Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Mateusz1993 »

Jakiś czas temu podczas rozmowy, zastanawiałem się jakby ta Kadra mogła wyglądać. To podstawą było dla mnie powoływanie i sprawdzanie, ogrywanie tych właśnie młodych graczy, stąd ucieszyło mnie informacje z posta, którego pozwolę sobie zacytować.
michaek pisze:A trochę zmieniając temat na kadrę B. W tegorocznej Lidze Europejskiej najprawdopodobniej poprowadzi ja Andrzej Kowal, a złożona będzie z zawodników do lat 23.
Taka deklaracja przynajmniej padła w wywiadzie radiowym.
Fajnie, że Andrzej Kowal poprowadzi te reprezentacje, a jeszcze lepiej jeśli do współpracy dołączyłby ktoś z dwójki Robert Prygiel-Jakub Bednaruk.

Za nim o konkretach zobaczymy jak przedstawia się nasza grupa:
Azerbejdżan, Grecja, Czarnogóra, Rumunia

Nie ma co tu ukrywać jakaś mocna to ona nie jest, ale nie zdobycie medalu itp. powinno być głównym celem (wiadomo, w każdym meczu gra się o zwycięstwo), ale o dawanie szansy gry tym młodym zdolnym, którzy w niedługim czasie mogą wejść do Kadry A. Dodatkowo pewnie będzie też jakiś turniej, jak w zeszłym roku MŚ U23. Kto jeszcze powinien się tu ogrywać? Liczę na to, że Antiga na zgrupowanie zaprosi kilku młodych graczy do trenowania, a jak już się nie będą mieścić na mecze, bo nie ukrywajmy będziemy testować tych pewnie ok 16 najlepszych, to wówczas oni powinni mieć możliwość grania w kadrze B. Teraz przyjżałem się, którzy gracze mogliby się w niej znaleźć.
Oczywiście tradycyjnie zacząłem od rozgrywających, o to nazwiska jakie przewinęły mi się w tych rozważaniach:
Michał Kędzierski- cieszy mnie, że w końcu zagrał (ponoć dobrze, choć konkretnych info nie słyszałem) w meczu z Częstochową, młody gracz, bodaj rocznik 1994 powinien dostać szansę, Nikodem Wolański- kolejny Plusligowiec, dużo gry nie ma przy nim, ale też rozegrał już jakieś sety, grając na swojej pozycji. Marcin Janusz- w zeszłym roku na poziomie Plusligi pograł dość sporo jak na tak młody wiek- jak poprzednicy, również rocznik 1994. Teraz ma kontuzje nie wiem kiedy wraca, ale nie warto o nim zapominać. Na świecznik można jeszcze by kogoś znaleźć, ja wiem może Kacper Popik (w którymś meczu I ligi, wszedł z ławki (jak oglądałem) i zaprezentował się całkiem fajnie lepiej od postawowego sypacza). Stawiam, że pewnie będzie powołana 18-tka, więc jeśli któryś z nich wypadnie, można pomyśleć nad jakimś kadetem, choćby na 3.
Przejdźmy do przyjmujących- nie ma co ukrywać trochę ich w Pluslidze mamy. Ponadto, któryś z nich może być przecież powołany przez Antigę (na zgrupowanie, bo na LŚ już ciężej), Mamy choćby Wachnika, Szalpuka, Buchowskiego, a dalej idąc również młodzianów, którym fax od Antigi nie grozi, ale w kadrze B powinni się znaleźć jak najbardziej: Bartosz Bednorz- szkoda, że gra tak mało, ale może się odrodzi na zgrupowaniu, Sławomir Stolc (MVP młodej ligi sprzed roku, ma potencjał, potrzebuje szansy), skoro mamy przyjmującego z Politechniki (kadeta), to warto pomyśleć nad Aleksandrem Śliwką, niech zacznie grać, ze starszymi od siebie. No i tym sposobem mamy sześciu zawodników na tej pozycji. Ale jeśli np. Wachnik będzie z kadrą A to warto uzuoełnić to miejsce kimś innym, może Michał Filip? Dobrze gra w ML.
Kolejną pozycją jest środek, na pierwszy rzut oka mam tu dwóch pewniaków: Dawid Dryja i Piotr Hain, co prawda temu drugiemu, może być dana szansa w kadrze A, ale (jako, że na grę by zbyt dużych szans nie było) to widzę go w parze z Dawidem na środku, który prezentuje się bardzo fajnie. W dalszej kolejnośći można wziąć Mateusza Bieńka, Bartłmieja Grzechnika czy Jana Nowakowskiego, może Michała Ostrowskiego (ale raczej za tą 5) (kolejność alfabetyczna).
Tym sposobem doszliśmy do pozycji atakującego, mam tutaj zdecydowanego pewniaka- Bartłomieja Bołądzia, ma potencjał i umiejętności, co pokazywał przed sezonem czy również w Pluslidze (gry nie było dużo, ale nietrudno to dostrzec) w kadrze B powinien sobie trochę pograć. Obok niego, a raczej za nim, widziałbym odpowiedno Michała Kaczyńskiego, gra bardzo fajny sezon (poza pojedynczymi wpadkami- np. mecz w Olsztynie) i Macieja Muzaja (jeśli się wyleczy i dojdzie do pełni sprawności). Nie wiem jak się sprawa ma z Pawłem Grycem- faktycznie zrobili z niego atakującego i tu i nigdzie indziej go widzą?
Jako ostatnią pozycje na tapete wziąłem libero, również mam pewniaka:
Adam Kowalski- gracz Czarnych pokazuje, że daję sobie radę i to z dobrym skutkiem w Pluslidze, zasługuje na szansę, obok niego widziałbym Kacpra Piechockiego-w Częstochowie ma sporo pracy i/lub Jakuba Popiwczaka/Macieja Olenderka.

Podsumuwując (hipotetyczny skład kadry- wg moich rozważań itp.)
Kędzierski, Janusz/Wolański, Buchowski, Szalpuk, Bednorz, Stolc (w obwodzie Wachnik, jak w A nie dostanie szans), Dryja, Hain, który kolwiek z kolejnej 3, Bołądź, Kaczyński, Kowalski, Piechocki

Myślę, że śmiało można walczyć, wiadomo faworytem nie będziemy, ale tym młodym zawodnikom, konfrontacja z seniorami może pomóc stawać się lepszymi.
Jak Wy to widzicie?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Przypominam, że roczniki 95 i 96 mają ME juniorów.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Ciekawa analiza potencjalnego składu, również coś wtrącę i pozwolę sobie porównać paru graczy. No i trzeba zaznaczyć, że chyba jednak aktualni Juniorzy nie będą w tej kadrze grali bo mają swoją imprezę do rozegrania, przynajmniej tak niektórzy piszą.

środkowi: Hain i Dryja to zdecydowanie środek, który jest raczej pewniakiem do składu. No i przede wszystkim mają potencjał by być wyróżniający się na tej pozycji. Hain to aktualnie najlepszy blokujący Plusligi, a Dryja ma duży potencjał w ataku. Jeśli chodzi o zagrywkę to podoba mi się ta antigówka u Dryji (nie pierwszy Antiga tak serwował ale chyba tu chodzi bardziej o to, że ukrywa swoje zagranie, to jest nie wiadomo czy będzie serwował flota czy bardziej agresywny wariant), a co do Haina to jakiegoś flota ma, ale wolałbym aby wrócił do zagrywki z wyskoku, którą kiedyś prezentował.

rozgrywający: nie wiem, wcześniej podobało mi się rozegranie u Janusza ale nie znam jego aktualnych perypetii (kontuzja?), tutaj po prostu trzeba testować młodzież.

libero: nie śledziłem tak bardzo Kowalskiego i nie chcę mi się zaglądać do statystyk ale jeśli ma lepsze przyjęcie i obronę od Piechockiego to pewnie trafi do tej kadry, Popiwczak to też ciekawy zawodnik.

przyjmujący: Wachnik, Buchowski, nie śledzę francuskiej ligi ale może Mika, Bednorz, Łapszyński. Odnośnie elementu przyjęcia to chyba Buchowski jest w nim najlepszy, z tego co oglądałem Effectora to z reguły trzymał przyjęcie całego zespołu, szkoda że w ataku nie jest równie mocny. Mika też chyba jest dobry w tym elemencie. Wachnik potrafi mieć świetne mecze, głównie w ataku i zagrywce i ma większe doświadczenie od Bednorza i Łapszyńskiego, którzy mają niemal identyczną charakterystykę.

atakujący: O dziwo tutaj mamy największą konkurencje. Bołądź, Muzaj (zależy czy wróci do formy), Kaczyński, mimo wszystko wyjątkowo można by dołączyć do składu Bartosza Krzyśka. Wszyscy są mocni, a Kaczyński po zmianie pozycji odżył.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

Nie bardzo podoba mi się założenie że kadra B to U23. Nie wiem czy ono jest sztywne, czy umowne.
Moim zdaniem wymieszanie zawodników powinno dać więcej. Mam tu na myśli umieszczenie w kadrze zawodników, którzy będą stanowili bezpośrednie zaplecze kadry A. Po części tacy gracze pojawiają się powyżej ale brakuje kogoś takiego na rozegraniu. Newralgiczna pozycja, bo jeśli któryś młody nie pociągnie to w ofensywie nikt się nie rozwinie w boju. Zakładając że w kadrze A będzie Drzyzga +Żygadło/Zagumny to do B idealnie nadawałby się taki Dobrowolski może Woicki (choć w tym przypadku nie wiem czy kadra B jest godna dla niego - joke).
To samo tyczy się pozostałych pozycji. Jesli tak by się stało, to w razie problemów zdrowotnych w kadrze A przed MŚ trener ma do dyspozycji graczy w rytmie meczowym.

Taka mieszanka spowoduje że na parkiecie będzie 2 może 3 doświadczonych graczy, którzy uspokoją grę, a dzięki temu młodzi będą mogli pograć. Wpuszczenie samych młodych w trudnych momentach będzie skutkowało tym, że będą patrzyli po sobie i szukali lidera. Mogą go nie znaleźć.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

A rozegranie w przyszłych sezonach będzie w czarnej...
Po co Dobrowolowi czy Woickiemu ta kadra B, jaką będą mieć motywację?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

madlark pisze:A rozegranie w przyszłych sezonach będzie w czarnej...
Po co Dobrowolowi czy Woickiemu ta kadra B, jaką będą mieć motywację?
Nie kadra B dla nich tylko oni dla kadry B!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

pewniak pisze:
madlark pisze:A rozegranie w przyszłych sezonach będzie w czarnej...
Po co Dobrowolowi czy Woickiemu ta kadra B, jaką będą mieć motywację?
Nie kadra B dla nich tylko oni dla kadry B!
Ktoś im za to zapłaci, czy mają to robić z patriotyzmu? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skra_7 »

pewniak pisze: Nie kadra B dla nich tylko oni dla kadry B!
Ale chyba głównym założeniem tej kadry jest ogrywanie młodych. Wygranie ligi jest raczej kwestią drugorzędną. Według mnie było by to idealne miejsce na sprawdzenie Włodarczyka, Miki, Buszka i przekonanie się czy nadają się na pierwszą kadrę.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

Skra_7 pisze:
pewniak pisze: Nie kadra B dla nich tylko oni dla kadry B!
Ale chyba głównym założeniem tej kadry jest ogrywanie młodych. Wygranie ligi jest raczej kwestią drugorzędną. Według mnie było by to idealne miejsce na sprawdzenie Włodarczyka, Miki, Buszka i przekonanie się czy nadają się na pierwszą kadrę.
A myślisz, że sprawdzisz tych graczy jeśli rozgrywający nie podoła? O to mi własnie chodzi. Że np. taki Dobrowolski daje gwarancję pewnej jakości dzięki której Buszki czy Włodarczyki mogą się spróbować. Jak ocenisz tych zawodników jeśli będzie szwankowała wystawa?
I żeby nie było Dobrowolskiego czy Woickiego widziałbym jako taką opokę gdy nie idzie, żeby młody rozgrywający miał pewien komfort, że w razie czego ma kto go zmienić. Bo to że jak najwięcej grać mają młodzi to nie podlega dyskusji. Twierdze tylko że nie sami młodzi.
madlark pisze:Ktoś im za to zapłaci, czy mają to robić z patriotyzmu? ;)
Rozumiem że to pytanie retoryczne :) Zresztą uważasz, że Taki Dobrowolski wypiął by się na taki układ? Że gra z Kadrą B i jest pierwszym kołem ratunkowym na wypadek TFU TFU kontuzji któregoś rozgrywającego przed MŚ?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

pewniak pisze:
madlark pisze:Ktoś im za to zapłaci, czy mają to robić z patriotyzmu? ;)
Rozumiem że to pytanie retoryczne :) Zresztą uważasz, że Taki Dobrowolski wypiął by się na taki układ? Że gra z Kadrą B i jest pierwszym kołem ratunkowym na wypadek TFU TFU kontuzji któregoś rozgrywającego przed MŚ?
Oczywiście, po co mu to. Bilans zysków i strat nie pozostawia złudzeń.
A jak on złapie kontuzję i nie będzie mógł grać sezonu, to kto utrzyma rodzinę?
Celem kadry B jest ogrywanie młodych, a nie zwracanie uwagi na wynik.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skra_7 »

pewniak pisze: I żeby nie było Dobrowolskiego czy Woickiego widziałbym jako taką opokę gdy nie idzie, żeby młody rozgrywający miał pewien komfort, że w razie czego ma kto go zmienić. Bo to że jak najwięcej grać mają młodzi to nie podlega dyskusji. Twierdze tylko że nie sami młodzi.
Mi osobiście szkoda by było miejsca zajmowanego przez Dobrowolskiego kosztem jakiegoś młodego rozgrywającego. A duet Kędzierski/Janusz wygląda obiecująco. Tylko nie wiadomo kiedy Janusz zacznie grać. I jeśli straci cały sezon to chyba drugi bardziej doświadczony rozgrywający będzie konieczny.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Pelna zgoda z Madlarkiem.
Argentyna kiedys zagrala 2mlodziutkimi rozgrywajacymi i jak to pchnelo ich rozwoj?
Pal licho wynik. Nie wiem tylko kiedy Janusz wroci do gry. Sa jakies wiesci z Czewy badz Skry w tym temacie?

Co do Buszka czy Wlodarczyka to zdecydujmy sie czy ogrywamy mlodych czy nie do konca spelnione nadzieje?
Znowu chcemy kadry B jak z Uniwersjady? Wlodarczyk niech powalczy najpierw o czestsze wejscia w swojej ekipie lub przejdzie do zespolu srodka tabeli.
Akurat moim zdaniem pozycja przyjmujacego w nadchodzacych latach przedstawia sie najslabiej i warto ograc szersze grono mlodych. Dlatego zajmowanie miejsca przez Wlodarczyka czy Buszka jest dla mnie kontrproduktywne.
Szalpuk i Sliwka zagraja w kadrze juniorow i chyba nie dadza rady obskoczysc obu imprez ale ciut starsi jak Wachnik czy Buchowski jak najbardziej. Szalpuk i Sliwka od nastepnego roku.
Pytanie kogo jeszcze widzicie na przyjeciu? Stolc? Filip? (jakos mnie nie przekonuja te kandydatury ale widzialam tylko to co zarejestrowane, nic na zywo.

Co do ataku-Boladz z Muzajem bardzo fajne zestawienie. Jesli Muzaj wroci do trningow na PO to w wakacje moglby pograc.

A i jeszcze co do Miki.
Mysle, ze wart by powrocil do PlusLigi do zespolu tupu Czarni lub do Bydzi gdyby ta utrzymala sklad na jakims poziomie i trenera. Co do kadry B to mam mieszane uczucia- zastrzezenia podobne co co Buszka i Wlodarczyka ale jest jednak te pare lat mlodszy wiec ewentualnie mogl by byc tym doswiadczonym. Tylko charakterologicznie to on sie na lidera nie nadaje.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

Widzę, że moja myśl została, nie wiedzieć czemu odebrana zupełnie na opak. Nikt nie mówi o stawianiu celu przed młodymi w postaci wygrania LE. Wynik jest bez znaczenia.
Moim zdaniem Kadra B powinna być zapleczem Kadry A a nie kadrą U23. Granica jak dla mnie jest dość cienka ale jednak jest. Zawodnicy którzy będą w szerokiej kadrze A, ale mający ponad 23 lata (np. Włodarczyk) w momencie znalezienia się poza kadrą A na LŚ pozostaną bez gry. Jaka będzie ich ewentualna wartość jeśli zajdzie potrzeba ich ściągnięcia za kogoś? Co jesli się okaże że Wachnik czy Szalpuk w LŚ będzie niewypałem bo się spali? w jego miejsce wejdzie Śliwka bo gra w Kadrze B? czy Włodarczyk, który nie grał przez 2 miesiące nigdzie? (przykłady nazwisk czysto hipotetyczne).
Dlatego moim zdaniem kadra B powinna stanowić bezpośrednie zaplecze kadry A z nastawieniem na dołączenie do składu najlepszych młokosów.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

pewniak pisze:Jaka będzie ich ewentualna wartość jeśli zajdzie potrzeba ich ściągnięcia za kogoś?
A jeśli kontuzji nie będzie to zysk z nich żaden, a utracona szansa dla młodych w przyszłości odbije nam się czkawką.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Niby dlaczego Wlodarczyk ma spalac sie mniej niz Szalpuk

Wlodarczyk albo zrobi postep i bedzie w stanie wygryzc niezlego ale nie rewelacyjnego Tuje albo przepadnie. Tak jak gra obecnie nie przyda sia na nic kadrze A. I nie warto poswiecac grajacego ambitnego mlodego jak Wachnik czy Szalpuk aby go zresetowac. W parze z Wachnikiem tez widze go srednio.

A tak w ogole to Szalpuk i Sliwka to jeszcze nie teraz, Szalpuk za rok a Sliwka-zobaczymy po graniu w PlusLidze.

Sorry Pewniak ale gdyby kadra B miala byc zapleczem na wypadek kontuzji to nalezy tam wyslac Dobrowola i Wujka, na przyjecie Wlodarczyka i aby umozliwic gre to z Ruciakiem a na atak ZB jesli (o co sie obawiam ze wzgledu na PR) nie zalapie sie na A lub MW. A z mlodych ogrywali by sie srodkowi. No ewentualnie jakis atakier. Czyli brak ogrywania mlodych na pozycjach gdzi jest ich najwiekszy niedobor (sypa i przyjecie). Koncepcja zblizona do Uniwersjadowej i moim zdaniem fatalna strata okazji.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:Niby dlaczego Wlodarczyk ma spalac sie mniej niz Szalpuk

Wlodarczyk albo zrobi postep i bedzie w stanie wygryzc niezlego ale nie rewelacyjnego Tuje albo przepadnie. Tak jak gra obecnie nie przyda sia na nic kadrze A.


Na jakiej podstawie ten wniosek, skoro Włodarczyk ostatnio praktycznie nie gra?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

Mam nadzieję, że powołania będzie wysyłał Kowal i kadra nie zostanie narzucona przez centralę.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Skoro do LŚ zgłaszamy 25 zawodników, a potem na mecz jedzie 14, to właśnie pozostała 11 (pomniejszona ewentualnie o graczy kontuzjowanych lub odpoczywających) powinna stanowić trzon kadry B, niezależnie od wieku. Na wiek można patrzeć jedynie w przypadku tych kilku zawodników, którzy dopełnią ten zespół, bo faktycznie nie ma sensu brać przykładowo 28-latka, skoro nie mieści się on nawet w szerokiej kadrze, nawet jeśli na ten moment jest lepszy od 22-latka. Śmiesznie brzmi stwierdzenie, że nie ma sensu sprawdzać Buszka (dla mnie na ten moment przyjmujący nr 4 w Polsce i to przy założeniu, że Winiar jeszcze pociągnie mimo kolejnych urazów, jeśli nie będzie się łapał do 14-tki kadry A, to na pewno będzie stanowił bezpośrednie zaplecze) czy już zwłaszcza Włodarczyka (rocznik '90, trzeci sezon na przyjęciu), a jest w przypadku Buchowskiego (rocznik '91, na przyjęciu od małego, brak pewnego miejsca w składzie 9. drużyny ligi). Nie wspominając już o Stolcu (ogony w PlusLidze w 8. zespole) czy Filipie (ani jednej akcji na tym poziomie). A z tym ogrywaniem też nie przesadzajmy, bo i wyższy poziom, i pewnie też większą presję będzie odczuwał taki młody zawodnik w meczu z Resovią, Jastrzębiem czy Skrą w lidze. To, że ktoś sobie poradzi w spotkaniu z reprezentacją Rumunii czy Azerbejdżanu wcale nie będzie oznaczało, że nie spali się w LŚ.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Nie beda raczej grac w jednym sezonie i z Azejberdzanem i w LS.
To sie nazywa rozwoj ;)
Co do Buchowskiego i Stolca oraz Filipa pisalam ze mam mieszane uczucia. Ale uwazam, ze zasluzyl na to Wachnik- z reguly gracz szostkowy zespolu srodka tabeli, od Buszka jednak troche mlodszy. A w przyszlym roku Szalpuk jesli utrzyma tempo rozwoju.
Co do Wlodarczyka-nie jest sie w stanie przebic do 6 a przy rzadkich wejsciach nie pokazuje sie z najlepszej strony.
W jaki sposob to ze nie gra ma byc argumentem za powolaniem?. Argument ze gra dopiero 3 sezon bylby do przyjecie gdyby nastepowal postep. W tym sezonie to raczej regres (mimo gry u boku "trenera").
Buszek i Mika do przemyslenia. Ale uwazam ze Rafal nie wejdzie jednak na ten najwyzszy poziom. Obym sie mylila.

Na przyjeciu poza Szalpukiem kandydatow na przyjmujacych wybitnych nie widze, na niezlego to Wachnik, ktory jednak robi postep.

Dajmy Kowalowi to ocenic.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Też się oczywiście zgadzam, że Wachnik jak najbardziej powinien się znaleźć w tej kadrze. Ale nie dlatego, że jest młody i perspektywiczny (to tylko dodatkowy plus), ale przede wszystkim dlatego, że pokazuje się w lidze z dobrej strony i prezentuje poziom, który pozwala go stawiać wśród krajowych przyjmujących gdzieś w okolicach 5-7 miejsca. Jeśli byśmy mieli takich Wachników czterech, to wtedy można byłoby sobie pozwolić na odrzucenie np. Buszka, bo są młodsi i bardziej perspektywiczni. Ale nie mamy. Tak samo jak nie mamy odpowiednich sypaczy, więc niech grają ci nr 3 i 4 w kraju bez względu na wiek, ewentualnie jeden z nich z drugim młodym na zmianę. Szkoda, że taka reprezentacja nie grała te 2-3 lata temu, wtedy to byłoby idealne miejsce dla Drzyzgi, dziś nie mamy zawodnika jego pokroju na tej pozycji. Ci najbardziej obiecujący (rok temu Janusz, teraz Wolański i Kędzierski) nie są w stanie wygrać w klubie rywalizacji z graczami, których wymienienie w kontekście reprezentacji zostałoby potraktowane jako kiepski żart.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Janusz to jednak przypadek troche bardziej skomplikowany.
A jesli chodzi o granie Woickim i Dobrowolem to sam sobie w stope strzelasz zalujac ze 2-3 lata temu nie gral Drzyzga.
Fakt ze Drzyzga 3lata temu byl dalej w karierze niz Wolanski obecnie.

Buszek gdyby gral tak jak na poczatku to powinien byc 4 w reprze A. Tylko, ze tak nie gra. I sadzac po wieku mozna zalozyc ze juz duzo lepiej nie zagra.

Cala ta dyskusja bierze sie z niedoboru mlodych utalentowanych glownie na przyjeciu. Gdyby takich Szalpukow bylo ze 6 to nikt by powaznie nie rozwazal kandydatury zawodnikow z rocznika 87 co graja drugi dobry sezon w sportowej karierze.
Jakos kandydaturyom Dryji czy Piechockiego nikt sie nie przeciwstawia. Sa, graja w 6, cos pokazuja i sa mlodzi.
Wiec nikt sie nie przejmuje gdzie bedzie trenowal Wisnie czy Wrona jak sie nie zalapia do A, Wojtaszek jak nie bedziemy grac na 2libero , czy nawet Zygadlo o ile nie zdazy na A. A zasada jest ta sama-gracz dojrzaly, ktory nie zalapal sie do A. Niektorzy sa w stanie wniesc wiecej do repry niz Wlodarczyk czy Buszek.

Nie uwazacie ze to jest paradoksalne-nie boimy sie postawic na mlodziez tam gdzie juz jest jakas sukcesja (libero, srodek), a tam gdzie sa najwieksze braki wolimy ciagnac za uszy 25 letnie talenty.
Zreszta pisze o zasadach bo mozna w B ze 4 przyjmujacych sprobowac, wtedy byloby miejsca dla wszystkich.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: ciorny17 »

kanimo pisze: Nie uwazacie ze to jest paradoksalne-nie boimy sie postawic na mlodziez tam gdzie juz jest jakas sukcesja (libero, srodek), a tam gdzie sa najwieksze braki wolimy ciagnac za uszy 25 letnie talenty.
Bo brakowało przez ostatnie lata ciągłości jeśli chodzi i te kluczowe pozycje. Jak wspomniałeś: kiedyś Pliński, Kadziewicz i przy nich Możdżonek. Później wszedł Marcin do szóstki pojawił się Nowakowski. Pliński skończył z kadrą są Wrona, Wiśnia, a wcześniej za globtrottera robił Kłos. Libero. Igła i Gato przez dość długi okres, później na drugiego Zator teraz pojawia się Wojtaszek.
Rozegranie. Przez masę czasu Zagumny ('77) i Żygadło ('79) i pojawiający się od czasu do czasu Woicki czy Łomacz. Drzyzga wskakuje niejako z konieczności. To samo atak. Sprawa Wlazłego i na zmianę Jarosz i Bartman i nasz najlepszy "strażak" Gruszka. Tu trochę inaczej jak na sypie bo talenty się nie sprawdziły. Przyjęcie: Winiarski od prawie 10 lat eksplodował Kurek. Z młodych na dużych imprezach nie korzystamy bo lepiej wziąć Ruciaka, który nie wąchał prawie wcale parkietu a jak się pojawiał to prezentował się dwa razy gorzej jak w KK. Tu był problem bo każdy trener nie ma poczucia stabilizacji i ciąży presja związana z wynikiem na każdej imprezie. Więc po co mam ogrywać młodych skoro za rok i tak mnie tu nie będzie, niech nowy trener i związek się martwią. Oczywiście powoływali młodych, ale ile oni grali. Kurek to ewenement, liczono, że tak samo wybuchnie Bociek.
Kłamca.
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Kto na libero?

Kto na rozegraniu obok Janusza?

Na juniorów nie ma co liczyć, bo na przełomie sierpnia i września mają ME w Czechach i Słowacji.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

kanimo pisze:A jesli chodzi o granie Woickim i Dobrowolem to sam sobie w stope strzelasz zalujac ze 2-3 lata temu nie gral Drzyzga.
Fakt ze Drzyzga 3lata temu byl dalej w karierze niz Wolanski obecnie.
Drzyzga 3 lata temu był w kadrze na LŚ jako trzeci rozgrywający, wyobrażasz sobie Wolańskiego czy Kędzierskiego w takiej roli, skoro oni, przynajmniej wg swoich trenerów klubowych, są słabsi od Lipińskiego i Neroja? Czy Janusza, który rok temu grzał ławę przy Stelmachu, a teraz cały sezon się leczy?
kanimo pisze:Buszek gdyby gral tak jak na poczatku to powinien byc 4 w reprze A. Tylko, ze tak nie gra. I sadzac po wieku mozna zalozyc ze juz duzo lepiej nie zagra.
On właśnie teraz gra najlepiej od początku sezonu i to mimo tego, że od momentu wskoczenia do składu Bengolei w miejsce Łuki ma więcej zadań defensywnych.

Dajcie mi 4 lepszych polskich przyjmujących, 2 porównywalnych, ale młodszych i 2 przynajmniej niewiele słabszych, ale bardzo perspektywicznych, wtedy przyznam, że dla Buszka brakuje miejsca w kadrze B.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

Brasil pisze:Kto na rozegraniu obok Janusza?
Nie odpowiem na to pytanie, bo skupię się na czymś innym.
Od kilku lat Janusz jest awizowany jako przyszła mega gwiazda, następca Pawła Zagumnego. Niestety obawiam się, że na tych zapowiedziach się skończy (obym się mylił), bo ten młody rozgrywający po pierwsze w ogóle nie gra, a po drugie nie uznaję go jako wybitnie uzdolnionego. Na pewno nie wyróżnia się na tle swoich rówieśników z różnych krajów, ba, są lepsi.
A wiem co mówię, ponieważ grałem przeciwko Januszowi i to jako środkowy.
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Nie chodzi o to, że Janusz jest taki fajny, tylko o to, że nie ma innych kandydatów. Wolański jest znacznie słabszy.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Juniorzy maja 3dobrych libero,wiec wszystkich JN nie powola. Plus Koziura.

Janusz to na razie kot w worku-trudno powiedziec kiedy wroci i jak sie bedzie prezentowac. Zaden brylant na tej pozycji sie nie rzucil w oczy.
Kedzierski?

Odpowiedz dla Chala-Wachnik i Mika troche slabsi ale mlodsi, w przyszlym roku Szalpuk (bo tym kadra juniorow i matura) i oby Sliwka ale warto najpierw zobaczyc co bedzie gral po przejsciu na poziom seniorski; Do obserwacji Bednorz i Bucko (zaden z nich nie ma przyjecie :x . Tak naprawde to jestem przekonana tylko do talentu Szalpuka.
Chal-podaj mi swoje typy na 4 przyjmujacych do kadry A (tzn na tego4tego bo 3 jest chyba ewidentnych) a potem sie mozemy spierac o B. Bo mam wrazenie ze chciales Buszka do A :D a wszedzie chlop nie zagra. Rafal podobal mi sie bardzo jak gral w Polibudzie ale potem mial kilka sezonow w plecy.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 19:47 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Zaden brylant na tej pozycji sie nie rzucil w oczy.
Faktycznie brylantów brak :D
Kedzierski?
Barwiona cyrkonia rzekłbym używając powyższej terminologii ;)
[edit]
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Basil ciekawa jestem Twoich typow z pominieciem tegorocznych juniorow, tych juz powolanych na pierwszy turniej. :D

To gdzie te brylanty?
Moze sie jakies pokaza na tegorocznych MPJ.

Chal a co sie ostatnio dzieje z Lukasikiem?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Basil ciekawa jestem Twoich typow z pominieciem tegorocznych juniorow, tych juz powolanych na pierwszy turniej. :D
Szczerze mówiąc nie ma do wyboru zbyt wielu zawodników, którzy mnie elektryzują... Na rozegranie wziąłbym Janusza - jest to trochę autorski pomysł Jacka Nawrockiego, który zwrócił na niego szczególną uwagę w Skrze Bełchatów choć wcześniej za czasów kadeta Marcin przegrywał rywalizację nie tylko z praktycznie nie mającym konkurencji Nikodemem Wolańskim ale też Łukaszem Zugajem natomiast ogromny postęp jaki od tego czasu poczynił pozwolił mu na wywalczenie sobie niekwestionowanej pozycji w reprezentacji juniorów prowadzonej właśnie przez Jacka Nawrockiego. Generalnie Marcin przypomina pod wieloma względami Łukasza Żygadłę (w dobrym tego słowa znaczeniu) mając chyba nieco większą smykałkę do kombinacyjnej gry. Trudno powiedzieć jak to wygląda na dzień dzisiejszy bo w Częstochowie trafił na topornego trenera a potem sytuację pokpiła jego przeciągająca się kontuzja ale to byłby chyba mój wybór numer jeden. Reszta kandydatów to straszna mizeria - np. wyróżniające się w rozgrywkach juniorskich Stępień jest tak słaby, że nie mają do niego za grosz zaufania w wąskiej kadrowo Politechnice Warszawskiej czego zdaje się nie ukrywa nawet trener Bednaruk. Z braku laku zachowałbym chyba hierarchię z reprezentacji Jacka Nawrockiego Janusz - Wolański, choć ten drugi już dawno zatrzymał się w rozwoju i obiektywnie rzecz biorąc na kadrę B się absolutnie nie nadaje ale jak wiadomo na bezrybiu i rak ryba.
[edit]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”