Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Będzie jeszcze między innymi: Hain, Włodarczyk, Hebda, Żurek.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: dziq »

Jeśli rzeczywiście mz to być kadra U-22 to wszyscy wymienieni trochę za starzy :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Jakim cudem, skoro to reprezentacja roczników od 93 w dół?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Nie będzie kadry U-22. To byłoby niezgodne z prawem, bo w reprezentacji B musi znaleźć się określona liczba zawodników z poprzedniego sezonu.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: dziq »

Skrzypek pisze:Nie będzie kadry U-22. To byłoby niezgodne z prawem, bo w reprezentacji B musi znaleźć się określona liczba zawodników z poprzedniego sezonu.
Z jakim prawem dokładniej ?
Edyta

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Edyta »

dziq pisze:Z jakim prawem dokładniej ?
Chyba kolega nie do końca wie o co chodzi, bo raczej żadne prawo nie zabrania tworzenia kadr w określonym zakresie wiekowym :) Chodzi pewnie o regulamin CEV. Podobnie jak składy na LŚ muszą zawsze zawierać określoną ilość zawodników z poprzedniego sezonu, żeby utrzymać odpowiedni poziom sportowy rozgrywek.
Czy ktoś wie może, kiedy w końcu poznamy skład kadry B? Jestem go bardzo ciekawa, np. tego czy taki Śliwka dostanie w końcu szansę na pogranie w trochę starszym gronie. Czas najwyższy.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Ale my nie mielismy kadry B ani nie gralismy w LE wiec chyba nas to nie dotyczy?
Bo niby co-mamy zdegradowac zawodnikow z kadry A?

Co do Sliwki-mysle, ze najpierw powinien pograc sezon w druzynie seniorskiej. Zaczynanie od kadry to troche stawianie sprawy na glowie.
Z juniorow widze ewentualnie Szalpuka. Obaj zreszta maja ME juniorow. Moze nie dodawac im rownolegle kadry seniorskiej, nawet B.

Wachnik powinien pograc, no i z nim pasowalby ktos z lepszym przyjeciem.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: compact »

Awansem do kadry B jeśli już, to tylko Szalpuk.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Edyta pisze:
dziq pisze:Z jakim prawem dokładniej ?
Chyba kolega nie do końca wie o co chodzi, bo raczej żadne prawo nie zabrania tworzenia kadr w określonym zakresie wiekowym :) Chodzi pewnie o regulamin CEV. Podobnie jak składy na LŚ muszą zawsze zawierać określoną ilość zawodników z poprzedniego sezonu, żeby utrzymać odpowiedni poziom sportowy rozgrywek.
Czy ktoś wie może, kiedy w końcu poznamy skład kadry B? Jestem go bardzo ciekawa, np. tego czy taki Śliwka dostanie w końcu szansę na pogranie w trochę starszym gronie. Czas najwyższy.
Że ja niby nie wiem? Ja to doskonale wiem.
Kadra zgłoszona do CEV musi pokrywać się w co najmniej 30% ze składem z ostatniego sezonu. W związku z tym 7 lub 8 graczy z poprzedniego sezonu musi znaleźć się w szerokim składzie reprezentacji B.
Edyta

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Edyta »

Napisałam, że nie chodzi tu o żadne "prawo" tylko regulamin CEV. Prawo (np. unijne, czy polskie) to może zakazywać limitów obcokrajowców itp., a nie powołań kadrowych. Chodziło mi po prostu o pomylenie pojęć.
Natomiast co do składu kadry B to w ubiegłym roku chyba rzeczywiście w ogóle jej nie mieliśmy? Tym bardziej jestem ciekawa, jaka to w ogóle ma być koncepcja.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Edyta pisze:Napisałam, że nie chodzi tu o żadne "prawo" tylko regulamin CEV. Prawo (np. unijne, czy polskie) to może zakazywać limitów obcokrajowców itp., a nie powołań kadrowych. Chodziło mi po prostu o pomylenie pojęć.
Natomiast co do składu kadry B to w ubiegłym roku chyba rzeczywiście w ogóle jej nie mieliśmy? Tym bardziej jestem ciekawa, jaka to w ogóle ma być koncepcja.
Mieliśmy, ponieważ wywalczyli srebro na Uniwersjadzie w Kazaniu. To jeden, a dwa to fakt, że w LE nie będziemy grać jako Polska B, ale Polska. Nikogo nie interesuje to, że występujemy też w LŚ.
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

No właśnie, w LE nigdy lub dawno nie graliśmy więc zdaję się możemy powołać taką kadrę jaką chcemy.
Skrzypek pisze:Mieliśmy, ponieważ wywalczyli srebro na Uniwersjadzie w Kazaniu. To jeden, a dwa to fakt, że w LE nie będziemy grać jako Polska B, ale Polska. Nikogo nie interesuje to, że występujemy też w LŚ.
To nie była kadra B tylko kadra u-22, to nie to samo.

Ktoś wie kiedy Kowal ma zamiar przedstawić tą kadrę?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Matius pisze:No właśnie, w LE nigdy lub dawno nie graliśmy więc zdaję się możemy powołać taką kadrę jaką chcemy.
Skrzypek pisze:Mieliśmy, ponieważ wywalczyli srebro na Uniwersjadzie w Kazaniu. To jeden, a dwa to fakt, że w LE nie będziemy grać jako Polska B, ale Polska. Nikogo nie interesuje to, że występujemy też w LŚ.
To nie była kadra B tylko kadra u-22, to nie to samo.

Ktoś wie kiedy Kowal ma zamiar przedstawić tą kadrę?
Aha. Rozumiem, że Łomacz, Zajder, Wierzbowski i paru innych mieli w zeszłym roku mniej niż 22 lata... No chyba nie.

Kowal ma podać skład 8 maja.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: dziq »

Jak uzbiera 3 równe szóstki :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

dziq pisze:Jak uzbiera 3 równe szóstki :D
"życzliwi" z forum pomogą ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Skrzypek pisze:
Matius pisze:No właśnie, w LE nigdy lub dawno nie graliśmy więc zdaję się możemy powołać taką kadrę jaką chcemy.
Skrzypek pisze:Mieliśmy, ponieważ wywalczyli srebro na Uniwersjadzie w Kazaniu. To jeden, a dwa to fakt, że w LE nie będziemy grać jako Polska B, ale Polska. Nikogo nie interesuje to, że występujemy też w LŚ.
To nie była kadra B tylko kadra u-22, to nie to samo.

Ktoś wie kiedy Kowal ma zamiar przedstawić tą kadrę?
Aha. Rozumiem, że Łomacz, Zajder, Wierzbowski i paru innych mieli w zeszłym roku mniej niż 22 lata... No chyba nie.

Kowal ma podać skład 8 maja.
Sorki, nazwy mi się poplątały, w każdym razie zgodnie z moją wiedzą to nie była to kadra traktowana jak Kadra B
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Pawel9221 »

Jak bym widział kadrę B , zakladając ze ma to byc mieszanka mlodosci z doświadczeniem ale jednak z przewaga mlodosci to widziałbym tak

Rozegranie: Łomacz, Kędzierski,Wolański(Janusz). Bardzo duża przysłowiowa bieda , postawilem na bardzo średniej klasy rozgrywajacego jakim jest Łomacz ale nie ma innych doświadczonych lepszych od niego, natomiast wahania miedzy Wolańskim a Januszem , gdyż ten drugi ogólnie chyba ma większe możliwośći ale nie gral wgl przez kontuzje w tym sezonie:

Atakujący: Bołądź, Kaczyński, Schulz - 1 liga( Muzaj). Tutaj widzę samych młodych. z Muzajem analogicznie jak z Januszem , ogromny potencjał , ale brak gry

Przyjmujący: Wachnik, Bednorz, Wierzbowski, Hebda, Łapszyński - 1 liga, Włodarczyk, Buchowski . Wahałem sie jeszce nad Łukasikiem , ale ten zawodnik od super zapowiadanego talentu na miare Kurka albo i jeszcze większego ( twierdzil chyba tak kiedys Totolo) nie robi żadnego postępu, dziwnie prowadzi ręke i chyba tego nie zmieni , co ogranicza jego możliwosci i w przyjęciu dość miernie.

Środkowi: Jan Nowakowski , Bieniek,Grzechnik,Hain ( czy może byc brany pod uwage , gdy nie zalapal sie do kadry A?)

Libero : Kowalski, Popiwczak, Potera, Sobczak ! ( Jestem bardzo ciekaw zdania innych na temat tego ost zawodnika, gdyż oglądalem pare meczów Siedlec na zywo i w TV i rozmawialem z moim kolegą, ktory był statystykiem w jednym z 1 ligowych klubów i twierdzi , ze to najlepszy libero 1 ligi , a jest dość młody jeszcze jak na tą pozycję , 91 rocznik)
Do kadry nie dołączyłem obecnych juniorów ze wzgledu na MEJ jakie będą mieć , bo tak to bez żadnych problemów widziałbym : Szalpuka , Śliwke, Piechockiego czy Bućke.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Ponawiam pytanie zadane już w temacie Trefla, jaki z Schulza młody?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

http://www.pzps.pl/Zaproszenie-na-konfe ... -2014.html

Jutro zapewne ogłoszenie listy zawodników.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Pawel9221 pisze:Jak bym widział kadrę B , zakladając ze ma to byc mieszanka mlodosci z doświadczeniem ale jednak z przewaga mlodosci to widziałbym tak

Rozegranie: Łomacz, Kędzierski,Wolański(Janusz). Bardzo duża przysłowiowa bieda , postawilem na bardzo średniej klasy rozgrywajacego jakim jest Łomacz ale nie ma innych doświadczonych lepszych od niego, natomiast wahania miedzy Wolańskim a Januszem , gdyż ten drugi ogólnie chyba ma większe możliwośći ale nie gral wgl przez kontuzje w tym sezonie:

Atakujący: Bołądź, Kaczyński, Schulz - 1 liga( Muzaj). Tutaj widzę samych młodych. z Muzajem analogicznie jak z Januszem , ogromny potencjał , ale brak gry

Przyjmujący: Wachnik, Bednorz, Wierzbowski, Hebda, Łapszyński - 1 liga, Włodarczyk, Buchowski . Wahałem sie jeszce nad Łukasikiem , ale ten zawodnik od super zapowiadanego talentu na miare Kurka albo i jeszcze większego ( twierdzil chyba tak kiedys Totolo) nie robi żadnego postępu, dziwnie prowadzi ręke i chyba tego nie zmieni , co ogranicza jego możliwosci i w przyjęciu dość miernie.

Środkowi: Jan Nowakowski , Bieniek,Grzechnik,Hain ( czy może byc brany pod uwage , gdy nie zalapal sie do kadry A?)

Libero : Kowalski, Popiwczak, Potera, Sobczak ! ( Jestem bardzo ciekaw zdania innych na temat tego ost zawodnika, gdyż oglądalem pare meczów Siedlec na zywo i w TV i rozmawialem z moim kolegą, ktory był statystykiem w jednym z 1 ligowych klubów i twierdzi , ze to najlepszy libero 1 ligi , a jest dość młody jeszcze jak na tą pozycję , 91 rocznik)
Do kadry nie dołączyłem obecnych juniorów ze wzgledu na MEJ jakie będą mieć , bo tak to bez żadnych problemów widziałbym : Szalpuka , Śliwke, Piechockiego czy Bućke.
Wlasnie, ze wlaczyles bo Popiwczak jest w kadrze juniorow. Choc moze jak ma tam z automatu grac Piechocki to szkoda czasu i Popiwczaka rzeczywiscie do B. Juniorzy maja Maslowskiego, ktory gra rowniez w kadecie i spalowicza Zablockiego. Czyli nadmiar bogactwa na tej pozycji. Wiec po co brac zawodnika z 91? Ja jednak obawiem sie, ze Kowal zechce Zurka jesli prawda jest informaca o jego ewentualnym przyjsciu do Reski. Oby nie. Precz z nepotyzmem i podobnymi w roznych formach ;) Mamy to juz w seniorskiej A, juniorskiej, jesli dojdzie B... :(

Ogolnie uwazam, ze jesli na jakiejs pozycji jest dobry mlody to szkoda miejsca na starszego sredniaka.

Dlatego tez nie podoba mi sie Wierzbowski, Hebda i Wlodarczyk. Szkoda, ze Zalinskiego nie dorzuciles.
Jesli brac to jednego a nie cale przyjecie Panasa. Wierzba chyba najrowniejszy, Wlodi ciagle najbardziej rozwojowy. Warto jednak by pogral Wachnik i Lapa. Albo Mika jak nie zalapie sie do 14 na kadre A (jednak jest najlepszy z tego towarzystwa). Jest jeszcze Filip (rocznik 94). Cos ciekawego da sie z tego zestawic.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Wlasnie, ze wlaczyles bo Popiwczak jest w kadrze juniorow.
Popiwczak jest tam tylko wpisywany z urzędu, nie pamiętam czy chociaż raz wziął udział w jakichś treningach z kadrą i mam tu na myśli kadencję zarówno Czai jak i Nawrockiego
[edit]
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Na przyjęciu to można by wielu sprawdzić ale w sumie wybór może być ciężki: Wachnik, Bednorz, Łapszyński, Mika, Hebda, Ferens, Waliński, Buchowski. Mika, Waliński i Buchowski mają dobre przyjęcie więc ja bym na pewno jednego z nich wziął do szóstki i rotował jedną pozycją na przyjęciu między nimi, i na drugim przyjęciu rotował zawodnikami z drugiej grupy, czyli tych lepszych w ataku Wachnik, Bednorz, Łapszyński, Hebda, Ferens.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Pawel9221 »

Popiwczak nie ma szans na grę w kadrze Polski juniorów gdyż w hierarchi jest on zdaje sie na 3 miejscu po Piechockim i Zabłockim ( bo w koncu uczen SMS )
Ja wyżej stawiam jednak Wierzbe od Żalińskiego , natomiast Włodarczyka wpisalem , a co tam , lansowany do gry w kadrze A od roku , to niech pogra i pokaże się, że jest coś wart w Kadrze B
Mika jak sie nie załapie do kadry A to oczywiście , że tez pownien sie znalezc w tej kadrze B
Hebda - chyba tylko dlatego ze jeszce stosunkowo nie stary i dośc wysoki jak na przyjmującego
Zapomnialem zupełnie w mojej wyliczance wcześniejszej o Dawidze Dryji
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: krzysiu »

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: weary_skier »

Na osiemnastu powołał czterech swoich. Dobry wynik.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: PvK »

Gdzie jest Lapszynski?:o
Skoro jest Muzaj to gdzie Janusz?
Nie podoba mi sie ta kadra. Zurek?:/
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanap »

od 29 sierpnia do 6 września 2014 roku są Mistrzostwa Europy Juniorów w Piłce Siatkowej 2014, pewnie Nawrocki ma swój pomysł na mecze kontrolne, sparingi i zgrywanie juniorów.
wydawało mi się że z założenia miała to być kadra do lat 23, ale chyba źle mi się wydawało
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: lucass90 »

Niektórym to się nigdy nie dogodzi...

Jak dla mnie, to kadra bardzo ciekawa, fajna. Dziwi trochę obecność Muzaja, ale i tak jego rola ograniczy się raczej do tego trzeciego... Natomiast liczę, że w końcu jakiś postęp poczyni Michał Kaczyński, który zdecydowanie nie rozwija się tak, jak wszyscy by od niego oczekiwali.
Reszta składu bez zarzutu, szkoda tylko braku Szalpuka.
AZS CZĘSTOCHOWA!
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pozytyw »

Nie liczyłbym na postępy zawodników przy tym trenerze.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Jak przyjmują Filip i Stolc (i Kaczmarek)? Bo obaj mi się raczej kojarzą z graczami zdobywającymi sporo punktów, niby jedno drugiego nie wyklucza, ale wiecie, jak z reguły jest u nas z wyszkoleniem... Okaże się, że nie będzie miał kto przyjmować :P
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”