Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kibic-alk »

Przyjęcie nie było idealne, ale też nie beznadziejne. Z większości tych piłek musimy robić punkty.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: ciacho23 »

Kurek w formie :]

Gra z Kurkiem na przyjęciu w takiej dyspozycji mija się z celem. Niedokładne przyjęcie miało być rekompensowane przez niego w ataku. A skoro nie ma ataku to po co nam Kurek na boisku? Wiem, że są w treningu, ale mówię ogólnie, a nie ma przesłanek żeby to miało wyglądać lepiej.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, o 21:26 przez ciacho23, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: krzysiu »

Od 2 miesiecy gramy bez lewego..
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kanimo »

Moze by tak Busza zobaczyc. Przy Kurasiu strasznie duzo bledow.

Oj cos mi sie wydaje, ze Antiga mial racje.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: batmanowski »

Czemu Kevin libero?
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: ciacho23 »

de Giorgi śpi:)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: madlark »

Turcy przepłacili :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: rzr »

Na razie 0 postępu wzgędem LŚ...
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kanimo »

batmanowski pisze:Czemu Kevin libero?

Zeby nie musial wychodzic na boisko.

Jakos bez dynamiki, bez dokladnosci i bez jaj.
Brak prawdziwego lidera. wydaje sie, ze przy Kurasiu sporo negatywnych emocji.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: aezakmi »

Kurek jest ciężki jak Le Goff (w sensie poruszania się, dynamiki ataku). :) To jego trzeba odchudzić, a nie Drzyzgę.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, o 21:35 przez aezakmi, łącznie zmieniany 2 razy.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kibic-alk »

Kurkowi potrzebny jest mecz na przełamanie z dobrym przeciwnikiem.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kibic-alk »

Nasza gra w ogóle wygląda słabo. I to nie jest tylko kwestia postawy Bartka, bo Kubiak tez nie błyszczy.
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kanimo »

Ale to od 2 dobrych zagran Kubiaka nasi sie poderwali w tym secie. Jest moze i sredni ale ma przeblyski.
Kuras jeszcze czasem w bloku cos dolozy.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: Szary Wilk »

Oglądam od koncowki 4 seta. Jak zagrał Kurek cały mecz?

PS - Weźcie tego Drzyzge, jest przeciętny jak cholera.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: Aranger »

Lepiej grający Kurek i środkowi, i jakoś by to wyglądało.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: ciacho23 »

Szary Wilk pisze:Oglądam od koncowki 4 seta. Jak zagrał Kurek cały mecz?

....
Szkoda gadać.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kibic_siatki »

W sumie to te tygodnie treningów niewiele zmieniły od ligi światowej. Dobrze grał tam Konarski i gra nadal (mimo końcówki meczu), słabo w ataku grał Kurek i tak mu zostało. W sumie to nie wiem jaki pożytek ma mieć z jego gry reprezentacja? Jego przyjęcie jest przeciętne- lepsze jak kilka lat temu, ale co z tego, kiedyś dawał w zamian dużo w ataku, a teraz nie jest lepszy od Kubiaka. Wejście Buszka przy dużej stracie w 5 sety omal nie pozwoliło wygrać nam tego meczu.
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kanimo »

Z Buszkiem gramy szybciej, jest tez wiecej spokoju, mniej bledow, wiecej zrywow. Dodatkowo Kuras aktualnie malo doklada serwisem.
Jak Kuras sie nie odlapie to juz chyba lepiej z Buszkiem.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Lepiej grający Kurek i środkowi, i jakoś by to wyglądało.
Mecz meczem... Ale właśnie Kurek odstaje od reszty, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Liga światowa, spalskie treningi i sparingi. Ciągle bez zmian. Worek kartofli pod siatką. Kilkanaście dni do ME, a gość, który ma być szóstkowym - nie jest gotowy. De Giorgi liczy na cud.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: krzysiu »

Z Buszkiem jest lepsze przyjęcie i gra wygląda jakby troszke dokładniej,ale to i tak nie pomaga na lewym skrzydle raczej .. Kurek wygląda jakby nadal sie ledwo odrywał od ziemi - co się stało z tym chłopakiem to szok .. wiadomo,że Fefe będzie chciał go odbudować ,ale czy to na pewno dobry wybór skoro na ten moment Bartek nie ma nic czym mógłby nam dać kilka pkt .. Fabian schudł ;)?
I ogolnie nie widać jakiejś atmosfery u Nas , niby tam lepiej ogarniamy czasem w obronie itd. ale to nadal jest takie masło maślane
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: MWi »

Najsmutniejsze jest to, że miałem wrażenie, że Polacy jak na siebie grają całkiem dobry mecz. A Francuzi raczej się nie przykładają. Mimo to jest 3:2 dla Francuzów grających praktycznie bez prawego skrzydła i Ngapetha.

Co więcej, coś, co jeszcze parę lat temu wydawało się niewyobrażalne, teraz zaczyna być faktem - to Francuzi mają chyba więcej ciekawych opcji na ławce - szerszą kadrę.

Polacy grali na powiedzmy 80%, a Francuzi na 60% i moim zdaniem ten wynik i gra pokazała, że w tym momencie nie ma u nas potencjału. Popadliśmy w przeciętność nie przez słabą formę (Konarski super, Drzyzga schudł i trochę już lepiej), szczególnie, że Francuzi momentami bardzo wakacyjnie, tylko przez brak graczy o potencjale międzynarodowym. Bo, przynajmniej na razie, Kurka trzeba z tego grona usunąć.

Kolejna sprawa to atmosfera. Bardzo mało lekkości, uśmiechu, dobrych emocji. Trochę to przypomina bezsilność za końcówki Lozano. No ale mam nadzieję, że się mylę i na ME będzie zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: madlark »

Wiśnia, po co?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kanimo »

Wisnia i Kuras bezproduktywnie na razie. Jak mlodziutki Leman daje wiecej (blok i serwis) to ja nie mam pytan.
No i Kuras. Jakis duzy kryzys przechodzi. Choc mi sie juz wydawalo w lidze wloskiej (malo ogladalam, kilka meczy), ze troche ociezaly. Ale w porownaniu z tym co obecnie to byl blyskawica. Bartek duzo bardziej podobal mi sie jako atakujacy. Tylko zawsze ten sam problem z decydujacymi pilkami.
Mam nadzieje na powrot Miki i zatarcie roznicy miedzy nami a Francja. Takie rzeczy moga sie szybko zmieniac. Np Lyneel i Tillie moga miec dluzsze kontuzje i zostaje im Ngapeth, Clevnot i Rossard. Niby tez niezle, szczegolnie ze 2 ostatni sa rozwojowi. Boyer jeszcze sporo brakuje, widac bylo, ze faluje. No i dosyc czesto srodkowi miewaja problem z blokiem. Le Roux w nadchodzacym sezonie nie ma przypadkiem zagrac na ataku?

W Tokio powinnismy miec spory wybor. Oby jszcze dojrzal ktorys z mlodych przyjmujacych. Jak cholera zaluje tego braku obiecanego przestawienie Kochana od pierwszego roku Spaly oraz przestawienia Kaczmarka z przyjecia.

Swoja droga Fefe mi imponuje. Male sa szanse, ze poprowadzi te repre dluzej, a dzielnie ogrywa mlodziez na srodku, i kilku innych tez wzglednie mlodych zawodnikw. Uczciwy gosc. Nie funkcjonuje na zasadzie- po mnie chocby potop.

Niestety brak chemii. Czy tylko z powodu braku zwyciestw? Czy treningi za ciezkie i za dlugie? Ale Fabianowi na sylwetke zrobily dobrze.
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: rocky »

Kogo Fefe ogrywa niby?

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: reeman »

Wiśnię :D
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: ursula127 »

Kurka
to że wreszcie Bartek zacznie coś grać to jedyna szansa tak stworzonej reprezentacji na grę na poziomie medalu ME.
Inną opcją jest całkowita zmiana koncepcji gry na niecałe dwa tygodnie przed ME
I jeszcze :strasznie się patrzy na środek który ani nie blokuje ani nie atakuje :(
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: Marcy$ »

ursula127 pisze: Inną opcją jest całkowita zmiana koncepcji gry na niecałe dwa tygodnie przed ME
A na jaką inną koncepcję?
kanimo

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: kanimo »

Nie ma aktorow do innej koncepcji.
Znaczy sa, ale nie gwarantuja lepszego poziomu. Buszek zamiast Kurka to koncepcja przyjemniejsza dla oka ale moze nie wystarczyc.
Konar gra solidnie, lecz sam tego nie uniesie.
Kontuzja Miki zniweczyla mozliwosci manewru . Widac, czemu Stefan trzymal sie tak kurczowo swojej koncepcji. Tylko dalej nie rozumiem, czemu Mateusz musial grac lige smietnikowa 2015-powinien sie zoperowac wtedy.

Na srodku pozostali Wrona po kontuzji i nie powolani: Mozdzon, Sacharewicz, Rejno, Kosok. Po srednich sezonach. Krzysiek Rejno rozwija sie bez wiekszego szumu wokol swojej osoby ale to srodkowy, ktory potrafi zablokowac i zaatakowac. Podobnie zreszta zapowiada sie Huber.
Co do Kuby Kochanowskiego-ciagle mam obawy o brakujace centymetry. Uwazam, ze to Rejno powinien zostac powolanie w tym roku a Kuba jeszcze poczekac. Ale wplyw na nasza gre mialo by to pewnie niewielki.
Wsrod wybrancow Fefe wybitnie blokujacego nie ma. Taraz dodatkow prezentuja rowniez niemoc w ataku.

Pewnie znowu bedzie o ciezkim treningu. Tylko, poza Kanada, nasi przeciwnicy przygotowuja sie do tej samej imprezy, wiec sa na podobnym etapie. I tez raczej mierza poza faze grupowa z optimum formy.

Coz, dzis mamy szanse na jedyne zwyciestwo w tym memeoriala i jest to smutne.

Po prostu aktualnie zawodnikow na lepsza gre nie mamy. Oby Kuras odzyskal troche dynamiki schodzac z obciazen.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: krzysiu »

Gramy bez blokujących z blokiem i taka jest prawda , nie wiem czemu akurat ta pozycja nie jest zbliansowana - wiem ,trener ma inna koncepcję , niby jest 3 szybkich do skrzydeł ale jakoś nie wygląda to za ciekawie bo oprócz Bienia z tych szybkich to tamci są trochę niscy .. a nie zawsze uda się zagrywką zrobić ,żeby przeciwnik miał akcję na stablinym podwójnym,potrójnym bloku
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017

Post autor: niepoinformowany »

A ja podejdę do sprawy (nie)blokowania od innej strony - może wina leży też w rozgrywającym i skrzydłowych? Rozgrywający rzuca piłki jak wiatr zawieje, a skrzydłowi zabijają się na stabilnym bloku rywala? Gdzie rozgrywający czołowych reprezentacji świata (Bruno, Toniutti, Grankin, Christenson, Gianelli) rozgrywają stabilnie, szybko i dokładnie. A większości ich skrzydłowych stabilny blok nie przeszkadza w kończeniu ataków, dodatkowo potrafią nabijać i powtarzać akcje (tutaj w szczególności Francuzi i Włosi).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”