Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Kamil92 »

zwykly74 pisze:Dziwi mnie ta decyzja. Tym bardziej, że Kurek średnio sobie radził w finale Ligi Światowej, a Konarski nie jest w stanie go zastąpić tak jakbyśmy sobie tego życzyli.
Jarosz też nie. Robicie z Kuby zawodnika o nie wiadomo jakim potencjale, a prawda jest taka, że na poziom międzynarodowy on się po prostu nie nadaje.
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: zwykly74 »

Kamil92 pisze:
zwykly74 pisze:Dziwi mnie ta decyzja. Tym bardziej, że Kurek średnio sobie radził w finale Ligi Światowej, a Konarski nie jest w stanie go zastąpić tak jakbyśmy sobie tego życzyli.
Jarosz też nie. Robicie z Kuby zawodnika o nie wiadomo jakim potencjale, a prawda jest taka, że na poziom międzynarodowy on się po prostu nie nadaje.
Za to Konarski, Wrona i Włodarczyk nadają się idealnie :)
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: zwykly74 »

Poza tym Antiga woli na zgrupowaniu Szalpuka, który i tak na Puchar Świata nie pojedzie niż Jarosza, który mógłby się przydać.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Co za różnica czy będzie Jarosz czy Konarski?

Piszecie, że Kubie czasami wychodzi mecz. Okej, ale ile razy mu nie wychodzi?
Jak zagra słabo to placzecie. Jak nie ma go w kadrze też placzecie. I często jest to spowodowane niechęcią do Konarskiego.

Sam nie przepadam za Konarskim, ale jako zmiennik daje radę. Zwłaszcza jeżeli chodzi o te podwójne zmiany. Tak ogolnie to zagrywka jakas taka słabsza ostatnio u niego.


A co do Wrony to szkoda gadac.
Dobry ligowiec. Nic więcej.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kanimo »

Wiec po cholere Wrona? Jakies argumenty za?
Na blok wchodza Konarski i Mozdzon. Co robi Wrona, poza usmiechaniem sie?

Tez uwazam, ze Szalpuk na zgrupowaniu niekonieczny. Czy mu pomoze, czy zaszkodzi nie wiem. W rozwoju pewnie pomoze. A dlugofalowo? Obciazenia ma tam dotosowane dla 20 latka?
Argument, ze jego rowiesnicy odpoczywaja bo mieli mniej intensywny sezon ligowy to troche od… strony.

Osobiscie, moze po wlasnych doswiadczeniach, jestem zwolennikiem maksymy-wolniej jedziesz, dalej zajedziesz.
Dlatego Mika nie schodzacy z boiska, wyeksploatowany fizycznie Kurek z duzymi brakami technicznymi, eksploatowani Szalpuk, Sliwka czy Kochanowski mnie po prostu denerwuja.
I
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Noworoczny »

zwykly74 pisze:Dla niego jest miejsce, a dla Kuby Jarosza już nie.
Primo: nie wypada prosić Jarosza o podawanie piłek.
Secundo: Szalpuk poczuje atmosferę zgrupowania. Kiedyś mu się to przyda. Jaroszowi, jak widać, nieprędko.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Artek1967 »

PJ_volleyball pisze:Co za różnica czy będzie Jarosz czy Konarski?

Piszecie, że Kubie czasami wychodzi mecz. Okej, ale ile razy mu nie wychodzi?
Jak zagra słabo to placzecie. Jak nie ma go w kadrze też placzecie. I często jest to spowodowane niechęcią do Konarskiego.

Sam nie przepadam za Konarskim, ale jako zmiennik daje radę. Zwłaszcza jeżeli chodzi o te podwójne zmiany. Tak ogolnie to zagrywka jakas taka słabsza ostatnio u niego.


A co do Wrony to szkoda gadac.
Dobry ligowiec. Nic więcej.
1) a Konarskiemu kiedyś wyszedł??? nie kojarzę
2) jak daje radę? może raz czy dwa mu sie udało, a na kontre to juz zero wsparcia. Ta zaleta konarskiego na podwójna zmiane to bardziej ideologia niz fakt. Juz nie moge sie doczekac na Boćka- wtedy to bedzie ew. zmiana. Chyba że Szampon wróci :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kanimo »

Wlasnie wlasnie.
Wobec dowolania Boladzia pomyslalam ze Bociek moze juz trenuje.
Jak z nim?

Konarskiemu zaden mecz nie wyszedl, bo zadnego nie zagral w calosci. Jak mu wyjdzie to bedzie sie mozna licytowac, ktory lepszy-Jarosz czy Konar. Nie jestem fanka zadnego z tych zawodnikow ale tez uwazam ze to przerost ideologii z ta podwojna; jak sie da zablokowac to OK. Ale kontra i blok pedzacy na druga strone…. Myslicie, ze tylko my wiemy, ze Konarski to atakujacy od blokowania? Najgorsze, ze wie o tym sam Konarski :x .
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Wiec po cholere Wrona? Jakies argumenty za?
Na blok wchodza Konarski i Mozdzon. Co robi Wrona, poza usmiechaniem sie?
Każdy z nas ma jakiś kumpli, czy kumpele. A Wrona poza tym, że się posiada szeroki uśmiech uśmiech i jest sympatyczny, to podobnie jak Konar był kolegą selekcjonera z boiska.
Kamil92 pisze:
zwykly74 pisze:Dziwi mnie ta decyzja. Tym bardziej, że Kurek średnio sobie radził w finale Ligi Światowej, a Konarski nie jest w stanie go zastąpić tak jakbyśmy sobie tego życzyli.
Jarosz też nie. Robicie z Kuby zawodnika o nie wiadomo jakim potencjale, a prawda jest taka, że na poziom międzynarodowy on się po prostu nie nadaje.
PJ_volleyball pisze:Co za różnica czy będzie Jarosz czy Konarski?

Piszecie, że Kubie czasami wychodzi mecz. Okej, ale ile razy mu nie wychodzi?
.

A jak już wyjdzie,to masz, nikt potem jakoś tego nie chce pamiętać ;) Ja też nie jestem przesadnym fanem Jay Jaya, ale jednak zapamiętałem, że właśnie na poziomie międzynarodowym Kuba był pierwszoplanowym bohaterem wielu ważnych spotkań, które decydowały często o medalach dla Polski: ME 2009 gdzie Piotrek Gruszka, wybrany MVP imprezy tak naprawdę "odpalił" dopiero w finale, ale też mecz z Rosjanami o brązowy medal na ME 2011. Wcześniej, w tym samym roku, w zwycięskim meczu o brązowy medal Ligi Światowej z Argentyną Jay Jay, też był zresztą naszym najlepszym siatkarzem na boisku.

Czasami więc mu jednak jakiś ważny mecz wyszedł i należy mu się jednak za to zarówno dobre słowo, jak i szacun.

Natomiast, zabijcie mnie, ale nie przypominam sobie ważnego, zwycięskiego meczu reprezentacji Polski, gdzie to właśnie Konarski byłby pierwszoplanową postacią. Fakt, że jest aktualnym mistrzem świata i przez samego Szampona zdążył zostać namaszczony na "naturalnego następcę", ale prawdziwym liderem reprezentacji Polski, nie tylko w jakimkolwiek turnieju, ale nawet w pojedynczym ważnym i wygranym przez nas zespół meczu, to on jednak do tej pory jakoś nigdy nie był. Nie sprawdził się nawet w tej roli w tym roku nawet w reprezentacji uniwersjadowej, a myślę, że nie tylko Andrzej Kowal, ale wszyscy kibice tego typu oczekiwania w stosunku do niego w Baku mieli. Tytuł mistrza świata w końcu też do czegoś także zobowiązuje.

Zawodnikiem zadaniowym Dawid rzeczywiście potrafi być przydatnym, ale założenie, że Bartek Kurek, podobnie jak Szampon w ubiegłym roku, wytrzyma cały długi turniej, czyli wszystkie 11 meczów Pucharu Świata, prezentując równą, wysoką formę ze strony Antigi wydaje mi się wyjątkowo optymistyczne. Jeżeli Bartek jednak nie wytrzyma i będziemy mieli kłopot w Japonii z nagłym załamaniem formy pierwszego atakującego na przykład w pozornie łatwym meczu gospodarzami, albo w zapowiadającym się już na znacznie trudniejszy pojedynku z Iranem, to w tej sytuacji Jay Jay, który jednak w tym roku prezentował formę stabilniejszą niż Konar, jak niewielu polskich atakujących potrafi zagrać cierpliwie o blok i ma też od Dawida ciekawszą, bardziej regularną i przy tym bardziej urozmaiconą zagrywkę, byłby moim zdaniem jednak bardziej przydatny reprezentacji niż zawodnik, który w reprezentacji wchodzi najczęściej wyłącznie tylko na blok, lub na trzy pozycje, przy podwójnej zmianie. Nie wiem, czy w takiej sytuacji nie najprościej byłby wziąć do Japonii po prostu trzech atakujących - czyli oprócz Kurka, zarówno Dawida, jak i Kubę, kosztem czwartego środkowego, czy nawet czwartego przyjmującego. Bo i na tej pozycji, powiedzmy sobie szczerze, jak pokazały rozgrywki LŚ w tym roku mamy w kadrze tylko trzech siatkarzy, plus dodatkowego, jeżdżącego z reprezentacją turystę.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: maciek77 »

Jak nie Wrona to kto? Czarnowski ?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Kamil92 »

kanimo pisze:Na blok wchodza Konarski i Mozdzon. Co robi Wrona, poza usmiechaniem sie?
Na turniej jedzie 4 środkowych -> Kłos jest ogólnie lepszy -> Kłos wraca po kontuzji -> Kłos nie dochodzi do odpowiedniej formy -> Wrona jedzie na PŚ.

Dajcie popracować Antidze albo podawajcie racjonalne argumenty za i przeciw, a nie kolesiostwo...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

może Kłos wróci wreszcie do formy i temat Wrony w ogóle upadnie, bo przy całym spiskowaniu o kolesiostwie ciężko mi uwierzyć, że wybierając między Wroną a Możdżonkiem, Antiga wybierze tego pierwszego.
Muszą trenerzy jakoś to poukładać, najwyraźniej bardziej im Konar pasuje z jakiegoś powodu. Myślę, że z Egiptem czy jakąś inną Wenezuelą nawet Konarski da radę, żeby Kurek sobie odsapnął.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: drukjul »

Kamil92 pisze:-> Wrona jedzie na PŚ.

Dajcie popracować Antidze albo podawajcie racjonalne argumenty za i przeciw, a nie kolesiostwo...
To, że Konarski i Wrona byli kolegami Antigi z boiska i szatni to po prostu fakt, a z faktami jak wiadomo się nie dyskutuje.

Twoje stwierdzenie
Kamil92 pisze:Robicie z Kuby zawodnika o nie wiadomo jakim potencjale, a prawda jest taka, że na poziom międzynarodowy on się po prostu nie nadaje.
....to jeszcze nie racjonalny argument, tylko Twoja emocjonalna ocena, albo jak wolisz Twoja osobista prawda. Oczywiście masz do niej prawo, ale wybacz nie jest ona uniwersalna i są też tacy, którzy jej nie podzielają.

Z kolei teza (nie Twoja, ale sugerowana przez innych dyskutantów w tym wątku), że Jay Jay nie zaliczył na arenie międzynarodowej, grając w reprezentacji żadnego wybitnego występu, przede wszystkim nie jest zgodna z faktami, bo jak wskazałem, takie, niezwykle ważne mecze, gdzie stawką były na przykład medale zdobywane dla Polski, Kuba w swojej karierze już miał.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kanimo »

Madrze mowi.
Kurek bedzie potrzebowal nie setow a meczy odpoczynku. Dawid jeszcze calego meczu w kadrze nie pociagnal. W odroznieniu od Jarosza.
Moze i da rade z Egiptem, a moze nie. Na IE tez nie mierzylismy sie z potegami a i presja byla chyba mniejsza? Jakos nie ciagnal tam gry.

Niestety nie wierze, by zabral Jarskiego na 3go. Przyznalby tym samym, ze Konarski to atakujacy slaby w ataku. Szczegolnie, ze podobno powiedzial Jaroszowi, ze dalej go nie widzi w kadrze.

Ciekawe, ze atakujacy funkcjonujacy glownie w bloku znajduje wiecej zwolennikow niz rozgrywajacy nadajacy sie glownie do ataku lub serwowania a slaby w rozegraniu
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: bytrek »

drukjul pisze:
Kamil92 pisze:-> Wrona jedzie na PŚ.

Dajcie popracować Antidze albo podawajcie racjonalne argumenty za i przeciw, a nie kolesiostwo...
To, że Konarski i Wrona byli kolegami Antigi z boiska i szatni to po prostu fakt, a z faktami jak wiadomo się nie dyskutuje.

Twoje stwierdzenie

To teraz oprzyj ten swój fakt, jakimiś dowodami.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: drukjul »

bytrek pisze:
drukjul pisze:
Kamil92 pisze:-> Wrona jedzie na PŚ.

Dajcie popracować Antidze albo podawajcie racjonalne argumenty za i przeciw, a nie kolesiostwo...
To, że Konarski i Wrona byli kolegami Antigi z boiska i szatni to po prostu fakt, a z faktami jak wiadomo się nie dyskutuje.

Twoje stwierdzenie

To teraz oprzyj ten swój fakt, jakimiś dowodami.
Taki wystarczy? https://www.youtube.com/watch?v=Qv8qdlnHNKY

Jak widać nie tylko gra w siatkówkę ich łączy, ale także wspólne picie, tańce, hulanki i swowole. :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Noworoczny »

Drukjul propsuje JayJaya - zapisuję stronę.
I wyciągam wniosek - Makak musi być daremny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: zwykly74 »

To, że Konarski i Wrona byli kolegami Antigi z boiska i szatni to po prostu fakt, a z faktami jak wiadomo się nie dyskutuje.

Twoje stwierdzenie
[/quote]


To teraz oprzyj ten swój fakt, jakimiś dowodami.[/quote]

Taki wystarczy? https://www.youtube.com/watch?v=Qv8qdlnHNKY

Jak widać nie tylko gra w siatkówkę ich łączy, ale także wspólne picie, tańce, hulanki i swowole. :D[/quote]

;) dobre to. Mówienie o kolesiostwie i bycie w kadrze Konara i Wrony świadczyłoby o braku profesjonalizmu Antigi. Nasz trener podejmował dziwne decyzje już na finale LŚ. Teraz kolejna. Chyba powoli trzeba się przyzwyczajać
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Aranger »

Kolejne doniesienia z okładki PS: :D
Obrazek

Wygląda na to, że Antiga próbował przywrócić do kadry Zagumnego szybciej niż wszyscy się spodziewali. Chyba zorientował się, że bez niego będzie bardzo ciężko.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: bytrek »

drukjul pisze:
To teraz oprzyj ten swój fakt, jakimiś dowodami.
Taki wystarczy? https://www.youtube.com/watch?v=Qv8qdlnHNKY

Jak widać nie tylko gra w siatkówkę ich łączy, ale także wspólne picie, tańce, hulanki i swowole. :D[/quote]


No i gdzie tu niby dowód na to ze łączy ich jakaś pozaboiskowa znajomość przez co maja jakieś specjalne względy?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: drukjul »

bytrek pisze: No i gdzie tu niby dowód na to ze łączy ich jakaś pozaboiskowa znajomość przez co maja jakieś specjalne względy?

Ciężar udowodnienia tezy zawsze spoczywa na osobie, która ją stawia, czyli w tym wypadku na Koledze. ;) Ja nigdzie nie użyłem wyrażenia "specjalne względy", ani tym bardziej "pozaboiskowa znajomość" - przeciwnie napisałem, że są kolegami z boiska i z szatni.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Natomiast, zabijcie mnie, ale nie przypominam sobie ważnego, zwycięskiego meczu reprezentacji Polski, gdzie to właśnie Konarski byłby pierwszoplanową postacią. Fakt, że jest aktualnym mistrzem świata i przez samego Szampona zdążył zostać namaszczony na "naturalnego następcę", ale prawdziwym liderem reprezentacji Polski, nie tylko w jakimkolwiek turnieju, ale nawet w pojedynczym ważnym i wygranym przez nas zespół meczu, to on jednak do tej pory jakoś nigdy nie był. Nie sprawdził się nawet w tej roli w tym roku nawet w reprezentacji uniwersjadowej, a myślę, że nie tylko Andrzej Kowal, ale wszyscy kibice tego typu oczekiwania w stosunku do niego w Baku mieli. Tytuł mistrza świata w końcu też do czegoś także zobowiązuje.
Z kolei ja nie przypominam sobie żadnego ważnego, przegranego spotkania naszej reprezentacji, w którym fatalną zmianę w kluczowym momencie dałby Konarski, tak jak nie przypominam sobie żadnego, ważnego, przegranego spotkania naszej kadry, gdzie Konarski zmieniany byłby w połowie pierwszego seta. Wobec Jarosza na przestrzeni lat nasze oczekiwania pewnie też były większe niż granie w zespołach walczących o playoffy w naszej lidze, a w przyszłym sezonie to pewnie znowu będzie maks, na jaki klub Jarosza może liczyć, czego nie można powiedzieć o Konarskim i Zaksie. Jarosz rzeczywiście tych kilka bardzo dobrych spotkań w meczach o medale miał, ale w 2011 roku, i w tym meczu o brąz LŚ, i brąz ME - to jednak zdecydowanie najgorsze piłki do ataku dostawał Kurek, więc to bycie ''prawdziwym liderem'' to chyba kolejna naciągana opinia. A poziom gry z Włochami, Argentyną w grupie czy Rosją w półfinale, czy fakt, że Mistrzostwa Europy zaczynał w kwadracie kosztem będącego bez formy Gruszki - przypadkiem chyba nie były.

Osobiście proponowałbym jednak prześledzić, jak w tych dwóch ostatnich sezonach na kadrze gra Konarski. Rok temu, gdy Wlazły dostał od Antigi odpoczynek, a Bociek złapał kontuzję - to Konarski pod koniec Ligi Światowej grał świetnie, a gdy graliśmy z Iranem i Brazylią - to był chyba naszym najlepszym, a już na pewno najlepiej punktującym zawodnikiem tych meczów. Jak np. tak bardzo na opinię o Jaroszu chyba wpłynął ten mecz z Iranem w tym roku, to warto mieć na uwadze, że rok temu z Iranem statystycznie jeszcze lepiej zagrał Konarski. Memoriał Wagnera? Przecież gdy Wlazły złapał swoją pechową kontuzję, to Konarski zanotował bardzo dobre wejście z Bułgarią, a w wygranym meczu z Rosją był w ogóle najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku. Czy pomylił się Antiga zabierając go do Rio? No chyba jednak ostatecznie nie - Kurek miał słaby dzień, a Konarski go świetnie zastąpił.

Wyjdę niedługo na kibica Konarskiego, ale dobrze kojarzę, że Antiga, do momentu problemów zdrowotnych Boćka - zdecydowanie pomimo nierównej gry wolał stawiać na niego? Bo jednak to trochę zaczyna przypominać szukania kozła ofiarnego - zresztą tak jak kozłem ofiarnym swego czasu w naszej kadrze był Jarosz, tyle, że wtedy miało to o wiele więcej wspólnego z rzeczywistością, bo często bycie drugą-trzecią opcją w ataku przerastało możliwości naszego atakującego. Dyskusja między Konarskim, a Jaroszem sprowadza się do tego, że obaj niewiele są w stanie na poważnie dać tej kadrze, a może faktycznie lepszy jest ten, kto daje większe szanse na farta czyli dobry występ w jakiś ważnym meczu, gdy Kurek nie da rady. Konarski zagrał bardzo dobrze w meczu o brąz z USA - gdzie był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem naszej ekipy, więc jakieś szanse w tym aspekcie daje. A w formie jest jednak lepszym zawodnikiem.
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Tomson »

repres1 pisze:
Tomson pisze:Obecność Wrony i Konarskiego nie jest podyktowana ich świetną formą ani cudownym blokiem tylko to koledzy Stefana z Bydgoszczy(...)
Jarosz z Iranem zagrał co mocno zaskoczyło trenera bardzo dobry mecz i dlatego szybko usunął go z kadry bo jakby zagrał kilka takich meczy to nie mógłby Stefan zrobić miejsca dla Konarskiego, który miał (...) kiepskie zmiany w LŚ.
Czyli trener, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata, teraz uprawia kolesiostwo i kieruje się sentymentem i sympatiami, a nie rzeczywistymi potrzebami reprezentacji?
Ciekawa teza. Znów spisek, bo przecież "Antiga nie może się kierować czystymi intencjami. Mniej zależy mu na sukcesie reprezentacji niż na przypodobaniu się kolegom". Na dodatek straszliwie kłopotliwa dla Antigi byłaby rewelacyjna forma Jarosza?
Hm... jeszcze ciekawsza teza.
Czy w programie gimnazjum jest teraz przedmiot "wykrywanie spisków"?
Doprowadził do złota na MŚ mając w składzie Wlazłego, Winiarskiego czy Zagumnego a Buszek, Konarski czy Wrona grali tyle co kot napłakał, mieli mizerny udział w tym sukcesie.

Zdanie o gimnazjum i innych spiskach nawet nie skomentuję bo sam się w tym momencie wystawiasz na pośmiewisko.

Jarosz gdy dostał szansę - bardzo późno i grał niewiele ale w trudnym momencie wziął na siebie grę i swoje dodał, przypomnij mi który mecz dla reprezentacji wyciągnął Dawid Konarski? na MŚ ile dobrych meczów zagrał Konarski a ile Wrona,
załóżmy że na PŚ kontuzje łapie na samym początku Kurek, zostajemy z Konarskim czyli będziemy mieć mega silny blok...
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: bytrek »

Tomson pisze: Jarosz gdy dostał szansę - bardzo późno i grał niewiele ale w trudnym momencie wziął na siebie grę i swoje dodał, przypomnij mi który mecz dla reprezentacji wyciągnął Dawid Konarski? na MŚ ile dobrych meczów zagrał Konarski a ile Wrona,
załóżmy że na PŚ kontuzje łapie na samym początku Kurek, zostajemy z Konarskim czyli będziemy mieć mega silny blok...

Tak, tak, Jarosz dostał szanse kiedyś na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce i Danii. Nie było Wlazłego, nie było Bartmana, był młody Bociek i doświadczony Jarosz, cóż on tam pokazał? Trzeba się było ratować młodym Boćkiem, a skończyło się klapą. I tak apropo nie rozumiem braku w chociażby tej szerokiej kadrze Bartmana.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: tclancy22 »

maciek77 pisze:Jak nie Wrona to kto? Czarnowski ?
:] To prowokacja?

Jak nie Wrona, to pasuje mi tutaj każdy inny ligowy środkowy. On jest akurat najłatwiejszym trybikiem do wymiany. W tym sezonie wszedł taki Bieniek, który już jest od Wrony w każdym elemencie lepszy. Udało mu się wstrzelić ze swoją życiową formą akurat przed mundialem (i tak grzał ławę) i jest Mistrzem Świata. Pogratulować:) No ale przynajmniej dba o dobry PR wokół siebie i zajmuje się wszystkim bardzo dobrze. Tylką w tą siatkówkę gra tak sobie.
Widocznie pasuje na rezerwowego, nie psuje atmosfery itd.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: pewniak »

Tomson pisze:załóżmy że na PŚ kontuzje łapie na samym początku Kurek, zostajemy z Konarskim czyli będziemy mieć mega silny blok...
Jak Kurek złapie kontuzję, to będzie "pozamiatane". Ani Jarosz, ani Konarski NIC tu nie dadzą. Czy ci, którzy piszą o meczach wyciągniętych przez Jarosza liczą na to, że on to samo zrobi z Rosją, Włochami, USA. No way Jose! Może zagrać świetny mecz z Wenezuelą, tak samo jak Konarski. Po prostu obaj są zawodnikami przeciętnymi na ten poziom. I tyle. Antiga o tym wie, dlatego wybrał Konarskiego - chodzi własnie o blok. I to jedyny czynnik, który przeważył w wyborze.
Taka sytuacja: Kurek da radę. Wytrzyma cały PŚ (w sensie poza meczami z ogórkami, gdzie odpocznie). W takiej sytuacji wchodzący zadaniowo Konarski da kadrze więcej niż Jarosz. I to jest logika Antigi. Jak Kurek nie da rady... leżymy i kwiczymy.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kanimo »

Moze i macie racje.
Jednak twierdzenie, ze Konarski w formie lepszy od Jarosza w formie troche ryzykowne. Chyba ze potencjalnie .
Konarski w formie to z Bydgoszczy, Jarosz chyba z pierwszego sezonu w Latinie.
Ostatni sezon jednak na lekki plus dla Kuby-przynajmniej pogral, mimo ze byl 2 opcja w ataku.

I nie sety lub ich kawalki trzeba bedzie zagrac ale cale spotkania i to do wygrania. Jesli chcemy awansowac to i z ogorkami nie mozna sobie pozwolic na dekoncentracja. Przy stylu rozegrania Fabiana i charakterystyce ataku Kurka ten ostatni wszystkich spotkan nie pociagnie.
Chyba, ze gospodarowanie silami zespolu bedzie podobne jak na F6.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

pewniak pisze: Jak Kurek złapie kontuzję, to będzie "pozamiatane". Ani Jarosz, ani Konarski NIC tu nie dadzą.
o tym samym sobie pomyślałam. Nie chcę bronić bardzo ani JJ ani Konara, ale zastanówcie się - wyobraźmy sobie, że w kadrze jest Jarski, a nie Konar. Czy w tej hipotetycznej sytuacji złapania przez Kurka kontuzji na początku PŚ mamy jakieś niewyobrażalnie większe szanse zakończenia PŚ sukcesem niż z Konarskim w składzie? Może JJ zagra ten swój jeden, może 2 super mecze. Ale tam ich jest trochę więcej. Więc jeśli Kurka nam rozłoży to w kadrze może za niego być pani Wiesia z szatni, co to wtedy za różnica.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Tomson »

bytrek pisze:
Tomson pisze: Jarosz gdy dostał szansę - bardzo późno i grał niewiele ale w trudnym momencie wziął na siebie grę i swoje dodał, przypomnij mi który mecz dla reprezentacji wyciągnął Dawid Konarski? na MŚ ile dobrych meczów zagrał Konarski a ile Wrona,
załóżmy że na PŚ kontuzje łapie na samym początku Kurek, zostajemy z Konarskim czyli będziemy mieć mega silny blok...

Tak, tak, Jarosz dostał szanse kiedyś na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce i Danii. Nie było Wlazłego, nie było Bartmana, był młody Bociek i doświadczony Jarosz, cóż on tam pokazał? Trzeba się było ratować młodym Boćkiem, a skończyło się klapą. I tak apropo nie rozumiem braku w chociażby tej szerokiej kadrze Bartmana.
A powiedz mi kto na tych ME był w formie? Anastasi się totalnie zagubił i desperacko wpuszczał na parkiet nawet Boćka i Drzyzgę których wcześniej zlewał.

Zostałem źle odebrany - nie jestem fanem Jarosza, tylko uważam, iż jest przydatniejszym siatkarzem od Konarskiego - natomiast obaj nie nadają się do pierwszego składu.
Przy każdym ataku Konarskiego drżę , albo na farcie piłka pójdzie blok-aut albo pod nogi - prawdziwa loteria
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: zwykly74 »

ldz pisze:
pewniak pisze: Jak Kurek złapie kontuzję, to będzie "pozamiatane". Ani Jarosz, ani Konarski NIC tu nie dadzą.
o tym samym sobie pomyślałam. Nie chcę bronić bardzo ani JJ ani Konara, ale zastanówcie się - wyobraźmy sobie, że w kadrze jest Jarski, a nie Konar. Czy w tej hipotetycznej sytuacji złapania przez Kurka kontuzji na początku PŚ mamy jakieś niewyobrażalnie większe szanse zakończenia PŚ sukcesem niż z Konarskim w składzie? Może JJ zagra ten swój jeden, może 2 super mecze. Ale tam ich jest trochę więcej. Więc jeśli Kurka nam rozłoży to w kadrze może za niego być pani Wiesia z szatni, co to wtedy za różnica.
Dyskusja zaczęła się od innego wątku. Antiga powiedział, że 16 zawodników na zgrupowaniu to już dużo i nie ma miejsca dla Jarosza. Pytanie było po co tam Wrona i Szalpuk, który w Pucharze Świata nie zagra. Antiga miałby na zgrupowaniu wtedy 3 atakujących i na Puchar Świata mógłby zabrać z dwójki Konarski - Jarosz tego, który aktualnie byłby w lepszej formie.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”