Reprezentacja Polski juniorów 2015

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

meduza123 pisze:
mmb pisze:Leman to będzie gość! :D
Dziś rzuciły mi się w oczy jego dwie świetne obrony pod rząd, w pierwszym czy tam drugim secie.
Tylko niech zacznie atakować odpowiednio do warunków, bo póki co bez szału... gdzieś po taśmie, jakoś mało dynamicznie, ale potencjał jest
Żeby zaczął atakować, to ktoś odpowiednio wysokie piłki musi mu jeszcze wystawić. W dzisiejszym meczu Bartek Lemański obok Rafała Szymury i tak był najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny, bo zdobył 16 pkt (6 blokiem, 7 atakiem, 3 zagrywką).

W ataku miał 63% (7/11) więc nawet jak na środkowego całkiem zacną skuteczność http://www.fivb.org/vis_web/volley/MU21 ... p3-032.pdf
Chal pisze:
drukjul pisze:Wszyscy pewnie życzymy Bartkowi, aby w następnym sezonie w Weronie pod skrzydłami Gianiego rozwinął skrzydła właśnie jako przyjmujący, ale prawda jest taka, że przez ostatnie dwa lata w BBTS-e to nie była jego pozycja i tego elementu przyjęcia przez ten czas pewnie specjalnie nie ćwiczył.
Przecież Bućko cały pierwszy sezon w Bielsku (13/14), może poza jakimiś epizodycznymi wejściami na atak, rozegrał na przyjęciu.
Racja - mój błąd. Rozpędziłem się trochę z tymi dwoma latami, ale to zasadniczo nie zmienia to istoty problemu, że w ostatnim sezonie Bartek grywał w BBTS-e na ataku i tego elementu pewnie specjalnie nie trenował.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:Ja bym się z tym akurat nie zgodził. Moim zdaniem kadra kadetów i juniorów powinna służyć ogrywaniu jak najszerszej zawodników i być nakierowana na ich indywidualny rozwój. Jeżeli przy okazji na ME, czy MŚ są zdobywane jakieś medale, a sami siatkarze wynoszą z kolejnych turniejów cenne doświadczenie grania pod presją o najwyższą stawkę i reprezentacja młodzieżowa częściej wygrywa niż przegrywa, to oczywiście jeszcze lepiej, ale sam wynik i medale nie mogą być celem numer jeden.
Wężykiem. Bo mimo, iż na pewno pucharek z zawodów cieszy oko przez całe życie, to celem tych wszystkich kategorii młodzieżowych jest dostarczanie graczy kadrze dorosłej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: ursula127 »

Dostane po du..ie ze słabszym rywalem w ważnym meczu jest bardzo ważnym doświadczeniem i na pewno pomoże poukładać w głowie i zawodnikom i trenerowi.Paradoksalnie te nieudane mistrzostwa mogą polskiej siatkówce wyjść na plus
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: luka »

drukjul pisze:
meduza123 pisze:
mmb pisze:Leman to będzie gość! :D
Dziś rzuciły mi się w oczy jego dwie świetne obrony pod rząd, w pierwszym czy tam drugim secie.
Żeby zaczął atakować, to ktoś odpowiednio wysokie piłki musi mu jeszcze wystawić. W dzisiejszym meczu Bartek Lemański obok Rafała Szymury i tak był najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny, bo zdobył 16 pkt (6 blokiem, 7 atakiem, 3 zagrywką).

To samo dotyczy się Gryca dostaje za niskie i do tyłu piłki

Ale rozgrywka Bieńkowskiego nic się nie zmieniła. Wyprowadził on grę naszej drużyny ale z zasady gra na ,,swoich''
szacun za uruchomienie środka ;)

zaraz zbiorę linczy za te słowa
Rzadko się udzielam ale często czytam ;)
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

Oglądając ten mecz miałem wrażenie że Bednaruk robi wszystko żeby Bieńkowski nie grał na rozegraniu.Tak na prawdę wpuścił go w 3 secie w końcówce bo nie miał już innego wyjścia. Myślał pewnie że jak na boisku jest Śliwka, Szymura,Mordyl i Leman to Komenda da radę. Nic z tego. Śmiem twierdzić że Bieńkowski jest tym ogniwem ,które tą drużynę scala. On kreuje pewniaków na boisku. Ustawił grę jak profesor ,uruchomił kiedy trzeba środek i końcówki grał pewniakami.I CHEMIA w zespole wróciła. Komenda przy nim to szkoła podstawowa.Co do Gryca to niestety musi nauczyć się grać z piłek szybkich bo taka jest teraz siatkówka. Bednaruk ,który przecież był rozgrywającym powinien to zauważać. Ten Bieńkowski ,którego tak niektórzy tu niedoceniają i krytykują potrafił jako kreujący grę Naszych Reprezentacji młodzieżowych doprowadzić do medali na wszystkich ważnych imprezach. Ale niestety jest jeden problem teraz. Nie ma CHEMI pomiędzy nim i Bednarukiem. Czemu? Na to pytanie powinien Bednaruk odpowiedzieć !!!!! Gołym okiem było widać jak nagle zaczął grać zespoł. Mogę spokojnie stwierdzić że Bednaruk nie dał szansy naszym chłopakom na MEDAL MŚ bo musiał postawić na swoim i...liczył chyba na cud. Co do ogrywania zawodników na ważnych imprezach młodzieżowych to oczywiście nie jestem za tym żeby nie brać nowych uzdolnionych zawodników na te imprezy. Nie można jednak iść tak daleko jak poszedł Bednaruk. Jaka jest różnica pomiędzy np. Halabą i Szymurą to każdy adept siatkówki powinien widzieć gołym okiem. Zarzut że Bieńkowski gra swoimi jest śmieszny a zarazem krzywdzący dla niego. Tak jak napisałem wyżej czasami lepiej grać pewniakami w ataku. A jego odejście do Olsztyna z Warszawy to raczej dobry ruch widząc jakie stosunek do niego ma jego trener z PW i... aktualnie niestety trener Reprezentacji U-21
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Steve »

w pełni się zgadzam z lizard
w tym zespole Bednaruka od samego początku a nawet w okresie przygotowawczym było widać brak "chemii" w drużynie , którą to hierarchię i dobrą atmosferę zburzył trener Bednaruk swoimi powołaniami a w konsekwencji swoimi koncepcjami ustawienia pierwszej szóstki Obejmując reprezentację wystarczyło zrobić drobne korekty tego co stworzył trener Nawrocki , ale jak widać "cudowne dziecko" miał jak wielu na tym forum fobię na Spałę/ dzięki której mamy kilka medali w kategoriach młodzieżowych ze złotem MŚ kadetów z tego roku/. Ale to nasza narodowa przywara aby burzyć wszystko co zastaliśmy , zamiast korzystać z tego co dostaliśmy po poprzedniku.
Przykład z wczorajszego meczu jest tego dobitnym przykładem stojący w kwadracie Bieńkowski z Szymurą podobno po kontuzji więc nienadający sie do gry na MŚ, odwracają losy spotkania i gra drużyny wygląda dużo lepiej niż w pierwszych spotkaniach. Ktoś napisał że Bednaruk wyciągnie wnioski ze swojej największej sportowej porażki, bardzo w to wątpię , realizuje znany tylko dla siebie plan względem naszych reprezentacyjnych zawodników.
Nawet dwa wygrane mecze do końca tych mistrzostw nie zmienią obrazu naszego zespołu a w zasadzie oceny trenera , na szczęście tych chłopaków kariera w juniorach dla nich się kończy, i mam nadzieję że trafią na lepszych trenerów niż małostkowy trener B.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Sorry ale co do wystaw do Gryca-jakos do pilek Droszynskiego zdazal bez problemu przed kontuzja.
Zreszta to sypacz powinien dostosowac przynajmniej czesciowo wystawe do typu gry atakujacego. Nie wszyscy topowi atakujacy swiata atakuja z plaskiej, blyskawicznej pilki, ci bardzo duzi jednak ida nieco wolniej.

Fakt-gra z Bienkowskim sporo lepsza.

A te "drobne korekty "na czym mialy polegac wobec niemozliwosci powolania mlodszych (wypadniecie Kochanowskiego, Fornala i Droszynskiego), i powrocie po kontuzjach i zabiegach operacyjnych 3 graczy plus odejsciu Szalpuka, nietrenowaniu z zespolem Sliwki i wypadnieciu Piechockiego?
Poza jak rozumiem nie tykaniu pozycji I sypacza dla Bienkowskiego.

Mial na przyklad nie powolywac 2libero? Zostawic Bucke i na jaka pozycje?
Ciekawe, ze "chemia" w zespole zalezy od niezagrozonych pozycji spalowiczow wedlug co niektorych na tym forum.
Zgadzam sie, ze eksperyment z Tomczakiem byl kompletnie nieudany. Ze moze zamiast np Firleja trzeba bylo powolac np Matule by podwyzszyc poziom rywalizacji. Ale pomysl braku rywalizacji jest sredni i nie sprzyja rozwojowi szerszej grupy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

Steve pisze:w pełni się zgadzam z lizard

Przykład z wczorajszego meczu jest tego dobitnym przykładem stojący w kwadracie Bieńkowski z Szymurą podobno po kontuzji więc nienadający sie do gry na MŚ, odwracają losy spotkania i gra drużyny wygląda dużo lepiej niż w pierwszych spotkaniach.
Szymura wyszedł wczoraj od samego początku w "6" i jego gra w poszczególnych partiach tego meczu wyglądała bardzo różnie. W III secie miał poważne problemy w przyjęciu i zmienił go Depowski, ale też sobie nie radził i od początku IV Bednaruk ponownie wrócił do Rafała.
kanimo pisze:. Nie wszyscy topowi atakujacy swiata atakuja z plaskiej, blyskawicznej pilki, ci bardzo duzi jednak ida nieco wolniej.
Tu nie ma jednak reguły. Na przykład Leandro Vissotto właśnie woli tego typu jednocześnie szybkie i płaskie piłki, wystawione bardzo blisko siatki. Druga sprawa - szybka piłka wystawiona na skrzydło może być też jednocześnie wysoka. Jedno absolutnie nie wyklucza drugiego, ale dla rozgrywającego to już wyższa szkoła jazdy, albo jak to woli wyższa szkoła pilotażu. Pawłowi Grycowi rzeczywiście brakuje wyraźnie dynamiki, przy atakach z drugiej linii wyraźnie się ciągnie, bardzo podobnie jak kilka lat temu inny, wydawałoby się całkiem dobrze się zapowiadający atakujący kadry juniorów z bardzo podobnymi warunkami fizycznymi - Miłosz Hebda, więc ja się nawet specjalnie nie dziwię, że niektórzy trenerzy widzą dla Gryca docelowo miejsce bardziej na przyjęciu, niż na ataku. Aby w przyszłości zostać rasowym i topowym atakującym Paweł Gryc musiałby pewnie przejść fizyczną, ale też jednocześnie i mentalną metamorfozę, w którą - przyznam się - akurat osobiście nie za bardzo wierzę. Ale bardzo chciałbym się mylić.
Steve pisze:w pełni się zgadzam z lizard

Nawet dwa wygrane mecze do końca tych mistrzostw nie zmienią obrazu naszego zespołu a w zasadzie oceny trenera
Po wczorajszych pierwszych spotkaniach II tury, gdzie Argentyna nie miała najmniejszych problemów aby ograć zwycięzców, jak się wydawało przed turniejem najsilniejszej i najbardziej wyrównanej grupy C 3:0, to co mi tam, już dziś zaryzykuje stwierdzenie, że w wielkim finale tych MŚ juniorów znów spotkają się nasi grupowi rywale, czyli Rosja z Argentyną i że ponownie wygrają Rosjanie. A wtedy może się okazać, że przegraliśmy z dwiema najlepszymi drużynami na tym turnieju i gdybyśmy może byli inaczej rozstawieni i trafili do innej grupy, to bez trudu dalibyśmy radę osiągnąć półfinał. A nawet i finał, bo uważam, że mimo porażki także Argentyna absolutnie była tutaj w naszym zasięgu. Nasze niepowodzenie na tym turnieju na razie sprowadza się przede wszystkim do tej jednej porażki z abicelestes, bo sorry, ale wygląda na to, że dominatorzy z Rosji znów będę nieosiągalni dla innych ekip i dołożą do kolekcji kolejne już złoto w rozgrywkach młodzieżowych.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Z Droszynskim na ME Pawel gral wlasnie dosyc szybko. Powiedzialabym szybciej od Bucki, ktory lepiej gral z Bienkowskim.
Mysle, ze to raczej kwestia sladu urazu w psychice. Boll jest mocny i mysl o nim zostaje roznie dlugo.
Jesli zagrywka jest wyznacznikiem formy to jest tez daleki od optymalnej.

Porownanie do Hebdy nietrafione wedlug mnie; Milosz byl raczej nielotem o dobrych warunkach fizycznych.
Gryc skakal lepiej i jest niezle skoordynowany. Ciagnal sie to Leman po probie przestawienia. U Pawla po przestawieniu ze srodka bylo troche problemow z utrzymaniem kierunkow ale przewalczyl to do ME.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

O jakich ME Kanimo mówisz? Bo z tego co pamiętam to Gryc szybko złapał kontuzję i Droszyński został zmieniony na Bieńkowskiego, który rozegrał świetne zawody. A jak było nawet widać po wczorajszym spotkaniu .Bo Bieńkowski raczej rywalizacji się nie boi i narazie dla Ciebie Kanimo niestety jego gra wygląda jak gra ROZGRYWAJĄCEGO a nie wystawiacza.A rozgrywający może ale nie musi wcale dostosować się do zawodnika, który jest za wolny żeby grać nowoczesną,szybką siatkówkę. A jeżeli oglądałś wczorajszy mecz to piłki do Gryca wystawione byłu b.dobrze, szybko i na odpowiedniej wysokości . Chyba że oglądasz mecze z klapkami na oczach. A Bućko mimo że trenował ostatnio na pozycji przyjmującego to spokojnie na ataku by sobie poradził bo po pierwsze na tej pozycji trenuje sie również atak i... tego się nie zapomina tak jak mycia zębów przynajmniej 2 razy dziennie. Jeśli chodzi o granie do SWOICH zawodników to pamiętaj że każdy rozgrywający ma swoich faworytów z którymi dobrze mu się gra. Na polskim podwórku najlepszym tego przykładem jest para Uriarte- Conte. A wczedśniej Masny-Kubiak. Ale co w tym złego jeżeli jest to z korzyścią dla zespołu?
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Zlapac, zlapal, przy obronie zreszta o ile dobrze pamietam.
Ale tempo dojscia do ataku bylo widac.
Zreszta ogladalam jego (Gryca)postepy przez rok przygotowan, nawet pisalam zaraz po przestawieniu, ze chwilowo wyglada cienko z kierunkami.
Uwazasz, ze Bienkowski gra szybciej od Droszynskiego? Ja tak nie uwazam a zmierzyc nam bedzie trudno.
W odroznieniu od Ciebie nie cenie jakos niezwykle tego sypacza, ale uwazam, ze jest niezly i szanse na rozwoj powinien dostac. W PW wchodzil malo ale zmiany byly niezle, wiec szkoda, ze nie dostal wiecej gry.
Co do Komendy-mial rozne okres-zaczal niezle i wydawalo sie, ze wygryzie Bienkowskiego. Potem jakos niechlujnie gral i spadl na 3 pozycje, zdecydowanie po Bienkowskim i Droszynskim.
Po odejsciu Krzyskado PL to Droszynski prowadzil Spale I a jak przestalo zrec to znowu wrocil Komenda na 1 sype.
Tez nie jestem fanka Komendy. Zaden z nich dwoch mnie nie porywa.
Obecnie Bienkowski zaprezentowal sie lepiej. Pokaz gdzie pisalam, ze Gryc mial niedokladne pilki. Pisalam, ze wedlug mnie w glowie zostal lek przed zbyt dynamicznym najsciem. Zerwales kiedys krzyzowe? Naprawde boli.

A co bysmy ugrali z Argentyna w skladzie z ostatniego seta z Kuba-to tylko gdybania.

Bucke tez ogladalam, zarowno wtedy jak i w ciagu 2 lat w PL. Powinien popracowac nad przyjeciem i tyle. Oraz blokiem i serwisem. Kontrola ataku znakomita.
Rozumiem, ze masz bliskie kontakty z Bogiem lub cos w tym stylu, skoro wiesz co by bylo.
Podaj mi kilka kursow gieldowych. I jak jestes taki pewny to moze z jakas gwarancja finansowa w razie nietrafienia ;)

I jeszcze jedno- pierwszy post i hejterstwo z grubej rury. To nie wzbudza zaufania do bezstronnosci.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

Nie mam kontaktów z Bogiem. Nie gram na giełdzie. Nie wiem czy byśmy wygrali i tego się niestety już nie dowiem. Wiem jedno. Bednaruk przez swoje mądrości nie dał zespołowi szansy awansu do II rundy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: StanLee »

Droszyński prawdopodobnie pograłby cały turniej i chyba nawet trochę szkoda, że założeniem było budowanie drużyny bez kadetów - Włosi bez Giannelliego postawili na dwóch rozgrywających właśnie z rocznika 97 (Sbertoli i Zopperali) i ten pierwszy spisuje się co najmniej dobrze. Jak przypomnimy sobie jak rok temu w meczach o medale na ME wyglądała gra Szymury i Bieńkowskiego, a jak gra zmieniających ich Droszyńskiego i Fornala - to może jednak warto było, co zrobili Włosi, wziąć kilku młodszych zawodników?

Nie wiem czy w tym wątku pisać o całym turnieju, ale moje dwie uwagi są takie, że po pierwsze, Wolkow jest w stanie grać z tak szybkich piłek, gra sobie te połówki i zbiegnięcia z Pankowem i ma tak świetny blok, a przy tym jest tak wszechstronny technicznie - że Conte przestaje wyglądać na jego tle unikatowo. ; )) Druga jest taka, że Sanchez jakby miał 10 cm więcej to zrobiłby karierę a'la William.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

Pierwszy set w meczu z Egiptem (http://www.laola1.tv/en-int/live/egypt- ... 93031.html), można powiedzieć zgodnie z nową świecką tradycja, na tym turnieju przegrywamy.

Trzeba jednak przynajmniej pochwalić siatkarza, o którym wiele pisaliśmy dziś rano, czyli Pawła Gryca za całkiem niezłą grę w tej partii, a szczególnie za stabilną zagrywkę w samej końcówce. Niewiele brakowało, aby Paweł powtórzył wyczyn Muserskiego z pierwszego seta dzisiejszego meczu Rosja-Australia na PŚ, bo poszedł na zagrywkę przy stanie 20:24 i pozwolił nam obronić trzy kolejne setbole. Ale czwartego setbola Egipcjanie niestety już wykorzystali.
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

@drukjul działa Tobie transmisja w tym momencie? u mnie 'stream ist beendet' :(
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

Niestety, tylko w I secie działała, od początku II padła. :<

25:21 i 1:1. Udało się wygrać końcówkę, bo do stanu 16:18 to Egipcjanie prowadzili dwoma punktami.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: FLPman »

U buków stream działa bez przerwy, na 3:6 sędziowie nam odgwizdali błąd ustawienia :( Odrobiliśmy zaraz na 8:7 przy zagrywce Borewicza. W końcówce 4 bloki punktowe pozwoliły nam odjechać i wygrać tę partię.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

FLPman pisze:U buków stream działa bez przerwy, na 3:6 sędziowie nam odgwizdali błąd ustawienia :( Odrobiliśmy zaraz na 8:7 przy zagrywce Borewicza. W końcówce 4 bloki punktowe pozwoliły nam odjechać i wygrać tę partię.
Laola też na szczęście ożyła :P (alternatywny link) http://www.sportingvideo.co/20150917/vv ... 46009.html

2:1 (25:21)

Znów wygrywamy końcówkę. Bednaruk chyba przypomniał sobie, że ppor. Borewicz pracował dla por. Rysia, bo odwołał tego pierwszego do centrali i znów posłał w bój Bieńkowskiego.

PS 25:17 w IV secie i wygrywamy cały mecz 3:1.

Urwisy znad Nilu pozostające pod opieką Rysia trochę się nam w pierwszych trzech setach postawiły, ale koniec końców mamy wynik zgodny z oczekiwaniami. Cierpliwość jest cnotą; "klimat był zawsze przeciwko nam, ale to jeszcze nie powód, aby mówić brzydkie wyrazy" - jak w takich wypadkach mawiał sam Ryś :]
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: luka »

A co się dzieje z Lipińskim ?????
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

luka pisze:A co się dzieje z Lipińskim ?????
Nie wiem dokładnie, ale mam nadzieję, że Bednaruk w sytuacji, kiedy w tych pozostałych meczach o miejsca 9-16 punkty i klasyfikacja końcowa mają znaczenie drugorzędne, po prostu postanowił, że da również pograć Pawłowi Grycowi.

W meczu z Kubą Lipa miał rewelacyjny pierwszy set, kiedy zdobył 8, czy 9 punktów. Ale, że nasza gra była w ten sposób uproszczona do bólu, to w II partii kubańscy środkowi przesuwali się do LIpińskiego właściwie w ciemno i dla odmiany bardzo długo miał wtedy pusty przebieg. Dopiero w samej końcówce, kiedy losy tego seta ważyły się długo na przewagi (30:32) Lipa odzyskał skuteczność i zdobył 2, lub 3 ważne punkty. Ale na boisku nie został, bo od początku III partii na ataku grał już Gryc. Wszystko wskazuje więc na to, że była to decyzja Bednaruka o zmianie na pozycji i nie wynikała ona z żadnych problemów Lipy z ewentualną kontuzją.

Dziś - szkoda tylko, że tak późno w nocy - gramy z Francją, która z grona tych drużyn, z którymi się teraz mierzymy w tej drugiej rundzie, wydaje się zdecydowanie najmocniejszą ekipą. Jeżeli uda się ten mecz wygrać, to potem, w bezpośrednim pojedynku o 9 miejsce, wszystko na to wskazuje, że znów się spotkamy z USA, czyli rywalem, którego na tym turnieju już raz ograliśmy 3:0 w rundzie wstępnej. W ogóle mamy ciekawą sytuacją, bo cztery drużyny z naszej grupy w fazie wstępnej, w tym momencie przewodzą w czterech grupach II tury, czyli zarówno w rywalizacji o miejsca 1-8 (Rosja, Argentyna), jak i 9-16 (USA, Polska). Co pewnie jest najlepszym potwierdzeniem tego, że w fazie wstępnej rzeczywiście trafiliśmy do "grupy śmierci" i zwyczajnie nie mieliśmy szczęścia w rozstawieniu.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: kanimo »

Odnosnie Lipy.
Ze zgrupowania wiesci o ataku byly takie: Lipa w pierwszej 6; tydzien pozniej : "jednak Gryc wychodzi na pierwszego", z Grycem zaczelismy i okazalo sie, ze na boisku lepiej radzi soboie Lipa. I on wychodzil w kluczowych spotkaniach;
Czyli autentyczna rywalizacja i jednak niezla gra na tej pozycji, szczegolnie Lipy, ktory zrzucil nadmiarowe kilogramy po kontuzji i odzyskal dynamike.
A ze rozegranie nie ulatwialo zycie skrzydlowym, ze nie gramy o medale to jest rotacja. Lipa ma teoretycznie slabsze warunki fizyczne i zasieg.

Francuzow bez jednego zawodnika, na oparach formy z ligi, polknelismy w eliminacjach drugim skladem.
Jestesmy faworytem ale trzeba to zrealizowac. Allez Blanc et Rouge.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Francuzow bez jednego zawodnika, na oparach formy z ligi, polknelismy w eliminacjach drugim skladem.
Francuzi wtedy w maju, teoretycznie byli nawet silniejsi kadrowo, bo przyjechali m.in z naszym człowiekiem w swojej kadrze Nicolasem Szerszeniem - synem siatkarza m.in Hutnika Kraków Jacka. Ten chłopak przed sezonem 2014/15 rozpoczął studia na Ohio State University i jako freshman w amerykańskiej siatkówce uniwersyteckiej zebrał sporo pochwał i nagród. Wróży mu się za oceanem sporą karierę, a w siatkówce uniwersyteckiej sukcesy indywidualne przynajmniej porównywalne z tymi, które były tam udziałem Kevina Tillie. O ile jednak Amerykanie od razu przestawili francusko-polskiego Stinga na przyjęcie, to francuski trener reprezentacji juniorów w dalszym ciągu widział w nim drugiego atakującego - zmiennika dla Patry, albo nawet siatkarza zadaniowego, wchodzącego na zagrywkę. Nie wiem przypadkiem, czy nie spowodowało jakiś niesnasek i konfliktu pomiędzy ambitnym młodym siatkarzem polskiego pochodzenia, a trenerem Trillonem, w każdym razie nazwiska Szerszeń zabrakło nawet w szerokim składzie na MS U21, który Francuzi musieli wcześniej przesłać do FIVB.

Myślę, że warto śledzić jego karierę, bo to zawodnik, mimo że już się zdążył wyrwać na studia w USA, tak naprawdę dopiero 18 letni - urodzony w Sylwestra (31 grudnia 1996), czyli na dobrą sprawę zaledwie trzy tygodnie starszy od atakującego naszej złotej reprezentacji kadetów Kuby Ziobrowskiego. Warto zauważyć, że również aktualny podstawowy atakujący reprezentacji Francji U21 - Jean Patry to praktycznie rówieśnik wspomnianej dwójki, bo on jest z kolei tylko cztery dni młodszy od Szerszenia, czyli to też 18 latek. Tak utalentowanego młodego atakującego z równie świetnymi warunkami fizycznymi - Patry mierzy 207 cm, a w Ligue A zdążył w wyjściowej szóstce Montpellier w meczu ligowym zadebiutować jeszcze przed swoimi 18 urodzinami i to przeciwko nie byle komu, bo przeciwko drużynie zdobywcy Pucharu CEV i uczestnika Champions League Paris Volley (bardzo przyzwoite statystyki - 16/32, czyli 50% w ataku, 1 blok http://datavolley.lnv.fr/2014/DataVolle ... 3-1415.pdf - Francuzi od bardzo dawna, a właściwie to nigdy wcześniej nie mieli. Czyżby w męskiej siatkówce nadchodził teraz czas bardzo wysokich Francuzów? :D
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 10:07 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Kamil92 »

Wygrywamy ostatni mecz grupowy 3-1 z reprezentacją Francji.
O sile naszej poprzedniej grupy świadczy fakt, że po podziale na wygranych i przegranych, we wszystkich czterech "nowych" grupach zwyciężyły zespoły z naszej poprzedniej grupy. Czyli my, USA, Argentyna i Rosja zwyciężają swoje grupy z kompletami zwycięstw.
luka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:01
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: luka »

A dzisiaj to Śliwka na ataku
A Lipiński i Gryc w kwadracie
zmiany zmiany zmiany

zapomniałam dodać Bieńkowski też kwadrat
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 10:00 przez luka, łącznie zmieniany 1 raz.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

Przestaje rozumieć o co chodzi w ustawieniach naszego zespołu ??? !!! Z drugiej strony pokazuje to potencjał jaki mieliśmy. Mecz z Argentyną pokazał że ambicje prywatne a dobro zespołu to dwie różne sprawy...ale Bednaruk przecież jest znawcą siatkówki i jest nieomylny ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: drukjul »

Kamil92 pisze: O sile naszej poprzedniej grupy świadczy fakt, że po podziale na wygranych i przegranych, we wszystkich czterech "nowych" grupach zwyciężyły zespoły z naszej poprzedniej grupy. Czyli my, USA, Argentyna i Rosja zwyciężają swoje grupy z kompletami zwycięstw.
luka pisze:A dzisiaj to Śliwka na ataku
A Lipiński i Gryc w kwadracie
zmiany zmiany zmiany

zapomniałam dodać Bieńkowski też kwadrat
lizard pisze:Przestaje rozumieć o co chodzi w ustawieniach naszego zespołu ??? !!! Z drugiej strony pokazuje to potencjał jaki mieliśmy.
Prawdopodobnie, zresztą tak jak już wcześniej podejrzewaliśmy, Bednarukowi chodzi głównie o to, żeby w tych spotkaniach o miejsca 9-16 wszyscy bez wyjątku zawodnicy mogli sobie pograć. Z Francją, poza Śliwką na ataku, od samego początku meczu zobaczyliśmy jeszcze Depowskiego na przyjęciu, a Dominik w dotychczasowych meczach wchodził tylko na krótkie zmiany.

A co do potencjału, to jak już zauważył Kamil, tak się złożyło, że wszystkie drużyny z "naszej" grupy w fazie wstępnej w II turze nie poniosły porażki, co jednak pokazuje, że przegraliśmy z dwoma zdecydowanie najmocniejszymi ekipami w tym turnieju - Rosją i Argentyną, a wygraliśmy z wcale nie tak słabą, jak się nam przynajmniej początkowo wydawało drużyną USA. Przy innym rozlosowaniu i innych rywalach w pierwszej rundzie, prawdopodobnie na tym turnieju spokojnie awansowalibyśmy do półfinału, ale wpadnięcie już na wstępie w "grupie śmierci" na dwóch najsilniejszych konkurentów w całej stawce, którzy obiektywnie byli od nas lepsi (i nie tylko od nas, bo jak pokazują wyniki II tury od czternastu pozostałych drużyn również), sprawiło, wypadliśmy z grona drużyn rywalizujących o miejsca 1-8 i nie mieliśmy okazji, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. W sporcie trzeba też mieć zawsze trochę szczęście, albo też druga możliwość, i przypadek drużyny rosyjskiej - od kilku lat absolutnych dominatorów w roczniku 95/96 w kolejnych turniejach o randze MŚ, czy ME - być najsilniejsi w stawce i nie bać się nikogo.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

A ja uważam że nasza drużyna miała potencjał żeby grać w Finale z Rosją. Niestety potencjał został zmarnowany przez sztab trenerski
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: FLPman »

Obrazek

Rafał Szymura to po angielsku Taylor Sander? ;)

I jeszcze Napoleon Szymura ;)
Obrazek

Znów Szymura w akcji:
Obrazek
Matius

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: Matius »

Śliwka 32 punkty z Iranem :) o dziwo najlepsze mecze Olka jakie oglądałem to jak grał na mlocie, również w kwalifikacjach do tych MŚ :p reszta może poza Lemanskim była tłem w tym meczu.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski juniorów 2015

Post autor: lizard »

Po wczorajszym meczu mogę tylko stwierdzić że na niektórych zawodników patrzy Bednaruk z klapkami na oczach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”