Reprezentacja mężczyzn 2018

Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Adik_wwy »

Wielokrotnie wspominano że wygraliśmy z Rosją bo nie miała kilku podstawowych zawodników w składzie. Natomiast ja uważam że my największy potencjał na skrzydłach będziemy mieli z Kurkiem Leonem i Miką(zdrowym i w formie) Czyli z zawodnikami którzy nie grali z Rosją. Ja nadal twierdzę że Kurek w dobrej formie fizycznej bije na głowę każdego w Polsce na pozycji atakującego i jest absolutnie światową czolowka. To co grał w 2015-2016 roku na tej pozycji to mistrzostwo. Według mnie to był jedyny siatkarz który nie zawiódł na IO w Rio. Jako jedyny podjął rękawice z Amerykanmi w ćwierćfinale. W Resovi też długo nie będą mieć takiego atakującego. Trzeba zrobić wszystko żeby Bartek wrócił do takiego grania bo wtedy z Leonem na skrzydłach to może byc naprawdę poezja.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Adik_wwy pisze:W Resovi też długo nie będą mieć takiego atakującego.
Był, zdrowy Schmitt (chociaż zdrowy Schmitt to oksymoron). Z resztą postu się zgadzam, tylko czy powrót Kurka na ten poziom jest możliwy? Marnuje najlepsze lata kariery.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Matakujce
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Matakujce »

Szkoda że Francja zagrała takimi rezerwami.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

No już bez przesady, podstawowy atakujący, co prawda bez Ngapetha, ale ci przyjmujący, którzy przyjechali, to przecież wysokiej klasy siatkarze. Z Toniuttim i Grebennikovem byłoby pewne trudniej, ale przecież tak pewne zwycięstwo to ciągle wartościowa sprawa.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

Matakujce pisze:Szkoda że Francja zagrała takimi rezerwami.
a jaką masz pewność ,że Polska nie grała rezerwami?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Maximus2 »

mały off top. Dlaczego Wojciech Drzyzga został odsunięty od komentowania meczy reprezentacji?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Maximus2 pisze:mały off top. Dlaczego Wojciech Drzyzga został odsunięty od komentowania meczy reprezentacji?
Po krytyce jaka Go spotkała i jego syna również (w poprzednim sezonie), może sam zrezygnował. Dzisiaj w studiu mówił, że "słowa bolą". To jedna z możliwości. Kolejna, to ukłon w kierunku młodszych kibiców i tych od Magiery :] więc wybrano kogoś młodego i nie do końca poważnego (na antenie), padło na Kadziewicza. Oczywiście mogą być kolejne, inne warianty ;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: knightrider »

aezakmi pisze:
Maximus2 pisze:mały off top. Dlaczego Wojciech Drzyzga został odsunięty od komentowania meczy reprezentacji?
Po krytyce jaka Go spotkała i jego syna również (w poprzednim sezonie), może sam zrezygnował. Dzisiaj w studiu mówił, że "słowa bolą". To jedna z możliwości. Kolejna, to ukłon w kierunku młodszych kibiców i tych od Magiery :] więc wybrano kogoś młodego i nie do końca poważnego (na antenie), padło na Kadziewicza. Oczywiście mogą być kolejne, inne warianty ;)

Sam Drzyzga Senior opowiadał wielokrotnie subiektywnie np jak pamiętam o trenerze Rosji, że to chodząca tragedia, nic z nim nie wygrają, mentalność ciężka itd czy De Giorgi super hiper nie wiadomo jaki to te opinie mocno naciągane życie zweryfikowano :]
valdemaar
Posty: 70
Rejestracja: 27 sty 2012, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: valdemaar »

Przepraszam jeśli już ten temat się pojawił (ostatnio nie miałem możliwości śledzić forum) ale kto do jasnej ustawiał godziny meczów Polaków? Przecież to my jesteśmy gospodarzami. Granie w piątek i sobotę o godzinie 16 to przecież nieporozumienie.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

valdemaar pisze:Przepraszam jeśli już ten temat się pojawił (ostatnio nie miałem możliwości śledzić forum) ale kto do jasnej ustawiał godziny meczów Polaków? Przecież to my jesteśmy gospodarzami. Granie w piątek i sobotę o godzinie 16 to przecież nieporozumienie.
do tej pory na żywo udało mi się obejrzec dwa sety z Kanadą :(
Takiego geniusza który ustalał godziny meczów to ( nie warto pisać bo i tak moderacja wytnie ) :x
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Limona77
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2018, o 11:21
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Limona77 »

valdemaar pisze:Przepraszam jeśli już ten temat się pojawił (ostatnio nie miałem możliwości śledzić forum) ale kto do jasnej ustawiał godziny meczów Polaków? Przecież to my jesteśmy gospodarzami. Granie w piątek i sobotę o godzinie 16 to przecież nieporozumienie.
Tylko musisz brać pod uwagę, że młodzi ludzie w pózniejszych godzinach w piątek i sobotę chcą też trochę poimprezować albo spędzić czas na jakimś grilu. Więc dla mnie godzina 16 jest jak najbardziej ok. Potem mogę Jeszcze gdzieś pojechać i mam coś z tego dnia. A jak by zrobili mecz na 21 to zanim wrócę do domu i pojadę gdzieś do znajomych to już po woli się robi bez sensu.Taka to jest moja subiektywna opinia.
VolleyTom
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2017, o 20:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: VolleyTom »

valdemaar pisze:Przepraszam jeśli już ten temat się pojawił (ostatnio nie miałem możliwości śledzić forum) ale kto do jasnej ustawiał godziny meczów Polaków? Przecież to my jesteśmy gospodarzami. Granie w piątek i sobotę o godzinie 16 to przecież nieporozumienie.
Może z tego prostego powodu, że to najlepsze rozwiązanie dla naszej kadry?
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Pawel9221 »

Szkoda, ze Artur praktycznie caly sezon zagrywal z gory i szlo to niezle , byl progress , przyszla reprezentacja i wrocil do flota.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Muzaj i sliwka out, kadra to miejsce dla wyrobionych siatkarzy.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: batmanowski »

Nagor pisze:Muzaj i sliwka out, kadra to miejsce dla wyrobionych siatkarzy.
To samo chciałem napisać po dzisiejszym meczu.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Dijkstra »

Do tej pory muszę przyznać, że to Kaczmarek i Schulz z grona atakujących zaprezentowali się najkorzystniej aczkolwiek czekam jak zaprezentują się w kolejnych spotkaniach, Konarski i Muzaj na minus a Kurek jak zawsze do bólu nierówny, gra zrywami z dużą ilością błędów.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Verdungo »

Dijkstra pisze:Do tej pory muszę przyznać, że to Kaczmarek i Schulz z grona atakujących zaprezentowali się najkorzystniej aczkolwiek czekam jak zaprezentują się w kolejnych spotkaniach, Konarski i Muzaj na minus a Kurek jak zawsze do bólu nierówny, gra zrywami z dużą ilością błędów.
Tylko Kurka jeszcze można zrozumieć, bo grał w klubie na przyjęciu, z czego większość sezonu zmagał się z urazem. Natomiast Konarski i Muzaj byli podstawowymi atakującymi w swoich drużynach a grali tak sobie. Konarski miał bardzo dobry początek sezonu, a potem równia pochyła. Dawid nie nadaję się wg mnie na pierwszego, jako zmiennik Wlazłego na MŚ 2014 był ok. Na ostatnich ME Konarskiego nie było. W Lidze Światowej grał dobrze, przyszedł wielki turniej i zgasł.
aziente
Posty: 270
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aziente »

czy ja dobrze widzę? desygnowano na kapitana Bieńka?!
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Dobrze widzisz.
Mało kto rozumie tę decyzję.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

A co to za różnica kto będzie kapitanem ?
aziente
Posty: 270
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aziente »

Kapitan i trener odpowiedzialni są za zachowanie i dyscyplinę członków swojego zespołu.
W czasie, gdy piłka jest poza grą, do rozmowy z sędziami upoważniony jest wyłącznie kapitan.
Może potwierdzić (kapitan lub zawodnik pełniący funkcję kapitana) w protokole reklamację dotyczącą spraw zgłoszonych sędziemu pierwszemu w trakcie spotkania jako oficjalny protest.
Zawodnicy muszą przyjmować decyzje sędziów w duchu sportowym, bez dyskusji. W przypadku wątpliwości, jedynie kapitan może prosić o wyjaśnienie.
Mentalny kapitan i przywódca na pewno jest w szatni, a krecha pod numerem nie zawsze oznacza tego hanysa przodowego, niemniej jednak dziwnie się czuję z tym, że kapitanem reprezentacji będzie akurat Bieniek :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

aziente pisze:(...)dziwnie się czuję z tym, że kapitanem reprezentacji będzie akurat Bieniek :D
Dlatego, że ma "baby face"? Jak z Irańczykami było spięcie pod siatką, to Bieniu z Kubiakiem byli pierwszymi do bitki - w przeciwieństwie do Nowakowskiego. Na boisku: nie daje sobie dmuchać w kaszę. :]
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Bieniu z tą swoją wiecznie uśmiechniętą buźką ma potrząsnąć zespołem...ale kto wie, nie oceniam po pozorach :D
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Castard8 »

Bieniek i bitka, dobre :] Kiedyś w sporcie był taki fajny zwyczaj, że to drużyna wybierała kapitanów. Od jakiegoś czasu w naszej kadrze wybiera ich trener. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale patrząc na zachowanie Bieńka na boisku wątpię by miał jakikolwiek poklask wśród kolegów. Poza tym Fabian ma już jeden powód by na koniec sezonu tradycyjnie się obrazić :D :D :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Castard8 pisze:Bieniek i bitka, dobre :]
wprost.pl pisze:(...) Bieniek w futbolu próbował sił w defensywie. Przez cztery lata szkolił się najpierw jako bramkarz, a później obrońca, w balansującej między A-klasą i ligą okręgową Pogoni Blachownia. Po jakimś czasie zieloną murawę zamienił na pięściarski ring.
se.pl pisze:- Tata grał w siatkę w drugiej lidze w rodzinnej Częstochowie - opowiada Bieniek. - W sumie to on kazał mi iść na trening, a ja dla świętego spokoju się zgodziłem. Szybko rosłem. Gdy kończyłem gimnazjum, mierzyłem już dwa metry. Uprawiałem piłkę nożną i przez dwa lata boks. Stoczyłem nawet ze dwie amatorskie walki, ale rzuciłem to, bo byłem za bardzo agresywny - wspomina.
Każdy, kto grał w nożną, w a-klasie, lidze okręgowej - ten wie, że bramkarz lub obrońca, to musi być twardy chłop. I do tego ten boks. ;) A dla fanów boksu polecam zobaczyć walki Adama Kownackiego w kategorii ciężkiej, który ma pseudonim ringowy... "Baby face". Idzie, jak czołg. Nie jeden się już zdziwił.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Przecież drużyną potrzasnac może ktokolwiek, niekoniecznie musi mieć tę poziomą belkę pod numerem.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Artem »

Z twittera Mielewskiego: "15 na mundial wybrana. Wkrótce komunikat PZPS ... będzie (emotka bomby)"

Fornal w składzie na MŚ. Wraca również Wojtaszek.

Kadra na zgrupowanie przed MŚ:

1 Piotr Nowakowski

3 Dawid Konarski

6 Bartosz Kurek

7 Artur Szalpuk

8 Damian Schulz

10 Damian Wojtaszek

11 Fabian Drzyzga

12 Grzegorz Łomacz

13 Michał Kubiak

15 Jakub Kochanowski

14 Aleksander Śliwka

17 Paweł Zatorski

18 Bartosz Kwolek

20 Mateusz Bieniek

24 Tomasz Fornal
Ostatnio zmieniony 6 lip 2018, o 10:42 przez Artem, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Nie, no to już sa jakieś jaja. Fornal parkietu nie powachał na Lidze Narodów i będzie uczestniczył w przygotowaniach? Pewnie tylko do pomocy. Czyli skład na mundial już mamy, bo z tego grona odpadnie Fornal, bo kto inny, on nic nie grał.

No i dzban wział duecik Drzyzga-Łomacz, super sprawa tacy wirtuozi :D Łomacza jeszcze przeboleje, jak odzyska swoja dyspozycje i nie będę miał pretensji, jeśli będzie sie starać, ale Fabię to porażka.


Śliwka zamiast Bednorza. Kubiak i Szalpuk, a na ławce Śliwka i nieograny Kwolek. Super potencjał ofensywny, wypadł Mika. Jedziemy na wojnę z bagnetami, gdzie rywale wyjada na nas czołgami :D
Ostatnio zmieniony 6 lip 2018, o 10:38 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Fueeego pisze: Ten człowiek wie co robi, ale chyba nie rozumieją tego forumowicze : )))
Mam wrażenie, że wierzysz w Heynena w jego wybory i "genialny plan" znacznie mocniej, niż nasz trenejro wierzy w siebie. Czytałeś wywiad Vitala po odpadnięciu z F6 dla Super Expressu? Są tam niezłe kwiatki
"[...] "Już mi zadajecie pytanie „Dlaczego Kurek nie grał z USA”, a przez parę tygodni słyszałem: „Dlaczego Kurek gra?”. Odpowiadam: mamy kilku atakujących, którzy dla mnie prezentują równy poziom i nie jestem w stanie powiedzieć który jest najlepszy. Czy nadal będę sporo zmieniał, czy ogłoszę, którzy gracze są w wyjściowej szóstce? Nie widzę na razie takiej grupy, a skoro tak, muszę wierzyć w siłę szerszej ekipy i zaakceptować rotacje. Może przy czternastu zawodnikach uda się szybciej wyłonić taki skład, który utrzyma równy poziom gry w kilku meczach z rzędu."

I najlepsze

"Zawodnicy muszą dorosnąć i to, co robiliśmy w tym sezonie przyniesie owoce, ale nie od razu. Zobaczycie efekty w polskiej lidze, w przyszłym sezonie reprezentacyjnym, a może i w mistrzostwach świata, chociaż w tym roku może być jeszcze na to za wcześnie – kończy trener reprezentacji siatkarzy.


https://sport.se.pl/siatkowka/final-six ... -sD8h.html
"Na razie nie widzę wyjściowej szóstki", "może zobaczycie progres w grze poszczególnych zawodników" - sorry, ale to nie są te słowa, które chcemy słyszeć z ust trenera kadry. Na razie Heynen nie sprawia wrażenia człowieka, który wie co robi i który ma kontrolę nad sytuacją. :<
Artem pisze:Z twittera Mielewskiego: "15 na mundial wybrana. Wkrótce komunikat PZPS ... będzie (emotka bomby)"
Może jednak po wczorajszych popisach Drzyzgi Heynen zdecyduje się postawić na któregoś z młodszych rozgrywających - np. na Janusza, a zamiast kompletnie bezproduktywnego w ataku, na bloku i zagrywce Lemańskiego zostanie do kadry dokooptowany jeszcze jeden doświadczony środkowy spoza dotychczasowej kadry? Oby - choć specjalnie w to nie wierzę.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2018, o 10:37 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Kamil92 »

Wszystko się zgadza, ale Heynen powiedział, że Fornal jest tylko do pomocy, w przypadku jakby coś się stało pozostałym przyjmującym.
Zgrupowanie rozpoczyna się 29.07.2018.
No i te posty warto przenieść do tematu reprezentacji.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”