Reprezentacja kobiet 2015

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Niedawno w jakimś wywiadzie Boguś mówił, że na wiek w ogóle nie powinno się zwracać uwagi. I ja się z tym zgadzam.

Co do absencji. Nie zapominajmy, że trener nie był nigdy jedynym jej powodem. Katalog przyczyn dziewczyny mają bogaty. Trener nie ten (nie zawsze zły - vide Bonitta), impreza nie ta, numerek na koszulce inny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Nie wiem jak kogokolwiek może dziwić, że siatkarki chciały/chcą zagranicznego trenera z wysokiej półki
Mnie to dziwi. A może masz rację, nie powinno patrząc chocby na Twój post - zwyczajnie wk....
Przepraszam.
Historia z kadrą kobiet jest znakomitą ilustracją przysłowia o baletnicy i rąbku jej spódnicy. Zawodnicy/czki sa od grania. W tym wieku pojecie o wielu sprawach ma się jeszcze marne. Należy siedzieć cicho i słuchać starszych . Werblińska to powinna wyjechać i przestać robić smród w tej lidze. Aż dziw, ze z takiej pyzatej smarkuli, siejącej co prawda postrach zagrywką na starej hali Gwardii, wyrosła tak pyskata - niestety w złym tego słowa znaczeniu - osoba...
Mac ...., przepraszam, nie pamiętam. Fajny trener. Ciekawe, kto o nim słyszał przed...
Bardzo śmieszy mnie natomiast robienie fermentu wokół Makowskiego, tak jak smieszyło mnie jego gloryfokowanie po sukcesach w Bydgoszczy. Natomiast facet ewidentnie wie co mówi. A zawodniczki, to akapit o sotosunku so siatkówki Wrony i i kolegów, powinny sobie powtarzać, aż zrozumieją prostą prawdę, tak jak kiedys zawodnicy przy Lozano...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: akukuk »

Cuccarini, Chiappini, Abbondanza - takie kadydatury podaje PS.
W mojej opinii zatrudnienie pierwszego z nich byłoby jedynym słusznym wyborem. Jakoś nie wydaje mi się, żeby pozostała dwójka wiele zmieniła.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Grzegorzu, nie obrażam się, rola pierwszego obrońcy polskiej myśli szkoleniowej musi być przecież wyjątkowo niewdzięczna. :D

Makowski może i ma trochę racji, nie wiem, ale on powinien zostać zwolniony nie dla tego, że nie lubi go Werblińska, ale dlatego, że wszystko przegrał, kilka razy się skompromitował, a trener zagraniczny powinien być zatrudniony dlatego, że rodzimych kandydatów nie ma. Głosy o wybieraniu trenera przez zawodniczki to dorabianie ideologii i czysta niewdzięczność. Przerażające, że po takim sezonie Makowski miał w ogóle szansę trenerem kadry pozostać...
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: reeman »

A kim miał grać?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Grzegorzu, nie obrażam się, rola pierwszego obrońcy polskiej myśli szkoleniowej musi być przecież wyjątkowo niewdzięczna.
Bynajmniej do niej nie aspiruję.
Ubolewam tylko nad owczymi (czyt: kretyńskimi, chorymi, idiotycznymi etc etc) pędami...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Wydaje mi się, że nieświadomie jednak aspirujesz. Bo, pomimo tego, że raczej stoję po drugiej stronie barykady w tej kwestii, to jednak trochę racji byłbym skłonny przyznać - ale odnoszę wrażenie, że niekiedy niejako z urzędu zajmujesz to samo stanowisko, a to, np. w tym przypadku, wg mnie błąd. Zgadzam się, że polscy trenerzy w oczach polskiego kibica oceniani są gorzej niż powinni być... Ale inna sprawa, to fakt, że...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

A jakie to były ważne imprezy na których Makowski miał słaby skład? ME 2013-tylko Werblińskiej nie było, Bednarrek w ciąży. Eliminacje MŚ- wszystkie były.

My po prostu nie mamy innych siatkarek :] Kogo on miał powołać? Wszystko leżało, bo nie było przyjęcia, a na tej pozycji oprócz Werblińskiej mamy same młode nieograne jeszcze- Paszek, Wójcik, Muchę itd. ale żadnej doświadczonej.
Vojthas
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2014, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Vojthas »

No właśnie, innych siatkarek nie mamy, więc to one mają władzę. Czyli powinno się im dać tego, kogo chcą, bo o ile możemy sobie pozwolić na różnych trenerów, to nie możemy sobie pozwolić na stratę najlepszych zawodniczek.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Vojthas pisze:No właśnie, innych siatkarek nie mamy, więc to one mają władzę. Czyli powinno się im dać tego, kogo chcą, bo o ile możemy sobie pozwolić na różnych trenerów, to nie możemy sobie pozwolić na stratę najlepszych zawodniczek.
cos pewnie by sie znalazło, takiej tragedii nie ma (w hurraoptymizm tez bym nie popadał) ale nie przekonuje mnie propozycja na selekcjonera w osobie Cucariniego- baaardzo stronnicza (pewnie Werblińskiej pasuje... :) zresztą jeśli się nie mylę, to prawie cały Chemik, włacznie z trenerem to jeden manager, a to juz troche patologią zalatuje.

Już dawno zwracałem uwagę, że selekcjoner powinien być troche z innego świata. Nie przywiazany do nazwisk, nie zwracajacy uwagi na dotychczasowe zasługi itd, itp. jako że ostatnio nastąpiły pewne zmiany we władzach PZPS, i jednak Papkego uważam za pewne odświeżenie/odmłodzenie we władzach siatkarskich, to ciężko będzie doszukiwać się tu mocnego powiazania selekcjonera z "władzą" która jest bardzo świeża.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Nie ma wielkiej tragedii? To jak nazwać porażki z kadetkami Peru czy Hiszpanią/Grecją? :o Póki nie nadejdą jakieś nowe nadzieje lub te obecne nie dojrzeją szybko, musimy mieć jakiś doświadczony trzon. Szczególnie w przyjęciu nikogo nie widać.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: picaporte »

StanLee pisze: Ciekawe jakie byłyby komentarze, jakby siatkarze musieli pracować z Nawrockim, Stelmachem i Kowalem kolejno, i gdyby im się to nie podobało, no chyba, że chodzi o coś innego...
Nie wyobrażam sobie w tym momencie żadnego Polaka, który byłby dla zawodniczek autorytetem. Trener zagraniczny z sukcesami musi być i basta!
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Wydaje mi się, że nieświadomie jednak aspirujesz. Bo, pomimo tego, że raczej stoję po drugiej stronie barykady w tej kwestii, to jednak trochę racji byłbym skłonny przyznać - ale odnoszę wrażenie, że niekiedy niejako z urzędu zajmujesz to samo stanowisko, a to, np. w tym przypadku, wg mnie błąd. Zgadzam się, że polscy trenerzy w oczach polskiego kibica oceniani są gorzej niż powinni być... Ale inna sprawa, to fakt, że...
Skoro tak to odbierasz, to Twoja sprawa. Mi nic do tego. Natomiast...
Nie, ani nie stoję po żadnej stronie barykady, ani nie jestem Ordonem na jakiejs reducie.
Pisałem po wielokroć na tym forum o własnym stosunku do tenerów zagranicznych - moim zdaniem ich zatrudnianie ma sens tylko wtedy, kiedy daja impuls do rozwuju nie tylko dla swojego najblizszego otoczenia - a zatem tylko trenerów wybitnych.
Ilu mamy takich trenerów obecnie ?
Ciekawy jestem, ilu trenerów zagranicznych mają obecnie Rosjanie ? Czyzby Polacy byli mniej pracowici, lub zdolni ? Albo inaczej, czyzby byli bardziej leniwi ?
Niczego nie piszę też z "urzędu". Zgadzam się z Makowskim w pełni. Przecież mi wolno, i - przepraszam - nie Tobie oceniać, czy w tym wypadku akurat popełniam błąd...
Dalej nie chce mi się pisać, to juz było tyle razy...
picaporte pisze:Nie wyobrażam sobie w tym momencie żadnego Polaka, który byłby dla zawodniczek autorytetem. Trener zagraniczny z sukcesami musi być i basta!
:] Czy juz zażądałeś w swojej szkole/miejscu pracy/ szefa z zagranicy bo obecny nie jest dla Ciebie autorytetem ?
Kompletne pomieszanie pojęć. Podstawowa rzeczą jest wspólnota interesów i chęć. Jesli nastapi u obu stron, to i autorytet się wypracuje. Ciekawe jaki autorytet na poczatku współpracy miał Wagner u Skorka...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: lipton »

Ma ktoś może dostęp do danych:
- ile meczów (w sumie) reprezentacja rozegrała w trakcie kadencji Makowskiego
- ile meczów w trakcie kadencji Makowskiego rozegrały: Werblińska, Bednarek, Skorupa, Radecka, Skowrońska, Gajgał, Zenik
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

43 mecze pod wodzą Makowskiego ogółem

Werblińska - 3 mecze (wszystkie kwalifikacje do MŚ)
Bednarek - 0 meczów
Skorupa - 0 meczów
Radecka - 14 meczów (tylko rok 2013)
Skowrońska - 17 meczów (rok 2013 + 3 mecze w kwalifikacjach do MŚ)
Gajgał - 3 mecze (wszystkie kwalifikacje do MŚ)
Zenik - 3 mecze (wszystkie kwalifikacje do MŚ)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: ursula127 »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... a-przejmie

i po co się rozwodzić o trenerach?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

ursula127 pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... a-przejmie

i po co się rozwodzić o trenerach?
Mimo, że w wielu kwestiach się zgadzam z "anonimowym obserwatorem, to uważam rze zamieszczanie takich tekstów w oficjalnych artykułach prasowych jest nieetyczne i nierzetelne. Nie można zweryfikować, czy ktokolwiek rzeczywiście coś takiego powiedział. Jest to tanie szukanie sensacji. Jak ktoś nie ma odwagi cywilnej, żeby się jawnie wypowiedzieć, lepiej niech nic nie mówi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Camillo Marcotti »

Anna Werblińska i inne siatkarki przekonują, że tylko zagraniczny fachowiec może uzdrowić atmosferę. Kapitan Chemika Police wskazała przyszłego trenera - miałby nim być jej klubowy opiekun 57-letni Włoch Giuseppe Cuccarini.
Może niech Ania zostanie trenerem kadry, jak zawsze ma tak wiele do powiedzenia? Albo niech Papkego zastąpi, to będzie sobie wybierać trenerów... To już się zaczyna chore robić... Proponuję jeszcze nowemu trenerowi wpisać w kontrakt, iż ma powoływać jedynie te zawodniczki, które Ania ma w znajomych na Facebooku, z którymi ma ochotę grać, a w ogóle najlepiej niech trener po prostu podaje termin, do którego Ania ma dostarczyć listę zawodniczek grających w kadrze, potem trener je ogłosi na konferencji, przyjadą no i będą trenować, ale oczywiście tylko takie ćwiczenia, które Ania zarządzi, przecież nie może jej być źle...

Pomijam już fakt że na Igrzyskach 34-letnia 178-centymetrowa Ania to będzie prędzej wzmocnienie na paraolimpiadę, niż na rzeczywiste Igrzyska.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Pierwsza temat zagranicznego trenera w kadrze podniosła KSD. Jej gwiazdorzenia jednak nigdy nie zarzuci. Zresztą, nawet jeśli nie powinno być takich wypowiedzi, to cel uświęca środki, a kadra trenera z zagranicy potrzebuje, więc jeżeli takie komentarze przyniosą pozytywny skutek...?
Vojthas
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2014, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Vojthas »

StanLee pisze:Pierwsza temat zagranicznego trenera w kadrze podniosła KSD. Jej gwiazdorzenia jednak nigdy nie zarzuci.
Niestety, 100% prawdy, w większości mediów stosuje się podwójne standardy, jeśli chodzi o wypowiedzi tych dwóch siatkarek - Skowrońska tylko wypowiada swoją opinię jako doświadczona zawodniczka, Werblińska od razu najchętniej wybrałaby trenera i cały skład.
A z drugiej strony co w tym złego, że zawodniczki chcą trenera z konkretnymi umiejętnościami? Albo nawet takiego, którego znają i z którym lubią trenować?
Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Camillo Marcotti »

Moim zdaniem jednak zasług dla kadry Kasi i Ani nie można porównywać. Kaśka jednak dla większości trenerów była dostępna i jako jedyna z "gwiazdeczek" chciała grać i pomagać. Inne tylko narzekały. Co innego chcieć zmian, jak się w czymś bierze udział, a co innego ciągle zarzucać, że jest źle, jak się nawet nie stara zrobić, by było lepiej. Wybiorą zagranicznego trenera to Ania znajdzie inny pretekst, by nie grać, ot trener będzie brzydki, albo będzie mówił nie w tym języku. A Kasia zapewne się na kadrze wtedy stawi. Ot, taka SUBTELNA różnica.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Wy to ciągle swoje, o problemach w kadrze nie wypowiadała się tylko Werblińska... Zarówno Glinka, jak i Skowrońska i wiele innych siatkarek powiedziało że wiele rzeczy powinno zostać zmienionych. Jak zawodniczka ma jechać na kadrę jeśli nie jest ubezpieczona? Rozumiem, że jak dozna kontuzji, to Wy ją zasponsorujecie? :] No trochę zdrowego rozsądku. Nie chodziło wcale tylko o trenera. Wiele rzeczy jest nie tak, a trener jest tylko jedną z nich.

Już pomijam fakt, że gra w przyjęciu a ataku, czy na środku to skrajnie różne rzeczy i każdy kto grał w siatkówkę doskonale to wie. Nie bez przyczyny jest naprawdę kilka świetnych przyjmujących, podczas gdy dobrych zawodniczek na środku jest mnóstwo. A jeśli jeszcze dochodzi krycie zawodniczki, czy granie w 2 w przyjęciu jak właśnie Werblińska już kilka sezonów- to jest GIGANTYCZNE obciążenie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Camillo Marcotti pisze:Moim zdaniem jednak zasług dla kadry Kasi i Ani nie można porównywać. Kaśka jednak dla większości trenerów była dostępna i jako jedyna z "gwiazdeczek" chciała grać i pomagać. Inne tylko narzekały. Co innego chcieć zmian, jak się w czymś bierze udział, a co innego ciągle zarzucać, że jest źle, jak się nawet nie stara zrobić, by było lepiej. Wybiorą zagranicznego trenera to Ania znajdzie inny pretekst, by nie grać, ot trener będzie brzydki, albo będzie mówił nie w tym języku. A Kasia zapewne się na kadrze wtedy stawi. Ot, taka SUBTELNA różnica.
Obrazek
SevenUP pisze:Zarówno Glinka,
Glinka ma sporo więcej zasług od Barańśkiej, ale ma podobny mandat do wypowiadania się, co ona. Przecież i tak nie zagra.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Ale akurat nie chodzi mi o trenera Makowskiego, Glinka od 10 lat mówiła że w kadrze źle się dzieje i m.in. dlatego nie grała po 2008, tylko zrobiła 2 wyjątki. Nie grała też w latach 2006-2007 (od WGP 06 do ME 2007).
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: picaporte »

grzegorzg pisze:
picaporte pisze:Nie wyobrażam sobie w tym momencie żadnego Polaka, który byłby dla zawodniczek autorytetem. Trener zagraniczny z sukcesami musi być i basta!
:] Czy juz zażądałeś w swojej szkole/miejscu pracy/ szefa z zagranicy bo obecny nie jest dla Ciebie autorytetem ?
Kompletne pomieszanie pojęć. Podstawowa rzeczą jest wspólnota interesów i chęć. Jesli nastapi u obu stron, to i autorytet się wypracuje. Ciekawe jaki autorytet na poczatku współpracy miał Wagner u Skorka...
Sorki, ale mój szef nie musi byc dla mnie autorytetem- wystrczy mi ze odpowiednio mi płaci. Natomiast w kadrze nie dla kasy się gra więc autorytet musi być. Zawodniczki muszą czuć, że opracowana taktyka, ćwiczenia nie są wyssane z palce, a oparte na wiedzy i doświadczeniu.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

picaporte pisze: Sorki, ale mój szef nie musi byc dla mnie autorytetem- wystrczy mi ze odpowiednio mi płaci. Natomiast w kadrze nie dla kasy się gra więc autorytet musi być. Zawodniczki muszą czuć, że opracowana taktyka, ćwiczenia nie są wyssane z palce, a oparte na wiedzy i doświadczeniu.
I u Niemczyka, Bonitty, Matlaka, Świderka były wyssane z palca.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: picaporte »

trzech pierwszych bronią wyniki! tego ostatniego już nie......
riki tiki tak!
sharkinator
Posty: 132
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: sharkinator »

Wszystkich bronią wyniki. Świderek minimalnie przegrał kwalifikacje do IO. Różnie by mogło być później. Za Makowskiego było najgorzej - brak wyników i najwięcej odmów gry.

Ja cenię Werblińską za to, że tak nagadała. Na pewno nie mówiła tylko w swoim imieniu. Mam nadzieję, że jak już będziemy mieć tego teoretycznie dobrego trenera to szopki się skończą, ale z tym też różnie może być. Szkoda, że nie będzie konkursu i pewnie wybiorą Cuccariniego. Oby tylko nie odstawili chały i nie dali kolejnego Polaka. Nie teraz.

Już myślałem, że straciliśmy definitywnie szanse na RIO, ale nowy trener i zmiana zasad kwalifikacji poprzez Igrzyska w Baku wlały w moje serce nadzieję, choć pewnie jestem naiwny.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Świderek miał moim zdaniem świetną koncepcję na reprezentację. Odrobiny wyniku zabrakło do szczęścia.

Czy Cuccarini to najlepsza opcja? wątpie. Albo klub albo reprezentacja. Chyba że Chemik Police =Kadra polski, ale to sie nie sprawdzi. Nie sądze żeby PZPS to kupił, a przynajmniej mam taka nadzieje że nie kupi.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: picaporte »

Tak sobie oglądam właśnie mecz ligowy i naszła mnie taka koncepcja :D Bez Skowrońskiej, bez Werblińskiej...
Za to Kaczor, Zaroślińska, Konieczna, Kaczorowska, Sieczka, Nuszel (teraz inne nazwisko), Kosek (też teraz zamężna), Wojtowicz, Kąkolewska plus libero i rozegranie... bez tych największych gwiazd- taki trzon. Trener zas taki z doświadczeniem reprezentacyjnym. Sprzątnęły nam Holenderki Guidettiego, może Hugh McCutcheon?
riki tiki tak!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”