Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Ewa6 »

madlark pisze:Całkiem fajnie Łomacz
Ogarnał się trochę, na początku była masakra.
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: kanimo »

Hirako pisze:Nie wiem co robi Buszek na boisku...
Daje odpoczac Mice
Bez dramatycznego spadku jakosci gry w przyjeciu.
Nie mamy glebi skladu.

Nie wiem o co chodzi z tym niewychodzeniem Fabiana w podstawowym skladzie ale na razie gra przy nim wyglada troche lepiej.
EDIT sporo lepiej
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Aranger »

Szalpuk dzisiaj chyba wszystko przyjął w punkt.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: rocky »

Buszek bez formy.
Ale obraz jego dobrej gry jaki utkwił mi w pamięci to była jakaś super-forma która zdarza się raz na kilka lat, a teraz jest jego normalna dyspozycja.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Hirako »

Jednak wyszedł na 55% i 14 punktów więc dobry mecz.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: kibic_siatki »

Gra naszej reprezentacji przed PŚ wygląda trochę niepokojąco: G. Łomacz mimo chęci gry prezentuje poziom znacznie niższy niż Drzyzga i można go wystawić do gry z najsłabszymi rywalami, bo już z mocniejszymi np. Iran powoduje spadek jakości gry. Karol też obecnie powinien się ogrywać w meczu ze słabszymi- jego atak jest niepewny. W tym momencie nie mamy wartościowych rezerwowych na rozegraniu i środku. Na pozostałych pozycjach poziom rezerwowych jest przyzwoity.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Ewa6 »

Wedle słów Mielewskiego Bartosz Kurek uważa, że atak to jego miejsce i nie chce już zmieniać pozycji. Brawa dla Antigi, i można tylko powiedzieć - szkoda, że tak późno.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: chemical_brother »

Ewa6 pisze:Wedle słów Mielewskiego Bartosz Kurek uważa, że atak to jego miejsce i nie chce już zmieniać pozycji. Brawa dla Antigi, i można tylko powiedzieć - szkoda, że tak późno.
Czy tylko mnie się wydaje, że on ponad połowę piłek atakuje w tak nienaturalnym wygięciu, jakby miał zaraz złamać kręgosłup? Nie wiem na ile to jeszcze nauka nowej pozycji, ale płynnie to to, delikatnie mówiąc, nie wygląda...
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: pewniak »

chemical_brother pisze:
Ewa6 pisze:Wedle słów Mielewskiego Bartosz Kurek uważa, że atak to jego miejsce i nie chce już zmieniać pozycji. Brawa dla Antigi, i można tylko powiedzieć - szkoda, że tak późno.
Czy tylko mnie się wydaje, że on ponad połowę piłek atakuje w tak nienaturalnym wygięciu, jakby miał zaraz złamać kręgosłup? Nie wiem na ile to jeszcze nauka nowej pozycji, ale płynnie to to, delikatnie mówiąc, nie wygląda...
Może Jochen przez ten sezon podzieli się swoimi umiejętnościami z Bartkiem i będziemy mieli w kadrze młota z topu światowego :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Skrzypek »

Jasne! Już widać, że Bartek uważnie ogląda DVD z meczami Jochena. Dziś próbował nawet zrobić 'roladkę', a że piłka po tym tipsie niemal dotknęła sufitu hali to już inna sprawa :D
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Memo »

chemical_brother pisze:
Ewa6 pisze:Wedle słów Mielewskiego Bartosz Kurek uważa, że atak to jego miejsce i nie chce już zmieniać pozycji. Brawa dla Antigi, i można tylko powiedzieć - szkoda, że tak późno.
Czy tylko mnie się wydaje, że on ponad połowę piłek atakuje w tak nienaturalnym wygięciu, jakby miał zaraz złamać kręgosłup? Nie wiem na ile to jeszcze nauka nowej pozycji, ale płynnie to to, delikatnie mówiąc, nie wygląda...
Byłem na ls w Częstochowie i siedziałem za Boiskiem. Robi strasznie dziwny na bieg. Mam nadzieję ze to poprawi wtedy ułatwi mu to dużo atak z prawego.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: StanLee »

Kurek w formie z fazy interkontynentalnej to lepszy atakujący od Schopsa, nie wiem o co Wam chodzi. ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Lineczka »

A Francuzi przegrali z Japonią 1:3. W wyjściowym składzie trener postawił na rezerwowych, ale to ich nie tłumaczy. Nasi zrobili swoje.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: azsiak88 »

Dlaczego tak mało gra Dawid Konarski? Nie obawiasz się, że nie będzie gotowy, by w Japonii dawać dobre zmiany Bartoszowi Kurkowi?

- Dawid bardzo dobrze trenuje, jestem zadowolony z jego dyspozycji, ale pierwszym atakującym jest Kurek i jest taka potrzeba, żeby grał jak najwięcej. On cały czas ma na koncie mało meczów na tej pozycji, każdy kolejny jest dla niego bardzo ważny, każdy pomaga mu nabrać doświadczenia, co w Japonii będzie bardzo ważne. Oczywiście Konarski będzie potrzebny i moim zdaniem poradzi sobie, mimo że teraz faktycznie gra niewiele.
żródło: http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... xSportLink

Nie przemawia to do mnie. Konarski powinien coś grać, bo bidny zaraz pomyśli, że jest środkowym bloku.

BTW: strasznie drażni mnie, jak dziennikarze rozmawiają z trenerami na "per ty" :x
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Kurek w formie z fazy interkontynentalnej to lepszy atakujący od Schopsa, nie wiem o co Wam chodzi. ;)
Przeginasz.
Mam nadzieję, że nauczy czegoś Jochena w Rzeszowie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: StanLee »

W czym? Na cztery ostatnie sezony Schopsowi wyszedł jeden... Niczego go nie nauczy, np. bloku, bo to zupełnie inny gracz, o innych możliwościach w różnych elementach. Chyba każdy jest bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem gry Kurka na ataku.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: bytrek »

Kim jest Szops?? Nikim. Kiedy coś wygra? Nigdy
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: sb.slav »

Anderson i Zajcew też wyraźnie zyskiwali na pozycji po przekątnej. Postawa Kurka tu raczej nie zaskakuje w tym świetle.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: pewniak »

bytrek pisze:Kim jest Szops?? Nikim. Kiedy coś wygra? Nigdy
Ostro !
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: serek »

sb.slav pisze:Anderson i Zajcew też wyraźnie zyskiwali na pozycji po przekątnej. Postawa Kurka tu raczej nie zaskakuje w tym świetle.
Anderson?
Przecież, mimo wszystko, po przestawieniu na atak traci - to jest jednak przede wszystkim przyjmujący, to jest jego miejsce i tam jest najbardziej wydajny.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Noworoczny »

Bartman też, swoje największe sukcesy osiągnął po przekątnej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Chyba każdy jest bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem gry Kurka na ataku.
Oczywiście, że tak.

Tylko takie opinie lepszy/gorszy po kilkunastu spotkaniach są nic nie warte.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: Didek »

pewniak pisze:
bytrek pisze:Kim jest Szops?? Nikim. Kiedy coś wygra? Nigdy
Ostro !
I głupio.
Jochen wygrał Ligę Mistrzów.
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: kanimo »

Przed przyjsciem do Polski:
LM 2007 1 miejsce; Puchar CEV 2010 finalista; Mistrzostaw Rosji 2008 final.
O licznych Mistrzostwach Niemiec nie wspominajac.

Zespoly tez niezle-Iskra i Fryderyki po kilka sezonow (4/5)


Indywidualnie :
MVP finalu LM i MVP Memorialu HJW w 2007; Najlepiej punktujacy turnieju finalowego LM 2009

Rzeczywiscie zero. Konarskiemu do piet nie siega.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Bartman też, swoje największe sukcesy osiągnął po przekątnej.
No, ale akurat w jego przypadku nic nie zmieniło, bo tak jak na przyjęciu, tak i w ataku to ''tylko'' druga opcja w ataku swojego zespołu. Tak samo nie zgadzam się z Zajcewem, który na przyjęciu w Serie A robił w jednym sezonie takie statystyki -> http://www.legavolley.it/Statistiche.as ... ZAY-IVA-88
Ze czterech przyjmujących na świecie jest w stanie grać na takim poziomie obecnie.
PJ_volleyball pisze:Tylko takie opinie lepszy/gorszy po kilkunastu spotkaniach są nic nie warte.
Myślę, że 99% komentarzy na forum internetowym jest ''nic nie wartych'', ale coś trzeba z życiem robić. :D

Zmierzałem raczej do tego, że oczywiście Kurkowi sporo tych technicznych niedoskonałości można wypomnieć, i to w kilku elementach, ale jednak atak to taka pozycja, gdzie zasięg, regularność czy siła fizyczna mają kluczowe znaczenie. Oczywiście wyszkolenie techniczne jest atutem samym w sobie, ale na tej pozycji jednak dosyć łatwym do rekompensowania. I zawsze będę podawać ten przykład - Ivan Miljković z reguły robił po prostu dużo błędów własnych w ataku, nawet w klubie, gdzie często to wsparcie miał większe niż w reprezentacji. Ale czy to miało wielki wpływ na ocenę tego być może najlepszego siatkarza naszych czasów? Ano, nie miało, ponieważ zimna głowa, regularność czy właśnie przygotowanie fizyczne - to prawie nigdy w przypadku Ivana nie zawodziło, a razem w połączeniu dało naprawdę wielkiego gracza. Oczywiście Miljković był w topowej formie np. kapitalny w obronie, ale też zdarzało mu się być w Serie A czy np. na MŚ 2010 jednym z najczęściej mylących się w ataku zawodników - ale myślę, że 4/5 kibiców gdyby do swojej wymarzonej drużyny miało wziąć jakiegoś atakującego, to byłby to właśnie Serb.

Chyba jednak trochę jest tak, że zawsze lepiej być wszechstronnym graczem, niż nie być, ale na ataku nie ma to tak wielkiego znaczenia - i chyba też dlatego sam Kurek na tym ataku czuje się lepiej. Schops to jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie atakujących na świecie, ale pamiętamy ostatnie sezony, gdzie po prawdzie znacznie ciężej nie był w formie niż był - a gdy atakujący w tej optymalnej formie fizycznej nie jest, to nawet wyjątkowa technika nie pozwoli wygrać rywalizacji o miejsce w składzie np. z Dawidem Konarskim. ;) Rok wcześniej gdy Resovia grała w pamiętnych ćwierćfinałach sezonu 12/13 ze Skrą, to tam Niemiec, który i tak grał bardzo dobrze - miał problemy żeby fizycznie wytrzymywać te bardzo duże obciążenia, bo Lukas Tichacek grał mu naprawdę mnóstwo piłek. W jednym z meczów Skra objęła prowadzenie w tb, Schopsa zmienił Bartman, Resovii wygrał tego 5. seta i cały mecz, a potem Zibi był też bohaterem finałów z Zaksą - tego złota nie byłoby bez Niemca, ale też nie byłoby go bez zmiennika dla Niemca, który albo dawał mu zmiany w kluczowych momentach, albo który w ogóle potrafił przejąć pałeczkę. Technika, techniką, ale te fizyczne wymagania na pozycji atakującego są bardzo często zabójcze - zobaczymy, jak Bartosz z nimi się upora, ale dopóki będzie w tej formie fizycznej, dopóty będzie co najmniej bardzo dobrym atakującym. I pewnie tej wszechstronności, takiej jak np. Schopsa, będzie mu brakować do końca kariery, ale naprawdę takich atletów jak Kurek w siatkówce nie ma wielu i jeżeli Bernardo Rezende oficjalnie mówi, że tego Kurka nam zazdrości, to tak w rzeczywistości jest. Każda reprezentacja ze skrzydłowym o takich możliwościach w ataku jak Kurek przeszłaby pod względem poziomu sportowego na półkę wyżej, a nie ma wielu zawodników na świecie o których coś podobnego można napisać. ;)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: hugo »

Kolega twierdzi, że z najdroższych biletów (trybuna dostawiana) nie widać w ogóle boiska . Ktoś potwierdza?
\
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: maciek77 »

Żałośni są Irańczycy.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: adi_tiger »

Iran to kabaret.
o co im chodzi ze tak graja ?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: KChudz »

adi_tiger pisze:Iran to kabaret.
o co im chodzi ze tak graja ?
O zwolnienie trenera 8-)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Tylko, że Schops jest po dobrym sezonie i nie wiem jaki sens ma teraz wracanie do poprzednich sezonów?
W końcu nie miał problemów zdrowotnych i sezon wyglądał świetnie.

Czy powtórzy taki sezon? Nie mam pojęcia.


Czy Kurek może być jednym z najlepszych atakujących? Może, ale ma za dużo mankamentów obecnie.
Dopiero kilkanaście spotkań na tej pozycji w tym sezonie, więc trzeba poczekać z opinią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”