Sokołowa ,Stokra ??? raczej nie , niemniej sądze że cała trójka wymienionych prezentowałaby się lepiej od Gruszki i Jarosza .
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Fein »

placid pisze:
Czy do cholery, w Polsce oprócz Jarosza, Gruszki i mimo tych wszystkich krytycznych głosów, bez wątpienia najbardziej utalentowanego Pana W. nie ma już innych zawodników aspirujących do miana atakującego
Mamy innych Janeczek , Gromadowski , Konarski tylko czy są to zawodnicy poziomu Sokołowa ,Stokra ??? raczej nie , niemniej sądze że cała trójka wymienionych prezentowałaby się lepiej od Gruszki i Jarosza .
Konarski miał w ostatnim sezonie najlepsze statystyki ataku w naszej lidze. Fakt, zagrał dwa razy mniej setów niż Wlazły czy Grozer, ale ten gracz zasługuje na szansę w kadrze. To, że nawet nie jest brany pod uwagę, a w reprezentacji gra taki Jarosz jest śmieszne i szczerze dziwię się ludziom, którzy oburzają się, że Bartman ma plecy, które załatwiają mu różne możliwości. Niezbyt to bystre.
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Shibby »

Trzeba przyznać, że Gruszka na tym turnieju nie gra rewelacyjnie. To nie ulega wątpliwości.

Wątpię jednak, aby sam się na siłę wpraszał do kadry na te mistrzostwa. To trener go chciał i to ewentualnie do trenera trzeba mieć pretensje, że nie wziął kogoś, kto by lepiej grał. Ja do Gruszki mam pełen szacunek, bo mimo, że na grę w kadrze poświęcił więcej zdrowia i czasu niż niejeden zawodnik, który odmówił trenerom powołań, to nadal to robi i jest do dyspozycji kolejnego trenera kadry.

Do nazwania Gruszki beztalencie to już w ogóle trzeba mieć tupet. Albo po prostu nie znać się na siatkówce i nie znać przebiegu jego całej dotychczasowej kariery. Nie można przekreślać przebiegu wszelkich jego wcześniejszych osiągnięć i negować faktu, że od tylu lat gra w siatkówkę na najwyższym poziomie rozgrywek tylko dlatego, że w tym turnieju mu nie idzie.

I jeszcze tak na koniec zanim ktoś napisze, że Gruszka sam mógł odmówić gry na tych mistrzostwach, jeżeli nie czuł, że jest w formie i wtedy BYĆ MOŻE pojechałby ktoś, komu gra lepiej by szła. Bo nawet jeżeli tak czuł to mimo wszystko nie powinien odmawiać gry. To już problem trenera, aby wziął ze sobą zawodników w najwyżej możliwie formie. Jeżeli wziął Gruszkę to widocznie uznał to za stosowne i żadna w tym wina Gruszki. Potrafię zrozumieć zawodników, którzy odmawiają gry w reprezentacji, a tych, którzy nie odmawiają dodatkowo szanuję.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Piotr Gruszka

Post autor: dreamer »

Shibby pisze:...To już problem trenera, aby wziął ze sobą zawodników w najwyżej możliwie formie. Jeżeli wziął Gruszkę to widocznie uznał to za stosowne i żadna w tym wina Gruszki. Potrafię zrozumieć zawodników, którzy odmawiają gry w reprezentacji, a tych, którzy nie odmawiają dodatkowo szanuję.
Żaden trener na świecie nie bierze na mistrzowskie turnieje zawodników, którzy z punktu widzenia zewnętrznych obserwatorów są obecnie w wyższej formie niż kadrowicze, ale nie mają za soba tego atutu, że są już w kadrze sprawdzeni i trener wie, na co może z ich strony liczyć.
Moim zdaniem najlepszy w ostatnim roku (cały poprzedni sezon Superligi) rozgrywający brazylijski - Willian Arjona, owszem - trafił do kadry Bernardinho, ale po to, aby być cierpliwie sprawdzany na turniejach mniejszej rangi. Żaden trener moim zdaniem nie zaryzykuje wprowadzenia do kadry "z marszu" zawodnika który wcześniej nie byl powoływany na ważne turnieje. Dlatego też Konarski nie mał szans na grę w ME. Myslę, że z atakujących jedynym poważnie branym pod uwagę przez AA (o ile brał pod uwagę kogokolwiek na ataku poza Bartmanem, Gruszką i Jaroszem) mógł jeszcze być Marcel Gromadowski.

Wracając jeszcze na moment do samego Piotra Gruszki, powiem, że nie gra dobrego turnieju podczas tegorocznych ME, ale gra na takim poziomie, jak 2/3 wszystkich naszych zawodników.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Piotr Gruszka

Post autor: weary_skier »

dreamer pisze:
Wracając jeszcze na moment do samego Piotra Gruszki, powiem, że nie gra dobrego turnieju podczas tegorocznych ME, ale gra na takim poziomie, jak 2/3 wszystkich naszych zawodników.

dreamer
Bardzo niejasne to zdanie. Masz na myśli 2/3 zawodników kadry na ME czy 2/3 ogółu polskich zawodników? Z resztą co byś nie miał na myśli to miło byłoby jakbyś to jakoś uzasadnił. Dla mnie Piotrek Gruszka gra na tym turnieju bardzo źle, ale z racji jego zasług dla kadry, aż mi głupio mu to wypominac. Bo jeszcze jakbyś napisał, że 2/3 polskich zawodników gra poniżej swoich umiejętności to jeszcze dałoby się to zrozumiec. Pogrubione przez Ciebie zdanie jest po prostu obrazą dla tych zawodników, którzy grając na miarę swoich umiejętności oraz dla tych, którym troszkę nie idzie, ale mimo to prowadzą drużynę do zwycięstw. Swoją grą wywalczyli, czy Ci się to podoba czy nie, miejsce wśród 4 najlepszych drużyn Europy. Nie boję się powiedziec, że Piotr Gruszka swoją grą w tym turnieju nie prezentuje poziomu odpowiedniego dla turnieju kwalifikacyjnego przed ME, dlatego też obawiam się, że coś z tą Europejską siatkówką jest nie tak skoro tak mizerny poziom 8 naszych zawodników pozwolił na 1/2 finału ME. Z resztą powinienem się przyzwycziac, że jakakolwiek Polska drużyna, nie tylko reprezentacja, nie zostanie pochwalona przez Ciebie dopóki nie zamkną lig, nie utworzą rankingu, nie przywdzieją żółtyc trykotów, atakujący będą oceniani pod względem efektywności a nie skuteczności ataku, nie wyniosą się za ocean a zamiast sprzedawac mecze będą umiejętnie wybierac korzystniejsze ścieżki...
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: ksjw90 »

Dreamer za mocno krytykujesz polską siatkówkę bo jesteś zakochany wręcz w Brazylijczykach, także w poście kolegi powyżej jest dużo prawdy.

A co do Piotrka Gruszki. Szanowałem, szanuję i szanował będę za zasługi dla polskiej siatkówki reprezentacyjnej i klubowej. To świetny zawodnik, nie raz zaprezentował poziom godny mistrza i tego mistrza wywalczył w Izmirze zdobywając dodatkowo MVP turnieju. On i Sebastian Świderski to legendy polskiej siatkówki. Jednak uważam, że Piotrek dobrze postąpił mówiąc, że to jego ostatnie mistrzostwa. Forma już nie ta, siła już nie ta, lata już nie te i powinien godnie zejść z siatkarskiej sceny w otoczce oklasków i podziękowań. Prawdziwy mistrz odchodzi będąc na szczycie a nie na dnie. Fakt on już nie jest na szczycie, ale na samo dno jeszcze nie upadł i dobrze zrobi jeśli zawiesi buty na kołku, wtedy nikt nie będzie miał żalu do niego o to, a grając jeszcze dalej coraz słabiej narazi się jeszcze bardziej tylko niepotrzebnie na krytykę kibiców. Mimo wszystko chwała mu za to co zrobił dla Polski!
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: arbas »

ksjw90 pisze: Prawdziwy mistrz odchodzi będąc na szczycie a nie na dnie. Fakt on już nie jest na szczycie, ale na samo dno jeszcze nie upadł i dobrze zrobi jeśli zawiesi buty na kołku, wtedy nikt nie będzie miał żalu do niego o to, a grając jeszcze dalej coraz słabiej narazi się jeszcze bardziej tylko niepotrzebnie na krytykę kibiców. Mimo wszystko chwała mu za to co zrobił dla Polski!
Nie zgodzę się z Tobą - Gruszka oddał się do dyspozycji trenera i to trener zadecydował, że jedzie i to bez żadnych sentymentów. Niestety nie wypaliło ale Grucha jest na tych ME tylko z powodu kontuzji Bartmana.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Mate »

Jeżeli Gruszka jeździ na turnieje rangi mistrzowskiej to wiedz, że coś się dzieje :) . Obecna sytuacja na pozycji atakującego jest kuriozalna. Mamy, a raczej nie mamy, Wlazłego, Gromadowski, Jarosz jako tako radzą sobie w lidze, w reprezentacji jest nie najlepiej. Niby posiadamy młodych i perspektywicznych bombardierów, ale kiedy przychodzi czas sprawdzianu(czyt. ME, MŚ czy nawet LŚ), spalają się w okamgnieniu. Jeżeli jest to problem braku doświadczenia - należy poświęcić LŚ i ME, żeby mieć na MŚ, IO gotowych zawodników. Jeśli zaś słaba postawa siedzi w głowie - nic na to nie poradzimy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:Wracając jeszcze na moment do samego Piotra Gruszki, powiem, że nie gra dobrego turnieju podczas tegorocznych ME, ale gra na takim poziomie, jak 2/3 wszystkich naszych zawodników.
Przede wszystkim Kubiak i Żygadło, ale i Kurek, środkowi oraz Igła grają na tyle dobrze że nie wolno ich porównać ze słabym występem Gruszki. To już 6 zawodników więc nie można powiedzieć że 2/3 drużyny... ;)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
marcin_r

Re: Piotr Gruszka

Post autor: marcin_r »

Nie chciałbym wyjsc na malkontenta ale akurat z faktu ze Polska jest w ćwiercfinale trudno wyciagac jakies wnioski o sile czołowki europejskiej bo dla mnie osobiscie jest 6 mocnych druzyn w Europie poza Polska Rosja Włochy Bułgaria Serbowie i Francuzi a tak sie złożyło ze dochodzac do półfinału żadnego z tych zespołow polski na poły rezerwowy skład nie ograł.

2003 Grecja Bułgaria Holandia Rosja Serbia
2005 Rosja Włochy Portugalia Chorwacja Ukraina
2007 Belgia Turcja Finlandia Rosja Włochy Bułgaria
2009 Francja Niemcy Turcja Grecja Hiszpania Słowacja
2011 Niemcy Słowacja Bułgaria Czechy

Z tego zestawienia wyraznie widac ze w 2009 i 2011 byli znacznie słabsi rywale w fazie grupowej niz na wczesniejszych turniejach bo o ile oczywiscie w 2009 Francuzi i w 2011 Bułgarzy to czołowka europejska to pozostale zespoły nie bardzo. Na poprzednich turniejach jakiegos mocnego rywala w walce o półfinał trzeba było ograc w 2003 i 2007 nawet więcej niz dwóch.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Chal »

Mate pisze:Niby posiadamy młodych i perspektywicznych bombardierów, ale kiedy przychodzi czas sprawdzianu(czyt. ME, MŚ czy nawet LŚ), spalają się w okamgnieniu.
No z całym szacunkiem, ale który z młodych i perspektywicznych dostał szansę sprawdzianu w ME, MŚ czy nawet LŚ?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Fein »

Mate pisze: Gromadowski, Jarosz jako tako radzą sobie w lidze
Zwłaszcza Jarosz. :P I dlatego jest zmiennikiem Witczaka. :P
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Piotr Gruszka

Post autor: weary_skier »

marcin_r pisze:Nie chciałbym wyjsc na malkontenta ale akurat z faktu ze Polska jest w ćwiercfinale
Polska jest w półfinale.
trudno wyciagac jakies wnioski o sile czołowki europejskiej bo dla mnie osobiscie jest 6 mocnych druzyn w Europie poza Polska Rosja Włochy Bułgaria Serbowie i Francuzi a tak sie złożyło ze dochodzac do półfinału żadnego z tych zespołow polski na poły rezerwowy skład nie ograł.
Oczywiście, że trudno jest oceniac po jednym turnieju. Jednak po całokształcie tegorocznych zmagań można przyznac, że Twój "mini ranking" zgadza się z rzeczywistością. Dla mnie postawienie, jak to określiłeś, na poły rezerwowego skłądu na miejsach 4-6 jest satysfakcjonującym rezultatem. Stawianie naszych wyżej byłoby trochę zakłamaniem rzeczywistości.
2003 Grecja Bułgaria Holandia Rosja Serbia
2005 Rosja Włochy Portugalia Chorwacja Ukraina
2007 Belgia Turcja Finlandia Rosja Włochy Bułgaria
2009 Francja Niemcy Turcja Grecja Hiszpania Słowacja
2011 Niemcy Słowacja Bułgaria Czechy

Z tego zestawienia wyraznie widac ze w 2009 i 2011 byli znacznie słabsi rywale w fazie grupowej niz na wczesniejszych turniejach bo o ile oczywiscie w 2009 Francuzi i w 2011 Bułgarzy to czołowka europejska to pozostale zespoły nie bardzo. Na poprzednich turniejach jakiegos mocnego rywala w walce o półfinał trzeba było ograc w 2003 i 2007 nawet więcej niz dwóch.
Weź pod uwagę, że odnosisz statyczny ranking do okresu 8 letniego. Nijak nie da się przyrównac Polski sprzed 2006 do Polski teraz. Włosi'09 i Włosi'11 to dwie całkiem inne drużyny. Poza tym w 2009 roku faktycznie mieliśmy łatwą drabinkę, jednak na tym turnieju pokonaliśmy dwie inne najlepsze drużyny tamtych zawodów. A o tym już każdy zapomina. W tym roku jeśli zajmiemy czwarte miejsce to będzie można mówic, że skorzystaliśmy tylko ze sprzyjającej drabinki. Dla mnie jest to i tak duże osiągnięcie w momencie, gdy gramy bez prawego skrzydła. Gdyby istniała możliwośc pożyczenia atakującego od Turcji, Belgii czy Estonii to wtedy istniałaby realna szansa na medal.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
poYar
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: poYar »

Powiem jedno, zakładałem ten temat z żalem i wstydem. Żalem, że gramy turniej mistrzowski bez atakującego i z wstydem, że mieszam P. Gruszkę z błotem. To co dziś w meczu zrobił Kuba Jarosz, to... brak mi słów. Cieszę się, że wykorzystał szanse dana przez trenera i przełamał się. Gdyby potrafił ustabilizować swoją formę grają na podobnym poziomie jak dziś, obecny skład spokojnie mógłby jechać po medal IO. No, może przydałby się jeszcze zmiennik dla Kurka, który czasami miewa słabsze dni. Ciekaw jestem kogo wy byście widzieli w tej roli, bo powiedzmy to sobie szczerze, Mika jest zawodnikiem innego formatu.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: arbas »

Moim zdaniem nie mamy problemów na przyjęciu - Mika może odpalić, jest Bartman przecież i nie zapominajmy o Winiarskim. Atak atak atak ...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Nagor »

i nie zapominajmy o Winiarskim.
Zapominajmy i to jak najszybciej, przecież on w kadrze już nie zagra, chyba, że w turnieju o poważne sumki $$$...
...
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: kibic_siatki »

Tym sposobem Piotrek Gruszka został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem: wicemistrz świata, mistrz europy, gracz 3 drużyny ligi światowej, brązowy medalista mistrzostw europy.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, o 21:27 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: PH3N-x »

kibic_siatki pisze:Tym sposobem Piotrek gruszka został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem: wicemistrz świata, mistrz europy, gracz 3 drużyny ligi światowej, brązowy medalista mistrzostw europy.
Kurek powinien w przyszłości to jeszcze poprawić, bo to on będzie filarem kadry przez najbliższe lata.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Pele »

PH3N-x pisze:
kibic_siatki pisze:Tym sposobem Piotrek gruszka został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem: wicemistrz świata, mistrz europy, gracz 3 drużyny ligi światowej, brązowy medalista mistrzostw europy.
Kurek powinien w przyszłości to jeszcze poprawić, bo to on będzie filarem kadry przez najbliższe lata.
Czytaj ze zrozumieniem tekstu bo przecież zostało napisane że jest a nie kto kim będzie! Nie przerzucamy sie kto ma na co szansę ale napisane zostało że JEST najbardziej utytułowany w 21 wieku Piotr Gruszka
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Antonella Hard Core »

kibic_siatki pisze:Tym sposobem Piotrek Gruszka został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem: wicemistrz świata, mistrz europy, gracz 3 drużyny ligi światowej, brązowy medalista mistrzostw europy.
Z całym szacunkiem dla P.Gruszki ale w historii polskiej siatkówki znalazło by sie conajmniej kilku troche bardziej utytułowanych polskich siaktarzy niż on np. T.Wójtowicz ( mistrz olimpijski, mistrz świata, czterokrotny wicemistrz Europy, srebro w Pucharze Świata, wygranie Klubowego Pucharu Europy czyli dzisiejszej Ligi Mistrzów), R.Bosek (mistrz olimpijski i mistrz świata, trzy srebrne medale Mistrzostw Europy, wygranie Klubowego Pucharu Europy) czy W.Gawłowski ( mistrzostwo olimpijskie, mistrzostwo świata, trzy srebrne medale na Mistrzostwach Europy, srebro na Pucharze Świata,złoto i brąz Klubowego Pucharu Europy) .
P.Gruszke może jedynie (albo raczej aż) nazwać najbardziej utytułowanym polskim współczesnym siatkarzem.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Piotr Gruszka

Post autor: Pele »

Antonella Hard Core pisze:
kibic_siatki pisze:Tym sposobem Piotrek Gruszka został najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem: wicemistrz świata, mistrz europy, gracz 3 drużyny ligi światowej, brązowy medalista mistrzostw europy.
Z całym szacunkiem dla P.Gruszki ale w historii polskiej siatkówki znalazło by sie conajmniej kilku troche bardziej utytułowanych polskich siaktarzy niż on np. T.Wójtowicz ( mistrz olimpijski, mistrz świata, czterokrotny wicemistrz Europy, srebro w Pucharze Świata, wygranie Klubowego Pucharu Europy czyli dzisiejszej Ligi Mistrzów), R.Bosek (mistrz olimpijski i mistrz świata, trzy srebrne medale Mistrzostw Europy, wygranie Klubowego Pucharu Europy) czy W.Gawłowski ( mistrzostwo olimpijskie, mistrzostwo świata, trzy srebrne medale na Mistrzostwach Europy, srebro na Pucharze Świata,złoto i brąz Klubowego Pucharu Europy) .
P.Gruszke może jedynie (albo raczej aż) nazwać najbardziej utytułowanym polskim współczesnym siatkarzem.
No a jeśli ktoś najbardziej ceni mistrzostwa Europy to jednak Grucha jest lepszy bo tamci mają tylko kilka srebrnych medali! :D
Oczywiścieżartowałem!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: kibic_siatki »

Oczywiście chodziło mi o grającego obecnie w reprezentacji, a nie w historii. Jako jedyny ma te trofea- o jedno mniej ma M. Bąkiewicz.
poYar
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Piotr Gruszka

Post autor: poYar »

mówicie tak jakby to był jakiś skok w dal albo rzut oszczepem, a to jest jednak sport drużynowy i nawet gdyby P. Gruszka był najlepszym zawodnikiem na świecie, za przeproszeniem, sam gówno by ugrał...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”