Reprezentacja Polski juniorów 2015

maupa
Posty: 65
Rejestracja: 22 mar 2011, o 18:25
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: maupa »

Śmiech na sali powołanie Firleja, Gossa i jakiegoś Semeniuka. Można tylko sądzić, że dwóch ostatnich prędzej czy później dołączy do Politechniki ;) A zachowanie Bednaruka oceniam jako żenujące. Gdzie jest J. Tomczak, którego tak chwalił? Czyżby jednak się nie sprawdzi? Tak będzie również z trójką wymienioną u góry.

Dwunastka jak dla mnie na MŚ :
- Bieńkowski / Komenda
- Gryc
- Szalpuk / Śliwka / Szymura / Fornal / Halaba
- Zwiech / Lemański / Lewandowski
- Piechocki

Powalczyć o miejsce w składzie mogą jeszcze Lipiński i Bućko. Zaskoczeniem dla mnie będą inne powołania na pozycję libero i rozgrywających.

Nie wyobrażam sobie innego wyniku jak medal MŚ z takim składem. Ale czas pokaże.
Freydhis
Posty: 122
Rejestracja: 21 gru 2012, o 14:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Freydhis »

Bardzo podoba mi się, że trener Bednaruk daje szansę chłopakom, którzy pokazali się z dobrej strony w Młodej Lidze zamiast wpisywać tylko z automatu te same nazwiska. Jędrzej Goss spisywał się świetnie w Młodej Lidze. Sądzę, że jest lepszą opcją na ataku niż Bartłomiej Lipiński, który grał w ostatnich eliminacjach. Z kolei Kamil Semeniuk to rewelacja ostatnich rozgrywek Młodej Ligi. Chłopak "znikąd" w pierwszym swoim sezonie ML był jednym z najlepszych przyjmujących tej ligi. Może nie imponuje wzrostem, ale jest bardzo mądry, ma świetną zagrywkę i nieźle przyjmuje, o co wśród młodych zawodników coraz trudniej.
Mam nadzieję, że zwłaszcza Paweł Gryc i Kamil Semeniuk nie zawiodą moich oczekiwań i spełnią nadzieje, które w nich pokładam. :)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Murilo0 »

Freydhis pisze:Jędrzej Goss spisywał się świetnie w Młodej Lidze. Sądzę, że jest lepszą opcją na ataku niż Bartłomiej Lipiński, który grał w ostatnich eliminacjach
A teraz spójrz na wzrost jednego i drugiego i odpowiedz sobie na pytanie, który zawodnik może osiągnąć wyższy poziom gry w przyszłości na tej pozycji ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Zgadzam sie z @maupa tylko czesciowo.
Ja bym Fornala nie ciagala (choc jest dobry), by go nie wyeksplatowac. Lewandowski jest OK. Lemanski-czy zdazy?

Firlej nawet nawet. Poniewaz Tomczyk mnie lekko podlamal a Firlej mi sie dosyc podobal to zmiana na plus. Ale nie rozumiem czemu nie Komenda.
Lipinski sporo stracil po kontuzji, chyba glownie na zasiegu. Wagi nabral sporo. Ale Gryc wygladal dobrze po powrocie i to wielki talent. A ….widze, ze dowolany, to fest. Goss zly nie jest, warunki fizyczne ma jednak gorsze. Wiec plus za Gryca i zmiana Lipinski/Goss trudna do oceny. Jednak MPL jest dla mnie nizej poziomem niz I Liga, w ktorej gra SpalaI i Lipinski. Zobaczymy nosa Bednaruka.
Semeniuka widzialam w finale MPL i podobal mi sie. Mam watpliwosci, czy to juz ten poziom, ale jakis blysk jest.W pierwszej chwili pomylil mi sie z Superlakiem i uznalam, ze JB oszalal :D
Halaba-fajnie ze jest. Mocny regularny serwis, bardzo poprawil przyjecie. I wyglada na pozytywnego faceta.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2015, o 17:51 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

kanimo pisze:Ja bym Fornala nie ciagala (choc jest dobry), by go nie wyeksplatowac.
Na pewno chodzi o Jana Fornala?

Na MŚ będą 14-osobowe składy? Jeśli tak to cieszy fakt powołania Popiwczaka.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Jan? :( Wolalabym Tomka :D
Ala dopiero teraz zerknelam na strone PZPS. Posta pisalam w oparciu o post poprzednikow.
Widze, ze sa wszyscy. Jest i Komenda. I Lipinski.
Jak ktos blysnie w przygotowaniach to sie przebije. Szeroka jest bardzo ok.

Swoja droga trener sklad wyslal chyba z tydzien temu. Ale Panowie byli zajeci-vide sprawozdanie o szkoleniu :]

Nie ma Kochanowskiego i to mnie tez cieszy. Jako fanke jego talentu. Zreszta nikogo z U19. To dobrze. Aktywne zycie sportowca i tak jest krotkie. Eksploatacja na wielu frontach skraca je bardziej.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: bytrek »

Murilo0 pisze:
Freydhis pisze:Jędrzej Goss spisywał się świetnie w Młodej Lidze. Sądzę, że jest lepszą opcją na ataku niż Bartłomiej Lipiński, który grał w ostatnich eliminacjach
A teraz spójrz na wzrost jednego i drugiego i odpowiedz sobie na pytanie, który zawodnik może osiągnąć wyższy poziom gry w przyszłości na tej pozycji ;)

A to że Lipiniski może w przyszłość być lepszy, oznacza, ze na nadchodzących MŚ, będzie lepszy od Gossa?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Steve »

dziś trener J.B. ponownie pokazał "klasę" kolejny powołany przez niego kadrowicz ląduje w Polibudzie , żenada po co te wszystkie okrągłe gadki o powołaniu najbardziej wyróżniających się zawodników skoro górę bierze "kolesiostwo" i dobro własnego klubu. Czyim w takim razie trenerem jest J.B. reprezentacji narodowej czy klubu pani prezes ze stolicy??? Panie trenerze czekamy na kolejne przemyślane ruchy kadrowe w kierunku Warszawy!!!
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Jiroux »

A co to przepraszam za problem, że Politechnika sobie radzi jak może ze słabym budżetem?
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Steve »

Jiroux pisze:A co to przepraszam za problem, że Politechnika sobie radzi jak może ze słabym budżetem?
szkoda że pod przykrywką reprezentacji uprawia się prywatę ale widać niektórym to nie przeszkadza a wręcz medale im się należą...
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: majka86 »

za każdym razem gdy ni stąd ni zowąd pojawia się ktoś tak bardzo krytykujący trenerów kadr juniorskich (którym idzie całkiem nieźle), mam wrażenie, że to jakieś złamane chłopięce serduszko, które powołanie nie dostało, albo znajomy tego chłopięcego serduszka...

jeśli tak, to głowa do góry - ćwicz, a będzie lepiej! ;)

mogę oczywiście nie mieć racji, bo ekspertem nie jestem, ale te wpisy wydają się trochę zbyt kategoryczne i to one śmierdzą "prywatą" trochę bardziej niż sugestia, że Bednaruk sabotuje swoje DWA ( !!! ) zespoły, bo i Polibudę i kadrę juniorów ściągając/powołując do nich słabych zawodników.
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: ldz »

szczerze mówiąc - nie widzę w tym nic dziwnego. Do reprezentacji powołuje "najlepszych" - najlepiej się prezentujących, z największym potencjałem do rozwoju, z najlepszymi warunkami, czasem z mieszanką tego wszystkiego. PW przędzie cieniutko, więc skład robią z juniorów, bo są tani - co w tym dziwnego, że Bednaruk zbiera (jak mu się uda, no bo np. taki Szymura jest w Czewie, a nie w PW) do klubu zawodników z reprezentacji - "najlepszych"? Najlepszych jakich ma dostępnych.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: niepoinformowany »

No ale trochę dziwne, że gość podpisujący kontrakt z PW zaraz jest powołany do szerokiej juniorów. Nie znam gościa więc nie oceniam, ale z boku to wygląda podejrzanie i nie dziwi mnie takie spojrzenie na tę sprawę.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: majka86 »

niepoinformowany pisze:No ale trochę dziwne, że gość podpisujący kontrakt z PW zaraz jest powołany do szerokiej juniorów. Nie znam gościa więc nie oceniam, ale z boku to wygląda podejrzanie i nie dziwi mnie takie spojrzenie na tę sprawę.
ale jaki pożytek miałby z tego Bednaruk? Nie jest to nawet "ogranie" sobie zawodnika w kadrze, bo tylko apokalipsa jakaś (odpukać) mogłaby wykurzyć z pierwszej szóstki panów Sz-Ś

tylko po to, żeby na stronie móc napisać "reprezentant Polski"? To by było sabotowanie swojego jednego zespołu przy minimalnych korzyściach dla tego drugiego...

nie wiem... zawsze dosyć sceptycznie podchodziłam do oceniania powołań młodzieżowych na tym forum. Bo nawet tu (a jest tu wiele osób, które - w przeciwieństwie do mnie - na siatkówce się naprawdę znają) mało jest osób, które wszystkich tych chłopców znają, regularnie oglądają itd. A Ci którzy się znają są najczęściej ze środowiskiem młodzieżowej siatkówki w jakiś sposób związani, bo albo sami są juniorami, albo są ojcami, albo znajomymi. A to jednak bardzo często czyni ich nieobiektywnymi. Z tego co zdążyłam zauważyć powołania do SMSu i kadr młodzieżowych często wywołują tu więcej emocji niż do kadr seniorskich i są to dyskusje dużo bardziej emocjonalne i ad personam i wydaje się, że dzieje się tak dlatego, że dotyczą samych dyskutujących ;) To tak jakby Bartman komentował na forum swoją nieobecność w kadrze - ciekawe, co by o niej powiedział!

z oceną Bednaruka poczekałabym do MŚ, z których podobno powinien przywieźć w końcu jakiś krążek
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: krzysiu »

Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk 9 godz.9 godzin temu

Doszły mnie słuchy,że niby kto przyjdzie do Polibudy z młodzieży dostanie powołanie do kadry
Ośle łąki, powołania poszły w połowie maja :)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: niepoinformowany »

Majka, pisałem o tym sypaczu a nie o Halabie. Ten to chyba nie ma wątpliwości, że w szerokiej na 100% powinien być i jest.
krzysiu pisze:Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk 9 godz.9 godzin temu

Doszły mnie słuchy,że niby kto przyjdzie do Polibudy z młodzieży dostanie powołanie do kadry
Ośle łąki, powołania poszły w połowie maja :)
To że ogłosili kontrakt teraz nie oznacza, że nie był podpisany wcześniej (lub nie był dogadany). Ale kto chce może łykać jak pelikan wszystko co napiszą.

Już pomijając że na stronie PZPS news w sprawie powołań jest z 12.06. Może zwlekają miesiąc z ogłoszeniem, możliwe.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Steve »

ldz pisze:szczerze mówiąc - nie widzę w tym nic dziwnego. Do reprezentacji powołuje "najlepszych" - najlepiej się prezentujących, z największym potencjałem do rozwoju, z najlepszymi warunkami, czasem z mieszanką tego wszystkiego. PW przędzie cieniutko, więc skład robią z juniorów, bo są tani - co w tym dziwnego, że Bednaruk zbiera (jak mu się uda, no bo np. taki Szymura jest w Czewie, a nie w PW) do klubu zawodników z reprezentacji - "najlepszych"? Najlepszych jakich ma dostępnych.

chłopie może nie wiesz że Szymura podpisał kontrakt z Czewą w ubiegłym roku kiedy to trenerem kadry był Nawrocki a nie Bednaruk , więc nie bardzo mógł to zrobić . Nikt nikomu nie broni powoływania najlepszych do kadry i brania go do klubu w którym jest się trenerem , tylko trochę to śmierdzi jak powołania dostają wcale nie wyróżniający się zawodnicy. Miesiąc temu drugim sypaczem został Tomczak z Gdańska , który miał być lekarstwem na rozegranie i co z tego wyszło każdy widział. Teraz Firlej który tydzień póżniej podpisuje kontrakt z Polibudą ., zobaczymy co z tego wyjdzie . A moim zdaniem jest Komenda który bije na głowę dwóch wymienionych ale pewnie nie chciał przyjść do Polibudy !!!!
majka86 pisze:mogę oczywiście nie mieć racji, bo ekspertem nie jestem, ale te wpisy wydają się trochę zbyt kategoryczne i to one śmierdzą "prywatą" trochę bardziej niż sugestia, że Bednaruk sabotuje swoje DWA ( !!! ) zespoły, bo i Polibudę i kadrę juniorów ściągając/powołując do nich słabych zawodników.
no właśnie skoro jak sam mówisz nie jesteś ekspertem to odpuść sobie takie kategoryczne komentarze....
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, o 23:54 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 20. Regulaminu Forum.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: ldz »

jestem kobietą. Tak btw.
no i co, jakoś Tomczaka w PW nie ma. Podobnie Kuby Zwiecha, który zakontraktowany jest w Radomiu. Lipińskiego, który podpisał z Czewą. Dorabianie teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma, naprawdę, to takie polskie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
maupa
Posty: 65
Rejestracja: 22 mar 2011, o 18:25
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: maupa »

ldz pisze:jestem kobietą. Tak btw.
no i co, jakoś Tomczaka w PW nie ma. Podobnie Kuby Zwiecha, który zakontraktowany jest w Radomiu. Lipińskiego, który podpisał z Czewą. Dorabianie teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma, naprawdę, to takie polskie.
No i to jest ciekawe. Dlaczego nie ma Tomczaka? Przecież tak chwalił go Bednaruk. Zdał sobie sprawę, że gość, który nigdy nie miał styczność z siatkowka na poziomie międzynarodowym i kadry jednak jest za słaby? Tak samo będzie z Semeniukiem, Gossem i Firlejem. Bo od tych dwóch ostatnich jestem w stanie wymienić 10 lepszych zawodników.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Maupa to wymien 5 lapszych od Firleja sypaczy poza tymi juz powolanymi jak Bienkowski i Komenda.
Wymien 5 lepszych a niepowolanych atakujacych. Zwracam uwage na fakt, ze Grys i Lipinski sa w szerokiej wiec 5 innych nazwisk.
Wszystko w limicie do U 21 i poza ogloszona szeroka.
I niech nie beda to zawodnicy z U 19 bo raczej w tym roku ciezko to polaczyc.

Sam zaproponowales 10 lepszych.
maupa
Posty: 65
Rejestracja: 22 mar 2011, o 18:25
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: maupa »

kanimo pisze:Maupa to wymien 3 lapszych od Firleja sypaczy poza tymi juz powolanymi jak Bienkowski i Komenda.
Wymien 3 lepszych a niepowolanych atakujacych
i 3 lepszych niepowolanych przyjmujacych. Wszystko w limicie do U 21 i poza ogloszona szeroka.`Razem bedzie 9, jeden mniej niz proponowales.
I niech nie beda to zawodnicy z U 19 bo raczej w tym roku ciezko to polaczyc.
Proszę bardzo :)

- rozgrywający: Michał Tomczak, Oskar Herman, Sebastian Matula (wszyscy 95) + Błażej Podleśny (również 95) i Radosław Gil (co prawda 97, ale odsunięty został przez ciężki charakter, a nie umiejętności)

- atakujący: Łukasz Pietrzak, Patryk Szwaradzki, Patryk Napiórkowski (wszyscy 95) + Jan Siemiątkowski, Michał Szmajduch i Mateusz Linda (wszyscy 96)

Tak jak napisałem OD DWÓCH OSTATNICH jestem w stanie wymienić 10 lepszych :) Semeniuka może faktycznie zbyt pochopnie oceniłem jako nietrafione powołanie. Niech się chłopak wykażę. Ale co do Gossa i Firleja zdania nie zmienię.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, o 10:21 przez maupa, łącznie zmieniany 1 raz.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Abdullo »

niepoinformowany pisze:Majka, pisałem o tym sypaczu a nie o Halabie. Ten to chyba nie ma wątpliwości, że w szerokiej na 100% powinien być i jest.
krzysiu pisze:Jakub Bednaruk ‏@JakubBednaruk 9 godz.9 godzin temu

Doszły mnie słuchy,że niby kto przyjdzie do Polibudy z młodzieży dostanie powołanie do kadry
Ośle łąki, powołania poszły w połowie maja :)
To że ogłosili kontrakt teraz nie oznacza, że nie był podpisany wcześniej (lub nie był dogadany). Ale kto chce może łykać jak pelikan wszystko co napiszą.

Już pomijając że na stronie PZPS news w sprawie powołań jest z 12.06. Może zwlekają miesiąc z ogłoszeniem, możliwe.
Haleba jest zawodnikiem Resovii od co najmniej sezonu. I Resovia jest zainteresowana jego rozwojem. Awans do PlusLigi to kolejny etap szkolenia. Myślę, iż to Resovia była zainteresowana "wysłaniem" go do Warszawy. Gdyby nie zgoda Resovia to on by w PW nie grał.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: niepoinformowany »

A nie napisałem wyraźnie, że nie o Halabę mi chodzi?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Do @maupa:
Trudne do udowodnienia. Drugoligowiec Tomczak. Zgodzisz sie , ze 2 liga jest labsza od MPL? Faceci nieprzebijajacy sie do 1 skladu np Napiorkowski. Siemiatkowski chyba przegral walke o 6 z Lipa. Czy Linda lepszy? Dyskusyjne. Wyzszy. Podobnie ze Szmajduchem.
Zreszta z Napiorkowskim bym sie zgodzila ale rok ma w plecy. Nie przebil sie mimo braku silnej konkurencji. Oby pogral w tym roku.
Kilku nie znam, przyznam sie np sypacza z Norwida.

Czasem mam wrazenie, ze JB obserwuje siatkowke mlodziezowa od wzglednie niedawna i paru chlopakow nie widzial, badz zna ich tylko z nazwisk. I podpala sie do tych, ktorzy spodobali mu sie w 2,3 meczach widzianych na zywo jak Tomczak (porazka).
Ale Szmajducha i Linde widzial na pewno.
Coz, powolanie na trenera dostal pozno. W odroznianiu od Nawrockiego siega sporo poza Spale. Powolal tez jednak wiekszosc bylych Spalowiczow. Zobaczymy co wyjdzie z tego miksu.

Abdulo-co ma do rzeczy czyim zawodnikiem jest Pawel? Jest niezly i ma pole do progresu biorac pod uwage dotychczasowy przebieg kariery. Zasluguje na powolanie, jakos nikt tego nie kwestionowal. Nie jest wychowankiem Resovii. Plock i Metro na dojazdy.
Metro za mala kase od Gorala daje mu mlodych. Moze powinni chciec troche wiecej btw.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Abdullo »

Podpisując długoletni kontrakt z Resovią, Paweł ma pewne korzyści oraz pewne ograniczenia. Ograniczenia sprowadzają się, iż do niektórych klubów może iść a do innych nie. Klubowi zależy aby grał. PW teoretycznie mu to bardziej gwarantuje niż np. klub który ma większe ambicje i walkę o medale. Do tego trafia do trenera z fajnym podejściem do zespołu. Mam czasem wrażenie, iż wielu młodych zawodników u progu kariery chciało by z nim współpracować Chyba nie ma lepszego w lidze. Bo nie wiem czy ambicją młodego jest być trenowanym przez np. Michała Bąkiewicza.
#niepoinoformowany przepraszam Cię za wyciągnięcie błędnych wniosków z Twojej wypowiedzi.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Jiroux »

Pietrzak słabo radzący sobie nawet w ML dobrym atakującym. HAHAHAHAH.... Bez przesady...
maupa
Posty: 65
Rejestracja: 22 mar 2011, o 18:25
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: maupa »

kanimo pisze:Do @maupa:
Trudne do udowodnienia. Drugoligowiec Tomczak. Zgodzisz sie , ze 2 liga jest labsza od MPL? Faceci nieprzebijajacy sie do 1 skladu np Napiorkowski. Siemiatkowski chyba przegral walke o 6 z Lipa. Czy Linda lepszy? Dyskusyjne. Wyzszy. Podobnie ze Szmajduchem.
Zreszta z Napiorkowskim bym sie zgodzila ale rok ma w plecy. Nie przebil sie mimo braku silnej konkurencji. Oby pogral w tym roku.
Kilku nie znam, przyznam sie np sypacza z Norwida.

Czasem mam wrazenie, ze JB obserwuje siatkowke mlodziezowa od wzglednie niedawna i paru chlopakow nie widzial, badz zna ich tylko z nazwisk. I podpala sie do tych, ktorzy spodobali mu sie w 2,3 meczach widzianych na zywo jak Tomczak (porazka).
Ale Szmajducha i Linde widzial na pewno.
Coz, powolanie na trenera dostal pozno. W odroznianiu od Nawrockiego siega sporo poza Spale. Powolal tez jednak wiekszosc bylych Spalowiczow. Zobaczymy co wyjdzie z tego miksu.

Abdulo-co ma do rzeczy czyim zawodnikiem jest Pawel? Jest niezly i ma pole do progresu biorac pod uwage dotychczasowy przebieg kariery. Zasluguje na powolanie, jakos nikt tego nie kwestionowal. Nie jest wychowankiem Resovii. Plock i Metro na dojazdy.
Metro za mala kase od Gorala daje mu mlodych. Moze powinni chciec troche wiecej btw.
II liga słabsza od ML? Czy ja wiem, nie do końca tak jest. Zespoły znajdujące się w finale o wejście do I ligi na pewno przewyższają poziomem topowe zespoły z ML, a takimi zespołem był Augustów, gdzie grał M.Tomczak. A co do Gossa to w niczym nie jest lepszy od wyżej przeze mnie wymienionych zawodników.

Poza tym ja nie mówię, że Ci zawodnicy są słabi, jednakże mówimy tu o reprezentacji juniorów i pewien poziom powinni przekraczać, a poziom gry w ML jest niezaprzeczalnie niższy niż poziom gry w I lidze i w turniejach finałowych o wejście do niej.
Jiroux pisze:Pietrzak słabo radzący sobie nawet w ML dobrym atakującym. HAHAHAHAH.... Bez przesady...
Tak jak już pisałem, gra w ML nie jest wyznacznikiem umiejętności. Nie jeden się już o tym przekonał :) W tym sezonie grał w I lidze w Szczecinie i nieźle sobie radził :)
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Rzeczywiscie Pietrzak sobie niezle radzil w I Lidze.
Czasem mam wrazenie, ze tacy zawodnicy jak Pietrzak, Matula, Napiorkowski a moze i inni jakos umkneli Bednarukowi z pola widzenia.
A moze i nie i sa to swiadome wybory.
Zobaczymy po rezultatach.
Ja sie ciesze, ze nie umknal Pawel Gryc.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Post pod postem bo sytuacja jest dynamiczna. ;)
Jakub Bednaruk podal na twiterze, ze musi wybrac 16ke przed zgrupowaniem.
To po co PZPsowi byla ta szeroka, jak trener musi wylonic waska jeszcze zanim zobaczy wszystkich pare razy na treningu ???

W kazdym razie PZPS pogodzi tych co im sie podobalo i tych co nie za bardzo. Pewnie bedzie powrot do sprawdzonych zawodnikow.
Pozostaje kwestia drugiego sypacza, atakujacego (bo mam nadzieje, ze Gryc na pierwszego) i zdrowia Rafala Szymury.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: sb.slav »

Nie szkodzi. Jeśli nie ma odpowiedzi przez dzień lub kilka a możliwość edycji się autoblokuje - można post pod postem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”