Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: rafael86 »

Puchar Świata i ME są w dość zbliżonym terminie także wydaje się oczywistym, że na obie imprezy pojadą Ci sami zawodnicy. Problem ewentualnie dotyczy formy zespołu, ponieważ nie sposób utrzymać najwyższą formę aż przez 1,5 miesiąca.

W Lidze Światowej szanse dostanie zapewne bezpośrednie zaplecze pierwszej kadry (część zawodników być może w ogóle nie będzie brała udziału w pierwszej części sezonu). Liczę przede wszystkim na szanse dla młodych- Szalpuka, Śliwki, może Bieńka.

Igrzyska Europejskie - terminy się pokrywają z LŚ także siłą rzeczy muszą tam zagrać inni gracze (Czytaj kadra B). Ale z racji tego, że jest tam dużo punktów rankingowych do zdobycia to uważam, że warto tam dać szanse kilku graczom starszym i dołożyć tych młodych co nie załapali się do gry w światówce. Mam tu na myśli przede wszystkim rozegranie - przy założeniu, że podstawową parą będzie Drzyzga z Żygadło to na te Igrzyska Europejskie wysłałbym Woickiego z Łomaczem. Młodych super zdolnych nie mamy, a na tak kluczowej pozycji musi być ktoś ogarnięty. To samo można spróbować na innych pozycjach - Ferens, Żaliński, Hain to bardzo solidni gracze, ale na ten moment na pierwszą kadrę za słabi. Ale tutaj mogą się przydać i jeśli faktycznie chcemy coś ugrać na tej imprezie to warto ich brać, bo nie możemy przecież wyjść w składzie ze średnią wieku 20 lat.
emerencja
Posty: 1058
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: emerencja »

Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kanimo »

Jesli Bartek zatrudnia specjaliste od PR to jest to dobry specjalista.
Ja jakos wierze, ze sa to jego przemyslenia.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: compact »

Pytania wysłane na maila, odpowiedzi PR-owca. Szkoda.
Edyta

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Edyta »

Też mi to wygląda na odpowiedzi pijarowca, ale nie szkodzi. Przynajmniej nie zapiekł się w swojej niechęci do kadry i widać, że jest otwarty na rozmowy. Przynajmniej ja to tak odbieram. Ale trudno żeby deklarował cokolwiek konkretnego, skoro nie do niego należy pierwszy ruch. Ale z tych odpowiedzi można wnioskować, że jak Antiga do niego zadzwoni to przyjedzie na kadrę.
Inna sprawa to forma. W Lube gra raz lepiej raz gorzej, ale bez szału. Zaraz może się okazać, że znowu są lepsi.
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Matius »

Trochę tajemnicze odpowiedzi typu nie potwierdzam nie zaprzeczam ze słowami Bartka do Stephane'a. Ale dobrze, że nie zamyka sobie drogi do kadry.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Abdullo »

Bartek zrobił sobie tatuaż wilka, czy to oznacza iż w następnym sezonie chce grać w Resovii? A może chce zostać jednym z wilczków Bednaruka? Ciekawe. Gdyby chciał grać w Skrze to zrobiłby sobie tatuaż z pszczołą :)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Pele »

Raczej z trutniem !!
A co do wywiadu to rzeczywiście wyglada na pisany bez kontaktu "face to face" ale i tak pożyjemy - zobaczymy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: pewniak »

Taka sytuacja...
Po zakończonym sezonie ligowym trzon kadry A czyli mistrzowie świata i Żygadło dostają wolne. Wracają wypoczęci by walczyć na IE. Wcześniej, po krótkiej przerwie na odpoczynek zgrupowanie zaczynają Harpagany* by podjąć walkę w LŚ.
Final Four nam nie grozi, więc lipiec będzie dla obu grup miesiącem rozprężenia, po to by od sierpnia wziąć się z szeroką grupą Mistrzów Świata + Żygadłą i Harpaganami do roboty. Celem będą na równi PŚ i ME. Bez odpuszczania i kalkulowania. Grać będą najmocniejsi fizycznie (zwłaszcza w ME). Ale grać będą na maksa.... (ale nie jak Zaksa).


*harpagan - osoba sportowo młoda, ambitna, gotowa poświęcić wiele by zagrać w kadrze A, często jeszcze nie doświadczona, nie mająca miejsca w kadrze "za nazwisko".
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Wlazły i Winiarski po MŚ zgodnie mówili, że na finał to już pary nie mieli, taki wyczerpujący turniej. W tym sezonie reprezentacyjnym grasz takie Mistrzostwa Świata, wracasz z Japonii, a 1,5 tygodnia później jedziesz do Bułgarii/Włoch na Mistrzostwa Europy. Tyle co do możliwości połączenia jednego i drugiego turnieju na podobnym poziomie.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: timshel »

timshel pisze:
emerencja pisze:Przy okazji kadry B. Czy w tym roku jest Liga Europejska, czy została zastąpiona Igrzyskami Europejskimi?
W kalendarzu na ten rok nie figuruje, ale gdyby, to pytanie dotyczyłoby raczej kadry C...
Poprawka, już figuruje...
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: azsiak88 »

Dla mnie poroniony pomysł. On nie nadaje się na atak. Chyba, że się zdziwię.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: MaciejJoker »

Na ataku posucha, na przyjęciu jest z czego wybierać. Poza tym Kurek nie pasuje w koncepcji Francuzów jako przyjmujący z racji swego kiepskiego przyjęcia. Kurek słaby jako atakujący to i tak pewnie poziom dobrego Jarosza, Konarskiego, itd. Pytanie tylko czy Bartek się na to zgodzi. Pożyjemy, zobaczymy.
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

MaciejJoker pisze:Na ataku posucha, na przyjęciu jest z czego wybierać. Poza tym Kurek nie pasuje w koncepcji Francuzów jako przyjmujący z racji swego kiepskiego przyjęcia. Kurek słaby jako atakujący to i tak pewnie poziom dobrego Jarosza, Konarskiego, itd. Pytanie tylko czy Bartek się na to zgodzi. Pożyjemy, zobaczymy.
Nisko widzę Jarskiego cenisz a to właśnie on może być naszym pierwszym.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

Kurek na pewno poprawił we Włoszech atak z prawego, choćby dlatego, że zaczął tam grać na dwójce. W tych meczach, które widziałem, radził sobie z tym całkiem dobrze. Problem może być z atakiem z pierwszej strefy, ale to można częściowo rozwiązać ustawieniem, którego próbował w Politechnice Bednaruk. Filip szedł wtedy na pajpa i mógł jednocześnie stanąć jako czwarty do przyjęcia.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Matius »

Chal pisze:Problem może być z atakiem z pierwszej strefy, ale to można częściowo rozwiązać ustawieniem, którego próbował w Politechnice Bednaruk. Filip szedł wtedy na pajpa i mógł jednocześnie stanąć jako czwarty do przyjęcia.
A po co on to robił? Gdzie w takim wariancie szli do ataku Śliwka i Szalpuk?

Myślę, że jak Bartek poćwiczy gdzieś z miesiąc, przestawi się trochę to będzie hasał też z drugiej linii na prawym.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

Głównie po to, żeby Filip mógł przyjmować, gdyby musiał iść na prawe, byłoby to niezwykle ciężkie do wykonania. Atak z prawego przejmował wtedy Śliwka. Trochę kombinatoryka, Bednaruk chyba szybko to porzucił, ale w kadrze korzyści mogłyby być większe.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Matius »

Jak rozumiem Śliwka w tym ustawieniu też jest w drugiej linii? Jak tak, to wychodzi na to samo, ponieważ trzeba by nauczyć Mikę, Kubiaka czy innych atakowania z prawej strony z drugiej linii. Lepiej trzymać się jednego atakującego z tej pozycji.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: sb.slav »

Patrzcie co mówi Boski o wielkim wpływie internetów na PZPS :)

Pocieszające jest to, że Antiga już dobrze o tym wie, mieszka tu przecież od lat, a w kadrze podejmował już trudne decyzje i widział, jakie są reakcje.

- To prawda, tylko że większość trenerów ma taką świadomość. Niestety, jesteśmy bezradni wobec tego, że tak wiele do powiedzenia mają anonimowi ludzie wypisujący głupoty w internecie. Niektórym wydaje się, że są fachowcami, szybko zapominają o dobrych wynikach i krytykują. Szkoda, że kogoś, kto zrobi fantastyczny wynik, za rok czy za dwa wpuszcza się w Polsce do kanału z powodu internautów. To świadczy źle o naszym środowisku.

http://www.sport.pl/siatkowka/1,64948,1 ... oxSportImg
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: kanimo »

Akurat Boska to internauci z tego forum nie daja rady wpuscic do kanalu pomimo sporych wysilkow ;)
Moze powinien sprzedac kolegom patent na przetrwanie. :] :] :]

A w ogole to bzdura. Jesli chodzi o zmiany trenerow repry to zdania forumowe byly podzielone, obroncow bylo tylu co zwolennikow zmian.
Jesli chodzi o klubowych-bywaja bardziej jednoznaczne np talent trenerski Seby niewielu ma obroncow a mimo to…
emerencja
Posty: 1058
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: emerencja »

Dziś Antiga w studiu przed LM potwierdził, że jego kadra skupi się na Lidze Światowej, natomiast Igrzyska Europejskie zostaną "obsłużone" przez ekipę Andrzeja Kowala, uzupełnioną o zawodników z kadry A, którzy nie będą łapać się do gry w Lidze.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Noworoczny »

Kto na piaskarce u Kowala?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: bytrek »

hehe nie wierze ze dożyłem czasów gdy na ME wystawiamy trzeci garnitur.

A tak w ogóle to ja tutaj w innej sprawie. Jest gdzieś informacja, kiedy zostanie głoszona kadra na LŚ? Chociażby jakaś szeroka?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Bezowy »

bytrek pisze:hehe nie wierze ze dożyłem czasów gdy na ME wystawiamy trzeci garnitur.
O czymś nie wiem ???
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: MaciejJoker »

Trzeciego nie wystawimy ale na pewno zmiany w porównaniu z docelową imprezą czyli Puchar Świata 2015 będą.
Co pokazuje jak ta impreza pasuje w tym roku.
2012, 2013, 2015
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: fwasilcz »

bytrek pisze:hehe nie wierze ze dożyłem czasów gdy na ME wystawiamy trzeci garnitur.
Igrzyska Europejskie i ME to nie to samo...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Skrzypek »

fwasilcz pisze:
Igrzyska Europejskie i ME to nie to samo...[/quote]

Nie............
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: majka86 »

Mazur, Bosek i Mielewski w studiu przed Skra-Trefl traktują Bartosza-atakującego jako done deal :o

Podobno obie strony już się dogadały
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Kamil92 »

No i tak jak pisałem wcześniej, osoby w studiu Polsatu poniekąd potwierdzili to, że Śliwka znajdzie się w składzie kadry A. Brawo! Wielki wyczyn!
Antiga widzi w nim to, że ma bardzo dobre, naturalne przyjęcie.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”