ME Juniorów 2014

Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Tak w ogóle to Tomek Fornal dostał nagrodę dla najlepszego przyjmującego turnieju - biorąc pod uwagę czas jaki miał aby przekonać do siebie innych można sobie wyobrazić jak wielkie zrobił wrażenie. Poza Fornalem oczywiście Piechocki najlepszy libero, jak najbardziej zasłużenie bo Kacper jest znakomity a znając predyspozycje naszych przyjmujących w obronie i odbiorze zagrywki tym większy szacunek dla jego niezwykłych umiejętności. Na dokładkę jeszcze Bućko dla najlepszego punktującego.
[edit]
Matius

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Matius »

Po dwóch pierwszych setach już miałem napisać, że zlali nas jak dzieciaków. Na szczęście powalczyliśmy w trzeciej partii, Droszyński całkiem odmienił obraz gry i Fornal swoje dołożył. Niestety Śliwka już nie pierwszy mecz gdzie w końcówce nabija się na blok lub popełnia jakiś błąd. Poza tym Gratulacje za wicemistrzostwo.

Może i by dało się wygrać gdybyśmy mogli skorzystać z Gryca i Szalpuka, mimo że Bućko grał świetnie ale jednak nie dokładał w zagrywce i bloku, to samo Śliwka. MŚJ może wyglądać dobrze, Szalpuk/Śliwka, Fornal/Szymura, Droszyński okazał się bardzo dobrym rozgrywającym, chyba powróci Gryc. Tylko nie wiem jak tam ze środkowymi, podobno paru wypadło, a nie wiem czy są lepsi od obecnych, ponieważ nie widziałem ich w akcji. A odnośnie aktualnych to nie zrobili na mnie dobrego wrażenia, poza tym że Kochanowski ma mocną zagrywkę, którą prawie zrobił różnicę w 3 secie kiedy Śliwka nie wykorzystał przechodzącej/nie dograł piłki do kontrataku.
kanimo

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: kanimo »

A tam wyciagnie wnioski…
Pewnie znowu bedziemy grac Sliwka i Szymura. Na szczesci juz niedlugo bo przejda do seniora. ;)

Srodkowi pod forma bo ta para grala duzo lepiej. Kuba rozumiem, ze po kontuzji ale Mordyl? Czy Lemanski lepszy? osobiscie nie mam przekonania do tego chlopaka, jakis nieskoordynowany chociaz duzy (bo duzy?). No moze sie wyrobi z wiekiem.

Szkoda Gryca, trzeba trzymac kciuki za powrot tego zawodnika.

No i gratulacje.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: ursula127 »

bytrek pisze:Za kilka lat w seniorskiej reprezentacji bezie tak samo. Tak jak w Finale Mundialu w Japonii gdy dostaliśmy od Brazylii 3:0. Tak samo jak na Olimpiadzie ostatniej z Ruskimi. Ruscy zagrali dziś z nami jak na treningu. Żałosne widowisko.
widać,że nie oglądałeś meczu z 2006 roku
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: bytrek »

Oczywiście że oglądałem, byliśmy bez szans, przegraliśmy w szatni, a Zagumny się kompromitował.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: slepy sedzia »

adamr pisze:Oczywiscie gratulacje za srebro dla Chlopakow. Szkoda ze Trenerzy nie dali szansy tej drużynie walczyć na wyższym poziomie. Słuchałem wczoraj JN i otwierałem oczy ze zdumienia.Dla mnie z góry ta druzyna była skazana na porażkę w meczu z Rosją ( całe szczęście że Włosi się wysypali) bo wtedy nawet brązu mógłby nie być. Mimo wielu ciekawych sparing parterow przygotowania dla mnie były dziwne (najpierw granie potem trenowanie, przypomnę że chłopcy zebrali się po wakacjach) może stąd tyle kontuzji.Wybory zawodników dziwny( po co pojechał drugi libero?wszedł 5 razy na zagrywke,zabezpieczalismy przyjecie :-), dzisiaj dokonaliśmy wyczynu Rosjanie atakowali 51 razy ani jednego bloku po naszej stronie!!! wyblokow tez za wielu nie pamiętam- to jest porażka. Srodkowi mozna powiedziec nie istnieli, mamy za niskie skrzydła. Ale pozytyw jest taki unikamy I kw do MSJ, w II jestesmy rozstawieni (unikniemy Rosji) Spala juz przemija ( chyba ze zapajamy teraz miłością do młodych) JW wyciągnie wnioski i może my miec fajna drużynę :-).
Zgadzam się z Tobą całkowicie.
Medal cieszy , ale jego efekt dla naszej siatkówki będzie ujemny. Da bowiem argumenty do dalszego utrzymywania SMS w obecnej formie. A to forma szkodliwa.
Podstawowym źródłem obecnego sukcesu była niestety słaba postawa rywali a nie dobra nasza gra. Trudno pokazać choćby jednego naszego gracza, który zrobił jakąś furorę. Kolejny raz okazało się, że reprezentacja oparta o SMS jest świetna w ogrywaniu europejskich przeciętniaków ( choć były małe kłopoty po drodze) , a kompletnie nie ma argumentów na Rosję , która była jedyną , na tych mistrzostwach, prawdziwą drużyną.
Mistrzostwa dały wiele odpowiedzi : Śliwka, Piechocki i Bućko - zagrali swoje czyli dobrze i "uratowali" medal. Poradzą sobie w PLS , ale wielkimi nadziejami kadry seniorów nie będą. Potwierdzili spory potencjał Droszyński i młody Fornal - ważne aby mieli teraz dobre warunki do rozwoju, bo jeszcze 2 lata będą juniorami. Resztę wykosiły kontuzje bo byli zbyt eksploatowani przez JN - jak Gryc czy Kochanowski (bez "windy w nodze" po skręceniu kostki , niestety nie istniał), jeszcze kilku graczy wypadło na etapie przygotowań. Inni zwyczajnie zawiedli - Szymura: pół klasy gorszy od Śliwki - nie poradzi sobie w PLS - za wysokie progi , Mordyl - bez czucia bloku, Bieńkowski - schematyczny . Zabłockiego nie oceniam , bo praktycznie nie zagrał - na jego miejscu JN powinien mieć np Lipińskiego lub Halabę lub Jasnosa - to wyraźny błąd trenera.
----------------------------------------------------------------------------
Stawiam tezę, że zawodnicy z rocznika 1995 których najlepiej zapamiętamy ( a tacy będą !!! spoko ) , to Ci którzy na ME nie pojechali.
Pomijani przez SMS , nie pieszczeni przez związek , mają twardsze charaktery . Trenowani w terenie - w gorszych warunkach ale przez lepszych trenerów, poradzą sobie w seniorskiej siatkówce łatwiej niż podopieczni JN i SMS.
Sezon zaczyna się już za miesiąc ...
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Srodkowi pod forma bo ta para grala duzo lepiej. Kuba rozumiem, ze po kontuzji ale Mordyl? Czy Lemanski lepszy? osobiscie nie mam przekonania do tego chlopaka, jakis nieskoordynowany chociaz duzy (bo duzy?). No moze sie wyrobi z wiekiem.
Lemański został właśnie najlepiej blokującym zawodnikiem turnieju w Wyszkowie, Politechnika zmierzyła się tam z pierwszoligowcami. Bartek gra w pierwszym składzie i nie wygląda aby zamierzał oddać miejsce komuś innemu. Kiepskie wiadomości dla Bieńkowskiego bo w Warszawie najwidoczniej zaczepił się Lipiński natomiast podstawową parę przyjmujących tworzą na dzień dzisiejszy Szalpuk i Filip - jak wiadomo Michał Filip nie dość, że generalnie słabiutki to przyjmuje chyba jeszcze gorzej od Szalpuka może więc Śliwka będzie miał szanse coś pograć?
[edit]
kanimo

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: kanimo »

Medal fajny.
Szkoda, ze drogo kosztowal. Sa jakies wiesci co dokladnie ma Gryc? Lakotka i krzyzowe?

Co do PW-Radomski nie gral? Mam nadzieje, ze Sliwka jest gotowy na rywalizacje i prace nad przyjeciem.
Czy gral Szalpuk?
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: adamr »

Basil troche zmienia fakty :-), PW na turnieju zagrala 3 mecze we wszystkich wychodzila para przyjmujacych Szalpuk(gral po2 sety) -Radomski, Filip wchodzil na zmiane, a w ostatnim meczu zagral na ataku :-) i chyba poszlo mu bardzo dobrze zostal MVP turnieju
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: Basil »

Basil troche zmienia fakty :-), PW na turnieju zagrala 3 mecze we wszystkich wychodzila para przyjmujacych Szalpuk(gral po2 sety) -Radomski
A to sorry - nie kłócę się bo czytałem tylko jakąś relację tekstową. W takim razie szanse Śliwki zmalały :(
[edit]
kanimo

Re: ME Juniorów 2014

Post autor: kanimo »

adamr pisze:Basil troche zmienia fakty :-), PW na turnieju zagrala 3 mecze we wszystkich wychodzila para przyjmujacych Szalpuk(gral po2 sety) -Radomski, Filip wchodzil na zmiane, a w ostatnim meczu zagral na ataku :-) i chyba poszlo mu bardzo dobrze zostal MVP turnieju
Byles to opowiedz, prosze
Moze na pw albo w temacie PW w PlusLidze…

Co do Sliwki to umowmy sie w Knacku albo innym tej klasy klubie tez by 6 nie mial. Zasluzy to wejdzie, wierze ze KB jakas szanse mu da.
Kiedy Sliwka zaczyna treningi z nowym zespolem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”