Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: pol »

WIELKI_ZNAWCA pisze:pol, no co ty :P
Przeciez Skowrońska to znakomita środkowa, w Asystelu grała bardzo dobrze i właśnie tam, na środku, rozwinęła się i to bardzo. Ja byłbym za tym, żeby Kasia na ME pojechała jako środkowa. Chyba, że będzie tak jak 2 lata temu, kiedy to Kasia na ME również była jako 2 atakująca a grała na środku.
Może byc jeszcze tak, że Kasia będzie nominalną środkową, co wypchnie Bednarek ze składu i wtedy będzie wolne miejsce dla 2-giej atakującej i w to miejsce by wskoczyła piąta przyjmująca - Kaczorowska.
Na początku pytanie w celu upewnienia : Wielki Znawco, czy jesteś tą samą osobą co Wielki Znawca Pierwszy, którego znam z pisania na innych forach ;>



Co do Skowrońskiej, to miałem mieszane uczucia co do jej gry na ataku, ale teraz już wiem, że to dobry pomysł. Postawmy sobie na początku pytanie czy Kasia miałaby miejsce w szóstce jako środkowa...Dziękiewicz była najlepszą blokującą GP, a Liktoras, wiadomo, klasa sama w sobie. Lepiej mieć dwie wspaniałe atakujące, niż 3 wspaniałe środkowe, takie jest moje zdanie.
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Tak to ja pol. :)
Tutaj nie mogłem zrobić sobie takiego nicku bo mi wyskakiwało, ze nick jest za długi :P

No właśnie wiem. Kasi wogóle będzie teraz ciężko grać w pierwszej 6 czy na ataku czy na śroku.
pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: pol »

WIELKI_ZNAWCA pisze:Tak to ja pol. :)
Tutaj nie mogłem zrobić sobie takiego nicku bo mi wyskakiwało, ze nick jest za długi :P

No właśnie wiem. Kasi wogóle będzie teraz ciężko grać w pierwszej 6 czy na ataku czy na śroku.

hehe, no to już rozumiem :) Bo się zdziwiłem, że zmieniasz nick, skoro tyle pracowałeś na swoją markę pod poprzednim 8-)
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

pol pisze: skoro tyle pracowałeś na swoją markę pod poprzednim 8-)
no właśnie :D hehe
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: Arff »

No tak tylko że od nowego sezonu Skowrońska w Asystelu po wzmocnieniach też będzie grała na ataku... co zaproponował Jej trener nie chcąc jej zwalniać... a że Bonitta doskonale o tym wie więc nie wystawia Jej na środek... (wspólpraca Włoskich trenerwów ?? )
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: pol »

Czas pokaże jak się wszystko rozwinie, póki co uważam, że Kasia powinna grać na ataku. Natomiast problem może pojawić się za rok, kiedy wedle moich oczekiwań do zespołu dołączy Frątczak. Wtedy będzie już spory tłok na ataku, a i na środku nie mniejszy, bo jestem przekonany, że w przypadku awansu na Igrzyska, na powrót do siatkówki zdecyduje się Mróz.

Frątczak może pojawić się w zespole już całkiem niedługo, np. podczas styczniowych kwalifikacji do IO. Będzie grała przecież razem z Bełcik w Muszyniance, a to spory atut (to samo Bamber, która zagra w BKS-ie z Mileną Sadurek).
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: PaStKa »

Nie ma co narzekać na kłopot bogactwa, jeśli u nas Kasia będzie grzać ławę(czy raczej stać w kwadracie) to znaczy, że mamy baardzo silną reprezentację.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: paw98 »

Jeżeli chodzi o Skowrońską to myśle żę ona nie wyjdzie w 1 6 na ME.Na środku mamy dwie bardzo dobre środkowe Liktoras i Dziękiewicz raczej nikt nie zastąpi,więc tutaj Skowrońska na pewno nie zagra.Na skrzydle wydaje mi sie że też raczej nie ma szans zagrać,a jej podstawowym problemem jest nie równa gra,raz potrafi zagrać świetny mecz a na drugi dzień jej nic nie wychodzi.
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

pol pisze: do zespołu dołączy Frątczak
Frątczak może pojawić się w zespole już całkiem niedługo, np. podczas styczniowych kwalifikacji do IO.
pol czytasz w moich myślach ;]
ja nie mam wątpliwości, że tak będzie, lecz możliwe jest, że dziewczyny wywalczą awans z PS. Nie będzie wtedy Chinek; nie wygraliśmy tylko z Brazylijkami i Kubankami, lecz z Kubankami to tylko kwestia czasu, nawet bym powiedział najbliższego spotkania. Jeżeli z Europy awansowałyby też Rosjanki, to tutaj nie byłbym pewnien co do zwycięstwa, lecz tak... jeżeli pojadą na PS, to wywalczą tam awans. Może wydaje się to nierealne, ale tak na pewno będzie w moim odczuciu.
Awatar użytkownika
FilipS
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 02:33
Płeć: M
Lokalizacja: mariola-zenik.pl
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: FilipS »

Dzięki temu że Glinka i Mirek dołączyły do kadry mamy kłopoty bogactwa.
zabranie 4 przyjmujacych na ME jest raczej nierealne... I mysle ze z tej 4 (Rosner, Mirek, Kaczorowska, Świeniewicz) wypadnie Kaczorowska lub Rosner. Logiczne powołanie jest Asi Mirek w czyjeś miejsce, tylko pytanie czy w miejsce Klaudii czy Mileny.
I jeszcze raz napisze ze Kasia jest nam potrzebna na srodku a nie na ataku. To jest nominalna środkowa i niech gra na tej pozycji! Atak zostawmy dla Gosi i Ani Podolec. Tak bedzie lepiej dla wszystkich ;)
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

FilipS pisze: jest nominalna środkowa
Zgadzam się, tylko problem polega na tym, że Kasia została powołana na ME jako atakująca i myślę, że Bonitta właśnie tam ją będzie widział (na razie), lecz jej powrót na środek to tylko kwestia czasu...
A na ME pojedzą 4 nominalne przyjmujące :P Będą to Glinka, Świeniewicz, Mirek i Rosner (ew. Kaczorowska).
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: bobaas »

Siedzę sobie i oczom nie wierzę, co niektórzy tu wypisują. Zastanawiam się jak można pomyśleć o rywalizacji między Kaczorowską a Rosner. Klaudia to perspektywiczna zawodniczka, warto na nią stawiać, ale nie kosztem takiego gracza jak Mila.
Zastanawiam się tez czemu przyporządkowywane są dziewczynom pozycje i nazywane są one ich nominalnymi. Zawodniczki jak Skowrońska, Podolec, Glinka to zawodniczki uniwersalne i za to trenerzy je cenią, one nie mają jednej pozycji. Mogą zagrać tam, gdzie będą potrzebne, i może to wyglądać rożnie w rożnych spotkaniach, w zależności od przeciwnika. I to jest siła naszej drużyny.
Awatar użytkownika
FilipS
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 02:33
Płeć: M
Lokalizacja: mariola-zenik.pl
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: FilipS »

takiego gracza jak Mila?
Mila bardzo dobrze przyjmuje, ale słabo atakuje... ale umówmy się ze ciezar ataku bierze na siebie Gosia Glinka i Dori(badz Asia Mirek), ale rownie dobre przyjecie jak Mila ma Klaudia co udowodnila w meczu z Rosja...
Awatar użytkownika
FilipS
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 02:33
Płeć: M
Lokalizacja: mariola-zenik.pl
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: FilipS »

Nie no Arff nie przesadzajmy, Mila tez umie skonczyc atak. Pamietaj o tym ze ona jest po kontuzji i dochodzi do formy.
Pamietam jeszcze nie tak dawno jak ciagle byl plas za plasem, teraz juz jest nieco lepiej.
W tej Foppie bedzie rywalizowala z Piccinini i Fiorin, i wcale z ta druga nie jest na straconej pozycji bo wcale lepsza od Mileny nie jest...
Vasyllo
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:54
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: Vasyllo »

Arff dokładnie tu potrzebny jest jeszcze atak :) Myślę że i w Bergamo i w ME będzie dobrze. Milenka nie raz udowodniła że potrafi atakować. A jeśli chodzi o przyjęcie to jedna z najlepszych zawodniczek w tym elemencie w europie ,a nawet i na świecie.
pzdr.
radio
Posty: 130
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:51
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: radio »

Użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie dyskusji.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2007, o 09:04 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie dyskusji.
martasiatkarka
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:42
Płeć: K

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: martasiatkarka »

hmm.. mysle,ze na tych mistrzostwach europy bardzo wazny bedzie atak.. dlaczego nikt nie pomyslal o takim zestawieniu: rozegranie: oczywiscie milena sadurek, gra szybko i z fantazja, atakujaca: kasia skowronska, srodkowe: lena dziekiewicz i masza liktoras, a na skrzydle: ania podolec i (w zaleznosci od dyspozycji) gosia glinka badz dorota swieniewicz.. czy nie sadzicie, ze przy takim skladzie nasza sila ognia jest porazajaca?? podczas WGP byly problemy z koczeniem pilek, a sklad ktory przytoczylam, uwazam, ze bylby pod tym wzgledem najsilniejszy.. przeciez i gosia glinka i ania podolec graly juz na
przyjeciu, wiec z pewnoscia by sie odnalazly..poza tym na problemy zawsze mame dorote swieniewicz... powodzenia dziewczyny!!
i am what i am
radio
Posty: 130
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:51
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: radio »

martasiatkarka pisze: podczas WGP byly problemy z koczeniem pilek
swięta prawda
martasiatkarka pisze: czy nie sadzicie, ze przy takim skladzie nasza sila ognia jest porazajaca??
owszem, ale to zależy od dyspozycji tych zawodniczek. niewiem w jakiej formie jest teraz Gosia Glinka, ale Anna Podolec zrobiła niesamowite postępy, chociaz i ona w drugiej fazie finału wgp niejednokrotnie miała spore problemy z kończeniem piłek
martasiatkarka pisze:poza tym na problemy zawsze mame dorote swieniewicz...
jej przyjęcie na finale wgp wcale nie było takie dobre niestety
Mimo wszystko i tak jestem dobrej mysli bo Bonitta swietnie "poskładał i naprawił" zespół po ostatnich miesiacach urzedowania Niemczyka

a co do mojego ostatniego postu to chodziło o to że jakis uzytkownik napisał ze wg niego Milena Rosner delikatnie mówiac gra przecietnie, ale widocznie ktoś jest innego zdania niz on, bo przeciez nie jedzie do nowego, mocnego klubu parkietu frotowac (czyli ktoś uwaza ze ona jest dobra), ...

jak pozniej chciałem ten post zacytowac to juz go nie było, użytkownik go usunął? a moze moderatorzy--tylko za co? bo ja sie tu zadnego przewinienia nie dopatrzyłem
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

martasiatkarka pisze: dlaczego nikt nie pomyslal o takim zestawieniu: rozegranie: oczywiscie milena sadurek, gra szybko i z fantazja, atakujaca: kasia skowronska, srodkowe: lena dziekiewicz i masza liktoras, a na skrzydle: ania podolec i (w zaleznosci od dyspozycji) gosia glinka badz dorota swieniewicz.. czy nie sadzicie, ze przy takim skladzie nasza sila ognia jest porazajaca??
Owszem pomyślał. Problem jest tylko jeden... mianowicie nie będzie wogóle siły ataku, jeżeli nie będzie przyjęcia. Na WGP nasze dziewczyny jakoś sobie radziły - w zestawieniu z Zenik oraz Świeniewicz/Rosner, gdyż we dwie jakoś udawało się dziewczynom pokryć boisko, natomiast na ME już tak kolorowo nie będzie.
Postawiłaś Skowrońską na atak... wg. mnie powinno być tak:
Podolec - atak - o wiele większa siła ataku i przede wszystkim skuteczność ataku niż Skowrońska,
Glinka - przyjęcie - przyjmuje bardzo dobrze, o wiele lepiej od Podolec, o sile ataku nie muszę się chyba wypowiadać,
Świeniewicz/Mirek - oby dwie przyjmują bardzo dobrze, lecz Dorota trochę lepiej, jeżeli o atak to obydwie mają podobną siłę i co jak co, ale są lepsze od Skowrońskiej... więc tak powinny zostać obstawione moim zdaniem te dwie pozycje.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: mateo9 »

moim zdaniem a atku jednak powinna grac kaska skowronska na przyjeciu glinka z swieniewicz/mirek reszta wiadomo co do ani podolec zauwazcie ze ona w finalach gra przecietnie w pierwszej rundzie grala b.dobrze ale dopiero od polowy kwalifikacji mianowicie po turnieju w polsce mtsle ze ta dziewczyna nie radzi sobie z presja i w waznych monetach zawodzi :(
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Awatar użytkownika
gosia_kalisz
Posty: 19
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:09
Płeć: K
Lokalizacja: Kalisz

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: gosia_kalisz »

Kadra Polek na mistrzostwa Europy

- rozgrywające:
Milena Sadurek
Izabela Bełcik

- atakujące:
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Anna Podolec

- środkowe:
Maria Liktoras
Eleonora Dziękiewicz
Agnieszka Bednarek

- przyjmujące:
Dorota Świeniewicz
Małgorzata Glinka
Milena Rosner
Joanna Mirek

- libero:
Mariola Zenik

Bardzo ciekawy skład, szczególnie na przyjęciu, jak myślicie Glinka wyjdzie w pierwszej 6 ? Z tego co wiem to J.Mirek ma być tylko na zmiany... Dorota jak Dorota wraca do formy, Rosner ma słabsze i lepsze dni :D
Na środek pewnie znów wyjdzie Lenka i Masza :D Sadurek na pierwszą rozgrywającą, na a na atak pewnie w pierwszych meczach do pierwszej 6 pójdzie Skowronek :)
więc podsumowując ,jak dla mnie najlepsza 6 na początek to : Sadurek Milena , Skowrońska Kasia ,Dziękiewicz Lenka, Liktoras Masza,Glinka Gosia, Świeniewicz Dorota i Zenik Mariolka.
No a jak Wy myślicie ???

Już dyskutujemy o tym tutaj:
http://www.forum.siatka.org/viewtopic.php?f=48&t=262
Hej Hej Calisia ... Calisia to potęga i nikogo się nie lęka...
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”