Reprezentacja Polski juniorów 2015

luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: luka »

lizard pisze:Po wczorajszym meczu mogę tylko stwierdzić że na niektórych zawodników patrzy Bednaruk z klapkami na oczach
popieram :D
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: mmb »

Obrazek
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: FLPman »

Ciekawe, ktoś tutaj chyba pisał, że Rosjanie na miejscu byli bodajże tydzień przed pierwszym meczem, raczej sobie tego nie wymyślił, można źródło prosić?
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: mmb »

Też gdzieś czytałem, chyba na którymś z portali.

A tutaj Bednaruk mówił:
Z drugiej strony Rosjanie już od kilku dni są na miejscu i się przygotowują, w tym elemencie będą mieli przewagę nad nami. Ale ja staram się nie zamartwiać rzeczami, na które nie mam wpływu, a na brak materiałów, termin naszego lotu czy pierwszego meczu nie mam wpływu.
http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/54 ... my-o-medal
Loszek
Posty: 582
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Loszek »

Słowa Bednaruka o Śliwce z powyższego wywiadu mówią chyba wszystko. Jak po 3(?) tyg przygotowań po całym sezonie klubowym miał lepsze wyniki niż teraz to chyba naprawdę może być słabo z jego dyspozycją fizyczną. Szkoda, że mecze Polaków tak późno, a dzisiaj jeszcze koliduje z PŚ.
Resovia ma najlepszą trójkę atakujących na świecie? ;)
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: FLPman »

mmb pisze:Też gdzieś czytałem, chyba na którymś z portali.

A tutaj Bednaruk mówił:
Z drugiej strony Rosjanie już od kilku dni są na miejscu i się przygotowują, w tym elemencie będą mieli przewagę nad nami. Ale ja staram się nie zamartwiać rzeczami, na które nie mam wpływu, a na brak materiałów, termin naszego lotu czy pierwszego meczu nie mam wpływu.
http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/54 ... my-o-medal
Ok, wyjaśnione:
"Taką miałem informację przed wylotem. Na miejscu okazało się inaczej"
https://twitter.com/JakubBednaruk/statu ... 5904070656
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

Brawo dla naszej reprezentacji! Wygrywamy bodajże pierwszą końcówkę na tym turnieju, broniąc chyba 5 piłek setowych. Prowadzimy już 2-0 z Francją.
Tymczasem Argentyna prowadzi 2-0 w setach z Rosją w finale.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: MaciejJoker »

Kamil92 pisze:Brawo dla naszej reprezentacji! Wygrywamy bodajże pierwszą końcówkę na tym turnieju, broniąc chyba 5 piłek setowych. Prowadzimy już 2-0 z Francją.
Tymczasem Argentyna prowadzi 2-0 w setach z Rosją w finale.
Fajna ta końcówka była. Zwłaszcza taka bardzo długa akcja wygrana przez nas.
Śliwka 3 ostatnie punkty.
2012, 2013, 2015
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

Brawo! Wygrywamy z Francją i zajmujemy 9 miejsce w turnieju. Przegraliśmy w nim 2 mecze - z Mistrzem i Wicemistrzem Świata. Mieliśmy trochę pecha, że FIVB postanowiło wrzucić do jednej grupy 3 potencjalnych Mistrzów Świata...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Jakby Polska byla "potencjalnym mistrzem świata" to by ugrała więcej niż seta z Argentyną i Rosją...
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

Przed turniejem byliśmy uznawani za jednego z faworytów turnieju, tak samo jak Argentyna i Rosja...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: MaciejJoker »

Argentyna to wygrała ?
2012, 2013, 2015
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

A Argentyna nie była. ;)

Ogarnęli Rosjanie.
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

Znowu Śliwka pociągnął mecz, może jednak powinien być atakującym? ;) Nie oglądałem meczu i statystyki też nie pełne ale zawodzą jednak przyjmujący, nawet Śliwka jak grał na przyjęciu. Trzeba było od razu postawić na Szymurę, chyba lepsze przyjęcie od Halaby, w ataku podobnie, trochę gorsza zagrywka. Mordyl też jak się okazuje lepszy od Kanii...

Zła grupa na początek, mało sparingów z dobrymi drużynami, nie doprowadzenie do formy paru zawodników i mamy wynik jaki mamy. Może i w najmocniejszym składzie mogło tak się skończyć z Rosją i Argentyną ale jednak Bednaruk nie zrobił wszystkiego co pomogło by wygrać i może postawił na złe konie.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

Brawo dla zespołu za walkę do końca. A Bednaruk przypomniał sobie że jest coś takiego jak podwójna zmiana. Szkoda że nie stosował tego w meczach pierwszej rundy a stał jak cielę i czekał Bóg wie na co. Szkoda szansy na Finał. Ale jak trener jest 7 zawodnikiem drużyny przeciwnej to gra się ciężko. I nie piszcie że Rosja i Argentyna w naszej grupie i dlatego można Bednaruka usprawiedliwiać.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Trochę zdziwiłem się, że Pankow został MVP, bo Wołkow jednak trzymał im całą grę - w każdym bądź razie Rosjanie do MŚK i MŚJ z 2013 roku, dokładają MŚK, MŚJ i MŚ do lat 23 w tym roku. Pankow, Polietajew, Własow, Kimerow, Wołkow, Kljuka, Bogdan - nie wiem czy jeszcze zobaczę w swoim życiu lepszy czy nawet porównywalny rocznik młodzieżowy, więc odnotowuję. :P Niby Argentyna miała szanse w finale, ale wiadomo było, że tam wszystko co dzieje się na parkiecie zależy od dyspozycji Rosjan, więc spodziewałem się, pomimo 2-0 przewagi, że tak może się to właśnie skończyć. Wołkow, przy swojej całej znakomitości, na prawym ataku sobie zupełnie nie radzi, ale to jednak talent porównywalny z kolegami, którzy zdobywali MVP wspomnianych wyżej turniejów.

Argentyna nie ma zupełnie wybitnych talentów w tych drużynach kadetów i juniorów, ale to też kontrast do obecnej sytuacji seniorskiej reprezentacji, gdzie te indywidualności (Conte, De Cecco) są, ale bardzo brakuje głębi składu - na coś poważniejszego, zachowując kontekst rozgrywek młodzieżowych, w końcu te medale muszą się przerodzić (jakiś medal LŚ, czy cuś, już tak się nie rozpędzajmy ;)), więc jeżeli Conte będzie trzymał się w zdrowiu, to za 3-4 lata może seniorska drużyna Argentyna znowu zrobi krok do przodu. Zawsze w cenie jest pokonywanie - i to zdecydowane - Brazylii, nawet w siatkówce młodzieżowej.

Co do naszych, pewnie lepiej się wypowiecie, z jednej strony poza Rosją, Argentyną i może Chinami Polacy mogliby z każdym swobodnie tutaj wygrać, z drugiej, poza Rosją i Argentyną, poziom turnieju był bardzo przeciętny, więc chyba nie ma to takiego znaczenia. Lipiński na plus, Popiwczak na minus, resztę mi ciężko ocenić.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: bytrek »

Śliwka to niech już zostanie na tym ataku. Bo po Igrzyskach zostaniem już całkiem bez takiego. A po za tym, Leon i Mikka będą nie do ruszenia w kadrze przez jakieś 10 lat na przyjęciu. Do tego być może Szalpuk, niedługo Fornel i Kwolek. A na ataku, jak nikogo ie było tak nikogo nie będzie.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: ldz »

a to Kurek po Igrzyskach kończy karierę czy o co się rozchodzi?
podobno Muzaj nieźle się sprawuje na sparingach JW, zobaczymy co Raul zrobi z Bołądziem - nie bądźmy takimi pesymistami.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: PvK »

bytrek pisze:Śliwka to niech już zostanie na tym ataku. Bo po Igrzyskach zostaniem już całkiem bez takiego. A po za tym, Leon i Mikka będą nie do ruszenia w kadrze przez jakieś 10 lat na przyjęciu. Do tego być może Szalpuk, niedługo Fornel i Kwolek. A na ataku, jak nikogo ie było tak nikogo nie będzie.
Przestawilismy Kurka? Przestawimy Leona!;). Po co nam atakujacy 195cm bez super skoku?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Skrzypek »

PvK pisze: Przestawilismy Kurka? Przestawimy Leona!;). Po co nam atakujacy 195cm bez super skoku?
Nie będzie trzeba nikogo przestawiać. Kurek jest w kwiecie siatkarskiego wieku. Dodatkowo, tak btw, Leon doskonale zna pozycję nr 4, bo grywał na niej w reprezentacji, jak również w pucharze Rosji ledwie rok temu.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: PvK »

Skrzypek pisze:
Nie będzie trzeba nikogo przestawiać. Kurek jest w kwiecie siatkarskiego wieku. Dodatkowo, tak btw, Leon doskonale zna pozycję nr 4, bo grywał na niej w reprezentacji, jak również w pucharze Rosji ledwie rok temu.
To byl zart z mojej strony. Serio potraktuj ta 2 czesc wypowiedzi.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Kolega chyba Sliwke rzadko na oczy widywal bo albo go hetuje na maksa albo uznaje za nadzieje na ataku.
Do atakiera z reguly ida sytuacyjne. Tu Sliwka ma ogromny repertuar ...kiwek. To raczej nie jest typ na atak.
Zobaczymy jak sie rozwinie na przyjeciu w tych slawnych gierkach wewnetrznych. W pierwszym roku w PL poradzil sobie niezle. A przygotowania do sezonu reprezentacyjnego po kontuzji (niewielkiej) pod koniec ligi mial….no powiedzmy niestandardowe.

Dzieki Idz za przypomnienie o istnieniu Macka I Boladzie. W tym dniu depresji jakos zapomnialam o swiatalkach w tunelu.
Chetnie popatrze na ich gre w lidze. Podobnie jak na ewentualne wejscia Sliwki i rozwoj Artura u Lozano oraz rozwoj Kaczmarka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”