Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ldz »

sb.slav pisze:I co to za sensacja? W tej chwili lepszych od niego jest 5 czy 6 polskich atakujących. Nie licząc samego Kurka.
a tak se napomknęłam, bo pewniak sugerował, żeby poczekać do powołań.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: VernonRoche »

Leon dla kadry Rosji? :)

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... m-kibicow/

Oby tylko prima aprilis.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: StanLee »

VernonRoche pisze:Oby tylko prima aprilis.
Oby. :D

W obliczu mniej lub bardziej niewytłumaczalnych reakcji części kibiców na temat Leona w naszej kadrze, puszczanie takich żartów jest głupie. Choć mniej więcej tego spodziewam się po portalu, który z newsa "Ngapeth zostaje w Modenie, miał propozycje z Turcji, Polski, Azji, Włoch" robi "Resovia chce Ngapetha, nie wiadomo, czy zostanie w Modenie".
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: VernonRoche »

StanLee pisze:po portalu, który z newsa "Ngapeth zostaje w Modenie, miał propozycje z Turcji, Polski, Azji, Włoch" robi "Resovia chce Ngapetha
Gdyby dzisiaj Falaska zdecydował się otworzyć, z lekką przesadą to oczywiście, puszkę pandory,
to na tego typu portalach miałbyś "Trener legendarnej polskiej drużyny przerywa milczenie. ". itp. :P
Jak kiedyś był taki njus "Polacy na wyspach przerywają milczenie". Jakkolwiek mieliby przed tym rzekomo
milczeć.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: serBalonSwann »

A LEal ma obywatelstwo Brazylii?
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: GolMar »

Ma obywatelstwo Brazylii jakoś od grudnia zeszłego roku.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: serBalonSwann »

To może być hardcorowo ich pokonać z parą LEal Lucarelli
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: serBalonSwann »

A jako zadaniowego na poprawe przyjęcia mogliby wreszcie powołać Felipe(ten z roku 80) zamiast wynalazków typu Loh
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: GolMar »

Czy ktoś z Was wie, do kiedy ma być ogłoszona lista powołań reprezentacji Polski na ten sezon?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: madlark »

Zibi zgłasza akces
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: rafael86 »

Sezon olimpijski, także pod uwagę powinni być brani wszyscy najlepsi, którzy chcą grać dla kadry (czyli nie skończyli kariery reprezentacyjnej). Dlatego uważam, że Bartman w szerokiej kadrze powinien się znaleźć. Powinien przyjechać na zgrupowanie i udowodnić, że może tej kadrze dać więcej niż Szalpuk/Żaliński/Bednorz.
Zdaję sobie też sprawę, że ostatnia długa nieobecność Zibiego wynika raczej z jakiś czynników pozasportowych, ale wszystko to jest pozostawione w sferze domysłów, a póki Antiga ma wyniki póty nikt go nie rozlicza z poszczególnych nazwisk.

Podobna sytuacja jest też z Żygadło. Na rozegraniu zbyt wielkiego wyboru nie ma. Nie licząc Zagumnego - zostaje tylko Drzyzga i Łomacz. Nie sądzę, by ktoś ze sztabu chciał coś zmieniać w tym zestawieniu, ale w przypadku ewentualnej kontuzji dobrze by było mieć alternatywę w postaci doświadczonego Łukasza.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: kanimo »

A kiedy zgra sie go z druzyna? Kosztem gry Fabiana?
Czy zechce byc tym trzecim? Juz raz nie zechcial.

Co do Zibiego-to chyba pozamiatane. Nie widze szans a i o formie ciezko sie wypowiedziec.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Noworoczny »

Żygi to, jak rozumiem, pobożne życzenia Rafała, bo chyba żadnego sygnału ze strony zawodnika czy trenera nie było?
Niee, Łukasz już więcej w kadrze Polski nie zagra.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: krzysiu »

http://siatka.org/pokaz/sklad-reprezent ... rupowanie/ czyli raczej wiadomo jaka kadra będzie w tym roku :)
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: reeman »

Igła się nie załapał
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Szampon093 »

reeman pisze:Igła się nie załapał
Podobno skonczyl kariere reprezentacyjna wiec nie mial gdzie sie lapac.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Noworoczny »

Kadra w sam raz na 1/4 IO.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: grzegorzg »

I znowu powtórzę - mi żal Bartmana.

Ja będę trzymał kciuki za tych dwóch, co maja pomagac, niech idą w ślady Bieńka.

Ciekawe jak wypadnie trzeci rok Antigi...
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2016, o 13:53 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: ciorny17 »

Noworoczny pisze:Kadra w sam raz na 1/4 IO.
Tak nisko oceniasz potencjał personalny powołanej kadry?
Kłamca.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Kamil92 »

Na zgrupowanie reprezentacyjne do Spały jedzie także Maciej Muzaj i Bartłomiej Lemański i Łukasz Wiese. Bardzo fajnie, że są w grupie zainteresowania Antigi.
http://czassiatkowki.pl/lukasz-wiese-po ... o-spaly-1/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Noworoczny »

Nie wiem, kto to ten Wize (powinienem?), ale że Lemański i Muzaj to świetnie. Pewnie będą występować w LŚ. Nie ma mowy, żeby zagrali na igrzyskach - tam pojadą Możdżonek, Bieniek i albo Pit albo Kłos (w przypadku 12) oraz Konarski. Ale niech młodzież już zdobywa reprezentacyjne szlify.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Lineczka »

A może Muzaj wygryzie Konara? Chłopak po dobrym sezonie w klubie, z większym potencjałem od Dawida i mógłby coś dołożyć od siebie w ataku w razie zastoju Kurka. Liczę na to, że Muzaj odpali!
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Kamil92 »

Lineczka pisze:A może Muzaj wygryzie Konara? Chłopak po dobrym sezonie w klubie, z większym potencjałem od Dawida i mógłby coś dołożyć od siebie w ataku w razie zastoju Kurka. Liczę na to, że Muzaj odpali!
Bez żadnego ogrania na poziomie międzynarodowym, po pierwszym sezonie jako podstawowy atakujący. Potencjał ogromny i po IO, to on będzie 2 wyborem Antigi (a może pierwszym), ale jeszcze nie teraz.
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Matius »

Kamil92 pisze:
Lineczka pisze:A może Muzaj wygryzie Konara? Chłopak po dobrym sezonie w klubie, z większym potencjałem od Dawida i mógłby coś dołożyć od siebie w ataku w razie zastoju Kurka. Liczę na to, że Muzaj odpali!
Bez żadnego ogrania na poziomie międzynarodowym, po pierwszym sezonie jako podstawowy atakujący. Potencjał ogromny i po IO, to on będzie 2 wyborem Antigi (a może pierwszym), ale jeszcze nie teraz.
Też tak twierdzę, nie odmawiam aktualnych umiejętności i potencjału ale w reprezentacji jest największa presja z możliwych. Bez ogrania może się spalić... ale jeszcze kwestia jak zagra w LŚ, o ile dostanie szansę. Mika się wybił w tej imprezie i zrobił jeszcze następny skok jakościowy na MŚ.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Noworoczny »

+2
Po igrzyskach może iść nawet na pierwszego. Na io nie pojedzie z całą pewnością. W razie kontuzji Konarskiego pojedzie Jarosz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: mily66 »

Noworoczny pisze:Nie wiem, kto to ten Wize (powinienem?)
Nie powinieneś.

Ciekawy wywiad Antigii na wp.pl i jak zwykle narzekanie na terminarz.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: szatow »

Czyli brak debiutantów w jakimkolwiek wymiarze. Momentami pokrętne tłumaczenie, ale ogólnie, to decyzja chyba jest sensowna i ma uzasadnienie.

Natomiast ciekawy fragment:
Może dołączą do reprezentacji B, jeżeli takowa będzie?

- Będzie. Mocno na to nalegałem, bo na przykład Piotrek Nowakowski musi mieć gdzie i z kim trenować, jeżeli nie będzie w wystarczającej formie na Tokio. Ale to będzie bardzo młoda kadra, rocznik 95, więc to nie jest idealne rozwiązanie. I to jest też kłopot dla trenera tej kadry B, jak mu dołączą starsi i bardziej doświadczeni.
Także chyba druga reprezentacja nie jest jednak definitywnie porzucona. Kto wie, akurat w tym sezonie(skoro jest tylu młodych wchodzących na wyższy poziom i Igrzyska-), myślę, że mogłaby ona dać mocnego kopa kilku zawodnikom,a kilku by pozwoliła się odrodzić. I byłaby ona zwyczajnie całkiem silna.

Chyba, że coś mnie ominęło.
jamar
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2016, o 16:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: jamar »

Jesteśmy świeżo po pierwszych finałowych dwumeczach. Myślę, że to dobra okazja, by zrobić małą analizę gry Polaków w kontekście nadchodzącego sezonu reprezentacyjnego.
Na ten moment nie wygląda to dobrze. Drzyzga, Kurek falują z formą, Kurek ponadto słabszy niż na początku sezonu i po raz kolejny w najważniejszych meczach nie pokazuje pełni potencjału. Łomacz- raczej na swoim dobrym, ubiegłorocznym poziomie. Konarski mocno zaplusował.

Przyjmujący? Tu kolejny problem, bo pewniakiem dla mnie jest tylko Kubiak. O problemach zdrowotnych Miki wszyscy wiemy i nie wiem, czy do IO dotrwa, czy będzie go trzeba wnosić na boisko, martwi mnie stan jego zdrowia. Buszek większość sezonu spędził na ławce, przegrywa rywalizację i z Tillie i z Deroo, ale w kadrze na 3/4 przyjmującego da radę. Co dalej? Jeszcze gorzej... Szalpuk? Bez doświadczenia na najwyższym międzynarodowym poziomie. Myślę, że powinien Antiga dać szansę Albo Arturowi, albo Bednorzowi, w pełni im zaufać i postawić na nich (tak jak to zrobił z Miką, czy Buszkiem w 2014) czy to w kwal. olimp. czy to w LŚ- oczywiście do pary z Kubiakiem.

Dalej środek. To kolejne kłopoty. Nowakowski po ciężkiej kontuzji, Bieniek zajechany jak Mika, z problemami zdrowotnymi. Kłos z Wroną nie są w formie z 2014r. Wiśniewski? Tak na dobrą sprawę w reprezentacji na dłuższą metę jeszcze nie sprawdzony. Możdżon wiadomo, jeśli trzeba nas będzie wyciągnąć z bagna, wejdzie na końcówkę, dwa razy postawi ścianę i uratuje nam seta.

Jedyną pozycją o którą jestem spokojny- libero. Zatorski poziom światowy, w razie czego -odpukać- mamy doświadczonego Gacka.

Sporo problemów, wiele niejasności, niewiadomych, znaków zapytania. Pewni możemy być tylko Kubiaka i Zatorskiego. Reszta? Nie wiadomo.

Jak Wy patrzycie na nadchodzący sezon reprezentacyjny? Jakie macie oczekiwania, co możemy ugrać w tym sezonie? Zapraszam do dyskusji.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Marcy$ »

http://tinyurl.com/zwhdq7c


O Kubiaka raczej martwić się nie trzeba :)
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2016

Post autor: Matius »

Trochę jesteśmy w d.... Mika raczej mało pomoże, Szalpuk nie ma przyjęcia, Buszek przesiedział sezon, Kurek potrzebuje rehabilitacji psychicznej, Drzyzga z resztą też. Z plusów można powiedzieć że Wiśniewski, Konarski i Łomacz mają niezłą formę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”