Reprezentacja kobiet 2015

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Z tej grupy tylko Barańska odmówi, więc cieszy, że pozostałe wyróżniające się są chętne.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Jesteśmy na półmetku OL i chyba powoli można wskazywać wyróżniające się zawodniczki na przestrzeni tylu meczów.
Przyjęcie: Werblińska, Wójcik, Paszek, Sieczka (nie wiem sam co jej się stało), Kurnikowska
Atak: Zaroślińska (chyba sezon życia), Smarzek
Libero: Durajczyk (w obronie i przyjęciu daje radę)
Środek: Wojtowicz, Bednarek, Trojan, Połeć (dwie ostatnie oczywiście taka opcja na przyszłość)
Rozegranie: tu blado, ale tutaj mamy uzupełnienie za granicą ;)
Wątpię, że Bednarek-Kasza i Sieczka będą grały u Makosia :D
Paszek, Wójcik, Smarzek, Połeć - ciekawe czy Legionowo je puści. Prezes Legionovii nie był zachwycony faktem, że dziewczyny rozpoczęły sezon zmęczone i kontuzjowane po kadrze.
Wojtowicz - też nie jestem pewien, w końcu ma małe dziecko i będzie chciała spędzić z rodziną wakacje.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze: Wątpię, że Bednarek-Kasza i Sieczka będą grały u Makosia :D
Paszek, Wójcik, Smarzek, Połeć - ciekawe czy Legionowo je puści. Prezes Legionovii nie był zachwycony faktem, że dziewczyny rozpoczęły sezon zmęczone i kontuzjowane po kadrze.
Wojtowicz - też nie jestem pewien, w końcu ma małe dziecko i będzie chciała spędzić z rodziną wakacje.
phil możesz sprecyzować po co ma Legionovia zwalniać Wójcik???? z przyzwyczajenia?? Ta dziewczyna nadal nie potrafi przyjmować (pisałem juz o tym wczesniej), nic się w tym elemencie nie zmieniło. Przyjecie perfekcyjne na 15% to jest wynik? a ile miała zepsutego przyjęcia- 20-25%. Nie rób z niej gwiazdy reprezentacji! Jak dla mnie to nawet w baaardzo szerokiej kadrze by sie nie załapała. Rozumiem, że dziewcze ekspresja chce zatuszowac swoje niedostatki, ale to nie tędy droga. Jej przeciwieństwem jest (nawet w Legionovii) Paszek- mniejsza ekspresja ale duzo wieksza efektywność, szczególnie to widać w przyjeciu, a to jest główna bolaczka Reprezentacji.

Druga , obok Paszek, ewentualna kadrowiczka z Legionovii to Malwina, przy czym akurat atakujące kadry mamy dobre (KSD i Zaroślińska) i akurat Malwinę bym brał pod uwagę jako trzecią, jako zmienniczkę dla powołania KSD. Oczywiście usłysze zarzuty- dlaczego? jest dobra! jest młoda i perspetywiczna dla reprezentacji itp, itd... TAK ZGODA! Jest tylko małe ale... czy wiecie o wszystkich zabiegach medycznych- operacjach- które (to jeszcze jakby nie patrzeć dziecko) JUZ przeszło? Ona ma dopiero 18cie lat! Nie wiem która z innych naszych reprezentantek miała w wieku 18-tu lat za soba tyle zabiegów? Niech najpierw pogra spokojnie w lidze, teraz jest w pierwszej 6, i tak pewnie dłuzej zostanie, bez parcia na wyniki w jakiś durnych turniejach typu EEVZA, gdzie nikt nawet nie jest do końca zainteresowany wynikiem, poza trenerami SMSu (czytaj reprezentacji młodziezowych).

W kwestii Polańskiej (Wójtowicz) to jak widać fakt urodzenia dziecka, nie przeszkodził jej w dojściu do bardzo przyzwoitej dyspozycji ( troche musze sie przyczepić bo zagrywac nadal nie potrafi :D) i nie jest pierwsza i na pewno nie ostatnia matka bedaca w kadrze.

A pozostajac juz przy ewentualnych powołaniach, to ciesze sie, że kilka zawodniczek, które widziałbym w kadrze zaczyna zbierac niezłe recenzje :) Ostatnio mocno się zdziwiłem, że moją opinię odnośnie dwóch środkowych, Trojan i Kąkolewskiej, całkowicie niezależnie, potwierdził na wizji trener Niemczyk!
Ostatnio zmieniony 29 gru 2014, o 01:33 przez Artek1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: krzysiu »

Przecież nam są potrzebne przyjmujące , takie a'la Werblińska
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: phil »

Artek1967 , ja nie robię gwiazdy z Oli Wójcik. Szczerze mówiąc to również nie do końca rozumiem co ona robi w kadrze. Ale z drugiej strony ma najlepszy % skończonych ataków ze wszystkich skrzydłowych OL i pewnie będzie jedną z nielicznych, które będą chciały grać u Makowskiego.
Daria Paszek - czytałem na pewnej stronie, że jest w niezbyt przyjaznych stosunkach z trenerem Makowskim, więc pewnie w kadrze jej nie będzie.

Również Magda Damaske miała sporo zabiegów. Poprzedni sezon klubowy straciła przez kontuzję. Wróciła pod koniec, grała w MP juniorek i znowu była kontuzjowana... Naprawdę szkoda mi tych dziewczyn (Damaske, Smarzek). W tak młodym wieku przeszły już kilka zabiegów.

Co do Oli Trojan. To chciałbym zobaczyć ją w kadrze. Już pod koniec tamtego sezonie nawet komentatorzy Polsatu ją zauważyli, ale jak widać trener Makowski nie dał jej szansy i w kadrze mieliśmy na środku kogo mieliśmy...

Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądała kadra w 2015. Kto zgodzi się zagrać u trenera M.?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

krzysiu pisze:Przecież nam są potrzebne przyjmujące , takie a'la Werblińska
własnie piszę, że Paszek sie do tego nadaje! być może ciut zawile to wyszło ale takie miałem intencje :)

No i własnie dochodzimy do meritum, czy to ma byc kadra Makowskiego czy Reprezentacja Polski?
Skoro nie mozna wymienic Makowskiego (qrde dlaczego????- jego posada selekcjonera to jest porazka sezonu, a nawet dwóch!)
To pozostaje pytanie- KTO bedzie chciał u niego grać? Skoro ma byc to kadra "z łapanki" to chyba długo kobieca reprezentacja bedzie dostawała lanie gdzie sie tylko pojawi.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: krzysiu »

Powiedzmy sobie szczerze - od kilku lat nikomu z PZPS nie zależy na kadrze kobiet i ciągle są tylko tłumaczenia dlaczego nie ma takich a nie innych zawodniczek itd. A tak na prawdę jak związek ma w d.. kadrę to ten Makowski będzie tam ciągle trenerem
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Mężczyźni mają złoto MŚ i pewne praktycznie IO, to chyba choć na te 2 lata mogliby się skupić na dziewczynach. Poza tym w swoich zestawieniach uwzględniam najlepsze moim zdaniem dziewczyny na pozycjach, a nie to która będzie chciała zagrać, czy nie. To się okaże później.

Dziwi mnie za to krytyka Wójcik, bo o ile w kadrze było słabo z przyjęciem, to w OL wygląda to całkiem całkiem. Przynajmniej te mecze, które były w TV, bo statystyki czasem bardzo zniekształcają rzeczywistość szczególnie w przyjęciu. W ostatnim meczu była praktycznie bezbłędnie. Poza tym, to ona jest taką właśnie bardziej ofensywną przyjmującą, nie ma co ukrywać.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: kibic_siatki »

Ostatnio coraz mniej oglądam reprezentację kobiet, natomiast zwalanie winy na PZPS czy trenera Makowskiego (moim zdaniem jednego z najlepszych w Polsce) jest śmieszne. Jakoś nikt nie zauważa różnicy między kadrą męską a żeńską. W męskiej jedynym starszym zawodnikiem grającym więcej czasu na MŚ był Zagumny. Razem z nim skończyli (lub na razie zawiesili kariery) zawodnicy 31 letni, więc jeszcze nie emeryci. W kadrze kobiet potrzebne jest odmłodzenie, bo skład złotek to historia ponad 10- letnia. Przy masowym wprowadzaniu młodych zawodni ków/czek do kadry zawsze dochodzi do obniżenia wyników. W sumie trudno się dziwić, że starsze nie chcą grać, bo mimo ich wysiłku, wyniki nie od razu się pojawią.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

kibic_siatki pisze:Ostatnio coraz mniej oglądam reprezentację kobiet, natomiast zwalanie winy na PZPS czy trenera Makowskiego (moim zdaniem jednego z najlepszych w Polsce) jest śmieszne. Jakoś nikt nie zauważa różnicy między kadrą męską a żeńską. W męskiej jedynym starszym zawodnikiem grającym więcej czasu na MŚ był Zagumny. Razem z nim skończyli (lub na razie zawiesili kariery) zawodnicy 31 letni, więc jeszcze nie emeryci. W kadrze kobiet potrzebne jest odmłodzenie, bo skład złotek to historia ponad 10- letnia. Przy masowym wprowadzaniu młodych zawodni ków/czek do kadry zawsze dochodzi do obniżenia wyników. W sumie trudno się dziwić, że starsze nie chcą grać, bo mimo ich wysiłku, wyniki nie od razu się pojawią.
A czym trener Makowski tak Cię zachwycił? Jak dla mnie to za trenerem przemawiaja wyniki, a te akurat miał mizerne. Nadmienie jeszcze, że z zespołem kobiecym kompletnie nie miał do czynienia! Są przykłady, że z trenowania zespołu siatkówki kobiecej mozna z sukcesami przejść do męskiej, ale odwrotnie to się chyba nikomu nie udało.

Odmłodzenie- TAK, ale nie w takiej skali! Nikt nie robi tego "masowo". Zresztą pytanie- czy zawodniczka majaca np.25 lat to "stara" czy "młoda"? Opieranie kadry na samych nastolatkach to raczej nieporozumienie, i z pewnościa nie służy rozwojowi tych młodych siatkarek.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Tak trzeba odmładzać kadrę, ale robi się to wprowadzając do doświadczonego zespołu młode zawodniczki, a nie wywalając doświadczone a wstawiając młode. Poza tym nikt nie mówi o powoływaniu emerytek, zresztą z naszych propozycji tylko Skowrońska i Werblińska są "starsze" ale błagam, mają 30 lat, a nie choćby 35.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Jakoś nikt nie zauważa różnicy między kadrą męską a żeńską.
:D :D :D :D :D :D :D
kibic_siatki pisze:W kadrze kobiet potrzebne jest odmłodzenie
I ''jeden z najlepszych w kraju'' przegrywając wszystko jak leci ogrywa Izabelę Bełcik. Już wiesz, dlaczego tak narzekamy na tego Makowskiego?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Dziwi mnie za to krytyka Wójcik, bo o ile w kadrze było słabo z przyjęciem, to w OL wygląda to całkiem całkiem. Przynajmniej te mecze, które były w TV, bo statystyki czasem bardzo zniekształcają rzeczywistość szczególnie w przyjęciu. W ostatnim meczu była praktycznie bezbłędnie. Poza tym, to ona jest taką właśnie bardziej ofensywną przyjmującą, nie ma co ukrywać.
Telewizja kłamie! :) a poważnie to warto czasami obejrzeć coś na żywo, zupełnie inaczej to odbierasz, miałem kilka razy okazje ogladać Legionovie live, stąd bede sie upierał przy swoim. A w kwestii statystyk, to jesli sa robione rzetelnie i nie stronniczo to sa niewątpliwie pewnym wymiernikiem. Oczywiście widziałem statystyki z tego samego meczu robione przez statystyków dwóch grajacych drużyn i wyglądały czasami jak z dwóch różnych meczów :D ale jeśli są robione przez osobę neutralną, przy zachowaniu takiego samego punktu oceny, to wybacz, ale jednak będę się tym również podpierał przy ocenach zawodniczek. Nikt nie jest w stanie obejrzeć wszystkich spotkań, tym bardziej live
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Vojthas
Posty: 14
Rejestracja: 27 sie 2014, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Vojthas »

Najlesze czasy po Złotkach były wtedy, gdy drużynę prowadzili Matlak z Makowskim - brąz ME, finał WGP (6. miejsce) i całkiem niezłe MŚ (tylko przez pechowy zbieg okoliczności nie udało się wskoczyć do walki o miejsca 5.-8.).
Niestety, Skowrońska nie umiała pogodzić się z niepowołaniem na MŚ i powiedziała, że więcej u Matlaka nie zagra. PZPS łudził się, że zmieni zdanie, ale gdy w czerwcu okazało się, że nie, to zwolnił Matlaka, choć jeśli już chcieli to zrobić, powinni byli zwolnić go po MŚ.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Pechowy zbieg okoliczności? Jeżeli trener w meczu kluczowym z Japonkami w którym mamy 2-1 (i coś koło 20-17 w czwartym) zdejmuje Glinkę i wstawia tam Kosek, żeby udowodnić wszystkim że Gośkę wzięliśmy tylko do pomocy (a nie jako konia ciągnącego ten wózek) to gratulacje. A nie zabranie Skowrońskiej było kolejnym błędem, bo Zaroślińska kompletnie zawiodła, a Kaczor grała falami.
Poza tym ten mecz z Japonkami był o tyle dziwny, że ona w ataku nie miały żadnej zawodniczki powyżej 40%, a my prawie wszystkie, ale tyle co nie przyjęliśmy to nas pogrążyło. Zresztą generalnie uważam, że gdyby dać Kosek lub Jagieło na przyjęcie, a Glinkę na atak to wyglądałoby to dużo lepiej (co podkreślił mecz z Koreą).
A trener jak trener. Zawodniczki grają i trener może im nie przeszkadzać (jak Niemczyk) albo zaszkodzić (jak Bonitta)- jak można wyrzucić z kadry 3 siatkarki bo przyjechały na zgrupowanie o 22 zamiast o 20? (i to nie z ich winy)- a miał wszystkie najlepsze polskie siatkarki ever. To wymyślił genialne ustawienie z 3 atakującymi i schematy gry dla Sadurek. Zresztą czasem jak słucham Niemczyka w TV, to uważam że on powinien być choćby asystentem, bo ma ogromną wiedzę. Czasem pitoli od rzeczy, ale generalnie wiele jego obserwacji pokrywa się z rzeczywistością (jak choćby zalecenia do przyspieszenia gry polskich zespołów i inne bzdury taktyczno-techniczne).
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: madlark »

ANNA WERBLIŃSKA (przyjmująca Chemika Police): Na razie nie ma powołań, a trenera Makowskiego też jakoś nie widać. Za nami ciekawe widowiska w OrlenLidze i Lidze Mistrzyń. Grałyśmy mecz w Bydgoszczy, gdzie trener mieszka, i też go nie widziałyśmy. Nie dzwonił, nie pisał, nie odzywał się. Jeden wielki znak zapytania.
A PZPS na to
Piotr Makowski pozostanie trenerem reprezentacji Polski, nie szykują się na tym stanowisku zmiany.
Dobrze to nie wróży.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Barańska może sobie gadać. Makowski nie jest pierwszy, któremu odmawia. Niech szuka głupszej od siebie i nie mydli kibicom oczu (to wszystko w oderwaniu od Makosia, który faktycznie "nie spełnia oczekiwań" (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: ligamistrzow »

pod tyn linkiem cały wywiad http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html

Moim zdaniem Baranska ma bardzo wiele racji. W tym momencie Guidetti jest wolny i byłoby to swietne posunięcie
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Barańska może sobie gadać. Makowski nie jest pierwszy, któremu odmawia. Niech szuka głupszej od siebie i nie mydli kibicom oczu (to wszystko w oderwaniu od Makosia, który faktycznie "nie spełnia oczekiwań" (-;
Ja bardziej zwróciłem uwagę na nie pajawianie się na meczach i brak kontaktu.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

To zabawne, że ktoś trwa z koncepcją Makowskiego, gdy najlepsze zawodniczki mają go po prostu gdzieś.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Może to jest koncepcja Mirosława P lub/i Artura P? I tu moze być kłopot, bo jeśli trenera kadry zatrudnia PZPS reprezentowany przez w/w panów, to obecnie moze być problem ze zwolnieniem Makosia. Dopiero coś koło marca/kwietnia ma być Walne w PZPS, ale czy:
1) bedzie sprawozdawczo- wyborcze?
2) kto zostanie wybrany na wakujace miejsca
3) czy nowy Zarząd?Prezes będzie chciał coś zmienić (np.Makowskiego)

Narazie mam wrażenie że w PZPS nikt nic nie wie, jest masa pytań na które nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, ale nie stanowi to tematu tego działu. Zastrzegam, że jest to tylko i wyłącznie moja osobista refleksja.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:To zabawne, że ktoś trwa z koncepcją Makowskiego, gdy najlepsze zawodniczki mają go po prostu gdzieś.
Niektóre zawodniczki są ważniejsze od każdego trenera świata. "Zdrowie jest najważniejsze", że zacytuję.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: marakuja »

Wg mnie koncepcja nie byłaby najgorsza jednak przypuszczam (nie jestem "zagłębiony" w siatkówce kobiet), że brakuje zdolnej młodzieży która już na tą chwilę mogłaby pociągnąć grę kadry.Albo inaczej, nie potrafimy tej młodzieży odkryć i oszlifować. Legionowo fajną kadrę zbudowało trzeba z tego korzystać.
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: sharkinator »

marakuja pisze: Legionowo fajną kadrę zbudowało trzeba z tego korzystać.
Pół obecnej Legionovii było w zeszłym roku w kadrze i wyszło jedno wielkie G.
Anka ma rację, zawsze mówiła prosto z mostu co sądzi. Co gorsze jej pogląd popiera reszta najlepszych zawodniczek i ja się wcale nie dziwię. Makoś już dawno powinien zostać wywalony na zbity pysk. Swoje szanse miał i je stracił.
Edyta

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Edyta »

ligamistrzow pisze:W tym momencie Guidetti jest wolny i byłoby to swietne posunięcie
Już nie jest. Dziś został trenerem Holenderek.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

sharkinator pisze:
marakuja pisze: Legionowo fajną kadrę zbudowało trzeba z tego korzystać.
sharkinator pisze:Pół obecnej Legionovii było w zeszłym roku w kadrze i wyszło jedno wielkie G.
I tak bedzie, jesli młode zawodniczki wprowadza sie na siłę, a nie za faktyczne umiejetności. przy czym na dodatek robi to sie hurtowo, jakby tzw "odmłodzenie" miało polegac na wystawieniu reoprezentacji, gdzie maksimum wieku zawodniczki jest ustalone na np. 22 lata... bzdura totalna!
sharkinator pisze: Makoś już dawno powinien zostać wywalony na zbity pysk. Swoje szanse miał i je stracił.
Dawno juz to pisałem że zmiany powinna zapoczątkowac wymiana selekcjonera , oraz wyraziłem swoje wątpliwości -dlaczego tak sie dzieje, ze jeszcze Makowski jest na tym stanowisku- kilka postów powyżej
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Też myślałem, że tamten sezon to niewypał, ale te 3 dziewczyny z Legionovii jak na swój wiek grają bardzo dobrze- ten sezon w kadrze dużo im dał. Przecież one mają 18-20 lat, więc nie przesadzamy z oczekiwaniami? Smarzek ma po 40-60% w ataku praktycznie w każdym meczu, czy można oczekiwać czegoś więcej po 18-latce?

Kwestia tego, czy to tych młodych dołączą doświadczone. Sama młodzież dopiero ma obowiązek ciągnąć kadrę za kilka lat- to jest kwestia MŚ 2018 i Tokio 2020 bardziej niż Rio.

Sama Werblińska, mówi że chciałaby grać, ale nie w GP II czy z Grecją i Hiszpanią, tylko o medale. Mam nadzieję, że to znak że na ME się pojawi, jak będzie mogła. A ten telefon od Niemczyka... to tylko dobrze o nim świadczy, widać że mu zależy i nawet potrafi się przyznać do błędu. A Makowski? Ja go na żadnym meczu nie widziałem, może w obecnej sytuacji PZPS on nawet nie wie czy będzie dalej trenerem...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Też myślałem, że tamten sezon to niewypał, ale te 3 dziewczyny z Legionovii jak na swój wiek grają bardzo dobrze- ten sezon w kadrze dużo im dał. Przecież one mają 18-20 lat, więc nie przesadzamy z oczekiwaniami? Smarzek ma po 40-60% w ataku praktycznie w każdym meczu, czy można oczekiwać czegoś więcej po 18-latce?
SevenUP wytłumacz mi prosze czym tak cie zachwyca Wójcik? Jako nominalna przyjmujaca z przyjęciem poniżej 15%??? Juz Paszek ma prawie dwa razy lepsze,która z kolei jest zdecydowanie słabsza w ataku! Kompletnie nie rozumiem Twojego zachwytu!

Odnośnie Malwiny, to juz dawno było wiadome że ma papiery na granie, i akurat nie jest to zasługa ostatniego sezonu. A skoro juz poruszyłeś ten temat, to akurat jej to ten sezon (w kadrze seniorek) raczej zaszkodził, a na pewno nie pomógł, gdyż kontuzja nie była dziełem przypadku, tylko nadmiernej eksplatacji młodego organizmu. A z tego co wiem, to juz na wstępnych badaniach po przyjeździe na zgrupowanie kadry było wiadomo, że bez zabiegu sie nie obejdzie. Przy takich obciążeniach meczowych jakie miała? Koń by sie poddał! Zresztą zadam Ci pytanie- jak sadzisz w ilu meczach (liga, kadry) grała Malwina w sezonie 13/14? [Kurek kilka lat temu po rozegraniu coś 50 spotkań w sezonie stwierdził że jest mocno zmeczony, a w statystykach wychdziło że rozegrał chyba najwiecej spotkań ze wszystkich siatkarzy, nie pamietam czy nie na świecie]. Dla podpowiedzi podaję gdzie grała: Reprezentacja Kadetek, Juniorek, Seniorek, 1 Liga SMS, Juniorki MOS (od finałów Mazowsza). Ustalmy że liczymy od ME Kadetek , które zaliczamy do sezonu 12/13. Miłej zabawy
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: krzysiu »

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Teczka Tymińskiego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”