Reprezentacja Kadetów 2015

waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

Witam,
Na forum niestety niewiele informacji o naszych obecnych kadetach a już w Styczniu kwalifikacje do ME 2015.
Z tego co czytam i obserwuje w internecie jest to teoretycznie mocny rocznik, z kilkoma świetnie zapowiadającymi się zawodnikami. Na rozegraniu bardzo dobry Droszyński, na przyjęciu również dobrzy Kwolek(szkoda że ma kilka cm więcej) i Fornal Tomek, na ataku jest Ziobrowski, nie wiem co z Lipińskim, niby ta sama klasa ale jednak rocznik 96. więc chyba już junior.
Jest Damian Domagała, który też zapowiada się dobrze, no i Kuba Kochanowski niestety na środku...
Także reprezentacja wydaje się być mocna, wygrali dwa razy z Rosjanami, przegrali z Czechami 0-3 a rewanżu wygrali 3-0.
Jeśli macie informacje o zawodnikach wynikach piszcie bo straszna cisza...
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

Skład z ostatniego springu z Czechami:
Polska: Droszyński, Ziobrowski, Kochanowski, Piwowarczyk, Tomasz Fornal, Kwolek, Masłowski (l) oraz Kozub, Moniak, Huber.

A tutaj składy z ostanich sparingów z Rosją:
Polska - Rosja 3:2 (25:20, 25:14, 23:25, 19:25, 15:13),
Polska (trener Sebastian Pawlik): Droszyński, Ziobrowski, Woch, Niemiec, Kwolek, Domagała, Masłowski (libero) oraz Kozub, Gruszczyński.

Polska - Rosja 3:0 (25:14, 25:17, 25:13), set dodatkowy 19:25
Polska (trener Sebastian Pawlik): Ziobrowski, Droszyński, Fornal, Kwolek, Kochanowski, Woch, Masłowski (libero) oraz Kozub, Domagała, Szymański, Gruszczyński, Piwowarczyk, Niemiec, Moniak.
Matius

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Matius »

Na pzps.pl jest że w rewanżu z Czechami wygrali 3:2, nie 3:0.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2014, o 14:11 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

Tak, masz racje źle napisałem.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

O widze, ze ktos ma obserwacje podobne do moich jesli chodzi o Damiana i Kube (niestety na przyjeciu;) ).

Wlasnie jak z atakujacym-Lipinski moim zdaniem junior. Jak grali ci z kadeta- Ziobrowski i Moniak?
Czy jakos byli probowani Stysiak i Kowalczyk z mlodszego rocznika. Czy gdzies w klubach znajdzie sie jakis fajny atakujacy? Bo jak na razie to czysta Spala. Ta pozycja wydaje sie najslabsza.

I libero chyba Maslowski, choc widze, ze inni byli sprawdzani.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Murilo0 »

Może ktoś coś napisać o Huberze?
All work and no play makes Jack a dull boy...
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

I ciekawe co się stało z Łukaszem Ciesiółką, w tamtym sezonie grał dużo więcej...
Widzę że w Spale pojawił się nowy uczeń Oniksz (210cm) niestety nie piszą ani pozycji ani klubu z jakiego przyszedł...
Widział ktoś w akcji również Stysiak Tomasza? (208cm, atakujący
kibic1998
Posty: 27
Rejestracja: 3 gru 2014, o 16:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kibic1998 »

Stysiak jest z rocznika 1999 ,więc ma jeszcze czas, dobrze że powoli próbowany bo ma warunki ale skacze na gazetę jak się rozwinie siłowo poprawi koordynację i nabierze pewności za rok przy tych parametrach powinien być kilerem.
Kowalczyk nic nie można powiedzieć nie zagrał jeszcze w żadnym meczu ligowym ani sparingu.
Dziwne ,że żaden z przekwalifikowanych przyjmujących w kadrze na rozegraniu potencjalnie z najlepszymi warunkami fizycznymi, ani razu nie dostał szansy pokazania się na tej pozycji.Ktoś napisał ,że Stelmach archaiczny i niedokładny ale ma 2 z przodu we wzroście a niedokładność jak nie gra to nie wyeliminuje ale napewno nie ma dziury w bloku , drugi Rybicki czarna dziura nikt nic nie wie 195 wzrostu (teoretycznie idealny na rozegranie) 355 zasięg (dane ze strony) chyba najwyżej łapiący rozgrywający w Polsce, MVP OOM 2014 jako przyjmujący, zagrał jeden set na ataku z Czechami w pierwszym meczu,przyjęty do szkoły z drugim wynikiem podobno bardzo szybki,gra w drugiej lidze głównie na rozegraniu choć próbowany też na ataku.
Oniksz środkowy z Wołomina przyjęty do szkoły w tym roku w wolne miejsce po odejściu chyba Gulaka do azs Olsztyn ciężko coś powiedzieć nie zagrał z chłopakami ani razu ,wielki 210.
Ciesiółka wchodzi głównie z kwadratu chyba rzeczywiście zbyt mało grania.
Huber podobno fajny chłopak czas pokaże jak się rozwinie próbowany w drugiej lidze na środku.
Moniak chyba jedyny leworęczny w Spale przyjęty do drugiej klasy w tym roku na atak, chyba rok za późno.
Masłowski, Kwolek historia jak wyżej na pewno pierwsza szóstka
Droszyński, Ziobrowski,Kochanowski , Fornal , nie ma co dyskutować pierwsza szóstka
Piwowarczyk, Woch, Niemiec środkowi na pewno 14 jeden z nich w szóstce decyzja trenera.
Kozub jedyny z poza SMS rozgrywający z Rzeszowa teoretycznie 188 cm ja bym dał max 185 cm, drugi rozgrywający choć osobiście jako drugiego widział bym któregoś ze Spały lepsze warunki bardziej perspektywiczni siedzą razem w lesie już drugi rok znają się jak łyse konie.
Domagała rocznik 1998 ,młody wilk dobre geny ,przyjmujący gra trochę w drugiej trochę w pierwszej lidze czas pokaże.
Chyba wszystko w temacie
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Murilo0 »

Czy ja dobrze zrozumiałem, Stysiak rocznik 1999 (15 lat) i 208 cm wzrostu? :o Toż on może jeszcze urosnąć do 220 cm
All work and no play makes Jack a dull boy...
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Mnie sie wydawalo, ze na meczyku, ktory dostalam ze Spaly 2 gral Swierczynski na rozegraniu ale moze imi sie tylko wydawalo.
W kazdym razie widac bylo, ze to nie jego pozycja i swiezo przesztawiony, kiepskawo bylo.
Po wejsciu Stalmacha (ktorego gre krytykowalam) i tak nastepowala poprawa. Dlatego grymasilam, ze w uzupelniajacym nie wzieli zadnego sypacza i przestawiaja przyjmujacych, zupelnie jakbysmy mieli nadmiare sypaczy.

Ja tak generalnie to na drugiego do repry kadeta widzialam w zeszlym roku Michalczyka, a ten wzial i przestal grac w siatkowke:(.
Stad moje pytanie o fajnych rozgrywajacych po klubach.

Co do Domagaly-serwis z wyskoku, bardzo powtarzalny i kierunkowy. Jak doda za pare lat wiecej sily…
Super na siatce i w ataku i bloku, srednio/niezle w obronie jeszcze troche slabiej w przyjeciu ale bez tragedii. Tyle z 1 meczu Spaly2. Pare wejsc w Spale1- bez konkluzji, wyraznie speszony (to na poczatku roku); Duuzo pracy nad poprawa przyjecia, brak kontuzji i bedzie bardzo dobrze Insz Allah ;)
kibic1998
Posty: 27
Rejestracja: 3 gru 2014, o 16:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kibic1998 »

Patrząc na kadrę kadeta i po części juniora należało by przede wszystkim przeanalizować (wszystko dostępne na stronie SMS)
1.kto po tno dostaje powołanie na kampy
2.kto jest w ostatecznych kadrach naborowych
3. kto jest na koniec przyjmowany do szkoły
4. jakie są kryteria naborowe (żeby nie było są zawsze dostępne i trzeba przyznać że z roku na rok podwyższane)
5.dlaczego tak się dzieje
rozwijając pkt 5
a.kluby wcale nie są chętne oddawać zawodników (rocznik 1999 podobno ma być wykupywany do sms) bo nie widzą w tym interesu(trener rozliczany jest z wyniku w klubie) i robią często chłopakom wodę z mózgu żeby nie szli opowiadając różne dyrdymały
b.trzeba mieć jak na tak młodych chłopaków mocny charakter i niezłe jaja żeby dać się zamknąć na trzy lata w lesie i poddać się katorżniczej pracy( nie wszyscy przyjęci kończą szkołę z różnych powodów kupowani do klubów, kontuzje,nie rozwijają się, nie chcą dalej ciężko pracować i uczyć się,nie prowadzą się po sportowemu ,nie wytrzymują)
c. różne dziwne układy ,układziki ,zależności itd itd a potem nagle nagle zawodnik znika i przestaje grać w siatkówkę ( widzimy co się dzieje na górze- walka o stołki- podejrzewam ,że na dole wcale nie jest lepiej.
Reasumując patrząc na to wszystko i na tych co mamy teraz w szkole oraz na wyniki to i tak jest to mistrzostwo świata
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: waldek 28 »

Czy wie ktoś co się dzieje z Bartkiem Lipińskim ze Spały?
Słyszałem że złapał jakąś kontuzje ale nie wiem co konkretnie mu jest i ile będzie jeszcze pauzował.
Wiem że to już junior, ale pisze tutaj.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

A co z Moniakiem i Ziobrowskim?
Podobno kontuzjowani i w turnieju kwalifikacyjnym zagraja Domagala i Rybicki na ataku.

Wygrana z Bialorusia mimo wszystko 3:0 :D
azsuwmtum
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2015, o 23:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: azsuwmtum »

Ppp
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, o 10:31 przez azsuwmtum, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Kamil92 »

Bardzo ciekawy rozkład ataku zaproponował Droszyński, na lewe skrzydło (uproszczając, że przyjmujący to tylko lewe skrzydło) posłał 43 piłki (efektywność całe 9% :D), na środek 31, a na prawe, do atakującego tylko 11.
Bardzo dobre przyjęcie Tomka Fornala.

Mam pytanie z innej beczki, kim gra teraz SMS Spała w pierwszej lidze, skoro podstawowy jej skład walczy o grę w ME?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: compact »

Podobno mecz ligowy został przełożony.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Kamil92 pisze:Bardzo ciekawy rozkład ataku zaproponował Droszyński, na lewe skrzydło (uproszczając, że przyjmujący to tylko lewe skrzydło) posłał 43 piłki (efektywność całe 9% :D), na środek 31, a na prawe, do atakującego tylko 11.
Bardzo dobre przyjęcie Tomka Fornala.

Mam pytanie z innej beczki, kim gra teraz SMS Spała w pierwszej lidze, skoro podstawowy jej skład walczy o grę w ME?
Coz, pewnie brak nominalnych atakujacych byl jedna z przyczyn. Domagala i tak niezle jak na nie swoja pozycje.
A ze na srodku ma 2 niezlych zawodnikow, z ktorymi jest zgrany i widac mial niezly odbior :).
Innymi slowy zaadoptowal sie do aktualnej sytuacji zespolu.
Cieszy dobry mecz Wocha, potwierdza ze ma potencjal.

PS Pech nas nie opuszcza. Uraz Wocha na poczatku meczu wygranego 3:0
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Pawel9221 »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... ach-europy

To jakiś algorytm jest ustawiania grup na rozgrywkach młodziezowych wśrod męzczyzn / chłopców ? Za kazdym razem jedna grupa bardzo silna a 2ga o wiele słabsza, niestety znalezlismy sie w tej 1 szej ale wydaje sie , że w tym roczniku każdy rywal w zasięgu :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

Spójrz kto organizuje i zobaczysz algorytm. Ale nie ma co przesadzać, bo np. Czesi to lepszy zespół od Serbii.

Wydaje mi się, że nasi kadeci będą głównymi faworytami. No ale zobaczymy.
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Zgoda pelna z kolegami. To nas powinni sie bac, byle tylko chlopcy nie utracili koncentracji i nie zlekcewazyli przeciwnikow.

Mam nadzieje, ze zaprocentuje ta wywalczona I liga. Dodatkowo awans trafil na dobre roczniki. Zespol gra bardzo dojrzale.

Sa jakies wiesci o kontuzjowanych ( Woch i obaj atakierzy)?

Mam nadzieje, ze jakies dwa zespoly zleja gospodarzy;). Z kazdej grupy wychodza dwie druzyny i graja na krzyz, reszta o miejsca 5-8. Chyba zeby cos nie podpasowalo Turkom i ulegnie zmianie w trakcie.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, o 20:39 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Pawel9221 »

To co , dziala to w ten sposób ze organizator idzie do CEV i wskazuje palcem z kim chce byc w grupie a z kim nie ? Bo inaczej nie potrafie sobie tego wyobrazic jak to sie dzieje , z tego co pamietam gdy organizowane byly u nas MEJ w 2012 zdaje sie , to byly jednak mniej wiecej wyrównane grupy
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Chal »

Mocniejsza grupa to słabsi rywale w półfinałach. A to na tym etapie jeden słabszy dzień może pozbawić szansy na złoto.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: StanLee »

Okaże się, jakbyśmy dostali Niemców i Czechów zamiast Serbów i Włochów, to grupy optycznie byłyby dosyć wyrównane, a tak naprawdę byłyby jeszcze bardziej jednostronne, więc nie ma też co tak oceniać. Dwa lata temu o medal grali Belgowie i Finowie, a Turcy nie zrobili czwórki przez ten śmieszny system punktowy, bo meczów wygrali więcej od kogoś tam.

Serbia przegrała w kwalifikacjach 2-3 z Czechami (a to kandydat do złota), i ma tego Mehicia, Rosjanie i Francuzi jak zwykle groźni, może być ciekawie.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Pawel9221 »

StanLee pisze:Okaże się, jakbyśmy dostali Niemców i Czechów zamiast Serbów i Włochów, to grupy optycznie byłyby dosyć wyrównane, a tak naprawdę byłyby jeszcze bardziej jednostronne, więc nie ma też co tak oceniać. Dwa lata temu o medal grali Belgowie i Finowie, a Turcy nie zrobili czwórki przez ten śmieszny system punktowy, bo meczów wygrali więcej od kogoś tam.

Serbia przegrała w kwalifikacjach 2-3 z Czechami (a to kandydat do złota), i ma tego Mehicia, Rosjanie i Francuzi jak zwykle groźni, może być ciekawie.
Włosi i Serbowie są tacy slabi w tym roczniku ?
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Trudno powiedziec. To w koncu kadet-malo danych i pewna zmiennosc.
Jednak Serbowie nie sa az tacy slabi, ulegli tylko pierwszym w swojej grupie Czechom 2:3, roznice w malych punktach nieduza.

Trudno tez powiedziec, czy Wlosi slabsi od Niemcow
Rosjanie, Francuzi i Niemcy wygrali swoje grupy bez straty seta, grajac po 3 mecze ale u siebie. Nasza grupa byla jako jedyna 3druzynowa
Bulgarzy oddali tylko seta, podobnie jak Wlosi. Ze zwyciezcow grup najslabsza wydaje sie byc Rumunia (najslabsza grupa).

Madrzejsi bedziemy w kwietniu;)
Ja tam wierze w naszych.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: Pawel9221 »

Kwolek po asie Winnika , do sędziego liniowego:" i co k..., bez reakcji, przerwa techniczna " Wydaję sie to takie skrzyżowanie mentalne ZB9 i Kubiego
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Kadra powolana. Bez wiekszych niespodzianek (no moze obecnosc Buscha czy Grzymaly i brak Kozuba)
Dla mnie niewiadome dotycza glownie 1atakujacego-Ziobrowski?
Domagala na ataku, Czy to czasowe, czy na dluzej?
Rybicki na sypie. Co myslicie o jego przestawieniu, jak sie rozwinal (gral cos ostatnio i jak w porownaniu z poczatkami?). Czy nie szkoda najwyzej lapiacego przyjmujacego? Jest chyba tym trzecim. Czy od Kozuba lepszy?
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Odswieze temat.
Niedlugo poczatek.
Kadra ustalona. Z nowinek-Domagala na ataku. Moje pytanie do tych co ogladali Spale na zywo-jak sie sprawdzal w ostatnim okresie , czy widac bylo postep?
Gruszczynski na przyjeciu? Ma wchodzic do drugiej linii? Przyjecie wydaje sie stabilne z Kwolkiem i Fornalem.
Spoza Spaly Kozub i Polczyk. Ten ostatni z Norwida chyba. Mozecie przyblizyc?

I podajcie prosze, namiary na jakiegos streama. Zaraz sprawdze czy na laoli cos anonsuja.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: FLPman »

kanimo pisze:Odswieze temat.
I podajcie prosze, namiary na jakiegos streama. Zaraz sprawdze czy na laoli cos anonsuja.
http://www.laola1.tv/en-int/calendar/0.html

Wygląda na to, że naszej grupy nie będą transmitować :x ...
kanimo

Re: Reprezentacja Kadetów 2015

Post autor: kanimo »

Niemcy transmituja wszystkie spotkania…swojej grupy.
No coz, bedzie transmisja od polfinalow, no i widac nie spodziewaja sie miejsca w czolowce bo rowniez transmisja walki o miejsca 5-8.

Bedziemy ogladac naszych od polfinalow :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”