Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

No tak.Komenda dostał MVP. To znaczy że jest super. Nie jestem rodziną Krzyśka ale życzę mu dobrze tak jak innym ,również Marcinowi. Pojadą na Zgrupowanie to niech walczą o miano tego pierwszego. A pisanie że Marcin prowadził grę w I lidze przez rok jest lekko śmieszne, bo to nie wina Krzyśka że Spała nie zgłosiła zespołu SMS do I ligii wcześniej żeby rocznik 95 mógł się lepiej ograć...ale dzięki im profesjonalnemu podejściu awansowali do I ligi odchodząc ze Spały z korzyścią dla młodszych roczników. A dalej jak wiesz wszystko zależy nie tylko od zawodnika ale...od trenera( często przecenianego czasami) i od managera i oczywiście od zawodnika. I jeszcze jedno. Panowie trenerzy Kadr młodzieżowych. Patrzcie na umiejętności zawodników i potencjał a nie na przynależność klubową. Jestem ciekaw ilu jest zawodników w U-23 związanych np z Reską?
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

lizard pisze:No tak.Komenda dostał MVP. To znaczy że jest super. Nie jestem rodziną Krzyśka ale życzę mu dobrze tak jak innym ,również Marcinowi. Pojadą na Zgrupowanie to niech walczą o miano tego pierwszego. A pisanie że Marcin prowadził grę w I lidze przez rok jest lekko śmieszne, bo to nie wina Krzyśka że Spała nie zgłosiła zespołu SMS do I ligii wcześniej żeby rocznik 95 mógł się lepiej ograć...ale dzięki im profesjonalnemu podejściu awansowali do I ligi odchodząc ze Spały z korzyścią dla młodszych roczników. A dalej jak wiesz wszystko zależy nie tylko od zawodnika ale...od trenera( często przecenianego czasami) i od managera i oczywiście od zawodnika. I jeszcze jedno. Panowie trenerzy Kadr młodzieżowych. Patrzcie na umiejętności zawodników i potencjał a nie na przynależność klubową. Jestem ciekaw ilu jest zawodników w U-23 związanych np z Reską?
Czlowieku-umiesz czytac?
Napisalam, ze widze raczej Komende niz Firleja. O pozycji pierszy/drugi nic nie pisalam. Dla mnie jest raczej pewnikiem, ze Krzysiek pojedzie. Pisalam tez, ze najbardziej podobal by mi sie Radek Gil do pary z np Bienkowskim (tyle, ze nie dostal powolania, wiec nie ma co gdybac).

A jesli uwazasz, ze Firlej lepszy to widac wiecej widziales ich gry w ostatnim czasie.

Masz racje-pograja, trenerzy wybiora.

Medali nie widze ale paru otrzaska sie na miedzynarodowym poziomie, paru (jak Bucko czy Bienkowski) wroci do gry.
Moze powalcza. Powinna byc korzysc i troche emocji.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

Hmm.Nic nie wspominałem raczej o Firleju. Nie wspominałem też o Popiwczaku, chociaż swoją postawą w tym sezonie zasłużył na powołanie do U-22 czy U-23 jak niektórzy piszą. Po co te nerwy? Wiemy wszyscy którzy interesują się siatkówką co oprócz talentu i parametrów ma znaczenie. Dlatego pewnie drugi trener( do którego osobiście nic nie mam)jest z Resovii. Życzę wszystkim sukcesów, zarówno zawodnikom jak i trenerom. Mam nadzieję że oprócz meczów eliminacyjnych zagrają jakiś Turniej w Polsce. Nikogo nie zamierzałem i nie zamierzam obrażać na tym Forum.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

I oczywiście Gil też powinien dostać szansę. Ale ponieważ Liga ma się powiększyć a tuzów rozegrania raczej do Polski nie ściągniemy to myślę że wszyscy w/w będą mieli szansę pograć dłużej a może nawet być pierwszymi w swoich zespołach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: drukjul »

lizard pisze:I oczywiście Gil też powinien dostać szansę. Ale ponieważ Liga ma się powiększyć a tuzów rozegrania raczej do Polski nie ściągniemy to myślę że wszyscy w/w będą mieli szansę pograć dłużej a może nawet być pierwszymi w swoich zespołach.


Przy takiej rozszerzonej, 16-zespołowej lidze ci młodzi może będą mieli szansę na wyższe zarobki niż teraz w I-lidze, ale czy akurat na szybszy rozwój sportowy? Śmiem wątpić. Jeszcze bardziej napięty niż dziś ligowy kalendarz oznacza automatycznie jeszcze mniej czasu na trening, a szczególnie mniej czasu na trening techniczny. A nie trzeba dodawać, że stopnień zaawansowania technicznego połowy zespołów z tej 16-tki przy dodatkowo przez PLS obostrzonych limitach siłą rzeczy i tak musi obniżyć się jeszcze bardziej, choć już dziś nie jest z tym w PLS-e najlepiej. Czasami pewnie jednak lepiej potrenować w mocniejszej drużynie, pod okiem bardziej doświadczonego i lepszego trenera, oraz poprzyglądać się podczas treningów na grę znacznie lepszych od siebie rozgrywających i wziąć sobie do serca ich uwagi, niż nawet jako zawodnik szóstkowy w kieracie ligowym przez cały sezon utrwalać swoje złe techniczne nawyki. Bo jeżeli w wieku lat 19-tu, 20-stu, szczególnie wtedy kiedy ma się trochę czasu na trening, jeszcze sporo rzeczy nawet samemu korzystając z podpowiedzi starszych siatkarzy można starać się wyrugować, bądź skorygować, to już trzy, cztery lata później jest z tym zazwyczaj znacznie, znacznie gorzej.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Kamil92 »

Przyszły sezon akurat ma być długi i mają być tylko 4 kolejki "środowe", więc czasu będzie dużo żeby trenować.
janek50
Posty: 210
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: janek50 »

Dziś w Policach rozpoczyna się pierwsze zgrupowanie męskiej reprezentacji Polski U-22 przygotowującej się do eliminacji Mistrzostw Świata w Chorwacji pod koniec lipca.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

Czy ktoś coś wie o Reprezentacji U-22 ? Czy np.Szalpuk może do nich dołączyć ? Czy grają jakieś sparingi ? Fajnie by było ich obejrzeć jak się prezentują
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: stani3 »

Szalpuk wreszcie dołączył do chłopaków.Pożegnali się z kadrą Jakubiszak i Bieńkowski
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

Ten drugi wspomniany to spora niespodzianka.
Cos wiadomo jak to wyglada i wygladalo na treningach? Moze napiszcie mi na PW.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: szatow »

Było gdzieś wspomniane kiedy dokładnie będą rozgrywane te eliminacje w Zagrzebiu? Miały być pod koniec lipca, lecz nie doszukałem się konkretnej daty. I wiadomo coś czy będą i jeśli tak, to gdzie, transmitowane?
Z góry dzięki, trochę mnie nie było i mogło mnie coś ominąć.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Michal5 »

http://www.cev.lu/Competition-Area/Comp ... spx?ID=963

Chyba o to chodzi, o transmisji nic nie wiem.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: szatow »

Dzięki. Dodam tylko, że według rozkładu mają je transmitować na Laoli, natomiast Polsat sobie odpuścił.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

Wiadomo kto jedzie?
Jak wyglada pierwsza szostka?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: timshel »

Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Komenda
Atakujący: Bartłomiej Lipiński
Środkowi: Marcin Kania, Bartłomiej Mordyl, Bartłomiej Lemański
Przyjmujący: Dominik Depowski, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk
Libero: Kacper Piechocki
Learn to love the process.
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Matius »

Skład dobry. Jak sądzę Bieńkowski nie zyskał uznania w oczach trenera. Wielka szkoda że Gryc się posypał, ale jak widziałem Lipińskiego to też dobry zawodnik.

Jutro o 20.30 transmisja meczu polaków na laola1
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

Układy,układy, układy. Jak by Serafin miał j..a to by pojechał Bieńkowski i Bućko bo z tego co mi wiadomo prezentowali się lepiej : pierwszy od pozostałych rozgrywających a drugi na pewno od jednego z fenomenalnych przyjmujących z Resovii i atakującego z Kędzierzyna. No ale jak się ma drugiego trenera z Resovii to wszystko układa się w całośc. Statystyki treningowe można zawsze ułozyć pod swoich. Do bycia trenerem reprezentacji trzeba dorosnąć a tego niestety niektórym brakuje. Bez jednego sparingu, meczu kontrolnego zrezygnować z 2-ch ogranych na arenie międzynarodowej graczy na podstawie statystyk wzietych chyba z nieba to ryzykowne posunięcie. No ale trzeba promować swoich. Już poprzedni trener tego próbował z juniorami a jak wyszło to wszyscy na tym forum wiedzą. Obawiam się że pomimo obecności Szalpuka ten zespół nie awansuje do MŚ U-23. Oczywiście trzymam kciuki za biało-czerwonych. Jeszcze tylko pytanie: ilu zawodników U-23 jest aktualnie związanych z Resovią ;) ?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Michal5 »

lizard pisze:Jeszcze tylko pytanie: ilu zawodników U-23 jest aktualnie związanych z Resovią ;) ?
Jak dobrze liczę to 6.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Chciałbym wyciągnąć jakiekolwiek wnioski z meczu z Chorwacją, ale są oni tak słabi, że po 3 dniach treningu z kolegami gramy z nimi jak równi.
Kłamca.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: orw3ll »

Chorwaci mogliby coś sobą prezentować, zwłaszcza że grają u siebie.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: SerCos »

orw3ll pisze:Chorwaci mogliby coś sobą prezentować, zwłaszcza że grają u siebie.
To chyba jest problem w sensie, że grają w rodzimych klubach.
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Matius »

Mecz bez historii, poza bolącym w oczy przyjęciem Szalpuka i Śliwki.

Jak się okazauje to Semeniuk wchodzi jako drugi atakujący, muszę przyznać że fajna dynamika u niego i bardzo dobra zagrywka.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Kamil92 »

Meczu nie oglądałem i nie chcę Artura bronić, ale w statystykach przyjęcia ma 63%/63%, zaś Śliwka 38%/31% (przy 3 błędach). Chociaż to pewnie statystyki robione przez Chorwatów i nie ma co się na nie zbytnio powoływać.
http://cev.lu/Competition-Area/MatchSta ... x?ID=28787
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

A co się stało Szymurze? Bo widziałem opatrunek na jego nodze. Może grać ? Mecz bez historii. Ciężko coś o nim powiedzieć. Przeciwnik tragicznie słaby chociaż parę razy oklepał nasz blok. Nasza gra to były czasy NRD :]
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: hubert »

ciorny17 pisze:Chciałbym wyciągnąć jakiekolwiek wnioski z meczu z Chorwacją, ale są oni tak słabi, że po 3 dniach treningu z kolegami gramy z nimi jak równi.
Dlaczego tak krótko mieli przygotowania ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

hubert pisze:
ciorny17 pisze:Chciałbym wyciągnąć jakiekolwiek wnioski z meczu z Chorwacją, ale są oni tak słabi, że po 3 dniach treningu z kolegami gramy z nimi jak równi.
Dlaczego tak krótko mieli przygotowania ?
Chodziło mi o to, że JA z KOLEGAMI byśmy Chorwatów ograli taki poziom we wczorajszym meczu prezentowali. :)
Kłamca.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: hubert »

3:0 wygrana ze Słowenią. Jutro jeśli wygrają z Włochami to awans jest jak w banku. Chociaż i z Włochami i Turcją pewnie będzie na styk. Dobrze, że nie gubią setów bo mogą ich potrzebować. Chociaż zobaczymy jak zakończy się mecz Włochów z Chorwacją. Teoretycznie powinno być gładkie 3:0 ale póki co set 1 zacięty.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: timshel »

hubert pisze:Jutro jeśli wygrają z Włochami to awans jest jak w banku.
Jeszcze meczu nie rozegrali, a dzięki niepogubionym setom już awansowali ;)
Learn to love the process.
janek50
Posty: 210
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: janek50 »

Po wygranej 3:2 z Włochami chłopaki zapewnili sobie awans. Reprezentacja Serafina okazała się całkiem dobra.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

Chyba w poczatkowych rozwazaniach nie brano pod uwage gry Artura.

Co do skladu personalnego, coz osobiscie wolala bym Pawla zamiast Dominika. Trudno.

Zobaczymy jak dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”