Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Marcy$ »

Kubiak ma charakter... jest genialnym kapitanem. Za to Mika to Mika. Kurka na ławkę? Hmm.. sam nie wiem :)
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: chemical_brother »

Zatorski-Kubiak-Leon i Kurek, zdecydowanie. Wtedy przyjęcie będzie bardzo dobre, flotem bylibyśmy nie do ruszenia, a Leon mocną zagrywkę zupełnie dobrze przyjmuje. No i pamiętajcie, że Kubiak doskonale broni i blokuje, zakładając że Blain będzie dalej trenerem, to jednak balans w zespole i dobra obrona musi być.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: bartosz25876458790 »

Jak myslicie czy Wilfredo Leon zagra na igrzyszkach w Rio
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: maciek77 »

Zagra na 100%.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: SevenUP »

A kiedy sprowadzimy lepszego rozgrywającego? Może Toniutti? :]

Sorry dla mnie posadzenie na ławkę Miki czy Kubiaka dla Leona to jest kpina. Dla kolesia, który dla kasy nie gra dla własnego kraju. Oczywiście, na pewno czuje się Polakiem itp. itd. Chińczycy też grają w tenisa stołowego w Polsce, Holandii, Rumunii dlatego że te kraje to ich nowy dom, a oni są szczęśliwymi obywatelami.

Przecież Leon, Juantorena czy inni tacy panowie na pewno idą do innych reprezentacji dla przynależności narodowej, bo przecież chyba nie dla podniesienia własnego ego medalem MŚ czy IO, którego im brakuje oraz jeszcze większym windowaniu swoich wypłat w klubach...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Didek »

SevenUP pisze:A kiedy sprowadzimy lepszego rozgrywającego? Może Toniutti? :]

Sorry dla mnie posadzenie na ławkę Miki czy Kubiaka dla Leona to jest kpina. Dla kolesia, który dla kasy nie gra dla własnego kraju. Oczywiście, na pewno czuje się Polakiem itp. itd. Chińczycy też grają w tenisa stołowego w Polsce, Holandii, Rumunii dlatego że te kraje to ich nowy dom, a oni są szczęśliwymi obywatelami.

Przecież Leon, Juantorena czy inni tacy panowie na pewno idą do innych reprezentacji dla przynależności narodowej, bo przecież chyba nie dla podniesienia własnego ego medalem MŚ czy IO, którego im brakuje oraz jeszcze większym windowaniu swoich wypłat w klubach...
Kubiak też gra poza krajem. I to najprawdopodobniej dla kasy :)

Jeżeli nie byli by lepsi od Leona to nie ma powodu aby grali w pierwszym składzie. Będą lepsi będą grać.

Kadra jest specyficzna. Grania dużo i każdy dostanie szansę. Strzelać sobie w stopę, bo ktoś ma jakieś obiekcje też nie warto.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: kanimo »

No w przyjeciu i obronie to akurat sa lepsi.
Zalezy od koncepcji gry. Jak pokazal pojedynek Skry z Zenitem nie tylko bombardierami na wysokiej pilce mozna wygrywac mecze.
Zaraz ktos napisze, ze Zenit wygralby ze Skra 8x na 10.

Zreszta Papkin mowil, ze na IO nie ma szansy. Wiec no problems.
A moze po IO Mika bedzie chcial sobie zrobic sezon przerwy na doleczenie kolan? A moze dojdzie do przestawienia na atak?
Problem na za rok.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ldz »

Didek pisze: Kubiak też gra poza krajem. I to najprawdopodobniej dla kasy :)
a jakoś nie słyszałam, żeby był zainteresowany grą w kadrze tureckiej, a pewnie hajsik by mu zapłacili niemały za takie przejście.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Marcy$ »

Czy w 6 czy poza nią warto mieć możliwość skorzystania z Leona. Jak się dogadają z Antigą to czemu nie?

Nie idzie gra w przyjęciu to wpuszczamy Leona i mamy bombardiera na wysokiej. Analogicznie w drugą stronę. Problem bogactwa to nie problem :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: StanLee »

SevenUP pisze:Leona [...] kolesia, który dla kasy nie gra dla własnego kraju.
? :o
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: chemical_brother »

Dokładnie, powinien cały czas grać na Kubie za darmo w kilkuzespołowej lidze, która trwa przez miesiąc, sławić chwałę ojczyzny i najlepiej pracować w łagrze po godzinach. I pół roku włóczyć się po świecie grając w Lidze Śmietnikowej.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Chal »

Patrząc na to, jak odpicowani w różne błyskotki przyjeżdżali kubańscy siatkarze, to chyba jednak po kamieniołomach ich nikt tam nie ganiał.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: lipton »

Mnie też zawsze zastanawiało jak można tak skakać z półkilowym kajdanem na szyi. Może to takie prewencyjne obciążenie, bo bez niego wyrżnęliby głową o sufit? 8-)

A jeszcze bardziej zastanawia mnie to u sprinterów. Niby każda część ciała wygolona, bo każdy najmniejszy włosek zwiększa opór powietrza, ale pół kilo złota na szyi jakoś w niczym nie przeszkadza. 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: PvK »

lipton pisze:
A jeszcze bardziej zastanawia mnie to u sprinterów. Niby każda część ciała wygolona, bo każdy najmniejszy włosek zwiększa opór powietrza, ale pół kilo złota na szyi jakoś w niczym nie przeszkadza. 8-)
To nie do konca tak. Ze wzgledu na osiagi gola sie np plywacy. W przypadku sprinterow, a nawet siatkarzy chodzi raczej o maserow, by ci mieli latwiej we wmasowywaniu specyfikow w miesnie.
Co do sprinterow jeszcze, to dosc specyficzny sport, gdzie dominuja czarnoskorzy, a Ci naturalnie nie porastaja znanym nam wlosiem.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: kanimo »

:o :o :o
Maja jakis inny radzaj owlosienia, znaczy?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Noworoczny »

Czarna odmiana człowieka (rasa czarna)

włosy i owłosienie ciała:

włosy:

kolor włosów: czarny
włosy o przekroju wydłużonego owalu lub kształtu nerkowatego; są sierpowato osadzone w skórze (patrz przykład 6)
kształt włosów: silnie skręcone - silnie kędzierzawe do wełnistych (patrz przykład 8); w najskrajniejszej formie uwłosienie głowy występuje w postaci tzw. włosów fil-fil (pieprzowate). Polega ono na zwijaniu się większej liczby (25 — 30) sąsiadujących ze sobą włosów w zbite, płaskie stożki, występujące w odstępach na skórze głowy. Skóra wygląda jak posypana ziarenkami pieprzu, między którymi prześwituje naga skóra (patrz przykład 7).

owłosienie ciała:

owłosienie ciała bardzo skąpe lub brak, słaby zarost lub jego brak u mężczyzn
http://antropologia-fizyczna.pl/typolog ... cia%C5%82a
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: kanimo »

Niom,
Szczegolnie, ze podawani za przyklad Buszmeni i Pigmeje chyba ani w sprintach ani w siatce nie sa potega.

Jak pracuje na Antylach ze 3 miesiace w roku to mialam wrazenie, ze oni maja owlosienie zblizone. Wiecie -na blok operacyjny rzadko sie wjezdza bardzo ubranym, wiec mimo braku jakichs specjalnych studiow porownawczych proponowala bym poglad, ze w tej grupie tez wystepuje spore zroznicowanie. Miedzy Etipczykiem, Masajem, Buszmenem i Tutsi czy Hutu gosciem z Antyli sa spore roznice- jak i u nas, w Europie.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: serBalonSwann »

dokłądnie, ja np. mam bardzo bujne owłosienie na klatce piersiowej i na gorze pleców, a znam innych którzy mają niesamowicie owłosione pośladki i brzuch, a na górze nic
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: madlark »

serBalonSwann pisze:dokłądnie, ja np. mam bardzo bujne owłosienie na klatce piersiowej i na gorze pleców, a znam innych którzy mają niesamowicie owłosione pośladki i brzuch, a na górze nic
post roku :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: lipton »

Ja tam się tylko chciałem delikatnie z półkilowych kajdanów na szyjach podśmiać, ale widzę że temat zaczął żyć własnym życiem. 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: krzysiu »

Na nasze pytanie, czy może wysłać powołania dla nowych zawodników, odpowiada: – Jest to możliwe, choć żadnych nazwisk na razie nie wymienię. Zrozumiałe jest jednak, że siłą rzeczy postawię na doświadczonych zawodników. Nie będziemy mieć długich przygotowań do Rio, bo po drodze jest jeszcze Liga Światowa, więc nie będę mógł dużo pracować z młodymi siatkarzami.
Słowa Antigi
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ldz »

http:// sportowe fakty.wp.pl/siatkowka/590531/mariusz-wlazly-nie-wroci-na-igrzyska
as I said.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: sb.slav »

I co to za sensacja? W tej chwili lepszych od niego jest 5 czy 6 polskich atakujących. Nie licząc samego Kurka.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ciorny17 »

sb.slav pisze:I co to za sensacja? W tej chwili lepszych od niego jest 5 czy 6 polskich atakujących. Nie licząc samego Kurka.
Poproszę o nazwiska
Kłamca.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: chemical_brother »

To oczywiste, że Wlazły nie wróci do kadry. Nie ma sensu, żeby wypruwać sobie flaki po ćwierćfinał IO. Polska nie jest kandydatem do medalu w Rio, więc po co Wlazły miałby się rozmieniać na drobne? Szczególnie że byłby tylko rezerwowym. Niektórzy wiedzą kiedy należy skończyć - pojechał na MŚ, wrócił ze złotym medalem i MVP. Po jego odejściu kultura zwyciężania w kadrze prysnęła jak bańka mydlana (jeden set od awansu na PŚ, potem Berlin....) i nie ma kandydatów, którzy mieliby tak dobry mentalny wpływ na zespół jak on. Następnym takim graczem będzie prawdopodobnie młody Fornal, Kubiak też sporo się nauczył u Bernardiego ale to jeszcze nie to.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: sb.slav »

ciorny17 pisze:Poproszę o nazwiska
Od razu z grubej rury, co?

Schulz Damian
Muzaj Maciej
Bartman Zbigniew
Kaczmarek Łukasz
Bociek Grzegorz
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ciorny17 »

sb.slav pisze: Od razu z grubej rury, co?
Tutaj nie wiem o czym piszesz. Nie będę nic na temat Twojej twórczości pisał, bo znowu jak to ładnie kiedyś ująłeś nic sobie z hejterów nie robisz.
Schulz Damian
Muzaj Maciej
Bartman Zbigniew
Kaczmarek Łukasz
Bociek Grzegorz
A to traktuję jako żart.
Kłamca.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: sb.slav »

I to nie licząc zagranicznych, @Ciorny17. I Kurka.

Kiedyś Wlazłego dało się bronić, kiedyś statystycznie nawet wypadał dobrze, trzymał się w czubie klasyfikacji(mowa o PlusLidze), ale dziś to już nie ma czego bronić. Wlazły pałęta się gdzieś pod koniec drugiej dziesiątki skuteczności ataku i wśród punktujących, dziś jeszcze ktoś wierzy, że w wieku 34 lat znajdzie tę formę?

No cóż ;)

Nie tylko Reprezentacja nie może, nie powinna liczyć na odcinającego kupony Mariusza. Kandydatów do Reprezentacji jest sporo. To przede wszystkim tragedia dla SKRY, która posiada najsłabszego atakującego wśród zespołów Wielkiej Czwórki. Ba, co tam jednego atakującego, cały duet jest godny ja wiem? Kielc(z całym szacunkiem), ale przecież tam Wlazły z Gromadowskim przegraliby walkę o szóstkę z Jungiewiczem, to ja nie wiem co mu zostaje?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: chemical_brother »

Ja tam też rozumiem Wlazłego, że "odcina kupony". Dla gracza o jego ambicji naprawdę żadna różnica, czy będzie miał fyfnaste MP czy nie. Nie oczekujecie chyba, że któryś rok z rzędu będzie się spinał na obijanie jakichś Kielc czy Resovii do zera, bo regulamin tak każe? Ponieważ zarządy Skry stale rzuca mu kłody pod nogi (po Castellanim brak trenera aż do teraz, cyrki z libero), Wlazły zdaje sobie sprawę, że LM przecież nie wygra w obecnej konfiguracji. Z kadrą osiągnął sukces, jaki był do osiągnięcia (MŚ), perspektyw na dalsze sukcesy nie ma. Oprócz tego oczywiście dochodzi kwestia wieku i słabnącej fizyczności, ale przecież gdyby Wlazły dostał odpowiednich impulsów (których nie będzie - wyjaśniłem wyżej czemu) to byłby w fizycznej formie z MŚ, czyli na poziomie ścisłego światowego topu. Wlazły nigdy nie interesował się ochłapami, "zdobywaniem" brązowych medali - dla niego to był zawsze przegrany złoty, i dlatego jest w formie, jakiej jest.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: szatow »

Mnie natomiast zastanawia to, że wiele osób wciąż znajduje niesłychanie dziwnym podejście Wlazłego, które jakoby było pozbawione ambicji, może jakiejś sportowej zadziorności, rywalizacji, a przede wszystkim( to chyba dla mnie najistotniejsze) brak iskry i jakiegoś romantyzmu w tym co robi. W skrócie, jakby traktował to jak prace.
W mojej opinii takie analizowanie na forum czyichkolwiek pobudek z miną wyroczni jest na ogół śmieszne( jak choćby analizowanie przyczyn boiskowych "rozrabiaków" jak niektórzy to ostatnio czynili), więc chciałbym się ograniczyć do jednego. Mianowicie ile razy przez całą swoją karierę Wlazły doznał pozytywnych implulsów, a ile razy był obiektem nagonek(kilka artykułów a Polska raz przeciwko niemu, raz, po MVP, za pan brat), ile razy ktoś mu nie pomógł, czy obarczał go winą za niepowodzenia. Wydaje mi się( już abstrahując od tego, czy w tych konfliktach on miał racje itp.), że Wlazły ma wszelkie powody do, nazwałbym to, lekkiego podejścia do tego o co tak wszyscy walczą w tym sporcie, oraz, że życie nauczyło go trochę dystansu czy też "umiesz liczyć licz na siebie". Nie mówię ani, że uważam to za dobre, ani za uzasadnione, ani, że mam wiedzę, by utrzymywać, że mam rację, ale taka refleksja mi się nasunęła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”