Reprezentacja kobiet 2012/2013

Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

compact pisze:Makowski tak długo przetrzymał PZPS, ze nie zdziwie sie, jesli w poniedzialek zostanie ogloszone, ze bedzie łaczył funkcje trenera Delecty i kadry.
Troszkę nie rozumiem tego nacisku Przedpełskiego na to, że trener chcąc prowadzić kadrę musi zrezygnować z pracy w klubie. Przecież wielu dobrych trenerów daje radę łączyć obowiązki i to z nie najgorszym skutkiem, jak Alekno czy Rezende. Są też trenerzy, którzy mają mniejsze osiągnięcia, ale również pracują/pracowali/będą pracować z reprezentacjami: Najdenow w reprezentacji Bułgarii, wcześniej Stojczew, Castellani za czasów prowadzenia Finlandii czy rozpoczynający pracę z Rosją Woronkow. Dlaczego więc Makowski nie mógłby pełnić podwójnej funkcji?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: shevcu »

Być może boją się reakcji ze strony Bełchatowa :] w końcu Nawrocki nie mógł prowadzić klubu i reprezentacji jednocześnie. Rożnica między panami jest taka, że jeden prowadząc klub w stosunku do reprezentacji nie byłby stronniczy i akurat tutaj układ byłby zdrowy. no ale prezes płaci prezes wymaga.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: majonez »

Trenera reprezentacji Polski siatkarek oficjalnie poznamy 22 kwietnia
http://www.pzps.pl/PZPS-zaprasza-na-kon ... asowa.html
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Przecież to już pewne - trenerem ma być Makowski. Właśnie słucham kroniki sportowej w PR - i jest potwierdzenie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: maciek77 »

sb.slav pisze:Przecież to już pewne - trenerem ma być Makowski. Właśnie słucham kroniki sportowej w PR - i jest potwierdzenie.
jakim cudem potwierdzone jak nie podpisał kontraktu ? :P
Ancymonek
Posty: 34
Rejestracja: 5 sie 2012, o 11:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Ancymonek »

"We wtorek oficjalnie poznamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski kobiet. Specjalnie w rozmowie z Polsatem Sport prezes PZPS Mirosław Przedpełski potwierdza – będzie to Piotr Makowski."

http://www.polsatsport.pl/siatkowka/prz ... XPNYUqvMng

Osobiście nie podzielam zachwytów nad Makowskim. Głównie z powodu dość buraczanego niekiedy stylu odnoszenia się do dziewczyn. Trudno się to (w Centrostalu) oglądało i wysłuchiwało... Ale z drugiej strony Świderek był za "miętki".
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: nicram »

Makowski ogłosił skład kadry. Brakuje kilka nazwisk ;)


http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... -ogloszona
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Brakuje Bednarek i Okuniewskiej , które raczej na pewno mają kontuzję , Skorupy - nie wiem dlaczego , a Zenik to nie jest strata , bo są Strasz i Maj. Nie wiem po co w tej kadrze jest Kaczor
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Skrzypek »

krzysiu pisze:Brakuje Bednarek i Okuniewskiej , które raczej na pewno mają kontuzję , Skorupy - nie wiem dlaczego , a Zenik to nie jest strata , bo są Strasz i Maj. Nie wiem po co w tej kadrze jest Kaczor
Bardziej niż obecność Joanny Kaczor dziwi mnie brak powołania dla Katarzyny Zaroślinskiej, która przecież wygrała rywalizacje z Kaczor w Dąbrowie Górniczej.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Ja bym wolał za te dwie Kowalińską ( Żebrowską) - jak potrafił Makoś znaleźć Tamarę Kaliszuk w I lidze to tym bardziej atakującą Chemika Police
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: luck191 »

https://www.youtube.com/watch?v=3MaXtEWNcjI
wywiad z Kasią Skowrońską
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: mateuszFD »

Makowski powiedział, że zarówno Grand Prix i ME będą traktowane bardzo poważnie. Liczę na to.
Ciekawe jaki skład pojedzie na Puchar Jelcyna.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: placid »

mateuszFD pisze:Makowski powiedział, że zarówno Grand Prix i ME będą traktowane bardzo poważnie. Liczę na to.
Ciekawe jaki skład pojedzie na Puchar Jelcyna.

Na Jelcyna jedzie reprezentacja uniwersjadowa.
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: mateuszFD »

Faktycznie :)
Mnie dziwi jeszcze jedna sprawa: MŚ 2014. Dziwne, że kwalifikacje odbędą się 3-5 stycznia. Do MŚ'10 kwalifikacje były przed WGP 2009.
7tomas7
Posty: 5
Rejestracja: 9 sty 2013, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: 7tomas7 »

mateusz- dobra uwaga. Mnie też to dziwi. ale nie wiem jak to wyjasnic.
Bycie miłym nie wymaga wykształcenia.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

Natrafiłem przypadkowo na info, że Orange Sport będzie transmitował Puchar Jelcyna. Będzie więc można obejrzeć nasze młode siatkarki w akcji.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

Jest już program tv meczów, więc przedstawię:

26.06 (środa) godz. 10.00 - Polska vs. Kuba (powtórka o godz. 18.15, 23.00 i 4.30)
26.06 (środa) godz. 12.00 - Włochy vs. Dominikana
26.06 (środa) godz. 15.30 - Rosja vs. Japonia
27.06 (czwartek) godz. 11.00 - Japonia vs. Dominikana
27.06 (czwartek) godz. 13.00 - Polska vs. Włochy (powtórka o godz. 23.00 i 4.30)
27.06 (czwartek) godz. 15.00 - Rosja vs. Kuba
28.06 (piątek) godz. 11.00 Rosja vs. Włochy
28.06 (piątek) godz. 13.00 - Polska vs. Dominikana (powtórka o godz. 20.15 i 4.30)
28.06 (piątek) godz. 15.00 - Kuba vs. Japonia
29.06 (sobota) godz. 11.00 - Mecz o 5. miejsce
29.06 (sobota) godz. 13.00 - I półfinał
29.06 (sobota) godz. 15.00 - II półfinał (powtórka jednego z półfinałów [zapewne tego z Polkami, jeśli wejdą] będzie o 0.00)
30.06 (niedziela) godz. 11.00 - Mecz o 3. miejsce
30.06 (niedziela) godz. 13.00 - Mecz o 1. miejsce

Tak więc co nieco dla fanów siatkówki kobiet będzie w telewizji, przypomnę, na kanale Orange Sport (nr 119 w nc+).
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

Tak się czuję, jakbym chciał pisać o lidze izraelskiej czy o czymś takim, włączam temat, powyżej dwa ostatnie posty są moje... Tak się składa, że Polki grały sparing ze Szwajcarią, nie wiem, zauważył ktoś może?

Polki wygrały owe spotkanie 4:0, trener Makowski dał szansę wszystkim zawodniczkom, które powołał do 12-tki, tj. Radecka, Wołosz, Skowrońska K., Kaczor, Kąkolewska, Martałek, Efimienko, Kosek/Różycka, Kasprzak, Konieczna, Wójcik, Maj.

Bardzo pozytywnie prezentowały się Kasia Skowrońska, Aga Kąkolewska i Karolina Różycka. Przed Agnieszką jeszcze wiele nauki, ale widać progres w porównaniu do poprzedniego sezonu reprezentacyjnego, gdzie obserwowałem ją w WGP. Monika Martałek bardzo dobrze w bloku. Dziewczynom oczywiście jak zawsze zdarzały się przestoje, które jednak wynikały głównie z ich błędów, nad czym Makowski z pewnością popracuje. MVP spotkania została Paulina Maj, która jako jedyna wystąpiła we wszystkich czterech setach. Najbardziej na minus Konieczna - w ogóle nie widzę sensu powoływania tej siatkarki. Młoda ona nie jest, dobra też nie, a jeszcze jak za bandami reklamowymi siedzą Sieczka i Polak to już w ogóle nie widzę sensu powoływania Kaśki na przyjęcie. Mnóstwo błędów i to wszędzie, w zagrywce, w ataku, nieporozumienia w obronie no i kilka przyjęć w tzw. buraki. Również Kasprzak nie najlepiej w przyjęciu, także młodą Wójcik udało się ustrzelić w fragmencie, który spędziła na boisku. Najlepiej w tym elemencie prezentowała się Karolina, chociaż i jej przydarzyły się błędy.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: phil »

Streeter pisze:Bardzo pozytywnie prezentowały się Kasia Skowrońska, Aga Kąkolewska i Karolina Różycka. Przed Agnieszką jeszcze wiele nauki, ale widać progres w porównaniu do poprzedniego sezonu reprezentacyjnego, gdzie obserwowałem ją w WGP. Monika Martałek bardzo dobrze w bloku. Dziewczynom oczywiście jak zawsze zdarzały się przestoje, które jednak wynikały głównie z ich błędów, nad czym Makowski z pewnością popracuje. MVP spotkania została Paulina Maj, która jako jedyna wystąpiła we wszystkich czterech setach. Najbardziej na minus Konieczna - w ogóle nie widzę sensu powoływania tej siatkarki. Młoda ona nie jest, dobra też nie, a jeszcze jak za bandami reklamowymi siedzą Sieczka i Polak to już w ogóle nie widzę sensu powoływania Kaśki na przyjęcie. Mnóstwo błędów i to wszędzie, w zagrywce, w ataku, nieporozumienia w obronie no i kilka przyjęć w tzw. buraki. Również Kasprzak nie najlepiej w przyjęciu, także młodą Wójcik udało się ustrzelić w fragmencie, który spędziła na boisku. Najlepiej w tym elemencie prezentowała się Karolina, chociaż i jej przydarzyły się błędy.
Dlaczego najbardziej na minus Konieczna? Radziła sobie lepiej niż Kasprzak w przyjęciu. Według mnie Kasia powinna grać na ataku, a nie na przyjęciu, no ale nie ja tu decyduję ;) Ciężko będzie z tym przyjęciem.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

phil pisze: Dlaczego najbardziej na minus Konieczna? Radziła sobie lepiej niż Kasprzak w przyjęciu. Według mnie Kasia powinna grać na ataku, a nie na przyjęciu, no ale nie ja tu decyduję ;) Ciężko będzie z tym przyjęciem.
Najbardziej na minus, bo jak wspomnialem popelniala sporo bledow i to w kazdym elemencie. Inne dziewczyny sie az tak nie mylily.

____
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: precedens »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... twa-europy
... Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Monika Martałek,
Katarzyna Połeć
A skąd jest ta dziewczyna? :-)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: madlark »

precedens pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... twa-europy
... Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Monika Martałek,
Katarzyna Połeć
A skąd jest ta dziewczyna? :-)
Z Pałacu Bydgoszcz
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: phil »

Wcześniej Połeć spędziła sezon na ławce w Eliteskach Kraków (I liga). Nieźle się zaprezentowała na Jelcynie i Uniwersjadzie.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

phil pisze:Wcześniej Połeć spędziła sezon na ławce w Eliteskach Kraków (I liga). Nieźle się zaprezentowała na Jelcynie i Uniwersjadzie.
Niemniej bardziej spodziewałem się Justyny, niż jej. To jednak bardzo zaskakujące powołanie.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: akukuk »

Streeter pisze:
phil pisze:Wcześniej Połeć spędziła sezon na ławce w Eliteskach Kraków (I liga). Nieźle się zaprezentowała na Jelcynie i Uniwersjadzie.
Niemniej bardziej spodziewałem się Justyny, niż jej. To jednak bardzo zaskakujące powołanie.
Nie sądzę, żeby to było aż tak bardzo zaskakujące powołanie. Połeć podczas Uniwersjady grała zdecydowanie lepiej niż Łukasik. Już bardziej spodziewać się można było Sikorskiej w kadrze, która również zaliczyła niezły występ podczas Uniwersjady i to ona była tą najpewniejszą środkową naszej reprezentacji.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

Uniwersjady wszystkich meczów nie widziałem, ale na Pucharze Jelcyna Justyna była jedyną siatkarką, która nie została zmieniona. Połeć z Sikorską grały na zmianę. Poza tym ekipa z Justyną w składzie wygrała Orlen Ligę, a nie grała w pierwszej lidze. 99% forum o Połeć nie słyszało do momentu transferu do Bydgoszczy, więc powołanie jej do 18-tki na ME można wg. mnie uznać za sporą niespodziankę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: akukuk »

Ale nie oszukujmy się - Łukasik w ataku gra dość słabo i do tego anemicznie, przez to rozgrywające nie ufają jej zbytnio. Ta dziewczyna nie ma mocy w ataku, jedynie w bloku trochę pogra. Widocznie to na reprezentację za mało. Natomiast muszę przyznać, że gra Połeć podczas Uniwersjady podobała mi się. Szybko poruszała się w bloku, ma ciekawy, dość mocny atak i potrafi dobrze punktować, co pokazała w kilku meczach. I dlatego też powołanie jej do szerokiej kadry wcale mnie nie dziwi. No ale i tak wiemy, że na występ podczas WGP nie ma zbyt dużych szans.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: Streeter »

akukuk pisze:Ale nie oszukujmy się - Łukasik w ataku gra dość słabo i do tego anemicznie, przez to rozgrywające nie ufają jej zbytnio. Ta dziewczyna nie ma mocy w ataku, jedynie w bloku trochę pogra. Widocznie to na reprezentację za mało. Natomiast muszę przyznać, że gra Połeć podczas Uniwersjady podobała mi się. Szybko poruszała się w bloku, ma ciekawy, dość mocny atak i potrafi dobrze punktować, co pokazała w kilku meczach.
Ja natomiast odnoszę wrażenie, że Justyna po prostu nie dostaje piłek, a jak dostaje to albo na tyle oczywiste, że jest dwublok, albo niedokładne. Może nie jest strasznie poradna w tych atakach, ale swoje skończyć umie, a to, że w klubie grała z Bełcik, która była maszynką do wystawiania piłek Australijce, a w kadrze z Szymańską, która jest jeszcze gorsza od Izy, no to wyglądało to jak wyglądało. Co do dobrej gry Połeć to się zgadzam, w Jelcynie miała nawet mecz, w którym zdobyła coś w okolicy 20 punktów (nie pamiętam dokładnie ile, chyba 17 lub 18), co jak na środkową jest rewelacyjnym wynikiem. Niemniej był to jeden krótki i towarzyski turniej, jak Kasia prezentuje się w dłuższym wymiarze czasowym (np. sezon) tego nie wiem. Justyny meczów natomiast widziałem sporo i mam bardziej wyrobione zdanie na temat jej gry.

Swoją drogą jak już rozmawiamy o środkowych, to jestem ciekaw czy Makowski odważy się stawiać na Kąkolewską w WGP, czy jednak będzie ona rezerwową. Zarówno Kasi jak i Adze życzę udanego sezonu - fajnie by było mieć wreszcie "wieże" na środku, a nie Pykosze czy Bednarki, które są wielkości ruskich libero :D
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: picaporte »

Ja natomiast mam już troszkę dość tłumaczeń o wizji budowania nowej drużyny, z nowym trenerem, potrzeby zgrania.... Słyszę to od czasów J. Matlaka, A. Świderka i teraz. Niby każdemu związek daje szansę, czas, ale to jest tylko gatka szmatka. Te ciągłe rotacje trenerami to wszystko psują. Niech powiedzą wprost: oczekujemy zwycięstw, tak jak kibice, tak i jak na pewno siatkarki. Przecież one nie zjechały na reprezentację by się zgrać, tylko by w tej reprezentacji wygrywać dla Polski! W każdym meczu oczekuję walki! Trener Makowski podczas jednego z wczorajszych czasów powiedział: "krew, pot i łzy! To jest ten czas, ten moment!" Mam nadzieję, że dziewczyny zastosują się do tych słów w każdym z meczów, przy każdej piłce.
riki tiki tak!
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2012/2013

Post autor: precedens »

picaporte pisze: ..."krew, pot i łzy! To jest ten czas, ten moment!" Mam nadzieję, że dziewczyny zastosują się do tych słów w każdym z meczów, przy każdej piłce.
Dodajmy:
"Bóg, Honor, Ojczyzna"
"Jak nie my, to kto? Jak nie teraz to kiedy?"
"Oko za oko, ząb za ząb"
"Do krwi ostatniej"
"Yes We Can"
Trener powinien poszukać więcej takich wzniosłych cytatów,
może którymś przekona dziewczyny - o ile największym problemem jest ich zaangażowanie.
Ale, moim zdaniem, nie "tutaj jest pies pogrzebany".
Niestety :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”