Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2726
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Simao »

Mika z tymi ciągłymi kiwkami, klepnieciami to do siatkówki kobiecej, a nie w drużynie, marzacej o medalach na arenie międzynarodowej. Kiedy ten Antiga zrozumie, że po jednym sezonie życia już więcej po nim nie ma się czego spodziewać. Ja osobiście zaryzykowalbym i postawił na Szalpuka. Jednak nasz trener tak jak swego czasu Anastasi, ma swoich ulubieńców i oni ciągle grają. Nie zależnie od tego jaki poziom prezentują.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: meduza123 »

Nie rozumiem, czemu kibice zamiast dopingować reprezentację Polski mają zgodnie z życzeniami wodzireja skupić się na tym który sektor drze się najgłośniej?... a x lat temu mieliśmy taką atmosferę na trybunach...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Jiroux »

Nie mamy potencjału, żeby wyjść i prać jak na przykład Włosi którzy w tym sezonie wyjdą Zajcew, Vettori, Juantorena, Giannelli + Bira i Buti i nie będzie co zbierać. Chociaż z drugiej strony Blain potrafił ogarnąć zagrywkę Skry. Czemu repry nie?

To nie chodzi o to, że już po Mice. Żeby zaczął grać tak genialnie należy go w końcu porządnie wyleczyć a nie po Memoriałach ciągać
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: ldz »

Jiroux pisze: To nie chodzi o to, że już po Mice. Żeby zaczął grać tak genialnie należy go w końcu porządnie wyleczyć a nie po Memoriałach ciągać
+1
meduza123 pisze:Nie rozumiem, czemu kibice zamiast dopingować reprezentację Polski mają zgodnie z życzeniami wodzireja skupić się na tym który sektor drze się najgłośniej?... a x lat temu mieliśmy taką atmosferę na trybunach...
bo niestety na to jest popyt. Ludzie, którzy tam w większości obecnie przychodzą, nie przychodzą dla siatkówki, tylko żeby zrobić falę i pomachać rękami do "Polska Biało-Czerwoni". Wodzirej nie ma za bardzo innego wyjścia jak tak kierować dopingiem, bo taki ma prikaz od organizatorów, żeby ludzie bawili się "jak zwykle". Bo potem przychodzą z pretensjami, że widzieli coś w telewizji, a tego nie było, "nie za to płaciłem".
sporo błędów robimy. Mika mnie martwi, po co my go mordujemy.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: sb.slav »

Simao pisze:Mika z tymi ciągłymi kiwkami, klepnieciami to do siatkówki kobiecej, a nie w drużynie, marzacej o medalach na arenie międzynarodowej. Kiedy ten Antiga zrozumie, że po jednym sezonie życia już więcej po nim nie ma się czego spodziewać.
Drugi Wika.
Simao pisze:Nasza reprezentacja ma niestety, po za wyjątkami beznadziejna zagrywkę.
Ups, ale Kadry nie trenuje Kowal, na którego można by zwalić wszelkie kataklizmy i brak skutecznej zagrywki.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kibic_siatki »

Jak nie pojedziemy na olimpiadę, to Mika wtedy może się spokojnie wyleczyć. Bądźmy poważni: Szalpuk nie jest zawodnikiem (może jeszcze), który podoła psychicznie w 6 na tak poważnym turnieju. To nie jest LŚ jak w tamtym roku, gdzie można było ogrywać np. Bieńka.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2726
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Simao »

Takie pytanie z mojej strony, mianowicie czy w przyszłym sezonie Leon niezależnie od wszystkich czynników będzie mógł zagrać w naszej reprezentacji? Oczywiście pomijam już wszystkich zwolenników i przeciwników, ja tu jestem raczej zwolennikiem jego ewentualnej gry. Ponieważ widać że jest nam potrzebny jeden klasowy przyjmujący jak rybie woda :) Świetnie pasowałby do niego, do pary Kubiak. Wtedy można myśleć i zwycięstwach w najważniejszych imprezach.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kinagyo »

chyba już senni, bo widać brak koncentracji w technicznych akcjach, dograniach itp
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: meduza123 »

Tak po dzisiejszym meczu, oby nic nie znaczącym. Mika nic nie skacze, chociaż z 6 strefy był skuteczny to jednak zwraca uwage jego podskok, a nie skok. Martwi też forma Zatorskiego, tyle razy upolowany. Słabo elementy techniczne, oby to zmęczenie po treningach. Na plus środkowi Bieniek i Możdżonek. Kłos jak zwykle od 2 lat, nic pozytywnego raczej.

Jeśli o zespołowość chodzi to rzuca się brak zagrywki, nawet floty są łatwe.

Nie podoba mi się opcja aby Zator z Kubiakiem przyjmowali we dwójkę, mocniejszy rywal nas rozwali flotem.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Ewa6 »

Klątwa Bułgarii.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: mily66 »

Dyspozycja sportowa to element, który można poprawić na treningu, bardziej widoczny jest brak jakiejś iskry w zespole.
Dziś tak jakoś sennie.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Noworoczny »

meduza123 pisze:Nie podoba mi się opcja aby Zator z Kubiakiem przyjmowali we dwójkę, mocniejszy rywal nas rozwali flotem.
Jak to widzę, to bym od razu Stefanowi sypnął. On nie oglądał Lądka?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2726
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Simao »

Mika ostatnie zagranie genialne :D Świetnie podsumowalo to jego dzisiejsza dyspozycję. Brawa dla Antigi, ponieważ to on go na silę wystawia. Jednak slabo to wygląda. Jest Kubiak, który zawsze dołoży coś od siebie, jednak to bardziej defensywny zawodnik. Mika bez formy, z drobnymi urazami, które Antiga nie pozwala mu wyleczyć i nieopierzony Szalpuk. Rezerwowy Buszek, który zbawieniem naszym nie będzie. Moim zdaniem przyjęcie jak na razie wygląda bardzo mizernie i takie są fakty. Jakiś medal na IO będzie wielkim sukcesem, jeśli awansujemy :) Nie rozumiem tłumaczenia, że mało trenowali i grali jeszcze slabo. Ponieważ Bułgarzy też za pewne dużo nie trenowali razem i również wracają po sezonach w swoich klubach. Oni nie muszą być w najwyższej formie, ponieważ w perspektywie najblizszej przyszłości nie maja turnieju kwalifikacyjnego do IO. Jednak wypadli znacznie lepiej, a nasi nie dlugo mają być w najwyższej formie. Takie są fakty, osobiście słabo to widzę :(
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: mmb »

Simao pisze:Mika z tymi ciągłymi kiwkami, klepnieciami to do siatkówki kobiecej, a nie w drużynie, marzacej o medalach na arenie międzynarodowej.
Jak dostawał takie śmieciowe piłki to co miał z nimi zrobić?

Nie ma reprezentacji bez Miki w formie.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Michal5 »

Simao pisze:Nie rozumiem tłumaczenia, że mało trenowali i grali jeszcze slabo. Ponieważ Bułgarzy też za pewne dużo nie trenowali razem i również wracają po sezonach w swoich klubach. Oni nie muszą być w najwyższej formie, ponieważ w perspektywie najblizszej przyszłości nie maja turnieju kwalifikacyjnego do IO. Jednak wypadli znacznie lepiej, a nasi nie dlugo mają być w najwyższej formie. Takie są fakty, osobiście słabo to widzę :(
Dlatego, że Bułgarzy nie trenowali za wiele to są na wiele większej świeżości i zwyczajnie muszą wyglądać aktualnie lepiej. Ja bym się martwił gdybyśmy tych Bułgarów zlali szybko 3:0, teraz jest optymalnie. Sam Możdżonek mówił, że w Spale dostali solidnie w kość, ta forma nie ma prawa się teraz pojawić. Do Tokio jeszcze dwa tygodnie.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: iti »

Przestancie siac ferment. Na Igrzyska awansujemy. Po co dzisiaj mielibysmy grac najlepsza siatkowke? Zeby hejterzy mogli po turnieju w Azji pisac, ze forma przyszla za wczesnie? Jest dobrze, bo gramy slabo, a to znaczy, ze byla ostra silownia.
O Mice juz sie wypowiedzialem w innym temacie.
Buszek dla mnie idealnie sprawdza sie jako joker, jako ten trzeci. Nie widze w nim potencjalu na szostkowego naszej reprezentacji na Igrzyskach, a tak to moze wygladac, ze bedziemy skazani na Buszka jak Mika bedzie orany (a bedzie, bo czasu zeby kolano wyleczyc nie ma).

Na miejscu Antigi zaryzykowalbym w Japonii (po sprawdzeniu na Memoriale) graniem para Kubiak-Szalpuk. Kubiak z Zatorskim sa w stanie nam przytrzymac przyjecie.

Poki co reprezentacja wyglada dosyc podobnie jak na PS jezeli chodzi o przyjecie. Kubiak gra, Mika musi grac (bo potencjalnie jest najlepszy ze "zdrowych"), a po secie jest zmieniany przez Buszka. Szalpuk jedzie na wycieczke.
Matius

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Matius »

My jesteśmy po ostrym treningu więc nie dziwi mnie taka forma, po prostu zawodnicy nie mają teraz lekkości i wyczucia co najbardziej było widać po rozgrywających i Zatorskim, Kubiak też zepsuł parę przyjęć które w formie dogrywałby z uśmiechem na ustach.

Bez Miki w formie i tak nie mamy co szukać na Olimpiadzie więc mogli by mu odpuścić memoriał albo przynajmniej nie angażować Mateusza tak bardzo na pipe'ie.

Nie podoba mi się przyjmowanie w dwójkę ale może jak dojdą do formy Zator z Kubiakiem to sobie poradzą.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Aranger »

Takie pytanie, bo nie studiowałem dokładnie zasad kwalifikacji - wchodzą trzy najlepsze zespoły spoza Azji + najlepsza drużyna azjatycka. Australia też jest tam liczona jako reprezentacja azjatycka ?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Noworoczny »

Nie, najlepsza azjatycka i trzy najlepsze oprócz najlepszej azjatyckiej. Australia biega za Azję.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: ldz »

dla Miki najlepiej by było przejść do Skry, ewentualnie Resovii. To dwa idealne sanatoria, spokojnie dostałby czas na wyleczenie się. Bo w sezonie reprezentacyjnym mu nie odpuszczą, nie widzę takiej możliwości. W Gdańsku też nie, skoro będzie tam do spóły z Masnym i Anastasim prawdopodobnie największą gwiazdą zespołu.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: mmb »

I pewnie za rok przejdzie do Zaksy/Resovii/Skry ;)
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: szatow »

Wiem, że nie mam wglądu w wewnętrzne sprawy i informacji, które ma trener, ale mimo wszystko- ciąganie teraz Miki to ogromny błąd. Nie mogę tego zrozumieć.

A co do formy, to, choć nie oglądałem meczu, to, jadąc Bartmanem, formy nie było, bo być nie mogło.
Martwiłbym się gdyby była.
Choć co jak co, ale ja tych igrzysk nie widzę, lecz bądźmy optymistami ; )
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: kanimo »

Niestety to wynika z wypowiedzi Antigi. Bylo w wywiadach cos w stylu, ze " ciagle jeszcze boli ale juz troche mniej, wiec wszystko jest na dobrej drodze i zawodnik zaczal skakac". Moze to tez jego kulawy polski w jakiejs mierze zwieksza absurdalnosc.

Dla mnie to brzmi jakby Mateusz mial grac, az padnie. A powinien miec artroskopie zaraz po koncowce sezonu klubowego.
Komus brakuje jaj. Jak Buszek taki swietny, to czemu nie dac odpoczac Mateuszowi. Jak Szalpuk powolany, to kiedy ma wejsc jak nie w czasie memorialu.
Oby w LS nie bylo dalszego ciagu tych absurdow.

A w ogole znowu mam 5 godzin roznicy i nic nie obejrze, wiec prosze komentujcie szerzej wszystie aspekty.

Moze juz Tokio z godzinami mi przypasuje.
Camillo Marcotti

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Camillo Marcotti »

Jak ja lubię tą naszą mentalność... Pierwszy mecz w sezonie, o nic, po ciężkim treningu który ma dać formę za dwa tygodnie, ale specjaliści już widzą że sezon na straty :)

Co do Buszka, jak Kubiak i Kurek złapią formę, to Rafał będzie jakoś między nimi wyglądał. Przecież nie powinno być sytuacji że bedzie musiał być postacią wiodącą. Da radę.

Nowakowski chyba jeszcze do gry się nie nadaje, skoro się nie pojawiał. Skoro tak to pytanie po co go brać do Tokio? Jedyne uzasadnienie jakie mogę na siłę znaleźć to takie, że Antiga widzi w nich już ten optymalny skład na IO i chce robić atmosferę, a także psychologicznie wesprzeć Piotrka, bo akurat temu zawodnikowi może się to przydać.

No i szkoda braku Szalpuka chociaż na chwilę. Potwierdza się moja teza, że lepiej wziąć na Igrzyska Gacka, bo taki Szalpuk i tak tylko pojedzie zobaczyć wioskę olimpijską. Chyba że rzeczywiście w LŚ da szansę kilku innym zawodnikom, bo przecież awans jako organizator mamy zapewniony.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Kamil92 »

Camillo Marcotti pisze:Jak ja lubię tą naszą mentalność... Pierwszy mecz w sezonie, o nic, po ciężkim treningu który ma dać formę za dwa tygodnie, ale specjaliści już widzą że sezon na straty :)
+1

Szalpuk i Nowakowski jeszcze pograją na tym turnieju. Proponuję przypomnieć sobie poprzednie memoriały, gdzie testowani byli wszyscy gracze w drużynie. To dopiero pierwszy, nic nie znaczący mecz - będą jeszcze dwa i na pewno każdy dostanie swoją szansę. Mika też pewnie potrzebuje żeby chwilę pograć, Antiga nie jest głupi i jakby Mateusz nie mógł grać, to by nie grał (proponuję przypomnieć sobie PŚ, gdzie Mika był oszczędzany jak tylko się da).
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: krzysiu »

Podobno 2 lata temu przegraliśmy na Memoriale Wagnera z Bułgarią a zostaliśmy MŚ ;)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: lipton »

Są jakieś statystyki z wczoraj?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: weary_skier »

Obrazek
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: Kamil92 »

@weary_skier
Jeśli można wiedzieć, to z czyjego TT są te statystyki?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016

Post autor: weary_skier »

Oficjalnego Memoriału.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”