Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Didek »

kanimo pisze:Masz racje co do …. strony. Co nie zmienia faktow. Generalnie sprawy raczej ida w kierunku wydluzenia karencji dla siatkarzy kubanskich. Dlatego mimo naciskow PZPS, skrocenie czasu dla Leona wydaje mi sie malo prawdopodobne.

Te sprawe odkladamy (najprawdopodobniej) na po IO.

Kasa nie zmieni wiele. Oplata za zmiane jest obowiazkow. A Kubanczycy pewnie wola miec siatkarzy niz kase. Wiesz-juz z wiekszej kasy rezygnowali w imie idei.
Tak. A centrala ma na celu dobro siatkówki. Federacja kubańska i tak nie będzie miała z Leona pożytku bo wiej nie zagra. A chyba lepiej mieć np. 200 wcześniej niż 100 później.
Najbardziej na grze w kadrze będzie zależeć Leonowi bo i on ma najwięcej do zyskania na tym. Menadżer ułatwi tylko załatwienie formalności w centrali. Na PZPS nie ma co liczyć, bo Papke jeszcze dobrych układów tam nie ma. Inni mają większe plecy.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

Didek pisze: A centrala ma na celu dobro siatkówki.
Obrazek

przepraszam, musiałam.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kibic_siatki »

Wyniki naszej kadry w tym roku są powyżej tego co można było oczekiwać po końcówce poprzedniego sezonu. Efekt końcowy mógłby być lepszy, gdyby inne wyniki lepiej się dla nas ułożyły. Wiedzieliśmy od początku, że pół drużyny z podstawowej 6 będzie wymienione: atakujący, przyjmujący i rozgrywający (wpuszczany na trudne okresy dla drużyny, a nie na dokończenie przegranego seta). Początek sezonu był obiecujący- rezerwowy przyjmujący wymienił Winiarskiego, rozwinął się 2 rezerwowy, tak że mieliśmy 3 przyjmujących na dobrym poziomie (najlepszy powoli wracał na końcówkę sezonu), pojawił się nowy atakujący, który całkiem dobrze się prezentował. Zabłysła gwiazda nowego środkowego, który świetnie wpasował się w zespół. Wszystko szło dobrze do meczu z Włochami na PŚ. Tu tkwi przyczyna naszego załamania- zagraliśmy bardzo zachowawczo: aby wygrać (wymęczyć 2 sety), a przeciwnik prezentował się znacznie lepiej niż na początku turnieju. Przyczyną było oczywiście wzmocnienie zespołu Juantoreną, który stanowił siłę pociągową zespołu razem z Zajcewem. Niewiele wcześniej przecież rozjechaliśmy Włochów w F6 LŚ wyrzucając ich z 4! Mamy słabą psychikę, jak przegrywamy wyrównany mecz z dobrym rywalem.
Na ME w grupie nie mieliśmy z kim przegrać, w 1/4 chyba zlekceważyliśmy rywala, którego wcześniej ograliśmy z małymi problemami, myśląc już o 1/2... Klasowa drużyna nie powinna przegrać z takim rywalem w istotnym spotkaniu.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: PJ_volleyball »

kibic_siatki pisze: Niewiele wcześniej przecież rozjechaliśmy Włochów w F6 LŚ wyrzucając ich z 4! Mamy słabą psychikę, jak przegrywamy wyrównany mecz z dobrym rywalem.
Z tego co pamiętam to trochę jednak męczyliśmy się z tymi Włochami w Final Six.
I nie wiem co ten przykład ma w ogóle pokazać. Przecież tam Włosi byli po tej słynnej aferze. Nie było Zajcewa (i oczywiście Juantoreny) i tak naprawdę ten zespół już za Berutto w ogień by nie poszedł.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: mmb »

Takie ciekawostki z tego sezonu:

http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/55 ... rc01=6a4c8
Mistrzowie świata najczęściej kończyli swoje mecze wynikiem 3:1. Zastanawiający może być fakt, że Polacy rozpoczynali od porażki w pierwszym secie aż 17 z 31 rozegranych spotkań.

31 meczów, 23 wygrane, 9 porażek
Procent zwycięstw: 74 proc (ogółem 73 procent)
Bilans setów: 79:48 (ogółem 154:90)
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: mmb »

Post pod postem, ale wątek odmienny.

Ola ostro z Fabianie:

http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/55 ... em-drzyzga
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: lipton »

Ostro? Raczej delikatnie. No i przede wszystkim rzeczowo, dobry artykuł. Oczywiście dla kibiców takich jak większość forumowiczów nic nowego się w nim nie znalazło, ale trzeba przyznać, że stanowimy niewielki procent zainteresowanych siatkówką. BTW, od jakiegoś czasu czytuję artykuły Pani Oli na Sportowych Faktach i trzeba przyznać, że daje radę :-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Jiroux »

Mogłaby się zdecydować czy Fabian winny, czy Stefan czy co. Bo chyba sama nie wie...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Marcy$ »

Jiroux pisze:Mogłaby się zdecydować czy Fabian winny, czy Stefan czy co. Bo chyba sama nie wie...
A ona jest sędzią czy dziennikarzem?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: timshel »

Jiroux pisze:Mogłaby się zdecydować czy Fabian winny, czy Stefan czy co. Bo chyba sama nie wie...
Chyba właśnie o to chodzi, żeby dziennikarz przedstawił problem/zagadnienie z kilku perspektyw i zostawił czytelnikowi pod rozwagę. Tekst jako asumpt do przemyśleń, a nie jednoznaczna ocena. Tym bardziej, że jak to zwykle bywa, przyczyn takiego, a nie innego stanu rzeczy należy upatrywać gdzieś pomiędzy. Wektor może się przechylać w jedną bądź drugą stronę, ale kwestia jest jednak dużo bardziej złożona i wątpię, że ktokolwiek zdecydowanie dźgnie palcem w Stefana, czy Fabię jako jedynego winowajcę.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Castard8 »

Szczerze? Egzaltowana żona aferzysty, która na meczach, podczas wywiadów i publikacji zachowuje się jak wszystkowiedząca święta krowa. W tym artykule nie napisała nic nowego, no ale fakt dla kogoś kto ogląda Polsat to faktycznie Pani Ola odkryła Amerykę tym artykułem.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: lipton »

Castard8 pisze:Szczerze? Egzaltowana żona aferzysty, która na meczach, podczas wywiadów i publikacji zachowuje się jak wszystkowiedząca święta krowa.
Nie znam Pani Oli ani "historii" jej rodziny, oceniłem tylko jej artykuły, które według mnie stoją na dość dobrym poziomie.
Castard8 pisze:W tym artykule nie napisała nic nowego, no ale fakt dla kogoś kto ogląda Polsat to faktycznie Pani Ola odkryła Amerykę tym artykułem.
Otóż to. Cudów nie ma się co spodziewać, bo jednak ogromna większość odbiorców zainteresowanych siatkówką reprezentuje taki właśnie poziom. Pozostała garstka i tak jest na tyle dobrze poinformowana, że podobne artykuły nie są jej raczej potrzebne.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: timshel »

Castard8 pisze:W tym artykule nie napisała nic nowego, no ale fakt dla kogoś kto ogląda Polsat to faktycznie Pani Ola odkryła Amerykę tym artykułem.
A czy ktoś twierdzi, że odkryła? Tak jak pisze Lipton, spora część artykułów to zebranie informacji, które pewnie większości tutaj obce nie są. Ja się odniosłam tylko do uwagi Jiroux dotyczącej braku obrania przez autorkę jakiegokolwiek stanowiska w omawianej sprawie. A co do tekstów pani Oli, jakoś specjalnie często nie czytam tego co wyszło spod jej ręki, ale mnie osobiście nie porywają.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: hubert »

Teksty Oli Piskorskiej to obraz polskiego dziennikarstwa siatkarskiego, czyli obraz nędzy i rozpaczy. Nie ma nikogo kto regularnie i na poziomie nawet średnim pisze o siatkówce. Przykład płynie z góry: jak w trakcie transmisji meczu Drzyzga otwarcie wali, że ten czy tamten to dla niego anonimowi gracze to coś tu jest nie tak.

Wracając do Drzyzgi / Antigi. Drzyzga musi coś odpuścić a i wtedy Antiga da mu więcej swobody. Drzyzga tytanem pracy nie jest a fizycznie wygląda wręcz jak informatyk. Jak do tego dochodzi chęć kierowania grą według własnego widzimisię to jest problem. Wziąłby się chłop do roboty, pokazał, że umie harować to i Antiga by inaczej do sprawy podchodził.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: woli »

Z łaski swojej nie obrażaj informatyków. Gruby informatyk to już stereotyp.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: madlark »

Fabian: Cieszę się że wróciłem do klubu, psychicznie odżyłem
http://www.polsatsport.pl/Film/Drzyzga- ... index.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: sb.slav »

madlark pisze:Fabian: Cieszę się że wróciłem do klubu, psychicznie odżyłem
To widać. Antiga jest po prostu złym trenerem, bez dorobku, bez doświadczenia w prowadzeniu zespołu bez strategii(granie na maksa w trzech turniejach???), bez doświadczenia w radzeniu sobie z charakterami zawodników.

Trzeba go zwolnić zanim zniszczy kadrę od środka. Są już pierwsze i nawet nieniepokojące symptomy, jest znacznie gorzej. Jest besztanie poszczególnych zawodników w mediach(Drzyzga) i obrona swoich pupilków(Konarski). To doprowadzi do podziałów w kadrze i jeszcze doczekamy się lojalki jak z Żygadłą - tyle że przeciwko Fabianowi.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: woli »

Myślałem, że to czysty sarkazm. Zobaczyłem jednak nick.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ciorny17 »

woli pisze:Myślałem, że to czysty sarkazm. Zobaczyłem jednak nick.
Mi nick rzucił się od razu bo na żółto-pomarańczowo jest. Przeczytałem pierwsze zdanie i na tym poprzestałem. Ale nic ważne, że można pocisnąć Antigę i teraz bidulka Resovia musi się męczyć z zajechanym Kurkiem, Drzyzgą i Nowakowskim, a Lotos ma krótką ławkę i nie ma kto Miki zastąpić, ot co.
Kłamca.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

czasami jak czytam te peany sb.slav to się po prostu uśmiecham pod nosem i przechodzę dalej, ale aż mnie coś bierze - weź mu chłopie postaw ołtarzyk w domu, zaproś gościa na kolację, może Ci przejdzie. Piszesz jakby Fabian był krystalicznie czysty i bez winy - to że nie jest, widać chociażby po jego "sportowej" budowie i sposobie poruszania się po boisku. W dalsze aspekty psychologiczne nie wnikam, bo ich nie znam. Proponuję zwolnić Antigę i zatrudnić szanownego moderatora na trenera, na pewno z Fabianem się dogada i będziemy mieć medala za medalem.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Wiewior953 »

W środę ma zostać ogłoszona kadra na kwalifikacje olimpijskie, które odbedą się w Berlinie. Ciekawi mnie co wymyślił Antiga i kogo tak naprawdę powołał. Czy do reprezentacji wrócą Wlazły i Zagumny? Czy zaryzykuje powołanie Winiara, który być może powróci do pełni formy? Wiadomo, że raczej Nowakowski nie będzie dostępny ale co z innymi środkowymi? Każdy lubi się pobawić w wytypowanie tej 22. Moim zdaniem powinno to wyglądać mniej więcej tak:
Rozegranie:
Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz- najlepsi rozgrywający innych kandydatów nie widzę, chociaż nie wiem czy Paweł zechce wrócić
Przyjęcie:
Mateusz Mika, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński, Wojciech Włodarczyk, Aleksander Śliwka- tutaj też sie toczy walka tylko o 4 przyjmującego, zobaczymy na kogo postawi trener myślę, że najbliżej 14 jest Artur. Pewną niespodzianką jest postawa Żalińskiego którego forma na początku zaskakuje.
Środek:
Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek- dwóch pewniaków Kłos i Bieniek reszta rywalizuje o miejsce w składzie. Dla mnie Wiśnie powinien sie znalezć nawet w pierwszej szóstce na ten turniej.
Atak:
Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Bołądz, Dawid Konarski- tutaj bez dyskusji jeżeli Mariusz zdecyduje się powrócić. Jeżeli jednak to nie nastąpi to pojedzie Konarski chociaż wolałbym Bołądzia
Libero:
Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Piotr Gacek- dla mnie pierwsza dwójka dobrze by sie uzupełniała ale ostatnio w kadrze był Gacek
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Joker »

Są jakieś przecieki dotyczące powołań?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: maciek77 »

Joker pisze:Są jakieś przecieki dotyczące powołań?
Taa. Za Nowakowskiego Ratajczak.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Skrzypek »

Wiewior953 pisze: Środek:
Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek- dwóch pewniaków Kłos i Bieniek reszta rywalizuje o miejsce w składzie. Dla mnie Wiśnie powinien sie znalezć nawet w pierwszej szóstce na ten turniej.
Jeśli chcemy mieć środkowego ze słabym blokiem, to owszem, można wkomponować Wiśniewskiego do pierwszej 6. Jednak pamiętajmy, my chcemy wygrać turniej w Berlinie...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Marcy$ »

Dokładnie. Środek powinien być Bieniek i Możdżonek - tylko boje się, że i tak Antiga będzie stawiać na Wronę.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Kamil92 »

Marcy$ pisze:Dokładnie. Środek powinien być Bieniek i Możdżonek - tylko boje się, że i tak Antiga będzie stawiać na Wronę.
Wrona gra dobrze od początku sezonu. Jeśli będzie trzymał poziom to nie widzę powodu dla którego miałoby go zabraknąć.
Podstawowa para to będzie zapewne Bieniek - Kłos, chociaż nie miałbym nic przeciwko Możdżonkowi w składzie.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

z tym, że zależy też na co stawiamy na tym środku. Kłos jest od Wrony, wg mnie ofkors, tylko trochę słabszy w bloku, za to jest dużo lepszy w ataku i tym samym bardziej absorbujący dla przeciwnika. Do tego sporo lepsza zagrywka i mniej drewniany w obronie. Co prawda Bieniek w ataku jest mocnym punktem, za to z tym blokiem słabiej, więc może w ramach równowagi Wrona właśnie byłby dobrym balansem? Ale nie upieram się. Myślę, że jakby Antiga nie wybrał, jakiejś ogromnej różnicy nie będzie. Obym nie musiała odszczekiwać 8-)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: madlark »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... l#MTstream
Prezydium musi zatwierdzić ten skład. :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Wiewior953 »

Skrzypek pisze:
Wiewior953 pisze: Środek:
Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek- dwóch pewniaków Kłos i Bieniek reszta rywalizuje o miejsce w składzie. Dla mnie Wiśnie powinien sie znalezć nawet w pierwszej szóstce na ten turniej.
Jeśli chcemy mieć środkowego ze słabym blokiem, to owszem, można wkomponować Wiśniewskiego do pierwszej 6. Jednak pamiętajmy, my chcemy wygrać turniej w Berlinie...
Masz racje blok nie jest jego najmocniejszą stroną ale czy jest w nim dużo słabszy od Wrony, Kłosa czy Bieńka? A może dużo dodać jeżeli chodzi o atak i zagrywkę.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: luck191 »

POLSKA SIATKÓWKA ‏@PolskaSiatkowka 23 min.23 minuty temu Warszawa, Mazowieckie
Ogłoszenie szerokich składów reprezentacji kobiet i mężczyzn na europejskie turnieje kwalifikacyjne do IO 2016 w czwartek.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”