Reprezentacja kobiet 2017

phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

krzysiu pisze:No ja o tym samym pisze co oni wczoraj mówili,ale jak rzucili pomysł by Krzysiu W. gadał z trenerami ,menedżerami w studiu Polsak 2017 to się tylko zaśmiałem,bo wiem jak Krzysiu prowadzi dyskusję :D
Miałem dokładnie tak samo :D Z tej rozmowy (o ile takowa się odbędzie) i tak nic nie wyniknie.

Odnośnie takich zawodniczek jak: Bociek, Twardowska, Smarzek. Nie podoba mi się to zmienianie pozycji co sezon/pół sezonu. Rozumiem, że dobro klubu, reprezentacji. Ale to chyba nie do końca działa w ten sposób. Smarzek pokazała m.in. we wczorajszym spotkaniu, że swobodniej czuje się jako atakująca i nie chodzi tutaj tylko o nieprzyjmowanie zagrywek, ale również o ataki z prawego skrzydła, ale pewnie dzisiejszy mecz znów zacznie jako lewoskrzydłowa :)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: lipton »

Czy transmisje z Montreux można obejrzeć gdzieś w sieci czy tylko Polsat Sport?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: madlark »

lipton pisze:Czy transmisje z Montreux można obejrzeć gdzieś w sieci czy tylko Polsat Sport?
http://www.laola1.tv/en-int/livestream/ ... poland-len
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Na siatce (atak+blok) +2 dla Polek.
Średnia wzrostu ~1,75 - ~1,85
Średnia wieku obu reprezentacji ~24 lata
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: DeRosa »

Ale teraz ładnie je blokiem zmiażdzyły :P
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Warto zwrócić uwagę na grające w podstawowym składzie: Moksri (ma 17 lat) i Pimpichayę - 18 l.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

Malwina była typowa atakująca i żaden "geniusz" tego nie zmieni. Wszelkie próby ustawiania jej na przyjeciu sa tylko wynikaja tylko i wyłacznie z iluzorycznego zwiekszenia siły ataku w momencie gdy jest "na lewym". Tym niemniej generalnie Malwina nie potrafi przyjmować. Niestety Monika jest również koszmarna w tym elemencie (przyjęciu) i nikt tego nie zmienił i raczej nie zmieni. Dlatego, analogicznie do Malwiny, jest próbowana na lewym, lecz z identycznym skutkiem. Z kolei z prawego moim zdaniem zdecydowanie lepsza od niej jest Malwina i koło sie zamyka.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: grzegorzg »

Artek1967 pisze:Malwina była typowa atakująca(...)
Jesli mam być szczery, to Smarzek jako atakująca jest słaba. Ja rozumiem, że - o ile w ogóle- moze byc w sredniej formie fizycznej, nie wiem, nie widziałem, nie znam się, to jest zwyczajnie przeciętnie poskładana. Ja tu cudów nie widzę i zwyvzajnie uważam, ze to nie jest żadeen poziom na atak na czołówke europejską.
SerCos pisze:Na siatce (atak+blok) +2 dla Polek.
Średnia wzrostu ~1,75 - ~1,85
Średnia wieku obu reprezentacji ~24 lata
Rzeczywiście, o ile z Brazylią blok trzymał kontakt Polek, to dzisiaj słabo. No ale jak krótka im przechodzi pod pachami, bo ręce w kieszeniach, to ja się nie dziwię.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Noworoczny »

krzysiu pisze:Dobry pomysł rzucono podobno w eter ,chyba Serwiński,żeby zlikwidować limity obcokrajowców w Orlenlidze - wtedy nie byłoby przepłacania i jakby ktoś chciał grać i się rozwijać to nie byłoby zbijania bąków ,ale pewnie do tego nie dojdzie - wiem,że ktoś powie Nasze zawodniczki nie mają warunków fizycznych,ale jednak trzeba zmienić ich myślenie ,ale to byłaby długa dyskusja .. może po prostu naszym zawodniczkom nie chce się rozwijać
Jestem za!
Ale w Pluslidze. Wolałbym co prawda osiem, ale przy braku limitów i dziesięcioma nie wzgardzę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Ostatecznie po całym meczu:
Atak 57-56
Blok 6-14

Liczę w piątek na zwycięstwo z Niemkami i ewentualny pojedynek z Chinkami w półfinale.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Niemki ograły Brazylijki. Co ciekawe 13 z 14 niemieckich siatkarek grało w poprzednim sezonie w rodzimej lidze, a jedna w lidze francuskiej. Cała kadra oparta jest na zawodniczkach z roczników 93-97 i tylko 3 zawodniczki są starsze - libero Lenka Dürr, przyjmująca Maren Brinker oraz rozgrywająca Lena Möllers.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

To pokazuje jak zostaliśmy nawet za Niemkami .. każdy się rozwijał tylko nie My :) ale mnie to nie dziwi PZPS teraz zrobił kobiecą Spałę i pewnie myśli - ee samo się zrobi
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

No tak, Niemki ogrywajace Brazylie jako wyznacznik czegokolwiek :]
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

A kto mówi o ogrywaniu Brazylijek jako wyznaczniku?

To Niemki awansowały na MŚ 2014 i 2018 i od pamiętnych ME w Polsce osiągają lepsze wyniki w tych rozgrywkach.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

grzegorzg pisze:
Artek1967 pisze:Malwina była typowa atakująca(...)
Jesli mam być szczery, to Smarzek jako atakująca jest słaba. Ja rozumiem, że - o ile w ogóle- moze byc w sredniej formie fizycznej, nie wiem, nie widziałem, nie znam się, to jest zwyczajnie przeciętnie poskładana. Ja tu cudów nie widzę i zwyvzajnie uważam, ze to nie jest żadeen poziom na atak na czołówke europejską.


Nie napisałem "topowa" tylko "typowa", przyjecie jej nie wychodzi i tyle. A to ze fizycznie moze odstawać to jakos specjalnie mnie nie dziwi, bo śledze jej kroki od dawna, i poziom jej obciążeń , w sumie jeszcze bardzo młodego organizmu, to aż sie dziwię że jeszcze normalnie chodzi.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Lubimy zajezdzac mlodych i udajemy ze to normalne..
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Zamorano »

SevenUP pisze:Przeciez Bociek w Legionovii klikukrotnie miala ponad 30 pkt. w meczu a standard to 20 przy niezlej skutecznosci. To jej pierwszy mecz w reprezentacji, wiec nie oczekiwalbym cudow. Wezmy pod uwage, ze czesc meczu gralismy z Bociek- 21 lat, Smarzek- 22, Grajber- 22 i Kakolewska- 23, a Wy oczekujecie ze one wyjda i beda pewne siebie i nie wiadomo co zagraja?
Ale się pozmieniało w tej polskiej siatkówce. W Turcji 2003 Bełcik miała właśnie 23 lata, Skowrońska skończyła 20, Podolec miała 17 lat, ś.p. Agata Mróz 21, Przybysz - Jagiełło właśnie 23 lata. Na Pucharze Świata 2003 Żebrowska miała 18 lat, Zenik 21 lat. W Pekinie 2008 Kaczor miała 23 lata bodaj, Bednarek 22 etc. Niektóre odgrywały już znaczną rolę, inne mniej znaczną i były uzupełnieniem składu. Co nie zmienia faktu, że osiągnięcie poziomu z tego "początkowego" okresu gwiazd i gwiazdek w reprezentacji przez zawodniczki wymienione przez SevenUPa wydaje się dziś mocno abstrakcyjne...
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Zamorano pisze:
SevenUP pisze:Przeciez Bociek w Legionovii klikukrotnie miala ponad 30 pkt. w meczu a standard to 20 przy niezlej skutecznosci. To jej pierwszy mecz w reprezentacji, wiec nie oczekiwalbym cudow. Wezmy pod uwage, ze czesc meczu gralismy z Bociek- 21 lat, Smarzek- 22, Grajber- 22 i Kakolewska- 23, a Wy oczekujecie ze one wyjda i beda pewne siebie i nie wiadomo co zagraja?
Ale się pozmieniało w tej polskiej siatkówce. W Turcji 2003 Bełcik miała właśnie 23 lata, Skowrońska skończyła 20, Podolec miała 17 lat, ś.p. Agata Mróz 21, Przybysz - Jagiełło właśnie 23 lata. Na Pucharze Świata 2003 Żebrowska miała 18 lat, Zenik 21 lat. W Pekinie 2008 Kaczor miała 23 lata bodaj, Bednarek 22 etc. Niektóre odgrywały już znaczną rolę, inne mniej znaczną i były uzupełnieniem składu. Co nie zmienia faktu, że osiągnięcie poziomu z tego "początkowego" okresu gwiazd i gwiazdek w reprezentacji przez zawodniczki wymienione przez SevenUPa wydaje się dziś mocno abstrakcyjne...
No tak tylko kwestia tez tego, ile wczesniej sie gralo w klubie, a wszystkie te zawodniczki oprocz Kakolewskiej graja dopiero 1 sezon w wyjsciowym skladzie klubow (+Smarzek ale ona grala na ataku).

W Turcji pierwszy sklad byl: Sliwa- 34 lata, Glinka- 25, Swieniewicz- 31, Lesniewicz- 29, Niemczyk- 34 + Mroz i Skowronska. Wiec o czym ty piszesz? To ze sobie byly, to mogly byc, ale grac nie graly .... :]

Wiec Twoj przyklad pokazuje, ze raczej ciezko nam bedzie cos ugrac bez 30-letnich wyjadaczek :)
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Zamorano »

SevenUP pisze:
W Turcji pierwszy sklad byl: Sliwa- 34 lata, Glinka- 25, Swieniewicz- 31, Lesniewicz- 29, Niemczyk- 34 + Mroz i Skowronska. Wiec o czym ty piszesz? To ze sobie byly, to mogly byc, ale grac nie graly .... :]
I bez Skowrońskiej było by to złoto? Był by awans do WGP w Pile, gdzie Skowrońska była najlepszą polską zawodniczką i odwróciła i wygrała nam mecz z Rosją? Bełcik wchodziła na zmiany (mało, bo mało ale wchodziła;w tym jedną bardzo ważną, podobnie Podolec) i już parę miesięcy później podczas Pucharu Świata 2003 była jedną z kluczowych autorek wygranej w meczu z aktualnymi vce mistrzyniami świata wtedy - USA, a dwa lata później przy obronie złota były już wśród tzw. zawodniczek kluczowych. Inną kluczową postacią była w tym meczu z USA była Zenik (Barbachowska). O tym piszę. Tyle warty Twój rechot "Se mogły być".
SevenUP pisze:
Wiec Twoj przyklad pokazuje, ze raczej ciezko nam bedzie cos ugrac bez 30-letnich wyjadaczek :)
Być może. Ale mój przykład służył czemu innemu. Pokazaniu, że potencjał i rozwój zawodniczek, na których teraz opierają się tzw. nadzieje są zdecydowanie w innym miejscu niż to co było jeszcze dekadę temu. Dotyczy to i umiejętności i pozycji na rynku siatkarskim i siatkarskiego vc. Nie ma nikogo takiego, kto wjedzie tak jak Skowrońska od razu na top. Albo kogoś takiego jak Kaczor na kim już w drugim sezonie reprezentacyjnym zbudujemy medal ME. Szczerze pisząc poziom Oli Przybysz z tamtego czasu wydaje się czymś abstrakcyjnym. A to choć kapitanka było uzupełnienie składu. Ktoś rokuje taki poziom, że zagra jak 25 letnia Milena Rosner w Chorwacji 2005 z Włoszkami za ten rok, dwa? Niechby przy 30 letnich gwiazdach (których nawiasem pisząc też brakuje przy końcu przygody z kadrą Skowrońskiej czy Skorupie od lat poza reprezentacją). Roczniki, które zrobiły złoto w ME juniorek 2002 (Barańska np.) coś tam dla Polski ugrały, analogicznie roczniki które zrobiły złoto kadetek 2013 uwsteczniają się można odnieść wrażenie.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2017, o 12:30 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz.
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Ja nie opisuje poziomu, odwoluje sie tylko do tego ze napisales ze na ME w Turcji w 2003 graly zawodniczki, ktore mialy po 20 lat, ale jak widzisz srednia wieku pierwszego skladu byla bardzo duza, a ze potem do tego gotowego skladu dolaczaly siatkarki mlodsze to jest wlasnie normalna kolej rzeczy. Dolaczaja do starego, doswiadczonego skladu 2-3 mlode i sie ogrywaja. A zreszta te mistrzostwa wygrala nam Glinka i sedzia dzieki ktoremu wyszlismy do polfinalu (vide mecz Wlochy- Bulgaria), a nie mlode zawodniczki.

A obecnie my nie mielismy zadnego skladu, reprezentacja byla tworzona od nowa i wlasnie w tym jest problem. W braku koncepcji, ciaglosci. One same musza teraz sobie radzic i brakuje starszych kolezanek.
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Zamorano »

SevenUP pisze:Ja nie opisuje poziomu,
A ja opisuję właśnie poziom.
do tego gotowego skladu dolaczaly siatkarki mlodsze to jest wlasnie normalna kolej rzeczy.
O jakość tych młodszych siatkarek wtedy, a dziś i jakość ich rozwoju wtedy, a dziś się właśnie rozchodzi.
A zreszta te mistrzostwa wygrala nam Glinka i sedzia dzieki ktoremu wyszlismy do polfinalu (vide mecz Wlochy- Bulgaria), a nie mlode zawodniczki.
Czyli jakiś przedziwny mechanizm wyparcia nawet u tzw. fanów. Tak to sobie tłumacz. Zamiast bić pianę o to czy młode wygrały czy były zupełnie nieistotne, a może sędzia zadaj sobie pytanie czy ktoś zrobi dziś taką różnicę jak 19 letnia Skowrońska w kwalifikacjach WGP Piła 2003 (cała europejska czołówka tam grała) i od razu dać taką jakość jak ona w Turcji. Popatrz na młodociane środkowe wtedy i dziś i ich umiejętności, sprawność ogólną (bo warunków fizycznych nie brakuje i dziś). To tylko jeden przykład.Opieramy nadzieję, na znacznie mniejszym potencjale niestety. Tyle się zmieniło. Nie tylko tyle oczywiście, bo zarządzanie reprezentacją od czasu po Pekinie to głównie chaos i brak ciągłości, nawet jak coś wyjdzie po drodze fajnego. Jeszcze podczas turnieju kontynentalnego w Turcji przed Londynem to dużo lepiej wyglądało w tej relacji gwiazdki i gwiazdy + dobrze rokujące młode. Teraz nie ma ani gwiazd prawie (od biedy Tomisia wtedy właśnie ta rokująca) , ani tak rokujących młodych jak wtedy. Wtedy zauważ, głębokie rezerwy reprezentacji w siatkówce akademickiej ugrały trzy medale Uniwersjady z rzędu na przykład. Coś jest nie tak w całym systemie. Pamiętam jak Małgorzata Niemczyk gdzieś pięć lat temu, może sześć, krytykowała nabór do zespołów dziewczęcych w Łodzi na antenie Polsatu przy okazji komentowania ligi. Mówiła, że będziemy produkować tylko fajne libero a z resztą będzie problem. Trochę się sprawdziło.
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Systemu jak nie bylo, tak nie ma, trafila nam sie fajna generacja+dobry trener+troche szczescia i tyle. Potem chwile na sukcesie porozwijalo sie pare dziewczyn, a teraz jak odchodza to nie maja nastepczyn. Ciaglosc to jest U Serbek i Terzica, a u nas jest 5 szkoleniowiec od tego czasu.

Ja sie tylko czepiam stwierdzenia, ze na ME w Turcji graly mlode, a to nieprawda. A pozostale rzeczy to w wiekszosci prawda, ale i tak z Brazylia, Wloszkami czy Chinkami zawsze przegrywalismy do 0 w najwazniejszych imprezach, wiec nie twierdzmy teraz ze Polki byly jakas potega. Moze w Europie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SerCos »

Czy trener Nawrocki wie, że jest selekcjonerem kadry kobiet? Jak dobrze myślę to w drugim cytacie porównuje Mędrzyk i Kossanyiovą.
- Mamy tylko dwie drogi - albo wykażemy cierpliwość grając ze średniakami i słabymi drużynami, albo zwrócimy się do Boga z prośbą o mannę z nieba w postaci trzech dwumetrowych skrzydłowych z bardzo dobrą motoryką, wyczuciem piłki i świetnym przyjęciem. Na razie takich układów z nim nie mam, więc zalecam tę pierwszą opcję - mówi o swoim sposobie na kadrę trener reprezentacji Polski w siatkówce, Jacek Nawrocki.
Jedna z naszych najlepszych przyjmujących w kraju rywalizowała o miejsce w klubowej szóstce z czeską siatkarką, która w kadrze występowała jako czwarta i na boisku pojawiała się incydentalnie. W momencie, kiedy do zespołu narodowego wróci Helena Havelkowa, to ta przyjmująca z niej zniknie, a nasza zawodniczka nadal będzie uważana za solidne ogniwo biało-czerwonych.
http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... m-nie.html
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Artek1967 »

Bredni cd. W ktorej reprezentacji graja 3 (!) dwumetrowe zawodniczki z dobra motoryką???? Chyba męskiej....

aaa właśnie.... ale mam dla JN rozwiazanie- znalezienie 3 "dwumetrowych z dobra motoryka" facetów, szybka operacja i moze mieć takie trzy zawodniczki o których mówi :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: phil »

Pewnie ze Skrą też przegrywał, bo miał na skrzydle Wlazłego - 194 cm :D

To porównywanie Mędrzyk z Kossanyiovą nie za bardzo mi się podoba. Przynajmniej trener Czeszek nie bał się zmian i podejmował ryzyko. Bednarova ma 183 cm i nie grała w żadnym porządnym klubie. Mlejnkova ma 20 lat i 184 cm, ale według JN najsłabsza przyjmująca Czech jest lepsza niż najlepsza Polka na tej pozycji...
Nawrocki zaczyna marudzić jak kilka lat temu trener Sopotu Teun Buijs, który wszystkie niepowodzenia zrzucał na kontuzję Shelukhiny i słabe przyjęcie Hill :D
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: SevenUP »

Idac tropem Nawrockiego to jak Polki przegraly z Belgijkami MS 2014? Na kazdej pozycji mialy lepsza zawodniczke moze za wyjatkiem Belcik... Siatkowka to nie jest gra w mam LeBrona, czy Kobe Bryanta to wygrywam.

A to ze Natalia czasem nie grala, bo grala Kossanyova to decyzja Solarewicza, natomiast dla mnie nie ulega watpliwosci ze jest duzo lepsza zawdniczka...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

Te 1wsze Niemki graly'fajnie i nie maja mega warunkow.
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: Zamorano »

SevenUP pisze:
Ja sie tylko czepiam stwierdzenia, ze na ME w Turcji graly mlode, a to nieprawda.
Po pierwsze młodziutkie Mróz i Skowrońska były zawodniczkami podstawowymi, więc grały. Ale zostawmy to. Po drugie napisałem, że w składzie ME 2003 były młode zawodniczki, które wymieniłem (i że prezentowały już wtedy poziom, który dla obecnych nadziei obecnie wydaje się trudny do osiągnięcia), a nie "że grały młode".
W Turcji 2003 Bełcik miała właśnie 23 lata, Skowrońska skończyła 20, Podolec miała 17 lat, ś.p. Agata Mróz 21, Przybysz - Jagiełło właśnie 23 lata. Na Pucharze Świata 2003 Żebrowska miała 18 lat, Zenik 21 lat. W Pekinie 2008 Kaczor miała 23 lata bodaj, Bednarek 22 etc. Niektóre odgrywały już znaczną rolę, inne mniej znaczną i były uzupełnieniem składu.
Czyli w kwestii porządkowej czepiasz się czegoś co nie zostało napisane. I szczerze pisząc ciężko dziś sobie wyobrazić, że druga rozgrywająca bez doświadczenia poprowadzi na Pucharze Świata zespół do wygranej z aktualnymi vce MŚ w jednym meczu (ale możliwe, że po prostu to frustracja i brak wyobraźni). A tak było przeciwko USA. A przecież Bełcik w roku 2003 wydawała się dość ekscentrycznym wyborem Niemczyka. Wzięcie do reprezentacji Gujskiej na drugą po Śliwie wydawało się dużo bezpieczniejsze. Chyba nawet o ile się nie mylę przed kwal. WGP Gujska była jeszcze na zgrupowaniu reprezentacji. Jeśli z dzisiejszymi czasami są jakieś analogie to do sztucznego i zbyt głębokiego odmładzania kadry przez Krzyżanowskiego po pracy Skrobeckiego (który był dwa razy o kilka piłek od gry w strefie medalowej ME w tzw. kluczowych meczach, ale mniejsza z tym). Niemczyk do niektórych zawodniczek Skrobeckiego powrócił potem.
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: DeRosa »

Kij z przeszłością

Szkoda że nie ma WErbliny bo ona w parze z Mędrzyk mogłaby zrobić róznicę
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2017

Post autor: krzysiu »

W koncu ciekawe Polska 2017 - Liga nie jest powazna,bylo rozpasanie,za duza strefa komfortu,slabe szkolenie i Mazur powiedzial prawde - kobiety nie mialy'tego co faceci bo nie dano im zag.trenera ktory wiecej wymaga a Nasi trenerzy raczej sa potulni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”