Reprezentacja kobiet 2015

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Czyli można powiedzieć, że 7-11 ze wskazaniem na 11?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Noworoczny pisze:No dobra. A teraz kolejne pytanie (do obu: Sercosa i StanaLee): czy stan obecnej polskiej siatkówki babek to wina trenerów selekcjonerów czy dostępnego materiału? Pomijamy rozważania typu "gdyby był dobry trener zamiast Świderka, więcej zawodniczek godziłoby się występować w kadrze, co zwiększałoby szansę na sukces, co przyciągnęłoby więcej sportsmenek do siaty".
Wina PZPS ;)

Dlatego bawiło mnie stwierdzenie prezesa PZPS, że to nie siatkarki będą wybierały trenera. Dotychczas mieliśmy tak:

rok 2006 Niemczyk odszedł w niewyjaśnionych okolicznościach przed MŚ zastąpił go Kłos, który długo nie popracował.
rok 2007 Bonitta pokłócił się z Barańską, wziął ciężarną Liktoras na IO i rozwalił atmosferę najpierw twierdząc, że Dziękiewicz ma pewne miejsce w składzie na igrzyska, a potem sensacyjnie z niej rezygnując
rok 2009 powołany przez lud Jerzy Matlak zrezygnował ze Skowrońskiej po drobnej utarczce mimo, że zdobył medal na ME został zwolniony, no bo jak to nie można sobie pozwolić, aby Skowrońska nie grała, co z tego, że bez niej zespół sobie radził, tymczasowym trenerem został Popik
rok 2011 nastał Świderek, który miał pomysł, który nie dano było mu zrealizować, mimo, że zespół grał naprawdę dobrą siatkówkę
rok 2013 kolejny wizjoner Makowski, znany jako ten, który zastąpił Matlaka podczas ME i jemu przypisywało się medal na tamtej imprezie, skład miał jaki miał i nawet pospolite ruszenie nie pomogło
rok 2015 Nawrocki, który przedstawił świetny program

9 lat - sześciu trenerów, nie bo jeszcze tymczasowi Kłos i Popik to razem ośmiu, wychodzi średnio jeden trener na ponad rok :]

Ile czasu pracował Guidetti z reprezentacją Niemiec? Ile pracuje Kwiek z reprezentacją Dominikany? Ile grał razem Holenderki przed największymi sukcesami, gdzie były skoszarowane w jednym klubie z trenerem Selingerem. Nie wspominał już o innych reprezentacjach takich jak choćby Belgia.

W dodatku co roku grały tam te same siatkarki, u Niemek można z pamięci wymienić całą siódemkę, która grała, u Holenderek było podobnie, Dominikanki, Belgijki, Brazylijki, Japonki to samo.

Nie da się nic wygrać jak co roku będzie zmieniało się trenera i siatkarki i ocenianie potencjału trenera czy siatkarek nie ma tutaj sensu, albo budujemy zespół przez lata, albo zmieniamy trenera i liczymy, że może kiedyś zaskoczy kiedy zrobimy pospolite ruszenie i zmontujemy skład na jeden turniej czy w ogóle kiedyś coś takiego komuś się udało? Nawet Rosjanki wracające do Sokołowej i Estes miały z tym olbrzymie problemy. Przez brak zgrania popełnia się mnóstwo błędów, które rzutują na końcowy rezultat i nic tutaj nie dają osiągnięcia indywidualne poszczególnych siatkarek czy trenerów.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

SerCos pisze:Nie da się nic wygrać jak co roku będzie zmieniało się trenera i siatkarki i ocenianie potencjału trenera czy siatkarek nie ma tutaj sensu, albo budujemy zespół przez lata, albo zmieniamy trenera i liczymy, że może kiedyś zaskoczy kiedy zrobimy pospolite ruszenie i zmontujemy skład na jeden turniej czy w ogóle kiedyś coś takiego komuś się udało? Nawet Rosjanki wracające do Sokołowej i Estes miały z tym olbrzymie problemy. Przez brak zgrania popełnia się mnóstwo błędów, które rzutują na końcowy rezultat i nic tutaj nie dają osiągnięcia indywidualne poszczególnych siatkarek czy trenerów.
Dokładnie, ot cała sprawa streszczona w kilku zdaniach. Jak cokolwiek ma powstać skoro co chwila zmienia się trenerów i zawodniczki? Temu trenerowi nie pasuje Skowrońska, temu Werblińska, ten nie powołał Dziękiewicz i tak w kółko. Może po prostu trzeba się ogarnąć, póki co choć tyle mamy zapewnione- stabilność składu do stycznia 2016r (z opcją do maja jeśli zagramy w turnieju Inter lub sierpia- IO). Przynajmniej jest jakaś podstawa żeby coś stworzyć.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

@SevenUp and Sercos - jednak z tego, co piszecie wynika, że nie była problemem klasa trenerów, lecz to, że byli często zmieniani, w ślad za nimi pomysł na kadrę i zawodniczki?

No i drugie pytanie - czy za zmianami trenerów stał tylko PZPS?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

W 100% zgadzam się z Sercos-em, identycznie widzę historię selekcjonerów kadry kobiet.
Noworoczny pisze:@SevenUp and Sercos - jednak z tego, co piszecie wynika, że nie była problemem klasa trenerów, lecz to, że byli często zmieniani, w ślad za nimi pomysł na kadrę i zawodniczki?

No i drugie pytanie - czy za zmianami trenerów stał tylko PZPS?
Wg mnie, ewidentnie wina PZPS-u, czasami decyzje o zwolnieniu zapadały pod wplywem mediów (na co często miały wpływ zawodniczki), a czasami wydaje mi się że były to jakieś dziwne rozgrywki personalne. Caly czas uważam, że wybierając ostatniego selekcjonera zmarnowano szansę na oczyszczenie klimatu wokół kadry pań. Zreszta pisalem o tym wcześniej (w podpisie też to mam).
SevenUP pisze:USA, Chiny, Brazylia
Turcja, Rosja, Dominikana
Japonia, Niemcy, Serbia, Polska, Włochy
Belgia, Holandia, Korea
Bułgaria, Chorwacja

Wg mnie tak by to wyglądało z tym, że zespoły z rzędów 2-4 to bardzo zbliżony poziom.
Seven z całym szacunkiem, ale jeśli w tym zestawieniu Polki byś umieścił w 5 linni to bym się z tym zgodził, a w drugiej?? ponosi Cię zbytni optymizm.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Artek1967 pisze:Seven z całym szacunkiem, ale jeśli w tym zestawieniu Polki byś umieścił w 5 linni to bym się z tym zgodził, a w drugiej?? ponosi Cię zbytni optymizm.
No nie wiem, ja to tak odczuwam. To i tak ciągle oznacza okolice 8-12 miejsca na świecie. W WGP grało 12 drużyn, do tego grona awansuje pewnie Polska albo Holandia. I na takim właśnie moim zdaniem poziomie jesteśmy.
Przecież w tych całych IE naprawdę to nie wyglądało źle. A czasem jak coś tu poczytam to mam wrażenie, że albo oprócz nas tam grały same juniorki i kadetki albo Wyspy Owcze. Tam były poważnie mocne składy, może nie wszystkie pełne, ale mocne. Brakowało nam dobrej libero i środka. Libero albo się poprawi, albo zagra Maj. A na środku też może być lepiej.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Polki pokonały w sparingu Holenderki
Polska - Holandia 3:1
(23:25, 25:17, 25:23, 25:18)

Skład reprezentacji Polski: Wołosz, Zaroślińska, Efimienko, Tokarska, Grejman, Kurnikowska, Durajczyk (libero) oraz Kowalińska, Piekarczyk i Sieczka
Wybaczcie, jeśli w takim składzie wygrywamy z Holandią, to chyba nie możemy się uznać jako gorsza drużyna... Szkoda tylko, że jakiś statystyk nie ma :<
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Sparing to chyba słowo klucz.
dominikatus
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: dominikatus »

Nie wiecie co ze Skowrońską ??? Ponoć opusiciła zgrupowanie
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Sheila Ocasio, środkowa reprezentacji Portoryko została złapana na dopingu i w półfinale z Polkami oczywiscie nie zagra.


Nie ma co się podniecac wynikiem sparingu.
Holenderki spokojnie wygrają ten turniej i naprawdę jakiś kataklizm (po ich stronie) musiałby spowodować inny wynik.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

W drugim sparingu Polki przegrały 2:3.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Para Grejman - Kurnikowska bardzo atrakcyjna, ale to nie jest para przyjmujacych, która powinna być podstawowa.
Perspektywiczne, jeszcze młode dziewczyny, ale to chyba nie to.

Chociaż nie powiem, fajnie się patrzy na takie ładne dziewczyny.
Nawrocki ma chyba to samo, bo zmian nie widać.
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Tomson »

a kto ma za nie wejść? pani wieczny talent Sieczka żeński odpowiednik Ferensa? ja dziękuje, już wolę Różycką od niej.

Jesteś niesprawiedliwy w swojej ocenie - są siatkarki które grają równie słabo jak Zaroślińska która z obawy przed kolejnymi czapami kiwa tak wysoko że nawet ślepy by to odebrał.
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Akurat Zaroslińskiej najmniej bym zarzucił po dzisiejszym meczu, ale zgadzam sie- nasze przyjmujace to tragedia.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Tomson »

Zaroślińska w 2 secie była totalnie zagotowana i bała się wykonać mocny atak to jest fakt, później się "odrodziła" i to też trzeba docenić, tak jak nie cierpię Sieczki tak muszę przyznać, iż jej zmiana dała sporo dobrego zwłaszcza na zagrywce pociągnęła wynik.
Niestety ale na przyjęciu ogólnie wygląda to słabo, dalej trzeba się prosić Werblińską bo nie ma alternatywy... taki nasz odwieczny problem
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Tomson pisze:a kto ma za nie wejść? pani wieczny talent Sieczka żeński odpowiednik Ferensa? ja dziękuje, już wolę Różycką od niej.

Jesteś niesprawiedliwy w swojej ocenie - są siatkarki które grają równie słabo jak Zaroślińska która z obawy przed kolejnymi czapami kiwa tak wysoko że nawet ślepy by to odebrał.
Jestem niesprawiedliwy? Napisałem coś co nie jest prawda?

Ty byłeś trochę niesprawiedliwy. Sieczka dała niezłą zmianę, a gdyby nie Zaroslinska to finału by nie było. A to, że miała słabszy moment w meczu?

Sytuacja na przyjęciu u pań wygląda jak wygląda i to jest smutne. Nie mam zamiaru "jechać" po Grejman czy Kurnikowskiej, ale zwyczajnie to nie jest poziom na grę w pierwszej szóstce reprezentacji Polski. Może kiedyś? A może nie.

Dzisiaj finał z Oranje i pomimo tego, że z Czeszkami jakoś podopiecznego Guidettiego nie grały bardzo dobrego spotkania to z Polkami są zdecydowanymi faworytkami.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

SevenUp to teraz zapytam- w której linii umieścisz polki a w której holenderki?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: troche zorientowany »

do Artek - jak Polki umieszczam za Rosją, Serbią, Włochami, Holandią, Turcją, Azerbejdżan,Belgią i Bułgarią. Sądzę ponadto że Polki nie mają z tymi zespołami szans w pełnych składach. My w pełnym składzie i nie z Zaroślińską na ataku bo jakie ma małe umiejętności w ataku dzisiaj pokazała. W ataku tylko KSD wtedy może ale nie na pewno mogą plasować się w okolicach 6-7 miejsca w Europie ale nie wyżej. Na bank są za Rosją, Serbią, Włochami, Holandią, Turcją i Belgią i raczej za Azerbajdżanem. Może mogą powalczyć z Bułgarią.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Obawiam sie że w takim składzie i Chorwatki i Niemki sprawia nam lanie. Ale czekam na reakcje Sevena :) bo optymizm miał porazajacy (przerazajacy?) :D mnie jakos ten dzisiejszy wynik nie zdziwił
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: reeman »

Nasz wyglądały jakby były na diecie, brak siły w ataku, zwłaszcza erodkowe
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Tomson »

Bez "gwiazd" czyli starszych zawodniczek nasza drużyna zbiera oklep od każdego - wiemy o tym od dawna a że "gwiazdy" mają kruche zdrowie albo muchy w nosie to lądujemy na dnie.

Ja się pytam co będzie jak Skowrońska, Werblińska pokończą kariery i będzie grać Sieczka z Kasprzak na przyjęciu na środku kłoda Efimienko a na ataku Zaroślińska która ma bardzo ubogi repertuar zagrań i dlatego tak często jest bezradna.

Spodziewałem się 0 - 3 i takiego przebiegu meczu, nie ma choćby nutki optymizmu na przyszłość bo te "młode i przyszłościowe" od kilku lat nie robią żadnego postępu.
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Tomson pisze:Spodziewałem się 0 - 3 i takiego przebiegu meczu, nie ma choćby nutki optymizmu na przyszłość bo te "młode i przyszłościowe" od kilku lat nie robią żadnego postępu.
dodaj do tego "geniusz i wizje" JN i masz odpowiedź dlaczego było takie lanie :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:
Tomson pisze:Spodziewałem się 0 - 3 i takiego przebiegu meczu, nie ma choćby nutki optymizmu na przyszłość bo te "młode i przyszłościowe" od kilku lat nie robią żadnego postępu.
dodaj do tego "geniusz i wizje" JN i masz odpowiedź dlaczego było takie lanie :)
Heh, u Makosia rok temu jako te "młode" grały w podstawowej szóstce: Bełcik-Zaroślińska / Kowalińska - Wójcik(na zmiany ze Skowrońska Ela) - na środku chyba Kakolewska i Połeć - Durajczyk

Takim "młodym" składem zajęły 4 miejsce. W tym roku było lepiej i drugie miejsce :D
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: bytrek »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 2 sie 2015, o 22:37 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: troche zorientowany »

załamujące w tym wszystkim jest że grają beztalencia a talenty nie grają wcale.np Smarzek czy Damaske. szokująca jest gra środkowych. te dziewczyny tak się uwsteczniają ze strach pomyśleć co robią na treningu z maestro JN. Szczególnie Efimienko to jest pokaz siły. Niewiele lepsza Tokarska. A Zaroślińska tak wcześniej wychwalana to mogłaby Slotjes podawać ręcznik w przerwie. Jej umiejętności techniczne, przegląd sytuacji są na średnim poziomie naszej ligi ale na pewno nie na europejskim. Wołosz także nie umie poprawić słabszego przyjęcia. Ale już o pomstę do nieba woła gra przyjmujących: Durajczyk, Grejman, Kurnikowska - można mieć słabsze chwile przez pół seta, seta ale nie cały czas. Te dziewczyny nie robią żadnych postępów tylko się uwsteczniają. Żenada
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: grzegorzg »

troche zorientowany pisze:nie grają wcale.np Smarzek
Zorientuj sie trochę, bo Twoje wpisy na temat Smarzek( od reszty abstrahując) sa irytujące...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Z Durajczyk dziwna sprawa.
Sezon ligowy w Atomie miała bardzo udany.

Poem bardzo słabe IE w jej wykonaniu.
Trochę czasu od nich minęło, a ona dalej gra slabiutko.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: phil »

PJ_volleyball pisze:Z Durajczyk dziwna sprawa.
Sezon ligowy w Atomie miała bardzo udany.

Poem bardzo słabe IE w jej wykonaniu.
Trochę czasu od nich minęło, a ona dalej gra slabiutko.
Zobacz ile musiała przyjmować KSD, a ile Durajczyk. Durajczyk chciała ogarnąć całe boisko, jednak jej się to nie udawało. W Atomie przyjmowała z Leys i Kaczorowską, więc było jej łatwiej.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

phil pisze:
PJ_volleyball pisze:Z Durajczyk dziwna sprawa.
Sezon ligowy w Atomie miała bardzo udany.

Poem bardzo słabe IE w jej wykonaniu.
Trochę czasu od nich minęło, a ona dalej gra slabiutko.
Zobacz ile musiała przyjmować KSD, a ile Durajczyk. Durajczyk chciała ogarnąć całe boisko, jednak jej się to nie udawało. W Atomie przyjmowała z Leys i Kaczorowską, więc było jej łatwiej.
Teraz przyjmowała z Grejman i Kurnikowska, które w teorii ulomne w przyjęciu nie sa.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Ja mojego zdania nie zmieniam, ale ja mówiłem o naszej całej kadrze a nie Grejman i Kurnikowskiej na przyjęciu. Przecież to były ich pierwsze mecze w kadrze w 1- szej szóstce w tym roku i nie wiem czy można było od nich aż tak dużo oczekiwać. Tzn. spodziewałem się lepszej gry i bardziej wyrównanego meczu.

Natomiast teraz potwierdziło się to o czym wcześniej pisałem- Werblińska jest niezbędna w tej drużynie i jest to nasza najlepsza przyjmująca. Możecie się kłócić, gadać jak przed IE że można ją zastąpić ale na chwilę obecną nie można. Warto by natomiast powołać Jagieło na przyjęcie.

Poza tym jakby zabrać Holenderkom Grothes i Buijs to ciekawe czy grały tak super.

Durajczyk kolejny słaby występ. Coraz bardziej się przekonuje so tego, żeby w ME zagrać Wołosz-Skowrońska-Werblińska-Jagieło-ABK-Tokarska-Maj. Bardzo rozczarowała mnie Kurnikowska, myślałem że zagra dużo lepiej. Moim zdaniem musimy testować, Mucha, Łyszkiewicz, Grajber, Damaske, trzeba próbować, bo zaraz zostaniemy z niczym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”