Reprezentacja Juniorów na rok 2014

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Ma kontuzję mięśni brzucha, więc co to za różnica czy to główny powód nieobecności? Wystarczający.
resovia00
Posty: 35
Rejestracja: 13 lip 2012, o 20:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: resovia00 »

compact pisze:Ma kontuzję mięśni brzucha, więc co to za różnica czy to główny powód nieobecności? Wystarczający.
Nie wiemy jak poważna była ta kontuzja, ale wiemy że była wygodna dla trenera bo spokojnie mógł skreślić zawodnika nie będącego uczniem Spały.
Ale trzeba teraz mocno trzymać kciuki za tych co pojechali, bo w końcu to Nasza kadra :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Żadnej kontuzji mięśni brzucha nie można lekceważyć. Ale jeśli chcesz forsować swoją teorie, to oczywiście możesz.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Mnie pozostanie Artura w domu az tak nie irytuje.
Jestem zwolenniczka unikania przeciazen, leczenia kontuzji itp. Moze wolniej pojdzie ale dluzej pograja.

Mysle, ze szkoda wieksza dla druzyny, niz dla Artura. Ostatnie wejscia w juniorach byly owocne, bardzo pomagaly druzynie i mialy miejsce z reguly w trudnych momentach.
Zobaczymy jak sobie poradza bez niego i trzymam kciuki.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Ani Szalpuk nie jest tak bardzo potrzebny kadrze, ani kadra Szalpukowi. Zamiast ryzykować pogłębienie kontuzji, niech sie wyleczy i przygotuje do sezonu ligowego, gdzie będzie musiał wziąć na swoje barki znacznie więcej gry i odpowiedzialności niż w poprzednim sezonie.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

Zdrowy Szalpuk jest bardzo potrzebny tej kadrze, bo uchroniłby ją może od bęcków , które ją teraz czekają.
-----------------------------------------------------------------------------------
Znając siłę tego rocznika i jego dotychczasowe sukcesy, też byłem przekonany , że medal mamy pewny , co by się nie działo na boisku.
Ale zapomniałem, ze jest jeszcze SMS i JN. Ta podwójna dywersja zabiera na mistrzostwa tylko 3 przyjmujących i 2 środkowych. Czy ktoś kiedykolwiek widział jakąś 12 osobową kadrę na długi turniej w takim zestawienu ???
3 lata SMS, dziesiątki zgrupowań , setki meczów + do dyspozycji w kraju kilkudziesięciu bardzo dobrych juniorów , kilka obsad na wszystkie pozycje - a na mistrzostwa jedziemy robić eksperymenty z circa połową kadry.
------------------------------------------------------------------------------------
Miałem zamiar z żoną pojechać do Brna aby obejrzeć całe te mistrzostwa na żywo. Taki urlopik w sąsiednim kraju z dobrym piwem a wieczorami trochę emocji sportowych i kibicowania. Ale już mi przeszło. Czuję bęcki , a bęcki na własne życzenie są ponad wytrzymałość moich nerwów.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

I jak tutaj traktować poważnie takie wypowiedzi @kanimo? :D
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Poczekac i zobaczyc ;) Nie wierze w jakies radykalne becki poza Rosja. Ale moze Slepy ma racje.

Zreszta mnie tez troche przeszlo i czesciowo obsada ma cos do tego. Fajnie, ze jest mlodszy Fornal.

Z paroma wyborami sie nie zgadzam ale jestem kibicem i laikiem.
Z jednym Ty rowniez Basil nie zgadzasz sie do konca (sypa).
Posuniecie dotyczace libero jest dyskusyjne, brak 4tego przyjmujacego moze sie odbic problemami chocby w razie kontuzji.
Mysle, ze Zwiech jest nieco gorszy od np Macyry ale to nie powinno byc decydujace. Zreszta moze sie myle, nie widzialam go ostatnio od jakiegos czasu bo gralismy glownie Kochanowskim i Mordylem.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Poczekac i zobaczyc ;) Nie wierze w jakies radykalne becki poza Rosja. Ale moze Slepy ma racje.
Bądźmy poważni, może pojadę nad morze i co wtedy - ślepej kurze ziarno? Te dyrdymały to nic innego jak zwykły trolling w sam raz na umilenie wieczoru moderatorowi. Jak można tak napisać jeśli się weźmie pod uwagę obecną rzeczywistość w europejskiej siatkówce na poziomie juniora, wyniki sparingów naszych młodzieżowców itd? Przedstawię teraz ślepemu sędziemu (swoją drogą co za trafność w doborze forumowego pseudonimu - moja zupka z bazylią może się głęboko schować) kilka faktów, z którymi powinien się zapoznać zanim ponownie zabierze się za pisanie na temat MEJ:

1) Siatkówka młodzieżowa na świecie zmaga się w tym momencie z olbrzymim kryzysem jakościowym i stoi na zdecydowanie najniższym poziomie od lat co zresztą oddają trochę mało atrakcyjne spotkania seniorów aczkolwiek moim zdaniem prawdziwa katastrofa w "dorosłej" wersji naszej ukochanej dyscypliny dopiero nadejdzie właśnie ze względu na obecny stan w juniorach (mówiąc ogólnie) kiedy grono klasowych siatkarzy, których jednak jeszcze na świecie sporo zostało dramatycznie zmaleje.

2) Jednocześnie z powyższym trafiły nam się: bezsprzecznie najlepsze pokolenie polskich siatkarzy od czasów Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego oraz grająca na kosmicznym poziomie reprezentacja Rosji. Szczerze mówiąc nie pamiętam abym kiedyś widział tak dobry zespół młodzieżowy jak ten kierowany przez Pankowa ale mój ogląd może być błędny ze względu na olbrzymią dysproporcję z powody mizerii w pozostałych zespołach (wyłączając Polskę i parę innych drużyn, które policzymy raczej na palcach jednej ręki), która nie pozwala na całkowicie trzeźwy osąd.

3) Obecny układ sił w Europie scharakteryzowałbym tak - Rosją będąca poza zasięgiem reszty, Polska potem długo nic i chyba Włochy, z którymi raczej nie mieliśmy do tej pory jakichkolwiek problemów. Jedyne drużyny, które mogą postawić nam konkurencyjne warunki do rywalizacji (oczywiście poza ww Rosjanami) to Chiny, których nie jesteśmy w stanie ostatnio pokonać bo są od nas troszkę lepszą drużyną, Iran, z którym nigdy nic nie wiadomo i Brazylia, z nasi którą poradzili sobie w ostatnich sparingach. Co je łączy? Oczywiście to, że nie wezmą udziału w MEJ.

4) Dlatego naprawdę nie rozumiem jak można pochwalić się przed innymi całkowicie głupkowatą, bezmyślną tezą "Czekają nas bęcki" nie popartą żadnym konkretnym argumentem! Oczywiście może się zdarzyć katastrofa, słabszy dzień, możemy przez przypadek z kimś wcześniej odpaść - to są naturalne składowe sportu inaczej śledzilibyśmy wyłącznie przeskakujące cyferki w statystykach ale podkreślę jeszcze raz - nic na to nie wskazuje. Ślepy sędzia nie podał żadnej logicznej argumentacji! To tak jak bym w typerze Noworocznego obstawił Kamerun na zwycięzcę MŚ w Polsce - czy w przypadku wygranej zostanę największym znawcą siatkówki w dziejach tej dyscypliny czy może raczej udam się próbować dalej szczęścia w najbliższej kolekturze Lotto?
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Argumenty podal- 3 przyjmujacych i 2 rasowych srodkowych bo Zwiech przestawiony.
Nie wierze, zeby to jakos mocno wplynelo ale sklad moim zdaniem optymalny nie jest.

Zwiech- ostatnio niewiele dalo sie ogladac w oficjalnych spotkaniach a inni srodkowi spoza Spaly (wyjawszy Mordyla) chyba w ogole nie zostali sprawdzeni. Wiec ciezko powiedziec, ze Zwiech wygral np z Macyra. Niewazne, nie mysle zeby to zawarzylo.

Pojechanie tylko z 3 przyjmujacymi moze stworzyc problem. Wystarczy kontuzja jednego i slabszy dzien drugiego i nie ma mozliwosci zmiany.

Ze inni sa slabsi to wiemy. Ale trener powinien dazyc do zebrania mozliwie najlepszej druzyny i zwyciestwa a nie takiej, ktora wygra z tymi co powinna a przegra tez spokojnie z tymi co przewidziano.
Szczegolnie, ze rozgrywki juniorskie koncza sie wczesnie i trener ma do dyspozycji rowniez zawodnikow spoza smsu na dluzszym dystansie niz trener seniorow.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Bierzemy trzech klasycznych przyjmujących plus libero czyli wariant, który był rozważany nawet w kontekście reprezentacji Polski seniorów , do tego Bućko który na przyjęciu zagrał cały sezon w Pluslidze i u Nawrockiego będzie pełnił taką samą rolę jak kiedyś Bednorz. Moim zdaniem wobec absencji Artura perfekcyjne zestawienie a Jan Fornal, który był następny w kolejce jest za słaby i nic by nie wniósł do gry. Zwiech trenuje na środku praktycznie od początku swojej nauki w Spale wiec o czym my mówimy jest takim samym pełnoprawnym środkowym jak inni chociaż i tak w jego miejsce miał jechać Lemański, któremu przeszkodziła kontuzja kolana . To nie są argumenty to jest brak wiedzy i ignorancja.
[edit]
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: niepoinformowany »

Basil pisze:Bierzemy trzech klasycznych przyjmujących plus libero czyli wariant, który był rozważany nawet w kontekście reprezentacji Polski seniorów
Chyba jednak nie. Był rozważany w przypadku 14 meczowych, co się nie stało. Sam Antiga mówił, że wrócili do normalnych treningów libero, bez podziału na zadania, jak tylko potwierdziło się że będzie 12 meczowa.

Przecież każdy wie, że jak jesteś spoza SMS to jest ciężko. Niemniej ja dwóch libero rozumiem nawet w tym przypadku, zawsze jest zabezpieczenie tej pozycji. Typowych defensorów na przyjęciu w juniorach to nie uświadczymy. I wg mnie też środek i przyjęcie mogłoby być lepsze. Zobaczymy jak to wyjdzie jutro.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Matius

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Matius »

Teoretycznie tak jak Basil napisał Bućko może grać na przyjęciu jak w Pluslidze, do tego również Gryc grywał na przyjęciu, a w Zaksie jest przymierzany na tą pozycję.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Odp: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

niepoinformowany pisze:
Basil pisze:Bierzemy trzech klasycznych przyjmujących plus libero czyli wariant, który był rozważany nawet w kontekście reprezentacji Polski seniorów
Chyba jednak nie. Był rozważany w przypadku 14 meczowych, co się nie stało. Sam Antiga mówił, że wrócili do normalnych treningów libero, bez podziału na zadania, jak tylko potwierdziło się że będzie 12 meczowa.

Przecież każdy wie, że jak jesteś spoza SMS to jest ciężko. Niemniej ja dwóch libero rozumiem nawet w tym przypadku, zawsze jest zabezpieczenie tej pozycji. Typowych defensorów na przyjęciu w juniorach to nie uświadczymy. I wg mnie też środek i przyjęcie mogłoby być lepsze. Zobaczymy jak to wyjdzie jutro.
To był skrót myślowy - miałem na myśli to, że nominalny libero wpisany na przyjęcie to nie jest nic nowego, choćby taki Popiwczak w JW.
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

O grze Gryca na przyjeciu " w razie czego" to chyba lepiej nie wspominac. Bucko "moze" zagrac na tej pozycji choc akurat w tej ekipie nie trenowal na przyjeciu i taka rotacja pozbawia nas z kolei drugiego atakujacego. Ale jakies odejscie jego obecnosc zapewnia
Fornal starszy moze i slabszy, byli jeszcze Halaba i Lipinski.

Popiwczak to akurat co innego bo regularnie wchodzi na serwis i do drugiej linii jako defensor. Daje wiec dodatkowe korzysci serwisem choc zmniejsza sile ataku. Ale druzyna powinna miec taki wariant przecwiczony bo inaczej bajzel sie zrobi.
Nasi juniorzy chyba nie zagrali zadnego oficjalnego spotkania w takim ustawieniu.
Dodatkowo jednak niewielu trenerow stosuje taka opcje na boisku, wiec raczej nie jest to optymalne wyjscie.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Bucko "moze" zagrac na tej pozycji choc akurat w tej ekipie nie trenowal na przyjeciu i taka rotacja pozbawia nas z kolei drugiego atakujacego. Ale jakies odejscie jego obecnosc zapewnia
Fornal starszy moze i slabszy, byli jeszcze Halaba i Lipinski.
Nieprawda. Bućko trenował z tą ekipą przyjęcie i zagrał na przyjęciu ostatni ze sparingów przeciwko Francji.

Bednorz miał identyczne zadanie podczas ostatnich MEJ Jacka Nawrockiego - wchodził tam gdzie akurat kiepsko szło i wg wielu obserwatorów był wyróżniającym się zawodnikiem w tamtej, bardzo słabej ekipie. Myślę, że nasze zestawienie jest w miarę możliwości optymalne - Lipiński praktycznie nie grał, Halaba odpadł w przedbiegach a ich kosztem Nawrocki postanowił wzmocnić najsłabszy element w naszej kadrze czyli przyjęcie zagrywki biorąc na turniej dwóch libero. Postąpiłbym dokładnie tak samo.
Daje wiec dodatkowe korzysci serwisem choc zmniejsza sile ataku.
Przecież tu nie chodzi o serwis bo Popiwczak raczej przebija piłkę na drugą stronę tylko o ewentualną obronę... :|
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Jeden mecz Bucki na przyjeciu to rzeczywiscie duzo :D
A ile rozegralismy na 2 libero?

A Bednorz co ma do rzeczy? Tamte roczniki byly sporo slabsze (poza atakiem), co widac zreszta po wynikach. Wiec i wybor trudniejszy i koniecznosc latanie dziur.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Jeden mecz Bucki na przyjeciu to rzeczywiscie duzo :D
Ale jakaż różnica w stosunku do publikowania tu niesprawdzonych informacji w stylu: AKURAT W TEJ EKIPIE NIE TRENOWAŁ NA PRZYJĘCIU - nauki @ślepego sędziego, jego sposób argumentowania i prowadzenia dyskusji stają się Twoimi, uważaj ;)
A ile rozegralismy na 2 libero?
Nie wiem, ale to chyba nie jest argument pozwalający zrównać z ziemią naszą reprezentację podczas gdy w rzeczywistości są murowanymi faworytami do medalu a chyba na ten temat toczy się dyskusja?
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Daje im drugie miejsce a co sie zdarzy… A czy dyskusja toczy sie o to jaka zajma pozycje? Chyba raczej o optymalnosc tego skladu.
A ta jest pojeciem subiektywnym :D

To zabawne, ze nie wiesz. Myslalam, ze wiesz wszystko, takze to ile spotkan rozegralismy na 2 libero.
Jak komus by sie chcialo to moze sprawdzic sklady w oficjalnych sparingach. Moze trenowalismy ten wariant w grach kontrolnych?
Jesli wiesz, ze Bucko trenowal przyjecie to chyba wiesz i to? ;)

Ekipa jest jaka jest, ugraja mam nadzieje to srebro. Kciuki trzymam. Gracze sa dobrzy i bardzo dobrzy, a ze inni nie pojechali…
Nie ich wina.

Ciekawe, czy zagramy jakies spotkanie z libero wchodzacym na przyjecie do drugiej liniii? Obstawiam, ze nie.
Chetnie sie zaloze. :D
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

Nie warto dyskutować z tym obrońcą SMS. On myśli że jest Kmicicem a Spała to Częstochowa , otoczona przez dzikie hordy plugawych wrogów polskiej siatkówki. Będzie więc jej bronił do upadłego , wbrew wszelkiej logice i faktom.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Od lat nasi juniorzy , pomimo wielkich oczekiwań i pozornie mocnych składów naszpikowanych "gwiazdami" z SMS, dostają regularnie w przysłowiowy dziub, że aż przykro to oglądać . Teraz trafia się okazja przerwać tę passę , bo rocznik 95 jest liczny i mocny , podparty wielce utalentowanymi młodszymi zawodnikami z roczników 96-97 a rywale wydają się słabsi .
Ale ta szansa umyka nam przez palce .
Jedziemy dziwacznym składem, na maksymalnym ryzyku. Mam wrażenie (bo 2 libero w 12-stce) , że plan Nawrockiego można uprościć do schematu : jakoś przyjmiemy a potem Gryc skończy. To bardzo prymitywna siatkówka. Jeżeli Gryc ( zawodnik faktycznie znakomity i przyszłościowy ) będzie miał dołek formy albo weźmie go trema czy zje coś niezdrowego , to będzie po herbacie. Bo alternatywnej gry , z tym składem, praktycznie nie ma.
Kogo więc brak? Wg mnie : Szalpuka , Lipińskiego, Macyry, Matuli i Halaby. Może i Popiwczka, ale tu się nie upieram.
No i Kochanowski szkoda, że marnuje talent pod siatką . Ale dobrze, że w ogóle jest - bo wtedy i na środku była by dziura.
Naprawdę , jak coś z początku pójdzie źle , to będzie trudno Nawrockiemu sensownie zareagować .
Nie tak powinna wyglądać kadra na docelową imprezę, szkolona centralnie non stop przez 3 lata.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, o 22:43 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

To zabawne, ze nie wiesz. Myslalam, ze wiesz wszystko... bla... bla... bla...
Nie szukam na tym forum towarzyskich pogaduszek, dlatego nie chce mi się z tobą bawić w jakąś pyskówkę. Rozumiem, że nie masz już nic sensownego do powiedzenia na ten temat więc zajmę się innymi wątkami :)
Nie warto dyskutować z tym obrońcą SMS. On myśli że jest Kmicicem a Spała to Częstochowa , otoczona przez dzikie hordy plugawych wrogów polskiej siatkówki. Będzie więc jej bronił do upadłego , wbrew wszelkiej logice i faktom... bla... bla... bla...
Naprawdę po lekturze twoich postów chciałbym wierzyć, że Sienkiewicza znasz nie tylko ze słyszenia no ale musisz się jeszcze trochę postarać :D

No nic, ja swoje wyłożyłem dość jasno, każdy może wziąć do siebie to co mu bardziej odpowiada - argumenty kontra brednie barwione wstawkami z Trylogii. :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, o 06:22 przez Basil, łącznie zmieniany 3 razy.
[edit]
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: luka »

Przypominam że Gryc był często wykorzystywany w ML, II L, przez trenerów również na środku, więc w razie czego może zmienić Zwiecha lub Kochanowskiego, Możliwości do ustawień jest trochę, Bućko atak - przyjęcie, aby tylko Bieńkowski bardziej sypał na innych niż tylko na swoich ...... :)
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Abdullo »

Oj. Jestem ciekawy wyniku. Zobaczymy kto ma rację. # Basil czy # slepy sedzia.
Rozstrzygnie turniej.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Oj. Jestem ciekawy wyniku. Zobaczymy kto ma rację. # Basil czy # slepy sedzia.
Rozstrzygnie turniej.
Do ciebie też to nie trafia? :| :
4) Dlatego naprawdę nie rozumiem jak można pochwalić się przed innymi całkowicie głupkowatą, bezmyślną tezą "Czekają nas bęcki" nie popartą żadnym konkretnym argumentem! Oczywiście może się zdarzyć katastrofa, słabszy dzień, możemy przez przypadek z kimś wcześniej odpaść - to są naturalne składowe sportu inaczej śledzilibyśmy wyłącznie przeskakujące cyferki w statystykach ale podkreślę jeszcze raz - nic na to nie wskazuje. Ślepy sędzia nie podał żadnej logicznej argumentacji! To tak jak bym w typerze Noworocznego obstawił Kamerun na zwycięzcę MŚ w Polsce - czy w przypadku wygranej zostanę największym znawcą siatkówki w dziejach tej dyscypliny czy może raczej udam się próbować dalej szczęścia w najbliższej kolekturze Lotto?
Ale ok w sumie mi nie zależy, możemy się zabawić - proponuję popularny tutaj zakład - jeśli nie znajdziemy się w strefie medalowej czyli finałowej czwórce to znikam z tego forum na zawsze, jeśli znajdziemy to żegnamy ślepego sędziego :) Co ty na to panie ślepy? :D
[edit]
Sierpniowy
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:10

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Sierpniowy »

Najciekawsza jest różnorodność opinii. Gdyby jej nie było, żadne forum nie miałoby sensu. Każda dyskusja na nim przebiegałaby tak:
- Sądzę, że A
- Też tak sądzę.
- Zgadzam się.
- Ja też.
- I ja.
- Przyłączam się.

Zakłady są fajne, ale może zamiast znikania, lepiej niech stawką będzie umieszczenie w stopce jakiegoś tekstu (-:
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

E tam, to żadna stawka, niech będzie dramatycznie! :)) ślepy sędzia siedzi cicho bo pewnie szuka w internecie jakichś adekwatnie brzmiących wersetów, którymi pobłogosławi nasz zakład. Proponuję zacząć od 'nam strzelać nie kazano' :))
[edit]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

slepy sedzia pisze: Jedziemy dziwacznym składem, na maksymalnym ryzyku. Mam wrażenie (bo 2 libero w 12-stce) , że plan Nawrockiego można uprościć do schematu : jakoś przyjmiemy a potem Gryc skończy. To bardzo prymitywna siatkówka.
Przecież jest dokładnie odwrotnie. Nawrockiemu wypadł Szalpuk, poza tym nie ma typowego defensora (wiem, że zaraz mi podasz nazwisko jakiegoś młodego Murilo z warmińsko-mazurskiego, zniszczonego przez SMS, Nawrockiego i złych trenerów), więc bierze drugiego libero, który będzie mógł zabezpieczyć przyjęcie przez chociaż te 3 ustawienia, żeby można było grać wszechstronną siatkówkę, jaką gra ta drużyna, a nie świecę do Gryca. Wystarczy sobie przypomnieć parodię na przyjęciu w poprzedniej kadrze juniorów i Muzaja dostającego pewnie z 60 piłek w meczu.
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Ta grupa nie przyjmuja az tak dramatycznie. Z reguly dalo sie z tego cos zagrac. Dlatego graja wszechstronna siatkowke.
Wypadl Szalpuk ale doszedl Tomek Fornal- wzglednie wszechstronny, choc od Artura jeszcze mniej pewny.

Myslisz compact, ze rzeczywiscie drugi libero bedzie wchodzil do drugiej linii?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Myślę, że będzie. Na MŚK miewaliśmy spore problemy z przyjęciem. Piechocki dwoił się i troił na połowie boiska, a przyjmujący chcieli brać każdego flota na palce, co wiadomo jak się zwykle kończy.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: slepy sedzia »

Przyjmuję ten zakład , ale na swoich warunkach. Nie jest to dla mnie łatwe , bo jako kibic chciałbym aby nasza reprezentacja, w której gra 2 znajomych, wszystko wygrywała . Trochę muszę być więc przeciw samemu sobie. Ale jeżeli ma to zmienić choć trochę spojrzenie na rolę SMS , to warto. Tym bardziej warto spróbować uciszyć pewnego prostaka.
Nie "czwórka" jest granicą , ale finał.
Do czwórki nasi wejdą bez wygrywania choćby jednego trudnego meczu , już dzięki samemu losowaniu.
Do ogrywania amatorów Spała jest dobra , wymięka dopiero kiedy przeciw niej wyjdą prawdziwi zawodnicy.
A takich graczy , ekipa JN spotka dopiero w półfinale. To będzie dla niej "egzamin dojrzałości".
3 czy 4 miejsce, po takim losowaniu grup , to żaden sukces.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”