Reprezentacja juniorów 2012 na ME

joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Zostało cztery miesiące do ME juniorów które w tym roku będą rozgrywane w Polsce i Dani.
Czy macie jakieś informacje na temat ewentualnego składu?
Nie wiem na ile te informacje są prawdziwe ale słyszałem że dużo osób ma być powołanych z klubów a nie z SMSu.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2012, o 09:46 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: a po cóż ten CapsLock?
zoltar
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2011, o 16:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: zoltar »

Prawda o powołaniach na MEJ jest kwestią otwartą. Generalnie nikt nie ma pojęcia kto pojedzie na mistrzostwa. Jeżeli powołanie otrzymają osoby które zrezygnowały z nauki w Spale to będzie niezrozumiała sytuacja.Trenują, grają ze sobą przez kilka lat szkoły a na najważniejszą imprezę nie jadą? To jest podobna sytuacja jak w pierwszej reprezentacji tylko trener inaczej podchodzi do tematu.
ANASTASI tak wypowiedział się na temat powrotu Wlazłego: Uznałem, że to nie byłoby właściwe rozwiązanie dla mojej drużyny. Mariusza nie było z nami wcześniej w trakcie przygotowań. Z szacunku dla innych zawodników nie mógłbym teraz podjąć takiej decyzji, to byłoby nie fair wobec nich.
Jeżeli na MEJ nie pojadą rozgrywający ze Spały to ja czegoś nie rozumiem.I to samo tyczy się pozostałych pozycji.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

SMS to nie jest reprezentacja Polski... tylko klub jak każdy inny... sytuacja z Wlazłym ma z tym tyle wspólnego, co Wlazły z kadrą na IO...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
zoltar
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2011, o 16:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: zoltar »

Tu się trochę różnimy w poglądach. SMS nie jest takim samym klubem jak inne. SMS jest finansowany przez PZPS oraz Ministerstwo Sportu.Kluby finansowane są w inny sposób. W Spale uczy się wyselekcjonowana młodzież która ma reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Odmowa nauki w Spale to taka sama rezygnacja z reprezentacji jak Pana Wlazłego wcześniej. Przykład podobny. Pamiętam jak kilka lat wstecz za czasów trenera Rysia powołania nie otrzymywali zawodnicy którzy rezygnowali z tej elitarnej szkoły.Ta młodzież która podjęła naukę w Spale gra ze sobą wiele meczy jak również dzień w dzień trenują razem i są bardziej zgrani. Tworzenie takiego ośrodka dla idei mija się z celem. Wychodzi na to , że w klubach jest lepsze szkolenie i lepsza (zdolniejsza) młodzież niż ta na którą idą wielkie fundusze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

zoltar pisze:Wychodzi na to , że w klubach jest lepsze szkolenie i lepsza (zdolniejsza) młodzież niż ta na którą idą wielkie fundusze.
Na nic nie wychodzi. Nie wolno zamykać drogi do reprezentacji dobrym zawodnikom spoza SMS. Po pierwsze, może byc wiele powodów dla których młody adept siatkówki nie zdecyduje się na SMS, na przykład chęć nauki w szkole zapewniającej odpowiedni poziom nauczania, które w tym momencie jest dla niego istotniejsze, jakaś sytuacja rodzinna, a nawet zwykła niechęć do "skoszarowania". Poza tym łatwo wyobrazić sobie sytuację w kategoriach młodzieżowych, w której w danym roku delikwent nie reprezentuje odpowiedniego poziomu do zakwalifikowania do SMS, a w następnym robi kolosalne postepy i staje się graczem wyrózniającym się na tej pozycji. Czy zdajesz sobie sprawę jaki procent młodzieży szkoli się w klubach, a jaki w SMS ?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

zoltar pisze:Wychodzi na to , że w klubach jest lepsze szkolenie i lepsza (zdolniejsza) młodzież niż ta na którą idą wielkie fundusze.
a niby co w tym dziwnego?
zoltar pisze: W Spale uczy się wyselekcjonowana młodzież która ma reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Nie. W Spale uczy się wyselekcjonowana młodzież oraz synowie ludzi, którzy mają coś do powiedzenia w PZPSie(byli siatkarze, działacze, trenerzy itd.)
zoltar pisze:Odmowa nauki w Spale to taka sama rezygnacja z reprezentacji jak Pana Wlazłego wcześniej.
Nie. Odmowa nauki w Spale to... odmowa nauki w Spale i nic poza tym... Nie każdy może/chce zmienić swoje życie, zostawić rodzinę i poświęcić wszystko dla siatkówki, skoro w swoim miejscu zamieszkania ma równie dobre warunki szkolenia....
zoltar pisze:Ta młodzież która podjęła naukę w Spale gra ze sobą wiele meczy jak również dzień w dzień trenują razem i są bardziej zgrani.
nom... w Skrze Bełchatów też zawodnicy trenują ze sobą cały rok i są świetnie zgrani... mimo to, nie wszyscy są w kadrze... Jak to możliwe? :o hmmm... WIEM!! Po prostu od niektórych zawodników Skry/Spały(niepotrzebne skreślić) są w tym kraju lepsi zawodnicy!
zoltar pisze: Pamiętam jak kilka lat wstecz za czasów trenera Rysia powołania nie otrzymywali zawodnicy którzy rezygnowali z tej elitarnej szkoły.
I co w tym czasie młodzieżowe reprezentacje Polski osiągnęły? Im większa rywalizacja o wejście do kadry, tym lepiej...
grzegorzg pisze:Poza tym łatwo wyobrazić sobie sytuację w kategoriach młodzieżowych, w której w danym roku delikwent nie reprezentuje odpowiedniego poziomu do zakwalifikowania do SMS, a w następnym robi kolosalne postepy i staje się graczem wyrózniającym się na tej pozycji
równie łatwo sobie wyobrazić sytuację wręcz przeciwną... czyli w danym roku, delikwent reprezentuje odpowiedni poziom do zakwalifikowania w SMS, a w następnym zatrzymuje się w rozwoju i wyższe umiejętności od niego posiada ogromna ilość zawodników spoza SMS...

łatwo też wyobrazić sobie sytuację, że dany zawodnik dostał się do SMSa z polecenia członka swojej rodziny i jest słabszy od połowy siatkarskiej Polski...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

grzegorzg pisze:
arff pisze: Poza tym łatwo wyobrazić sobie sytuację w kategoriach młodzieżowych, w której w danym roku delikwent nie reprezentuje odpowiedniego poziomu do zakwalifikowania do SMS, a w następnym robi kolosalne postepy i staje się graczem wyrózniającym się na tej pozycji

równie łatwo sobie wyobrazić sytuację wręcz przeciwną... czyli w danym roku, delikwent reprezentuje odpowiedni poziom do zakwalifikowania w SMS, a w następnym zatrzymuje się w rozwoju i wyższe umiejętności od niego posiada ogromna ilość zawodników spoza SMS...
Nie na temat
Arff pisze:zoltar napisał(a):
Pamiętam jak kilka lat wstecz za czasów trenera Rysia powołania nie otrzymywali zawodnicy którzy rezygnowali z tej elitarnej szkoły.


I co w tym czasie młodzieżowe reprezentacje Polski osiągnęły? Im większa rywalizacja o wejście do kadry, tym lepiej...
Ja nie przepadam za Rysiem, ale chyba masz sklerozę...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

Nie, nie... to nie ja mam sklerozę :) Zapewne chodzi Ci o wygranie przez kadrę '83/84 mistrzostwa świata juniorów... tylko wtedy Ryś nie był trenerem koordynatorem ośrodka w Spale, tylko trenerem kadry juniorów, a zawodnicy spoza SMSu normalnie w niej grali(wlazły, Woicki, Olejniczak i bodaj Kryś)... trenerem koordynatorem Ryś był w latach... hmmm... 2008-2010, jakoś tak i w tym czasie kadry złożone w całości zawodników SMSa nie zdobyły nic...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

Arff pisze:Nie, nie... to nie ja mam sklerozę :) Zapewne chodzi Ci o wygranie przez kadrę '83/84 mistrzostwa świata juniorów... tylko wtedy Ryś nie był trenerem koordynatorem ośrodka w Spale, tylko trenerem kadry juniorów, a zawodnicy spoza SMSu normalnie w niej grali(wlazły, Woicki, Olejniczak i bodaj Kryś)... trenerem koordynatorem Ryś był w latach... hmmm... 2008-2010, jakoś tak i w tym czasie kadry złożone w całości zawodników SMSa nie zdobyły nic...
- MŚJ to było 2003 ;)
- Wlazły nie grał w niej "normalnie". Przez długi czas Ryś nie pwoływał go do kadry z powodu jak w temacie dyskusji. A potem grzał ławę do 1/2 finału
- Nie wiem kto był a kto nie był koordynatorem. W dyskusji było o "trenerze", bez dalszych uścisleń. Zatem albo sie nie oburzaj na sprostowania, albo uścislaj wypowiedzi ...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

grzegorzg pisze:- MŚJ to było 2003
gdzie napisałem że nie? :O
grzegorzg pisze:- Wlazły nie grał w niej "normalnie". Przez długi czas Ryś nie pwoływał go do kadry z powodu jak w temacie dyskusji. A potem grzał ławę do 1/2 finału
Nie napisałem jedynie o Wlazłym...
grzegorzg pisze:- Nie wiem kto był a kto nie był koordynatorem. W dyskusji było o "trenerze", bez dalszych uścisleń. Zatem albo sie nie oburzaj na sprostowania, albo uścislaj wypowiedzi ...
Zarzuciłeś komuś sklerozę i twierdzisz o sprostowaniu? :D Nie ośmieszaj się...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

Arff pisze:grzegorzg napisał(a):
- MŚJ to było 2003


gdzie napisałem że nie? :O
Mój błąd ! Przepraszam!
Co do osmieszania. Była mowa o "trenerze Rysiu" a nie o "trenerze koordynatorze Rysiu". Trudno zatem nie prostować takich "kwiatków"...
zoltar
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2011, o 16:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: zoltar »

Moje typy na 99%
rozegranie - Janusz
przyjecie - Kaczyński , Łapszyński
środek - Nowakowski
atak - Muzaj
libero - Luks
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

nie zgadzam sie przy wyborze libero :
wedlug mnie :
SYpa : Janusz , Wolanski ( Zugaj)
Przyjecie : Kaczynski , Łapszynski , Maruszczyk , Orczyk( Łukasik ale on chyba nie dojdzie do zdrowia)
atak : Muzaj , Filipak ( Wachnik)
libero : Woś lub Kolodziej ze wskazniem na tego drugiego
Srodkowi to Nowakowski , co do reszty mam watpliwosci ale chyba Kaminski
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pele »

Jest powołana kadra:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -rozeslane
Z kilkoma osobami rozmawiałem i byli zdiwienia obecnością najmłodszego twierdząc, że trener JAcek powołał go po znajomości. NIe wiem bo nie widziałem
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
aaa_987
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2012, o 08:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: aaa_987 »

Uważam, że powołania dokonane przez parę trenerów są stronnicze, a szalę wszystkiego przebija Piechocki. Życzę powodzenia na nadchodzących mistrzostwach Europy. Dziwię się tylko PZPS że trzymają w Spale trenera u którego trenowało 22 zawodników z danych 2 roczników a powołanych do kadry zostało zaledwie 7. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie było w historii SMS.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

ha! kiedyś narzekali, że nie powołuje się zawodników spoza SMSa, a teraz jak zaczęli, to ludzie narzekają, że powinno się powoływać samych spałowiczów... :D No nie dogodzisz...

Różnica polega na tym, że system powoływania tylko wychowanków SMSa się nie sprawdził, bo kadry juniorskie w ostatnich latach nie zdobyły absolutnie nic, a system powoływania wszystkich zawodników właśnie będzie testowany i zobaczymy, który jest lepszy...

Aczkolwiek uważam, że skoro powstała już ta młoda liga, to nie po to, żeby powoływać tylko zawodników ze Spały...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
aaa_987
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2012, o 08:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: aaa_987 »

W części zgodzę się z moim przedmówcą, aczkolwiek są zawodnicy w 18 którzy naprawdę nigdy niczego nie pokazali. Przykładem na takiego zawodnika jest Urbanowicz, który po za nazwiskiem i wzrostem nie wykazuje umiejętności na grę w kadrze. Kolejnym zaskoczeniem jest powołanie Rejno??? W Spale jest dużo zdolniejszych środkowych : Bieniuk, Grzechnik. Dziwne też może być powołanie tylko 1 atakującego.
kanimo

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kanimo »

jeden nominalny atakujacy i 3 libero?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

najwyraźniej trener postawił na wszechstronność, bo powołał aż 3ech zawodników, którzy grają zarówno na przyjęciu, jak i na ataku... tj. Bednorz, Łapszyński i Wachnik...

Mnie osobiście zszokował brak powołania, przynajmniej do szerokiego składu, dla Nikodema Wolańskiego... No ale cóż, trener miał taką wizję i nic się na to nie poradzi... reszta powołań jest jak najbardziej zgodna z tym, co widzieliśmy na MP juniorów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
aaa_987
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2012, o 08:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: aaa_987 »

Dla mnie jest więcej zaskoczeń. Nie chcę być złym wróżbitą, ale sądzę, że z tymi zawodnikami którzy są powołani trener Nawrockiego dużo nie ugra. Po prostu tym chłopakom brakuje tego czegoś co może ich uczynić zwycięzcami. Brak im po prostu charakteru. Ale to jest tylko moje osobiste zdanie i każdy może się z nim nie zgadzać jak i zarówno zgodzić. Poczekamy do rozstrzygnięcia MEJ i wtedy przyjdzie czas na osądy pracy "fachowca" Zendała i trenera Nawrockiego.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Bartex »

A co się dzieje z Piotrem Łukasikiem ? Nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji ?
ja wam mówię - jest dobrze.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

Łukasik zerwał więzadła krzyżowe, więc jeszcze długo nie wróci do siebie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: GolMar »

Niektóre powołania rzeczywiście mogą dziwić. Powraca do kadry Wachnik - w tym chłopaku drzemie potencjał, może odpali na mistrzostwa. Ale tak jak Arff, mnie również dziwi brak Nikodema Wolańskiego. Janusz jest mocno promowany, a czy lepszy? A Wolański na pewno jest lepszy od Zugaja, co do tego nie mam wątpliwości. Ponadto chyba jakieś umiejętności trzeba mieć jeśli zdobywa się mistrzostwo Polski juniorów i otrzymuje w finałowym spotkaniu MVP... Jestem zawiedziona. A co do powołania Piechockiego to pozwólcie, że nie skomentuję. Niestety znajomości i wtyki w siatkówce, a także to, że to środowisko jest tak zamknięte i wciąż wszystko rozgrywa się między tymi samymi osobami, mnie już męczy i smuci. Przydałoby się odświeżenie. Jeżeli chłopaki coś ugrają w tym roku to chwała im za to, ale patrzę na to raczej sceptycznie... Chyba że bycie gospodarzem nam mocno pomoże.
Maciejek
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2012, o 18:18
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Maciejek »

Myślę , że trener Nawrocki jest profesjonalistą i po znajomości nikogo by nie brał do składu , ponieważ on za ten wynik na ME odpowie . Co do Zugaja myślę , że pewnie wywalczył sobie ten skład ponieważ również prezentuje fajną grę z tego co widziałem na finałach . Nie widziałem żadnego meczu Nikodema więc nie wiem nic o nim , ale skoro trener tak postawił musi coś w tym być . Co do libero i Piechockiego to myślę , że znalazł się tam za umiejętności ponieważ ma ogromny talent co można nawet zobaczyć na meczu finałowym ML ( tu macie link http://www.plusligatv.pl/PGE-Skra-Belch ... oszcz.html ) na meczu można zobaczyć również Marcina Janusza , Rejne i Łukasza Wiese .
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: compact »

Młody Piechocki został wybrany najlepszym libero mistrzostw kadetow EEZVA, wiec jakis tam poziom chyba prezentuje.
Vacek
Posty: 21
Rejestracja: 28 maja 2011, o 11:28
Płeć: K

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Vacek »

myślę , że jest to fajna 18 , która moze powalczyć w tym roku o najwyższe cele
W moim sercu Sovia ! Na zawsze od zawsze Resovia ma !
aaa_987
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2012, o 08:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: aaa_987 »

Oczywiście zgodzę się z tym, że Piechocki jest wyróżniającym się zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. Nie przesadzajmy znów z jego umiejętnościami, osobiście jestem zwolennikiem tego by z kadrze grały osoby które naprawdę na to zasługują a nie maja "plecy". Dziwi mnie także fakt powołania na listę rezerwowych zawodników z 2 klasy SMS : Wolański, Bieniuk, Filipiak, Bołądź. Uważam, że pośród osób powołanych do 18 są dużo gorsi zawodnicy, ale nie ma co się dziwić skoro "fachowiec" Zendał nie potrafi walczyć o swoich chłopaków to tak to wygląda a nie inaczej. Narwocki jakoś potrafi zadbać o Piechockiego młodszego o 2 lata:)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:1. którzy grają zarówno na przyjęciu, jak i na ataku... Łapszyński
Mnie osobiście zszokował brak powołania, przynajmniej do szerokiego składu, dla Nikodema Wolańskiego...
1. Tak? Ciekawe z jakim skutkiem...
2. Mnie nie dziwi, obiektywna ocena gry. Nie widzę ani jednego powodu aby zawodnik który grzeję ławę w klubie na MPJ miał grać kadrze juniorów... Jeżeli znajdziesz mi choć jeden takowy zapraszam do dyskusji.
GolMar pisze:1. Janusz jest mocno promowany, a czy lepszy?
2. A Wolański na pewno jest lepszy od Zugaja, co do tego nie mam wątpliwości.
3. Ponadto chyba jakieś umiejętności trzeba mieć jeśli zdobywa się mistrzostwo Polski juniorów i otrzymuje w finałowym spotkaniu MVP... Jestem zawiedziona.
1. Jeżeli brać pod uwagę tylko roczniki które mogą występować na Mistrzostwach to drugi rozgrywający biorąc pod uwagę umiejętności...
2. Na pewno jest zawodnikiem wyraźnie gorszym od Zugaja. W każdym elemencie, począwszy od rozegrania, przez blok, obronę, zagrywkę kończąc na tym że jak mnie pamięć nie myli Zugaj jest leworęczny.
3. Jakieś tak...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Arff »

kevinpsb pisze:
Arff pisze:1. którzy grają zarówno na przyjęciu, jak i na ataku... Łapszyński
Mnie osobiście zszokował brak powołania, przynajmniej do szerokiego składu, dla Nikodema Wolańskiego...
1. Tak? Ciekawe z jakim skutkiem...
2. Mnie nie dziwi, obiektywna ocena gry. Nie widzę ani jednego powodu aby zawodnik który grzeję ławę w klubie na MPJ miał grać kadrze juniorów... Jeżeli znajdziesz mi choć jeden takowy zapraszam do dyskusji.
1. hehehe... bez komentarza :) Poczytaj sobie o składzie kadry kadetów w poprzednich latach i kto tam był atakującym oraz z jakim skutkiem i przemyśl jeszcze raz jakiego babola strzeliłeś swoją wypowiedzią... Był taki jeden, co grał właśnie na ataku i walił po 20-30pkt w meczu... tylko teraz zapomniałem jak się nazywa... wybacz :D
2. Nie wiedziałem, że MVP finału MPJ dostaje się za siedzenie na ławce... musiał baaardzo intensywnie siedzieć na tej ławce :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
aaa_987
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2012, o 08:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: aaa_987 »

Panowie w perspektywie przygody tych chłopaków z siatkówką te MEJ to jest mało znaczące nic. Jeżeli niepowołani chłopcy przez trenera Nawrockiego mają być w przyszłości dobrymi zawodnikami to myślę że takie nie otrzymanie powołania im nie zaszkodzi tylko pomoże w dalszej przygodzie. Bo najważniejszy jest charakter i chęć walki.:) A większości z tej 18 niestety tego brakuje:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”