Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: lipton »

Duzy pisze:Schulz -208cm zasięg około 360, dynamiczny z dobrą zagrywka. Zdecydowanie poradziłby sobie w klubie pokroju BBTS, Czewa, Bydgoszcz (nie mówię ze jako 1,lecz w 12 meczowej)
To chyba dobrze że go tam nie ma, bo jak miałby grzać ławę w takich klubach i jak to teraz zwykło się mówić "uczyć się" na treningach to pewnie miałby stracony sezon, a tak spokojnie pogrywa sobie w pierwszej lidze. Przybyła faktycznie w meczu z Camperem imponował, ale ja przypomnę tylko że rok i dwa lata temu podobnie imponował Mateusz Sacharewicz, a jak wygląda teraz jego sytuacja w Politechnice chyba wszyscy wiedzą. Nie mówię że by sobie w ekstraklasie nie poradził, ale pisanie o nim w kontekście kadry to chyba póki co drobna przesada.

A odbiegając nieco od tematu...

Po raz kolejny już warto chyba podkreślić fajną robotę jaką w Siedlcach robi ze swoimi podpoiecznymi trener Gerymski. Szkoda że zapewne po sezonie jego zespół zostanie rozsprzedany, bo z tego co mówi sam Gerymski Siedlce nie mają takich możliwości finansowych by utrzymać wszystkich chłopaków, bo w przyszłym roku, przy utrzymaniu obecnego składu, mogliby być poważnym kandydatem do zajęcia któregoś z czołowych miejsc w lidze.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

maciek77 pisze:A.Kowal trenerem kadry B
I teraz wychodzi na to że nazywanie tej kadry Kadrą B jest błędne. Kowal jest trenerem Kadry U-23 i docelowo ma ją poprowadzić na przyszłorocznych MŚ U-23. Zatem jej powiązanie z Kadrą seniorów będzie właściwie żadne. Więc po co to nazywanie tych kadr jako A i B?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Kowal jest trenerem Kadry U-23 i docelowo ma ją poprowadzić na przyszłorocznych MŚ U-23.
No właśnie, to a propos zdziwienia czemu wsadziłem do "swojej" kadry Nikodema Wolańskiego obok Marcina Janusza - reszta kandydatów w tej kategorii wiekowej jest tak słaba, że do takiej kadry się w ogóle nie nadaje dlatego najlepszym wyjściem jest zachować status z reprezentacji juniorów kierowanej wtedy przez Jacka Nawrockiego.

Osobiście do Andrzeja Kowala na stanowisku kadry U-23 zwanej roboczo "kadrą B" podchodzę dość sceptycznie - nie jestem pewien (choć oczywiście nie chcę przesądzać) czy jest on w stanie pomóc tym siatkarzom dokonać postępu w swojej grze a bez tego trudno będzie o dobry wynik na MŚ U-23 gdzie wg PZPS mamy wystąpić... Miałem spore nadzieje związane z osobą Kuby Bednaruka, u którego praktycznie każdy zawodnik gra ponad stan bagażu swoich umiejętności (porównajmy np. pierwsze mecze Zatko z tym co gra teraz) jednak na jego obecność w kadrze jak widać się nie zanosi :(

Tak całkowicie na chłodno - czy uważacie Andrzeja Kowala za lepszego trenera od powszechnie nielubianego Jacka Nawrockiego? Obaj panowie mieli do dyspozycji kadrę o powiedzmy podobnym potencjale personalnym, którą odziedziczyli po swoich bardziej doświadczonych poprzednikach (stąd zarzuty prowadzenia siatkarskiego "gotowca" kierowane pod adresem obu szkoleniowców), i z którą osiągnęli podobne wyniki na krajowym podwórku. Moim zdaniem istotną różnicę na korzyść Jacka Nawrockiego widać na arenie międzynarodowej gdzie jego Skra Bełchatów potrafiła nawiązać wyrównaną walkę z bezdyskusyjnie najlepszymi drużynami na świecie a Resovia Rzeszów Andrzeja Kowala ma z tym jednak spory problem, wszystko zresztą wskazuje na to, że i tym razem polegnie w starciu z Jastrzębskim Węglem a więc zespołem, który teoretycznie jest jednak słabszy od włoskich i rosyjskich potentatów.

Nie będę ukrywał, że boję się tego o czym pisze Jerzy Mielewski a więc Kowala jako naturalnego następcę francuskiego duetu - Andrzej oczywiście jako trener również z roku na rok jest coraz lepszy ale biorąc pod uwagę, że kadencja Blaina i Antigi może być wyjątkowo krótka czy jest on już na tyle dobry aby pokierować naszą reprezentacją?
[edit]
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Basil pisze:Tak całkowicie na chłodno - czy uważacie Andrzeja Kowala za lepszego trenera od powszechnie nielubianego Jacka Nawrockiego?
Jeśli chodzi o moją opinię, to powiem szczerze, że warsztatu technicznego obu panów nie znam. Ale odpowiem z trochę innej strony.

Andrzej Kowal: Jego charakterystyką jest przygotowywanie formy na Play-offy, póki co się sprawdza ale jeśli liga stanie się silniejsza to wpadki w środku sezonu mogą być coraz boleśniejsze, gorsze miejsce na koniec rundy, trudniejsza droga do finału. Do tego europejskie puchary, przy niekorzystnym losowaniu ta przygoda może być bardzo krótka. Najnowszy 'grzech' to było wystawienie Konarskiego w Lidze Mistrzów przeciw JW. Konarski ma bardzo średni sezon i ostatnie kilka meczów nie błyszczał, a Kowal postawił na niego w jednym z najważniejszych meczów sezonu. Ogólnie to Kowal rozwija się, ale aktualnie jeszcze nie jest tym trenerem z najwyższej półki.

Jacek Nawrocki: Sprawia wrażenie profesjonalisty ale po jego niektórych decyzjach ręce opadają.

- Miał wszelkie możliwości by wygrać Ligę Mistrzów ale w mojej opinii zabrakło właśnie Kooistry, sprowadził najlepszego w tamtym czasie środkowego Serie A i postawił go na trybuny, nawet nie ławkę rezerwowych, a powodem było te, że ten chwilowo nie miał formy na treningach... No i później miał niedoświadczonego środkowego w finale LM i ten się spalił, a Kooistra mógł dorzucić zagrywkę i przede wszystkim doświadczenie.

- Mając w składzie gwiazdę na pozycji atakującego, sprowadził jeszcze jedną. I można by to zrozumieć gdyby Atanasijević był kreowany na następcę Wlazłego, ale tak nie było. I w tym momencie wyszła rozrzutność Nawrockiego, Kooistra - jeden z najlepszych środkowych siedzi na trybunach, Atanasijevic - najlepszy atakujący młodego pokolenia na ławkę, a pieniędzy na przyjmującego w miejsce Kurka nie ma...

- Nie ma kasy, szkoda aby jedna gwiazda z dwóch atakujących się zmarnowała, hej! Niech Wlazły zostanie przyjmującym!

Tak najlepiej było zrobić z najlepszego polskiego atakującego przyjmującego kiedy temu już bliżej do końca kariery niż do początku...

To są główne powody przez które właściwie mogę powiedzieć, że czuję wielką niechęć do trenera Nawrockiego. Miał to co chciałoby mieć wielu trenerów ale słabe decyzje personalne i brak ekonomiczności doprowadziły do porażki jego zespołu i pomysłów. Można by jeszcze dodać brak kwalifikacji na MŚ prowadząc kadrę juniorów ale więcej już nie chcę mi się pisać.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: tomasol »

Kadra "B" powinna stanowić bezpośrednie zaplecze Kadry "A", czyli jej trzon powinni stanowić ci zawodnicy z szerokiego składu kadry, którzy nie znaleźli miejsca w 12 czy też 14 na dane rozgrywki. Młodzi, zdolni i obiecujący mogą stanowić dla Kadry "B" uzupełnienie, ale nie jej trzon. Od ogrywania to oni mają rozgrywki młodzieżowe. W "dorosłych", zawodowych rozgrywkach gra się o jakiś konkretny wynik, cel. Nie mówiąc już o tym, że wpuszczenie en masse młodych i nieopierzonych debiutantów do gry często przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Bo ci zamiast podnosić swój poziom często zbierają baty i zaczynają się uwsteczniać. To po pierwsze.
Po drugie decydujące zdanie w temacie Kadry "B" powinni mieć szkoleniowcy pierwszej reprezentacji. Zarówno jeśli chodzi o dobór zawodników, w tym uzupełnienie składu owymi młodymi i obiecującymi, mającymi w przyszłości być filarami reprezentacji, jak i o taktykę i sposób grania. Mianowanie trenera ligowego, na selekcjonera Kadry "B", po to, aby sam powołał sobie zawodników to błąd. To ma być ktoś, kto wykona z tymi zawodnikami pewien określony program treningowy czy szkoleniowy, a nie dopisze sobie do CV jakiś sukcesik w drugorzędnych rozgrywkach typu uniwersjada.
Oczywiście to wszystko to fajne założenie teoretyczne. W praktyce obawiam się, że trenerzy naszej reprezentacji, nie mający specjalnie czasu dla kadry "A", nie będą go mieli w ogóle dla kadry "B". W efekcie czego powstanie jakiś dziwaczny twór w stylu kadry U-23, będący zbieraniną złożoną z każdego młodego zawodnika, który umie dobrze odbić piłkę. A nie o ot w tym wszystkim powinno chodzić.
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Za dobry ma zespół i za krótko pracuje Kowal, żeby go jakoś mocno oceniać. Po tym sezonie będziemy mądrzejsi.

Pierwszy sezon w Rzeszowie już jako pełnoprawny trener - naprawdę znakomity. W Pucharze CEV wyrównana walka z późniejszym wicemistrzem Rosji na naprawdę świetnym poziomie, później - złoty medal Plusligi. Wtedy myślałem sobie - znakomity jest, trzeba go sprawdzić, ale w końcu możemy mieć trenera wielkiej klasy.

Tyle, że ten ostatni już zasiał sporo niepewności. Runda zasadnicza - słabi. Puchar Polski - jakoś się pozbierali, ale brakło im bardzo dużo do końcowego triumfu. Liga Mistrzów - kompromitacja. Playoffy Plusligi? Walka na śmierć i życie ze Skrą notującą najgorszy sezon od niepamiętnych czasów, wyrównana gra z Bydgoszczą i pięć meczów z Zaksą bez atakującego? Pewnie znowu narażę się kibicom Resovii - domyślam się, że dla nich styl ma mniejsze znaczenie, a przede wszystkim liczy się efekt (ten rzeczywiście był znakomity), ale względem potencjału i (moich) oczekiwań, to był naprawdę przeciętny sezon Kowala i Resovii, znacznie gorszy, niż ten poprzedni. Plusliga była bardzo przeciętna - jakoś wymęczyli, ale ich czysto sportowy poziom był momentami wybitnie średni.

Ale generalnie na razie jestem zdecydowanie na tak wobec Kowala. Znający języki, nowoczesny, co zwłaszcza widać na czasach - proponuję się wsłuchać, co w przerwach mówi Makowski, jeszcze do niedawna podobno nasz najbardziej perspektywiczny trener, a jakie szczegółowe uwagi daje Kowal. Pan Andrzej to według mnie trener w stylu włoskim - bacznie zwracający uwagę na statystykę, analityczny na przerwach, specyficzne mikrocykle. Warsztatu nie znam, choć trwa trzeci sezon, a niespecjalnie widzę tam kogoś, kto jakoś by się rozwinął. Choć to też kwestia faktu, że trafiają tam niemal wyłącznie sami uznani gracze międzynarodowego formatu, a nie Atanasijevicie.
Basil pisze:Obaj panowie mieli do dyspozycji kadrę o powiedzmy podobnym potencjale personalnym
Zdecydowanie nie. Gdyby wstawić Kurka, Zatorskiego i Winiarskiego do Resovii może by tak było. Skra miała potencjał, żeby rywalizować z takim Zenitem czy Trentino na równych warunkach, a Resovia takowego nie posiada.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Mogę tylko podpisać się pod postem tomasola, który w bardzo przystępny sposób ujął to, o czym sam wcześniej pisałem.

Swoją drogą, skoro to ma być kadra przygotowywana na przyszłoroczne MŚ U-23, to czy w tym roku nie powinna być to de facto reprezentacja U-22, a więc z zawodników z rocznika 1993 i młodszych? Bo jeśli tak, to nie ma w niej miejsca np. dla Haina, Miki czy Dryji, a biorąc pod uwagę rozgrywki juniorskie, prawdopodobnie miałaby się opierać wyłącznie na graczach z roczników 93/94, a więc chyba naszej najsłabszej generacji od dawna. Czyli niemal bliźniaczy skład do zespołu, który bez powodzenia grał w MEJ 2012 i kwalifikacjach do MŚJ 2013, wybór jest naprawdę niewielki:
R: Janusz, Wolański, Kędzierski
A: Kaczyński, Bołądź, Muzaj
P: Wachnik, Bednorz, Łapszyński, Orczyk, Stolc, Łukasik, Filip
Ś: Nowakowski, Grzechnik, Bieniek
L: Kowalski

Kompletnie bez sensu, zmarnowana zupełnie szansa, żeby jakoś pozytywnie wykorzystać ten start w LE w roku MŚ.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

Moim zdaniem kadra U-23 jako kadra B to niepotrzebne ograniczanie tej kadry, owszem jestem zwolennikiem aby akurat tutaj ta młodzież dostała trochę szans, ale również w tej kadrze można by sprawdzić innych zawodników dużo starszych i bardziej doświadczonych.

No i takie pytanie techniczne, które mogłoby trochę wyklarować sytuację:

Czy zawodnik wpisany do szerokiej kadry na LŚ, może również być wpisany do kadry na LE?
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Co do trenera to mysle, ze warto by sprobowac kogos kto udowadnil, ze radzi sobie ze srednim skladem i potrafi rozwinac mlodych zawodnikow. W lidze widze Kube Bednaruka i Roberta Prygla. Ale to juz zdecydowane wiec Kowal tez niezle.
Jesli chodzi o Nawrockiego to poza poczatkowym etapem przygody z juniorami nie widze u prowadzonych przez niego zawodnikow wiekszych postepow. Tak na marginesie-pomimo mniejszej presji kontynuje pyskowki z sedziami. Gryc od przestawienia rozczarowuje i slaby progres.

Co do kadry podanej przez Chala- rozegranie:Wolanski sie nie pokazuje na tych krotkich zmianach, postawilabym na Kedzierskiego.
Janusz przez 2 ostatnie sezony gral malo nawet przed kontuzja, widze go na 2giego.
Atak-nic dodac , na libero mozna dorzucic Popiwczaka jak nie miesci sie w kadrach mlodziezowych. Zawsze mozna sie uciec do zmiany w drugiej linii w razie jakiegos dramatu na przyjeciu.
Do przyjecia- Szalpuka zostawilabym w spokoju, niech gra w juniorze w tym roku ( a chyba akurat u JN moze pograc). Wyprzedzil o pare dlugosci swoich rowiesnikow. Nie przeciazac go na poczatku kariery.
Bednorz na przyjeciu- przyjecia nie stwierdzono. Do Stolca tez nie mam przekonania. Wiec Wachnik, Lapszynski, Buchowski, ew Orczyk, Filip. Bednorz i Bucko na dalszym planie, warto by podciagneli przyjecie do poziomu znosnego a Bucko serwis i blok.

Mysle, ze skoro chodzi o U 23 w przyszlym roku to warto w tym roku wstawi 2-3 zawodnikow starszych (najlepiej tym sypacz i 1 przyjmujacy, z zaplecza kadry A).
Widze Haina i ewentualnie Mike choc ten ostatni charakterologicznie nie pasuje do roli lidera. Buszek bylby lepszy ale uwazam, ze powinien sie zalapac do kadry A o ile nie da sie jakos zreanimowac Ruciaka. Szalpuk mogl by wejsc w przyszlym roku o ile nie zmiesci sie do A.
Ewentualnie gdyby Zygadle sie chcialo pograc po straconym sezonie a absolutnie nie bylo szans na zdazenie z forma na MS.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: ligamistrzow »

tomasol pisze:Kadra "B" powinna stanowić bezpośrednie zaplecze Kadry "A", czyli jej trzon powinni stanowić ci zawodnicy z szerokiego składu kadry, którzy nie znaleźli miejsca w 12 czy też 14 na dane rozgrywki. Młodzi, zdolni i obiecujący mogą stanowić dla Kadry "B" uzupełnienie, ale nie jej trzon. Od ogrywania to oni mają rozgrywki młodzieżowe. W "dorosłych", zawodowych rozgrywkach gra się o jakiś konkretny wynik, cel. Nie mówiąc już o tym, że wpuszczenie en masse młodych i nieopierzonych debiutantów do gry często przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Bo ci zamiast podnosić swój poziom często zbierają baty i zaczynają się uwsteczniać. To po pierwsze.
Tak, najlepiej powołać po raz kolejny nieudaczników typu Wierzbowski Zaliński czy Łomacz tak jak na uniwersjadzie, którzy znowu będą się kompromitować z nieudolnymi przeciwnikami :D Może powiesz co dał występ tej pseudo kadry B(zaplecza A) na uniwersjadzie ? Jak dla mnie to jedynie uświadomił że w tej chwili nie mamy jakichkolwiek następców dla Kurka czy Winiara. Więc ogrywanie po raz kolejny tego szrotu nie ma kompletnie zadnego sensu , trzeba dać szanse młodych typu Wachnik , Szalpuk zeby złapali więcej doświadczenia i rozwijali swoje umiejętności, żeby za 5 lat nie okazało się ze ciągle mamy ogromną dziurę na przyjęciu.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

Brasil pisze:Tyle, że ten ostatni już zasiał sporo niepewności. Runda zasadnicza - słabi. Puchar Polski - jakoś się pozbierali, ale brakło im bardzo dużo do końcowego triumfu. Liga Mistrzów - kompromitacja. Playoffy Plusligi? Walka na śmierć i życie ze Skrą notującą najgorszy sezon od niepamiętnych czasów, wyrównana gra z Bydgoszczą i pięć meczów z Zaksą bez atakującego? Pewnie znowu narażę się kibicom Resovii - domyślam się, że dla nich styl ma mniejsze znaczenie, a przede wszystkim liczy się efekt (ten rzeczywiście był znakomity), ale względem potencjału i (moich) oczekiwań, to był naprawdę przeciętny sezon Kowala i Resovii, znacznie gorszy, niż ten poprzedni. Plusliga była bardzo przeciętna - jakoś wymęczyli, ale ich czysto sportowy poziom był momentami wybitnie średni.
Jeśli o mnie chodzi, to możesz być spokojny :) Nie narażasz się.
Fakty są takie jakie są. Jak Resovia gra każdy widzi. Jakie ma efekty też. Kowal jako trener jest swego rodzaju zagadką, bo nikt do końca nie wie co potrafi. Potrafi przygotować formę na wybrane przez siebie (Zarząd) punkty sezonu. To ewidentnie efekt szkolenia się w Stanach, gdzie patrzy się pragmatycznie, a hasło "I tak najważniejsze są play-offy" jest własnie zza oceanu.
Tamten sezon (na jego całej przestrzeni) słaby z licznymi porażkami, obecny (gdy dostał prikaz lepszej gry i wyników) jest lepszy. Gra wprawdzie nie raz nie porywa, ale wpadek (poza Budvą) nie ma.
Myślę, że Kadra U-23 może być idealna żeby właściwie sprawdzić Andrzeja. Głosów mówiących, że to najlepszy trener polski jest mniej więcej tyle samo co tych mówiących że z taką drużyną to pierwszy lepszy by takie wyniki osiągnął.
Ja uważam, że Andrzej to bardzo inteligentny facet, który ciągle się rozwija, uczy, który ma charyzmę. Cechy które będą mu pomocne przy stawaniu się dobrym trenerem.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Jego charakterystyką jest przygotowywanie formy na Play-offy
Ok, zgoda - ja jednak uważam, że charakterystyką Kowala nie jest jakaś szczególnie imponująca forma drużyny w decydującym momencie sezonu ale efekt ostateczny. Jest to oczywiście znakomita umiejętność jednak jeśli jest w dużej mierze pokłosiem fatalnie predysponowanej konkurencji to istnieje spore ryzyko, że w przypadku mocniejszej stawki zespołów, z którymi będzie mierzyć się Resovia może się inaczej skończyć. Bynajmniej nie należę do fanów Jacka Nawrockiego (o ile tacy w ogóle istnieją) ale mając w pamięci wybuch paniki kiedy pojawiła się możliwość objęcia przez niego narodowej reprezentacji dziwię się dlaczego dzisiaj zaprasza się tam z radością Kowala, który np. w mojej opinii jest jednak gorszym trenerem. Mam jakieś takie wrażenie, oczywiście być może jest to całkowicie subiektywne, że żaden z zawodników Resovii nie gra pod Kowalem na 100% swoich możliwości, żaden (poza Grozerem) nie podniósł jakoś znacznie swojego poziomu gry a niektórych widziałem w lepszej dyspozycji zanim pojawili się w Rzeszowie stąd moje obawy jeśli chodzi o Andrzeja Kowala i kadrę B bo dla tych,jak ktoś wcześniej słusznie zauważył w większości kiepskich zawodników, których będzie miał do dyspozycji najważniejsze jest w tym momencie podnieść poziom swoich indywidualnych umiejętności aby liczyć się w walce o MŚ-U23.
Mając w składzie gwiazdę na pozycji atakującego, sprowadził jeszcze jedną.
Sprowadził wschodzącą gwiazdę i naprawdę trudno było przypuszczać, że Atanasijevic tak szybko stanie się bardzo dobrym atakującym stanowiącym realne zagrożenie dla Mariusza Wlazłego - gdy tak się stało nie było sensu trzymać dwóch takich siatkarzy w klubie więc z Serbem się pożegnano. Sprowadzenie Serba było też rozpoczęciem współpracy z agentem Mitrowiciem mającym pod swoją opieką wielu z serbskich juniorów będących w tamtym okresie wyróżniającymi się na świecie. Poziom prezentowany przez Atanasijevica pozwolił Nawrockiemu na kombinowanie z Wlazłym na przyjęciu wobec beznadziejnej dyspozycji Kubańczyka. Wyszło jak wyszło ale nikt nie zaprzeczy, że obecność Serba pozwoliła trenerowi na większe pole manewru bo przecież gdyby Mariusz nie miał dobrego zmiennika to na przyjęciu raczej by nie zagrał. Dlatego ja tam minusów w sprowadzeniu Aleksa raczej nie widzę...
Można by jeszcze dodać brak kwalifikacji na MŚ prowadząc kadrę juniorów ale więcej już nie chcę mi się pisać.
Juniorzy pod skrzydłami Nawrockiego zrobili niewyobrażalny postęp - nauczył grać w siatkówkę chłopaków, którzy wcześniej udowadniali, że mają do niej dwie lewe ręce i mimo fatalnej dyspozycji przyjmujących (ciężko analfabetę nauczyć czytać po miesiącu przygotowań) otarł się o medal na MEJ pokonując np. rewelacyjnych Serbów, którzy obok Hiszpanów wydawali się murowanym faworytem do końcowego tryumfu.
[edit]
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kuki91 »

Basil pisze:że żaden z zawodników Resovii nie gra pod Kowalem na 100% swoich możliwości, żaden (poza Grozerem) nie podniósł jakoś znacznie swojego poziomu gry
Osobiście uważam, że poziom gry Alka i Lotmana z końcówki pierwszego sezonu Andrzeja były ich szczytami. U Alka można by się może jeszcze zastanawiać, choć mi się podobało o wiele bardziej niż w Iraklisie (wczesniejszych występów nie kojarze)
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

... otarł się o medal na MEJ pokonując np. rewelacyjnych Serbów, którzy obok Hiszpanów wydawali się murowanym faworytem do końcowego tryumfu.
Ci Serbowie, którzy na tamtej imprezie poza wygraną nad Finami, przegrali wszystkie spotkania w stosunku 0-3? Rewelacyjni?

W kontekście naszego 6. miejsca na tamtym turnieju warto chyba pamiętać trzy rzeczy - pierwsza jest taka, że tamten turniej odbywał się u nas w kraju, co raczej mocno Polaków faworyzowało. Dwa - pod względem sportowym, było naprawdę przeciętnie i widać to dobrze po fakcie, że liderzy wicemistrzów Europy, Hiszpanów -Trinidad i Villena - są głębokimi rezerwowymi 9. drużyny Serie A, a MVP tamtego turnieju, Samuele Caci jest nawet rezerwowym w drugiej lidze włoskiej. W 2010 roku ledwie brąz zdobyli Atanasijević, Kovacević i Lisinac, którzy już dwa lata potem regularnie grali w dorosłej kadrze Serbii. Trzy - nie dość, że bez formy przyjechali do Gdańska Serbowie, to jeszcze brakowało Franuzów (4. miejsce MŚK i później MŚJ), którzy zawalili eliminacje kosztem Finów. Gdyby w optymalnej formie byli Kovacević i spółka, a w naszej grupie w miejsce Finów wstawić Francję, z którą 8 miesięcy później dostaliśmy lanie w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, to się okaże, że nasza pozycja w Europie niewiele się summa summarum zmieniła w kontekście Mistrzostw Europy Kadetów w Turcji, gdzie zajeliśmy 9. miejsce.

Jedynym zawodnikiem, który faktycznie w kontekście tych nieudanych MEK zrobił naprawdę duży postęp, jest Muzaj - ale nie widzę za to podstaw, żeby uważać, że tamten progres był w dużej mierze udziałem Nawrockiego. Nie wykluczam, ale pamiętam Mistrzostwa Polski juniorów w 2012 roku, gdzie było widać, jak wielkim talentem jest Muzaj, który był zdecydowanie najbardziej imponującym zawodnikiem tamtych zmaganiach, w pojedynkę ciąnącym Gwardię. Dobrze kojarzę, że też najlepszy atakujący...? Na MEJ wyjątkowo dobry Muzaj w pojedynkę ciągnał wtedy grę naszej drużyny, a i tak ledwie wystarczyło to na 6. miejsce u nas w domu. O co tyle hałasu?

A co z eliminacjami do Mistrzostw Świata? Kontuzja Muzaja chyba nie jest żadnym wytłumaczeniem, skoro z Belgami się pozbierał i zagrał dobrze (26 punktów przez cztery sety), a z Francją zmienił go w pierwszym secie Bołądź, który przez niecałe trzy sety uzbierał wtedy 17 punktów na ponad 70% skuteczności w ataku. Nie dyspozycja atakującego była problemem, a w obu spotkaniach ugraliśmy seta, w bardzo podobnym składzie do MEJ. Dziwne decyzje kadrowe i blamaż na sam koniec - świetna etykieta dla Nawrockiego. Pewnie nie jego wina, ale gdzie ten NIEWYOBRAŻALNY POSTĘP? :D Skłaniałbym się do tezy, że sytuacja naszej poprzedniej drużyny juniorskiej za kadencji Nawrockiego niewiele się zmieniła - a przecież mówimy o trenerze, który przez kilka lat prowadził czołowę drużynę w Europie. Na tej podstawie jest lepszy od Kowala?

Nawrocki chyba nigdy nie zrobił nic ponad stan*, Kowal wygrał ponad stan pierwsze mistrzostwo z Resovią. Nawrocki zawalił rzeczy kilka razy, u Kowala pierwsza kompromitacja dopiero w drodze, ale to też zależy w jakim stylu odpadnie z Jastrzębiem, jeśli w ogóle. Sezon 2010 u Nawrockiego to zawalony Puchar Polski i Final Four Ligi Mistrzów, w 2012 roku - lekko kompromitująca forma w finałach Plusligi, rok później, wiadomo. Aczkolwiek zgadzam się, że miał trochę pecha w meczach z Zenitem i aż taki zły jak go malują nie jest.

* Ogranie Kazania na KMŚ, gdzie zawsze Alekno miał ten turniej gdzieś, za istotny wynik ponad stan nie liczę. Alekny nie interesuje nawet Puchar Rosji, o czym ostatnio się przekonaliśmy, ale to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Ale bez przesady w drugą stronę, przecież wszyscy wiemy, że problem tej reprezentacji leżał przede wszystkim wśród przyjmujących, którzy byli takowymi tylko z nazwy. Ciężko winić Nawrockiego za to, że ostatni polski siatkarz z bardzo dobrym przyjęciem, który jednocześnie nie kompromitowałby się w grze na siatce na poziomie reprezentacyjnym, wchodził do seniorskiej siatkówki ponad 10 lat temu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Dlatego w żadnym miejscu go nie krytykuję. Dziwi mnie jednak to powtórne wspominanie jego wiekopomnego sukcesu z naszymi juniorami. Rzekłbym, jaki trener, takie sukcesy, ale nic do trenera Nawrockiego nie mam.
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: luka »

kanimo pisze:. Gryc od przestawienia rozczarowuje i slaby progres.
Ale Gryc w statystykach młodej ligi jest w pierwszej dziesiątce, a chłopak się niech rozwija
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, o 10:18 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 19. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Ci Serbowie, którzy na tamtej imprezie poza wygraną nad Finami, przegrali wszystkie spotkania w stosunku 0-3? Rewelacyjni?
Biorąc pod uwagę ich poziom i wyniki na poziomie kadeta w porównaniu do naszych siatkarzy z pewnością wygrana Polaków podczas MEJ jest sporą sensacją i oznaką postępu bo przecież mogli w ogóle nie mieć argumentów aby podjąć walkę dlatego będę się trzymał swojego zdania, że juniorzy pod wodzą Jacka Nawrockiego zrobili ogromny krok do przodu. A propos ostatniego zapytania - nigdzie nie napisałem, że Serbowie na tym turnieju byli rewelacyjni. Napisałem jedynie, że przed rozpoczęciem zmagań typowanie ich i Hiszpanów do końcowego sukcesu mając na uwadze przeszłe osiągnięcia miało solidne uzasadnienie.
to jeszcze brakowało Franuzów (4. miejsce MŚK i później MŚJ), którzy zawalili eliminacje kosztem Finów.
Finów, których my na tym runieju pokonaliśmy itd. Oczywiście można umniejszać dokonania Jacka Nawrockiego pisząc, że zespoły które udało mu się pokonać akurat nie brały danego turnieju na poważnie itd. a ja nie zamierzam go tutaj bronić myślę jednak, że tak samo ma się rzecz z Andrzejem Kowalem a ja chciałem tylko napisać dlaczego z tych dwóch kiepskich szkoleniowców za mniejsze zło uważam Nawrockiego.
[edit]
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Ok na poczetku przygody z juniorami JN mial stan zastany, w moim przekonaniu troche poukladal gre. Nie widzialam wielkiego postepu w czasie roku. Sezon pozniej-kompromitacje z zawodnikami, ktorych prowadzil drugi rok. Podobnie obecnie-przejal zeszlorocznych kadetow i tez nie widac wiekszego postepu w ich grze ( poza naturalnym wynikajam z roku gry dluzej).
Taki Gryc od przestawiania gra slabo. Ogromna ilosc bledow w ataku, problem z trzymaniem kierunkow. Problem ze znalezieniem egzekutora na prawym. Brak poprawy w przyjeciu.
Zobaczymy ciag dalszy, to projekt na dluzszy czas.
Ale nie widze powodow do okrzykiwania wybitnosci JN (ani tez przesadnej krytyki) jako trenera mlodziezowego ani trenera w ogole.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Podobnie obecnie-przejal zeszlorocznych kadetow i tez nie widac wiekszego postepu w ich grze
Rozumiem, że uważasz tak na podstawie turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Hiszpanii, który Polacy bez problemów wygrali? Jacek Nawrocki jeszcze nie miał szansy wziąć udziału w jakiejś oficjalnej imprezie (najbiższa to kwalifikacje do MEJ) a Ty już stwierdziłaś, że nie widać większego postępu w ich grze?
Taki Gryc od przestawiania gra slabo.
Jak ktoś ma 209 cm to jeszcze nie oznacza, że jest jakoś wyjątkowo utalentowany - Gryc najpierw grał na przyjęciu, potem na środku, teraz na ataku a to daje do myślenia... Mieliśmy już trochę wielkoludów, co do których nadzieje okazały się mocno przeszacowane i nie pokrywające się z faktycznym talentem aczkolwiek ja Pawła nie będę skreślał na podstawie jego występów w Młodej lidze bo w takim Pucharze Polski grał np. bardzo dobrze.
Ale nie widze powodow do okrzykiwania wybitnosci JN (ani tez przesadnej krytyki) jako trenera mlodziezowego ani trenera w ogóle.
A gdzie ktoś okrzyknął Jacka Nawrockiego wybitnym trenerem młodzieżowym?
Brak poprawy w przyjeciu.
Masz na myśli ogólną dyspozycję przyjmujących? Taki Aleksander Śliwka jest jak dotąd chyba najlepszym siatkarzem występującym w Młodej Lidze, absolutnym liderem drużyny...
[edit]
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

AD 1- jesli o mnie chodzi uwazam tak na podstawie ich obserwacji rowniez w MPL gdzie JN prowadzi druzyne SMS Spala. 20 kolejek to juz jakis material. Z Hiszpanii znam tylko staty i te migawke co wrzucilam wiec material jest bliski 0 a turniej nie byl jakos super obsadzony. Jak masz cos wiecej z tego turnieju (filmik) to sie podziel.
AD 2 i 3 tu sie zgadzamy.
Ad 4 Przyjecie jako element gry. Sliwka gra jak gral, rozwija sie chyba normalnie i jakiegos skoku dzieki obecnosci JN nie widze. Nie widze tez poprawy w elementach defensywnych a szczegolnie odbiorze zagrywki, ale rowniez w organizacji gry obronnej calego zespolu. Widze problem z egzekutorem ale tu trudno byc prorokiem. Gryc moze potrzebowac wiecej czasu i odpakic pozniej.
Bucko to troche problem z wyborem pozycji- nia ma w tym winy JN ale na atakujacego warunki ma slabe i ktos powinien go przestawic. Moglo by pojsc latwiej niz z przestawianiem Wlazlego. ;) . I sprobowac Napiorkowskiego. Boje sie, ze bedzie druzyna z jednym skrzydelkiem "bardziej."

Zobaczymy za jakis czas, w koncu chodzi tu nie tylko o wynik w juniorach ale w conajmniej tym samym stopniu przygotowanie do wejscia do seniorow.
Taki Szalpuk jest najbardziej zaawansowanym z tej grupy wiekowej nie korzystajac wcale z dobrodziejstw szkolenia centralnego
i rzadko wychodzac na boisko w reprezentacji kadetow.
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Mar1977 »

Kurde czemu Kowal a nie Bednaruk. :x
Gościu, mówię o Bednaruku, co roku ze zbieraniny ligowej robi zespół, który gra lepiej niż powinien. Powtarza ten wyczyn juz automatycznie. Czas aby dano mu szansę na coś więcej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

Mar1977 pisze:Kurde czemu Kowal a nie Bednaruk. :x
Gościu, mówię o Bednaruku, co roku ze zbieraniny ligowej robi zespół, który gra lepiej niż powinien. Powtarza ten wyczyn juz automatycznie. Czas aby dano mu szansę na coś więcej.
A nie pytasz dlaczego na Bednaruka nie skusiła się Skra czy Zaksa? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Skrzypek »

madlark pisze: A nie pytasz dlaczego na Bednaruka nie skusiła się Skra czy Zaksa? ;)
Bo oba wymienione kluby szukały trenera we własnym środowisku...?
zagloba
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2013, o 23:17
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: zagloba »

Jedyny rozgrywający ,który nadaje się do gry w reprezentacji zarówno juniora jak i myslę U-23 to Bieńkowski z Bełchatowa.Po prostu facet wie o co chodzi na tej pozycji .I poczekajmy z Panem Jackiem Nawrockim.niedługo finał II ligi,Finał ML oraz el.ME .Zyczę jemu i zespołowi jak najlepszego wyniku pamietając że jest to SPORT...i każdy chce wygrywać.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

Kowal na konferencji po meczu z Czarnymi zapytany o U23 powiedział, że jest umówiony z Antigą na rozmowę podczas PP. Mają to być osobne kadry, ale minimalny przepływ między nimi będzie.
Zdrowo.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: PvK »

Czy termin ogloszenia kadry B jest tozsamy z kadra A?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Wiemy już, że kandydatem numer 1 do rozegrania w kadrze B jest wypożyczony z Rzeszowa do Radomia Kędzierski i myślę, że to doskonale obrazuje niespotykaną w tak dobrze rozwiniętym pod względem siatkówki nędzę w ostatnich latach na tej pozycji. Jak dla mnie jest to zdumiewające, że trener kadry B Andrzej Kowal ma tak małe pole manewru na tej pozycji a byli spałowicze Wolański i Zugaj są jeszcze słabsi...
[edit]
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: PvK »

Basil pisze:Wiemy już, że kandydatem numer 1 do rozegrania w kadrze B jest wypożyczony z Rzeszowa do Radomia Kędzierski i myślę, że to doskonale obrazuje niespotykaną w tak dobrze rozwiniętym pod względem siatkówki nędzę w ostatnich latach na tej pozycji. Jak dla mnie jest to zdumiewające, że trener kadry B Andrzej Kowal ma tak małe pole manewru na tej pozycji a byli spałowicze Wolański i Zugaj są jeszcze słabsi...
Umiejetnosci Zugaja obnazyl Prygiel sciagajac Kedzierskiego w trakcie trwania sezonu.
Wolanski nie gra, Stepien w PW tez nie. Ciekaw jestem, czy dojdzie do reanimacji Janusza po straconym sezonie ligowym.
Przyznam, ze kadra B emocjonuje mnie w tym sezonie nie mniej niz A ;)
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: dziq »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”