Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: sb.slav »

Edyta pisze:
konserwatyzm w kwestii budowy zespołów narodowych w sporcie jest już na wymarciu, i niedobrze, jeśli zostaniemy w tyle.
Nawet nie wiem, jak skomentować tak nonsensowne zdanie. To jakaś nowa myśl szkoleniowa, czy taktyczna, bo zacofana jestem i nie słyszałam?
Nie pytam dlaczego uważasz, że jest nonsensowne, tak uważam, i tyle. Jest to pewna myśl, ale nie szkoleniowa, ani taktyczna, bo nie mam ze światem siatkówki wiele wspólnego, poza forum i chodzeniem na hale od czasu do czasu, tym bardziej ze światem profesjonalnej siatkówki. Kieruję się tutaj raczej obserwacjami tego, co jest widoczne w innych reprezentacjach i dyscyplinach. A trendy są takie, że naturalizowani zawodnicy ostatnio pojawiają się bardzo często, a i przed wiekiem zdarzało się, i nikt nie traktował tego jako zamachu na ideę reprezentacji, by wspomnieć tu o pewnym Niemcu z Reprezentacji w piłce nożnej, niestety nazwisko mi wyleciało, ale który występował i był traktowany tak samo, jak reszta reprezentantów, a przez kibiców kochany.

Nie widzę powodu, by usynowienie Leona wywołało jakąś tragedię. Juantorena jest przymierzany do reprezentacji Italii, czy ich reprezentacja będzie mniej włoska? Nie będzie, i tak samo Leon nie sprawi, że wyzbędziemy się jakiegoś narodowego pierwiastka z naszej reprezentacji. Wspomnę jeszcze o jednym aspekcie, mianowicie jeśli chcemy, by reprezentacja była całkowicie polska, to cały sztab szkoleniowy łącznie z głównym trenerem również musi być polski, gdyż w przypadku sukcesów zwycięża nie polska, ale obca, zagraniczna myśl szkoleniowa. Pod tym względem jestem nieubłagany, albo żadnych obcokrajowców w reprezentacji, albo obcy na jej czele i w składzie zawodników. Także Antiga won, Nawrocki na pierwszego.

@Idz co do Achrema to oczywiście, że czuję żal, że nie zagrał, ani nie zagra w reprezentacji, wiek jest przeciwko niemu, oraz kryminalista były prezes PZPS. Natomiast również wolę oglądać sukcesy Szalpuków, Kwolków, i Bednorzów, bo łatwiej mi się z nimi identyfikować, Leon nigdy chyba nie poczuje tej dumy, którą czuje Polak osiągający sukcesy dla swojej ojczyzny, ale to nie powód, by odbierać mu szansę stania się jej częścią.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

Wy naprawdę wierzycie, że Leonowi zależy na grze w polskiej kadrze, a nie na obywatelstwie UE (którego zdobycie taka deklaracja może ułatwić)? Niby po co mu to?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

A nie chciałbyś zagrać na Igrzyskach, jakbyś był takim Leonem?
Edyta

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Edyta »

sb.slav pisze: Juantorena jest przymierzany do reprezentacji Italii, czy ich reprezentacja będzie mniej włoska?
Przypadek Juantoreny jest zupełnie innym przypadkiem niż Leona. Jak można tego nie widzieć.
tak samo Leon nie sprawi, że wyzbędziemy się jakiegoś narodowego pierwiastka z naszej reprezentacji.
Skąd wiesz?
Wspomnę jeszcze o jednym aspekcie, mianowicie jeśli chcemy, by reprezentacja była całkowicie polska, to cały sztab szkoleniowy łącznie z głównym trenerem również musi być polski, gdyż w przypadku sukcesów zwycięża nie polska, ale obca, zagraniczna myśl szkoleniowa. Pod tym względem jestem nieubłagany, albo żadnych obcokrajowców w reprezentacji, albo obcy na jej czele i w składzie zawodników.
No, i jeszcze tylko polskie odżywki, tylko polskie ośrodki podczas przygotowań i polskie buty zamiast adidasów.
Leon nigdy chyba nie poczuje tej dumy, którą czuje Polak osiągający sukcesy dla swojej ojczyzny, ale to nie powód, by odbierać mu szansę stania się jej częścią
.
Właśnie to jest ten powód. Między innymi.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

StanLee pisze:A nie chciałbyś zagrać na Igrzyskach, jakbyś był takim Leonem?
Zagra w Tokio w barwach Kuby.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

I myślisz, że z niego taki politolog? :) Bo jak dla mnie całkiem naturalny jest schemat: jestem Leon i przez ostatnie 30 lat może było ze dwóch takich Leonów + Polska jest najlepsza na świecie + może być szansa żebym pograł dla tej Polski + powygrywałbym medale jakieś -> chcę (wstępnie) grać dla tej Polski. Nie wiem, może chodzi mu o paszport, nie znam typa. :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

Jak czytam przeróżne wywiady z Kubańczykami, to wszyscy bez wyjątku podkreślają, jak kochają ojczyznę i jak bardzo chcieliby wrócić do reprezentacji, co występ w innej kadrze zdaje się uniemożliwia. Patrząc na to, co się ostatnio dzieje na Kubie (w tym również w tamtejszej siatkówce), ja bym chyba jednak wolał poczekać, zwłaszcza mając dopiero 22 lata.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Baks
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2015, o 02:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Baks »

StanLee pisze:To nie możemy być lepsi od innych? Bo zaraz dojdziemy do wniosku, że jak inni biorą doping, to my też musimy, skrajny relatywizm który nie ma tutaj racji bytu. Zresztą, moje stanowisko jest takie, że gdyby np. Achrem nie wybierał sobie kadry, to ciężko byłoby z mojej perspektywy argumentować przeciw jego występom w kadrze. Tyle, że to nijak ma się do Leona, który nie ma nic wspólnego z Polską, albo skrajnie niewiele.
Wiara w to że w dzisiejszych czasach większość sportowców nie bierze dopingu... Bez pośpiechu,zacznijmy od tego że minimum w 2018 mógłby uzyskać obywatelstwo co chyba samo w sobie nie jest niczym zdrożnym.Jak później potoczy się sytuacja nie wiadomo,przede wszystkim zależy to od niego jak i trenera oraz zawodników reprezentacji.Jeśli przez te trzy lata nadal będzie chciał reprezentować nasz kraj to czemu za wszelką cenę mu to uniemożliwiać,nie chodzi o to że inni tak robią to my też musimy ja osobiście czuje się dumny że taki zawodnik chcę grać dla biało czerwonych barw.
To mój pierwszy post na forum(mam nadzieję że nie ostatni) także witam wszystkich!
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: krzysiu »

Sądzę,że jakby w szybszym tempie zaczęły się zmiany ,,myślenia" na Kubie to jednak Leon,Leal itd. wrócą tam do reprezentacji. A wiadomo,że teraz są próbowani do róznych krajów.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: figol »

Leon napewno się przyda kadrze czy teraz czy za kilka lat będzie to zapewne lider drużyny ale prawdziwym zmartwieniem jest pozycja atakujące chociaż Leon w formie i możemy w sumie grać na 2 libero bez atakującego Leon- Mika za te dwa lata i będzie miazga!
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Artek1967 »

figol pisze:Leon napewno się przyda kadrze czy teraz czy za kilka lat będzie to zapewne lider drużyny ale prawdziwym zmartwieniem jest pozycja atakujące chociaż Leon w formie i możemy w sumie grać na 2 libero bez atakującego Leon- Mika za te dwa lata i będzie miazga!
Spokojnie :) na atak ktoś sie trafi, moze Kurek, moze Bociek a może jakis młody.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Leon by u nas grał na ataku, i byłby najlepszym atakującym na świecie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: hubert »

Pytanie jak inni zawodnicy w kadrze podejdą do Leona. Jak nie będą go akceptować to będzie o wiele gorzej niż bez Leona.
Jakby faktycznie tak kochał Polskę i chciał zagrać na MŚ czy I/O w jej barwach to grałby w Plus Lidze, uczył się języka itp. Wtedy zupełnie inaczej byłby odbierany.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: krzysiu »

Powiedział,że jak mu się skończy kontrakt w Rosji to chętnie przyjedzie do Polski grać ,ale wiadomo,że nie za drobniaki . Ale skoro często podkreśla ten Rzeszów,że fajny i w ogóle.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Artek1967 »

Stąd wniosek, że nasza +L jest dobra do promocji, ale nie do zarobku. Niestety normalne prawo rynku. Grają u nas tylko ci zawodnicy (i te zawodniczki) którzy nie maja gwiazdorskich kontraktów.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: figol »

Temat Leona powraca jak bumerang po Lidze Mistrzów i nie można stracić takiego talentu, jeżeli chce grać dla naszej reprezentacji to niech gra jeśli tylko przepisy będą na to pozwalać skoro mieszka w naszym kraju, ma stąd narzeczoną z którą ponoć ma wziąć ślub to czego odbierać mu prawo do polskiego obywatelstwa i gry w drużynie narodowej ???
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Castard8 »

tego, że taki z niego Polak jak z koziej d... trąba !!!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: lucass90 »

Jeśli naprawdę będzie zależeć mu na grze w biało-czerwonych barwach i regularnie będzie stawiać się na zgrupowaniach (z czym u niektórych polskich polaków różnie bywa), to dlaczego nie?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Artek1967 »

Castard8 pisze:tego, że taki z niego Polak jak z koziej d... trąba !!!
Żyjemy w XXI wieku jesli nie zauwazyłeś. Czemu (komu?) to przeszkadza? Wychodzi z Ciebie totalna zaściankowość. Na całym świecie naturalizacja zawodników jest czymś naturalnym, Może w siatkówce nie jest to tak strasznie widoczne ale poogladaj sobie zawody np. lekkiej atletyki, to mocno sie zdziwisz jak moze wygladac np. Norweg lub Szwed.

Jak dla mnie strata zawodnika takiej klasy , który deklaruje chęć reprezentowania Polski, to czyste frajerstwo. Jesli polskich klubów nie stać na gaże dla niego, to niech gra tam gdzie chce i gdzie mu płacą, ale pozbywanie sie takiego talentu do reprezentacji to po prostu chore. Wolę mieć takiego rodaka niż jakiegoś kolejnego anonimowego skośnookiego (nie obrażając jednocześnie naszych zawodników w tenisie stołowym :D).
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

figol pisze:skoro mieszka w naszym kraju
A ja głupi myślałem, że w Kazaniu.
figol pisze:czego odbierać mu prawo do (...) gry w drużynie narodowej
Widzisz, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że sam sobie odpowiadasz w pytaniu. Drużyna narodowa.

"Zaściankowości" z litości pozwolę sobie nie skomentować.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Edyta »

Na całym świecie naturalizacja zawodników jest czymś naturalnym
Powszechnym, nie naturalnym. Nie myl jednego z drugim. Właśnie takie praktyki są chore. Co innego kiedy ktoś faktycznie przyjeżdża do obcego kraju i się asymiluje, a po latach zaczyna reprezentować nowy kraj, a co innego kiedy jego działania związane z nowym obywatelstwem są obliczone na akces do reprezentacji.

A zaściankowość owszem ma tu miejsce, ale wyraża się właśnie w takich praktykach danego kraju. Zamiast przygotowywać własnych sportowców do wyczynowego sportu na najwyższym poziomie, prościej jest kupić gotowy produkt. Tylko jaka chwała z tego dla kraju? Prędzej wstyd, że pokazujemy własną indolencję, posiłkując się obcym zaciągiem. Ani nie czuję dumy i satysfakcji, kiedy Chinki zdobywają medale dla Polski (a zdobywają w ogóle?), ani nie poczuję radości, jeśli Leon wygra nam coś znaczącego. Prędzej niesmak i konsternację. Co więcej, nie miejcie złudzeń, że on poczuje jakikolwiek sentyment w związku z tym. Ucieszy się po prostu z osobistego sukcesu. Śmieszy mnie to, że ludzie chcą sukcesu za wszelką, niezależnie kto im go zapewnia.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: betkrzys »

Leon w naszej kadrze, jak najbardziej jestem na tak.
Jakoś Maria Liktoras to Ukrainka i nikt nie płakał ze nie urodziła się w Polsce.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Maria Liktoras przed debiutem w kadrze sześć lat grała w Polsce. Ile lat w Polsce zagra Leon przed MŚ 18? Wcale nie uważam, że nie można ''pochodnie'' nabyć pewnej tożsamości narodowej, tyle, że w przypadku Leona to wcale nie będzie miało miejsca. Jesteś w stanie podać analogiczny przykład zawodnika, który pochodzi z drugiego końca świata, nie rozegrał w ''nowym'' kraju nawet jednego sezonu ligowego, nie zna innych zawodników, kibice w żaden sposób nie utożsamiają się z nim, a on reprezentuje ten kraj? Jak wspomnisz Katar to nie będzie to przypadkowe...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Artek1967 »

chal czepiasz sie detali, chwilowo mieszka w Kazaniu. Po przylocie z Kuby mieszkał w Rzeszowie, a figol uzył tylko skrótu myślowego. Odnośnie Twojej inteligencji przez grzeczność nie skomentuję :D

edyta jeśli coś jest powszechne to można to uznać za naturalne, a odnośnie "zaściankowości" to jesteś w kompletnym błedzie. Właśnie takie zachowania typu "polska tylko dla polaków" świadczą dokładnie o ciemnocie i zaściankowości. Nie twierdzę że przykład kadry szczypiornistów Kataru jest najlepszym przykładem otwartości na świat :), ale jeden czy dwóch zawodników na odpowiednim poziomie to nie widze przeciwskazań. Z drugiej strony Polska zawsze była krajem dość zamkniętym. W porównaniu do takiej Francji czy Wielkiej Brytanii to jesteśmy jakby enklawą/skansenem jedności jedno(?)- narodowej. Dlatego nie dziwi mnie Twój tok rozumowania z tego wynikający. Jesteśmy narodem cholernie dumnym, i czasami bardzo nam to przeszkadza w obiektywnym spojrzeniu na rzeczywistość dookoła. I proszę, nie wdawaj się w dalszą polemikę w tym temacie.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: figol »

Chal pisze:
figol pisze:skoro mieszka w naszym kraju
A ja głupi myślałem, że w Kazaniu.
figol pisze:czego odbierać mu prawo do (...) gry w drużynie narodowej
Widzisz, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że sam sobie odpowiadasz w pytaniu. Drużyna narodowa.

"Zaściankowości" z litości pozwolę sobie nie skomentować.
W Kazaniu pracuje co się z tym wiąże obecnie tam mieszka po sezonie klubowym czyli po pracy wraca do Polski. ( tłumacze łopatologiczne gdyż widocznie co niektórzy nie rozumieją że w dzisiejszych czasach czasami w związku z pracą, pracujemy np w Irlandii ale zameldowanie jesteśmy i na stałe mieszkamy np. w Lublinie )
Co do drugiej kwestii nie wiem dlaczego zawodnik który ma ożenić się z Polką nie może mieć prawa do obywatelstwa kraju swojej żony i reprezentowania go na arenie międzynarodowej ???
I jeszcze słówko wtrącę co do zaściankowości to tylko wspomnę że w naszej historii w czasach świetności to Rzeczypospolita była państwem wielonarodowym że dzisiejsze Anglię czy Francję mogą się uczyć, przykre jest to że zacni sąsiedzi zrobili z nas w zasadzie jeden naród obdzierając z wielokulturowości, która jednak widocznie niektórym by się przydała.
A najsmutniejsze jest to że piszę to człowiek o typowo prawicowych poglądach sic !
poznasz głupiego po czynach jego
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Ponawiam pytanie. #urodzonywszechpolak
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: azsiak88 »

Największym debilizmem w sporcie (oprócz piłki nożnej) jest to, że grając kiedyś w reprezentacji danego kraju można grać potem dla innego (z karencją, bez karencji). Od zmieniania barw są kluby a nie reprezentacje.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

Artek1967 pisze: Nie twierdzę że przykład kadry szczypiornistów Kataru jest najlepszym przykładem otwartości na świat :), ale jeden czy dwóch zawodników na odpowiednim poziomie to nie widze przeciwskazań.
taa, zacznie się od jednego, "bo Leon, Kosmita, najlepszy siatkarz świata" itd. A potem nagle jakiś super utalentowany rozgrywający stwierdzi, że chce grać dla Polski, bo jego reprezentacja Macedonii czy innej Tunezji na sukcesy nie ma szans, a żonę Polkę sobie znalazł (albo menedżer mu znalazł...). No to co wtedy powiemy? "Nie no, świetny zawodnik, a przecież Leonowi daliśmy szansę, czemu nie temu? To przecież nie cała reprezentacja tylko dwóch zawodników!" I tak kroczek po kroczku...
mnie osobiście ciężko będzie kibicować takiej reprezentacji. Wewnętrznie będzie jakieś rozdarcie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Baks
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2015, o 02:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Baks »

StanLee pisze:Ponawiam pytanie. #urodzonywszechpolak
Wyborca Ruchu Narodowego? Oczywiście jeśli wolno spytać.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Baks pisze:
StanLee pisze:Ponawiam pytanie. #urodzonywszechpolak
Wyborca Ruchu Narodowego? Oczywiście jeśli wolno spytać.
Broń Boże, po prostu wpisy nad moim komentarzem mnie zaintrygowały.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”