Reprezentacja Kadetów 2015

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Noworoczny »

Turcy by nigdy nic nie ugrali w imprezach młodzieżowych, gdyby był tam challenge.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: sb.slav »

W pierwszym secie lanie. Tak utalentowani ci kadeci, że robią na luzie finał, czy to nieoczekiwany wyskok? Pytanie do znawców.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Artek1967 »

ależ ci Niemce graja, zagrywka kondoniarska, i juz trzecia w końcówce seta w siatke....

dzizas... 25:25 i kolejna w siatke walą.... chyba nie chca tego wygrać
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

sb.slav pisze:W pierwszym secie lanie. Tak utalentowani ci kadeci, że robią na luzie finał, czy to nieoczekiwany wyskok? Pytanie do znawców.
Nie zebym byla znawca.
Od poczatku watku pisano, ze to nasz najlepszy rocznik od dawien dawien dawna. Nie ma wielu slabych ogniw, maja wszystkie elementy. Nastepny taki nie trafi sie szybko. Wystarczy spojrzec na pozycje w ILidze, gdzie dochodzilo wprawdzie 2 juniorow ale…
Najnizszy Droszynski mial chyba w meczu z Francja druga ilosc blokow.

A ze dodatkowo innym nie trafil sie taki (jak Rosjanom 2lata temu).
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Lucarelli »

sb.slav pisze:W pierwszym secie lanie. Tak utalentowani ci kadeci, że robią na luzie finał, czy to nieoczekiwany wyskok? Pytanie do znawców.
Podobno najlepszy rocznik od 83 roku
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Lucarelli »

kanimo pisze:
sb.slav pisze:W pierwszym secie lanie. Tak utalentowani ci kadeci, że robią na luzie finał, czy to nieoczekiwany wyskok? Pytanie do znawców.
Nie zebym byla znawca.
Od poczatku watku pisano, ze to nasz najlepszy rocznik od dawien dawien dawna. Nie ma wielu slabych ogniw, maja wszystkie elementy. Nastepny taki nie trafi sie szybko. Wystarczy spojrzec na pozycje w ILidze, gdzie dochodzilo wprawdzie 2 juniorow ale…
Najnizszy Droszynski mial chyba w meczu z Francja druga ilosc blokow.

A ze dodatkowo innym nie trafil sie taki (jak Rosjanom 2lata temu).
Tak z ciekawości, jakbyś miała porównać tamtą rosyjską drużynę z naszą obecną, to, która twoim zdaniem mocniejsza?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: sb.slav »

Z tamtego składu gra obecnie w Superlidze Wołkow(przyjmujący) i Własow(środkowy) obaj w Nowym-Urengoju, Pankow(rozegranie) w Dynamo Moskwa, Polirtajew(atak) w Zenicie. Chyba nikogo nie pominąłem. Z naszego vice-mistrzowskiego składu trafili do najwyższej klasy Szalpuk, Śliwka, Bućko, Janusz, Gryc, Lemański, Piechocki, Popiwczak, Szymura i nie wiem kto jeszcze.

Tamci Rosjanie w tej chwili to są zmiennicy, bo jak tu wygryźć Michałowa, albo Grankina? Albo zadaniowi. Wyróżniali się przede wszystkim Pankow i Politajew. U nas młodzi z tamtego składu są podstawowymi zawodnikami PlusLigowych zespołów.

Można się chyba pokusić o stwierdzenie, że obecni kadeci są jeszcze mocniejsi jako drużyna, tak jak @Kanimo twierdzi, więc porównując z ekipą rosyjską gdzie było tak naprawdę dwóch liderów to nasi powinni być górą.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

Janusz to nie ten rocznik, zamiast niego był Bieńkowski
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: adamr »

Mysle,ze to sa trudne porownania.Dla mnie nie do konca byl wykorzystany potencjal rocznika 95(baza Spala) a i tamci kadeci do finalu ograli wszystkich po 3-0 w ME, a Rosjanie byli bardzo mocni( 3 kadetow zdobylo MS Juniorow! do tego MVP i najlepszy rozgrywajacy) to sie raczej wczesniej nie zdarzało. Rocznik 97 moze troche lepiej wyglada jako druzyna bo ogral sie w I lidze, ale Lemanski,Sliwka,Szalpuk,Piechocki jednostkowo umiejetnosci i potencjal ogromny.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Trudno porownywac. W stosunku do rocznika 95 umiejetnosci rowniej rozlozone. Lepsze przyjecie i serwis stabilniejszy.

Rosjanie to byla dla mnie druzyna 2 graczy. Ci dwaj grali na takim poziomie, ze inni mi sie nie utrwalili.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:Rosjanie to byla dla mnie druzyna 2 graczy. Ci dwaj grali na takim poziomie, ze inni mi sie nie utrwalili.
Przecież Wołkow grał na MEJ na 60% skuteczności ataku jako przyjmujący. Własow już dostał powołanie do seniorskiej reprezentacji Rosji na LŚ. Nie przypominam sobie takiego zespołu młodzieżowego jak Rosjanie i nie sądzę, żebym prędko zobaczył. Przecież Pankow i Polietajew jako kadeci byli najlepszymi graczami MŚJ...

Ale nasi kadeci to faktycznie najlepszy rocznik od 83, ale może jestem nieobiektywny. Popatrzcie na fakt, że Kochanowski, Droszyński i Fornal kończy finał MEJ jako 17-latkowie w szóstce. Gdy rocznik 95-96 byli kadetami, to w reprezentacji juniorów, przy tym samym trenerze, grał tylko Piechocki, i to w naszej najgorszej młodzieżowej drużynie od lat. A tu dochodzi jeszcze Kwolek, Masłowski i Ziobrowski. Tu nawet nie ma co porównywać.
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

W półfinale z Turcją... jeśli obejdzie się bez pomocy sędziów powinno pójść na spokojnie....
Pierwszy półfinał o 16, drugi o 18.30
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: majka86 »

a jak jest u tych chłopców z przynależnością klubową? Wszyscy w Resovii i Skrze? :] :<
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

Zmień wątek.... hejterze tutaj mówimy o reprezentacji
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: bebe »

Kuba Kochanowski w Olsztynie
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: adamr »

Ale to jest takie porownywanie - Kochanowski byl w 6 ale Lemanskiego nie bylo w 12, Doroszynski byl a Komenda nie pojechal(a obecnie w I lidze On rozgrywal), Fornal w 6 a Szalpuk( po bardzo dobrym sezonie +L ) nie obecny - to byli sportowo czy losowo ?
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

StanLee pisze:
kanimo pisze:Rosjanie to byla dla mnie druzyna 2 graczy. Ci dwaj grali na takim poziomie, ze inni mi sie nie utrwalili.
Przecież Wołkow grał na MEJ na 60% skuteczności ataku jako przyjmujący. Własow już dostał powołanie do seniorskiej reprezentacji Rosji na LŚ. Nie przypominam sobie takiego zespołu młodzieżowego jak Rosjanie i nie sądzę, żebym prędko zobaczył. Przecież Pankow i Polietajew jako kadeci byli najlepszymi graczami MŚJ...
.
Moze i wszyscy byli swietni.
Mnie w oczach do dzis stoi glownie rozegranie Pankowa. Ogladalam z takim zachwytem, ze niewiele widzialam poza tym, no moze Politajewa. Dodatkowo zazdrosc mnie zzerala, ze u nas takiego grajka na sypie nie widac.
Tak juz mam, ze jak ogladam nieznanych graczy to zdarza mi sie zawiescic oko na jednym z nich. Zeby ocenic calosc czasem wrzucam z odtworzenia a czasem... mi sie nie chce. Dlatego napisalam "dla mnie".

Co do porownania rocznikow. Jakkolwiek bys Adamr nie zestawil przyjecia w obrebie: Sliwka, Szymura, Szalpuk, Fornal+Piechocki to jest ono gorsze niz z obecnej podstawowej 6ki. Podobnie co do serwisu. Przy parze Sliwka/Szymura to i atak z lewego wydaje sie porownywalny jesli nie slabszy. Srodkowi jako para tez wydaja mi sie lepsi obecni. Badura troche drewniany;
O Lemanskim ciezko mowic bo go nie bylo. Ale wydaje mi sie, ze on sie bardzo poprawil w tym roku, glownie koordynacyjnie.
Ponadto warto porownywac kadetow z kadetami a nie ze Sliwka czy Szymura dzisiejszymi.

Moze i 95 mial wieksze indywidualnosci ale 97 prezentuje wyrownany poziom we wszystkich elementach. Sypacz tez nizszy ale wydaje sie ciekawszy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

adamr pisze:Ale to jest takie porownywanie - Kochanowski byl w 6 ale Lemanskiego nie bylo w 12, Doroszynski byl a Komenda nie pojechal(a obecnie w I lidze On rozgrywal), Fornal w 6 a Szalpuk( po bardzo dobrym sezonie +L ) nie obecny - to byli sportowo czy losowo ?
Tu nie chodzi o to.

Żeby jako kadet grać nawet jako uzupełnienie szóstki w bardzo mocnej drużynie juniorów - to po prostu trzeba być kozakiem. Rok-dwa dla tak młodych graczy? Wiadomo. Popatrzcie na cztery ostatnie finały MEJ. Ngapeth (MVP), Bułgar Weliczkow (zagrał dwa sety w tamtym turnieju), hiszpański rozgrywający który w ogóle nie pojawiał się na boisku, jego kolega skrzydłowy-zmiennik i ... Droszyński, Fornal oraz Kochanowski. Z jednym nasza gra wyglądała dużo lepiej jak z Bieńkowskim, drugi dostał nagrodę najlepszego przyjmującego. Oczywiście, pomógł im Nawrocki, i fakt, że u nas częściej przenosi się graczy z rocznika do rocznika aniżeli np. u Francuzów czy Niemców, no i kontuzje Lemańskiego i Szalpuka, tyle, że nie zmienia to faktu jak oni prezentowali się na tych MEJ... A przecież jako uzupełnienie kadry juniorów spokojnie mogliby grać i Kwolek, i Masłowski, a najlepszym graczem na razie w Turcji jest Ziobrowski, chwalony jest Woch, Domagała. Nie wiem czy wygrają tutaj, nie wiem co będzie z Kwolka skoro Jarosz był MVP ME kadetów - różnie może się ułożyć, po prostu na dziś wyglądają imponująco, zresztą wyniki tutaj mają niewielkie znaczenie. Kiedy ostatnio mieliśmy tak dobrych technicznie młodzieżowców? Fornal dwa lata młodszy od Śliwki i Szymury przyjmował dużo lepiej od nich...
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Podobnie Domagala-to rocznik 98, niedawno przestawiony z przyjecia. Bardzo ladnie ustawiony serwis . Kocur.

Technicznie i jesli chodzi o dojrzalosc taktyczna ta druzyna jest rewelacyjna. Psychicznie tez wydaja sie mocni.

Co z nimi bedzie-rzeczywistosc moze byc rozna, ale na podstawie tego co ogladamy (lub raczej nie oglamy) mozna pomarzyc o super grajkach.
Na jakich pozycjach zagraja, jak sie odnajda w pluslidze, jak poradzi sobie Kwolek nie bedacy wielkoludem, czy Kochanowski zostanie na srodku…?
Odpowiedz da czas, a pogdybac chwilowo nie mozna nawet w temacie" przyszlosc kadry" ;)


Wiecie czy przeprowadzka juz dzisiaj i czy zdaza raz potrenowac na hali, na ktorej Turcy tluka od dawna?
Niby przegrana z Turcja by mnie zdziwila, ale to jest sport, w dodatku mecz z gospodarzem.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: adamr »

Nie wiem na jakiej podstawie Fornala uwazasz za lepszego przyjmujacego od np Sliwki w calych MEJ przyjal "az" 38 zagrywek ( 3 bledy, 6 neg) , a obecne statystyki ME sa chyba oderwane od rzeczywistości- wszystkie druzyny w naszej grupie maja super przyjecie :-) , chyba ze tak slabo wszyscy zagrywaja. Zreszto kazdy moze miec swoje zdanie, i "swoich" graczy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

Śliwka przyjmuje nieźle, Fornal przyjmuje co najmniej dobrze.

Na pewno potrenują przed sobotnim meczem.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Na podstawie ogladania obu graczy przez pewien okres czasu.
Na podstawie oceny gry calej druzyny w przyjeciu przez jakis okres czasu.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: FLPman »

waldek 28 pisze:W półfinale z Turcją... jeśli obejdzie się bez pomocy sędziów powinno pójść na spokojnie....
Pierwszy półfinał o 16, drugi o 18.30
Raczej nie...
Programme for Saturday, April 11 - All starting times are local (CEST+1)

Semifinals 1-4
Italy vs. Germany (12.00)
Poland vs. Turkey (14.30)
http://www.cev.lu/Competition-Area/Comp ... d=1/1/1900

Czyli 11:00 i 13:30 naszego czasu...
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: old pallavol »

Dobre sobie. Gra z Droszyńskim wyglądała lepiej niż z Bieńkowskim :D Ćzłowieku zejdź na ziemię. To Bieńkowski rozegrał kolejne zresztą bardzo dobre zawody w ME juniorów a Droszynski miał niezle zmiany. Fornal jak dostał nagrodę najlepszego przyjmującego był mocno zdziwiony. I nie dlatego że źle gral ale znalazło by się kilku zawodników co grali lepiej od niego. Dlatego statystyki nie oddają często tego co dzieje się na boisku. Śliwka z Szymurą i Piechockim trzymali całe przyjęcie. Do juniora na przyjęciu widzę aktualnie : Szalpuk, Śliwka, Depowski, Szymura, Fornal...a na ataku np. Goss, Bućko
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Kamil92 »

old pallavol pisze:Dobre sobie. Gra z Droszyńskim wyglądała lepiej niż z Bieńkowskim :D Ćzłowieku zejdź na ziemię. To Bieńkowski rozegrał kolejne zresztą bardzo dobre zawody w ME juniorów a Droszynski miał niezle zmiany.
Z tego co pamiętam to Bieńkowski grał tylko dlatego, że w pierwszym meczu mistrzostw kontuzji doznał Gryc, który był zgrany z Droszyńskim i automatycznie po wejściu na boisko Bućki, razem z nim wszedł właśnie Bieńkowski.
Ogólnie para Droszyński - Gryc miała być tą docelową na te mistrzostwa i śmiem twierdzić, że jeśli zagraliby je całe razem, aż do finału i przed turniejem kontuzji nie doznałby Szalpuk to mielibyśmy duże szanse na powalczenie z Rosją w finale.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Sluchajcie, to naprawde trudno porownac. I porownujecie juniorow z ME z kadetami. A talentomierza jeszcze nie wynaleziono.
Ja uwazam, ze w 95 byly 3 wybitne indywidualnosci: Sliwka, Szalpuk i Gryc (96r) i paru niezlych plus paru troche bez wyrazu grajkow.
Ta obecna grupa (97) jest bardziej wyrownana. Zarowno jako druzyna bez slabych punktow, jak i we wszystkich elementach siatkarskich. Dla mnie porownywalnie 95 mial sporo slabsze przyjecie i serwis.

Co do rozwoju to to troche nieprzewidywalne. Mnie jako sypacz podoba sie bardziej Droszynski ale moze niski wzrost lub cos innego przeszkodza mu byc swietnym w doroslej siatkowce. Bienkowski ma szybkie odbicie, gra dokladnia. Jego rozegranie wydawalo mi sie dosyc schematyczne ale moze dojrzal, wejscia mial nienajgorsze w PW. Komenda mial okres strasznie niechlujnej gry z masa baboli, najwyrazniej z tego wyszedl.
Podobnie z Kochanowslim-rewelacyjna motoryka, o wiele lepsza niz Lemanskiego w jego wieku nie mowiac o Zwiechu czy Badurze.
Ale Lemanski rosl wtedy, teraz sie bardzo poprawil, to po prostu inny typ gracza a Kubie centymetrow moze zabraknac i za pare lat moze byc i od Badury slabszy.
Gryc to wielki talent ale czy kontuzja plus ewentualne przestawianie nie zepsuja mu kariery?

Ja jako druzyne bardziej cenie obecna ekipe. A ze i u Rosjan nie trafil sie taki mocny rocznik to licze na zloto.

I nie warto tych chlopcow przeciwstawiac, w przyszlosci moga grac razem.
A my zamiast sie klocic, powinnismy sie cieszyc z 2 pod rzad medalowych rocznikow.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

old pallavol pisze:Dobre sobie. Gra z Droszyńskim wyglądała lepiej niż z Bieńkowskim :D Ćzłowieku zejdź na ziemię. To Bieńkowski rozegrał kolejne zresztą bardzo dobre zawody w ME juniorów a Droszynski miał niezle zmiany.
Kto zaczął turniej w szóstce? Jak wyglądała gra Bieńkowskiego z Francją i Rosją, a jak Droszyńskiego? Dlaczego narzekaliśmy na przyjęcie pary Szymura-Śliwka?
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: old pallavol »

D Kamil92:. mam rozumieć że Droszyński nie potrafił grać z Bućko a Bieńkowski z Grycem? Chyba trochę przesadzasz. Zresztą czas pokaże co będzie z naszych różnych młodych zawodników. Tak jak napisała Kanimo to pewnie wielu z chłopców z 95 i 97 spotka się kiedyś w Reprezentacji seniorów. A na dzisiaj trzymajmy kciuki za naszych kadetów aby byli w Finale ME i zdobyli ZŁOTO :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

A to Nawrocki jest pierwszym trenerem w historii siatkówki, który w ten sposób rotował na pozycjach 1-4?
Mike1337
Posty: 184
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 18:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Mike1337 »

Mam takie pytanko, czy ktoś może śledzi karierę Sławomira Buscha? Ciekaw jestem bo to chłopak z mojego miasta, rocznik bodajże 97, i był w szerokiej kadrze Kadetów na te ME. Ewentualnie porównać go do reszty chłopaków z kadry.
p.s z tego co wiem gra jako przyjmujący. Teraz gra chyba w SMS'ie na wypożyczeniu z Resovii
EDIT: Jednak jest rocznik 98
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”