Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Już niedługo trener Makowski poda skład na turniej kwalifikacyjny do MŚ we Włoszech. Pomyślałem, że warto o tym trochę podyskutować. Na mój gust skład powinien wyglądać:
atakująca: Katarzyna Skowrońska-Dolata
Izabela Kowalińska
Joanna Kaczor

rozegranie: Katarzyna Skorupa
Joanna Wołosz
Izabela Bełcik

przyjmujące: Anna Werblińska
Aleksandra Jagieło
Małgorzata Glinka-Mogentale
Natalia Kurnikowska
Anna Podolec

środkowe : Katarzyna Gajgał
Agnieszka Kąkolewska
Katarzyna Mróz
Justyna Łukasik

libero: Mariola Zenik
Dorota Medyńska
Krystyna Strasz
Paulina Maj

Kluczowe będą 4 zawodniczki: Małgorzata Glinka, Anna Werblińska , Kasia Skorupa i Mariola Zenik. One stanowią o sile zespołu i pomimo lat wciąż grają najrówniej czyli najlepiej. Oczywiście ważna jest KSD ale ona nigdy nie odmawia. Oczywiście Małgorzata Glinka to nie tylko wzmocnienie poziomu sportowego ale nade wszystko mentalnego. Jednak trzeba brać pod uwagę jej nieobecność. natomiast brak Anny Werblińskiej bez obecności MGM to już katastrofa na linii przyjęcia. Po prostu bez AW nie mamy szans z Belgijkami, bo przy szybkiej kombinacyjnej grze Dirickx i braku przyjęcia czym grozi jej brak to szanse maleją niemal do zera. W przeciwnym wypadku to byłby całkiem silny skład nawet na Europę. Nie wspomnę o Kasi Skorupie i Marioli to gwarantowana kombinacja i obrona na najwyższym poziomie. Oczywiście jest już rokująca Dorota Medyńska i Krystyna Strasz ale to jednak jeszcze nie ten poziom choć za rok już może. Paulina w tym gronie wypada najsłabiej ale jest w miarę solidna.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

Skorupa do kadry to raczej nie wróci :) W 2012 zagrała tylko ze względu na możliwość awansu na Igrzyska Olimpijskie.

To ja dam moją listę (22 zawodniczki)
atakująca: Katarzyna Skowrońska-Dolata
Katarzyna Zaroślińska
Joanna Kaczor

rozegranie: Izabela Bełcik
Joanna Wołosz
Milena Radecka
Magda Gryka (Podobno chce grać dla Polski, ale to nie jest na 100% pewna informacja)
(Na rozegraniu mamy spory problem)

przyjmujące: Anna Werblińska
Małgorzata Glinka-Mogentale
Kinga Kasprzak (?)
Klaudia Kaczorowska
Bogumiła Pyziołek
Natalia Kurnikowska
Anna Grejman / Katarzyna Mroczkowska

środkowe : Katarzyna Gajgał
Sylwia Wojcieska
Agnieszka Kąkolewska
Katarzyna Mróz
Zuzanna Efimienko

libero: Mariola Zenik
Agata Sawicka
Dorota Medyńska
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

do phil

2 przyjmujące w reprezentacji dla mnie trudne do zaakceptowania: Kinga Kasprzak i Klaudia Kaczorowska. O ile w ataku Kinga jest pożyteczna to w przyjęciu nie boję się tego powiedzieć tragedia. A jest powiedzenie takie masz przyjęcie jak najgorsza przyjmująca. Wystarczy mieć dobrze celujące przeciwniczki i po wejściu Kingi tracimy szybko 3-5 punktów z rzędu.
Klaudia wypada na przyjęciu lepiej ale w ataku to gra 40/60 więcej straci niż zyska. Jednak przyjęcie jej jest co najwyżej średnie.
Zgodze się że Bogumiła robi ciągle postępy i można dać jej szansę. Zresztą ma na kim się wzorować.

W rozegraniu Milena ok ale ona w ogóle nie gra obecnie więc jej powoływanie to wielkie ryzyko.

Wśród środkowych oczywiście nie wymieniłem Agnieszki Bednarek-Kasza. ale ona jeszcze nie gra więc do turnieju nie zdąży osiągnąć optymalnej formy. Sylwia Wojcieska potrafi grać ale jednocześnie sadzi takie babole że ręce opadają. Można się zastanowić nad Leną Dziękiewicz ale jej anemiczne ataki dobre zespoły z łatwością podbijają. Zuzanna tak ale tylko na blok w ataku dużo pracy przed nią.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

Przy Kindze dałem "?", bo nie wiem w jakiej będzie dyspozycji. Może Chiny czegoś ją nauczą, chociaż nie wiem jak to wygląda z terminami w chińskiej lidze i czy Kinga mogłaby zagrać na tych kwalifikacjach.
Klaudia - z Klaudią to bywa różnie. W przyjęciu na pewno radzi sobie nieźle (lepiej niż reprezentantki Polski typu: Różycka, Kasprzak czy Polak). Sieczka prawie w ogóle nie gra (kontuzja + szeroki skład Impelu), więc taka Klaudia mogłaby się przydać w naszej reprezentacji na poprawę przyjęcia. Ostatni mecz miała dość niezły w ataku, chociaż chyba tylko 6 piłek dostała.

Milenę też dałem na listę, bo wyboru za dużego nie mamy. Wołosz we Włoszech nie gra najlepiej, pierwszą rozgrywającą raczej nie zostanie. Skorupa raczej grać nie będzie, więc zostają nam Bełcik i Radecka. Zobaczymy na kogo postawi Makowski. Nie zdziwiłbym się, gdyby wybrał Milenę.

Agnieszka Bednarek na kwalifikacjach na pewno nie zagra ze względu na kontuzję. Dziękiewicz od 3 tygodni gra przyzwoicie, ale początek sezonu miała nieudany. + Nie wiem czy nie lepiej postawić na młodsze, wyższe zawodniczki.
Zuza i Kąkolewska w ataku nie błyszczą, więc u nich głównymi atutami są blok i warunki fizyczne.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: fwasilcz »

A co się dzieje z Elżbietą Skowrońską? Nie oglądam zbytnio siatkówki kobiet, ale patrząc na zeszłoroczne finały Orlen Ligi i na grę naszej reprezentacji dziwiłem się, że jej brakowało w składzie. Gra w ogóle w tym sezonie? I jest forma?
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Jak widzę siatkówką kobiecą w Polsce interesuje się żenująco niska liczba kibiców. Smutne ale prawdziwe. :(
Moim zdaniem nasza reprezentacja kobieca może osiągać nie mniejsze sukcesy od męskiej. Wszystko zależy od motywacji, składu i dobrej organizacji a na trenerze kończąc. To błędy PZPS i zaniechania sprawiły że nasza pozycja tak drastycznie spadła.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: luck191 »

Kamil Skladowski ‏@KamilSkladowski 11 min
Gosia Glinka: wracam do kadry! Info oficjalne

Tak sie zastanawiam czemu Gosia nie zagrała w 2012, a teraz wraca,może Piotr Makowski ma aż tak dobry wpływ na kadrę :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: madlark »

luck191 pisze:Kamil Skladowski ‏@KamilSkladowski 11 min
Gosia Glinka: wracam do kadry! Info oficjalne

Tak sie zastanawiam czemu Gosia nie zagrała w 2012, a teraz wraca,może Piotr Makowski ma aż tak dobry wpływ na kadrę :)
Ona zakończyła karierę, a teraz poszli do niej na klęczkach :D
Piotrkowi w ubiegłym sezonie odmówiła.
Z tego co słyszałem wraca tylko na eliminacje.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: luck191 »

http://www.chemik-police.com/aktualnosc ... -do-kadry/

Rozumiem,że tu chodzi przede wszystkim o pokonanie Belgii,teraz obawiam się trochę mniej tego meczu,ale będzie ciężki bój
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: luck191 »

madlark pisze:
luck191 pisze:Kamil Skladowski ‏@KamilSkladowski 11 min
Gosia Glinka: wracam do kadry! Info oficjalne

Tak sie zastanawiam czemu Gosia nie zagrała w 2012, a teraz wraca,może Piotr Makowski ma aż tak dobry wpływ na kadrę :)
Ona zakończyła karierę, a teraz poszli do niej na klęczkach :D
Piotrkowi w ubiegłym sezonie odmówiła.
Z tego co słyszałem wraca tylko na eliminacje.
Może tak być,że wraca tylko na eliminacje,brak naszej ekipy na mundialu byłby katastrofą
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Małgosia Glinka w kadrze !!!!!!!! Toż to informacja nie dnia , nie tygodnia ale całego roku śmiem powiedzieć że ostatnich 3 lat w żeńskiej polskiej siatkówce. Po cichu liczyłem na jej powrót ale przyznam że jej decyzja i tak mnie zaskoczyła pozytywnie. Jeśli ona wraca a za nią jak można sądzić po słowach również Anna Werblińska, Kasia Gajgał, Kasia Skorupa i Mariola Zenik to jestem spokojniejszy o wynik meczu z Belgijkami. Nie będzie łatwo ale porównując potencjał osobowy i doświadczenie mamy więcej atutów. Podstawowy atut to ten zespół już jest o 2 poziomy mentalnie silniejszy jeśli Małgosia zagra, co w kluczowych momentach jest wartością ogromną. I znów będzie można mówić dużo dobrego. Mocno w to wierzę.
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

Zapowiada się, że nasza kadra wystąpi w najsilniejszym składzie od lat! Super!
Myślę, że każdy kibic na to czekał. Zwłaszcza po ostatnich kiepskich 3 sezonach (z wyjątkiem turnieju kwalifikacyjnego do IO).
A teraz mam pytanie do was drodzy forumowicze, którzy oglądacie mecze OrlenLigi, jak się spisuje Glinka w Chemiku, bo gdzieś przeczytałem taki komentarz, żeby z taką formą nie wracała do kadry. Będę na meczu Chemika z Impelem to sam ocenię, ale chciałbym poznać waszą opinię.
O i jeszcze jak się Mariola Zenik spisuje? Oglądałem ostatnio archiwalny mecz z ME 2007 z Czeszkami. Zenik jakie piłki wyciągała...
andrez
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2013, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: andrez »

troche zorientowany pisze:Już niedługo trener Makowski poda skład na turniej kwalifikacyjny do MŚ we Włoszech. Pomyślałem, że warto o tym trochę podyskutować. Na mój gust skład powinien wyglądać:
atakująca: Katarzyna Skowrońska-Dolata
Izabela Kowalińska
Joanna Kaczor

rozegranie: Katarzyna Skorupa
Joanna Wołosz
Izabela Bełcik

przyjmujące: Anna Werblińska
Aleksandra Jagieło
Małgorzata Glinka-Mogentale
Natalia Kurnikowska
Anna Podolec

środkowe : Katarzyna Gajgał
Agnieszka Kąkolewska
Katarzyna Mróz
Justyna Łukasik

libero: Mariola Zenik
Dorota Medyńska
Krystyna Strasz
Paulina Maj
Przeczytałem Twoją propozycję składu i widzę, że mocno się zgadzamy, co do jego kształtu.
Głównie chodzi mi o brak w kadrze Mileny (nawet jak już ma klub, to ona jest tak przewidywalna, że rywalki wiedzą co rozegra chyba prędzej niż ona). Za to ja bym brał teraz Bełcik, widać, że wreszcie nowy trener Atomu pozwolił jej grać trochę szybciej i fajnie to wygląda, gdyby jeszcze jej partnerki nie atakowały w pojedynczy blok to może nawet z Vakifbankiem udałoby się wygrać 2 sety..
Kolejna sprawa to Natalia Kurnikowska. Wg mnie to wielki talent na pozycję przyjmującej, dobre warunki fizyczne (jeszcze jak sobie wyobrazisz wizualny odbiór duetu Werblińska - Kurnikowska na przyjęciu! ;)). Niestety trafiła do trenera klubowego, który spowodował, że kilka naszych kadrowiczek zamiast zrobić postępy cofnęło się w rozwoju i w dodatku sadza ją na ławce, pomimo, że jak wchodzi za przereklamowaną Różycką, to Muszyna zaczyna coś grać. Ja zaryzykowałbym jeszcze i zamiast Jagieło wziął Grejman, niech się dziewczyna uczy, razem z Kurnikowską, bo nasza przyszłość.
Środek podobnie, precz z Efimienko, ona jest tak totalnie niegramotna, że ja nie widzę dla niej szans na granie na poziomie reprezentacyjnym. Kąkolewska, Łukasik plus dwie doświadczone środkowe i też jesteśmy tu mocni.
Co do libero - największa różnica, totalnie pominąłbym Krystynę Strasz, gra obecnie fatalnie, jest zdecydowanie najsłabszą libero spośród tych z pierwszej 6 OL. Nie na darmo jej już były trener klubowy po jednym z meczów na konferencji prasowej powiedział, że skoro rywale serwują specjalnie w ich libero to coś jest nie tak...
Atak to jasne że KSD, a pozostałe dwie dziewczyny mogą coś tam na zmianie pokazać. W życiu nie zgodzę się z propozycją Zaroślińskiej, to dla mnie taka męska wersja Jarosza, od czasu do czasu super mecz, a w większości to po jej atakach rywal ma więcej punktów niż Dąbrowa..
Zobaczymy, teraz przy Makowskim na ławce i takiej kadrze, wreszcie może nasza kobieca kadra coś zaprezentuje, oby trwało to nie tylko w styczniu (kiedy pewnie Glinka stwierdziła, że nie trzeba się specjalnie szykować, pójdzie z klubu zagra 2 mecze z kelnerkami i jeden na serio) tylko także na MŚ za rok...
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: fwasilcz »

mateuszFD pisze:Zapowiada się, że nasza kadra wystąpi w najsilniejszym składzie od lat! Super!
Myślę, że każdy kibic na to czekał. Zwłaszcza po ostatnich kiepskich 3 sezonach (z wyjątkiem turnieju kwalifikacyjnego do IO).
A teraz mam pytanie do was drodzy forumowicze, którzy oglądacie mecze OrlenLigi, jak się spisuje Glinka w Chemiku, bo gdzieś przeczytałem taki komentarz, żeby z taką formą nie wracała do kadry. Będę na meczu Chemika z Impelem to sam ocenię, ale chciałbym poznać waszą opinię.
O i jeszcze jak się Mariola Zenik spisuje? Oglądałem ostatnio archiwalny mecz z ME 2007 z Czeszkami. Zenik jakie piłki wyciągała...
Co prawda meczów żadnych nie wiedziałem, ale z ciekawości sprawdziłem jakiś czas temu statystyki na stronie ligi i w jej przypadku nie wyglądają zbyt imponująco. Inna sprawa, że nie tylko o statystyki chodzi i powrót Glinki do kadry ma też inne wymiary. Po pierwsze, oznacza pełną mobilizację i trudno mi sobie wyobrazić, żeby teraz jakaś zawodniczka odmówiła gry w kadrze z powodu widzimisę. Po drugie - strona mentalna - tak doświadczona zawodniczka wprowadza do drużyny ogromną pewność, co jest nie bez znaczenia (szczególnie w kobiecej siatkówce. Poza tym -w formie, czy nie - zawodniczka z takim stażem w rozgrywkach o najwyższe laury - pewne rzeczy, jak wytrzymywanie presji i dobra gra w końcówkach po prostu ma.
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

fwasilcz, ja się tylko boję, żeby nie było jak ze Świeniewicz. Wiesz, jacy są hejterzy. Glinka zagra trochę słabiej i pojadą po niej jak po łysej kobyle.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: krzysiu »

Ale Glinka raczej się z tym liczy wg.mnie
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: madlark »

krzysiu pisze:Ale Glinka raczej się z tym liczy wg.mnie
Tutaj jest inna sytuacja, bo Doroty nikt nie błagał, a Gośkę wszyscy od dawna proszą.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

No dobra, ale wracam do mojego poprzedniego pytania, czy ktoś widział jakiś mecz Orlen Ligi, żeby ocenić formę Glinki i Zenik? :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: madlark »

mateuszFD pisze:No dobra, ale wracam do mojego poprzedniego pytania, czy ktoś widział jakiś mecz Orlen Ligi, żeby ocenić formę Glinki i Zenik? :D
Ja widziałem chyba wszystkie w PS. Nie było rewelacji, ale tak na prawdę nikt ich nie przycisnął.
Więc trudno powiedzieć na co je stać. Było przyzwoicie. ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Jeśli chodzi o Glinkę to rzeczywiście nie było do tej pory rewelacji ale nie było też potrzeby jej eksploatowania. Chemik obecnie jest w innej lidze niż Orlen Liga zatem nie było presji. Jednak Zenik przyglądałem się ostatnio bacznie i muszę powiedzieć że znowu gra tak jak za dawnych lat. Może w tamtym roku nie błyszczała ale na obecna chwilę jest najlepsza libero w Polsce. Obrona, przyjęcie bez zarzutu. Ostatnie dwa mecze oglądałem a w tym z Vakifbankiem to była rewelacyjna była wszędzie tam gdzie być powinna i wyciągała piłki jakich Medyńska, Maj czy Strasz nie wyciągają prawie nigdy. To jest ogromna wartość dla reprezentacji. :)
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

Zenik w formie powiadasz? :) Bardzo mnie cieszy ta wiadomość!
Już się nie mogę doczekać tych kwalifikacji. Szkoda, że to tylko 3 mecze...
mucha1759
Posty: 19
Rejestracja: 1 gru 2012, o 23:17

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mucha1759 »

Haha no jesteście prze zabawni widząc w kadrze Radecką Kaczor czy Różycką :]. Milena już tak fes nie rozgrywa jak to kiedyś było,uciekło jej to taki jest fakt. Kaczor nigdy nie była dobrą atakującą robi sporo błędów z ataków sytuacyjnych czy po długiej akacji. Natomiast gra Różyckiej na przyjęciu z atakiem to pomsta do nieba. Już lepiej grają te I ligi !!!
Moja 14 na turniej styczniowy
Rozegrania-Joanna Wołosz i Izabela Bełcik (ze wskazaniem na Asie)
Atakujące-Katarzyna Skowrońska-Dolata i Anna Podolec (ze wskazaniem na Kasie)
Libero-Dorota Medyńska i Mariola Zenik (ze wskazaniem na Mariole)
Środkowe-Agnieszka Kąkolewska Maja Tokarska Katarzyna Gajgał Eleonora Dziekiewicz (ze wskazaniem na Age i Kasie)
Przyjęcie-Małgorzata Glinka-Mogentale Anna Werblińska Natalia Kurnikowska Koleta Łyszkiewicz (ze wskazaniem na Gośkę i Natalię)
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

mucha1759, Maja Tokarska jest kontuzjowana i nie wiem czy zdąży się wyleczyć do stycznia.
Co do Wołosz to według mnie ona jeszcze nie nadaje się na pierwszą rozgrywającą. Widział ktoś jak rozgrywa w Busto? Rewelacji nie ma, a według mnie lepiej postawić na doświadczenie, czyli na Izę.
Koleta Łyszkiewcz - ona teraz głównie wchodzi na atak za Horkę. To już wolałbym zobaczyć Strózik, Muchę albo Grejman.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Małgosia Glinka -Yes, Anna Werblińska -Yes. Teraz do pełni szczęścia brakuje Kasi Skorupy i Marioli Zenik. Jeśli one także powiedzą tak kadrze to o wynik kwalifikacji jestem spokojny.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

troche zorientowany pisze:Małgosia Glinka -Yes, Anna Werblińska -Yes. Teraz do pełni szczęścia brakuje Kasi Skorupy i Marioli Zenik. Jeśli one także powiedzą tak kadrze to o wynik kwalifikacji jestem spokojny.
Według Przeglądu Sportowego Mariola Zenik powiedziała "tak". A Skorupa oczywiście "nie", bo ma kontuzje nadgarstków i nie może grać w reprezentacji.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

Moim zdaniem na miejsce w kadrze na pewno zasługuje Iza Żebrowska. Co prawda teraz nie gra zbyt dużo, ale nie jestem zwolennikiem Bjelicy i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego nie gra w wyjściowym składzie Chemika. Szczególnie, że wyciągała prawie sama drużynę z 1. ligi rok temu. Zresztą zagrała genialnie w kwalifikacjach do IO i może grać na przyjęciu.

Co do naszych młodych zawodniczek to można je swobodnie ogrywać podczas WGP, bo zagramy z Portoryko, Peru i podobnymi, tam Łukasik, Kaliszuk, Grejman czy Raczyńska (bardzo dobrze przyjmuje w Chemiku). W kwalifikacjach muszą zagrać doświadczone zawodniczki, którym ręka nie zadrży.

Po wczorajszym meczu Impelu z Chemikiem zastanowiło mnie jak to możliwe, że Mroczkowska nie grała w reprezentacji. Naprawdę, tyle lat w lidze punktuje równo i przyjęcie też ma niezłe. jeśli można było grać z Różycką, Elą Skowrońską, to dlaczego nie z nią? Konieczna również zagrała nieźle, ale ona w reprezentacji za wiele nie zdziała, zresztą przy posiadaniu KSD i Glinki wydaje się zbędna. Dobry mecz zagrała też Gryka i może warto ją wypróbować (aczkolwiek może nie w tym turnieju). Wg mnie skład:

rozegranie- Bełcik, Skorupa (gdyby chciała), może Wołosz
atak- KSD, Glinka
środek- Gajgał, Mróz, Okuniewska (co prawda nie gra na środku teraz, ale ma b. dobry blok), Dziękiewicz/Kąkolewska
libero- Zenik, Maj/Medyńska
przyjęcie- Werblińska, Żebrowska, Mroczkowska, Grejman (bo na serio nie widzę sensu powoływania tych samych zawodniczek, które od kilku lat się nie sprawdzają, lepiej już dać szanse młodzieży)

Oczywiście Glinka może grać w przyjęciu, ale wg mnie wtedy wiele traci w ataku, nie wiem czy nie lepiej już KSD dać na przyjęcie. Zresztą jeśli nie ma konieczności, to Glinka może w ogóle nie grać. Z Werblińską iKSD powinniśmy wygrać ten turniej tak czy siak.

No i libero, jeszcze jest Sawicka, która ma najlepsze przyjęcie w lidze, a przecież kryje pół boiska z Werblińską na spółkę.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: maciek0812 »

Mam tylko nadzieje że Makowski to wszystko poukłada bo będzie miał do dyspozycji tak na prawdę wszystkie najlepsze zawodniczki na tą chwile oprócz wspomnianej Skorupy i Bednarek, ale wraca za to Glinka,Werblińska,Dziękiewicz,Gajgał,Bełcik,Zenik. Na większości pozycji będzie miał nawet kłopot "bogactwa" przy wyborze.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

Werblińska - rewelacja w przyjęciu i ataku
Glinka - atak super, w przyjęciu gorzej (ale nie szkodzi).
Sawicka o wiele lepsza niż Maj. Maj miała problem przyjmować we dwie, a Sawicka radzi sobie świetnie.
Konieczna jest naprawdę dobra. Szkoda, że w reprezentacji nie gra tak dobrze.
Kąkolewska słabo. Boi się uderzyć przechodzące piłki. Rozśmieszył mnie ten fragment w PS : "W Łodzi zagrają także czołowe siatkarki Makowskiego z poprzedniego sezonu czyli Katarzyna Skowrońska-Dolata, Agnieszka Kąkolewska i Joanna Wołosz."
No Kąkolewska to taka podpora, że klękajcie narody... :]
Ale dla Kąkolewskiej Grand Prix jak najbardziej.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Co do naszych młodych zawodniczek to można je swobodnie ogrywać podczas WGP, bo zagramy z Portoryko, Peru i podobnymi, tam Łukasik, Kaliszuk, Grejman czy Raczyńska (bardzo dobrze przyjmuje w Chemiku). W kwalifikacjach muszą zagrać doświadczone zawodniczki, którym ręka nie zadrży.
Mieliśmy też grać w Lidze Europejskiej, więc może tam niech ogrywają się młode. Szkoda, że Łukasik czy Grejman wchodzą w swoich klubach głównie tylko na zagrywkę...
Co do Gryki, to ona jeszcze nie dawno grała w juniorskiej reprezentacji Niemiec i nie wiem czy nie musi odczekać jakiegoś czasu, żeby zagrać dla Polski.

Też mam nadzieję, że Makowski będzie patrzeć na dyspozycję zawodniczek, a nie na to czy któraś kiedykolwiek była w kadrze czy nie. Na pewno miejsce tam należy się bardziej Mroczkowskiej i Pyziołek niż Różyckiej i Sieczce. Na środku podobnie Wojcieska i Mróz, a nie np. Efimienko.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

do phil- no proszę tylko nie Wojcieska- to by była kpina. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”