Reprezentacja kobiet 2016

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Antonella Hard Core »

Swego czasu byłem przeciwny takiemu odmładzaniu kadry na siłe ale po ostatnim laniach jakie zbieraliśmy podczas tylko eliminacji do imprez mistrzowskich ( do MŚ i teraz do IO) gdy do kadry dołączały starsze zawodniczki jednak zmieniłem zdanie i nie widze sensu dalszego fosowania tych najbardziej doświadczonych zawodniczek. Czas w kadrze A.Jagieło, S.Pycii , I.Bełcik czy nawet K.Skowrońskiej niestety dobiegł moim zdaniem końca, trzeba im podziekować za te wszystkie piękne chwile które w sporej części dzięki nim przeżyliśmy ( pamiętne dwa Mistrzostwa Europy i brązowy medal ME) a teraz trzeba postawić na młodsze zawodniczki.
Najlepiej gdyby znalazło sie miejsce dla wyróżniających sie zawodniczek które w naszych młodzieżowych kadrach odnosiły sukcesy jakimi było Mistrzostwo Europy kadetek 2013 czy 4 miejsce na MŚ kadetek, mam tutaj na myśli głównie M.Smarzek, M.Damaske, K.Moskwe, P.Bałdyge, A.Wójcik czy I.Chojnacką a także inne wyróżniające sie zawodniczki młodszego pokolenia (np A.Grejman, N.Kurnikowska, J.Wołosz czy A.Kąkolewska) które wsparte trzema lub czterema bardziej doświadczonymi zawodniczkami stanowiłyby trzon kadry w najbliższych sezonach. Trzeba przede wszystkim poświęcić czas na wyszukanie kogoś na przyjęcie i rozegranie bo tutaj widze niestety przepaść jaka dzieli naszą kadre od czołówki, napewno tej przepaści nie da sie zasypać w sezonach czy dwa ale nie trzeba sie bać stawiać na młode zawodniczki jak to ma miejsce w innych reprezentacjach i to często silniejszych niż nasza. Inna sprawa to taka kto by miał taką kadre poprowadzić, wiara w J.Nawrockiego czy innego polskiego trenera raczej sie słaba a pewnie niewielu trenerów w górnej półki chętnie by poprowadziła taką młodą i niewalczącą o wielkie cele reprezentacje. Działacze z PZPS napewno mają nad czym myśleć, oby tym razem to ich myślenie w jakimś stopniu pomogło naszej żeńskiej kadrze a nie szkodziło jej już na starcie jak to miało ostatnio miejsce.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

Podobno te Włoszki które grały dzisiaj ( te 18-19 latki) to te co przegrały z naszymi Smarzkami itd. i gdzie są nasze a gdzie one ..
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

krzysiu pisze:Podobno te Włoszki które grały dzisiaj ( te 18-19 latki) to te co przegrały z naszymi Smarzkami itd. i gdzie są nasze a gdzie one ..
To wynika z tego, że one grają w Serie A w Clubie Italia, który jest klubem związkowym. Tzn. kasa na niego idzie ze związku. taka nasza Legionovia, tyle że u nas one grają juniorkami bo na nikogo innego ich nie stać :]

Poza tym Egonu i Orro to nie ten rocznik, one mają po 17 lat bodajże, a te nasze 19.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Naprawdę nie wiem czemu wszyscy robic to odmładzanie na siłę i bez sensu? Od sukcesu kadetek do gry w seniorkach jest przepaść. Od juniorek do seniorek jest juz blizej, ale też to jest stopień wyżej. Zresztą co tu duzo ściemniać, jak wypadły nasze złote kadetki (to było TYLKO ME a nie MŚ!) w rozgrywkach juniorskich? Zobaczcie co sie dzieje w Legionovii gdzie jest duza grupa zawodniczek właśnie z roczników 94-96 i jak wyglada ich gra? zaczęły dostawać lanie od zespołów 1 ligowych, które sa oparte na doświadczonych zawodniczkach. W ubiegłym sezonie taka sytuacja była w Bydgoszczy. Lanie non stop. To nie sprzyja nauce. Wymyslacie na siłę zawodniczki które nie mają kompletnie doświadczenia w dorosłej siatkówce, lub niewielkie. Ja bym sie rozejrzał w rocznikach 90-95, i takich dziewczyn które graja a nie stoja w kwadratach. I troche obiektywizmu... ktoś tu wymienia Ige Chojnacką.. to ja się zapytam na jaka pozycje?

Żeby coś tu zrobić to trzeba się wykazać "jajami" i to od góry (PZPS), przez selekcjonera (spoza towarzystwa wzajemnej adoracji) do trenerów klubowych. I nie załatwiać swoich prywatnych interesów typu SMS i reprezentacje młodzieżowe.

I szkoda sie nawet dalej rozwodzic. Od początku nie widziałem na stanowisku selekcjonera ani Makowskiego ani tym bardziej Nawrockiego. Papke bardziej dba o swój wizerunek "Uśmiechniętego Pawełka"... bez żadnej charyzmy ani własnego zdania. Jeśli na najbliższych wyborach władz PZPS nie dojdzie do jakiejś rewolucji, i do powiedzenia nie zostana dopuszczone osoby które faktycznie znają temat, to kobieca siatkówka długo bedzie głeboko w d...e.

Czasami nawet mała zmiana stołka znacząco wpływa na zmianę spojrzenia! Daleko nie trzeba szukać:
http://siatka.org/pokaz/konrad-piechock ... zamknieta/
W życiu bym nie przypuszczał że coś takiego usłyszę od gościa, który chyba nigdy nie interesował się niczym ponizej Plusligi :)
A tym bardziej przyznanie sie do zwykłego błędu.
"– Kiedy zapadała decyzja o zamknięciu, byłem przekonany, że jest dobra. ......Dziś jestem przekonany, że możliwość awansu z pierwszej ligi jeszcze bardziej zmobilizuje kluby z PlusLigi i Orlen Ligi. .." szok!
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Antonella Hard Core »

krzysiu pisze:Podobno te Włoszki które grały dzisiaj ( te 18-19 latki) to te co przegrały z naszymi Smarzkami itd. i gdzie są nasze a gdzie one ..
Z tamtego finału ME kadetek dzisiaj w składzie Włoszek były trzy zawodniczki ale grała tylko środkowa A.Danesi.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Po 1. w Legionovii z tych ME kadatek jest chyba tylko Grzelak i Smarzek, z czego pierwsza nie gra nawet.
Po 2. nie zagraliśmy w MŚ bo przegraliśmy 1 mecz i nie grała w nim Magdalena Damaske, która była najlepszą zawodniczką tego zespołu.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

To prawda Artek masz rację , nasze juniorki ,kadetki narazie nie zasługują na grę w kadrze . Tylko,że teraz warto stawiać na Kurnikowską,Grejman,Wołosz - nie wiem zrobić jakąś kadrę na 4-6 lat ,np. 30 zawodniczek z możliwością wymiany jak pojawią się lepsze i ogrywać je niezależnie od wyników. Tylko co nam to da skoro materiał ludzki jest co tu dużo mówiąc słaby , skoro Nasze młode nie wyróżniają się nawet w Orlen Lidze jak i trener Nawrocki nie nadaje się do pracy z kobietami . A fajnie jakby Papke albo inni z PZPSu po tylu latach gdy mieli w dupie Polskie siatkarki, ich błagania o trenera z zagranicy ( i gdzie tu równouprawnienie) , dali szansę trenerowi z zagranicy na ten okres. Wiadomo,że to nie możliwe bo trzeba krzewić Polską myśl trenerską ,która od czasów pana Niemczyka ,troche Świderka,Matlaka i trochę Makowskiego u kobiet jest na kompletnym dnie ..
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Nie tylko polska zresztą.... Ja nie wiem, jak np. można było trzymać Grejman na ławce w Impelu, podczas tego co wyprawiały Topić z Cuturą... Jak widać gdyby ktoś dał jej zagrać 2-3 mecze, to ona potrafi grać. Może nie jest jeszcze gotowa do grania w lepszym klubie, bo potrzeba tego ogrania, ale po tym sezonie myślę że wiele średnich klubów będzie chciało ją mieć. A tak to siedziała i siedziała, jakby co najmniej była najgorszą zawodniczką świata.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

Bo jest presja na wynik choć składy oprócz Polic są raczej średnie albo słabe i nie mają szans na więcej . Ale widocznie kluby wychodzą z założenia ,że Polska musi być dwa razy lepsza od zagranicznej zamiast na odwrót :) a wiadomo ,że jak taka Cutura czy inna zarabia więcej to trzeba na nią stawiać teoretycznie
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Moim zdaniem z tych najstarszych siatkarek jedynie Werblińska powinna zostać, bo na tej pozycji najciężej kogoś znaleźć. Skowrońska mogłaby zostać, no ale mamy Zaroślińską, Tomsię i Smarzek więc chyba nie ma takiej potrzeby. Na środku mamy Tokarską, Efimienko i Ganszczyk, no i Wołosz. Na libero jest Krzos, Durajczyk.

I do tego dobrać młode, tzn. Medyńską, Moskwę, Trojan, Smieszek, Bałdygę, Smarzek, Damaske + Grejman i Kurnikowska. I nie jest wcale tak źle. Nie odmładzamy od razu, tylko stopniowo, część doświadczonych, część młdoych, nie ma babć, Werblińska ma 31 lat i to jest najwięcej. Dla mnie to jest optymalny model.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

Tylko myślisz że Anka się zgodzi? Skoro w tym roku już mówiła,że czasem warto ,żeby grały inne zawodniczki ogrywały się z kadrą a te najlepsze na najważniejsze turnieje - jeżeli dobrze pamiętam przesłanie któregoś tam wywiadu. A do tego Ania ma jednak problemy z kolanami .. ale to prawda ,że Ania świetnie by przytrzymała grę . Ale jak zostanie JN to będzie kicha . Szkoda ,że Jacka nie zostawiono z juniorami gdzie szło mu świetnie
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

krzysiu pisze:Tylko myślisz że Anka się zgodzi? Skoro w tym roku już mówiła,że czasem warto ,żeby grały inne zawodniczki ogrywały się z kadrą a te najlepsze na najważniejsze turnieje - jeżeli dobrze pamiętam przesłanie któregoś tam wywiadu. A do tego Ania ma jednak problemy z kolanami .. ale to prawda ,że Ania świetnie by przytrzymała grę . Ale jak zostanie JN to będzie kicha . Szkoda ,że Jacka nie zostawiono z juniorami gdzie szło mu świetnie
No nie mówię, żeby ją czołgać na WGP2, tylko na bardziej poważne zawody. Ew. WGP1 za rok jeśli awansujemy. Po meczu był wywiad i Ania nie powiedziała że rezygnuje, więc nie jest nic przesądzone.
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: baleron »

SevenUP pisze:Moim zdaniem z tych najstarszych siatkarek jedynie Werblińska powinna zostać, bo na tej pozycji najciężej kogoś znaleźć. Skowrońska mogłaby zostać, no ale mamy Zaroślińską, Tomsię i Smarzek więc chyba nie ma takiej potrzeby. Na środku mamy Tokarską, Efimienko i Ganszczyk, no i Wołosz. Na libero jest Krzos, Durajczyk.

I do tego dobrać młode, tzn. Medyńską, Moskwę, Trojan, Smieszek, Bałdygę, Smarzek, Damaske + Grejman i Kurnikowska. I nie jest wcale tak źle. Nie odmładzamy od razu, tylko stopniowo, część doświadczonych, część młdoych, nie ma babć, Werblińska ma 31 lat i to jest najwięcej. Dla mnie to jest optymalny model.
Tak powinno być od zawsze, czyli żadnych rewolucji, a płynne wprowadzanie do pierwszej seniorskiej reprezentacji młodych utalentowanych siatkarek. Te młodsze miałyby wsparcie starszych, mogłyby się czegoś nauczyć. No ale do tego potrzebna jest zdrowa atmosfera wokół żeńskiej reprezentacji, tak żeby dziewczyny chciały w niej grać.
Co tu dużo pisać, Anka trzymała grę naszych w Ankarze, i mimo, że 31 lat to nie jest aż tak dużo, to jeżeli postanowi zakończyć reprezentacyjną karierę ja w pełni ją zrozumiem, tym bardziej jeżeli Nawrocki pozostanie na stanowisku. To samo Kaśka i inne dziewczyny 30+, trochę będzie przykro, ale szkoda ich zdrowia na pracę z amatorami.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2016, o 22:38 przez baleron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Apeluje o rozsądek! Nie wymyslajcie kadry na nastolatkach! To sie nie sprawdzi! vide- legionovia!
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Camillo Marcotti »

Tylko że powoływanie Werblińskiej i Jagieło jako wsparcie dla Kurnikowskiej i Grejman będzie wyglądało tak, że będą grać pierwsze dwie, drugie dwie będą patrzeć i w końcu powstanie z nich Sieczka i Kaczorowska. Bo one też "patrzyły" jako młode i obiecujące i im cała młodość w tym kwadracie zleciała.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Kosek, pamiętam, miała przebłyski i ławy nie grzała. Jest też duża i silna (atuty!) Co poszło nie tak?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: serBalonSwann »

Egonu i Orro są młodsze, nasze złote kadetki to 96-97, a Egonu i Orro 98.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: serBalonSwann »

Noworoczny pisze:Kosek, pamiętam, miała przebłyski i ławy nie grzała. Jest też duża i silna (atuty!) Co poszło nie tak?
gra przecież ciągle i to w dobrych klubach
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

To czemu jej nie ma w kadrze?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Noworoczny pisze:To czemu jej nie ma w kadrze?
To pytanie do naszego kochanego trenera. Być może konsultował się z Niemczykiem, a on bardzo Kosek-Różyckiej nie lubi :] Jak dla mnie to obecnie Karolina była w dobrej formie i raczej bardziej by pomogła niż Ola, zresztą nie raz ją proponowałem.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

No dobrze, ale skoro Przybysz była zawodniczką "szóstkową" to ja to widzę tak, że inna, na podobnym, lecz wg trenera nieco niższym poziomie jedzie jako rezerwowa. Tymczasem Kosek "przegrała" jeszcze z dwiema zawodniczkami. Jakie były powody?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

Że młode typu Grejman,Kurnikowska mają się ogrywać ( na rezerwie ) :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

A wg Was Kosek jest lepsza od wymienionej dwójki? Który ona jest rocznik? Jeśli w kolejnych kadrach nie będzie Barańskiej i Przybysz, to dalibyście ją do szóstki? A do dwunastki? Czy może lepiej z dwóch blondynek zrobić podstawową parę a do nich jakieś dwie młodsze obiecujące?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

Kosek to jest taki średni poziom , trochę lepsza albo trochę gorsza wersja Oli Jagiełło :) Zależy od stylu gry ,ale nam potrzeba jeszcze jednej Ani Barańskiej tylko ,że młodszej - niestety nie ma takiej zawodniczki . Ogólnie słabo jest z zawodniczkami na przyjęciu młodymi . Niby jest Damaske, Kurnikowska,Grejman ale one jednak nie mają na ten moment poziomu na walkę nawet z czołówką Europy - nie wiem czy czasami wyjazd zagranicę by im się nie przydał . Talent na pewno mają ,ale to wiele jest takich talentów a gorzej z osiągnięciem tego potencjału.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Kosek gra ostatnio bardzo dobrze, zresztą to ona w zasadzie wywalczyła 3. miejsce Muszyniance regularnie mając w końcówce sezonu po 50% w ataku. Zresztą teraz też się nieźle trzyma w Dąbrowie. Myślę, że po Werblińskiej to realnie 2. polska przyjmująca.
Jak szukacie przyjmującej podobnej do Werblińskiej, to najbardziej podobna zawodniczka młoda to Grajber z Budowlanych (21 lat) ale niestety musi grzać ławę, bo wiecznie młoda Sieczka gra ;) Damaske to raczej ofensywna przyjmująca, a Grajber ma naprawdę dobre przyjęcie i zagrywkę. Ale obstawiam że i tak sobie pogra, bo Sieczka w meczach z czołówką nie istnieje.

Kurnikowska ma szansę na lepszy klub, myślę że Sopot może się na nią zdecydować, podobnie jak Wrocław czy Dąbrowa. Na pewno parę meczów w LM się jej przyda a poza tym ja nie mam przeciwskazań, żeby grała w 6 w reprezentacji.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Moje pytania w sumie miały charakter zamknięty. Jeśli z odpowiedzi 7up jeszcze można coś wywnioskować, to z Krzysia nie potrafię.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Camillo Marcotti »

Akurat nie branie Kosek na rezerwę, a wzięcie bardziej ofensywnych siatkarek ma swój cel, zakładamy, że Werblińska i Jagieło sobie przyjęcie ogarną i bierzemy siatkarki, które wzmocnią siłę ognia, zamiast brać kolejne pół-libero (Jagieło, Kosek). To trochę tak, jakbyśmy u facetów mieli sytuację, że gramy w szóstce Winiarem i Ruciakiem i bierzemy sobie na ławkę Milczarka.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Nie wiedziałem, że Kosek biega za defensywną. Gdy jeszcze grała z Zaroślińską w Łodzi w czasach PP i 4. m-ca, na nich dwóch się atak opierał. Waliła mocno, wysoko, odważnie i po kierunkach (jak na kobietę). Bardzo dużo punktów zdobywała po blok-autach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: compact »

A więc cykl się znowu odwraca xD

Kosek do kadry -> co ona robi w kadrze, won -> Nawrocki, czemu żeś Kosek nie powołał -> jak ona gra w ogóle, won

Tak się dzieje życia cud 8-)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

compact pisze:A więc cykl się znowu odwraca xD

Kosek do kadry -> co ona robi w kadrze, won -> Nawrocki, czemu żeś Kosek nie powołał -> jak ona gra w ogóle, won

Tak się dzieje życia cud 8-)
Chodziło o to, że mogła być powołana na turniej w Ankarze, bo przecież jest ograna i doświadczona, w całkiem dobrej formie. Nie postulujemy, żeby powoływać ją na przyszłość, chociaż może wcale nie byłoby takie głupie.

Fajny pomysł byłby z kopią takiego Club Italia, przecież z Legionowa wycofał się akurat sponsor. Jest blisko stolicy, związek dałby trochę $$$, wziąć ze dwóch mądrych panów, np. Niemczyka, który chciał być konsultantem kadry tylko nie może za bardzo wyjeżdżać (a ma pojęcie szczególnie jeśli chodzi o szkolenie i braki w technice) plus Świderka czy jakiegoś zagranicznego pana. Kupić kontrakty najzdolniejszych zawodniczek- w miarę możliwości oczywiście, te które grają w klubach a nie klaszczą mogą sobie tam zostać- i najzdolniejszych obiektywnie nie Piekarczyk i Kaliszuk :] powiedzmy do 21-22 roku życia max ale z naciskiem na 17-18-19 lat(np. Smarzek, Damaske, Twardowska, Grajber, Strózik, Mucha, Moskwa, Trojan, Grzelak itp.). I dać ludziom pracować. Czyli taki związkowy ambitniejszy i bardziej sensowny Pałac czy Legionovia.

Czemu to się nie stanie:
-związek podnieca się wyłącznie siatkarzami, a Panie ma gdzieś
-związek dziaduje i szkoda mu pieniędzy
-związek nienawidzi Niemczyka i pochodnych (Kłosa, Świderka)
-co by się stało gdyby Panie coś wygrały????? :o a Panowie nie :]
-ktoś by musiał na to wpaść, a w PZPS myślenie raczej nie działa
-my nie mamy zdolnych zawodniczek (słyszałem to z tysiąc razy tydzień temu) ;)

A tak w ogóle Magdalena Damaske zagrała w sparingu Atomu z BKSem i zdobyła 17 punktów przy 43%-skuteczności :] Pewnie w nagrodę w lidze zagra Kaczorowska albo serbska emerytka Djerisilo, która tak jest tam potrzebna jak Bełcik kadrze. Grajber z Twardowską również udanie w meczu Łódź-Wrocław- pierwsza 13 punktów, druga 20. Oczywiście bez Pyci, Polańskiej, Beier i Skowrońskiej te mecze, a Damaske zagrała za Grotheus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”