Reprezentacja mężczyzn 2018

kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Nie dyskutuje z ocena Szalpuka, tylko z Twoja teoria, ze Fefe wprowadzil tyle samo debiutantow i graczy malo ogranych co Vital.

Dla mnie podstawowy dzisiaj Szalpuk ( z braku Miki) nie jest starym wyga, a Sliwka ktory zagral bodajze 8 czy 9 setow w LS plus ten mecz z Rosja w MHW jeszcze mniej. Nie dyskutuje tez z teoria, ze nie potrzebuja oni wiekszego ogrania. Byc moze jest to prawda dla Szalupy, ktory ma mocniejsza glowe. Sliwka troche wlasnie skorzystal na tym ogrywaniu. Co nie zmienia zalosnosc w serwisie i koniecznosci pracy indywidualnej u obu mlodych graczy nad kilkoma elementami.

Ja nawet nie bronie Vitala i jego koncepcji czy rezultatow.
Ale krytykujac warto oprzec sie na faktach, a nie dorabiac je do teorii.
Lekkosc piora nie powinna wykluczac rzetelnosci.

Co do "inwestowania w Szalpuka" przez Kowala to kolejne przeklamanie. Kowal wzial Artura na IE, mniej wiecej po lidze, i o ile pamietam Artur byl tam naszym najlepiej a moze najrowniej sie prezentujacym graczem. Byl juz wtedy powolany do kadry Antigi, do ktorej odszedl zaraz po IE.
Wiec Kowal specjalnie s z Arturem nie napracowal (tak okolo miesiaca) i raczej niewiele go nauczyl.
Kolejna nierzetelnosc, ktora juz raz prostowalam, podajac date konca ligi i poczatku IE.
Chyba, ze inaczej rozumiemy termin » inwestycja" w sporcie lub miesiac pracy trenera Kowala wydaje Ci sie cenna i duza inwestycja.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2018, o 18:16 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Dla mnie podstawowy dzisiaj Szalpuk ( z braku Miki) nie jest starym wyga
Ja też bym go starym wygą nie nazwał. Dlatego oddzieliłem jego nazwisko, od autentycznych reprezentacyjnych wyjadaczy Zatorskiego, Drzyzgi, Kurka, Łomacza, Kubiaka, Nowakowskiego, Konarskiego, Bieńka partykułą nawet. Natomiast nie uważam Szalpuka już za debiutanta, czy też w czwartym kolejnym sezonie w kadrze za reprezentanta, o którym Heyenen może jeszcze powiedzieć że:
Zawodnicy muszą dorosnąć
kanimo pisze:Nie dyskutuje z ocena Szalpuka, tylko z Twoja teoria, ze Fefe wprowadzil tyle samo debiutantow i graczy malo ogranych co Vital.
.
Wybacz, ale nie jest to teoria tylko prosta arytmetyka - w porównaniu w "14" wybraną przez De Giorgi na ubiegłoroczne ME w kadrze Heynena na MŚ jest tylko 4 (słownie czterech) nowych siatkarzy, wliczając w to mającego obok Kurka najdłuższy kadrowy staż Pita Nowakowskiego, powracającego właśnie po rocznej przerwie do reprezentacji. A gdyby nie wyrostek Miki to autentycznie nowych siatkarzy w kadrze Heynena na MŚ mielibyśmy pewnie tylko dwóch. Co więcej ta kadra naprawdę bardzo niewiele różni się też od tych Antigi z 2016, czy nawet 2015 roku - nawet jeżeli brać pod uwagę możliwą wyjściową "7" (wliczając libero) i miałabyś duży problem ze wskazaniem, w której to drużynie z czołówki światowej - powiedzmy z tej 16, która brała udział teraz w rozgrywkach Ligi Narodów - przez te cztery sezony począwszy od 2015 roku mieliśmy w "14" wyselekcjonowanej na kolejne imprezy docelowe tych zmian kadrowych mniej niż w naszej.

W sumie to naprawdę duża sztuka zmienić tak niewiele, a wszystkim wokół wmawiać w brzuch, że są to zmiany fundamentalne i zasadnicze. Nie odmawiam więc Heynenowi jednego, że w gronie swoich poprzedników na posadzie selekcjoner jest faktycznie mistrzem pijaru. Chętnie bym łyknął bujdę Vitala o zupełnie nowej reprezentacji i nowych zawodnikach "którzy muszą dorosną" ale potrafię też liczyć i arytmetyka, która pokazuje że od 2015 roku, czyli od czterech sezonów w kadrze niewiele się zmieniło nie kłamie. Amicus Vital, sed magis amica veritas ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Dlatego ciezko sie z Toba dyskutuje, mimo Twojej ogromnej wiedzy i lekkiegi piora.
Nie wiem jak się zachować - podziękować za komplement, czy przeprosić. Na szczęście do września biorę sobie fajrant od siatkówki, więc problem z naszymi dyskusjami - przynajmniej na dwa miesiące rozwiąże się sam. :D
Ostatnio zmieniony 8 lip 2018, o 18:57 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

usunelam swoj post, po czasie zrozumialam, ze porownujesz oba sklady na impreze docelowa.
Sorki. :D
Tylko ilu « nowych siatkarzy zabral Fefe na ME i jakie odgrywli oni role?
W porownaniu do kadry Antigi? Ja widze jednego nowego atakujacego i 2 srodkowych, czyli 3
3 nie rowna sie 4. Dodatkowo o ile pamietam Kochanowski nie pogral duzo (wejscia na serwis).

Chociaz, po zastanowieniu, przyznam, ze gora urodzila mysz. I dodatkowo te najbardziej pozadane zmiany nie nastapily (sypa).

Za to jak ogladalam sklady, to przypadkiem w oczy wpadly mi fajne mecze Lemana w LS 2017. Np najwiecej z zespolu punktow w pierwszym meczu z Brazylia.
Tak wspomnialam, bo za tegoroczne wystepy slusznie mu sie dostalo, ale okreslenie ze jest kompletnym beztaleciem raczej jest mocno przesadzone.

Zreszta jest jedna zmiana, dla mnie dosyc istotna. Buszka mialam troche dosyc. Moze jeszcze bede zalowac, bo najwyrazniej zastapionu zostal przez Sliwke. Oby tylko na rok, do dojrzalosci Fornala.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2018, o 19:06 przez kanimo, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:(...)Na szczęście do września biorę sobie fajrant od siatkówki(...)
W takim razie Tobie i wszystkim (bo to chyba dobry pomysł) zyczę nabrania sił przed własciwą częścia sezonu reprezentacyjnego. A zatem - owocnego wypoczynku. Nabierzmy sił przed nowymi doznaniami. :D ;)
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Zaraz, zaraz.
A lipcowe mistrzostwa U20 ?
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: voice »

kanimo pisze:Zaraz, zaraz.
A lipcowe mistrzostwa U20 ?
Widocznie nie dla wszystkich jest to wazna impreza
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Zaraz, zaraz.
A lipcowe mistrzostwa U20 ?
Ach, Kanimo - czytając Ciebie i Drulkjula po raz kolejny zrozumiałem jaki ze mnie słaby kibic. Jakby mnie kto spytał o mecze Szalpuka w kadrze, to przypomina mi sie jeden, moze dwa. Pierwszy kiedys z Buszkiem w parze, kiedy Buszek wszystko odbierał a Artur wszystko kończył. Ale zapewne ten pamietam dlatego, że grał Buszek. :] No a drugi w zdaje się w ubiegłorocznym Memoriale z Rosją. Ale ten pamietam bo był stosunkowo niedawno. ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Vital podał szeroki skład reprezentacji Polski mężczyzn na FIVB Mistrzostwa Świata Włochy/Bułgaria 2018:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Michał Żurek

Mika... Cieszy rezygnacja z Lemańskiego. Jego gra, to była kompromitacja. Muzaja również nie zobaczymy, bo najzwyczajniej w świecie - na ten moment, to nie jest siatkarz na wielkie granie. Ale przyszłościowo patrząc, to już w kolejnym roku może wejść z tupetem do kadry, w duecie - razem z Januszem. Obaj pod skrzydłami Anastasiego mogą poprawić swoją grę, jak np. stało się to z Schulzem. I ten duet Marcin - Maciej mogą nam dać więcej takich spotkań, jak z Brazylią i to jest dobry prognostyk. Będzie zgrana para w klubie, a potem do kadry. W Marcina ciągle wierzę, że pojedzie na MŚ, ale to złudna nadzieja.
I być może - Kaczmarek wraca do gry. Schulz we Francji, za bardzo napatrzył się na jakieś plakaty Karabaticia czy innych popularnych zawodników piłki ręcznej. Popsuł sobie statystyki. Teraz patrząc w tabelę Marka, to efektywność Kaczmarka wynosi 33,3%, błędów - tylko 6,4%, a Schulza efektywność ataku wynosi 31,7%, błędów 8,5%. Oczywiście, to tylko suche liczby. W dodatku, zgranie Łomacza z Kaczmarkiem może być kartą przetargową, jak to było w poprzednim roku.
Myślę też, że spora szansa otwiera się przed Fornalem i niech walczy o swoje. Świetnie przyjmuje, 2 metry wzrostu, w juniorach na MŚ, to on trzymał przyjęcie, nie Kwolek. W lidze, w przyjęciu, to ścisła czołówka. Wydawało mi się, że na ten moment, to naturalny następca Buszka. A, tymczasem - Śliwka: i tu, i tu. Na co nam atak Śliwki, jak on nie przyjmuje i nie serwuje. Kwolek też trochę zderzył się ze ścianą. Może Fornal wytrzyma napór zagrywek np. Rosjan? Cieniutko "przędziemy" na tej pozycji, oj cieniutko.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

cieszy niezasklepienie się w skorupie Fabian-Łomacz , ale czy to daje nadzieję,że któryś z nich zostanie w domu?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Cieszy.
Tylko ja, jako osoba ktora nie raz w zyciu sie naciela, zaczynam byc podejrzliwa.
Przynajmniej jesli chodzi o sype. Czy te powolania, to nie tylko taki dyplomatyczny unik?
Bo mlodzi sypacze dostali tylko po jednym meczu, wiec ze zgraniem moze byc roznie. No i praca w tak duzym zespole bedzie niemozliwa. A poniewaz Vital ukazal sie jako dyplomata i jest wrazliwy na trendy medialne, moze powolal tych sypakow na odczepke.
Podobnie moze byc z Kaczmarkiem-byla spora krytyka i zdziwienie, ze zostal odstrzelony. I prosze wrocil.
Na papierze, do szerokiej. A obawiam sie, ze w glowie trenera jada Konarski i Kurek.
Tomek Fornal, nasza nadzieja na przyjeciu. Tez chciala bym wierzyc ze wyprze np Sliwke. Ale Olek gral juz sporo w LN. Tomek doswiadczenia 0. Przypomne zreszta, ze Vital zaproponowal mu trening jako dodatkowemu przyjmujacemu i co drugi dzien ;) . Powolano 6 przyjmujacych. Wiec trenowac jakos rozsadnie tez sie nie da. Pewnie jakies szybkie odstrzelenia.
Ciekawe.

Obysmy byli pozytywnie zaskoczeni waska.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Noworoczny »

Nikt z czwórki Janusz, Formal, Komenda, Kaczmarek na imprezę nie pojedzie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Nikt z czwórki Janusz, Formal, Komenda, Kaczmarek na imprezę nie pojedzie.
A Janusz, Komenda i Kaczmarek nie pojadą nawet na zgrupowanie do Zakopanego.

Przesłanie do FIVB listy aż 22 zawodników jest akurat w naszym wypadku wyłącznie procedurą formalną - takiej listy FIVB wymaga od wszystkich federacji. U nas Heynen już dwa tygodnie temu wybrał i ogłosił "14" na MŚ, czyli od dawna znamy węższą, docelową kadrę która pojedzie na mistrzostwa, ale skoro FIVB wymaga od wszystkich teraz przysłania szerszej listy aż 22 siatkarzy - trzeba było teraz zrobić w selekcji jeden krok w tył i kadrę znów rozszerzyć. (choć tylko na papierze)

Z tej 22-osobowej listy na MŚ z zawodników, którzy nie są powołani na zgrupowanie kadry ma szansę pojechać tylko Kłos i Wiśniewski. Wiemy że w Zakopanem będzie trenować z kadrą tylko trzech blokujących: Nowakowski, Bieniek, Kochanowski, więc jeżeli któremuś przytrafiałby się podczas treningów jakaś kontuzja (odpukać) to w sytuacji "pożaru" dokooptowanie do kadry Kłosa, lub Wiśniewskiego, choć Heynen nie ma tego w normalnych planach, może okazać się koniecznością
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Szary Wilk »

Ludzie, z tego szerokiego grona, kadra na MŚ jest już wybrana. Odpadł Lemański, więc ewentualnie Kłos może wskoczyć jako 4 środkowy i pojedzie 2 atakujących, wobec absencji Miki potrzeba jakichś doświadczonych graczy to raz, dwa, że Kłos sam odmówił w tym roku gry w kadrze, więc chyba jest coś na rzeczy. Wiśniewski to nie wiem, co tu robi, jakieś jaja, bo w ogóle nie był brany pod uwagę na LN, a teraz takie coś. Nic do niego nie mam (choć uważam, że to nie ta półka), ale skoro nawet J.Nowakowski grał w meczach sparingowych, a Wiśnia nie, to po co go teraz brać do szerokej kadry? Tym bardziej, że on i tak nie pojedzie na MŚ.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Pawel9221 »

Kadra w 15 osobowym zestawieniu rozpoczeła zgrupowanie w Zakopanem , czy mnie pamiec nie myli , ale przed startem Ligi Narodów do Zakopenego mial dolaczyc rowniez Leon , aby pomoc i poznac sie troche z druzyna ? Konkretnie o tym mowa byla tutaj

https://siatka.org/pokaz/wilfredo-leon- ... zakopanem/
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Na instastory Leona pojawiło się zdjęcie sugerujące, że jest w drodze do Zakopanego.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Pawel9221 »

Aranger pisze:Na instastory Leona pojawiło się zdjęcie sugerujące, że jest w drodze do Zakopanego.
Instastory , 1 slysze o czyms takim, z ciekawosci probowalem odszukac to , ale bezskutecznie ,ale zapewne to jest jakas rozszerzona funkcja samego instagrama
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Obrazek

Nawet się już zameldował na miejscu: https://pbs.twimg.com/media/DjS00TlXgAEBNOq.jpg
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... anic_sport - naprawdę dobry wywiad z Heynenem.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: TommyLeeJones »

W ogóle treningi Leona w Zakopanem przeszły jakoś cichcem na forum. Warto napisać, że Leon trenował z kadrą i wedle wszelkich możliwych do uzyskania dla przeciętnego kibica danych, wszyscy byli z tego zadowoleni. Może oprócz naszych "ofensywnych" przyjmujących :D . Taki duecik Leon - Mika w topowej formie plus Kurek w formie z Resovii... W takie upały można sobie pomarzyć :D .
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Marcy$ »

Z Miką w formie chętnie ale coraz trudniej w to wierzyć... choć nadzieja zostaje.

Ale Leon z Kubiakiem + atakier w formie. Czy to będzie Kurek, Kaczmarek, Schulz, Muzaj...

I tak najsłabiej wypada rozegranie.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Marcy$ pisze:Z Miką w formie chętnie ale coraz trudniej w to wierzyć... choć nadzieja zostaje.

Ale Leon z Kubiakiem + atakier w formie. Czy to będzie Kurek, Kaczmarek, Schulz, Muzaj...

I tak najsłabiej wypada rozegranie.
Dlatego szkoda, ze tutaj sie nic nie zmienilo. A za rok sie raczej tez nie zmieni, bo i eliminacje i IO blizej ...
Oby jakis rewelacyjny sezon Janusza dal Vitalowi do myslenia.

W zasadzie to sa 2 watpliwosci co do jego koncepcji.
1 Sypa (obecna jakoscia nie zadowala, a te proby mlodych byly zupelnie symboliczne i bez konsekwencji, powiedziala bym raczej dyplomatyczne)
2 Serwis- rozumiem limitowanie ryzyka. Ale flot Kwolka i z lepszymi przeciwnikami rowniez Sliwki, to oddawanie punktu bez walki.
Zreszta aby praca nad zagrywka dala efekt, np za te wspomniane przez trenera 3 lata, to trzeba ja kiedys zaczac. Najlepiej zaraz, bo w tej ekipie jest potencjal na zagrywce. A dobra wiadomosc dla Vitala jest taka, z do IO jest wlasnie 3 lata :D
To tak odnosnie wywiadu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Noworoczny »

Polacy biją Murzynów a na FSO cisza O-:

Było 3-1, w szóstce Drzyzi i Śliwka O-:

W składzie meczowym Fornal O-:

Nie ma w składzie Conara O-:

https://siatka.org/pokaz/polacy-wygrali ... kamerunem/

Zobaczymy (bo mecz w telewizorze), kto dziś wybiegnie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

To jeszcze nawet nie jest połowa okresu przygotowawczego do MŚ, więc o czym tu rozmawiać.

No, no powiedzmy, że godna odnotowania postawa Śliwki wczoraj - według Mielewskiego skończył wszystkie ze swoich 12 ataków.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Paweł Zatorski zgodnie ze słowami Mielewskiego ma problemy z kręgosłupem, konkretnie odcinkiem lędzwiowym. Stąd też Wojtaszek grał wczoraj, będzie grał też dziś.
kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kamil1404 »

Jakiś link do transmisji?
maciek805
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: maciek805 »

Stream ma ktos
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: SerCos »

Takie mecze potrafią skutecznie wyleczyć z oglądania siatkówki.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Ok, sparing sparingiem, ale żeby Konarski w I secie nie zdobył ani jednego punktu atakiem?...
Przeciwko Kamerunowi?
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Bazinga »

SerCos pisze:Takie mecze potrafią skutecznie wyleczyć z oglądania siatkówki.
lepiej bym tego nie skomentowal.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”