Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: krzysiu »

Tak dzisiejszym , tylko jeszcze nie ma tego artykułu na stronie PS
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: lipton »

Spoko, dzięki, zaraz lecę do sklepu kupić papierowe wydanie :)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: Alfred Tennyson »

W Przeglądzie Sportowym jest mowa o Wojtku Włodarczyku , który prawdopodobnie dostanie powołanie od Andrei Anastasiego .
Ciekawe czy to tylko gdybanie dziennikarza, który wyciaga takie wnioski z obecności Anastasiego na turnieju czy też może w PS wykonali troszkę pracy i się tego dowiedzieli :)
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: luck191 »

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: grzegorzg »

lipton pisze: A wracając jeszcze do wątku Bartka Neroja i wymiany zdań z Grzegorzem: na tych pamiętnych MŚ juniorów, gdy zdobyliśmy złoto, wspomniany przez Ciebie Gromadowski przez większą część turnieju wychodził w pierwszej szóstce, sadzając na ławce Wlazłego (który swoją drogą też wyskoczył jak "diabeł z pudełka" fenomenalnie prezentując się wtedy w II-go ligowych rozgrywkach w barwach SPS-u Zduńska Wola i dołączył do kadry jako jeden z nielicznych zawodników, który nigdy nie był w Spale). Pamiętam że Gromadowski był wtedy uważany za nieoszlifowany siatkarski diament (trzeba pamiętać że grał z 2 lata starszymi kolegami), a jak się potoczyła jego historia chyba wszyscy wiemy.
Historię Gromadowskiego i Wlazłego znam dość dobrze, drugiego z publikatorów, a pierwszego z ...Wrocławia. ;)
Ale piszę to tylko dlatego, ponieważ cały czas mam wrażenie, że Gromadowskiemu ktoś zlecił za dużo...siłowni. Oczywiście to tylko moja niczym nie poparta teoria, ale myslę, że Marcelowi wyrosło za dużo... mięsni, co odbiło sie na jego dynamice.
Ponoć dzisiaj stawia sie duży przyrost masy mięsniowej pod znakiem zapytania, dążąc do poprawy sprawności nazwijmy to "naturalnej masy miesniowej". A skojarzyło mi się kiedyś między innymi po informacji o Grozerze, któremu zabroniono w jakimś momencie ćwiczeń siłowych. Może w przypadku Gromadowskiego, jakby poprzestano na lekkiej atletyce byłoby lepiej.
Oczywiście głowy nikt nie zmieni, ale zawodnik tez nusi się czuć fizycznie bardzo dobrze, aby sprostać wymaganiom.
Oczywiście to takie tam dyrdymały... ;)
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: ciorny17 »

Grzegorzowi Boćkowi tak ze dwa lata temu w Bełchatowie też zabroniono siłowni.
Kłamca.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: kevinpsb »

Pele pisze:
figol pisze:Wlazły w kadrze przy AA na swojej nominalne pozycji czyt. ataku byłby maszynką do zdobywania punktów.
No w zasadzie tak, ale:
1.Musiałby dostać powołanie
2.Musiałby chcieć trenować z kadrą przez cały okres przygotowawczy
3.Musiałby wygrać rywalizację z JAroszem i Bartmanem no i KOnarskim
Trochę jest tych warunków o których chyba zapomniałeś w Swoim stwierdzeniu!
1. Pikuś, AA nie raz mówił że go chce...
2. Normalna rzecz... Forma treningu będzie zależna tylko od AA, może np. mniej siłowni i ataków ze skrzydła.
3. Z tymi pierwszymi dwoma to na prawdę ciężko będzie mu ją przegrać.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: lipton »

Cały artykuł o Włodim z wczorajszego PS:

Nowy as kadry?

WOJCIECH WŁODARCZYK Andrea Anastasi jest pod wrażeniem przyjmującego.

Selekcjoner Andrea Anastasi oglądał na żywo w finałach Ligi Środkowoeuropejskiej (MEVZA) 23-letniego przyjmującego Posojilnicy AICH/DOB Wojciecha Włodarczyka. Polak jest największą gwiazdą drugiej ekipy ligi austriackiej, poprzednio bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała, AZS Olsztyn i warszawskiej Politechniki. - Wcześniej oglądałem jego występy na wideo. Uznałem, że już pora, by obejrzeć go w akcji na żywo, dlatego pojechałem na finały MEVZ-y - opowiada Anastasi i dodaje: - Nie mam czasu na szukanie graczy na 2016 rok. Skoro pojechałem to rozpatruję jego przydatność już teraz.

Śladem Bernardiego

Włodarczyk ma za sobą zmianę pozycji na boisku, bo w PlusLidze był rozgrywającym. - Gdy Wojtek grał w Olsztynie zadzwonił do mnie trener George Cretu i powiedział, że nie ma sensu, by dalej męczył się na tej pozycji, a powinien stać się przyjmującym z prawdziwego zdarzenia - opowiada menedżer zawodnika Jakub Malke.
W weekendowym finale Włodarczyk spisywał się lepiej niż dobrze. - Kiedyś z rozegrania na przyjęcie przestawił się Lorenzo Bernardi, ostatnio Iwan Zajcew. To chyba dobre wzory - śmieje się Anastasi.

Pytanie z Modeny

Polak jest zadowolony z wyjazdu do ligi austriackiej. - Już udział w Final Four MEVZ-y był dla naszego klubu największym sukcesem w historii - ocenia 23-latek. - Z selekcjonerem zamieniłem słówko po meczu. Nie padły żadne deklaracje, trener po prostu chciał mnie zobaczyć. Występy w reprezentacji są moim marzeniem - twierdzi Włodarczyk. - Liczę, że jeżeli nie zostanę uwzględniony przy powołaniach do kadry A, będę mógł trenować z reprezentacją B. To i tak byłoby wyróżnienie - zapewnia siatkarz.
Na razie nie wiadomo, czy Polak zostanie w Austrii. - To zależy, czy jego klub zagra w Lidze Mistrzów i jakie będą inne oferty. W trakcie rozgrywek jego kartę chciała wykupić Modena, ale teraz najważniejsze dla niego są regularne występy - uważa Malke.
- W tym roku nieźle szło nam w Pucharze CEV, przegraliśmy dopiero z Andreoli Latina. Biorąc pod uwagę, że do Włoch podróżowaliśmy nocnym pociągiem z kibicami w sąsiednich przedziałach, nasze wyniki wstydu nam nie przynoszą - podsumowuje Polak.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: d12343 »

Anastasi pisze:- Nie mam czasu na szukanie graczy na 2016 rok. Skoro pojechałem to rozpatruję jego przydatność już teraz.
Bardzo lubię w Anastasim tę dobitną trzeźwość myślenia :]

Lipton, dzięki za artykuł :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Ryszard
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2012, o 09:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: Ryszard »

Absolutnie nie interesują mnie osobiste ambicje Pana Anastasiego! To trener reprezentacji wysyła do wybranych najlepszych zawodników propozycje do zagrania w reprezentacji !To nie jest prywatny klub! Wszelkie inne opcje doporowadzają do tego co było na olimpiadzie czyli koszmarna klęska . A zabranie tam zawodników za zasługi w lidze mistrzów to jakiś dowcip. Mają jechać aktualnie najlepsi! A tacy zawodnicy jak Zbyszek Bartman czy Piotrek Nowakowski byli tak wyeksploatowani że bezensu było ich zabierać, A że to trudna decyzja! no trudno za to właśnie trenerzy reprezentacji biorą pieniądze.To reprezentacja a nie prywatny klub!
Niech Pan trener weźmie przykład z pana trenera Olekny! Który nie dość że zabrał skonfliktowane go z nim od zawsze Tietuchina to trzymał go na boisku w pierwszej szóstce, i jeszcze w najważniejszym meczu finałowym z Brazylią dał się op.....przez rzeczonego Tietuchina ( w końcówce seta trzeciego) co doprowadziło do zmian i zwycięstwa Rosji.
Jakikolwiek sprzcieciw zawodników wobec Anastasiego .... no wiem y jak się kończy. Ławką w przypadku Zagumnego a pozostaniem w kraju w przypadku Wlazłego i Plińskiego
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: Alfred Tennyson »

[...]no wiem y jak się kończy. Ławką w przypadku Zagumnego[...]
Akurat Paweł Zagumny jest w zdecydowanie gorszej dyspozycji niż Łukasz Żygadło i całkowicie zasłużenie siedzi podczas meczów naszej reprezentacji na ławce rezerwowych - przypomnę też, że to właśnie Zagumny rozpoczynał jako "numer 1" w naszej reprezentacji rozgrywki o Puchar Świata w Japonii jednak szybko stracił to miejsce na rzecz Łukasza Żygadły.

Odwrócę kota do góry ogonem i napiszę, że w tym konkretnym przypadku to właśnie Zagumny mając na uwadze dobro swoich kolegów z kadry narodowej powinien schować w kieszeń swoje osobiste pretensje dotyczące hierarchii w drużynie i pomóc najlepiej jak potrafi właśnie z pozycji tego rezerwowego rozgrywającego. Jednak na to, sugerując się buńczucznymi wypowiedziami Pawła do prasy się nie zanosi.
Niech Pan trener weźmie przykład z pana trenera Olekny!
A co ma powiedzieć taki Werbow, który zdecydowanie jest najlepszym rosyjskim libero? Przy powołaniach zawsze i wszędzie decyduje czynnik ludzki a więc także osobiste sympatie i antypatie selekcjonera. Dopóki reprezentacją Polski nie pokieruje robot dopóty będziemy się zastanawiać dlaczego jedzie zawodnik X mimo, że wg nas zawodnik Y gra lepiej itd.
Mają jechać aktualnie najlepsi!
Akurat Bartman i Nowakowski, których podałeś za przykład w okresie "reprezentacyjnym" prezentują się bardzo dobrze więc być może podczas zgrupowania kadry faktycznie dochodzą do takiej dyspozycji, że można powiedzieć o nich "aktualnie najlepsi".
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: grzegorzg »

Alfred Tennyson pisze:Akurat Bartman i Nowakowski, których podałeś za przykład w okresie "reprezentacyjnym" prezentują się bardzo dobrze
Byłbym ostrożny w ferowaniu tak zdecydowanych opinii ze względu na turniej olimpjski...
Zobaczymy jak będzie w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: Alfred Tennyson »

Byłbym ostrożny w ferowaniu tak zdecydowanych opinii ze względu na turniej olimpjski...
Zobaczymy jak będzie w tym sezonie.
Grzegorzu nie dokładnie rozumiem co masz na myśli - przecież akurat Bartman podczas Olimpiady prezentował się bardzo dobrze...
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: grzegorzg »

Alfred Tennyson pisze:

Grzegorzu nie dokładnie rozumiem co masz na myśli - przecież akurat Bartman podczas Olimpiady prezentował się bardzo dobrze...
Jesli mam byc szczery, to nawet tego nie pamiętam. Spuściłem zasłonę milczenia na ten turniej, a w pamięci to została mi już chyba tylko bezradność Anastasiego w meczu z Rosją (zresztą po raz 2 w ważnym meczu z tą drużyną ). Ale pal licho z Bartmanem, myślę, ze chodziło o "trynd". ;)

PS Ale jakbym był złosliwy, to napisałbym - Bartman grał swietnie, tylko Polska odpadła...
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn - sezon 2012.

Post autor: majonez »

Ryszard pisze:A zabranie tam zawodników za zasługi w lidze mistrzów to jakiś dowcip.
Co ma Liga Mistrzów do Igrzysk Olimpijskich?
Ławką w przypadku Zagumnego a pozostaniem w kraju w przypadku Wlazłego i Plińskiego
Akurat w poprzednim sezonie Żygadło grał dobrze, poza tym miejsce w szóstce sobie wywalczył. Wlazły mógł się wcześniej obudzić niż po tym, jak już Anastasi powołał listę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”