Reprezentacja kobiet 2017

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Szczerze? Plak dalej przyjmuje slabo, podobny poziom co Smarzek albo i gorszy :] przynajmniej w lidze wloskiej.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Rzeczywiście ma problemy z przyjęciem, ale w kadrze jakoś funkcjonuje. Przynajmniej prezentuje się dobrze w ataku i rozgrywające korzystają z niej częściej niż np. z Grothues. U nas w kadrze nie do końca jest tak z Malwiną ;)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

No tak ale u nas w kadrze trenerem nie jest Guidetti i od tego powinnismy zaczac :]
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Nie każdy może być Guidettim, ale każdy powinien wyciągać wnioski :)
I tak widzę, że jest progres w porównaniu z poprzednim "trenerem", który na czasach mówił, żeby kierować zagrywkę na Brinker, a tej nawet nie było jej na boisku :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:Taka sytuacja nie wystepuje tylko u nas- po prostu trend jest taki, ze stawia sie na dziewczyny wysokie i lepsze w ataku niz w przyjeciu... w kazdym kraju oprocz azjatyckich. Serbki graja z Mihajlovic na przyjeciu, Holenderki z Buijs, Rosjanki z Kosheleva, Wloszki z Sylla, Turczynki z Ozsoy...
Szkopuł w tym, ze ja w kadrze wśród przyjmujących nie widzę zawodniczek o porównywalnym poziomie fizycznym dajacym realne szanse na grę na zasadzie "coś za coś". Mylę się?
Zresztą, wymieniłes po jednej zawodniczce, rozumiem tej bardziej ofensywnej z pary. A drugie z tych par? Bo nasza druga przyjmuje tez tak sobie, o pozostałych elementach nie wspominając. Jakos w Gwardii żadnego medalu w doś słabej jednak lidze nie ugrała, nie będąc wcale opoką w przyjęciu, przynajmniej w tych meczach, fakt - nilicznych, które miałem okazje oglądac.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

W naszej kadrze jest na odwrót. Ta, która ma ogarniać przyjęcie dostaje więcej piłek do ataku i ma lepszy procent niż ta ofensywna.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Ok, ale zostawmy tę mazurową "dystrybuantę". :D
Mnie bardziej się o potencjał rozchodzi i jego porównanie...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Szkopuł w tym, ze ja w kadrze wśród przyjmujących nie widzę zawodniczek o porównywalnym poziomie fizycznym dajacym realne szanse na grę na zasadzie "coś za coś". Mylę się?
Zresztą, wymieniłes po jednej zawodniczce, rozumiem tej bardziej ofensywnej z pary. A drugie z tych par? Bo nasza druga przyjmuje tez tak sobie, o pozostałych elementach nie wspominając. Jakos w Gwardii żadnego medalu w doś słabej jednak lidze nie ugrała, nie będąc wcale opoką w przyjęciu, przynajmniej w tych meczach, fakt - nilicznych, które miałem okazje oglądac.
Ja nigdzie nie powiedzialem, ze mamy te druga do pokrycia przyjecia, wlasnie to ze jej nie mamy nie pozwala nam "podskoczyc" wyzej. Chociaz jesli chodzi o potencjal, to na pewno Smarzek ma zeby grac na lewym, choc ja fanem tego rozwiazania nie jestem. Ja bym widzial pare Medrzyk-Mucha na przyjeciu.

Ale skoro Malwina jest na boisku i dostaje 22 pilki, to troche bez sensu. Dokladne staty: Medrzyk 43 prz/24 ataki Smarzek 15 prz/22 ataki...
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, o 10:55 przez SevenUP, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Ja również,ale u nas chcą na siłę zrobić z Malwiny przyjmującą
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Nie pomaga tez fakt ze Grejman i Mucha sie skontuzjowaly, w zeszlym roku one byly glowna para przyjmuajcych, a tu zonk i obie wypadaja. W tej konkretnej sytuacji akurat dobrze ze Malwina byla w gotowosci, bo z Grajber czy Polak to juz w ogole tego nie widze. Wiec wyszlo dobrze, ale na przyszlosc Malwina moglaby wrocic na atak.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:Ja nigdzie nie powiedzialem, ze mamy te druga do pokrycia przyjecia(...)
Ale przeciez ja zadałem pytanie, a nie zaprzeczałem... ;)
SevenUP pisze:Chociaz jesli chodzi o potencjal, to na pewno Smarzek ma zeby grac na lewym
Jesli mam byc szczery, to ja nie widze w niej potencjału na miare wymienionych przez Ciebie zawodnioczek, oczywiście w rozumieniu potencjału ofensywnego. Ale mogę sie mylic...
A Emilia Mucha? Jakies porównanie do Smarzek? Kompletnie nie znam...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Emilia to typowa przyjmujaca, przyjecie ok, bez rewelacji, ale daje rade (troche lepsze niz Medrzyk), w ataku w zeszlym roku w finalach WGP i w Bielsku byla liderka i wielokrotnie potrafila zdobywac w lidze po 20-25 pkt. w tym chocby z Chemikiem. Raczej najlepsza z tych zawodniczek przyjmujacych przez pryzmat ligi (z tych co sa w kadrze).

Jest w szerokiej kadrze i pewnie w Montreux/WGP juz bedzie gotowa.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Dzieki.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Polańska i Kakolewska na środku przeciwko Czeszkom to samobójstwo.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: placid »

Największe rozczarowanie to dla Mnie Malwina in plus Tomsia.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Dwie najszybsze zawodniczki :P ogólnie gramy nie ciekawą siatkówkę.. Tomsia trzyma nas i ciągnie , a Malwina - no cóż , to nie jest przyjmująca
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Jak to jest możliwe, że jak atakuje Mędrzyk to zamiast się wycofać do obrony cztery nasze zawodniczki są pod siatką.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Grajber jakie babole .. a nasze środkowe super wyszkolenie ..
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Elgarten »

Póki co poziom drużyn bardzo wyrównany. Szkoda, że taki niski.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Aranger »

Czy wygranie dzisiejszego meczu zapewnia nam już awans ?
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: placid »

Ale nędza na przyjęciu :o , a co jest z Damaske ?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Damaske chyba kontuzja,ale raczej by była Mucha a nie ona .. nie zapewnia - zapewnia nam tylko awans w razie czego do walki kolejnej w sierpniu o MŚ ale w innym turnieju z którego wchodzą 2 drużyny
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: compact »

Macie streama jakiegos?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: placid »

Damaske liczyłem jako tą bardziej ofensywną w miejsce Smarzek, Mucha taka chyba bardziej uniwersalna ale tak jak aktualnie patrząc na pewno in plus . Grajber to dla Mnie tak druga libero jeśli chodzi o atak szczególnie na poziomie międzynarodowym.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: tomasol »

Kto by pomyślał, że obok Tomsi naszą najlepszą zawodniczką będzie Kąkolewska ???
Tak sobie na to patrzę i myślę czego my chcemy ??? Z takim poziomem przyjmujących to my jesteśmy światowa III liga. Serie błędów nie miały znaczenia przy grze z amatorkami i słabeuszami, ale solidny jedynie zespół Czeski obnaża to od razu. Inną sprawą jest dzisiejsza jakość rozegrania. Nie wspominając, że niektóre zawodniczki chyba nie udźwignęły też ciężaru psychologicznego tego meczu.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Aśka Wołosz się bardzooo cofnęła w rozwoju, ale nasze środkowe techniczne elementy jak wystawa,gra dołem :/
Przyjmujące nie mają jednego - przyjęcia ..
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: tomasol »

Nazwałem III ligą a tu dziewczyny ogarnęły się i to najbardziej w przyjęciu :) . Plus świetna zagrywka którą udało się nieco Czeszki pogonić. Żeby jeszcze te lewe skrzydło zaczęło punktować.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

i co pomysł z Smarzek się nie sprawdził ..
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Nawrocki to jest taktyczny dramat. Ustawienie obrony czy taktyka bloku, zagrywki to wszystko nie trzyma się niczego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”