Reprezentacja Polski juniorów 2015

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Beneshowi wyszedl mecz, za to Jendryk to odkrycie Final Four NCAA. ;) Nic się po tej drużynie Amerykanów nie spodziewałem, i tak pozytywnie zaskakują, Amerykanom trochę brakuje takich talentów na środku jakie mają na skrzydłach i rozegraniu, więc na tego Jendryka liczę, bardzo ładnie jest ułożony.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Pawel9221 »

Z udziału w turnieju wyłączyła go kontuzja ręki.[/quote]
Dzieki wielkie :)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Elgarten »

Mnie się podoba gra Komendy. Może bez fajerwerków, ale dokładnie i przy dobrym przyjęciu nie boi się wrzucać piłek na środek.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Elgarten pisze:Mnie się podoba gra Komendy. Może bez fajerwerków, ale dokładnie i przy dobrym przyjęciu nie boi się wrzucać piłek na środek.
Znam Marcina od dłuższego czasu - i to od zawsze był bardzo wszechstronny rozgrywający. ;)

Bardzo dobry mecz Polaków w momencie, gdy to oni dyktowali warunki gry zagrywką.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

StanLee pisze: Bardzo dobry mecz Polaków w momencie, gdy to oni dyktowali warunki gry zagrywką.
Dzisiaj może być znacznie gorzej, bo Argentyńczycy zarówno przyjmują znacznie lepiej niż Amerykanie jak i zagrywają znacznie lepiej

Początek I partii tak jak wczoraj fatalny (5:15), ale tym razem bym nie liczył na równie efektowną pogoń. Pierwszy set na straty :|

Link do transmisji - http://www.sportingvideo.co/20150912/vv ... 43682.html

PS Na szczęście, podobnie jak wczoraj Amerykanom także Argentyńczykom serwis Lemańskiego stwarza najwyraźniej największe problemy - cztery punkciki odrobiliśmy przy jego zagrywce, ale i tak przewaga na II technicznej jest jeszcze ciągle 7-punktowa

PS 2 Pogoń jednak się udała - po 24 :D

PS 3 I nic to nam nie dało, bo ostatecznie przegrywamy tego bardzo długiego seta na przewagi 30:32 :|
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

Pogoń ładna, ale niestety.Szkoda, że nie było czapy po zagrywce Lemanskiego kiedy jedyną opcją Argentyczyków była niedokładna wystawa na lewy.

Słychać na transmisji tylko trenera Argentyny :D
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2015, o 22:41 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
slepysedzia
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2015, o 20:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: slepysedzia »

zabrakło Śliwki w końcówce ;/
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

Zastanawiałem się ile wzrostu może mieć rozgrywający Argentyńczyków. Wg danych FIVB 173 cm, ale mam podejrzenie, że w rzeczywistości jeszcze mniej :P
slepysedzia pisze:zabrakło Śliwki w końcówce ;/
A przed meczem chyba rozgrzewki
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

Teraz dobra gra, parę niepotrzebnych błędów ale jest dobrze.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Słabo dziś gra Bruno Lima, ale to może być w przyszłości pierwszy kandydat do bycia partnerem Conte na przyjęciu seniorskiej reprezentacji. Świetne miał pierwsze dwa mecze.

Lipiński za to ma świetny trzeci mecz z kolei. ;)
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

Wariat z tego rozgrywającego, napatrzył się DeCecco :)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Elgarten »

StanLee pisze: Znam Marcina od dłuższego czasu - i to od zawsze był bardzo wszechstronny rozgrywający. ;)
Wiesz, ja też już go wcześniej nie raz i nie dwa widywałem ;) . Tak tylko chciałem zaznaczyć, że fajnie się go ogląda.


Szkoda, że ktoś z tercetu Francja/Włochy/Słowenia nie wylądował w grupie A, bo przez to pechowe losowanie będzie musiała jedna ekipa z Europy odpaść. No ale i tak doskonale widać jaki kontynent dominuje w mistrzostwach. Mam nadzieję, że będzie 5/8.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: majka86 »

żarło, żarło i zdechło :<
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Przestalismy robic jakakolwiek krzywde zagrywka.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2015, o 23:36 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

I znowu piękna pogoń...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

1:2 :|
StanLee pisze:Słabo dziś gra Bruno Lima, ale to może być w przyszłości pierwszy kandydat do bycia partnerem Conte na przyjęciu seniorskiej reprezentacji. Świetne miał pierwsze dwa mecze.

Lipiński za to ma świetny trzeci mecz z kolei. ;)
Pochwaliłeś i w tym secie Lipa się nam wyraźnie zaciął.

Ale w sumie nic dziwnego, Komenda cały czas uruchamia tylko i wyłącznie skrzydła, argentyński niziutki rozgrywający swoich środkowych. Dobrze to się dla nas nie może skończyć i już za 30 minut może się okazać, że zostanie nam rywalizacja o miejsca 9-16. Bednaruk powinien jednak zaryzykować zmianę rozgrywającego i wpuścić Bieńkowskiego
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Jeszcze jeden przegrany set i gramy o 9. miejsce.

Lipiński 17/25 w ataku. Ale różnicę robi zagrywka i środkowi - Fernandez i Gallego 18/24 w ataku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Jeszcze jeden przegrany set i gramy o 9. miejsce.

Ale różnicę robi zagrywka i środkowi.
Ja bym jeszcze wskazał na rozgrywającego i niestety na libero. To nie pierwszy mecz w tym turnieju, gdzie Popiwczak ma takie problemy w przyjęciu. Mówicie co chcecie, ale brak Kacpra Piechockiego jest bardzo widoczny

Rychło w czas - wchodzi Bieńkowski za Komendę

PS Za co Bednaruk zarobił żółtą kartkę?

PS 2 Nie dla nas walka o medale - szkoda. O MŚ U23 chyba też możemy w tej sytuacji zapomnieć. No chyba, że będziemy organizatorami
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: madlark »

Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk

Nie wierzę
To moja największa porażka sportowa w życiu
Nie wierzę
Czuję się jak zbity pies
Przepraszam, ale teraz się wyłączę
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Steve »

niestety tak jak przewidywałem skończyło się klapą, a miała być walka o medale , może nawet i złoty panie trenerze !!!!!
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: serek »

Największym winowajcą jest trener, który jak tylko objął juniorów zaczął rozwalać sprawdzoną i dobrze działającą koncepcję poprzednika, nie od tego powinien zacząć robotę...
Niezrozumiałe decyzje personalne i liczenia na to, ze zwodnicy, którzy nie mieścili się w kadrze, zaczną odgrywać znaczącą rolę...
to się nie mogło udać
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2015, o 08:46 przez serek, łącznie zmieniany 1 raz.
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

Czas na małe podsumowanie. Ekipa całkiem nowa w porównaniu do składu z przeszłości, czy to przez awans Szalpuka, czy to przez formę graczy, czy kontuzje. Poszczególne oceny:

- Popiwczak - W obronie był świetny, ale jego przyjęcie pozostawia wiele do życzenia, a przyjęcie > obrona. Zabrakło Piechockiego, który może by w przyjęciu coś pomógł.
- Śliwka - Olek jak nie Olek, czasem sobie przypomniał co potrafił ale z formą nie trafił na ten turniej.
- Komenda - W sumie nieźle rozgrywa, poza tym że zbyt rzadko gra ze środkowymi. Mało wykorzystywany Lemański.
- Kania - 3 bloki w ciągu 3 meczy to mało, a zagrywki też nie ma dobrej.
- Halaba - Całkiem dobre zastępstwo za Szalpuka, mocny i regularny serwis, dobrze w ataku, gorzej z przyjęciem. Ogólnie na plus, ale zabrakło Szalpuka, czy to za Śliwkę czy Halabę.
- Lipiński - Jak dla mnie bardzo dobrze grał, lider naszej ekipy.
- Lemański - zagrywka in plus, atak gorzej (może wina rozgrywającego).

Ogólne obserwacje. Zabrakło przyjęcia i chłodnej głowy w paru ważnych końcówkach. Z Piechockim i Szalpukiem wyniki mogły być zupełnie inne, linia przyjęcia byłaby lepsza (Szalpuk > Halaba w przyjęciu ??), Artur pewnie by błysnął w paru momentach i byłaby rotacja na przyjęciu.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

serek pisze:Największym winowajcą jest trener, który jak tylko objął juniorów zaczął rozwalać sprawdzoną i dobrze działającą koncepcję przeciwnika, nie od tego powinien zacząć robotę...
Niezrozumiałe decyzje personalne i liczenia na to, ze zwodnicy, którzy nie mieścili się w kadrze, zaczną odgrywać znaczącą rolę...
to się nie mogło udać
Tak zapytam, o jaką koncepcję chodzi? Chodzi o to, że grał inny skład niż za Nawrockiego czy o co? Pytam z ciekawości.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: serek »

chodzi mi właśnie o rewolucję kadrową
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: ciorny17 »

Matius pisze: - Śliwka - Olek jak nie Olek, czasem sobie przypomniał co potrafił ale z formą nie trafił na ten turniej.
Wyjdę na hejtera Olka, ale prawda jest taka, że poniżej swoich możliwości to on gra gdzieś od listopada.
Ogólne obserwacje. Zabrakło przyjęcia i chłodnej głowy w paru ważnych końcówkach. Z Piechockim i Szalpukiem wyniki mogły być zupełnie inne, linia przyjęcia byłaby lepsza (Szalpuk > Halaba w przyjęciu ??), Artur pewnie by błysnął w paru momentach i byłaby rotacja na przyjęciu.
Pełna zgoda.
Mimo wszystko ogranie i jednego i drugiego (mowa o Piechockim i Szalpuku) przewyższa to co do tej pory grali Halaba i Popiwczak. Celem nadrzędnym zawsze jest pierwsza reprezentacja i tego się trzymajmy.
Kłamca.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

serek pisze:chodzi mi właśnie o rewolucję kadrową
Ja się z tym trochę nie zgodzę, gdyż Bednarukowi wypadł ze składu Szalpuk i Piechocki, którzy mieli być podstawowymi zawodnikami. Dodatkowo, niedawno były MŚ Kadetów i nie znamy założeń dotyczących tej reprezentacji. Mogło być tak, że nie było zgody na to aby niektórzy zawodnicy rozegrali oba czempionaty w tak krótkim czasie, z resztą kadra Juniorów przygotowywała się swoim tokiem, a kadra Kadetów swoim i wątpię, że daliby radę dojść do formy na dwa turnieje w tak krótkim czasie. Czyli Bednaruk nie mógł, bądź nie chciał powoływać trzech zawodników, którzy u Nawrockiego zagrali w MEJ 2014, czyli Droszyńskiego, Kochanowskiego i Fornala. Bućko u Jacka N. był atakującym, u Bednaruka wykrystalizowała się para Gryc - Lipiński i po tym jaki turniej rozgrywa ten drugi, widać, że nie był to błąd. Zabranie Lemańskiego na turniej też nie było błędem.
Także chciałbym zapytać o tę rewolucję kadrową, bo moim zdaniem to był to optymalny skład na ten moment.

Moim zdaniem przegrywamy te Mistrzostwa przez brak przyjęcia. Gdybyśmy mieli w składzie Śliwkę w formie, Szalpuka i Piechockiego, to z Lipińskim w takiej formie, myślę, że moglibyśmy nawet wygrać z Rosją, ale to tylko gdybanie.
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

ciorny17 pisze:Mimo wszystko ogranie i jednego i drugiego (mowa o Piechockim i Szalpuku) przewyższa to co do tej pory grali Halaba i Popiwczak. Celem nadrzędnym zawsze jest pierwsza reprezentacja i tego się trzymajmy.
Oczywiście, chociaż lepiej jednak skupmy się na tych co byli a nie wypadli. Bednaruk miał małe pole do manewrów i kombinował, oceniając jego zmiany w stosunku do poprzednika:

- Ciekawi mnie co np. z Szymurą, on raczej miał trochę lepsze przyjęcie od Śliwki/Szalpuka. Dalej nie w formie przez kontuzję? Halaba dodał zagrywkę i powiedziałbym dobrze, chociaż nie wyjątkowo w ataku. Tutaj rotacja byłaby potrzebna, chociaż nawet bardziej za Śliwkę.
- Lipiński to strzał w dziesiątkę, dobra forma.
- Komenda - sam nie wiem, dobrze i dokładnie na skrzydła, mało środka. Widziałem tylko ostatnie ME w wykonaniu Bieńkowskiego i powiedziałbym że zmiana porównywalna lub nawet lepsza (albo słabszy turniej Bieńkowskiego, który często był zmieniany przez Droszyńskiego).
- Środkowi: Wcześniej na ME grali Mordyl z Kochanowskim, teraz Lemański z Kanią. Lemański był oczywistym wyborem po sezonie klubowym, chociaż jednak mało w ataku dodał, a na drugiego może rzeczywiście Mordyl byłby lepszym wyborem. Kochanowski raczej miał zakaz grania jako kadet w juniorach, to samo Droszyński.

Wybory nie najgorsze, ale problemem była forma Śliwki i środkowych, do tego słabsze przyjęcie. Tutaj może być zarzut do przygotowania Bednaruka.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

serek pisze:chodzi mi właśnie o rewolucję kadrową
Piechocki kontuzjowany. Szymura po artroskopii. Sliwka -pierszenstwo miala B, przygotowaywal sie z ta grupa chyba ze 2 tygodnie przed wylotem. Gryc po koszmarnej kontuzji i widac, ze powrot nie bedzie latwy. Szalpuk, ktory u Nawrockiego byl tylko rezerwowym, na kadrze A. Lemenski po zlamaniu, z pelnymi obciazeniam cwiczyl chyba od miesiaca przed i mial spora przerwe w grze.
Do tego Nawrocki byl trenerem Spaly i mial mozliwosc brania zawodnikow z kadeta (az 3). Teraz i terminarz troche ciasniejszy i wydaje mi sie , ze nie bylo zgody na branie tych chlopcow (i dobrze).
Jebynym wyborem bylo nie wziecie Bucki. I akurat ten wybor wydaje sie sluszny w swietle tego co widzielismy na boisku w wykonaniu Lipy.


Wiec jestes cholernie niesprawiedliwa i raszej celowo mijasz sie z rzeczywistoscia.
A ze Kacper rywalizowal z Popiwczakiem w przygotowaniach to chyba dobrze. Szczegolnie po elimnacjach, gdzie zawodnik byl do dyspozycji w ostatnim momencie bo Skra byla istotniejsza.
Ponadto Nawrocki mial grupe przez caly rok tu zas wybor trenera, mlodzi pozbierani z Ligi nie po wspolnym granie w Spale, i plan przygotowan w ostatnim momencie. Improwizowane sparingi z I ligowcami w fazie silowni przed liga to chyba nie to. No fakt, byla Brazylia.

Co do rozgrywajacych-Bienkowski nie gra bardziej kombinacyjnie od Komendy.
Szkoda braku Kacpra. Przyjecie slabe, brak formy u Olka, uproszczone rozerganie. O braku zagrywki pisalam po eliminacjach. I tak dojscie Lemanskiego i Halaby troche ja poprawilo.
Na konto Kuby Bednaruka idzie tez slaba gra srodkowych i raczej brak rozeznania przeciwnika.
Organizacja gry na kontrze lepsza niz w eliminacjach.

Bednaruk swoje ma za uszami, bez winy nie jest ale zrzucanie na niego winy za kontuzje i powolania do innych reprezentacji…. no comments.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: niepoinformowany »

Andrzeja Kowala to bardzo łatwo obsmarować przed klawiaturą. Natomiast JB to trener zajebisty, tylko kontuzje przeszkodziły i to, że kadra A ważniejsza. Nóż mi się otwiera w kieszeni...

Wiem, że grupa śmierci. Ale to jest porażka i tyle.

PS. O niektórych decyzjach personalnych można myśleć w perspektywie niejasności. Trochę dużo tych zawodników z AZS PW. Nie to, żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale ślepy nie jestem i głaskać po główce nie będę. Szkoda, że tak było też u Nawrockiego i sytuacja z Szalpukiem, gdzie grzał ławę bo był poza Spałą.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

niepoinformowany pisze:Andrzeja Kowala to bardzo łatwo obsmarować przed klawiaturą. Natomiast JB to trener zajebisty, tylko kontuzje przeszkodziły i to, że kadra A ważniejsza. Nóż mi się otwiera w kieszeni...

Wiem, że grupa śmierci. Ale to jest porażka i tyle.

PS. O niektórych decyzjach personalnych można myśleć w perspektywie niejasności. Trochę dużo tych zawodników z AZS PW. Nie to, żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale ślepy nie jestem i głaskać po główce nie będę. Szkoda, że tak było też u Nawrockiego i sytuacja z Szalpukiem, gdzie grzał ławę bo był poza Spałą.
Proponuje rozliczenie Bednaruka z tego, co od niego zalezalo. I pare tych rzeczy bylo. Poniosl kleske, fakt niezaprzeczalny. Glaskac po glowce nie ma za co, Argentyna powinna byc w zasiegu. Ale zarzut o rozwalaniu jest stronniczy i nie spodziewalam sie go ze strony osoby madrze piszacej. Porownanie 2 roznych ekip powstalych w kompletnie innych kontekstach. Spala versus liga, rok pracy versus-od finalow MPJ,

Policz ile Sliwka spedzil czasu u Kowala a ile u Bednaruka tego lata, daty sa znane. I moze napisz kto powinien wedlug Ciebie zagrac za zawodnilow PW. A takze powiedz jal liczysz Sliwke ( PW czy Resovia; ubiegly sezon, czy obecny) i Halabe.
Nazwiska lepszych zawodnikow, prosze. Konkretne odpowiedzi na konkretne pytania.

Tak sie sklada, jakbys zapomniel, ze PW jest" inkubatorem" Resovii. A Resovia ma do dyspozycji mlodziez swoja i warszawskiego Metra, czyli grupe szeroka i dosyc mocna, powiedzialabym najszersza obecnie i najbardziej ograna.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2015, o 11:18 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”