Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Szary Wilk
Posty: 7953
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Szary Wilk »

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj,

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski, Grzegorz Łomacz,

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski

Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski
Czyli Kwolek na ME nie pojedzie, w sumie szkoda, ale może jeszcze nie czas. Jak widać Kędzierski się przebił kosztem Komendy i powalczy o wyjazd, ale wątpię, by przed ME wygryzł któregoś z rozgrywających, ma taką szansę, ale raczej za rok - w przypadku dobrego sezonu w Resovii. Kadra więć pojedzie taka sama jak na Ligę Światową. Pytanie brzmi, czy pojedzie piątka przyjmujących ze Śliwką, czy czwórka środkowych z Kochanowskim, albo trójka atakujących z Kaczmarkiem, wtedy brak obydwu, ale biorąc pod uwagę pewną pozycje Konarskiego i ilośc czasu na boisku - nie jest to raczej realne.

Ciekaw jestem, jak na zgrupowaniu sie prezentuje Drzyzga. Jeśli jest w słabej formie, to będzie pewnie na niego stawiane na siłę. PS:
Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji narodowej mężczyzn, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS podał skład kadry, która weźmie udział w drugiej części zgrupowania w Spale przed EUROVOLLEY POLAND 2017. [....]
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: iti »

Nie no, nie kazdy trener bedzie trenerem-marionetka, ktory wezmie taki sklad jak chca dzialacze. Fefe wygral u nas dwa mistrzostwa, zbudowal sklad taki jak chcial, a teraz stal sie zwyklym pionkiem, ktorym steruje ktos u gory? Nie widze tego, ze pyta PZPS czy moze wziac Kwolka, Kochanowskiego czy innego Kedzierskiego kosztem Szalpuka, Klosa czy Drzyzgi.
Bez przesady z tymi teoriami...
Ostatnio zmieniony 7 lip 2017, o 14:56 przez iti, łącznie zmieniany 1 raz.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: mmb »

Brawo Kędzior! :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: aezakmi »

mmb pisze:Brawo Kędzior! :D
Kędzierski = prawie Kędzierzyn. Kolejne nawiązanie De Giorgiego do Zaksy, czyli jest szansa, że młody pojedzie na ME :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: grzegorzg »

hubert pisze:Propozycja wobec "wyjadaczy" typu "dobry był w lidze to go weźmiemy" jest wielce ryzykowna(...)
Podobnie, lub nawet bardziej, ryzykowne jest porównanie Plińskiego z Gabrychem...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: hubert »

grzegorzg pisze:
hubert pisze:Propozycja wobec "wyjadaczy" typu "dobry był w lidze to go weźmiemy" jest wielce ryzykowna(...)
Podobnie, lub nawet bardziej, ryzykowne jest porównanie Plińskiego z Gabrychem...
W sprawach pozasportowych tak, czysto fizycznie już nie.

Drzyzga na poziomie Jovovica ? Jest gorzej, dużo gorzej: http://volleystory.com/2017/07/08/one-y ... n-drzyzga/ 60 tysięcy to zarabia na zachodzie mocno średni pracownik. I my marzymy o medalach :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: krzysiu »

Przecież to jest kadra od poniedziałku a Kwolek i Fornal chyba 17 lipca maja byc do dyspozycji bo im były potrzebne odpoczynki z uwagi na ich zdrowie
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: grzegorzg »

hubert pisze: W sprawach pozasportowych tak, czysto fizycznie już nie.
Wydaje mi się, ze zupełnie na siłę, i kompletnie imho absurdalnym porównaniem z Gabrychem, chcesz cos udowodnic. Po pierwsze, Plinski nie był efemerydą jak Gabrych w sezonie 03/04 i reprezentacyjnym 04 włącznie z IO, chociaż własciwie, to Gabrych nawet tym nie był w rozgrywkach reprezentacyjnych. Po drugie, i prawdopodobnie w takim kontekście pisał Tommy, a ja na pewno, doświadczony środkowy mógł jechac na zasadzie rezerwowego, zeby pomóc kiedy młodsi mają problemy z czytaniem gry, oraz na zmiany zadaniowe, co w wypadku Plińskiego ma zaletę, bo solidnie rozgrywa. :D . A po trzecie, ja nie słyszałem w problemach fizyzcnych Gabrycha czy Plińskiego w opisywanych okresach. A że motoryka nie ta - chociaz myslę, ze w 2009 Pliński wygladał bardzo dobrze skoro sprzeczałem się z niketórymi forumowiczami, który środkowy jest najlepszy w Polsce - Pliński czy Nowakowski (ja akurat stawiałem na Nowakowskiego) - w końcu nie po to miałby jechac aby dostarczac punkty w napadzie...

Mała errata - pomyliły mi sie daty - oczywiście pisałem o roku 2011 i Plińskim w tym okresie. No i powinno byc "miało zaletę" a nie "ma zaletę" w przypadku Plińskiego.
Ostatnio zmieniony 9 lip 2017, o 18:53 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: TommyLeeJones »

grzegorzg pisze:Po drugie, i prawdopodobnie w takim kontekście pisał Tommy...
Taki był kontekst, potwierdzam ;) . Wsparcie gdy młodsi się pogubią, a patrząc na powołane nazwiska, to bardzo możliwy scenariusz. Nic ponadto.

Ale u nas kadrę się nieustannie odmładza, wg. mnie jest na to presja, siłę młodości cenimy wyżej od doświadczenia.

Plusem tragicznej LŚ jest mniejszy balonik na ME, zawsze coś :D .
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: SerCos »

Może ktoś czytam niedawny artykuł, w którym było napisane, że Łukasz Zygadło zrezygnował z występów w reprezentacji, aby zagrać w Klubowych Mistrzostwach Azji.

Dzisiaj zdementował tę informację sam Polak
W związku z opublikowanym przez państwa stronę artykułem bazującym na sfałszowanej, kłamliwej, nieprawdziwej wypowiedzi, niepolskiego portalu sportowego, nigdy przeze mnie nie wypowiedzianych słowach, wymyślonej wypowiedzi, wydrukowanej i opublikowanej na serbskiej stronie World of Volley, której właścicielem jest Ivan Miljković (serbski zawodnik), proszę o ściągniecie kłamliwego, nieprawdziwego artykułu. Nie udzielałem żadnego wywiadu dla strony World of Volley. Proszę wszystkie strony o ściągniecie tego kłamliwego artykułu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Jak odeszły punkty z LŚ 13 to chyba byliśmy ex aequo. ;)

Szkoda Kłosa, mam nadzieję, że żadne poważne problemy.
Zawsze byłem pewien, że liczy się tylko ostatnia impreza z cyklu. Ostatnia Liga Światowa, Ostatnie Mistrzostwa kontynentalne itd.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: krzysiu »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... -do-nieba/ czyli jest dobrze ... hehe jak juz Kubi jest bez formy po kontuzji,chorobie to mogą być jajca na ME ;)
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Komunista »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... -skarceni/
Nie mam wątpliwości, że Kurek już zaczyna mówić jak słabo wygląda przygotowanie do meczy przez obecny sztab trenerski. Nieudane Mistrzostwa Europy i znowu zmiana trenera.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: TommyLeeJones »

Za to Kubiak od de Giorgim wypowiada się bardzo pozytywnie:
Fefe jest człowiekiem, który wie, czego chce. Mi osobiście to się podoba. Jest człowiekiem, który mówi prawdę, nawet jeśli ona jest bolesna. Nie owija w bawełnę, mówi jak jest. To jest ważne. Nie czaruje, nie rozmawia za plecami o nas, nie mówi innych rzeczy nam, a czegoś innego do kogoś innego
Źródło: wywiad wstawiony przez Krzysia dwa posty wyżej.

Jednocześnie mam nieodparte, chociaż spiskowe wrażenie, że Michał wbił kolejną szpilkę Stefanowi. Pożyjemy, zobaczymy, niech chłopaki trenują ale nie nastawiam się nawet na podium. Francuzi w LŚ pokazali, że bez Tillie i Rouziera są bardzo mocni, do tego Rosjanie, Serbowie i Włosi z Zajcewem. Trudno oczekiwać sukcesu.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Marcy$ »

Te słowa Kubiaka nijak nie określają Fefe jako trenera. Tylko jak człowieka. Fajnie jest mieć trenera kumpla, ale wtedy gdy też jest dobrym trenerem, nie tylko kumplem...
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: ciorny17 »

Marcy$ pisze:Te słowa Kubiaka nijak nie określają Fefe jako trenera. Tylko jak człowieka. Fajnie jest mieć trenera kumpla, ale wtedy gdy też jest dobrym trenerem, nie tylko kumplem...
Przecież Antiga właśnie m.in. za to kumplostwo wyleciał. To jak jest w końcu: nasze gwiazdy chcą trenera kata czy kolegę? Bo widzę dryfują jak im wiatr zawieje.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: grzegorzg »

Poza tym, nie traktujmy Kubiaka jak jakiegos arbitra. Powiedział co wiedział i tyle. pamietajmy też, że sa rózne charaktery i chodzi o to, żeby trener dotarł do kazdego. Jeden lubi szczerośc, drugi jak sie go zgnoi, bo to zdopinguje do działania, a trzeciego trzeba ciągle dowartościowywac.
Natomiast na pewno nie jest dobrze, kiedy średnio dojrzali młodzieńcy maja zbyt duzo do powiedzenia, i to publicznie, kusząc się na ocene ludzi, o których działaniu mają najczęściej mgliste lub nawet żadne pojęcie. No ale w Polsce zyjemy...
rocky
Posty: 1184
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: rocky »

W każdym tak mówili, dostaną bęcki na ME to narracja się zmieni.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: krzysiu »

http://siatka.org/pokaz/ferdinando-de-g ... wa-europy/ kolejne zmiany ,wraca Wrona - coś Fefe się nie może zdecydować
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Marcy$ »

krzysiu pisze:http://siatka.org/pokaz/ferdinando-de-g ... wa-europy/ kolejne zmiany ,wraca Wrona - coś Fefe się nie może zdecydować
Bez zmian - beton, ze zmianami... też źle?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Aranger »

Kłos odpadł ze składu, więc powołanie Wrony dla zachowania rywalizacji do składu na ME jest absolutnie logiczną decyzją. Bez niego czwórka byłaby już jasna.
Szary Wilk
Posty: 7953
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Szary Wilk »

Nie będzie raczej większych niespodzianek. W czternastce, ani szóstce raczej zmian nie będzie. Typuję tak:
R: Drzyzga,Łomacz
Ś:Bieniek,Wiśniewski,Lemański,Kochanowski
P:Kurek,Kubiak,Buszek,Szalpuk
A:Konarski,Muzaj
L:Zatorski,Wojtaszek
Ogólnie to może nawet ten Kwolek pojechać jako 4, ale pewnie w roli turysty i na pokaz, że jednak tutaj dbamy o młodych. Będą grać ci co na LŚ, czyli na pewno Drzyzga, spodziewam się Wiśniewskiego od początku.

Ewentualnie może wziąć Kaczmarka kosztem Kochanowskiego, bo na LŚ go brał na mecze, Kaczmarek wchodził na zagrywkę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: krzysiu »

iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: iti »

Kwolek i Fornal znaleźli się w szerokim składzie na mistrzostwa Europy, ale - o ile nic się nie wydarzy - nie planujemy ich zapraszać na zgrupowanie.
To dobra wiadomosc.
Wywiad ciekawy i fajnie, ze Fefe mowi o cyklu olimpijskim.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: ciorny17 »

iti pisze: fajnie, ze Fefe mowi o cyklu olimpijskim.
XD

W polskiej siatkówce trener 4 lata na stołku selekcjonera :]
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: niepoinformowany »

Co w tym fajnego, że mówi? Najlepiej dać kogoś od razu na 4 lata, niech przegrywa wszystko jak leci a w grze ani ładu ani składu, ale na IO będzie cudownie bo mówił o cyklu 4-letnim?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: iti »

ciorny17 pisze:
iti pisze: fajnie, ze Fefe mowi o cyklu olimpijskim.
XD

W polskiej siatkówce trener 4 lata na stołku selekcjonera :]
Ja tez nie wierze, ze dotrwa do Igrzysk, ale cieszy mnie, ze bierze pod uwage szersza perspektywe anizeli tylko "jego kontrakt".
niepoinformowany pisze:Co w tym fajnego, że mówi? Najlepiej dać kogoś od razu na 4 lata, niech przegrywa wszystko jak leci a w grze ani ładu ani składu, ale na IO będzie cudownie bo mówił o cyklu 4-letnim?
A gdzie ja napisalem o tym, ze Fefe ma byc trenerem do Tokio niezaleznie od wynikow? Po prostu cieszy mnie fakt, ze mysli w szerszej perspektywie. Nawet jak zostanie zwolniony to nie bedzie budowania na zgliszczach tylko jakies tam podstawy beda.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: niepoinformowany »

Ja póki co żadnych podstaw nie widzę ani myślenia perspektywicznego. Lemański to szansę by dostał raczej niezależnie od tego, kto byłby selekcjonerem. Reszta to raczej oranie tym co już znane i sprawdzone (w dodatku bez skutku) a nie szukanie czegoś nowego.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: astronauta »

krzysiu pisze:http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html bardzo ciekawy wywiad z Fefe
Szczerze mówiąc to dla mnie ten wywiad to same komunały i wyświechtane frazesy. Nic ciekawego się z niego nie dowiedziałem. Na przykład takie zdanie na temat odchodzących z ligi: "Jestem zadowolony, że wszyscy trafią do lig, w których jest wysoki poziom. Na pewno nie cofną się w rozwoju" czy też "Porażka może być dobrą trampoliną do sukcesu, o ile wyciągniesz właściwe wnioski." I sporo innych, musiałbym zacytować 3/4 wywiadu. Taki politycznie poprawny i nudny jak flaki z olejem wywiadzik.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski mężczyzn na rok 2017

Post autor: Szampon093 »

Ja tam bede powtarzac milion razy nawet jesli jakims cudem dojdziemy do polfinalu na ME, trzeba bylo brac Stoycheva.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”