Reprezentacja kobiet 2017

Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

SerCos pisze:To Nawrocki odkrył Smarzek :]
Po prostu drugi Kopernik! Nie moge słuchać bredni i mydlenia oczu tego goscia...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: lipton »

Podobno Malwina przyjechała na kadrę po lidze w strasznie kiepskiej dyspozycji fizycznej i dopiero na zgrupowaniu zaczęła się odbudowywać. W meczach eliminacyjnych faktycznie wyglądała od tej strony tak sobie, brakowało siły i dynamiki z choćby pierwszej połowy sezonu ligowego.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Noworoczny »

SerCos pisze:
Proszę mi wierzyć, mam tak zlustrowany rynek, że jeżeli tylko ktoś taki się pojawia, natychmiast go bierzemy. Przykładem jest Malwina Smarzek, którą z konieczności przekształcamy w zawodniczkę przyjmującą. Przyjechała do nas bez pewności siebie i w przyjęciu i w ataku. Nie mamy do nikogo pretensji, w klubie były inne zawodniczki i Malwina nie dostała możliwości gry w najważniejszych spotkaniach. To normalne. My w reprezentacji musimy to teraz nadrobić.
To Nawrocki odkrył Smarzek :]
Wielkie odkrycie literackie! Słynny moskiewski krytyk, Iwan Pietrowicz Kamołow, odkrył nieznany mu wiersz Puszkina w siódmym tomie dzieł zebranych tego wielkiego poety!

A z poziomem kobiet to wygląda na to, że działa to na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Może i gdyby kadrę objął ktoś naprawdę niezły wtedy, gdy jeszcze nie była na dnie, dzisiaj polskie siatkarki nie byłyby tu, gdzie są. Niestety, kolejni dyletanci sprawę tylko pogarszali. Te, które jeszcze potrafiły odbić piłkę sposobem górnym, jedna po drugiej rezygnowały. Nowych zdolnych nie było, bo dziewczyny z drygiem do sportu nie wybierały siatkówki (musimy pamiętać, że sporty też rywalizują o młodych ludzi). Z drugiej jednak strony, supertrener też nic nie zdziałał, gdy Polki miały pakę.

Mam jeszcze prośbę do znawców. Czy libero reprezentacji Polski mają jakiś zakaz odbijania piłek palcami? Czy to przy dograniu na kontrze, czy przy wystawach, wszystkie od czasów Maj grają dyszlem. Rzadko oglądam "siatkówkę" w wykonaniu kobiet, ale widziałem parę razy zawodniczki z innych krajów, które normalnie grają górą. Zyskuje na tym i precyzja i szybkość. Pamiętam, jak w jakimś meczu przeciwko Brazylii nasze nie wykorzystały niepowtarzalnej okazji na wygranie piłki meczowej, właśnie przez dogranie prostej piłki sposobem dolnym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: mikser »

Dziś takich zawodniczek jak Glinka, Świeniewicz czy Śliwa w kadrze nie ma. Czyli wracamy do stwierdzenia, że trener Nawrocki nie ma – delikatnie ujmując – kłopotu bogactwa?

- Na strategicznej pozycji, czyli na przyjęciu, różnica jest bardzo duża, tu mamy wielki problem. Trener musi stawiać na dziewczyny, które dopiero wchodzą w dorosłą siatkówkę, dopiero zaczynają wyjeżdżać za granicę. Młode dziewczyny powinny być bardziej odważne, powinny wyjeżdżać, żeby się uczyć, tam powinny szukać lepszego treningu, gry z najlepszymi zawodniczkami.

Często jest tak, że mają propozycje, ale boją się wyjechać albo w Polsce jest im dobrze, bo już tu mają dobre pieniądze?

- Są i takie, które się boją, i takie, które są po prostu wygodne. Z Gosią Glinką całe życie grałyśmy razem, więc doskonale pamiętam, jak wyjeżdżała. Ona wtedy dostała trochę mniejsze pieniądze niż zarabiała w Polsce, ale pojechała, żeby się rozwijać. My mamy w kadrze takie zawodniczki, które zarabiają bardzo dobrze, są lokalnymi gwiazdami i to im wystarcza. A na arenie międzynarodowej okazuje się, że nie wystarcza umiejętności. Czasem warto finansowo zejść trochę w dół i wyjechać, żeby zyskać sportowo.
http://www.sport.pl/siatkowka/7,65103,2 ... godne.html
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

sport.tvp.pl/32185565/malgorzata-glinkamogentale-zlota-era-zostala-zaprzepaszczona … mocne wywiady z siatkarkami/trenerami się robią tylko czy PZPS coś zrobi ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

http://www.pzps.pl/Reprezentacja-Polski ... sters.html kadra na zaczynający się od jutra turniej w Montreux
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Zastanawiam się jaką pozycję w tym sezonie trener Nawrocki wymyślił sobie dla Jasek.
Znowu będzie środkową, a w awaryjnych momentach atakującą czy może spróbuje jej na przyjęciu? :D
miki1990
Posty: 168
Rejestracja: 2 gru 2008, o 16:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: miki1990 »

oglądając ostatni program polska 2017 zainteresował mnie temat którym zajmowali się eksperci czyli zarobki siatkarek w orlen lidzie czy ktos się orientuje jak to wyglada kto ile zarabia np smarzek grajber wołasz albo jak wygladały te zarobki z ktorych się smiała cała europa chodzi i impel wrocław ps wojtowicz- po co go zapraszaja jak on jeszcze nigdy nie powiedział nic ciekawego np. wanio: tomek dlaczego cie nie ma w swiatowej federacji ?? wojtowicz : hehehehe
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Za czasow rzadow Muszynianki i Bielska Bogdan mowil, ze 100-120k dostaja najlepsze w lidze typu Werblinska. Ale pewnie po czasach Sopotu i Chemika te kwoty wzrosly troszke.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Dzisiaj mecz w Montreux przeciwko Brazylijkom. Zobaczymy na jakim poziomie jest reprezentacja Polski na tle zespołu, który na ten turniej przygotował José Roberto Guimarães.

Skład Brazylii na turniej:
Rozgrywające: Roberta, Naiane,
Atakujące: Tandara, Edinara, Fernanda Tomé
Przyjmujące: Natália, Drussyla, Rosamaria,Amanda
Środkowe: Adenízia, Carol, Mara
Libero: Suelen, Gabi.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: DeRosa »

Czemu Gabi przeszła na libero?
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: kinagyo »

w sumie nie gramy źle... mamy słabe przyjęcie, ale nadrabiamy atakiem i zagrywką
naprawde byłoby super, gdyby Smarzek wyjechała za granicę i nauczono ją tam przyjmować. W PL raczej nie można na to liczyć, a bardzo ulepszyłoby to naszą grę. Mędrzyk, Smarzek, Tomsia... Grejman w razie czego też może pomóc (jak odbuduje formę po kontuzji) i będzie pięęęknie (ale mnie na optymizm wzięło)
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: DeRosa »

Mój Boże, pierwszy raz widzę atakującą, która jest podbijana niemalże do siatki gdy atakuje bez bloku...
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: kinagyo »

DeRosa pisze:Mój Boże, pierwszy raz widzę atakującą, która jest podbijana niemalże do siatki gdy atakuje bez bloku...
rzeczywiście, istniejemy na razie głównie dzięki lewemu skrzydłu i środkowym

widać, że Drzyzga uwielbia komentować żeńską siatkówkę...
Gacekbwp
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2016, o 22:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Gacekbwp »

Mimo porażki 1 do 3 miło widzieć zespół który walczy. Dobra zmiana po dwóch ostatnich zenujacych występach. !!!
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

DeRosa pisze:Mój Boże, pierwszy raz widzę atakującą, która jest podbijana niemalże do siatki gdy atakuje bez bloku...
meczu nie oglądałem ale powaliły mnie zdobycze punktowe naszych atakujacych :D Bociek-2, Jasek-1.... rozumiem że miałeś na myśli jedną z tych wymienionych?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: lipton »

Od połowy trzeciego seta na ataku grała Malwina i wygląda na to, że czuje się na tej pozycji dużo bardziej swobodnie.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: DeRosa »

Tak, chodziło o Bociek... :x

podejrzewam że Brazylijki celowo nie skakały do niej do bloku
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

I to są nasze młode niby utalentowane ;)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

krzysiu pisze:I to są nasze młode niby utalentowane ;)
No niby tak, jedna jest 96 a druga 95 rocznik, z tym ze chyba Bociek za wczesnie uznano za gwiazde, i trafiła chyba troche za wczesnie do OL a w Legionovii raczej przestała sie rozwijać, a Jasek po przejsciu do AWF grała tylko w 2 Lidze gdzie, jak wszyscy wiedzą, chcac sie rozwijać można grać rok ale nie dłuzej. Owszem, jak na 2 lige jest wyróżniajaca sie zawodniczka, lecz juz dawno powinna zrobic krok w kierunku 1 Ligi. A z tego co słysze, całkowicie chce pominąć ten etap i trafic od razu do OL.... do Legionovii. :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

To są wady zamkniętej ligi. Kluby nie mogą selekcjonować zawodniczek, bo jest zbyt duże zapotrzebowanie i biorą większość. Przy mniejszej ilości zespołów te najlepsze znalazłyby miejsce w OL, a reszta musiałby sobie jakoś radzić.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Przeciez Bociek w Legionovii klikukrotnie miala ponad 30 pkt. w meczu a standard to 20 przy niezlej skutecznosci. To jej pierwszy mecz w reprezentacji, wiec nie oczekiwalbym cudow. Wezmy pod uwage, ze czesc meczu gralismy z Bociek- 21 lat, Smarzek- 22, Grajber- 22 i Kakolewska- 23, a Wy oczekujecie ze one wyjda i beda pewne siebie i nie wiadomo co zagraja?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

To wszystko jest i tak bez znaczenia jak wróci Tomsia i Kaliszuk, być może Zaroślińska i Bociek będzie czwartą atakującą kadry. Albo stawiamy na odmłodzenie i gramy z Bociek na ataku, albo nie. W końcu Smarzek to przyjmująca czy atakująca. Co ma na celu rzucanie jej po pozycjach? Jeszcze można zrozumieć gdyby do podstawowego składu czekały siatkarki pokroju Skowrońskiej czy Werblińskiej, a to się powtarza mieszamy składem raz grają doświadczone raz inne, przychodzi ważny turniej te lepsze nie są zgrane, bo nie grały, a te co grały odsuwane są na boczny tor, bo wchodzi Kaliszuk czy Polańska. czy naprawdę to są siatkarki bez której kadra sobie nie poradzi.

Polecam wywiad z trenerem męskiej reprezentacji Belgii. Vital Heynen dość ostro wypowiada się tam o podejściu mentalnym.
Wszystkie możliwe, oczywiście! Chodzi mi o mentalne podejście, w którym zawodnicy mają do każdego meczu i turnieju podchodzić z założeniem, że go wygrają. Nie zakładamy od razu, że połowa Europy jest od nas lepsza. Nie, nie, proszę nawet nie wymawiać słowa "Tokio"! Oczywiście, podpisałem kontrakt czteroletni i wszyscy mamy w głowie igrzyska jako cel długoterminowy, ale myślenie o tym teraz, na trzy lata wcześniej, w ogóle nie pomaga. To jest tak odległy termin, że to w ogóle nie działa motywująco.
A co mamy po naszej stronie. Wypowiedzi, że Serbki są poza zasięgiem i gramy o drugie miejsce, albo że trzeba znać miejsce w szeregu, dodając do tego, że mamy zbyt niskie siatkarki.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: lipton »

SevenUP pisze:Przeciez Bociek w Legionovii klikukrotnie miala ponad 30 pkt. w meczu a standard to 20 przy niezlej skutecznosci.
Mocno mnie te liczby zaintrygowały i aż zajrzałem w statystyki z tego sezonu. Okazuje się, że 30 pkt Monika przekroczyła RAZ, a 20 lub więcej oczek zdobyła 7 razy (w 27 rozegranych meczach), więc chyba ciężko tu mówić o standardzie.

Jak dla mnie (choć oczywiście mogę być nieobiektywny) Malwina na ataku już teraz >>> Kaliszuk i to mimo sezonu poniekąd straconego na przestawianie jej na przyjęcie. Tak jak już wcześniej pisałem, w moim odczuciu wygląda w ataku dużo bardziej swobodnie, gdy nie jest obciążona odbiorem.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Dobry pomysł rzucono podobno w eter ,chyba Serwiński,żeby zlikwidować limity obcokrajowców w Orlenlidze - wtedy nie byłoby przepłacania i jakby ktoś chciał grać i się rozwijać to nie byłoby zbijania bąków ,ale pewnie do tego nie dojdzie - wiem,że ktoś powie Nasze zawodniczki nie mają warunków fizycznych,ale jednak trzeba zmienić ich myślenie ,ale to byłaby długa dyskusja .. może po prostu naszym zawodniczkom nie chce się rozwijać
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

O tym samym pomyśle wspominali wczoraj Magiera z Drzyzgą. Magiera jest również za zmniejszeniem ligi do 10 zespołów. (Nawet komentatorzy Polsatu zauważyli problem "przepełnionej" i "przepłaconej" ligi). Nawet padło zdanie w stylu: Kiedyś to siatkarki szukały pracy, teraz praca szuka siatkarek. Ciekawe czy PLPS jakoś na to zareaguje.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Nawet ograniczenie ilości zepołow spowodowałoby odpływ mizerii do I ligi i wzrost konkurencji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

No ja o tym samym pisze co oni wczoraj mówili,ale jak rzucili pomysł by Krzysiu W. gadał z trenerami ,menedżerami w studiu Polsak 2017 to się tylko zaśmiałem,bo wiem jak Krzysiu prowadzi dyskusję :D
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Wez pod uwage, ze Monika dlugo nie grala na ataku bo ja przeniesli na przyjecie :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Lata po pozycjach jak Smarzek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”