Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Mateja »

Kamil92 pisze:Ogólnie, zawodnicy pierwszej szóstki mają dostać 2 tygodnie wolnego.
Jest to raczej niemożliwe, bo już w przyszłym tygodniu (dokładnie 17 czerwca) odbędzie się "nasz" pierwszy mecz w LŚ.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Kamil92 »

Też mnie to zastanawia, ale skoro sam Kubiak tak mówi, to coś w tym musi być. Więcej wyjaśni się pewnie w okolicach niedzieli, kiedy rozpocznie się zgrupowanie przed LŚ.
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: kliki »

Kamil92 pisze:Też mnie to zastanawia, ale skoro sam Kubiak tak mówi, to coś w tym musi być. Więcej wyjaśni się pewnie w okolicach niedzieli, kiedy rozpocznie się zgrupowanie przed LŚ.
Tylko Kubiak dostaje wolne, reszta gra, bo Mika z Drzyzgą dostaną w końcu czas, żeby się wyleczyć, a do składu wraca Piotrek Nowakowski - i już mamy 4 zmiany, a tylko tyle może być na Ligę Światową w porównaniu w turniejem w Berlinie.
I to też niejako "wymusiło" na Antidze powiedzenie Gackowi -papa. Bo ze względu na te limity bardziej się opłaca powołać Wojtaszka, który grał w Berlinie, bo drugi libero nie jest jakąś ważną pozycją - i tak prawie zawsze gra Zatorski a na Igrzyska pojedzie tylko on. A tak może dać komuś innemu odsapnąć.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: rocky »

mikser pisze:Winiarski w kadrze - NIE. Nawet z litości, bo przecież Igrzyska idą, a on taki obcykany w grze dla kadry i pod presją....
Nie ma argumentów Winiar, niestety, żeby grać :)
Ma takie same argumenty jak Nowakowski mniej więcej :p
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Kamil92 »

kliki pisze:Tylko Kubiak dostaje wolne, reszta gra, bo Mika z Drzyzgą dostaną w końcu czas, żeby się wyleczyć, a do składu wraca Piotrek Nowakowski - i już mamy 4 zmiany, a tylko tyle może być na Ligę Światową w porównaniu w turniejem w Berlinie.
I to też niejako "wymusiło" na Antidze powiedzenie Gackowi -papa. Bo ze względu na te limity bardziej się opłaca powołać Wojtaszka, który grał w Berlinie, bo drugi libero nie jest jakąś ważną pozycją - i tak prawie zawsze gra Zatorski a na Igrzyska pojedzie tylko on. A tak może dać komuś innemu odsapnąć.
Też pamiętam wersję z Berlinem, ale teraz Antiga mówi*, że chodzi o Tokio:
Antiga pisze:Chciałbym dać w tych rozgrywkach szansę kilku młodszym zawodnikom, ale ograniczają mnie przepisy. FIVB domaga się, by w składzie było minimum dziesięciu graczy z ostatniej imprezy międzynarodowej, w tym przypadku z turnieju w Tokio
Dodaje jeszcze, że sprawdzają czy "da się coś z tym zrobić", bo w poprzednich latach ten przepis był ignorowany, ale w tym roku FIVB grozi zabraniem premii (np. milion za zwycięstwo).

Co do tego wolnego, to też mnie to zastanawia, bo Kubiak mówi**, że niektórzy, tak jak on, dostaną 2 tygodnie wolnego, inni 3 tygodnie (pewnie Mika i Drzyzga), zaś inni tylko tydzień (pewnie Konarski, Buszek, Szalpuk itd.). Ciekawe jak to rozwiążą, może taki Kubiak z Kurkiem zostaną zgłoszeni jako zawodnicy, ale pojadą na wycieczkę do Kaliningradu (tylko nie wiem co na to przepisy FIVB)? Może jakoś uda im się obejść ten przepis? Sam nie wiem, ale skoro mówi, że kilku zawodników dostanie te 2 tygodnie wolnego, to trzeba chyba mu uwierzyć na słowo i za niecały tydzień, w niedziele zgrupowanie rozpocznie mniejsza grupa zawodników.

* - http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html

** - http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... am-zostac/ od 1:12
kliki
Posty: 78
Rejestracja: 29 maja 2016, o 15:22
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: kliki »

Przegląd Sportowy za wyznacznik bym nie uznawała ... Ostatnio też pisali Tokio, a potem poprawili na Berlin. Cały czas była mowa o Berlinie, więc dziwne by było jakby nagle to zmienili i wtedy decyzja o Wojtaszku mijałaby się z celem, zwłaszcza, że Gato dobrze się prezentował. Mi się wydaje, że Kurek pojedzie. Czy bedzie grał to nie wiem. Kubiak pewnie zostanie w domu. Bo tak czy siak, jeśli przepis o 10 zawodnikach będziemy musieli respektować, to czy to Berlin czy Tokio- wychodzi na to samo. W Berlinie był Wojtaszek, nie było Nowakowskiego, w Tokio był Gacek, nie było Wrony. W obu przypadkach mamy już jedną zmianę, skoro Antiga zapowiedział, że będzie Damian. Do tego dwóch rekonwalescentów, więc wolne miejsce zostaje jedno.
meduza123
Posty: 347
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: meduza123 »

Przepisy przepisami, ale przypadki kontuzji tj. Mika, Drzyzga czy rezygnacja z gry w kadrze - Gacek powinny jednak być traktowane odrębnie. Taka sytuacja mogłaby zablokować składy drużyn, więc myślę, że jest to pole do popisu dla prawników.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ciorny17 »

meduza123 pisze:Przepisy przepisami, ale przypadki kontuzji tj. Mika, Drzyzga czy rezygnacja z gry w kadrze - Gacek powinny jednak być traktowane odrębnie. Taka sytuacja mogłaby zablokować składy drużyn, więc myślę, że jest to pole do popisu dla prawników.
To je FIVB tego nie zrozumiesz.

Zatorski, Wojtaszek, Kłos, Buszek, Konarski, Łomacz, Bieniek, Możdżonek, Wrona i już mamy 9 do tego tak jak Kamil pisał Kurek turysta. Dodatkowo pewnie Szalpuk, Bednorz, Żaliński i Woicki i już skład na Kaliningrad jest.
Kłamca.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: lipa210 »

ciorny17 pisze:
meduza123 pisze:Przepisy przepisami, ale przypadki kontuzji tj. Mika, Drzyzga czy rezygnacja z gry w kadrze - Gacek powinny jednak być traktowane odrębnie. Taka sytuacja mogłaby zablokować składy drużyn, więc myślę, że jest to pole do popisu dla prawników.
To je FIVB tego nie zrozumiesz.

Zatorski, Wojtaszek, Kłos, Buszek, Konarski, Łomacz, Bieniek, Możdżonek, Wrona i już mamy 9 do tego tak jak Kamil pisał Kurek turysta. Dodatkowo pewnie Szalpuk, Bednorz, Żaliński i Woicki i już skład na Kaliningrad jest.
Jeśli ma być 10 z Berlina to przecież Żaliński był w Berlinie. To albo zamiast Kurka może jechać Muzaj, albo zamiast Wrony Nowakowski lub Lemański.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: madlark »

Obrazek
Paryż
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: drukjul »

Deutschland, Polen und Kubaner - es ist nichts passiert! :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: weary_skier »

Swoją drogą nie za specjalnej urody ta dziewczyna Leona. Tyle się mówi, że z Grzyba taki dobry manager i chyba serio tak jest skoro udało mu się ściagnąć takiego siatkarza z obietnicą ożenku z taką dziewoją.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: drukjul »

Choć o gustach nie ma większego sensu dyskutować, to jednak powiem, że ja osobiście dla odmiany dostrzegam w wybrance Leona duży urok osobisty.

I druga sprawa - jednak często zdarza się, że uroda i fotogeniczność nie idą ze sobą w parze, więc z kategorycznymi sądami na tak wątpliwej podstawie jak selfie zawsze lepiej się powstrzymać, tym bardziej że wszyscy wiemy, że fotografie i bez tego bardzo lubią kłamać. Jak słusznie zauważył bodaj Andy Warhol - "wystarczy że sfotografujesz prawdziwą piękność w niewłaściwym świetle i wyjdzie ci katastrofa".
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ldz »

Wy tak na poważnie czy jaja sobie robicie?
Obrazek
no już bez przesady...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: weary_skier »

No tutaj ok, bardzo ładna dziewczyna. Ale na tym zdjęciu z St. Denis wyszła okropnie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: TommyLeeJones »

Chwila, chwila, czyżby ktoś wziął osobę siedzącą obok Leona na meczu za jego dziewczynę :D ? Bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć...

Edit: Weary, dałeś czadu z tą pomyłką.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2016, o 10:16 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: GolMar »

Osoba siedząca obok Leona na meczu to mężczyzna - brat narzeczonej Leona... Lepiej sięgać do źródła przed wydaniem osądów - np na instagram Leona :)

Ale tu się dyskusja wywiązała... :D
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ldz »

czyli nie robicie sobie jaj :o mnie się też wydawało, że to facet na tym zdjęciu, ale po Waszych wpisach aż zwątpiłam :D
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Skrzypek »

weary_skier pisze:Swoją drogą nie za specjalnej urody ta dziewczyna Leona. Tyle się mówi, że z Grzyba taki dobry manager i chyba serio tak jest skoro udało mu się ściagnąć takiego siatkarza z obietnicą ożenku z taką dziewoją.
Przecież to jest facet... :]
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: lipton »

A to Weary się nie zgrywał?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: mikser »

No obu zdjęciach jest ta sama dziewczyna.Tylko na jednym bez makijażu, a na drugim z. Jak widać trochę szpachli i można wyczarować cuda wianki.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Noworoczny »

Do tego dochodzi dekolt, no i oczywiście fryzura.

Ale adremując, to występy Piotra Nowakowskiego w rosji pokazały, że W_S miał chyba rację i Pita nie zobaczymy w Rio.
Z jednej strony szkoda, bo Piotr w pierwszej linii to dużo więcej luzu skrzydłowych. Niewątpliwie on był największym zagrożeniem w ataku - na drugiej osi Możdżonek - choć przy Rosomaku wygląda to nieco lepiej, niż przy Gumie.
Z drugiej strony to dobrze, bo nie będziemy mieli kolejnej kontrowersji przy powołaniach (choć wpisów na fso będzie jednak mniej). Bieniek - wiadomo: zagrywka! Minus to ściąganie piłki, co nazbyt często kończy się blokiem. U Kłosa akurat na odwrót.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Kamil92 »

Ciężko wierzyć w to, że Nowakowski wróci do formy na IO, patrząc na to jak długo dochodził do siebie na przykład Kłos po kontuzji.
Ja tam uważam, że Bieniek to co najmniej taki sam potencjał w ataku jak Piotrek, albo i większy. Na zagrywce, to wiadomo, jak ma dzień, to rozstrzyga seta sam. Zaś w bloku, od początku sezonu reprezentacyjnego gra dobrze, jak będę miał chwilę, to podliczę bloki na set i wydaje mi się, że Mateusz będzie wysoko w naszym zespole.

@Noworoczny, fajny opis! Błąd nieodróżniania "ilości" od "liczby", to najbardziej mnie irytujący błąd, który popełniają w Polsce wszyscy.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Chal »

Kamil92 pisze:@Noworoczny, fajny opis! Błąd nieodróżniania "ilości" od "liczby", to najbardziej mnie irytujący błąd, który popełniają w Polsce wszyscy.
To zacznij od siebie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Kamil92 »

Chal pisze:To zacznij od siebie.
Pijesz pewnie do jakiś starych postów, w których nie zwracałem jeszcze na to uwagi, ale nie zamierzam się z tego tłumaczyć.

Żeby nie było offtopu, to napiszę, że do kadry wracają już wszyscy zawodnicy, ale z tego co można przeczytać, to Kubiak i Mika jeszcze nie będą przeznaczeni do grania w Łodzi w pierwszym składzie. Drzyzga też już dołączył, ale chyba trochę dłużej mu zajmie wracanie do normalnych treningów.
Muzaj został odesłany do domu. Na przyjęciu pewnie zagramy z Buszkiem i którymś z młodych.

Co do dyskusji od środkowych, to Rezende właśnie skreślił z listy Sidao.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Chal »

Piłem do wszystkich ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: timshel »

Kamil92 pisze:Co do dyskusji od środkowych, to Rezende właśnie skreślił z listy Sidao.
A konkretnie to kontuzja go wyautowała. Pod koniec ubiegłego roku przeszedł operację barku i jego występ na IO stał pod znakiem zapytania. Odpowiedź przyszła wraz z bólem jaki odczuł tuż przed rozpoczęciem LŚ.
Learn to love the process.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: bytrek »

Z dnia na dzień nadchodzi wyrok, dla jednego z środkowych. Z tego co widziałem, to wciąż z formą najsłabszy jest Nowakowski.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: mmb »

;)
Andrzej Grzyb, menedżer najlepszego siatkarza świata zdradził mi, że planowany jest pierwszy występ Wilfredo w reprezentacji Polski jeszcze w tym roku, ale nieoficjalnie i będzie to niespodzianka dla widzów i dla niego samego.
http://www.nowiny24.pl/sport/sportowy-h ... ,10367562/


Może chodzi Mecz Gwiazd? Tyle że to nie bardzo "w reprezentacji Polski" :D
http://www.pzps.pl/Pawel-Zagumny-pozegn ... wiazd.html
Już teraz mogę potwierdzić, że w Meczu Gwiazd zagra Włoch Andrea Giani, Serb Nicola Grbić oraz Rosjanie - Siergiej Tietiuchin i Dmitrij Muserski. Jesteśmy bliscy porozumienia z Wilfredo Leonem i Matthew Andersonem. To będzie naprawdę plejada gwiazd światowej siatkówki.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: bytrek »

To nie powinno być tak. Jestem za Leonem w Polskich barwach, ale powinien dostać normalne powołanie jak każdy na Lige Swiatową 2017, a nie robić jakieś wielkie show i szopkę. Traktujmy go jak normalnego gracza.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”