Reprezentacja kobiet 2015

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

2 ważne imprezy: WGP- Final 4 mamy zapewnione i ME, które de facto są kwalifikacją do IO. Mistrz awansuje, pozostali medaliści jadą na turniej do Japonii, więc w sumie też awansują. Wcześniej PŚ i może jakaś europejska drużyna da radę, aczkolwiek USA i Brazylia raczej poza zasięgiem, chyba że Rosjanki się zbiorą, to może dadzą radę.

Na podstawie pierwszych meczów OL można wytypować sporo kandydatek. Może aż nadto. Ale generalnie najbardziej sensownym pomysłem wydaje się testowanie podczas WGP, w miarę zebranie składu na Final 4 i cała siła na ME.

Środkowe: Bednarek-koniecznie!, Wojtowicz, Kąkolewska, Tokarska/Efimienko (?)
Atak: Skowrońska (+/-), Zaroślińska (?), Wawrzyniak (?), Piątek (?)
Przyjęcie: Werblińska, Paszek, Wójcik, Kurnikowska, Łyszkiewicz/Polak (?)
Rozegranie: Skorupa (+/-), Sadurek, Wołosz
Libero: Durajczyk, Maj (?)

No i teraz tak. Z racji tego, że dla Skorupy, Skowrońskiej czy Werblińskiej to mogą być ostatnie ME czy IO, dlatego jest duża szansa że się wszystkie pojawią, szczególnie Skowrońska. A to już solidny trzon zespołu. O środek nie ma się chyba co martwić, nie będzie problemu. Na przyjęciu jak zwykle różne kombinacje, ale Kurnikowska czy Paszek chyba najlepiej sobie na razie radzą. Rozegranie też duży spokój, nawet bez Skorupy. Wołosz da radę. Libero oprócz Durajczyk ciężko wskazać.
A jakie s ą Wasze (wczesne dosyć) typy?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Budowe drużyny zacząłbym od selekcjonera... nowego selekcjonera. Pozostawienie Makowskiego na tym stanowisku to chyba najwiekszy dowcip PZPS-u w ostatnich latach.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Vojthas
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2014, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Vojthas »

Artek, dobrze wiemy, że Makowski zostanie na stanowisku, bo po pierwsze ma kontrakt czteroletni, a po drugie ktokolwiek przyjdzie (a zwłaszcza zagraniczny) musi rozpoznać całą ligę i parę zawodniczek grających za granicą na nowo, a z kwalifikacjami olimpijskimi za pasem jest to dużo bardziej ryzykowne, niż zostawienie Makowskiego.

Co do ME - nie są one kwalifikacją olimpijską. Osobny turniej zostanie rozegrany w styczniu (być może w Polsce) i to z niego zwycięzca awansuje do Rio, a dwie kolejne drużyny do turnieju światowego.

A teraz moja wizja drużyny:
Środek: Bednarek-Kasza, Kąkolewska, Tokarska, Polańska, Efimienko
Przyjęcie: Werblińska, Kurnikowska, Wójcik, Paszek, Łyszkiewicz
Rozegranie: Wołosz, Radecka, Kajzer
Atak: Zaroślińska, Czyżnielewska
Libero: Durajczyk, Korabiec
Do tego jest kilka zawodniczek, które mogłyby pojechać, żeby przyzwyczajać się do kadry, a które ligowe zmagania oglądają z trybun lub, przy odrobinie szczęścia, z klaskacza - Połeć, Łukasik, Damaske, Smarzek
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Kazdy kontrakt mozna rozwiazać jesli sie chce :) Nie znam zapisów konkretnie tego, ale nie sadze zeby nie było mozliwości.

A co do zagranicznego selekcjonera do damskiej kadry to bym sie z Toba nie zgodził. Jest kilku, którzy juz trochę poogladali nasze dziewczyny, i z pewnoscią dali by sobie rade. Ale nie jest to jedyne rozwiazanie. Juz wczesniej, w innym temacie, pisałem, że kandydatów poszukałbym nawet na naszym "siatkarskim podwórku" ale nie z grona towarzystwa wzajemnej adoracji.

Jak dla mnie Makowski jest totalnym nieporozumieniem na tym stanowisku

Zerknij do końcówki watku o reprezentacji kobiet 2014 (posty z sierpnia br) tam masz początek dyskusji o Reprezentacji Kobiet 2015, nie wiem czy nie powinno sie tego wkeić na poczatek tego tematu (to pytanie do jakiegos Moderatora Forum)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Jak widzę zagranicznych szkoleniowców u nas, choćby Atomu i Chemika, to mi się nóż otwiera w kieszeni. To co ci panowie wyrabiają woła o pomstę do nieba.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

Środek- Kasza, Kąkolewska, Tokarska , Wojcieska , Efimienko
Przyjęcie- Werblińska, Kasprzak, Sieczka, Wójcik, Paszek, Kurnikowska
Rozegranie -Wołosz , Skorupa , Sadurek
Atak -Skowrońska, Tomsia , Zaroślińska, Smarzek
Libero Sawicka, Durajczyk, Maj
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Jak widzę zagranicznych szkoleniowców u nas, choćby Atomu i Chemika, to mi się nóż otwiera w kieszeni. To co ci panowie wyrabiają woła o pomstę do nieba.
Kilku to moze przesadziłem ale takiego Tore Aleksandersena czemu nie? Przy czym tak czy inaczej zagranicznego selekcjonera uznałbym za ostatecznośc, jesli by nic nie wyszło z krajowego podwórka.

Czarnym koniem moich faworytów w roli selekcjonera był (i jest nadal) Kuba Bednaruk, i jak widze co wyczynia z PW to az jestem w szoku. Zresztą Lalek w ML i młodzieży (dwa zespoły)też świetnie sobie radzi, duzo lepiej jak statystyk ...ups... sorry trener prowadzacy z siostrą pierwszy zespół Legionovii :). Trzeci z moich kandydatów, Wiktorowicz, z racji tego ze został dyrektorem sportowym w Zawiszy, zaginał troche w akcji (jako trener) ale generalnie zebrany przez niego zespół jest uwazany za faworyta 1 ligi. Swiadczy to o tym ze musi sie orientować w mozliwościach naszych zawodniczek, wcześniej "poskładał" Chemika Police a to co robi ten makaroniarz to farsa, zgadzam się z Toba.
Jak pisałem wczesniej chciałbym zeby selekcjoner był troszeczke dalej od powiazań z PZPS. Uwazam że wyszło by to tylko na dobre. Ogromnie załuję że pozbyto sie Świderka, gdyż cały czas twierdzę, że jego koncepcja była dla naszej kobiecej reprezentacji najlepszym rozwiazaniem, i niestety sądzę że drugiej szansy nie dostanie (lub sam sie nie zgodzi).
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Zgadzam się w całości, zresztą myślę że Chemik się obudzi jak dostanie w tyłek od Rabity i Dynama. Taka typowo serbsko-rosyjska siatkówka tylko nie mamy Gamovej w składzie :] Na dłuższą metę będzie słabo. Co do trenerów, nic dodać nic ująć, ale co my możemy. Jedyna nadzieja, że przyjedzie najlepszy skład i będzie jakiś choćby mały sukces, może to da kopa.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

Jeśli zmieniać trenera to na pewno nie na kogoś z Polski po prostu nie ma u nas kandydatów na to stanowisko jedynie opcja zagraniczna. Moim zdaniem jednak nie ma na to szans szczególnie w nadchodzącym sezonie Makowski dostanie szansę i dopiero przy braku awansu do Rio możemy spodziewać się zmian. Odnośnie Świderka też mi się wydaje że za wcześnie się go pozbyto turniej kwalifikacyjny w Ankarze był naprawdę bardzo dobry w naszym wykonaniu ograliśmy tam Serbię , Rosję , Holandię , Niemki było widać że Alojzy miał pomysł na kadrę niestety nie dostał takiego kredytu zaufania jak Makowski.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: phil »

placid pisze:Odnośnie Świderka też mi się wydaje że za wcześnie się go pozbyto turniej kwalifikacyjny w Ankarze był naprawdę bardzo dobry w naszym wykonaniu ograliśmy tam Serbię , Rosję , Holandię , Niemki było widać że Alojzy miał pomysł na kadrę niestety nie dostał takiego kredytu zaufania jak Makowski.
Nie zapominajmy też, że to on chciał, aby młode Polski grały w Lidze Europejskiej. To Świderek w 2012 wprowadził do kadry Kąkolewską, Wójcik, Sikorską, Czyżnielewską, Tobiasz.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Trzeci raz pisze swoje nominacje, moze tym razem uda sie dokończyć :) Postaram sie przedstawić moje kandydatki w dość szerokim wymiarze. W nawiasach dopisuje zawodniczki, które powinny być w kręgu zainteresowania, lecz z róznych powodów wg mnie nie sa gotowe do grania w kadrze na dzień dzisiejszy (lub 01/01/2015 jesli to ma byc kadra na kolejny rok). Część z tych dziewczyn , gdyż raczej bedą to przyszłościowe zawodniczki, zmagała się z kontuzjami i po prostu moga być przydatne jak dojda do formy, ale nie teraz i nie na siłę "juz muszą!"- temu jestem zdecydowanie przeciwny.

Rozegranie- Skorupa, Wołosz, Kajzer
Atak: Skowrońska, Zaroślińska, Kowalińska, (Smarzek)
Przyjęcie: Werblińska, Paszek, Śliwińska, Sieczka,Kurnikowska, Łyszkiewicz,
Środek: Bednarek, Polańska, Efimienko, Trojan, Sikorska
Libero:Durajczyk, Maj, Medyńska

Poza tym w obecnym sezonie do OL trafiło sporo młodzieży, zobaczymy jak sobie beda radzić, bo jest kilka naprawdę fajnych dziewcząt z roczników 94-96 (nawet), którym trzeba dac trochę czasu na ogranie sie w seniorskiej siatkówce, i powinno być nieźle. Mam kilka potencjalnych kandydatek, ale wolałbym im sie jeszcze poprzygladać a nie robić z nich od razu gwiazdy reprezentacji.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Płonne nadzieje. Żadna Bednarkówna nie zagra w kadrze. Podobnie Skorupa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

Noworoczny pisze:Płonne nadzieje. Żadna Bednarkówna nie zagra w kadrze. Podobnie Skorupa.
Ze Skorupą pewno masz racja ale dlaczego Bednarek ma nie zagrać ?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Noworoczny pisze:Płonne nadzieje. Żadna Bednarkówna nie zagra w kadrze. Podobnie Skorupa.
jak wiesz coś o czym reszta nie wie to podziel sie informacja , a nie piszesz banał- nie zagra... a może jednak zagra... konkrety pls
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Abdullo »

Noworoczny pisze:Płonne nadzieje. Żadna Bednarkówna nie zagra w kadrze. Podobnie Skorupa.
W ciąży czy coś innego ?
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Pawel_RZ »

Abdullo pisze:
Noworoczny pisze:Płonne nadzieje. Żadna Bednarkówna nie zagra w kadrze. Podobnie Skorupa.
W ciąży czy coś innego ?
Potwierdzam, lada moment urodzi.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Która?? Obie? jesli tak to musze powoływac dalej :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

Skorupa - Makowski był ,jest? jakiś konflikt sprawa zaczęła się jeszcze jak Makowski był drugim szkoleniowcem przy Matlaku.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, o 15:47 przez placid, łącznie zmieniany 1 raz.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Bednarek miała grać w tym roku, ale lekarz jej nie dopuścił. Nie grała nie przez to, że jej się nie chce.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

placid pisze:Skorupa - Makowski był ,jest? jakiś konflikt sprawa zaczęła się jeszcze jak Makowski był drugim szkoleniowcem przy Matlaku.
Jasne. To sporo tłumaczy.

A i tak cały czas uważam że Makowski powinien być jako pierwszy wymieniony :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Sam się sobie dziwie, ale Sieczka i Kosek jak na razie to chyba 2. i 3. przyjmujące naszej ligi. Oczywiście lata świetlne za Werblińską, ale jednak. Po nich chyba Paszek, Wójcik i Kurnikowska. Zobaczymy jak to dalej będzie się rozwijać w sezonie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Miałem, oczywiście, na myśli Barańskie. A starsza Barańska jest postacią absolutnie kluczową dla kadry (w pewnym stopniu mogła ją zastąpić Przybysz).
No nic. Trzeba czekać na jaką Mikę, co Barańską zastąpi. Na młotku już chyba jest ta Smarzek? Dopóki Wołosz nie zacznie odmawiać, rozegranie jest. Środkiem się meczów nie wygrywa (-;
Jak już się ta Mika pojawi, zmiana trenera będzie wskazana dla odniesienia jakiegoś sukcesu. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze mogą pokłócić się o numerek czy inną bardzo ważną rzecz.
W męskiej mieliśmy dwa duże przypadki odmowy gry w kadrze przez dekadę - Gierczyński i Wlazły (do tego parę pomniejszych, na jeden sezon - Zagumny, Pliński). U kobiet to prawdziwa plaga. Barańskie, Glinka, Skorupa, Żebrowska, Bednarek, Gajgał? KSD, (choć o tym przypadku to różnie mówią). Nie interesuję się żeńską, to więcej nie wymieniam, ale jeszcze pewnie by się parę znalazło.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Jako że przyszły rok jest przedolimpijski, zobaczycie że i tak większość wróci, jednak IO jest dużą zachętą. Bednarek nie odmawiała gry w kadrze, a jedynie była w ciąży a następnie nie przeszła badań- ale na kadrze się stawiła.
Poza tym- Glinki nie ma już co ciągać. Swoje się nagrała. KSD powiedziała w Szczecinie po meczu LM, że zagra w zależności od tego "jak kadra będzie wyglądać"- czyli nie jako koń pociągowy, na zasadzie "wszystko do KSD". A jak ta kadra będzie wyglądać głównie zależy od tego czy będzie Werblińska- można mieć różne o niej zdanie, ale nie mamy lepszej przyjmującej, nawet jakbym na świecie szukał 5 najlepszych przyjmujących, to myślę że spokojnie obok Koshelevej, Jacquline, Fe Garay czy Rabadzievej można Polkę wpisać. W praktyce jej obecność decyduje o tym, czy mamy na coś szansę, czy nie. Nie mamy innej klasowej zawodniczki niestety.
Zatem jeśli mamy opcję 1- z tymi paniami- walczymy o medal ME i IO. Opcja 2- bez nich- możemy walczyć, ale raczej o 8. O Rio trzeba zapomnieć.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Zgadza się. Ja nie wymieniałem Glinki w kontekście wpisywania jej do kadry, tylko jako element wyliczanki. Werblińska nie zagra - taki jest mój typ.
Oprócz wyżej wymienionych mogą odmówić i inne. Lista nie jest zamknięta a odmowa żeńskiej kadrze jest w modzie. Nie wiemy, ile ostatnio odmówiło, bo Makowski mógł przed powołaniami rozmawiać i odmawiających w powołaniach nie uwzględniać.
Chyba nieunikniona jest jakaś opcja zero. O Rio oczywiście zapominamy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:zmiana trenera będzie wskazana dla odniesienia jakiegoś sukcesu
Zmiana trenera zawsze jest wskazana, jeżeli ktoś ma ambicje i gra poniżej oczekiwań. Pytanie, czy oczekiwania są adekwatne, ale męczarnie z reprezentacją Peru juniorek wyglądają raczej słabo... Bo potem tacy Bułgarzy wymieniają Abbodanzę na Kuzjutkina, zaś w kraju gdzie siatkówka jest prawie-że-sportem-narodowym, Świderka zastępuje Makowskiego.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Wydaje się, że w ogóle nie ma pomysłu na tą kadrę.

Idzie hasło odmładzamy i ściągamy Bełcik na rozegranie. Przy całym do niej szacunku, Iza do zgranie się z zespołem potrzebuje bardzo dużo czasu. Brakuje rozwiązań, gra jest prosta, nie ma przyjęcie, nie ma rozegrania, nie ma gry, a nasi trenerzy próbują jeszcze grać na dwie atakujące, nawet z Werblińską na przyjęciu było ciężko tak grać, bo atakujące nie punktują tak skutecznie jakby tego oczekiwano. A największy sukces osiągnięto gdy na przyjęciu grała Werblińska z Jagieło, a na ataku Kaczor i sypała Mlena Sadurek. Tylko przy dobrym przyjęciu muszą grać szybko i kombinacyjnie, a wydawać się może, że nieważne jakie mamy przyjęcie gramy tak samo, czyli nijak.

Reprezentacji brakuje stylu i jeśli trenerzy nie zdecydują jak ta reprezentacja ma grać to nic nie ugra kto by w niej nie grał.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

SerCos pisze:Wydaje się, że w ogóle nie ma pomysłu na tą kadrę.

Idzie hasło odmładzamy i ściągamy Bełcik na rozegranie. Przy całym do niej szacunku, Iza do zgranie się z zespołem potrzebuje bardzo dużo czasu. Brakuje rozwiązań, gra jest prosta, nie ma przyjęcie, nie ma rozegrania, nie ma gry, a nasi trenerzy próbują jeszcze grać na dwie atakujące, nawet z Werblińską na przyjęciu było ciężko tak grać, bo atakujące nie punktują tak skutecznie jakby tego oczekiwano. A największy sukces osiągnięto gdy na przyjęciu grała Werblińska z Jagieło, a na ataku Kaczor i sypała Mlena Sadurek. Tylko przy dobrym przyjęciu muszą grać szybko i kombinacyjnie, a wydawać się może, że nieważne jakie mamy przyjęcie gramy tak samo, czyli nijak.

Reprezentacji brakuje stylu i jeśli trenerzy nie zdecydują jak ta reprezentacja ma grać to nic nie ugra kto by w niej nie grał.
Z Werblińska na przyjęciu system z dwoma atakującymi się akurat sprawdzał patrz turniej kwalifikacyjny do IO w Ankarze i ogranie Holandii , Serbii , Rosji , Niemek. Również Chemik gra takim system i Ania sobie radzi mając u boku Glinkę . Także uważam że jeśli Werblińska zagra w nadchodzącym sezonie w co wierzę to można tak próbować grać , jeśli natomiast jej nie będzie to czarno widzę takie rozwiązanie. Milena raczej nigdy nie była uważana za szybko i kombinacyjnie rozgrywającą . Bardziej do tego opisu pasuje Skorupa ( która raczej nie zagra ) i Wołosz która będzie najprawdopodobniej pierwszą w przyszłym sezonie. Choć Mileną jak najbardziej w kadrze widzę jako rozgrywającą prezentującą właśnie inny styl niż Wołosz ale raczej jako drugą.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Jeszcze co do odmowy gry w kadrze, akurat jeśli chodzi o ubiegły sezon, to wszystkie nasze 'gwiazdy' usprawiedliwiam, bo ja też nie wiem czy chciałbym grać w 2. lidze WGP z juniorkami Peru. A turniej kwalifikacyjny do ME- szczerze- mogliśmy wygrać składem takim jaki się pojawił.

Zobaczymy jak będzie w 2015- i nie oczekuje zlotu na WGP (tam niech sobie gra kto chce, chociaż jakiś awans w rankingu by się przydał), tylko na ME.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

placid pisze:Z Werblińska na przyjęciu system z dwoma atakującymi się akurat sprawdzał patrz turniej kwalifikacyjny do IO w Ankarze i ogranie Holandii, Serbii, Rosji, Niemek. Również Chemik gra takim system i Ania sobie radzi mając u boku Glinkę.
Tylko, że system sprawdza się tylko z Werblińską i z żadną inną, tak więc czy można budować system, w którym tak dużo zależy od jednej zawodniczki?

Problemem jest to, że mamy na ataku Skowrońską, Kaczor, Kowalińską, Zaroślińską i trenery nie chcąc marnować którejś z nich przestawiają jedną na przyjęcie. Problem w tym, że nie ma przyjmującej, która potrafi je przykryć w odbiorze zagrywki, a i efektywność w ataku tych zawodniczek często pozostawi wiele do życzenia.
SevenUP pisze:Jeszcze co do odmowy gry w kadrze, akurat jeśli chodzi o ubiegły sezon, to wszystkie nasze 'gwiazdy' usprawiedliwiam, bo ja też nie wiem czy chciałbym grać w 2. lidze WGP z juniorkami Peru. A turniej kwalifikacyjny do ME- szczerze- mogliśmy wygrać składem takim jaki się pojawił.
Tutaj również się zgadzam, dobrze się stało, że tyle zawodniczek odmówiło gry w kadrze, w końcu zobaczyliśmy potencjał kadry bez najlepszych zawodniczek na tle zespołów z drugiego sortu. Jest mnóstwo pracy, największym błędem było kierowanie tym zespołem Izy Bełcik. Tak jak pisałem Iza raczej kiepsko wygląda przy złym przyjęciu i krótkim zgraniu z zawodniczkami.

Ponadto w Grand Prix i Lidze Europejskiej można było sprawdzić więcej zawodniczek i przetestować różne ustawienia i zagrania.
Ogólnie sezon 2014 można uznać za całkowicie niewykorzystany. Ani młode nie "ograły" się, ani starsze nie osiągnęły wyniku w finałowym turnieju drugiej dywizji.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Jesteśmy na półmetku OL i chyba powoli można wskazywać wyróżniające się zawodniczki na przestrzeni tylu meczów.
Przyjęcie: Werblińska, Wójcik, Paszek, Sieczka (nie wiem sam co jej się stało), Kurnikowska
Atak: Zaroślińska (chyba sezon życia), Smarzek
Libero: Durajczyk (w obronie i przyjęciu daje radę)
Środek: Wojtowicz, Bednarek, Trojan, Połeć (dwie ostatnie oczywiście taka opcja na przyszłość)
Rozegranie: tu blado, ale tutaj mamy uzupełnienie za granicą ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”