Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Murilo0 »

waldek 28 pisze: Czy mógłby ktoś znający się na siatkówce opisać potencjał/szanse tych powołanych graczy na zaistnienie w seniorskiej rep. polski...
Z góry dzięki
Teoretycznie każdy może w przyszłości zaistnieć w seniorskiej reprezentacji. Rozwój juniorów jest bardzo nieprzewidywalny.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kalosz »

Obrazek

Dzięki stary, że to napisałeś, teraz już wiemy mniej więcej na co stać chłopaków.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Streeter »

kalosz pisze:Obrazek

Dzięki stary, że to napisałeś, teraz już wiemy mniej więcej na co stać chłopaków.
Trzeba przyznać, że dawno się tak nie uśmiałem żadnym postem na naszym forum :] a co do tych, co mają największe szanse na zaistnienie, to wg. mnie na obecną chwilę: Janusz, Łapszyński, Kaczyński oraz Piechocki.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: madlark »

Streeter pisze: a co do tych, co mają największe szanse na zaistnienie, to wg. mnie na obecną chwilę: Janusz, Łapszyński, Kaczyński oraz Piechocki.
Tata odstrzeli Pawła? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: kevinpsb »

Streeter pisze:a co do tych, co mają największe szanse na zaistnienie, to wg. mnie na obecną chwilę: Janusz, Łapszyński, Kaczyński oraz Piechocki.
A moim zdaniem najbardziej przyszłościowym graczem z kadry jest Muzaj...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: dreamer »

Ilu zawodników tegorocznej reprezentacji Polski juniorów będzie w dwunastkach meczowych (choćby w dwunastkach - o wchodzeniu na parkiet nie chcę mówić) zespołów Plus Ligi, i dlaczego tak mało?
Nico Uriarte, Bruno Rezende jako nastolatkowie byli najlepszymi zawodnikami na swojej pozycji w lidze w swoich krajach.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

odpowiem tak :
może niewielu bo chyba ciężko liczyć ze w każdym roku będziemy mieć talenty na miare Kurka który w wieku 17,18 lat grał w Zaksie w pierwszej szóstce : ale dobra podejme sie twojego wyzwania :
na pewno dwóch masz jak w banku : Łukasik - gdyby nie kontuzja bylby tutaj , Kaczyński , po za tym w szerokim składzie brany pod uwage jest utalentowany sypacz - Janusz, Wiese - został włączony od tego sezonu do skladu Delecty, NIewykluczone ze jakiś klub zainteresuje sie Łapszyńskim. druga kwestia , chyba czasami lepiej zeby zawodnicy grali na zapleczu plusligi i tam sie ogrywali a nie rzucając 17,18 , 19 latkow od razu na 3 najlepsza lige świata , w lidze włoskiej albo rosyjskiej tez nie masz takich fenomenow ze graja 18 latkowie. Podales Uriarte i De Cecco jako przyklad czyli oni grali pare lat temu jako nastolatkowie , to dziwne az ze nie podales przyklad Kurka , Jarosza , Bartmana, ktorzy tez zaczynali grac jako 18 latkowie w lidze. Dla mnie tutaj istnym fenomenem jest U Kovacevic
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

Nie zapomninajmy również, że "południowcy" dojrzewają szybciej. Łatwiej im zatem wcześniej zaistnieć wśród seniorów.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Murilo0 »

Pawcio9221 pisze:Dla mnie tutaj istnym fenomenem jest U Kovacevic
A dla mnie fenomenem jest prawie 3 miesiące młodszy Wilfredo Leon Venero, jeden z najlepszych przyjmujących świata.
All work and no play makes Jack a dull boy...
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: GolMar »

Murilo0 pisze:
Pawcio9221 pisze:Dla mnie tutaj istnym fenomenem jest U Kovacevic
A dla mnie fenomenem jest prawie 3 miesiące młodszy Wilfredo Leon Venero, jeden z najlepszych przyjmujących świata.
Wydaje mi się, że Leon już nas po prostu trochę przyzwyczaił do tego swojego wieku i patrząc na niego nikt już o tym nie myśli. Jest po prostu ukształtowanym zawodnikiem, który oczywiście ma jeszcze wiele przed sobą jeśli chodzi o rozwój, ale fizycznie nie odstaje od siatkarzy dużo od niego starszych.

Wiecie, podstawowa różnica między krajami Serbii i Kuby a Polską jest taka, że tam konieczność wymusza wprowadzanie tak młodych zawodników do reprezentacji, a jaki jest poziom lig (szczególnie kubańskiej) niech każdy sobie dopowie... Tam nie jest ujmą dla drużyny, a wręcz wzmocnieniem, zakontraktowanie młodego i utalentowanego gracza. W Pluslidze trudno jest znaleźć na to miejsce - oczekiwania sponsorów i środowiska odnośnie poziomu ligi i wyników poszczególnych zespołów to uniemożliwiają. Ale wydaje mi się, że dla 18-latka bardzo dobrym wyjściem byłaby gra (podkreślam: gra) w pierwszej lidze. Poziom tam do najniższych nie należy, a stawka nie jest tak powalająca (szczególnie skoro nie ma możliwości awansu do Plusligi). Tylko najgorsze jest to, że najczęściej gdy wpadnie się w I ligę, już tam się pozostaje. Niewiele jest przypadków awansu do Plusligi (patrząc na odsetek młodych zawodników).

Poza tym jeśli chodzi o Kubę i jej talenty - tam już od wieku 13-14 lat kładzie się na tych chłopcach ogromne obciążenia na siłowni, przez to właśnie wyglądają tak, jak wyglądają i posiadają taką siłę. Ale spytajcie takiego Leona jak w wieku niespełna 19 lat się czuje... Odczuwa ciągły ból, którego nie może wyleczyć, bo wciąż musi grać (kto inny do szóstki reprezentacji Kuby w tym momencie?). Coś za coś. Oni osiągają szczyt formy szybciej, ale kubańska federacja w wieku 28-29 lat odsyła ich na emeryturę, bo stają się bezużyteczni.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Murilo0 »

GolMar pisze: Poza tym jeśli chodzi o Kubę i jej talenty - tam już od wieku 13-14 lat kładzie się na tych chłopcach ogromne obciążenia na siłowni, przez to właśnie wyglądają tak, jak wyglądają i posiadają taką siłę. Ale spytajcie takiego Leona jak w wieku niespełna 19 lat się czuje... Odczuwa ciągły ból, którego nie może wyleczyć, bo wciąż musi grać (kto inny do szóstki reprezentacji Kuby w tym momencie?). Coś za coś. Oni osiągają szczyt formy szybciej, ale kubańska federacja w wieku 28-29 lat odsyła ich na emeryturę, bo stają się bezużyteczni.
Skąd wiesz czy Leon odczuwa ciągły ból? Jak dla mnie kubańscy zawodnicy są mniej eksploatowani niż europejscy, bo ich liga trwa 3-4 miesiące, a w Europie 8 m-cy, więc jest znaczna różnica. Henry Bell ma już 30 lat, jest przyjmującym bazującym na niesamowitym wyskoku, a do emerytury mu jeszcze daleko ;) Przykładów długowiecznych Kubańczyków jest więcej np. Angel Dennis, Leonel Marshall czy Ihos Hernandez, więc osobiście nie widzę żadnych błędów w szkoleniu zawodników z "gorącej wyspy". Myślę, że siła fizyczna ich juniorów wynika po prostu z szybszego dojrzewania (o około 2 lata), a nie obciążeń na siłowni.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

właśnie Leon mimo 19 lat , juz 3 albo 4 rok gra na podobnym poziomie, moim zdaniem on juz sie nie bedze jakos rozwijal , chyba ze pójdzie do klubu europejskiego. Uros dla mnie jest fenomenem , bo nie ma świetnych warunków fizycznych ani siły uderzenia, lecz jego spryt, wręcz cwaniactwo w połaczeniu ze świetną techniką robią z tego 19 latka już teraz bardzo dobrego zawodnika ,a on na pewno sie bedzie jeszcze rozwijał.
Co do 1 ligi , widzialem wiele meczów 1ligi i naprawde dobry jest tam poziom , śmiem twierdzić ze siłą uderzeń i atakow bardzo zbliżona do plusligi . Na zapleczu ligi mlody chłopak moze sobie pograć , bez jakieś większej presji , bo na to przyjdzie czas. Kaczyński , mimo ze sie dobrze zapowiada wszedł pare razy i jak widziałęm to sęk w przyjeciu , buty w ataku i zmiana , wiec nie ma sensu też na siłe pchac młodych do Plusligi
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: GolMar »

Mam swoje dojścia do akurat tej kadry - stąd wiem kilka rzeczy, np takich jak właśnie ciągły ból barku Leona. To u niego trwa już od MŚ 2010. A co do ich eksploatowania to w porządku - ich liga nie jest wymagająca, ale oni trenują 6-8 h dziennie. Więc niestety to odbija się na zdrowiu i to porządnie, a opieka medyczna i odnowa biologiczna nijak równają się tej oferowanej w europejskich klubach.
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: waldek 28 »

Od zwycięstwa rozpoczęli pobyt w Finlandii polscy juniorzy, którzy w sobotę odlecieli do tego kraju na serię towarzyskich spotkań. W Kuortane podopieczni trenera Jacka Nawrockiego wygrali 3:0 25:16, 25:22, 25:14). W dodatkowym secie Polska wygrała 25:23. W poniedziałek odbędzie się drugie spotkanie (początek 15.00).

Polska: Janusz, Muzaj, Grzechnik, Krulicki, Wachnik, Łapszyński, Woś (l) oraz Maruszczyk, Orczyk, Piechocki, Zugaj.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pele »

Pawcio9221 pisze:odpowiem tak :
może niewielu bo chyba ciężko liczyć ze w każdym roku będziemy mieć talenty na miare Kurka który w wieku 17,18 lat grał w Zaksie w pierwszej szóstce : ...
Chciałem zauważyć że Bartek Kurek grał w Pluslidze w wieku 16 jako zawodnmik Stali Nysa, a dopiero później poszedł do ZAKS-y
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

Pele pisze:
Pawcio9221 pisze:odpowiem tak :
może niewielu bo chyba ciężko liczyć ze w każdym roku będziemy mieć talenty na miare Kurka który w wieku 17,18 lat grał w Zaksie w pierwszej szóstce : ...
Chciałem zauważyć że Bartek Kurek grał w Pluslidze w wieku 16 jako zawodnmik Stali Nysa, a dopiero później poszedł do ZAKS-y
Spoko, chcialbym zauwazyc ze Bartek jest z Wałbrzycha i ma 205 cm wzrostu i co z tego ? Moze debiutowal w wieku 16 lat ale wchodził raczej sporadycznie , chodziło mi o to ,że wieku 18 lat mial pewne miejsce w wyjściowym składzie
Pawcio9221
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2012, o 13:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pawcio9221 »

Czy ktoś wie dlaczego w meczach z Finlandia nie gral wgl Kaczyński ?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: dreamer »

Pawcio9221 pisze:
Pele pisze:
Pawcio9221 pisze:odpowiem tak: może niewielu bo chyba ciężko liczyć ze w każdym roku będziemy mieć talenty na miare Kurka który w wieku 17,18 lat grał w Zaksie w pierwszej szóstce : ...
Chciałem zauważyć że Bartek Kurek grał w Pluslidze w wieku 16 jako zawodnmik Stali Nysa, a dopiero później poszedł do ZAKS-y
...Moze debiutowal w wieku 16 lat ale wchodził raczej sporadycznie, chodziło mi o to ,że wieku 18 lat mial pewne miejsce w wyjściowym składzie
Zgadza się. W wieku 16 lat to on wchodził na pojedyncze akcje i to nie jako atakujący (ani przyjmujący) tylko jako środkowy na podwyższenie bloku. Ot i cała jego gra w wieku 16 lat.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Przypominam, że mamy pisać o juniorach przygotowujących się do ME a nie o Bartoszu Kurku. Proszę założyć wątek z indywidualnymi umiejętnościami oraz przebiegiem kariery danego siatkarza i tam dyskutować.
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Polscy juniorzy wygrali do tej pory dwa mecze i jeden przegrali. Finowie to chyba nie jest potęga w młodzieżowej siatkówce. W składzie faktycznie brakuje Kaczyńskiego. Może jakaś lekka kontuzja?
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Największym zaskoczeniem dla mnie jest powołanie do kadry Orczyka, Matuszczyka. Nie wiem, na jakich zasadach była powoływana kadra juniorów na ME, ale coś tu nie tak.
Wcześniej wszyscy czepiali się Piechockiego.Powołany do reprezentacji bo ma nazwisko a to jest nieprawda. Chłopak gra świetnie i ma prawo rywalizować ze starszymi bez względu na nazwisko.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

dreamer pisze:Zgadza się. W wieku 16 lat to on wchodził na pojedyncze akcje i to nie jako atakujący (ani przyjmujący) tylko jako środkowy na podwyższenie bloku. Ot i cała jego gra w wieku 16 lat.

dreamer
To chyba nie jest prawda. Bartek zaczął na ataku u boku ojca w Nysie przeżywającej kłopoty finansowe w wieku 16 lat i jego wystepy nie były sporadyczne.
Wiem że to OT, ale to sprostowanie.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: Pele »

dreamer pisze:Moze debiutowal w wieku 16 lat ale wchodził raczej sporadycznie, chodziło mi o to ,że wieku 18 lat mial pewne miejsce w wyjściowym składzie
Zgadza się. W wieku 16 lat to on wchodził na pojedyncze akcje i to nie jako atakujący (ani przyjmujący) tylko jako środkowy na podwyższenie bloku. Ot i cała jego gra w wieku 16 lat.

dreamer[/quote]
BArtek Kurek był podstawowym atakującym Stali NYsa w wieku 16 lat, grał u boku swojego ojca. Najlepsze były te ich kłótnie na czasach!!
A co do obecnego składu reprezentacji juniorów to tak młodych graczy nie ma chyba nikogo
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: waldek 28 »

Kadra juniorów na mecze z Włochami:
Rozgrywający: Marcin Janusz, Nikodem Wolański,
Atakujący: Maciej Muzaj, Bartłomiej Filipak,
Środkowi: Michał Superlak, Jan Nowakowski, Bartłomiej Krulicki;
Przyjmujący: Michał Kaczyński, Łukasz Łapszyński, Kamil Maruszczyk, Jakub Wachnik, Łukasz Wiese,
Libero: Jakub Woś, Kacper Piechocki
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

Czy ktoś jest zorientowany czy Michał Superlak zmienił pozycję z rozegrania, ewentualnie czy to jest błąd, czy może mi coś sie pomyliło ?
walks
Posty: 11
Rejestracja: 7 maja 2011, o 23:24
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: walks »

W rozgrywkach klubowych Michał Superlak zawsze grał na środku
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: grzegorzg »

Na stronach spały był podany jako rozgrywający, dlatego pytełem.
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Polska - Włochy 2:3
Jestem ciekawy w jakim elemencie gry odstawaliśmy od Włochów?
Jeszcze zostały dwa mecze i mam nadzieje, że wygramy bo Włochów w tym roku nie typowałem do medalu.
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Polska - Włochy 1-3
Szkoda, że tak słabo wypadli nasi juniorzy w tych dwóch sparingach ale na ME będzie mało drużyn z poziomem Finlandii.
Czy ktoś może napisać w jakim elemencie gry odstajemy?
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja juniorów 2012 na ME

Post autor: joj »

Skład reprezentacji na zgrupowanie w Krośnie:

Rozgrywający:
Marcin Janusz
Nikodem Wolański

Atakujący:
Bartosz Bednorz
Maciej Muzaj

Środkowi:
Jan Nowakowski
Bartłomiej Krulicki
Mateusz Bieniek
Bartłomiej Grzechnik

Przyjmujący:
Jakub Wachnik
Łukasz Łapszyński
Piotr Orczyk
Michał Kaczyński
Kamil Maruszczyk

Libero:
Kacper Piechocki
Jakub Woś

No i mamy reprezentację juniorów na ME. Chyba nie jest źle? Zastanawia mnie tylko wypowiedź trenera Nawrockiego "Cały czas pilotujemy 20 zawodników, żeby byli oni gotowi do gry w razie chociażby jakiejś kontuzji, która wyeliminowałaby siatkarza będącego na zgrupowaniu"
Reszta zawodników to już j... do góry leży nad morzem. Z pilotowaniem może być kiepsko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”