Reprezentacja mężczyzn 2018

dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Nowakowski (Piotr oczywiście)
Może ja źle patrzę pod kątem, ale w statach wyraźnie widać, że zdobył całe 2 punkty
A Kwolek chociaż trzymał atak
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

A do ataku dostał może 2 piłki w całym meczu (jedną w III secie i jedną w tie - breaku). Kochanowski chyba cztery.
Wrócił Fabian i wróciło mało grania środkiem.

Też się zdziwiłam, że Kwolek nie zagra w pierwszym turnieju, bo miał niby grać we wszystkich... Ale może to jest spowodowane tym śmiesznym limitem, albo czymś.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

dyletant pisze:
Nowakowski (Piotr oczywiście)
Może ja źle patrzę pod kątem, ale w statach wyraźnie widać, że zdobył całe 2 punkty
A Kwolek chociaż trzymał atak
Hmmm byłem pewien, że więcej - może zdobył je w tie-breaku, którego staty nie uwzględniają.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... gn=fanpage

Tak jak wczoraj pisałem. Mice odnowiły się problemy z kolanem, co oznacza znowu problemy z jego przydatnością do grania. Ciekawe co zrobi trener w takiej sytuacji. Oczywiście istotnym czynnikiem jest to w jak bardzo poważne są dolegliwości Mateusza Miki.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

JanuszzPodkarpacia pisze:https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... gn=fanpage

Tak jak wczoraj pisałem. Mice odnowiły się problemy z kolanem, co oznacza znowu problemy z jego przydatnością do grania. Ciekawe co zrobi trener w takiej sytuacji. Oczywiście istotnym czynnikiem jest to w jak bardzo poważne są dolegliwości Mateusza Miki.
Ciekawe czy coś z tego będzie. Te problemy zdrowotne ciągną się już tyle czasu.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: reeman »

W Rzeszowie jest wysokiej klasy uzdrowisko :D
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aziente »

Kto to tam tego Żurka krzywdził, że zle wczoraj zagrał? :D 15 przyjęć, 1 błąd, 53%/27% przy 14 przyjęciach bezbłędnych Zatorskiego 29%/7% !
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Kamil92 »

JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Warto dodać takze, że w środę wieczorem dowiemy się, który z czterech atakujących nie zagra w pierwszy weekend LN. Co do JAnusza i Fabiana to jestem trochę zawiedziony takim ruchem, mam najdzieję, że świeży Mistrz Polski dostanie jeszcze konkretną szansę. Może to zbyt daleko idące rozumwanie, ale istnieje możliwość, że to nie jest wymiana świadcząca o słabszej dyspozycji JAnusza, tylko Łomacza. Trener nie chciał odwoałać w ten sposób doświadczonego rozgrywajaćego, dlatego zrobił to z debiutantem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

Rozumiem, ze to jest ten "postęp kosztem wyników"?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Kamil92 pisze:Jednak Drzyzga zamiast Janusza.
Uff... Jeszcze Mikę koniecznie trzeba postawić na nogi, dać mu środki przeciwbólowe i niech gra, bo czekają nas arcyważne spotkania. xD
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

grzegorzg pisze:Rozumiem, ze to jest ten "postęp kosztem wyników"?

:( :<

Szkoda ze wzgledu na Janusza. Ale akurat w kwestii sypaczy to ja nie mialam zludzen. Wydaje mi se , ze to wynikalo z wywiadow Vitala.
Oby jeszcze Janusz dostal jakas wieksza szanse. Komenda ma jeszcze troche czas, dla niego chyba jeszcze za wczesnie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

To prawda. Miałem jednak nadzieję, szczególnie po tych słowach Heynena o balansie pomiedzy postepem a wynikami, o mocniejsze naruszenie tego zabetonowanego status quo na rozegraniu w reprezentacji, tym bardziej, że Janusz jednak błysnał w tym sezonie, a zarazem jego siatkarskie przymioty powinny prowokowac do dużej odwagi, która -przynajmniej moim zdaniem - spowodowałaby także poztywną presję na ten nasz obecny "betonik na sypie". Tymczasem mamy sygnał i to jasny - gramy u siebie, sa kibice i oficjele, nie ma kombinacji, kruszyc betonu nie będziemy, tym bardziej, że o brak kruszenia betonu, nikt kruszyc kopii nie bedzie. ;) Implikacje takiego postepowania łatwo sobie dospiewac...
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: reeman »

M.Maslowski w RC powiedział, że trener VH an rozegraniu i na libero chce mieć doświadczonych zawodników, reszta obojętna
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Hmm, raczej chce mieć najlepszych a nie najbardziej doświadczonych.

Dołączam się do grupy nie rozumiejącej braku Janusza (kiedy go sprawdzać jak nie teraz, bo chyba nie na MŚ?) oraz braku Kwolka kosztem Śliwki. Reszta bez zarzutów.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanonier »

Moim zdaniem Janusz najpierw powinien zagrać sezon jako pierwszy rozgrywający, a dopiero później myśleć o grze w reprezentacji.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Obstawiam, że Kwolek na LN i tak pogra więcej od Śliwki. Jeśli będzie inaczej, to stanie się to dla mnie niezrozumiałe, ale póki co spokojnie.

Zaś co do Janusza to się zgadzam z przedmówcami, kompletnie nie rozumiem przede wszystkim tej nagłej zmiany decyzji co do składu na ten weekend, bo obecność Janusza w nim musiała być zakładana z góry jakiś czas temu wcześniej, a teraz czytamy, że ostateczne powołanie dla Drzyzgi jest podyktowane formą sportową obu zawodników - i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Drzyzga błysnął w sparingach, ale on w obu meczach zagrał tak co najwyżej bardzo przeciętnie.

Brak chęci kruszenia betonu na rozegraniu w tym sezonie można sobie jeszcze jakoś tłumaczyć, bo Marcin był jednak rezerwowym w Skrze i Belg może mieć jakieś obawy przed postawieniem na niego. Chociaż z drugiej strony, to nie mamy za wiele do stracenia (o ile w ogóle cokolwiek...) skoro podstawową parą jest Łomacz i Drzyzgą.

Tak czy inaczej mam nadzieję, że Janusz zagra bardzo dobry sezon w Treflu i mocno ułatwi Heynenowi wybór za rok, bo Łomacz z Drzyzgą poniżej pewnego poziomu to raczej nie podskoczą, chyba że na tego drugiego pozytywnie podziała wyjazd do Rosji.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: repres1 »

niepoinformowany pisze:Hmm, raczej chce mieć najlepszych a nie najbardziej doświadczonych.
Akurat na tych pozycjach Heynen chce mieć zawodników doświadczonych, nawet kosztem tego, że mogą być "trochę gorsi" od zawodników niedoświadczonych.
Dlaczego? Libero i rozgrywający to taka rola, że jeśli popełni się błąd, trudno "odbudować się" innym elementem gry. Przyjmujący jeśli źle przyjmie, może to nadrobić atakiem. Libero i rozgrywającemu nie jest dana taka możliwość. Dlatego trener chce bazować na doświadczeniu, z którym łączy się wiele spokoju. Nie wiem czy filozofia Heynena jest słuszna i niezmienna, ale wiem, że wychodzi z takich założeń.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: hubert »

Każdy oprócz libero może nadrobić zagrywką :P Ale to trzeba umieć :)
Moim zdaniem żadna rotacja czy sprawdzanie tego czy tamtego nie podniesie znacząco jakości naszej gry - tzn. na tyle aby bić się o medale. Faktycznie w porównaniu do lat minionych jest więcej ludzi na przyjęciu ale wszyscy oni mają podobny poziom - nie na tyle aby walczyć w czwórkach imprez. Na dodatek Mika ponownie kontuzjowany.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Rozgrywający - zagrywka, blok, obrona chociażby. Już nie wspominając, że w kolejnej akcji można po prostu lepiej rozegrać/przyjąć.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: mmb »

Treneiro jak zobaczył te niedokładne wystawianie Grzesia, to się wolał zabezpieczyć Fabię, który jednak grał nieco lepiej i w końcu wygrał z Kanadą ;)
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Michal5 »

A dlaczego Janusz miałby być zamiast Fabiana, a nie zamiast Łomacza? W mojej opinii jednak, Fabian ogólnie zaprezentował się lepiej od Grześka. Niektórym tutaj nazwisko całkowicie przymyka oczy w ocenie.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Nagor »

Michal5 pisze:A dlaczego Janusz miałby być zamiast Fabiana, a nie zamiast Łomacza? W mojej opinii jednak, Fabian ogólnie zaprezentował się lepiej od Grześka. Niektórym tutaj nazwisko całkowicie przymyka oczy w ocenie.
W zasadzie to ja bym mógł zagrać za łomacza momentami, dla mnie jego obecność w kadrze to nieporozumienie.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: repres1 »

niepoinformowany pisze:Rozgrywający - zagrywka, blok, obrona chociażby. Już nie wspominając, że w kolejnej akcji można po prostu lepiej rozegrać/przyjąć.
Musisz koniecznie poinformować o tym Heynena.
Chyba jeszcze na to nie wpadł.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Bez Kurka w ten weekend.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Bez Kurka w ten weekend.
Można? Można
Ale i tak się nie łudzę nawet, że wyjdzie z Schulzem zamiast Konarskim.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kibic_siatki »

To, że bez Kurka, to mały problem. Na ataku mamy bogactwo. Gorzej z przyjęciem: z tych 4 tylko Kubiak potrafi przyjmować. Razem z Zatorskim będą mieli do ogarnięcia 85% boiska!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: hubert »

Bogactwo na ataku ? Sorry, ale chyba mnie dostawca TV oszukuje i oglądam inne mecze.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

hubert pisze:Bogactwo na ataku ? Sorry, ale chyba mnie dostawca TV oszukuje i oglądam inne mecze.
To jest chyba tak jak z tym mitycznym bogactwem na środku jeszcze niedawno - powtarzali w TV Polsat i niektórzy w to uwierzyli.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: weary_skier »

Wszystko rozhcodzi się o kontekst. Mamy znacznie więcej atakujących zdolnych do rywalizacji o meijsca 5-8 w Europie niż np. rozgrywajacych.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”