Reprezentacja kobiet 2016

Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Camillo Marcotti »

Noworoczny pisze:Nie wiedziałem, że Kosek biega za defensywną. Gdy jeszcze grała z Zaroślińską w Łodzi w czasach PP i 4. m-ca, na nich dwóch się atak opierał. Waliła mocno, wysoko, odważnie i po kierunkach (jak na kobietę). Bardzo dużo punktów zdobywała po blok-autach.
Bliżej jej pewnie do uniwersalnej, taka słabsza wersja Anki Barańskiej - przyjmie i zaatakuje, ale jakbym miał po meczach, które widziałem (a w sumie trochę widziałem) to uznałbym, że przyjęcie to jednak mocniejsza strona Karoliny, aniżeli atak. Poza tym jak dobrze pamiętam, to sezon w Łodzi miała w zasadzie pierwszy "w cywilizacji", wcześniej grywała w miejscach, gdzie raczej nikt jej nie kojarzył, więc i atakowało się łatwiej, bo nie była rozpisana.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: chemical_brother »

Dla mnie Kosek nie różni się niczym od Kaczorowskiej (no, ma gorszą zagrywkę) - jest zupełnie daremna, zawsze była.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Fajny pomysł byłby z kopią takiego Club Italia, przecież z Legionowa wycofał się akurat sponsor. Jest blisko stolicy, związek dałby trochę $$$, wziąć ze dwóch mądrych panów, np. Niemczyka, który chciał być konsultantem kadry tylko nie może za bardzo wyjeżdżać (a ma pojęcie szczególnie jeśli chodzi o szkolenie i braki w technice) plus Świderka czy jakiegoś zagranicznego pana. Kupić kontrakty najzdolniejszych zawodniczek- w miarę możliwości oczywiście, te które grają w klubach a nie klaszczą mogą sobie tam zostać- i najzdolniejszych obiektywnie nie Piekarczyk i Kaliszuk :] powiedzmy do 21-22 roku życia max ale z naciskiem na 17-18-19 lat(np. Smarzek, Damaske, Twardowska, Grajber, Strózik, Mucha, Moskwa, Trojan, Grzelak itp.). I dać ludziom pracować. Czyli taki związkowy ambitniejszy i bardziej sensowny Pałac czy Legionovia.
Seven, ten pomysł to raczej włosi skopiowali z naszego SMS. SMS od wielu lat gra w 1 lidze, z większym lub mniejszym powodzeniem. I właśnie tam graja 16-19 latki. To po co to dublować? to po pierwsze, a po drugie to tez jest troche sztuczne, gdyż z racji systemu rozgrywek miedzynarodowych u dziewcząt większym "zainteresowaniem" ciesza się roczniki parzyste, a nieparzyste sa dosłownie gonione. I ten system działa mocno wybiórczo.

Kupowanie kontraktów... hmmm... tu również sytuacja jest ociupine chora, gdyż stawki ustala PZPS... czyli dziewczynka objeta centralnym szkoleniem, jeśli ma karte wykupiona przez SMS od razu nabiera wartości zawodniczki 1 ligowej, a i baaaardzo często cena za jej kartę leci w góre, jak zostanie powołana do którejkolwiek kadry młodziezowej, co zaczyna byc uprawiane na masową skale.

Podawany przez Ciebie przykład Pałacu i Legionovii jako mało sensowny... cóż chyba źle na to patrzysz. To jest świetny interes w dodatku po zamknieciu OL! Co od razu wykorzystali prezesi Legionovii. Posiadanie zespołu w OL jest cholernie wielkim magnesem marketingowym! Wszystkim młodym siatkarkom marzy się granie w OL to co trzeba zrobic? zgłosić się do takiego klubu, który posiada zespół w OL a przy okazji utrzymuje sekcje młodziezowe. Do takich ośrodków zjeżdzają się dzieci z całej Polski, i robi się manufaktura. Pałac to robił od dawna, po zamknieciu OL nawet chyba olał seniorki w mysl zasady- jakoś sie dogra sezon, a przeciez i tak nas nie wyrzuca. Ale należy mu oddać honor, że potrafił wyselekcjonować (bo raczej nie wychować) sporo dziewcząt i osiagać wyniki w kategoriach młodziezowych od wielu lat. A Skąd taki niespodziewany (raczej) sukces Legionovii w ub. sezonie w kategoriach młodziezowych? Od lat na Mazowszu w młodzieży byli najwyżej trzecia siła. Dostawali regularne lania od takiego MOS Wola czy Sparty Warszawa. A nagle co się stało? Szkolenie wychowanek? Ostatnia wychowanką w pełnym tego słowa znaczeniu jest chyba Chojnacka, i chyba z racji mocnych powiazań ze swoim klubem cały czas w nim gra, a jej pozycja na boisku juz nie jest tak istotna :D Bzdura, po prostu kombinat ruszył pełna parą!. Zobacz na skład w obecnym sezonie. Od kogo te dziewczynki - zespół OL!-maja się uczyc? same od siebie? Kpina. A ile trzeba bedzie im zapłacic? Ułamek tego co biora doswiadczone zawodniczki. Ale Prezesi nie w ciemię bici, pokupowali karty i kontrakty, powpisuja nazwiska w protokoły i maja prawa do dalszych transferów zawodniczek Orlenligowych!. O co maja się martwić? przecież nie moga spaść, to maja zagwarantowane!, czyli magnes dalej działa! Sami doskonale podgrzewaja atmosferę i potrafia na spotkaniu wigilijnym ogłosić że od jutra ta super-hiper uzdolniona kadetka jest zawodniczka Orlen Ligi! Wiesz jak to działa na te dzieci? A maszynka kręci się dalej.

Tak więc wybacz, ale nie jestem w stanie zaakceptować Twojego pomysłu na młody zespół w OL pod czyimkolwiek patronatem. Zeby taki zespół mógł funkcjonować mocno musiałyby się zmienić przepisy transferowe w PZPS-e, bo obecnie funkcjonujace sa chore.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Ja nigdzie nie krytykuję Pałacu czy Legionovi, tylko podałem przykład właśnie tych klubów jako tych z dużą ilością młodych zawodniczek.
Może sobie to być kopia SMSu, ale SMS nie jest w OL, tylko w 1. lidze, a to trochę zmienia.

A poza tym, tu nie chodzi o to żeby zbierać obojętnie jakie zawodniczki, byleby były młode i niech sobie grają z beznadziejnym trenerem, bo i tak chodzi tylko o hajs. Tu chodzi o wyselekcjonowaną grupę z odpowiednim szkoleniowcem, tak jak np. Bonnitta.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Ja nigdzie nie krytykuję Pałacu czy Legionovi, tylko podałem przykład właśnie tych klubów jako tych z dużą ilością młodych zawodniczek.
... bo za niewielka kase mozna "opedzic' granie w OL, a że dziewczyny nie maja sie od kogo uczyć na boisku to juz sprawa drugorzedna..
SevenUP pisze:Może sobie to być kopia SMSu, ale SMS nie jest w OL, tylko w 1. lidze, a to trochę zmienia.
Jeszcze tego brakuje żeby taki twór grał w OL, to dopiero bz bza przwata! A powaynie to 1 liga od daawna jest na wzrost dla SMS+u.. i cały czas wciskany do niej na siłe jak chociazby w obecnym sezonie- bez wzgledu na wynik sportowy.
I nie jest to sprawa samego SMS Szczyrk, który powinien spaść do 2 ligi tak jak Pałac do pierwszej. Ale sa osoby, które przedkładaja swoje interesy nad sport.
SevenUP pisze:A poza tym, tu nie chodzi o to żeby zbierać obojętnie jakie zawodniczki, byleby były młode i niech sobie grają z beznadziejnym trenerem, bo i tak chodzi tylko o hajs. Tu chodzi o wyselekcjonowaną grupę z odpowiednim szkoleniowcem, tak jak np. Bonnitta.
Seven, hallo, tu Ziemia... tu Polska... jeśli PZPS nie chce zatrudnić zagranicznego szkoleniowca z prawdziwego zdarzenia do pierwszej kadry kobiet to mieliby szukać takiego fachowca do grupy małolatek? Pojechałeś z fantazją :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: chemical_brother »

Mając klasowego trenera, młode zawodniczki nie potrzebują nikogo starszego, żeby się od nich uczyć. Młode Amerykanki w roku poolimpijskim, kiedy doświadczonych zawodniczek nie ma, zawsze najlepszym przykładem.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SerCos »

chemical_brother pisze:Mając klasowego trenera, młode zawodniczki nie potrzebują nikogo starszego, żeby się od nich uczyć. Młode Amerykanki w roku poolimpijskim, kiedy doświadczonych zawodniczek nie ma, zawsze najlepszym przykładem.
Amerykanki to chyba zły przykład. Po IO w Londynie odeszły najstarsze zawodniczki, ale w MŚ 2014 były zaledwie trzy zawodniczki z roczników 90+, Adams, Robinson i Dixon. Ze składu olimpijskiego zostały mi. Larson, Davis, Harmotto, Akinradewo i Thompshon. Tylko Adams, Robinson, Murphy, Hill i Dixon debiutowały w reprezentacji po igrzyskach.

Różnica jest taka, że bezpośrednie zaplecze Amerykanek gra na turniejach mniej istotnych bez względu na wiek, a w Polsce mając zdecydowanie mniejszy potencjał tworzymy trzy składy na ME, na LE, na WGP, powołujemy Piekarczyk, Tobiasz, Paszek, Wójcik, Elę Skowrońską, Sieczkę, Trojan czy Sikorską, a jak przychodzi co do czego to sięgamy po Jagieło, a jakby się dało to jeszcze Glinkę i nie wiadomo kogo jeszcze. Mamy słabszy potencjał to trzeba wypracować taki system gry, który pozwoli osiągać najlepsze wyniki, ciągłe rotowanie składem i zmiany pozycji temu nie sprzyjają.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Myślę, że Artek postawił tu bardzo dobrą diagnozę. Jest wiele pomysłów, nie tylko w siatkówce, ale i np. w życiu kraju, które idealnie by się sprawdziły przy założeniu, że będą je realizować roboty (albo idealnie uczciwi ludzie - a takich nie ma, a nawet jak są to nie są inspektorami skarbowymi albo działaczami siatkarskimi). Jednak w połączeniu z ludzkimi ułomnościami, takimi, jak chciwość i lenistwo, mogą jeszcze pogorszyć sytuację. Tak właśnie jest z tą młodzieżową reprezentacją grającą w lidze.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

No dobrze, w takim razie poczekajmy aż kadra pań zleci jeszcze niżej. Panowie byli o krok od katastrofy, ale na IO będzie ciężko, potem słabszy występ wystarczy w MŚ i wycofają się sponsorzy i cofniemy się do 2002r. Powodzenia.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SerCos »

– Oceniliśmy występy naszych drużyn w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich i rozmawialiśmy o przyszłości. Turniej mężczyzn w Berlinie został oczywiście oceniony pozytywnie. Występ pań w Ankarze nie mógł zyskać naszej akceptacji, ale mimo to będziemy wnioskowali o przedłużenie umowy z trenerem Jackiem Nawrockim. Brak awansu do Rio de Janeiro oznacza zapewne odmłodzenie zespołu i pracę z utalentowanymi siatkarkami młodego pokolenia. Nawrocki jest odpowiednią osobą – stwierdził Jacek Kasprzyk, wiceprezes PZPS do spraw szkolenia. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd związku.
Jakby mnie ktoś walnął obuchem. Moim zdaniem, zarówno Nawrocki jak i Kawka nic nie zrobili z tą reprezentacją. W żadnym z turniejów nie było widać postępów. Selekcja była fatalna, eksperymenty w WGP i LE zbędne, ja nie widzę żadnych pozytywów, żadnych plusów dla obecnych trenerów. Zaczynam tęsknić za Świderkiem, który miał jakiś pomysł na grę i z przyjemnością oglądało się Polki w turnieju kwalifikacyjnym do Londynu. Trzeba oddać reprezentację trenerowi na cztery lata i zobaczyć co z tego wyniknie, niestety nie widzę w tej roli trenera Nawrockiego, moim zdaniem jednego z najsłabszych ostatnio trenerów jakich ta kadra miała.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Do przewidzenia to było ;) Słabo było, ale stabilnie, to widocznie wystarcza.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: troche zorientowany »

jak bardzo PZPS jest skorumpowanym tworem , bandą kolesi to przykład Nawrockiego pokazuje dobitnie. Nie dość że facet nie wie na czym polega funkcja trenera reprezentacji a co najwyżej funkcja nauczyciela WF, nie dość że nie miał w czasie przerw nic sensownego do powiedzenie, nie dość że nie ma autorytetu nigdzie ( oprócz wśród zgrai kolesi PZPS), nie dość że nie osiągnął żadnego wyniku w żadnym turnieju bo chyba nikt poważnie nie liczy IO w Baku gdzie grały rezerwy innych reprezentacji oprócz Turcji. Nie dość że na turnieju przegrał wszystko, nie dość że po kontuzji Wołosz nie zrobił nic aby mieć zaraz alternatywną rozgrywającą, nie dość że nie osiągnął sukcesu z żadną seniorską ekipą w swojej karierze to jeszcze pan Kasprzyk uważa że powinien dalej pracować. Komentarzem jest to kompromitujące zarząd PZPS stwierdzenie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: krzysiu »

Po prostu kobieca siatkówka w Polsce jest traktowana po macoszemu od czasu chyba Jurka Matlaka :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

No i właśnie na potwierdzenie ostatnich newsów

http://siatka.org/pokaz/andrzej-niemczy ... ismy-czas/

Od strony oceny pracy JN & Co całkowita zgoda. "jeżeli chodzi o prowadzenie zespołu i pracę z kobietami, to są po prostu nieudacznicy " :D

Nie zgadzam się w kwestii Klub Polska= Legionovia, dlaczego? wyjaśniałem wczesniej.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Andrzej Niemczyk wpadł na mój pomysł :] Moim zdaniem patrzysz na to od złej strony Artek, bo od strony pieniędzy.

A co do Papke, to skoro uważa cały ten śmieszny "wydział" że Nawrocki jest super, to ja mam pytanie:

2006- Niemczyk- 2 ME, zwolniony
2008- Bonitta- 4 miejsce ME, finały WGP, awans na IO, zwolniony
2010- Matlak- 3 miejsce ME, awans do finałów WGP, 5 miejsce ME, 9 miejsce MŚ (mogło być lepsze, ale bez przesady), zwolniony
2012- Świderek- finał kwalifikacji, 8 miejsce WGP, zwolniony
2016- Nawrocki- 8 miejsce ME, przedostatnie miejsce w kwalifikacjach- zostaje!!!!!! :]

O co kaman?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Moim zdaniem patrzysz na to od złej strony Artek, bo od strony pieniędzy.
SevenUP pisze:O co kaman?
Seven jak nie wiadomo co co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze :D i dlatego wydaje mi sie że jednak dobrze patrzę i jednoczesnie jest to odpowiedź na twoje pytanie.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:Seven jak nie wiadomo co co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze :D i dlatego wydaje mi sie że jednak dobrze patrzę i jednoczesnie jest to odpowiedź na twoje pytanie.
Wiadomo, że Nawrocki był najtańszą opcją. W jakiejś gazecie pisali, że Nawrocki dostaje 100 tys. Euro za sezon, a Barbolini chciał 120.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Jeśli sprawa rozbiła się o 20tyś € to po prostu śmiech na sali
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

To nie tak działa. Dali robotę swojemu, może się nawet podzielił. Wszyscy są zadowoleni. A ty piszesz, jakbyś myślał, że tam ktoś myślał o jakichś oszczędnościach na 20k. Czy to ich pieniądze, żeby mieli oszczędzać?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

o czym ty piszesz? czym sie dzielic?? bardziej przekonuje mnie "kolesiostwo" niz kasa na takim poziomie.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Stoma kawałkami ojro.
Artek1967 pisze: bardziej przekonuje mnie "kolesiostwo"
Czy jedno wyklucza drugie? Z kolegami łatwiej się dzielić.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Noworoczny pisze:Stoma kawałkami ojro.
Artek1967 pisze: bardziej przekonuje mnie "kolesiostwo"
Czy jedno wyklucza drugie? Z kolegami łatwiej się dzielić.
100k€ dla JN pozostaje 20 do podziału a to juz drobne, nie ta skala, nie ma co dzielić, można najwyżej na wódke iść. A nie chcę spekulować czy JN w Skrze nie miał podobnej kasy, jeśli nie większej.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Kasa w Skrze była wcześniej, zanim Nawrocki został selekcjonerem babek. Potem już musiał lecieć na państwowym, bo jakoś kolejka z plusligi się do niego nie ustawiła. JN nie zrezygnował z kasy w Skrze, żeby się wykazać jako trener złotek.
Artek1967 pisze:100k€ dla JN pozostaje 20 do podziału a to juz drobne, nie ta skala, nie ma co dzielić, można najwyżej na wódke iść.
Od razu widać, że nie robisz na państwowym i nie znasz tej mentalności. Przy sporych sprawach często wystarczy flaszka koniaku, taka jest ta mentalność.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Chyba mnie nie zrozumiałeś, chodziło mi o to ,że podejrzewam, iż w Skrze JN zarabiał wcale nie mniejsze pieniądze niż ma jako selekcjoner kobiecej reprezentacji.

Inna sprawa, że w ofertach to chyba nie miał jakich wybierać. Jak już siedział w Spale to mógł siedzieć. Ale parcie na szkło ma jak widac wielkie. A że zero doswiadczenia w pracy z kobietami? to sie nadrobi w moment. koordynator w Budowlanych i już staż leci... żenada...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Nawrocki to jest niezły idiota:
Miał pan nadzieję znaleźć przyszłe kadrowiczki podczas meczu ostatniej drużyny z przedostatnią? Karkołomne to zadanie…

– Niepotrzebnie się pan dziwi, ale chętnie wyjaśnię, w czym rzecz. O sile czołowych drużyn Orlen Ligi decydują w głównej mierze siatkarki zagraniczne. Polki odgrywają znaczącą rolę w zespołach znajdujących się w dolnej części tabeli. Musimy to respektować. Developres i Legionovia mają mało punktów, co nie oznacza, iż są to słabe drużyny. Z pewnością stać je na lepszą grą i mam nadzieję, że poprawa już niebawem nastąpi. Zwłaszcza z pomocą zawodniczek, którymi się interesujemy.
– Brakuje nam rozgrywających i przyjmujących. Gdy prosimy klubowych trenerów o wskazanie rokujących zawodniczek na tych pozycjach, przyznają, że jest problem. Lecz najgorsze co teraz możemy zrobić, to narzekać. Wierzę, że znajdziemy w Polsce odpowiednią liczbę dziewczyn będących w stanie wykonać pracę, dzięki której wskoczą na poziom reprezentacji
O sile czołowych klubów świadczą zawodniczki zagraniczne? :] :] Ciekawe jakie to, bo w Chemiku Werblińska i Wołosz trzymają grę (Montano gra w kratkę, Havelkova bardzo dobrze, ale to ciągle 50%), w Sopocie 50% drużyny to Tokarska z Zaroślińską, w Dąbrowie Różycka i Ganszczyk, w Impelu 90% to Skowrońska.

A co oznacza prosimy o wskazanie rokujących zawodniczek? K****, to jest jakaś kpina! Przecież do cholery po to jest selekcjoner, żeby wybierać zawodniczki. Kluby mają swoje interesy i delikatnie mówiąc nic ich nie obchodzi to, czy reprezentacja gra dobrze czy nie.
Już nawet nie mówiąc o tym, że chyba nie jest zbyt trudno wskazać te talenty i przeciętny kibic nie miałby problemu z wymienieniem Damaske, Smarzek, Grajber, Muchy, Smieszek, Moskwy, Medyńskiej, Izy Sliwy i paru innych. Ale coś czuje że skończy się na nadziejach typu Piekarczyk, Kaczorowska, Połeć, tzn. wiecznie niespełnionych przeciętnych siatkarkach. Ale co tam, w sumie skoro nawet związku to nie obchodzi, to kogo ma?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SerCos »

Tak mi się wydaje, że trener Nawrocki nie ma pomysłu na ten zespół i jest kompletnie zagubiony. Już podczas WGP widać było, że powołania są dziwne. Będę powtarzał, że WGP i LE w zeszłym roku zostały kompletnie zmarnowane. W zeszłym roku wynaleźli Piekarczyk, a jak przyszło co do czego to i tak grała Bełcik i wyciągną jakiegoś asa z rękawa była Glinka, była Jagieło, więc może teraz odświeżą Gajgal, albo Dziękiewicz.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

No właśnie, a wszyscy wysmiewali to że Swieniewicz miałaby być asystentką trenera. Ja już 100 razy wolałbym ją czy Sliwę nawet jako głównego trenera, bo one przynajmniej mają pojęcie o tym co się dzieje w siatkówce. To co jest obecnie to jest kpina. Zawodniczki grzmią, byłe zawodniczki protestują, Niemczyk wylewa pomyje, a PZPS cieszy się z pracy JN... takie są realia...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

SevenUP pisze:O sile czołowych klubów świadczą zawodniczki zagraniczne?
No, może po prostu chciał być dyplomatyczny. O sile czołowych drużyn świadczą zawodniczki zagraniczne a z Polski te, które mnie nie interesują, bo i tak nie chcą (albo zaraz nie będą chcieć) u mnie grać.
SevenUP pisze:A co oznacza prosimy o wskazanie rokujących zawodniczek?
To siara większa od brąka. Fakt.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Nawrocki to jest niezły idiota:
Już dawno to mówiłem... wrzucając go do wypowiedzi Niemczyka to jeden z "bandy nieudaczników" i tyle w temacie
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Didek »

Ale po części Nawrocki ma rację w tych wypowiedziach. Może czas już dać niektórym dziewczynom zakończyć karierę w kadrze. Bo ile można jeszcze grać? My jesteśmy obecnie słabi jak jakaś Białoruś i nikt się z nami nie liczy. Żyjemy wspomnieniami jak łysy o włosach. Trzeba zbudować kadrę od 0 opartą na młodych zawodniczkach. Gorzej grać już nie będą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”