Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Post autor: lucass90 »

Nie wiem, czy taki temat już istnieje. Jeśli tak, to proszę o przeniesienie.

Otóż założyłem ten wątek, by służył szeroko pojętej dyskusji na temat miejsc w rankingach FIVB wszystkich polskich reprezentacji - męskich, żeński, seniorskich i juniorskich...

A dlaczego zdecydowałem się na rozpoczęcie tej dyskusji ? Otóż zobaczyłem najnowszy ranking FIVB juniorów i młodzików, który dosłownie wprawił mnie w osłupienie. Nasze dziewczyny są co prawda na przyzwoitym, siódmym miejscu, ale nasi młodzi panowie okupują zaściankową, trzydziestą szóstą pozycję ! :o Za takimi światowymi potęgami, jak Sri Lanka, Libia, Nikaragua, Gwatemala, Peru, czy Rwanda...
Stąd moje pytanie: czy takie, a nie inne miejsce związane jest z faktycznymi umiejętnościami, czy może tym, że dana reprezentacja mniej lub więcej udzielała się w różnego rodzaju turniejach, w których do zdobycia były punkty w rankingu ? No bo być w nim za drużynami, w których w butach gra chyba tylko ich najlepszy zawodnik, potrafili dotychczas jedynie nasi piłkarze...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Post autor: Alfred Tennyson »

Stąd moje pytanie: czy takie, a nie inne miejsce związane jest z faktycznymi umiejętnościami,
Niestety obserwowaliśmy stały regres w szkoleniu naszej młodzieży, która kiedyś coś tam jeszcze potrafiła ugrać w rozgrywkach kadetów a potem nawet na tym polu dawaliśmy ciała. Matematycznie rzecz biorąc ranking odzwierciedla naszą siłę na tym etapie wiekowym. Jest spora szansa, że dzięki rocznikom 1995, 1996 a może i 1997 się to zmieni i znowu dołączymy do czołowych drużyn na świecie.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
kanimo

Re: Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Post autor: kanimo »

No chyba jednak doslownie to nie jestesmy za Rwanda i SriLanja. Warto by wiedziec jak liczone sa punkty. Mysle, ze sporo jest z kontynentalnych mistrzostw i stad np 2 czy 3 druzyna z Afryki, czy Azji moga byc przed nami w rankingu a za nami umiejetnosciami. Taka mam przynajmniej nadzieje a ta umiera jak wiadomo ostatnia.
Mnie to bardziej martwi jak ogladam mecze juniorow czy Mlodej Ligi i widze, ze np taki element jak odbior zagrywki chyba jakos kompletnie wypadl z programow szkoleniowych. Nawet libero odbieraja sredniawo, reszta to dramat.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Post autor: Alfred Tennyson »

Mnie to bardziej martwi jak ogladam mecze juniorow czy Mlodej Ligi i widze, ze np taki element jak odbior zagrywki chyba jakos kompletnie wypadl z programow szkoleniowych.
Nie wspominając o samej zagrywce :D
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
kanimo

Re: Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Post autor: kanimo »

tyz :D . Chociaz jest kilku zawodnikow niezlych w tym elemencie. Widac postep u Lukasika, niezle potrafi zagrywac Lapszynski a z oddbiorem to roznie u nich bywa. Z innych pozycji-urozmaicona zagrywka u Janusza, jest Muzaj z dobra zagrywka. Z mlodszych to nie wiem czy obejrzales ostatni mecz ML Olsztyna- fajna i urozmaicona zagrywka Kochanowskiego ( widac prace zawodnika i inteligencje w grze). Zagrywke wymienilabym jako drugi w kategorii najslabszych element. Odbior-dramat.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Polskie reprezentacje w rankingach FIVB

Post autor: lipton »

lucass90 pisze:Otóż zobaczyłem najnowszy ranking FIVB juniorów i młodzików
Gwoli ścisłości - kadetów, nie młodzików.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”