Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Noworoczny »

Polacy niezły procent w ataku wykręcili. Nie wyglądało to tak dobrze. Niestety, 10 błędów w przyjęciu, w tym 4 Zatorskiego i 5 Kubiaka to tragedia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Kamil92 »

weary_skier pisze:Oficjalnego Memoriału.
Dzięki.

No w ataku naprawdę fajnie, no i w bloku całkiem nieźle. Zwłaszcza Bieniek. Przyjęcie wróci jak wróci świeżość, ale trzeba też przyznać, że w Tokio nie będzie żadnej drużyny, która zagrywa tak dobrze jak wczoraj Bułgarzy.
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kanimo »

Kamil92 pisze: Szalpuk i Nowakowski jeszcze pograją na tym turnieju. Proponuję przypomnieć sobie poprzednie memoriały, gdzie testowani byli wszyscy gracze w drużynie. To dopiero pierwszy, nic nie znaczący mecz - będą jeszcze dwa i na pewno każdy dostanie swoją szansę. Mika też pewnie potrzebuje żeby chwilę pograć, Antiga nie jest głupi i jakby Mateusz nie mógł grać, to by nie grał (proponuję przypomnieć sobie PŚ, gdzie Mika był oszczędzany jak tylko się da).
Mika rzeczywiscie potrzebuje pograc ;). Od paru lat pisza, ze mlody to ma grac.
Mika byl oszczedzany na PS to fakt. Za to gral wiekszosc meczow LS i to podobno na blokadach.
Wiec logiki w tym nie widze. Raczej rodzaj gospodarki rabunkowej. Ma grac poki sie da. Jak boli tak, ze nie moze skakac to nie wchodzi, jak boli mniej to gra. Tylko wtedy proces degeneracyjny sie nasila i za miesiac, w waznym momencie bedzie znowu bolalo wiecej. Buszek jest chwalony ale wychodzi Mika.
Rozumiem, ze na PS czy Tokio. Ale memorial i LS.? I pograc chwile to znaczy 5 setow? A w Tokio i na IO bedzie oszczedzany.

Lubie Antige i cenie za to co osiagnal.Szczegolnie za zainteresowanie mlodymi zdolnymi.
Lecz ma umowe do IO. Pewnie jak nie bedzie medalu to PZPS nie przedluzy (taki byl styl dotychczas) wiec niekoniecznie myslenie dlugofalowe jest w jego interesie. A dzialaczy tez interesuja wyniki dorazne i "medal na kazdej imprezie".
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: sb.slav »

Michal5 pisze:Już przestańcie z tym Konarem. Miał bardzo dobry sezon w klubie, dobry i solidny zmiennik dla Bartka. Lepszych nie widać, może Muzaj za rok/dwa, ewentualnie Bociek, ale to jedna wielka niewiadoma.
Przecież to nie ma żadnego przełożenia na poziom international. Tu Konarski nie będzie grał przeciwko rozbitej Resovii i nie będzie miał takiego wsparcia partnerów jak w klubie.

Chyba to było wczoraj dobrze widać? Konar "nie zapłonął". Został szybko zgaszony przez bułgarski blok, nawet przez Penczewa, który po bardzo słabym sezonie nastukał aż 17 punktów będąc najlepszym przyjmującym bułgarskich junaków.

Przecież to nie przypadek, że najlepsze sezony notował gdy był gdzieś maks 2 albo 3 opcją, w ataku z ekspresów, a do tego trzeba przyjęcia jak za czasów Bydgoszczy i Antigi z Ruskiem, czy ZAKSY z Zatorskim i Tillie. To jest atakujący wyłącznie na szybkie piłki. A te najtrudniejsze musi kończyć kto inny, czy to Deroo, czy Antiga.

Kolejny raz to się potwierdza i tyle. Jaki koń jest, każdy widzi, gdy trzeba wykonać czarną robotę po średnim przyjęciu i raczej nieporównywalnym z Toniuttim rozegraniem. W naszej kulawej reprezentacji nie ma co liczyć na błysk, bo Buszek, bo Kubiak i Łomacz to nie koledzy z ZAKSY. Już serio wolałbym tego Jarosza, bo temu zdarzały się błyskotliwe mecze gdzie brał na siebie ciężar gry.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Kamil92 »

@kanimo
Nie znam dokładnego stanu zdrowia Miki i myślę, że nikt z nas nie zna, dlatego uważam, że skoro wczoraj zagrał te 3 sety, to znaczy, że mógł je zagrać i tego potrzebował. Został wybrany do składu na Tokio i też musi być w jakieś formie, bo bez formy, to zbytnio nie pomoże. Podjęli taką, a nie inną decyzję i trzeba to uszanować. Jeśli zakwalifikujemy się do Rio, Mika wróci do formy na IO i tam zdobędziemy medal, to wszyscy uznamy, że to była dobra decyzja. Jeśli stanie się inaczej, wtedy będziemy mogli krytykować Antigę i mówić co zrobił źle, ale uważam, że należy im się trochę czasu i zaufania, bo nie wierzę, że ktokolwiek sabotowałby naszą reprezentację.
Co do LŚ15, to się zgadzam. Oranie wtedy pierwszym składem było błędem. Chociaż nie, uważam, że Kurek i rozgrywający musieli się zgrać, bo to były przecież pierwsze mecze Bartka na ataku. Mikę można było oszczędzać i dać się wyleczyć.
W tym roku też będzie ciężko, bo czytałem wywiad z Antigą i mówił, że przynajmniej 10 zawodników, którzy grali mecze w fazie grupowej muszą się znaleźć w składach na mecze finałowe. Przypomnę, że F6 będzie już niedługo przed IO i na pewno będziemy traktować to jako bardzo ważny etap przygotowań do IO (oby) i będzie musiała grać podstawowa 12, która pojedzie do Rio. Także miejsca na jakiekolwiek manewry jest mało.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: krzysiu »

Mika po Tokio dostaje zastrzyk w kolano i 3 tygodnie wolnego - jeżeli to jest jak to mówił jinx na twiterze tylko kolano skoczka to może mu to pomóc . Ale jeżeli to może się przerodzić w coś poważniejszego to kicha ,ale tak jak mówiono Antiga gra o wynik a nie ma drugiego Miki chyba jak na razie w Polsce
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: iti »

Chcecie powiedizec, ze po roku duzego obciazania juz i tak kontuzjowanego kolana to jest tylko "kolano skoczka"? Moze i tak bylo na poczatku, po takim czasie wrecz nie wierze w to, ze trzytygodniowa przerwa mu pomoze po zastrzyku. Naprawde chcialbym zeby tak bylo, ale to jest za "proste".

Co do Antigi - jezeli ma byc zwolniony w przypadku braku medalu na IO to powinien byl zagrac va banque i odpuscic Mice ten turniej w Japonii zeby wyleczyl noge w pelni na Igrzyska. Mika moze w Azji byc zbedny w obecnym stanie zdrowotnym. Kto za Mike? Zalinski, Sliwka chocby. Tak, Sliwka zlamany przez Kowala etc, ale na czwartego moglby sie przydac. Przyjecie Kubiak-Szalpuk, Buszek wchodzacy, Sliwka w obwodzie. No risk no fun.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: krzysiu »

Tez tak mi sie zdaje ,że to nie jest kolano skoczka ,chociaż wiesz - może to być to tylko w baardzo zaawansowanym stopniu - no na pewno coś z więzadłem ma skoro sam mówił no i mówi,że kolano czyli jednak może to to
ciorny17
Posty: 8522
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: ciorny17 »

iti pisze: Tak, Sliwka zlamany przez Kowala etc, ale na czwartego moglby sie przydac. Przyjecie Kubiak-Szalpuk, Buszek wchodzacy, Sliwka w obwodzie. No risk no fun.
Nigdy nie byłem i pewnie nie będę zwolennikiem powoływania na kadrę zawodników niegrających w klubie. Pisałem o tym już kilka razy. Niby co Olek mógłby wnieść do kadry? Już mamy Buszka co przeklaskał cały sezon. 10 treningów nie da tyle co jeden mecz. Tłumaczenie, że jest w kadrze od dwóch lat, że zna jej atmosferę do mnie nie trafia i to jest czcze gadanie.
Kłamca.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: iti »

ciorny17 pisze:
iti pisze: Tak, Sliwka zlamany przez Kowala etc, ale na czwartego moglby sie przydac. Przyjecie Kubiak-Szalpuk, Buszek wchodzacy, Sliwka w obwodzie. No risk no fun.
Nigdy nie byłem i pewnie nie będę zwolennikiem powoływania na kadrę zawodników niegrających w klubie. Pisałem o tym już kilka razy. Niby co Olek mógłby wnieść do kadry? Już mamy Buszka co przeklaskał cały sezon. 10 treningów nie da tyle co jeden mecz. Tłumaczenie, że jest w kadrze od dwóch lat, że zna jej atmosferę do mnie nie trafia i to jest czcze gadanie.
Sliwka to byl tylko przyklad rzucony na szybko, a do Japonii mogl jechac wlasnie dlatego, ze nie jest 'debiutanckim zoltodziobem'. Na czwartego, a historia pokazuje, ze ten czwarty nie grywa za wiele, o ile w ogole. Na PS czwarty (Szalpuk) za wiele nie pogral (wchodzil na zmiany w pieciu setach w calym turnieju - w tym w dwoch z Australia, z nikim powaznym nie gral), chociaz to byl duzo bardziej wymagajacy niz ten zblizajacy.
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kanimo »

co do zdrowia Miki to pelna zgoda z @iti
Dlatego to ciaganie Miki bo juz da rade podskoczyc troche i boli malo to do d.....
Sama idea gry na blokadach-jeszcze rozumiem wazny turniej (PS, MS, IO, FF albo FS), czy moment w szezonie klubowym.
Ale liga smietnikowa, MHW?
Tokio-jest w sredniej formie, bedzie za strazaka. Nie wiadomo czy pomoze. Za to wiadomo, ze traci miesiac czasu na leczenie grajac teraz.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: iti »

To bedzie najodpowiedniejszy temat:
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html

Niestety nie idzie skopiowac pytan, wiec polecam drugie i trzecie pytanie w tym wywiadzie.
Ja z tego wywnioskowalem, ze sam Mateusz ma podobne zdanie do mnie czyli "po co mnie brac do Japonii skoro i tak awansujemy, a ja ciagle jestem kontuzjowany i kolano mnie boli". Od ostatniego meczu o braz minelo 22 dni... Zmarnowane 3 tygodnie. Turniej za dwa tygodnie, potrwa dwa tygodnie i to bedzie kolejny zmarnowany miesiac czasu, a problem sam nie zniknie.

Co moge powiedziec odnosnie "gry z bolem"... Sam tego doswiadczalem i to ignorowalem, az w koncu zle sie to dla mnie skonczylo. Przy czym ja nie trenowalem codziennie i nie wykonywalem tylu skokow dziennie. Jak jedno kolano boli to czlowiek podswiadomie przerzuca ciezar ciala na druga noge, chocby tego nie chcial.

I bede sie upieral, ze ustawienie z podpunktu "a)" byloby na ten moment bardziej produktywne, a juz na pewno przyniosloby nam wiecej dobrego na samych IO.
a) Kubiak z Szalpukiem, wchodzacy Buszek, "straszak" Sliwka
b) Kubiak z Buszkiem, wchodzacy Mika, "straszak" Szalpuk
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: krzysiu »

ja mam podobną kontuzje jaką ma Mika i boli a przecież ja nie gram i nie trenuje,także mu współczuje
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Kamil92 »

Kurek, Mika, Buszek, Kłos, Bieniek, Łomacz i Zatorski (L).
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: sb.slav »

Wika... przepraszam, Mika, gdzieś tak od roku jest w takiej formie jak Drzyzga. Abstrahując już od tego, dlaczego to na tym drugim skupia się krytyka to, zastanawiam się, dlaczego przynajmniej nie grzeje ławy jak Fabian?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: ciacho23 »

Ma ktoś jakiegoś streama, który nie tnie?
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kinagyo »

Oglądam jednym okiem, bo jest jeszcze liga europy, ale coś słyszałam, że Kurek odzyskał regularną zagrywkę. Tylko on, czy cała drużyna lepiej serwuje?

O, Szalpuk. Chociaż i tak powinien grać od początku. W tamtym roku na Memoriale Antiga dawał mu dograć tylko końcówki, kiedy mieliśmy dużą przewagę. Oby teraz się to nie powtórzyło i zaczął następnego seta
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Aranger »

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: krzysiu »

Mika znów kolano,grymas bólu - pewnie bierzmy go na każdy'turniej. Oj chłopie z takim kolanem to cię cienko widzę, czyli Buszu musi sprężać poślady na PŚ . Bloku nadal nie ma..
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: ldz »

sb.slav pisze:Wika... przepraszam, Mika, gdzieś tak od roku jest w takiej formie jak Drzyzga. Abstrahując już od tego, dlaczego to na tym drugim skupia się krytyka
może dlatego, że od tego roku Mika gra nonstop, grając z kontuzją? I nie dostaje czasu, żeby ją doleczyć? Kojarzę, że Fabian też miał jakąś kontuzję, chyba nawet też kolana, ale grał nieporównywalnie mniej od Miki.
sb.slav pisze:to, zastanawiam się, dlaczego przynajmniej nie grzeje ławy jak Fabian?
to chyba wszyscy się zastanawiają. Zwłaszcza, że powinien być teraz na rehabilitacji po jakimś naprawiającym zabiegu, a nie wychodzić w sparingach.

nie mogłam oglądać 3 pierwszych setów. Ktoś streści grę naszych?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: iti »

Ogladalem sama koncowke i mowili komentatorzy cos niepokojacego o Mice, w dodatku nawet nie skakal po meczu w koleczku i wygladalo tak jakby kulal.

Mozna jeszcze dokonac zmiany w skladzie czy dzieki takim kombinacjom pojedziemy trzema przyjmujacymi + Mika, ktory nie bedzie gotowy do gry?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: sb.slav »

Już miałem pisać co ten Antiga znowu wymyślił i go porządnie połajać, że Drzyzga ma grać z Konarskim, a nie z Kurkiem, skoro to nasz docelowy duet. Ale widzę tu pewną chytrość ze strony Francuza. Słaby atakujący, do którego nie można grać non stop w każdej sytuacji to dla Fabiańskiego swego rodzaju stymulant, z Konarskim na boisku musi więcej kombinować z pożytkiem dla różnorodności rozegrania i nieprzewidywalności dla bloku przeciwników.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: meduza123 »

sb.slav pisze:Już miałem pisać co ten Antiga znowu wymyślił i go porządnie połajać, że Drzyzga ma grać z Konarskim, a nie z Kurkiem, skoro to nasz docelowy duet. Ale widzę tu pewną chytrość ze strony Francuza. Słaby atakujący, do którego nie można grać non stop w każdej sytuacji to dla Fabiańskiego swego rodzaju stymulant, z Konarskim na boisku musi więcej kombinować z pożytkiem dla różnorodności rozegrania i nieprzewidywalności dla bloku przeciwników.
Drzyzga fajna zmiana, da radę. Może pogra więcej po Tokio w LS i będziemy mieli 2 sypaczy.

Mika chyba uspokaja w wywiadzie na polsacie
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: iti »

Mnie jego slowa w tym wywiadzie ani troche nie uspokaja. Wprost przeciwnie - jest zle, bo trenuje na pol gwizdka, na 100% nie moze, bo kolano. JEST ZLE z jego kolanem.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Aranger »

Szalpuk bardzo dobrze zagrał w trzecim secie, zapewnił skuteczność w ataku, ale nawet w przyjęciu wyglądał zupełnie nieźle. Spuścił z tonu w ostatniej partii, jutro chciałbym go jeszcze zobaczyć na boisku w parze z Kubiakiem na przyjęciu.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, o 21:57 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: TommyLeeJones »

Obecność Miki w meczowym składzie jest dla mnie kontrowersyjna a ta na boisku - zakrawa na skandal.

Na szczęście wszedł Szalpuk, wniósł sporo entuzjazmu i dobrej gry, musi się otrzaskać bo nasze przyjęcie bez Miki wygląda kuso. Buszek się nieco męczy, pod koniec po prostej fajnie wybijał, trafnie dostrzegł to Wojciech Drzyzga ale niech gra.

No i Nowakowski wrócił na boisko :). Mam dziwne wrażenie, że Piotrek, który przez lata orał na wszystkich frontach, po takim odpoczynku może wymiatać, jeśli nie na IO, to w lidze na pewno.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Kamil92 »

Obrazek
astronauta
Posty: 2900
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: astronauta »

sb.slav pisze: Przecież to nie przypadek, że najlepsze sezony notował gdy był gdzieś maks 2 albo 3 opcją, w ataku z ekspresów, a do tego trzeba przyjęcia jak za czasów Bydgoszczy i Antigi z Ruskiem,
Czy Rusek wie, że grał w Bydgoszczy?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: sb.slav »

Pomyliłem z Dębcem, sorry ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kanimo »

Zaraz na zawal padne.
Kubiak nie wyszedl a wychodzi Mika. Skandal. Dobrze, ze nie ogladalam.
Juz walka o braz byla przykrym widokiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”