Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

neutralnyks
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 08:34
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: neutralnyks »

Brakuje mi w tej kadrze Lapszynskiego, a i Schluza mógłby powołać
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Pawel9221 »

hmm bardzo ciekawie, znalaźli sie w tej kadrze nawet zawodnicy Młodej Plusligi a i nawet 2 ligi , Łukasz Kaczmarek - Viktoria Wałbrzych, to moze kogos z 3 ligi by tez wziac ? Poł żartem to było, nie wiem ale dziwne wybory delikatnie mowiąc : NIe wziął zawodników Plusligi jak na przyklad Orczyk , tutaj jeszcze moze byc usprawiedliwienie bo Piotr głownie leczyl kontuzje i malo grał, ale brak Buchowskiego a takze jednego z najlepszych siatkarzy 1 ligi Łapszyńskiego to jest delkikatnie nieporozumienie jakies
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Trochę mnie dziwi brak Marcina Janusza, owszem sezon stracony, podobnie jak u Muzaja, ale wcześniej był dosyć ciekawym zawodnikiem. No i brak Łapszyńskiego, w końcu był reprezentantem kadr młodzieżowych więc ciekawi mnie czy rzeczywiście ta trójka Stolc, Filip, Kaczmarek jest od niego lepsza.
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Pawel9221 »

widzialem 2 mecze Gwardi Z Viktoria, Kaczmarek nie mial pewnego miejsca w składzie , owszem wysoki , dosyć skoczny nawet , bo to był chyba juz siatkarz plażowy, ale nie oszukujmy się nie jest lepszy ani od Łapy ani od Orczyka , Po za tym to zawodnik nastawiony na ofensywe a jak sie popatrzy na kadre powołana wśród przyjmujących praktycznie sami ofensywni przyjmujący
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Śmieszne, że portale podają powołania do kadry U-22 i wymieniają w niej Michała Żurka. Strasznie niesmaczne to powołanie.
Druga sprawa to rozegranie, widziałem w akcji Wolańskiego i Stępienia i niestety nie gwarantują oni poziomu, który jest potrzebny do gry w lidze europejskiej. Co do ich potencjału to optymistą też nie jestem. Mam nadzieję, że Kędzierski reprezentuje sobą coś ciekawszego, ale nie znam tego zawodnika. Ale skoro nie dał rady posadzić Neroja na stałe to szału chyba nie ma :(
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Bartex pisze:Śmieszne, że portale podają powołania do kadry U-22 i wymieniają w niej Michała Żurka. Strasznie niesmaczne to powołanie.
Tak samo niesmaczne jak Ferensa, Dryi i Haina.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Kowal pokazał swoimi powołaniami, że odszedł od koncepcji kadry U-22, więc należy mówić jednak o kadrze B. A niesmak pozostaje bardziej po tym, że trener wkręca do tej kadry zawodnika ze swojego klubu, który wiekiem wyraźnie odstaje od pozostałych. Rozumiem, że ma być wsparciem dla Kowalskiego, ale jeśli ma taką wizję to na rozegraniu też powinien pojawić się jakiś doświadczony zawodnik.
ja wam mówię - jest dobrze.
joj
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2010, o 11:35
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: joj »

Zastanawiam się kto powoływał zawodników do kadry "B". Jestem na 99% przekonany, że niektórych zawodników to Kowal w życiu nie widział i dopiero na zgrupowaniu ich zobaczy pierwszy raz. Fakt jest taki, że część powołanych zasługuje na wakacje w koszulce z orłem i życzę im powodzenia.
Brakuje mi w tej reprezentacji kilku nazwisk ale niestety to nie ja powoływałem :)
W głowie mam kadrę "C" i muszę przyznać, że nie jest gorsza od tej "B"
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Brak Janusza i Lapy kluje w oczy tak jak obecnosc Zurka. Nie wiem czy Janusz juz wznowil treningi, jak z jego kontuzja?
Wolanski wejscia w pluslidze mial slabe. Oby Kedzierski pociagnal bo w koncu na waznej pozycj zostajemy z najbardziej nieogranymi zawodnikami.
To forowanie swoich powoli zaczyna byc wkurzajace.
Mamy tez nowa tradycje-wyciaganie krolikow z kapelusza. Raz jest to kapelusz austryjacki, raz drugoligowy. Na doczepke nie mialoby wiekszego znaczenia gdyby nie zabieralo miejsca takim zawodnikom jak Lapszynski.

Zaluje, ze ta funkcja nie trafila do Kuby Bednaruka. Dla mnie to kandydat optymalny, oby za rok. W dodatku zna mlodych spoza plusligi pewnie lepiej niz inni trenerzy plusligowi-zycie go zmusza do poszukiwania zawodnikow, ktorzy moga odpalic i wejsc na wyzszy poziom.
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

W dzisiejszym programie Polska 2014 Kadziewicz był bardzo zdziwiony, że do tej kadry nie trafili Łapszyński, Romać i Schulz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

Matius pisze:W dzisiejszym programie Polska 2014 Kadziewicz był bardzo zdziwiony, że do tej kadry nie trafili Łapszyński, Romać i Schulz.
A ten program nie zaczyna się dopiero za pół godziny?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

To sorki za spoilery :) na stronie Polsatsport.pl był o 18.30, a na Polsat Sport News jest o 21.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: PvK »

Robert Prygiel asystentem Kowala. W końcu jakiś pozytyw po tych kontrowersyjnych powołaniach.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Skoro Damian Wojtaszek został skreślony ze składu na Ligę Światową to zapewne trafi do kadry B. Co oznacza, że na pozycji libero będzie grało dwóch zawodników z rocznika 88, a Kowalskie pójdzie w odstawkę. Szkoda, bo cele tej kadry miały być zupełnie inne.
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Skąd taki wniosek, skoro nie był w ogłoszonym składzie, w przeciwieństwie do np. Ferensa?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Nie widzę, jaką alternatywę miałby dostać po tym jak odstrzelili go z LŚ. Chyba,że powiedzą mu, że jego sezon reprezentacyjny jest zawieszony/zakończony.
ja wam mówię - jest dobrze.
neutralnyks
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 08:34
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: neutralnyks »

Kiedy zaczyna się liga Europejska?
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: JustVolleyball »

neutralnyks pisze:Kiedy zaczyna się liga Europejska?
Pierwsze mecze Polaków 6 (Milicz)i 8 czerwca (Wałbrzych).
Polacy rozpoczynają od dwóch spotkań z Czarnogórą.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

JustVolleyball pisze:
neutralnyks pisze:Kiedy zaczyna się liga Europejska?
Pierwsze mecze Polaków 6 (Milicz)i 8 czerwca (Wałbrzych).
Polacy rozpoczynają od dwóch spotkań z Czarnogórą.
Ciekawe czy polsat oleje te mecze?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: bakek »

Mika jest przereklamowany. Gość z koordynacją ruchową gorszą od Lucasa Saatkamp'a, który gra na przyjęciu... to nie wróży nic dobrego.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Mika ma dużo ciekawych cech i masę wad, takich jak właśnie kordynacja. Niestety widać, że chłopakowi brakuje charakteru żeby nad tymi wadami pracować. Przy takiej mizernej mocy ataku musi zbudować chociaż minimum tkanki mięśniowej. Ale od paru lat wygląda, jak zasuszony nerd, któremu obumierają przed kompem mięśnie. Szkoda, że tak duży talent został, tak roztrwoniony przez Mateusza.
ja wam mówię - jest dobrze.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: krzysiu »

Mecze Polaków z Czarnogórą będą pokazywane , tak samo dziewczyn w LE .
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: lucass90 »

Maciej Muzaj kapitanem kadry B. Dość dziwna decyzja, jak na mój gust... Kapitanem zostaje zawodnik, który przez praktycznie półtora sezonu nie grał i nie miał okazji pokazać jak radzi sobie w dorosłej siatkówce?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Z drugiej strony największy talent w całej kadrze B, ale to raczej oznacza, że oprócz ogromnego potencjału jest w tym chłopaku coś więcej.
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: lucass90 »

Bartex pisze:Z drugiej strony największy talent w całej kadrze B, ale to raczej oznacza, że oprócz ogromnego potencjału jest w tym chłopaku coś więcej.
Kaczyński też był świetny jako junior... Nie zrozum mnie źle, życzę Maćkowi jak najlepiej, bo na jego pozycji w dorosłej kadrze od kilku lat mamy spory deficyt, jednak z opiniami typu "największy talent" wstrzymałbym się jeszcze trochę... Póki co z tych "wielkich talentów" z kadry B w dorosłej siatkówce od ściany nie odbili się jedynie Hain, Dryja i Szalpuk (szkoda, że go nie ma u Kowala). Reszta grzeje ławy...
AZS CZĘSTOCHOWA!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: compact »

Właśnie z racji skali swojego talentu jest w tej kadrze po kontuzji i straconym sezonie. Dlatego dziwne, że nie ma w niej Janusza, który jest nie tylko wyraźnie lepszym rozgrywającym od powołanych, ale też ma z nich największy potencjał.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Fakt, pare dziwnych decyzji.
Kapitan wybrany najprawdopodobniej przez trenerow, ktorzy nie mieli okazji z nim pracowac wczesniej ani obserwowac gry w dluzszej perspektywie.
Zycze dobrze Mackowi i wierze w jego talent. Ala juz ta gradacja ;) . Niby na czym polega jego najwiekszosc?
Kiedys naszym "wielkim" talentem na ataku byl Hebda (nikogo nie obrazajac)
Maciek stracil swoj pierwszy rok w seniorskiej siatkowce. Nie wydaje sie tez zawodnikiem najbardziej dojrzalym czy ogranym.
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Mam tylko nadzieję, że przez zostanie kapitanem Maciek nie będzie jedynym atakującym tej kadry. Muzaj i Bołądź to ten sam kaliber, z tym że Bartek na pewno lepiej zagrał w pierwszym sezonie w Pluslidze od Muzaja, więc chciałbym aby grali po połowie i równomiernie zyskiwali doświadczenie w kadrze.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Bartex »

Nie zapominaj o Kaczyńskim, między nimi jest tylko 1 rok różnicy.
ja wam mówię - jest dobrze.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Matius pisze:Mam tylko nadzieję, że przez zostanie kapitanem Maciek nie będzie jedynym atakującym tej kadry. Muzaj i Bołądź to ten sam kaliber, z tym że Bartek na pewno lepiej zagrał w pierwszym sezonie w Pluslidze od Muzaja, więc chciałbym aby grali po połowie i równomiernie zyskiwali doświadczenie w kadrze.
Muzaj w pierwszym sezonie zagrał tylko 3 mecze, więc nie można szukać porównań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”