Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: iti »

Mozesz strescic? Byl poruszany watek Leona? Pewnie tak, bo to staly fragment gry.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: mmb »

Wystarczy przesłuchać pierwsze 6 minut:

https://www.youtube.com/watch?v=3_HB-_z8Wd8

Ciekawe info o tej 6-cio letniej umowie Leona w Katarze ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Aranger »

Generalnie dosyć pozytywnie wygląda kwestia Leona w kadrze wedle słów Grzyba z tej audycji.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: iti »

Dzieki.

Sluchajac tej wypowiedzi odnosze wrazenie, ze Grzyb zdal sobie sprawe, ze ten beton z PZPS nic nie wskora i postanowil dzialac z Przedpelskim.

Ciekawie zapowiada sie "wojenka" w sprawie karencji.
RR228
Posty: 138
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 17:06
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: RR228 »

No i niestety karma szybciutko wraca i teraz może się zemścić szybciutkie odrzucenie Włodarczyka przez Fefe. Kubiak niestety doznał kontuzji i "asy" z rocznika 95 będą mogły się wykazać. Jeśli chcemy awansować do F6, to musimy wygrać choć jeden mecz w Warnie. No a moim zdaniem brak awansu do F6 byłby ogromnym rozczarowaniem patrząc na to, że gramy prawie najmocniejszym składem.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Papilot »

RR228 pisze:No i niestety karma szybciutko wraca i teraz może się zemścić szybciutkie odrzucenie Włodarczyka przez Fefe. Kubiak niestety doznał kontuzji i "asy" z rocznika 95 będą mogły się wykazać. Jeśli chcemy awansować do F6, to musimy wygrać choć jeden mecz w Warnie. No a moim zdaniem brak awansu do F6 byłby ogromnym rozczarowaniem patrząc na to, że gramy prawie najmocniejszym składem.
Nie chcę zapeszyć, ale myślę, że ten mecz z Kanadą to raczej spokojnie będzie dla nas.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: ciorny17 »

Też mnie dziwi brak Włodarczyka, ale bardziej od tego martwi mnie brak Żalińskiego, który podczas kontuzji Kubiaka dałby znacznie więcej jak Szalpuk czy Śliwka. Nie chcę znowu jakiś teorii spiskowych produkować, ale trochę to chore.
Kłamca.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: solanum »

Po wprowadzeniu „ustawą deregulacyjną
USTAWA z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie
3. Trenerem lub instruktorem sportu w sportach w których działają polskie związki sportowe, może być osoba, która:bować
1) ukończyła 18 lat;
2) posiada co najmniej wykształcenie średnie;
3) posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań trenera lub instruktora sportu;
4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50, lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. — Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm. 22) ).
Z zgodnie z obowiązującą ustawą o sporcie obecnie jest bardzo łatwo zostać trenerem. Może warto spróbować. Zostaniecie trenerem reprezentacji i będzie powoływać do niej zawodników według własnego uznania.
Zobaczymy co potraficie.
Bo na razie niektórym wychodzi najlepiej narzekanie.
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Oxygen »

@Solanum, No, tak to jeszcze nie ma.
Czy aby oceniać jakość pieczywa w mojej piekarni, muszę być piekarzem? Czy aby mówić o literaturze, muszę sam pisać albo co najmniej skończyć polonistykę? Czy aby oceniać opiekę w przedszkolu, muszę być przedszkolanką?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: aezakmi »

Mieszko Gogol i Oskar Kaczmarczyk
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Szary Wilk »

Według mnie Śliwka powinien wypaść na rzecz Buszka, natomiast Drzyzga po raz kolejny udowodnił, że jeśli jeden z młodych złapie formę i zacznie rozgrywać regularnie dobre mecze w +Lidze, to fabian z kadry może wypaść.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2017, o 17:46 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Aranger »

No spoko, można sobie próbować Włodarczyka, Żalińskiego, Orczyka, tylko że każdy z nich, łącznie z Szalpukiem i Śliwką, to klasa średnia, a klasą średnią wygrywać nie zaczniemy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: krzysiu »

taka mamy klase - brakuje Miki i Kubiego,tamci to uzupelnienie
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Komunista »

Narzekaliście na Antigę, ale czy nowy trener ma pomysł na tę kadrę?
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: iti »

Proponuje zwolnic De Giorgiego, bo przegralismy kilka meczow w Lidze Smietnikowej.
RR228
Posty: 138
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 17:06
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: RR228 »

Aranger pisze:No spoko, można sobie próbować Włodarczyka, Żalińskiego, Orczyka, tylko że każdy z nich, łącznie z Szalpukiem i Śliwką, to klasa średnia, a klasą średnią wygrywać nie zaczniemy.
Z Brazylią może nie, ale właśnie taką klasą średnią jak Włodarczyk mogliśmy wczoraj pokonać Bułgarię. No bo Śliwka zagrał tragicznie. Także nikt mi nie wmówi, że trochę lepszy zmiennik nie ma znaczenia.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: solanum »

"Solanum, No, tak to jeszcze nie ma.
Czy aby oceniać jakość pieczywa w mojej piekarni, muszę być piekarzem? Czy aby mówić o literaturze, muszę sam pisać albo co najmniej skończyć polonistykę? Czy aby oceniać opiekę w przedszkolu, muszę być przedszkolanką."

Co innego jest oceniać, a co innego pouczać piekarza z jakich składników powinien być upieczony chleb, lub samorząd kogo z nauczycieli (nie ma przedszkolanek) ma zatrudniać w przedszkolu.
To samo dotyczy powołań do reprezentacji.
RR228
Posty: 138
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 17:06
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: RR228 »

"IĆ I SAM TRENUJ !!!!!11111ONEONE!!! Myślałem, że aż tak słabe argumenty się na tym forum nie będą pojawiać xD.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: drukjul »

solanum pisze: Co innego jest oceniać, a co innego pouczać piekarza z jakich składników powinien być upieczony chleb, lub samorząd kogo z nauczycieli (nie ma przedszkolanek) ma zatrudniać w przedszkolu.

To samo dotyczy powołań do reprezentacji.
Solanum, naprawdę nie dostrzegasz absurdu w takim stawianiu przez siebie sprawy? Twoim zdaniem to powinna być zasadą uniwersalna i przykładowo fryzjera nigdy w życiu nie należy pouczać o ile właściwie ma podciąć nasze włosy, jeżeli sami nie jesteśmy przypadkowo mistrzami grzebienia i nożyczek, a już na pewno nie mieć do niego żadnych pretensji, jeżeli wbrew własnym intencjom i zamiarom wyjdziemy z zakładu ostrzyżeni na łyso? W końcu specjalista, więc pewnie wie najlepiej, jak nas strzyc - prawda? ;)

Zresztą sobie tutaj nie żartujmy, bo akurat piekarz, czy fryzjer to są naprawdę odpowiedzialne zawody - czyli osoby, które nigdzie nie uciekają od odpowiedzialności za wykonywaną przez siebie robotę. Do warsztatu zawodowego tych i wielu innych specjalistów przeważnie się nie wtrącamy, ale jeżeli chleb będzie niedopieczony, lub uczesanie zostanie zrobione niezgodnie z życzeniem, to klient takiego zakładu zawsze ma prawo żądać zadośćuczynienia – poprawki uczesania, zwrotu pieniędzy, lub też w piekarni wymiany na chleb wypieczony prawidłowo.

A teraz dla odmiany proszę mi wskazać taki klub sportowy, czy też trenera reprezentacji w sporcie zespołowym, który odda kibicom pieniądze za przegrany mecz, lub za beznadziejną postawę ich drużyny na boisku. Jakoś nie słyszałem nigdy o takich wypadkach, ale i trudno się dziwić, bo i szeroko pojęta branża usług rozrywkowych, do której akurat należy zarówno cały sport zawodowy, sportowcy i trenerzy, jak i Steven Spielberg, czy Adele, to są ludzie jednak akurat pod tym konkretnym względem jednak znacznie mniej poważni niż dajmy na to piekarze, czy fryzjerzy. Ludzie, którzy mówiąc wprost sprzedają nam przysłowiowego kota w worku i nie biorą za jakość dostarczonego produktu, czy usługi żadnych, ale to najmniejszych nawet gwarancji. Angażujemy w takie rzeczy zarówno własne środki finansowe, jak i pewnie nawet rzecz ważniejsza - emocje, już wyłącznie na nasze, osobiste ryzyko. Jeżeli potem jesteśmy w miarę zadowoleni np. z obejrzenia niezłego filmu, wysłuchania całkiem dobrej zakupionej płyty, albo z wygranego meczu drużyny której kibicujemy, to naturalne że będziemy mieć nadal same dobre emocje i nie będzie nam szkoda wydanych pieniędzy, czy też straconego czasu. To chyba całkiem jasne. Natomiast jeżeli zostaniemy w swoich oczekiwaniach mocno zawiedzeni to mamy prawo przynajmniej do wyrażania emocji złych, że ktoś wcisnął nam przysłowiowy kit zamiast obiecanego hitu. Tym bardziej, że na żadną inną rekompensatę materialną, typu wymiana wadliwego produktu, naprawienie usługi, lub też zwrot pieniędzy nie możemy w tym wypadku już na pewno liczyć. To chyba także jest dla wszystkich zupełnie oczywiste.

Właśnie dlatego kibice, podobnie jak ci którzy chadzają do kina, czy też na koncerty, jeżeli wychodzą z nich potem głęboko zawiedzeni postawą swoich dotychczasowych ulubieńców nie tylko mogą, ale nawet mają święte prawo wyrażać swoje często zupełnie sprawiedliwie bardzo negatywne emocje w dowolny sposób. Jeżeli im się coś wyjątkowo nie spodoba to wolno im zrzędzić ile wlezie, psioczyć i krytykować – artystów, zawodników, trenerów, a nawet władze klubu sportowego. Byle tylko robili to w miarę kulturalnie, bo prostactwo, prymitywizm i pospolity hejt należy oczywiście zwalczać. To jak najbardziej ich przywilej, w sytuacji kiedy zapłacili za widowisko często bardzo kiepskiej jakości. Jakakolwiek rekompensata, nawet tak wątpliwa jak utyskiwanie, za przeżyty zawód i stracony czas po prostu być musi i taka była, jest i pewnie zawsze już będzie specyfika bardzo specyficznej branży jaką jest sport zawodowy, rozrywka, czy nawet tzw. sztuka przez duże S. Branży, która powtórzymy może jeszcze raz, w przeciwieństwie do wszystkich innych usług, z których na co dzień korzystamy i stykamy się w życiu społecznym, czy też zawodowym, w pewnym sensie najpierw sprzedaje nam kota w worku, a potem nie chce wziąć najmniejszej nawet odpowiedzialności za jakość dostarczanego produktu.

Ludzie sportu, sztuki, czy rozrywki cieszą się więc i tak przywilejem ograniczonej odpowiedzialności za wykonywaną przez siebie pracą, ale równocześnie też coś za coś - jeżeli sprawiają sami sobą zawód i zamiast dobrych, dostarczają złe emocje wystawiają się automatycznie pod pręgierz negatywnych ocen, więc nie powinni obrażać się na krytykę i nie oczekiwać, że zawsze i wszędzie będą ich wyłącznie głaskać i chwalić. Zawsze jednak mają wolność wyboru, albo mogą te powszechnie przyjęte w całej rozrywkowo-sportowej branży od jej zarania w starożytnej Grecji 2500 lat temu zasady uszanować, albo uprawiać sport, sztukę, czy rozrywkę na zasadach niekomercyjnych tylko i wyłącznie dla siebie. A wtedy z pewnością nikt i nigdzie krytykować ich nie będzie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Noworoczny »

Podsumuję to krótko:
Mateja Robert skoczył na mamucie 117 metrów.
- Ale beznadziejny skok!
- Krytykujesz? To skocz dalej!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Oxygen »

solanum pisze:"Solanum, No, tak to jeszcze nie ma.
Czy aby oceniać jakość pieczywa w mojej piekarni, muszę być piekarzem? Czy aby mówić o literaturze, muszę sam pisać albo co najmniej skończyć polonistykę? Czy aby oceniać opiekę w przedszkolu, muszę być przedszkolanką."

Co innego jest oceniać, a co innego pouczać piekarza z jakich składników powinien być upieczony chleb, lub samorząd kogo z nauczycieli (nie ma przedszkolanek) ma zatrudniać w przedszkolu.
To samo dotyczy powołań do reprezentacji.
Dlaczego? Pozostając w naszym piekarskim skojarzeniu, uważam, że mam pełne prawo mówić, że pieczywo z mąki pełnoziarnistej jest lepsze niż mrożona dmuchana buła. Nie, nie jestem piekarzem.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: ciorny17 »

Nie wierzę w to co piszę, ale tak jak się dzisiaj zgadzam z Waniem, to jest głowa mała. Jeśli dalej tak będziemy na Kurka dmuchać i chuchać to się źle skończy.
Kłamca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: StanLee »

Wanio ostatnio (ten sam program?) mówił, że Kurek w wieku 19 lat miał łatkę wielkiego talentu, ale od tego czasu się specjalnie nie rozwinął, a Jarosz mówił, że popsuliśmy Kurka przestawiając go na atak (w domyśle - przez to mój synek wypadł z kadry), więc trochę się boję co mogłeś usłyszeć. ;)
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: ciorny17 »

StanLee pisze:Wanio ostatnio (ten sam program?) mówił, że Kurek w wieku 19 lat miał łatkę wielkiego talentu, ale od tego czasu się specjalnie nie rozwinął, a Jarosz mówił, że popsuliśmy Kurka przestawiając go na atak (w domyśle - przez to mój synek wypadł z kadry), więc trochę się boję co mogłeś usłyszeć. ;)
Ogólnie Mazur starał się wmówić, że Kurek potrzebuje parasola ochronnego, że to niedopuszczalne, że w meczu ze Stanami był ostatnim zmiennikiem na przyjęciu, że należy go odbudowywać. Wanio ripostował, że z Kurkiem w kadrze od 2012 roku nic nie wygraliśmy, a ci że trzeba na Bartka stawiać. Trochę uciszył Kadzia gdy ten powiedział, że z Szalpukiem i Śliwką to my nic nie ugramy, a wówczas złotousty Krzysztof stwierdził, że w 2014 roku Mika będący przyjmującym ostatniego klubu Ligue 1 znacząco się przyczynił do wygrania MŚ. Ogólnie takie dwa obozy w postaci jednoosobowej krucjaty Wania vs zaproszeni goście.
Kłamca.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: madlark »

Szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy:

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Michał Kędzierski, Marcin Komenda

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski

Przyjmujący: Rafał Buszek, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka,

Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

W pierwszej części zgrupowania udział wezmą:

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj,

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski, Grzegorz Łomacz,

Przyjmujący: Rafał Buszek, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski

Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Michał Kubiak, kapitan zespołu rozpocznie przygotowania po pełnym powrocie do zdrowia.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Kamil92 »

Fajnie, że jest Popiwczak zamiast Piechockiego, chociaż pewnie nie będzie to miało żadnego znaczenia. Zaskoczony jestem obecnością Kędzierskiego, bo do tej pory Fefe nie wykazywał zainteresowania jego osobą.
Wydaje mi się, że tylko Kochanowski ma jakiekolwiek szanse żeby pojechać na ME ze złotej drużyny juniorów.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: StanLee »

Kamil92 pisze:Wydaje mi się, że tylko Kochanowski ma jakiekolwiek szanse żeby pojechać na ME ze złotej drużyny juniorów.
Ja z kolei zdecydowanie myślę, że Kwolek.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: aezakmi »

StanLee pisze:
Kamil92 pisze:Wydaje mi się, że tylko Kochanowski ma jakiekolwiek szanse żeby pojechać na ME ze złotej drużyny juniorów.
Ja z kolei zdecydowanie myślę, że Kwolek.
De Giorgi do tej pory był zaślepiony Zaksą i pewnie dalej jest więc idąc tym kluczem, to ja stawiam na Fornala, który przytrzyma przyjęcie, jak Tillie. :D
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Szary Wilk »

Ale u nas poza przyjęciem nie ma kto kończyć, a podczas LŚ bardziej w oczy raziła nieskuteczność w ataku, nawet, niż przyjęcie zagrywki. O rozegraniu nie wspomnę. Kubiak wraz z Zatorskim są w stanie dobrze przyjąć, Buszek też, tylko Kurka trzeba kryć (o ile pojedzie, bo chodzą słuchy, że go nie weźmie).

Więc w kadrze mamy dużo zawodników bez mocnego ataku, a Kwolek potrafi nieźle zaatakować i przyjąć też.

Natomiast z krótkich obserwacji Fornal wydaje mi się siatkarzem, który przy dobrym rozwoju może być jak Antiga albo Tille. On nie błyszczy w ataku na juniorach, więc na seniorską kadrę raczej jest za wcześnie, trzeba go dobrze ukierunkować i doszlifować.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: maciek0812 »

W zasadzie tylko na przyjęciu mogą być jakieś zmiany względem Ligi Światowej, jeżeli nie weźmie Kurka to kto za niego i kto na czwartego przyjmującego, albo tylko kto na czwartego jeśli Kurek będzie w składzie na Mistrzostwa Europy. Ewentualnie jeszcze może Kochanowski za Kłosa na środku i to wszystko, bo nie chce mi się wierzyć, że znajdzie się w kadrze Kędzierski albo Popiwczak, których nie było w ogóle w kadrze na LŚ albo Komenda, który był ale nie zagrał kompletnie nic. Wychodzę z założenia, że Wiśniewski to pewniak na ME, w końcu to człowiek De Giorgiego z Kędzierzyna. :)
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”