Reprezentacja Juniorów na rok 2014

qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: qtp »

Efektem tego zakładu będzie tylko to że forum straci jednego z wąskiej grupy użytkowników znających się i piszących o siatkówce młodzieżowej. Nikt nie zyska, wszyscy stracą. Przemyślcie to jeszcze panowie.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Odp: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

slepy sedzia pisze:Przyjmuję ten zakład , ale na swoich warunkach. Nie jest to dla mnie łatwe , bo jako kibic chciałbym aby nasza reprezentacja, w której gra 2 znajomych, wszystko wygrywała . Trochę muszę być więc przeciw samemu sobie. Ale jeżeli ma to zmienić choć trochę spojrzenie na rolę SMS , to warto. Tym bardziej warto spróbować uciszyć pewnego prostaka.
Nie "czwórka" jest granicą , ale finał.
Do czwórki nasi wejdą bez wygrywania choćby jednego trudnego meczu , już dzięki samemu losowaniu.
Do ogrywania amatorów Spała jest dobra , wymięka dopiero kiedy przeciw niej wyjdą prawdziwi zawodnicy.
A takich graczy , ekipa JN spotka dopiero w półfinale. To będzie dla niej "egzamin dojrzałości".
3 czy 4 miejsce, po takim losowaniu grup , to żaden sukces.
Nie rozumiem - w takim razie bycie w 4 to dla ciebie 'bęcki'? Nagle nie mamy z kim przegrać choć jeszcze wczoraj twierdziłeś, że czeka nas porządne lanie? Zauważyłem, że najpierw piszesz potem myślisz ale to nie usprawiedliwia tych wszystkich bredni, które próbujesz tu przepchnąć a jest to wolne forum dlatego pozwól proszę, że będę sukcesywnie obalał te bzdury za pomocą konkretów w trosce o innych użytkowników. :)

Zakład na twoich warunkach? W kontekście tego co wypisywałeś to zwykła demagogia a twoje warunki są śmiechu warte. Dzisiaj obalony pierwszy mit niedługo pewnie kolejne.

Teraz będziesz insynuował, że prawdziwego przeciwnika (czyli Rosję) spotkamy w finale bo reszta to amatorzy? Człowieku późno juz idź lepiej spać zamiast wypisywać coraz to głupsze wywody, którym brakuje jakiejkolwiek konsekwencji, w których sam zaprzeczasz (pewnie nawet o tym nie wiesz) temu co pisałeś wcześniej.
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Co do formy wypowiedzi Basil jak sie przyjrzec to w Twoich jest zarowno wiecej arogancji jaki atakow ad personam z uzyciem slow obrazliwych.
Co do meritum-powiedzmy, ze ocena w przypadku medalu ponizej srebra zalezy od stylu ewentualnej przegranej.
Szczegolnie ze w tych rocznikach nie bardzo jest z kim przegrac.
Marzy mi sie tez wyjscie na Rosje bez spuszczania glowy ; Nie wiem czy bez Szalpuka i Gryca ekipa moze tego dokonac ale sprobowac warto.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

To nie są słowa obraźliwe tylko nazwanie rzeczy po imieniu, jak to się mówi nie nazywajmy szamba perfumerią :) Masz moim zdaniem bardzo wybiórcze standardy - oczywiście też nie przyznasz, że ślepy sędzia zaprzecza w tym momencie temu co pisał wcześniej przez co trudno traktować jego wypowiedzi poważnie ale nie masz na tyle 'honoru', żeby przyznać mi rację bo z góry obrałaś jedną stronę i będziesz się jej trzymać za wszelką cenę choćbyś miała wmówić ludziom, że czarne jest białe. Jesteś w takim razie kompletnie niewiarygodna.

Przypomnę w takim razie innym, że ślepy sędzia bajał tutaj o bęckach, które mamy zebrać na turnieju a teraz dowiadujemy się o grze w finale, o tym, że nie mamy z kim przegrać bo tak naprawdę reszta to amatorzy itd. Bądźmy poważni.
[edit]
Sierpniowy
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:10

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Sierpniowy »

Nie zgadzam się. Ślepy sędzia napisał, że dostaniemy bęcki. Ty mu zaproponowałeś zakład o brak medalu. Co innego pisać swoje przewidywania a co innego przyjmować zakład.
Mogę napisać, że drużyna X coś tam wygra, ale to nie znaczy, że gotów jestem o to się zakładać. A gdybym się jednak zdecydował, naturalnym byłoby, gdybym to rozszerzył np. o finał lub o medal. Uważam, że ŚS jest w tym wypadku fair.

Choć, jak napisałem wcześniej, samemu zakładowi jestem przeciwny, bo forum straciłoby jednego z nielicznych ciekawie piszących użytkowników, a najbardziej cenię sobie różnorodność opinii. No, ale to tylko na marginesie, bo decyzja należy do Was.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Alfred Tennyson »

Wciąż czekamy na jakieś wieści dotyczące stanu zdrowia Pawła. Najgorsze jest to, że ból towarzyszący kontuzji był tak wielki i utrzymujący się przez długi czas, że jest poważne podejrzenie uszkodzenia czegoś więcej niż staw skokowy a to byłoby tragedią. Paweł wykonał podczas przygotowań katorżniczą pracę aby być w najlepszej możliwej formie na turnieju a teraz cała inwestycja może pójść w gwizdek :( Chłopaki są zdruzgotani, jeśli najgorsze przewidywania się potwierdzą turniej zagrają dalej specjalnie dla niego.

Nie wiem po co w ogóle się denerwować postami sędziego a tym bardziej ryzykować jakiś zakład. Przecież ten osobnik w co drugim swoim poście kogoś obraża czy to zawodników, sędziów czy trenerów zazwyczaj mocno mijając się z rzeczywistością. Dla mnie taki sposób prowadzenia dyskusji pełnej ataków personalnych (co innego jak atakujemy opinie bądź piszemy o kimś bądź czymś negatywnie z jednoczesnym poszanowaniem danej osoby i jej pracy) w stronę osób, które akurat obsmarowuje w swoich postach jest dyskwalifikujący w jakiejkolwiek debacie. Ja bym to po prostu zignorował, niech sobie pisze, to taki koloryt tego forum.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Nie zgadzam się. Ślepy sędzia napisał, że dostaniemy bęcki. Ty mu zaproponowałeś zakład o brak medalu. Co innego pisać swoje przewidywania a co innego przyjmować zakład.
No ale moim zdaniem zakład postawiłem całkowicie uczciwie - ktoś pisze z pełną świadomością (w co teraz zaczynam wątpić) o laniu, które nas czeka na turnieju więc jak proponuję się założyć o strefę medalową, którą chyba każdy uznaje za sukces. Proporcja jest prosta - sukces czyli top4 kontra porażka na wcześniejszym etapie. To w tym momencie nie jest przecież debata "jesteśmy świetni - obstawiam złoto" vs "jesteśmy bardzo dobrzy - obstawiam brąz" gdzie można by się zastanawiać nad finałem tylko "jesteśmy świetni - obstawiam sukces" vs "jesteśmy beznadziejni - obstawiam baty". Rozstrzał przewidywań jest dość zasadniczy a ja chciałem położyć punkt ciężkości zakładu mniej więcej po środku.

Zresztą pogadajmy lepiej o naszych juniorach a nie o pierdołach i ślepym sędzi ;)
[edit]
Sierpniowy
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:10

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Sierpniowy »

Nie znam tej drabinki, ale skoro faktycznie do finału mają Luksemburg i Andorę, to ocena, odpadnięcie na którym etapie to bęcki, może przesuwać granicę kryterium. Zwłaszcza w przypadku zakładu.
Z ostatnim zdaniem się zgadzam, z tym, że ja z włączeniem się do rozmowy o juniorach zaczekam do chwili, kiedy dostaną powołanie do dorosłej kadry (-:
Ale czytam czasem z zainteresowaniem.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Obejrzysz kilku w PL w nadchodzacym sezonie. I chetnie poznam Twoja opinie.
Podobnie jak Ty cenie sobie roznorodnosc i mozliwosc dyskusji.
I ciesze sie kazdorazowo kiedy temat juniorski wychodzi na czolo. W kocu swiadczy to o tym, ze cos sie w siatkowce juniorskiej dzieje.

Co do argumentow ad personam to jakos mam wrazenie, ze nie Slepy ich uzywal pierwszy. No ale lepiej nie kontynuowac tej przepychanki bo robi sie jak w piaskownicy.

A tak poza wszystkim to w yamtym szpitalu nie maja rezonansu magnetycznego. Co to za burdel by podejrzenie uszkodzenia wiezadel diagnozowac rentgenem? A moze po prosu nie podano tego do publicznej wiadomosci. Obt tak bylo.
Mam wrazenie, ze dzialacze jeszcze nie zorientowali sie, ze siatkowka mlodziezowa interesuje spore grono kibicow.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

qtp pisze:Efektem tego zakładu będzie tylko to że forum straci jednego z wąskiej grupy użytkowników znających się i piszących o siatkówce młodzieżowej. Nikt nie zyska, wszyscy stracą. Przemyślcie to jeszcze panowie.
E tam, forum straci, wcale nie jest powiedziane że to ja przegram. A jak "czosnek" odpadnie to forum jeszcze zyska.
--------------------------------------------
Na razie zakładu nie ma .
Ja wprost nie odpowiem temu osobnikowi bez kultury , bo z nim nie rozmawiam od dawna . Już około rok temu obiecałem nie wypowiadać się na temat jego postów , a on za to miał nie wypowiadać się na temat moich wpisów . Tego "czosnek" ostatnio wiele razy nie dotrzymał , więc jego słowo jest tyle warte co gadanie rzecznika Kremla na kacu.
----------------------------------------------
W kadecie ten zespół zdobył srebro , potem super trener bardzo go podciągnął i jeszcze miał super losowanie , zatem zajęcie 3 czy 4 miejsca to dla niego żaden sukces a po prostu krok w stecz. "Czosnek" chciałby mnie wsadzić na minę , bo myślał może że nie znam rozstawienia grup , ale to gu...zik prawda , znam, zatem na takie prostacie chwyty nie dam się nabrać.
-----------------------------------------------
Słownik wyrazów bardzo trudnych :
"Bęcki" - każdy mecz kadry JN przegrany z ekipą inną niż Rosja
"Planowe lanie" - 0-3 tej samej ekipy z Rosją
Pisałem że będą "bęcki" - UWAGA! - to liczba mnoga.
jks
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2013, o 19:14
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: jks »

Proponuje założyć post pt. Polaków Portret Własny i tam sobie poubliżajcie do woli. A o siatkówce juniorów proszę, nie piszcie już nic więcej.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Droszyński, Fornal, Kwolek, Kochanowski, Zwiech, Lipiński i Masłowski na sport.tvp.pl w meczu z Wyszkowem.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Dzieki za info.
Po drugiej stronie Tobiasz Wojtkowski i Rafal Faryna, wiec srednia wieku w tym meczu niska.
Chlopcy maja momenty, mysle ze powalcza ze slabszymi druzynami. Odstaja najbardziej w bloku.
Lipinski potwierdza, ze czuje sie dobrze na prawym.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, o 18:02 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

No, chyba ani razu nie zablokowali. Kwolek najlepszy, reszta ma dobre pojedyncze akcje, rozgrywający obaj bardzo słabo.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Kuba 2x zlapal pojedynczym blokiem na srodku.

Daj spokoj, przeciez roznica w fizyce i doswiadczeniu jest niesamowita. Widac, ze oni beda wymiatac za pare lat. Nie wiem czemu komemntatorzy tak przepraszaja za niski poziom i slabosc SMSu.

PS Czy Lipinski sie zrehabilitowal ta koncowka w Twoich oczach? :D
Rys narzekal, ze pewnie SMS sobie nie poradzi bo rocznik 96 jest uzupelniajacym a nie wiodacym :] :]
Tylko na boisku jest glownie 97 czyli kadet. Po zejsciu Zwiecha ze starszych zostal chyba tylko Lipinski?
A Domagala, ktory wszed w 3 secie na moment to I klasa, uczen swiezo przyjety (2-ga chyba ilosc punktow przy naborze), rocznik 98 :o
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, o 19:52 przez kanimo, łącznie zmieniany 5 razy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Wygrali seta skubani. :)
Matius

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Matius »

Atakujący się popisał w końcówce :) Ale zagrywka całej drużyny też dobra.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: sowa »

Czy ktoś wie, czy gdzieś na sport.tvp.pl jest ( lub będzie coś jak na ipli ) ten mecz pozostawiony do obejrzenia ?
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Kadeci z 1 juniorem urwali seta zwyciezcy I Ligi :D :D :D

Mam nadzieje, ze nie spuszcza z tonu oraz wytrzymaja fizycznie.
Poza 1liga maja rozgrywki miedzynarodowe w juniorze i kadecie grane w wiekszosci przez te sama ekipe.
I nauke. Oraz ewentualna gre w klubach w ramach MP.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

Rocznik 83 powoli odchodzi z reprezentacji (niestety), ale ten może być co najmniej porównywalny. Wobec 5-6 chłopaków już teraz można wiązać duże nadzieje, bo każdy z nich pokazał potencjał na poziomie wyższym niż kadet, do gry na wysokim poziomie. Fornal bardzo sobie chwali atmosferę w drużynie, jak z nim rozmawiałem, więc może zrobią coś na tej zasadzie, co roczniki 89-90 + Ngapeth we Francji. ;)
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: PvK »

Reprezentacja juniorów w tym roku to dalej rocznik 95?
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Murilo0 »

PvK pisze:Reprezentacja juniorów w tym roku to dalej rocznik 95?
Nie. Z tego co wiem to od '96 w górę
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

95 w dół. Czy tam w górę.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: PvK »

Czyli dalej srebro, chyba ze los nas szybciej na rosje popchnie
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

PvK pisze:Czyli dalej srebro, chyba ze los nas szybciej na rosje popchnie
Na MŚK jakoś los nas szybciej na Rosję nie popchnął, a srebra nie było.

Nie wiem czy było, w każdym bądź razie w kwalifikacjach gramy z tego co widzę z Austrią, Francją i Włochami. Podobno u nas.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Byl braz. I byly Chiny.
Jesli to ta sama ekipa; to jednak wiekszosc zrobila spory postep, graja badz w pluslidze, badz w I lidze.
Ponadto na przyjeciu i srodku mozliwosc wsparcie zawodnikami z kadeta (choc oni i tak maja dosyc obciazen)
Moze byc problem z atakiem przy kontuzjowanym Grycu i kontuzjowanym Lipinskim. Ale na eliminacje powinno wystarczyc.
Moze wroca na sam turniej finalowy?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

No to medal, srebro, z fartem złoto, jak najbardziej, ale zakładanie, że wywalczymy se srebro, i to tylko dlatego że jest ta Rosja, jest po prostu niezgodne z rzeczywistością, bo Chiny, dojdzie Brazylia, pewnie Włosi...
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Z grupy awansuje jedna druzyna. Wlosi sa z nami. Czy druga druzyna z grupy ma jakies mozliwosci awansu w dodatkowym turnieju?
Ty siedzisz we wloskiej klubowej-gdzie i jak graja mlodzi Wlosi?

Uwazam, ze jesli atakujacy dojda do formy to mamy druzyne na medal.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: timshel »

kanimo pisze:Z grupy awansuje jedna druzyna. Wlosi sa z nami. Czy druga druzyna z grupy ma jakies mozliwosci awansu w dodatkowym turnieju?
Nie ma, ale Rosja, Włochy i Francja awansują tak czy siak. Jeśli nie w drodze kwalifikacji, to na pd rankingu FIVB.
Learn to love the process.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

Włosi niby są od nas słabsi, ale potencjał mają - ograli ostatnio na MEJ Rosję i trochę pechowo odpadli po fazie grupowej. A teraz Giannelli i Mazzone zaliczyli sezon w Trentino, Balaso to podstawowy libero Padwy, Milan tam niekiedy wchodzi na ataku na zmiany, do tego w czołówce A2 (której poziom jest nieporównywalnie wyższy jak naszej 1. ligi) grają dwaj bardzo fajni młodzi środkowi, Presta i Polo. Tyle, że tam różnie to bywa, bo ten Presta to najlepszy włoski środkowy młodego pokolenia, a w młodzieżówce go nie widziałem. Generalnie będą groźni Włosi, bo mają kilku fajnych do tego przyjmujących.

Wiadomo, że do złota faworytem będą Rosjanie. Potem widzę, mniej więcej w takiej kolejności, Brazylię, Polskę, Iran, Chiny, Włochów, Francję, Argentynę. My nie mieliśmy na MEJ takiej przewagi nad resztą, żeby przypisywać nam medale, choć na pewno mamy bardzo mocny zespół. Tyle, że MŚJ np. są dwa tygodnie po MŚK. A w kwalifikacjach Włosi i Francuzi wygląda na to, że będą mogli pograć na luzie, za to my o życie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”